Mkmaarsciie Courant. Jiadiameims Jjeuiileton Qememtemdm Honderd drie en dertigste Jaargang. DiMidcrdac; 3 September. DAROL FARQUHAR's NACHTWANDELING. de jongste omroepleider. zender te marseille door brand vernield. een zendstation in de omgeving van alkmaar. 1931 Ko. 207 Vrijdag 4 September. Hilversum, 1875 M. (6.45—12.4. en 11.—12.— V.A.R.A., 12.—4.— 6 V R-0- en de V P R O. van 8.—11 uur). 45—7 en 7.30—7.45 Gymnastiekles o. i v G- Kleerekoper. 8.— Gramofoonplaten. \o— Morgenwijding (V.P.R.O.) 10.15 Voordracht door Mevr. Rodie Medenbach. 10 30 Voor de Zieken. 11.30—12.Gramo foonplaten. 12.—2.— Concert door het Om roeporkest o. 1. v. N. Treep. Lea Zweers. so- oraan. 2.Uitz. voor scholen. Bezoek aan het Ned. Meteor. Inustituut te De Bilt. 2.30 _4— A.V.R.O.-kwartet o 1. v. D. Groene- veld. 4 Pianospel door Joh Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert door het V a.R A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 6.J- den Exter: „Het verzekerings wezen en haar agenten". 6.15 Vervolg con cert. 6.45 Actueel Allerlei door het N. V. V. 7 Dick Weiman, bas-bariton en Joh. Jong, piano. Gramoioonplaten. 7.308.— Vervolg Concert. 8.— Opening van de nieuwe studio's der V.P R O. te Hilversum. Begroeting van de aanwezige gasten door ds. E. D. Spelberg 8.05 Opening der Studio's door mej. Dr N. A. Bruining. 8.20 Concert. J. Keessen, viool. P Hartveld, viool. H. Schouwman, piano Jacoba Repelaer van Driel, alt 9.— Prof. Dr. J. Lindeboom: „De economische bewe ging in binnen- en buiten'and". 9 30 Vervolg concert. 10— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Jac. v Elsacker. 10.45—11.Vervolg concert 11—12.Gramofoonplatenconcert van de VARA. Huizen, 298 M. (Algemeen programma te verzorgen door de N.C.R.V.) 8.— Schrift lezing. 8.15—9.45 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11— Gramofoonplaten. 12.— Politieber. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Con cert. G. Strasbourg, bas-bariton. H. Her- mann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello Mevr R. A. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2. Gramofoonpl. Concert. A. Hermes, alt. G. Beths, viool en P. Halsema, piano. 4 30 Gramofoonplaten. 5.J. Steinvoort: „Een ikluwenbakje". 5.30 Orgelspel door mej. H. 'M. v. d. Vlies. 6.30 Radio-dokter. 7.A. J. Herwig: „Bloembollen voor den tuin". 7 30 Politieber. 7.45 Gramofoonpl. 8.Concert Chr. Radio-orkest o. 1. v. Fr. Schuurman. Rede van Prof. dr. J. Waterink Na afloop Vaz Dias en tot 11.30 gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Vocaal concert, alt en sopraan. 12.50 Orgelconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Licht orkestconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Nieuws. 6.50 Pianomuziek van Scarlatti. 7.10 Muziekcritiek door Mr. Ern. Newman. 7.30 Causerie. 8.20 Promenadeconcert. B. B. C. Symphonie orkest onder leiding van Sir H. Wood. Met medewerking van solisten. Alt en viool. Beethoven-programma. 10. Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Con cert. Victor Olof Sextet. 11 20—12.20 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonpl. 12.50 Gramofoonplaten 1.25 Gra mofoonplaten. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Ka mermuziek. 9 05 Zang. 9.50 Kamermuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.251.35 Orkest concert. 2.50—4.50 Orkestconcert en zang. 5.205.50 Gramofoonpl. 8.309.30 Or kestconcert. 9.309.55 Radiv-tooneel. 9.55 10.è35 Orkestconcert. 10.50—1.20 Dansmu ziek Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramo foonplaten. 11.—12.15 Gramofoonpl. 12.20 Gramofoonplaten. 1.25—2.50 Orkestcon- cert. 5.20—6.20 Orkestconcert. 