Donderdag Oibbs-Dag! RE OOE1JKE OESTERS Veeteelt Vergeet niet de annonce uit te knippen "kennemerland. de ijsclub „Volharding" om 6 of 7 jongens als schaatsenrijders te trainen. Voorloopi ge vaststelling gemeente rekening 1930. De ontvangsten bedroegen 1020901.09J4, de uitgaven 670829.22, alzoo een saldo van 350071.87 M. Een onaangename discussie voerden de heer Zaagman en de voorzitter, wat een ge volg was van een opmerking van den heer Zaagman over het ontbreken van een ver antwoording van de ontvangsten van oude schoolbanken. De rekening werd tenslotte goedgekeurd, evenals die van de gasfabriek, van het G. E. B. en het B. A. Het ambtenarenreglement werd conform vastgesteld. De heeren Bakker en Kostelijk werden be noemd tot leden van de gascommissie. Als plaatsvervangers de heeren Eecen en de Boer, nadat de heer Rijper uit verontwaar diging over het uitsluiten bij de besprekin gen over de wethoudersverkiezing had be dankt. De heer de Boer werd gekozen tot voor zitter van het B. A. Tot leden van de commissie van toezicht op de gemeentelijke landerijen werden geko zen de heeren Kostelijk en de Boer. OUDORP. Iii de Dinsdag gehouden raadsvergadering werden tot wethouders gekozen de heeren de Boer (R. K.) en Schardam, beiden met stemmen. De heer Kunst stemde blanco omdat de voorbesprekingen buiten hem om waren ge houden. De voorzitter deelde mede, dat de gemeen- terekening en de rekening van het Gem. Electrisch Bedrijf, dienst 1930 respectievelijk een batig saldo opleveren van 3707,84 Yi en 2695,29 en de rekening van het Burger lijk Armbestuur een nadeelig saldo van E 178,51. De heer Kunst had ingediend een voorstel tot steunregeling inzake werkloosheid, waar- Voor hij noodig acht de oprichting van een plaatselijk bureau voor arbeidsbemiddeling, iwaar de werkloozen zich kunnen aanmelden. Dit voorstel wordt in handen gesteld van B. en W. Bij de rondvraag informeerde de heer Kunst, wanneer er een nieuwe schoolgeldre geling tot stand zal komen. Ook de heer de Boer acht het wenschelijk, 'dat de bestaande regeling herzien wordt. De voorzitter zegde toe, met voorstellen dienaangaande te zullen komen. De heer Jongebloed heeft opgemerkt, dat in de straten van het Ooievaarsnest zooveel gras groeit, en vroeg of dit niet door het strooien van zout verwijderd kan worden. De voorzitter zeide, dat daartoe het plan al bestond. Hierna werd de vergadering gesloten. OTERLEEK. In de Dinsdagmiddag gehouden raadsver gadering werden de beide aftredende wet houders de heeren P. Dekker en P. Spaan met 4 stemmen herkozen. In beide vacatures werden op den heer S. Heringa 3 stemmen uitgebracht. De heer Heringa protesteerde tegen een uitlating van den heer de Boer in de vorige vergadering in verband met een opmerking van spr. over het tuinderscrediet en oordeel de, dat een inwoner die iets vraagt ook ant woord moet ontvangen. Ook gaf hij nader zijn bedoeling met de schoolreisjes aan. In deze hadden z.i. B. en W. niet correct gehan deld. Voorts oordeelde hij de door den ont vanger geplaatste advertentie inzake de kwestie-Duin niet voldoende. De voorzitter beantwoordde denheer Herin ga uitvoerig. Op voorstel van den heer Spaan werd met 'de stem van den heer Dekker tegen besloten er zich toe te bepalen afkeuring uit te spre ken over de onvoldoende inhoud van de ad vertentie. De gemeenterekening over 1930: ontvang sten 41655.33, uitgaven 32828.05, batig Baldo 8827.28, werd in handen van den raad, buiten de wethouders, ter onderzoek gesteld. Nog deelde de voorzitter op een vraag van den heer Witteveen mede, dat B. en W. nog geen tijd hadden gehad het schrijven van den minister, waarin advies wordt gevraagd over de statuten van de woningbouwvereeniging, onder de oogen te zien. Na een bespreking over aanplakken, grond aankoop voor scholenbouw, en het gunnen van aanbesteed werk, deelde de voorzitter mede, dat de raad weer spoedig bijeenkomt, waarop de vergadering werd gesloten. SINT PANCRAS. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd de heer J. van Kampen met 4 stemmen tot wethouder herkozen. In plaats van den heer M. Duif werd met 4 stemmen als zoo danig herkozen de heer Muurling. Tot leden van de gascommissie werden de heeren Snel en Koelemey gekozen, tot plaats vervangers de heeren van Kampen en Muur ling. Ingekomen was o m. 'n schrijven van den inspecteur der Dir. Bel., waaruit bleek, dat de inkomsten over het belastingjaar 1930 1931 20015.58 bedragen (1929—1930 21118.66). Besloten werd de reclames over te hoog schoolgeld van de heeren T. Groen Czn. en C. Groen Czn. te onderzoeken. Aan het B. A. is wederom een bedrag van 500 ter hand gesteld wegens uitputting der kasgelden. Van de gemeenschappelijke lichtbedrijven is het gemeenschappelijk besluit genomen om voor de ondergrondsche kabileering voor de noodige gelden een kasgeldleening aan te vragen. Deze zullen voor onze gemeente be hagen j 25.00030.000. Nu stellen B. en T een kasgeldleening te sluiten Va?j i }>edrag voor ten hoogste 4)4 pCt. Met algemeene stemmen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De exploitatie der lichtbedrijven over 1930 is vastgesteld. De voorloopige vaststelling der gemeente rekening sluit met een batig saldo van 4285.501/4. Bij monde van den heer bnel werd tot goedkeuring geadviseerd. Schrijven banne St. Pancras, inzake derhoud bovenweg. De banne heeft het voorstel van de vorige gemeenteraadsvergadering niet geaccepteer n.1. geheele vernieuwing en daarna overname der gemeente, nu vraagt het bannebestuur een ander voorstel, de overname direct en dan een bedrag per jaar. B. en W. hebben dit op 1000 per jaar ^Dff'heer Duif oordeelde dit voorstel nog slechter voor den polder. Na uitvoerige bespreking werd besloten het besluit van B. en W. te handhaven. Besloten werd 200 te voteeren voor de verpleging van een t.b.c.-lijder in een sana torium. Afwijzend werd beschikt op het verzoek om een* schoolarts aan te stellen. Met de stem van den heer Lek tegen werd afwijzend beschikt op het verzoek van Volks onderwijs om een cursus voor vervolgonder wijs in te stellen. Met algemeene stemmen werd besloten des Woensdag een schoollokaal aan mej. M. Blok beschikbaar te stellen voor een naai cursus. Het ambtenarenreglement werd conform vastgesteld. Een plan van B. en W. om ter voorziening in de werkloosheid baggerwerk van tuinders te laten vervoeren, waarbij de werkloozen 3 per dag kunnen verdienen en de gemeen te de helft van de kosten aan de tuinders zal vergoeden, werd voor één maand aange nomen. ÜRSEM. In de Dinsdag gehouden raadsvergade ring werd vastgesteld de gemeenterekening 1930, in ontvangst gew. dienst 46088.34)4, in uitgaaf idem 39605.48, batig saldo 6482.86)4. Rekening armbestuur ontvangst 13294.771/2, uitgaaf 14733.79, nadeelig saldo 1439.01)4. De rekening van bet G. E.B. gaf een winst van 3139.471/4. TEXEL. Dinsdag 1 Sept. was de raad voltallig bij een. De voorzitter bracht nog hulde en waar deering aan de niet herkozen raadsleden Vonk en Pisart, waarna de nieuw gekozen leden beëedigd werden. De voorzitter vertrouwde op een eendrach tige samenwerking. Heirna had de wethoudersverkiezing E laats. Herkozen werden de aftredende wet- ouders, de heeren R. P. Keijzer (Vr. Dem.) en KI. Vlaming (Ant. Rev.) met 7 van de 13 stemmen. Beiden namen hun herbenoe ming aan waarna de voorzitter zijn geluk- wenschen uitsprak. De rekening van het Alg. Armbestuur en die van het Alg. Weeshuis over 1930 werden zonder bespreking goedgekeurd. Het batig saldo van het Armbestuur bedroeg 232,71, dat van het Weeshuis voor den gewonen dienst 1289.63. De kapitaaldienst van het weeshuis had echter een nadeelig saldo van 1194.41. De gemeenterekening over 1930, die voor den gewonen dienst een batig slot had van 34892.62 en voor den kapitaaldienst van 2969.46 werd eveneens zonder besprekin gen goedgekeurd. Den heer K. Bosje werd ontslag verleend als hoofd der school te Midden Eierland we gens benoeming te Barneveld. Besloten werd met de gemeente Den Hel der een overeenkomst