8.20 Orkest concert. Intermezzo: Hermann Löns herden king. Causerie en liederen bij de luit. Na af loop berichten en tot 12.20 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 en 9.20 Orkestconcert. 338.2 M.: 3.20 Or kestconcert en cellist. 5.20 Orkestconcert. 6 35 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert. Zeesen, 1635 M. Ca. 7.— Gramofoonpla ten. 10.30 Uitz. voor scholen. 10.55 Berich ten. 12.20 Gramofoonpl. 1 15 Berichten. 2.20 —3.20 Gramofoonplaten. 3.204.50 Lezin gen. 4.50 Concert. 4.50—8.20 Lezingen. 8.20 Concert in Dreiviertel Takt. 9.20 „Der Zerbrochene Krug", hoorspel van H. Kleist. 10.35 Berichten en daarna populair concert. Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. 87) Maar zooals het jonge meisje daar voor hem stond gehuld in haar luipaard huid en met haar sierlijk hoedje op, leek zij wel een toonbeeld van onschuld. Ja, als men maar op haar oogen had kun nen vertrouwen! Farquhar had er vijf jaar van zijn leven voor over gehad, zoo hij de werkelijke waarheid uit haar blik ken had kunnen lezen en uit haar vrien delijk stemmetje had mogen hooren, maar nu Goeden middag, zeide zij met dat stemmetje, terwijl zij aanstalten maakte om de trap af te gaan. - Neem me niet kwaijlk, sprak Frr- quhar haar aan, ik heb zooeven den chasseur met een boodschap naar u toe gezonden. En ik heb hem een antwoord aan u mede gegeven. Heeft u een paar minuten voor me? Vanavond, na het diner, beloofde kheila koel. Met ontzetting overwoog hij: Mijn he- dan is het te laat! Zij zal er dan antioor zijn of ^p net punt staan te ver fijnen. daarom hield bfian: u zou me toch mcnelT°?P Tessino kan zich er°P beroe- EuroDppc hJn i°n§ste onder zijn Vitalf i6 C°Ilega> is" Deze beer, V. A. jaren was hiiarePH j?ngelinS van 17 TOiia u] ^-sp0rtredacteur en het als ommp bij den zender te Bern ais omroeper en microfoon-reporter. dam)1 te-Marseille is eenige dit" onriait- a brand uitgebroken, waardoor om h - P°glngen van de brandweer woest hÏK s'uiten, volkomen werd ver- onderoihri m deze Staatszender was heeft f !n gewone h0l,ten loods- men zon Sf .b[Jgedragen, dat de vlam men zoo snel om zich heen konden grijpen. geide" verzoekt ons °Pname van het vol- dp?hpr ®[en Minister van Waterstaat is aan RaiL „„i j '1 duecteur der Bergensche ïppna jing8sc toestemming ver- zendstatirf i b0UW. voor een draadloos zendstation met ongedempte golven. De zen- Tarnwl !"gie^ht worden in het perceel Jan Ln°fa,n 13 te Bergen en werken op golf- kngten tusschen 5 en 85 Meter. De hoogte- quente antenne energie zal 50 Watt bedra gen. Roeptetters zijn P I 1 M. De bedoe'ing WW U1 b°uw van den zender is, om bij de technische Instructie, practische behandeling van zenders te verklaren EEN EXCURSIE. Men schrijft ons: d aCn u24",tal, 'eerlingen der Bergensche Kadioschool, hebben onder leiding van hun directeur, den heer Marijn, een excursie ge- maakt naar het Marine Radio-station te Den Helder. Op de eerste plaats werd in het Ma- nne station de aanwezige telefunken onge dempte zender bezichtigd, waarbij vooral de pract. opstelling yan dezen zender, 't nieu we inschakelreiais in de antenne en gelijk stroommachines de aandacht trokken Daar na werd de peilinrichting bij de onderzee- dienst bezocht, waar ook zeer veel voor de leerlingen practisch te bezien was. Het geheel was een nuttig besteede dag. Een woord van dank aan den minister van defensie en schout-bij-nacht Brutel de la Rivière, voor de verleende toestemming is hier zeker op zijn plaats. AKERSLOOT. In de Dinsdagmiddag gehouden raadsver gadering werden tot wethouders gekozen de heeren M. Groot (aftr.) en J. v. 't Hof Sr. (vacature Helder). Ingekomen o.m. een schrijven van den pensioenraad te 's Gravenhage dat de pen sioengrondslag van den veldwachter wijzi ging behoeft daar het vrij wonen moet be rekend worden naar 15 van het inkomen en niet op 100 per jaar, zoodat het nu wordt 225 per jaar. In deze wordt aan B. en W. machtiging verleend deze wijziging bij suppl. begrooting te regelen. Rondvraag. De heer Schermerhorn: Nu de beslissing is gevallen dat de perceelen aan den over kant van electrisch jicht zullen worden voor zien zou ik willen vragen of dit spoedig tot stand komt. De belangstelling bij belangheb benden is er. De voorzitter: Het valt me mee dat de be langstelling er is. Het plaatsen der palen is opgemeten en het materieel is besteld. Dus afwachten. Wat de Schermeer betreft kunnen wij niet op vooruitloopen. De heer Schouten: Ik dank den voorzitter voor de woorden aan den aanvang der ver gadering gesproken en hoop mijn beste krachten aan de gemeente te verleenen als mede hoop ik met de andere leden van den raad genoeglijk samen te werken. Hierna sluiting. BERGEN. In de Dinsdagmiddag gehouden raadsver gadering heette de burgemeester speciaal mevr. Dekker—Maathuis als het eerste vrou welijke raadslid in de gemeente welkom. Alvorens tot de wethoudersverkiezing werd overgegaan, oefenden de heeren den Das en dr Hemelrijk critiek op het feit, dat de wethou- verplichten, mij in de gelegenheid te stellen de ..aak nu dadelijk met u te be spreken. Het is werkelijk zeer belangrijk, juffrouw Curtis. Het was de eerste inaal, dat zij hem haar naam hoorde noemen en zij gaf een zonderling, onbedoeld klein knikje. Het was alsof zij hem wilde herinneren aan iets, waaraan zij nu herinnerd was ge worden Zij dacht terug aan de dagen, dat het jongste lid der firma aan de kan- Uorjuffrouw zeide: Wil u dezen brief maar laten aanteekenen; hij is van veel bUang, juffrouw Curtis. Sheila antwoordde: Maar ik ben op punt van uitgaan. Ik heb om half vijf een afspraak in de stad. Ze is doende om in verbinding te komen met de andere leden van haar bende te Parijs of ergens anders, dacht hif en met aandrang vervolgde hij op ge- dempten toon: 't kan werkelijk geen uit stel velen. Zoo, is er zulk een haast bij? Nu, misschien wil u dan wel met me oploo- pen, opperde Sheila, terwijl zij zich ge reed maakte de trap af te gaan. Ik moet mijn haar laten' knippen Niet meer dan een paar minuten, zegt u? Als u het niet te lang maakt, kan u op de wande ling naar den kapper wel alles zeggen wat u op het hart heeft. Ik ga met u mede, verklaarde Far- ^"uit het sterk verwarmde hotel stapten zij de kille avondlucht in en met gelijke schreden wandelden zij in de richting van de hel verlichte straat. Het was een knap paar om te zien en zij pasten mooi ders waren aangewezen, zonder overleg met de soc.-dem. fractie. De heer Zeiler oordeelde, dat ook de soc.-dem. voor dit overleg contact haddeu kunnen zoeken en stelde in het licht dat het middenblok den heer MacDonald had aange wezen, de R.K. steun voor het benoemen van c€n R.K. wethouder h&dden toegezegd doch over de te volgen gedragslijn geen enkele af spraak hadden gemaakt. Hierna werden de heeren J. Apeldoorn (aftr.) en Johan W. Macdonald tot wethou ders gekozen met 9 en 8 stemmen, in beide vacatures werden op den heer den Das 3 stemmen uitgebracht. Vervolgens werden gekozen in de commis sie voor het gem. electr. bedrijf, vacature Baltus: de heer Miltenburg met 6 stemmen (de heeren den Das en Dingerdis verkregen 4 stemmen en één stem). Vacature Brugman: de heer den Das met 9 stemmen (de heer Zeiler kreeg 2 stemmen) Commissie voor het gem. woningbedrijf, vacature den Das: de heer den Das met 10 stemmen (de heer Dingerdis kreeg één stem) Vacature Martin: de heer Dingerdis met algemeene stemmen. Commissie voor het gemeenteslachthuis, vacature den Das: de heer den Das met 10 stemmen (de heer Dingerdis een stem). Vacature Swaag: de heer Swaag met 10 stemmen (de heer Dingerdis één stem). Commissie voor de verkeerswegen, vacature Baltus: de heer Blank met 7 stemmen (de heer Voute verkereg 4 stemmen). Vacature Zeilerde heer Zeiler met 9 stem men (de heer Voute kreeg 1 stem en een stem blanco uitgebracht). Voor den aanvang der stemmingen werd door dr. Hemelrijk namens de S.D.A.P. als candidaat voor de G.E.B.