aan te gaan over Texel- sche leerlingen die den daar gehouden cur sus in oude talen bezoeken zullen. Aan de arbeiders Jb. de Smit en Jn. Ker semaker werd medewerking toegezegd voor het verkrijgen van een plaatsje als bedoeld in de Landarbeiderswet. De heer Jb. de Smit zal een plaatsje krijgen in den polder Het Noorden en J. Kersemaker te Noord-Haffel. Het slot der agenda bleek ditmaal het voornaamste punt te bevatten B. en W. ver zochten een crediet van 500 of zooveel meer als noodig zal zijn om aan de hand van vo rige rapporten een onderzoek in te stellen naar een waterleiding over geheel Texel. Reeds in 1911 werd hierover een onderzoek ingesteld en later nog eens, maar verder dan tot plannen kwam het toen niet. Thans wil men deze zaak flink aanpakken, daar de drinkwatervoorziening hier veel te wenschen overlaat. Met algemeene stemmen werd dit crediet verleend. B. en W. hadden in hun prae-advies vooropgesteld, dat gebruikers van alle perceelen aan.het buizennet verplicht worden aan te sluiten. Bij de rondvraag bracht de heer Dogger het gevaar naar voren, dat op drukke punten wordt veroorzaakt door opgaand geboomte, en gaf B. en W. in overweging dit op die plaatsen te laten afkappen. In de politiever ordening is een desbetreffende bepaling ge maakt. De voorzitter wees er op, dat de gorotste schuld bij de auto's schuilt door het onvoorzichtig rijden om de hoeken Gedaan zal echter worden, wat hierin noodzakelijk is. De heer Dogger verzocht verder stappen te doen om hier een cursus in huishoudonder- wijs te krijgen. De voorzitter zeide dat hier aan reeds gewerkt wordt. Verder bracht de heer De Graaf het brandspuitvraagstuk naar voren, waarover langen tijd van gedachten gewisseld werd. Tot slot feliciteerde weth. Vlaming den voorzitter met zijn herbenoeming als bur gemeester dezer gemeente, waarna de voor zitter met dank voor dezen gelukwensch de vergadering sloot. WARMENHUIZEN. Tot wethouders werden in de Dinsdag ge houden vergadering gekozen de heeren K. Molenaar en P. Slot, met 3 en 4 stemmen. De heer Molenaar hield zijn benoeming in beraad, aangezien hij met slechts 3 stemmen was gekozen. Na een opmerking van den heer Mink deel de de voorzitter mede, dat de gemeente mo menteel geen werk voor werkloozen heeft, zoodat deze zich thans tot het B. A. moeten wenden. Dé heer Groot gaf nog te kennen, dat er a.s. herfst wel wat werk voor de werkloozen zou zijn. WINKEL. In de Dinsdag gehouden raadsverga dering werden tot wethouders benoemd de heeren P. van Zoonen en D. Brug man met C en 5 stemmen. De heer Dekker wist niet hoe het ge gaan was met het destijds gedaan ver zoek om een lantaarn te plaatsen op den Westfrieschendijk, doch gaf in overwe ging nog wat te wachten, er was een verzoek te wachten om gasaansluiting van de Dijkbuurt en dan zou een gas lantaarn misschien voordeeliger zijn. De voorzitter zeide dat aan hem een verzoek om aansluiting niets bekend was, doch kwam een zoodanig verzoek, dan zal dit wel van invloed kunnen zijn Spreker wenschte echter ook nog wat te wachten, met het oog op voorgenomen werken aan den Westfrieschendijk door het Hoogheemraadschap. De heer van Wijk sprak over de ver lichting bij W. Roggeveen en vroeg of het niet mogelijk was, aan een der wo ningen een buitenlamp aan te brengen en de stroom te vergoeden aan den be woner. De heer Kamp vestigde de aandacht op den Woningbouw. De voorzitter ze'ide voor een en ander een onderzoek toe. De heer de Prée vroeg handhaving van de maximum-snelheid. De voorzitter zeide dat over dit onder werp al meermalen was gesproken doch de oplossing is moeilijk, 't Is echter sprekers bedoeling straks als een nieu/ve politieman benoemd is, in vereeniging met den rijksveldwachter nog eens te trachten een oplossing te vinden. De heer van Zoonen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Spreker is er zich van bewust een moeilijke taak op zich te hebben genomen, doch hoopte als er moeilijkheden zijn niet tever- geefsch een beroep te doen op de voor lichting van den voorzitter en den secr. De voorzitter zegde de gevraagde steun toe. WIERINGERWAARD. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring heette de voorzitter speciaal welkom mevr. Bouman, het eerste vrouwelijke raads lid in de gemeente. Ook tot den 77-jarigen heer Sleutel, die al 35 jaar raadslid is en 26 jaar wethouder, richtte spr. een speciaal woord. Tot wethouders werden de heeren Sleutel met 5 en de heer Koster met 4 stemmen ge kozen. Medegedeeld werd, dat de burgemees ter van 5 tot 18 September met verlof afwe zig zal zijn. Ingevolge een adres van de Middenstands- vereeniging zal verzocht worden het slui tingsuur voor winkels, in verband met den zomertijd, in de gemeente op 9 uur te mogen stellen. W.F.C. krijgt het gebruik van het terrein voor lichamelijke oefeningen op door B. en W. te bepalen dagen voor 50 per jaar. te maken. De adressanten geven in overwe ging een commissie tot het maken van plan nen enz. te benoemen bestaande uit twee raadsleden met een der wethouders als voor zitter. Na een ampele bespreking ging de raad in comité. Na heropening werd een commissie tot uit voering der plannen benoemd. De heeren Du Burck met 7 stemmen, de heer Kroon en Groen ieder met 6 stemmen. Van de werkloozen is een verzoek ingeko men zoo spoedig mogelijk met de demping van de sloot naast het Kerkepad te willen beginnen. B. en W. stellen voor dit verzoek akn te houden. Na uitvoerige bespreking werd besloten de sloot spoedig te dempen. De rekeningen over 1930. De rekening van het gasbedrijf wordt vast gesteld met een batig saldo van 868.17, die van het electrisch bedrijf met een batig sal do van 3904.66. De rekening van het B.A. met een totaal aan ontvangsten van 2696.66)4, uitgaven -2702.19)4, nadeelig saldo 5.53. De gemeenterekening werd vastgesteld met voor den gewonen dienst aan ontvang sten 68512.75Yi, uitgaven 58837.54, voordeelig saldo 9675.21)4. Voor den kapi taaldienst ontvangsten 1280.01 K, uitgaven 1096.80, voordeelig saldo 183.20 K. De heer Du Burck wees er op dat door het B. A. aan iemand een uitkeering is gedaan van ongeveer 100, terwijl die persoon een inkomen heeft van 2000. Dat is toch onge motiveerd. Het is eigenlijk een ander iets ont nemen. De voorzitter antwoordde, dat het bijzon dere omstandigheden zijn geweest. De heer Groen was het met den heer Du Burck eens, er zijn wel honderd anderen die iet meer noodig hebben. De voorzitter zeide, dat het voor genees kundige behandeling is geweest. Het is voor het B.A. moéilijk een maatstaf te maken. Een voorschot was in dit geval beter geweest. De heer Dijkhuizen zou het nog weer wil- en zien terug te krijgen. De voorzitter verlaat de vergadering, met het oog op de vergadering in Noordschar- woude. De heer Bekker nam zijn plaats in. Het ambtenarenreglement werd na eenige vragen der leden onveranderd aangenomen. De heer Groen vroeg of B. en W. in de volgende vergadering met voorstellen komen ijetreffende de begrafenisrechten. De voorzitter antwoordde, dat er reeds aan wordt gewerkt. Hierna sluiting. n* heer Molenaar bracht den scheid JhÓudlr J- Smit hartelijk dank vSende° mtóluncliein <kn loop v.,„ L gemeente heeft gedaan. lar«n V0S. JLitter onderschreef namen* - WIERINGEN. In de Dinsdag gehouden vergadering van- den gemeenteraad werden tot wethouders be noemd de heeren P. Kaan en J. Tijsen (aftr.). De heer Bosker, die gedurende 14 jaar wet houder is geweest, werd, zonder dat hier voor eenige verklaring werd gegeven, niet herbenoemd. De voorzitter sprak er zijn te leurstelling over uit, dat de heer Bosker niet was herbenoemd en roemde het vele werk, dat deze voor de gemeente heeft gedaan. Na mens de s.d.a.p. had de heer Lub een ver klaring afgelegd, dat zijn partij meende, dat de vrijzinnigen recht hadden op één wethou derszetel, waarom zijn fractie op een candi- daat van die partij zou stemmen. Hij meen de echter, dat de tweede zetel toekwam aan zijn partij, die in getalsterkte na de vrijzin nigen kwam. De heer