-commissie genoemd de heer den Das, door den heer Blank na mens de R.K. fractie de heer Miltenburg. De raad sprak zich nog uit, er prijs op te stel len dat de heer den Das eene benoeming in de commissie voor het G.W.B. zou aanvaarden, waarop de heer den Das mededeelde, dat in de fractie over de commissie's wel was ge sproken, doch waar zijn fractie er prijs "op stelde in de commissies voor G.E.B. en slacht huis vertegenwoordigd +e zijn, zij meende daarnaast geen aanspraak te kunnen doen gelden op een plaats in de commissie voor het G.W.B., hiermede niet bedoelende eenige ver antwoordelijkheid van zich te willen afschui ven. De heer Blank bracht no g-als candidaat voor de commissie voor het G.W.B. naar voren den heer Dingerdis. Nadat de voorzitter had medege deeld, dat een raadsvergadering was te wach ten in dé eerste helft dezer maand, in verband met een aanvraag van een bijz. schoolbestuur om gelden voor nieuwe leermiddelen, welke zaak geen uitstel kon leiden, sloot de voorzit ter de vergadering. BROEK OP LANGENDJJK. De raad vergaderde Dinsdag ten 5 ure. De secretaris was wegens ongesteldheid afwe zig. Herkozen werden als wethouders de hee ren Glas met 6 en Ooijevaar met 4 stemmen. Tot plaatsvervangend wethouder werd her kozen de heer Koedijk. Tot leden voor de commissie van de lichtbedrijven werden ge kozen de heeren Glas en Ooijevaar. Tot plaatsvervangende leden de heeren Koedijk en Zuidam. De begrootingen van de gemeente, het B. A. en de lichtbedrijven voor 1932 werden ter onderzoek in de handen van de raadsleden buiten de wethouders gesteld. De heer Bonnet bepleitte de wenschelijk- heid om de stukken eerder dan 2 uur voor de vergadering, zooals tot nog toe gebruikelijk was, voor de leden ter inzage te leggen. De voorzitter zegde toe voor belangrijke stukken te zullen trachten aan dezen wensch tegemoet te komen. CASTRICUM. Nadat in de Dinsdag gehouden raadsver gadering de heer Aukes de verkiezingsactie gevoerd voor een z.g.n. R.K. vrije lijst had gelaakt en aan critiek had onderworpen, werden tot wethouders gekozen de heer Hem men (r.k.) aftr. en de heer de Vries (s.d.a.p.), die aanvaarding van hun benoeming in be raad hielden. Hierna hadden de verkiezingen plaats van leden van de bedrijvencommissie, waarin achtereenvolgens werden gekozen de heerèn B. Res Wzn., G. F. Res, C. P. Spaansen en F. J. Aukes. In de commissie voor de openbare werken werden gekozen de heeren P. Twisk, T. Hel- linga, J. de Nijs en P. Weenk. bij elkaar. Maar daarvan waren zij zich niet bewust, tenminste nog niet. Farquhar begon het gesprek met een woord, dat Sheila niet eens bijzonder verbaasde: Ik wil u met een enkel woord waar schuwen. Natuurlijk, dacht zij. Hij zou haar nu mededeelen, dat hij het zijn plicht achtte aan mevrouw Power, den graaf en andere gasten van het hotel mede te deelen, waar en onder welke omstandig heden hij haar kende. Maar laat hij zijn gang gaan! Waarom zouden zij 'hem eerder geloof schenken dan haar? Juf frouw Woffington had haar ook wel ver trouwd! Sheila was zich bewust van haar onschuld en dat gaf haar de kracht om hem kalm aan te hooren. Neen, maar! riep zij plotseling uit, daar ben ik den kapper voorbij geloo- pen! Met eenige verwondering keek zij om zich heen. Zoozeer was dit tweetal in zijn eigen gedachten verdiept geweest, misschien ook wel onbewust opgegaan in het onbewuste gevoel van welbehagen in elkanders bijzijn, dat geen van beiden had gelet op den weg, dien zi: volgden. Heel uit de diepte van zijn gemoed drongen zich allerlei verontschuldigin gen voor haar gedrag bij hem op. Wie kende de levensg schiedenis va:. Sheila Curtis? Haar omgeving, haar opvoeding, haar temperament, nijpende ai-moede en nog allerlei andere omstandigheden hadden haar zoover doen kom r.. Deze zoo welopgevoede, innemende dievegge had zoo heel anders kunnen worden! Mijn hemel, als het toch eer.s waar mocht zijn, dat zij onschuldig jyasl In de commissie voor de werkloosheid- zorg de heeren P. M. Borst en T. Hellinga. De benoemingen werden dcor de gekozenen aangenomen. Na aanbieding van de rekening over 1930 en begrooting over 1932 volgde hierna slui ting. HEERHUGOWAARD. Dinsdag werden tot wethouders met 10 en 9 stemmen de heeren Tromp en Wijnker ge kozen, beiden r.k. Tot leden van de commis sie voor het G.E.B. werden benoemd de hee ren Kooy, Krom en Quant. Een gewijzigde begrooting dienst 1931, in totaal een verhooging der uitgaven met 4373.36 aangevende, waartegenover een verhooging der inkomsten met 2066.67 stond, werd na toelichting door den voorzit ter ongewijzigd vastgesteld. Hierna volgde voorloopige vaststelling der kosten van het O.L.O.-dienstjaar 1930, die bleken 16.74 te hebben bedragen. Na een uitvoerige bespreking werd beslo ten voorloopig de door B. en W. voorgestel de dienstregeling voor werkloozen te aan vaarden, hoofdzakelijk inhoudende, dat door gezinshoofden een norm van 6 per week zou worden genoten, met een toeslag van 50 cent per kind, en zoo noodig een toelage van 1.50 huishuur. Voor georganiseerden werd dit bedrag bij eventueel uitgetrokken zijn met 2 per week verhoogd, terwijl kostgangers en ongehuwden 5 werd toegewezen. Verder zou ieder geval voor eventueele afwijkingen individueel worden onderzocht; HEEMSRERK. Na installatie van de nieuwe leden wer den de beide wethouders, de heeren Joh. Hen- neman en J. v. Duiven, herkozen. In verband met een ingekomen verzoek van arbeidersorganisaties om maatregelen te treffen voor de werkloosheid, bepleitte de heer De Ruyter het afgraven van tuinen in het bezit van het algemeen armbestuur. B. en W. werden gemachtigd naar bevind van zaken te handelen. Goedgevonden werd nog een verzoek van de vereeniging Noorderbad om nog 500 M. strand in exploitatie te mogen brengen voor de som van 75 per jaar. Ten slotte las de voorzitter nog een schrij ven voor van P. de Vries en anderen, voor medewerking van het gemeentebestuur ter verkrijging van openbaar l.o. Besloten werd dit verzoek, dat voor be handeling nog niet geheel rijp was, te ver dagen tot de e.v. bijeenkomst. Tot rapporteurs bij de aanbieding van di verse begrootingen dienst 1931 werden be noemd de heeren P. de Vries, P. Klaasse en A. E. de Wildt. Inzake voorloopige vaststelling wijziging ligger der wegen betreffende het Castricum- merpad besloot de raad het oostelijk deel van dit pad voor publiek verkeer op te heffen mits de eigenaar van het daarbij gelegen pad voor eene andere doorgang wil zorgen. Ook werd nog besloten ten aanzien van den Molenweg en Oosterweg 't systeem, één richtingsverkeer voor motorrijtuigen in te voeren. Deze wegen mogen vanaf den rijksstraat weg niet meer bereden worden. Nog besloot de raad een voorstel verhoo ging subsidie Algemeen Armbestuur, dienst 1931, toe te staan tot dekking harer meer dere uitgaven inzake werkloosheid. Dit extraatje bedraagt ruim 2000. Ten slotte werd aangenomen een voorstel B. en W. aangaande herziening electriciteits- tarief met dien verstande dat het vroeger ge nomen besluit inzake vastrecht gehandhaafd zal blijven, maar dat de verbruikers boven het verbruik van het gemiddelde geraamde 10 ct. extra per K.M. verschuldigd zullen zijn. stel van B. en V. werd besloten voorloopig geen verordening vast te stellen. Benoeming commissie gemeentebegrooting 1932benoemd werden alle 5 leden van den raad, behalve de wethouders. Bij de rondvraag dankte de heer Koning den voorzitter voor de woorden tot hem ge sproken en waarbij de heer Duin zich aan sloot, waarna sluiting volgde. NOORLSCHARWOUDE. De raad vergaderde Dinsdagavond ten 8 ure. De heeren J. Ootjers en A. Barten werden met 5 en 4 stemmen als wethouders herkozen. Met algemeene stemmen werden beide hee ren ook als leden van de commissie voor de lichtbedrijven herkozen. De gemeenterekening over 1930 alsmede de rekeningen van het B. A. en de Gemeen telijke Lichtbedrijven over hetzelfde jaar wer den goedgekeurd. De gemeenterekening geeft aan als ontvang sten 124.673,83, aan uitg. 100,819,92^, alzoo een batig saldo van 22.853.90^ wat den gewonen dienst betreft en wat den kapi- taaldienst betreft als ontvangsten 3311,87, aan uitgaven 3271,87, alzoo een batig sal do van 40. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur geeft als ontvangsten aan 3873,83, aan uitgaven 3432,2514, alzoo een batig saldo van 441,5714. Van de Gem. gas en electriciteitsbedrijven voor den Langendijk en St. Pancras omtrent den toestand en de exploitatie over 1930 geeft het verslag als winstsaldo van het gasbedrijf aan 668,17 en van het electrisch bedrijf 3904,66. Hierna wordt het ambtenarenreglement voor deze gemeente vastgesteld, dat op 21! September in werking treedt. De heer Schrijver vroeg de medewerking van B. en W. inzake de bevoegdheid van den Raad en de overdracht daarvan aan B. en W., opdat de leden weten wat zij hier aan hebben. De voorzitter antwoordde, dat de leden van den raad het recht hebben hieromtrent een wijzigingsvoorstel in te dienen. De heer Schrijver: „Dus B. en W. wen- schen hun medewerking niet te verleenen?" De voorzitter: Dat zeg ik niet. U kunt een voorstel indienen. De heer Schrijver zeide gaarne een voor stel te willen doen, waarop de voorzitter ant- wdbrdde, dat B. en W. dan P. A. zullen uit brengen. De heer Kwadijk vroeg naar het P.A. van B. en W. inzake eventueele overname van de Oosterstraat. Spr. zeide, dat de bewoners daar bij regenachtig weer zeer veel last on dervinden van het water, daar rioleering ontbreekt. De voorzitter antwoordde, dat een drietal verzoeken inzake het overnemen van straten zijn ingekomen, en dat de Gem. opzichter hierover rapport zal uitbrengen, wat in eec volgende vergadering vermoedelijk aan d< orde zal komen. Spr. vermoedt, dat de heei Kwadijk het gedeelte der Oosterstraat bedoeli dat door particulieren bebouwd is geworden, zoodat wat dit betreft, de aannemers van deze bouwterreinen hiervoor moeten zorgen. De heer Kwadijk zeide te vermoeden, dal op het P. A. van B. en W. wordt gewacht Hierna volgde sluiting. HENSBROEK. Na beëediging van de nieuwe raadsleden werden in de vergadering van Dinsdag tot wethouders gekozen de heeren D. Wit en P. Oudejans. Mededeelingen. 1. goedkeuring rekening 1929; 2. goedkeuring raadsbesluit voor het te kort begrooting 1931 groot 3800. Ingekomen stukken. Besloten werd geen bezwaren in te bren gen voor het ambtenarenreglement van den keuringsdienst voor waren. Een schrijven was eveneens ingekomen van den minister van arbeid, handel en nij verheid over de winkelsluitingswet. Op voor- Maar er was niets aan te doen. Zij was nu eenmaal zoo geschapen. Far quhar, die niet van dat hout was ge sneden, stond au op het punt op andere wijze een misdaad te begaan. Hij wilde zich stellen tusschen een dievegge en het recht en verhinderen dat lit zijn loop zou hebben doordat hij haar wilde hel pen te vluchten. De gedachte kwam bij hem op: Maar zij heeft in ieder geval de parels van madame Cottrell nog niet gestolen, doch deze werd weer verdron gen door een andere: Dat is maar haar kloverij. Ik ben zedelijk overtuigd, dat zij het plan koestert ze wel te stelen. Als zij er in slaagt zich ditmaal er tusschen uit te draaien, ben ik aansprakelijk er voor, dat er een gevaarlijke misdadig ster, een bedreiging voor de maatschap pij, op vrije voeten rondloopt. Die gedachten woelden hem door het hoofd op het oogenblik dat Sheila uit riep, dat zij den kapper was voorbij ge- loopen. Dat doet er voor het oogenblik niet toe. Wil liever naar mij luisteren. Heeft u goed gehoord wat ik daareven zeide? Ja, maar wat bedoelt u daarmede? Mij waarschuwen? Waarom? Nu werkelijk nijdig wendde Farquhar zich tot haar: Neem nu niet zoo'n toon aan. Begrijp liever, dat ik me terwille van u heel wat last op den hals haal. Ik wijk van mijn gewone doen af om u een dienst te bewijzen, die van meer betee- kenis is dan u kan vermoeden. Ik doe al mijn best voor u, ik weet zelf niet waarom en u neemt het op deze manier op. Ik ga overal naar u zoeken, ik laat de mensc&en, die les van me moeten OUDKARSPEL. Na een hartelijk woord van den voorzittet tot het nieuwe lid mr. C. P. Eecen, werden tot wethouders gekozen de heeren H. Bakker en P. Kostelijk. De heer Zaagman, die krachtens een be slissing van Ged. Staten als lid moest wor den toegelaten, laakte de houding van den heer Bakker en uitte zijn verontwaardiging over de houding van de leden die de functies hadden verdeeld en daarbij 3 leden, w.o. het uiterste linksche lid hadden uitgesloten. De voorzitter ontnam den heer Zaagman het woord. De weg door het Geestmerambacht De voorzitter leverde een krachtig pleidooi om als nog gedurende 40 jaar 1000 per jaar steun te verleenen voor de totstandko. ming van den weg, die er zonder steun van de belanghebbenden niet kwam. Het punt gaf aanleiding tot een uitvoerige bespreking, waarbij naar voren kwam, dal de provincie 700.000 aan den weg ten koste zal leggen. Tenslotte werd, met de stem van den heer Zaagman tegen, een voorstel van den heer Rijper om 50 pCt. van het gevraagde bedrag toe te staan, aangenomen. Besloten werd het gymnastieklokaal twee avonden per week beschikbaar te stellen aan hebben, in den steek, en u heeft, na mij 1© hebben laten wachten Ik heb u niet laten wachten, viel Sheila hem in de rede, het bijkomstig© als het voornaamste beschouwend. (Echt iets voor een vrouw, dacht hij nijdig). Steeds boozer vervolgde hij: Ik zond u mijn kaartje, ik bleef in de buurt van de trap wachten tot u verscheen Maar er bestond geen enkele reden om mij op te wachten. Ik liet u weten, dat ik vanavond na het £iner tot uwe beschikking zou zijn, envervolgde zij, aanstalten makend om om te keeren, ik ben na het diner voor u verder te spre ken. Tk hoop, dat u %ch nog eens be denken zal. Als u begrijpt in welke posi tie u verkeert, als u nog een greintje ge zond verstand bezit, dan is u hier niet meer na het diner, zeide Farquhar haas tig op gedempten toon. Wees nu tocb zoo verstandig weg te gaan. Weg te gaan? Uit het hotel? Neen, uit het stadje. Wees nu zoo verstandig het dadelijk te doen. Het moet gebeuren. Uit Zaüberberg? Ja. Maar dat vind ik hoogst ongepast! Verontwaardiging en verbazing streden om den voorrang in de stem van het meisje. Ja, wat is ze tocht gewiekst, dacht hij, droevig overtuigd. Zij is heel wat uitgeslapener geworden sinds zij bij Mackenzie en Moss haar slag heeft ge slagen. Hoogst ongepastzij scheen de bedoeling te hebben hem te verlaten na deze woorden. (Wordt verYolrtdA

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5