P. Kooij, de candidaat van de s.d.a.p., kreeg echter slechts 3 stem men, terwijl de heer Tijsen (visscherscandi- drat) werd benoemd. Besloten werd met de gemeenten Den Hel der, Textel, Anna-Paulowna en Callantsoog een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor een schoolartsendienst. Door elke ge meente wordt in de kosten bijgedragen in verhouding tot het aantal kinderen, waar voor van den dienst gebruik wordt gemaakt, terwijl tot grondslag voor de berekening der verschuldigde bedragén wordt genomen het gemiddeld aantal kinderen op 1 Maart, 16 Juni, 16 September en 16 December van het betrokken jaar. Aan de hand van door het Gemeentebestuur van Den Helder verstrekte gegevens moeten de kosten globaal geraamc worden op 9000 per jaar. Bij een aanta: leerlingen van circa 6900 in het geheele district komen deze kosten op ongeveer 1.30 per leerling. Indien de tegenwoordige school arts van Den Hélder op wachtgeld moe worden gesteld, zullen de kosten vermoede lijk 11000 per jaar beloopen, overeenko mende met 1.60 per leerling. Voor Wierin- gen zal de jaarlijksche bijdrage ongeveer 950 of 1165 bedragen. De mogelijkheic bestaat echter, dat de provincie een subsidie in de kosten zal verleenen van 50 pCt., waar door de financieele opzet aanmerkelijk gun stiger zal zijn. De bepaling in de instructie van den gemeentegeneesheer, regelende dit onderwerp, werd ingetrokken. ZUIDSCHARWOUDE. De raad vergaderde Dinsdagmiddag ten ure. Na installatie van de raadsleden werden de heeren G. Dekker en J. du Burck als wet houders herkozen. Tot leden van de commis sie voor de lichtbedrijven werden gekozen de heeren C. Kramer en J. du Burck, als plaats vervangers de heeren G. Dekker en K. Dijk huizen. Tot lid in de plaatselijke schoolcom missie werd met 4 stemmen de heer P. de Geus Jr. gekozen. Op den heer W. C. Bou man werden 3 stemmen uitgebracht. Verbreeding van het Kerkepad Van de raadsleden Krom, Groen en Dijk huizen was een voorstel ingekomen tot het dempen van de sloot naast het Kerkepad en dit door verbreeding van de bruggen tot voor rii- en voertuigen eeschikten weir °DedveoStcr onderschreef ZUID- EN NOORDSCHERMER. Dinsdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter was de heer C. de Groot, burgemeester. Na opening der vergadering legden de eden F. Posch, J. Smit, M. C. van der Laan, T. Vaalburg en C. Molenaar de eeden, de leden N. SlootenSmit en Jb. Heinis Mzn. de beloften af, als bedoeld bij artikel 45 der Gemeentewet en zulks in handen van den voorzitter. De voorzitter complimenteerde de leden met de aanvaarding van hun ambt en sprak de hoop uit, dat allen mogen samenwerken in het belang der gemeente. Tot wethouders werden achtereenvolgens benoemd de heer F. Posch en mevr. N. Slooten Smit, beiden met 5 stemmen. Bij de eerste stemming, waarbij eerstgenoemde werd be noemd, verkregen de leden N. Slooten—Smit en C. Molenaar ieder één stem. Bij de tweede stemming eveneens ieder één stem de leden J. Smit Jzn. en C. Molenaar. De beide benoemden verklaarden hunne be noeming aan te nemen. De voorzitter feliciteerde hen met hunne be noeming. De benoemden deelden mede, dat het hun wensch is, dat de heer F. Posch zal optreden als waarnemend burgemeester en zal worden beschouwd als z.g. oudste wethou- dei\ hoewel hij in jaren de jongste is. De voorzitter zeide, daarvan, wat het laat ste betreft akte te nemen, met het oog op de gebi uikelijke praktijk ter zake, terwijl eerstge noemde aanwijzing in de eerstvolgende ver- |aderin.g van B. en W. zal dienen te geschie- Na toelichting door den voorzitter werd op voorstel van B. en W. vastgesteld eene sup- P'etoire begrooting op den dienst 1931 in ontvangst en uitgaaf aanwijzende een be drag van 50. Aan de veilingen was wederom een groot* aanvoer van alles en nog wat. Groote Par tijen kool, waarbij bloemkool, domineerde Mooie partijen snij- en spercieboonen, maa; nog meer tweede kwaliteit boonen. Groote aanvoer van groente in kisten, mooie en min» der mooie partijtjes bospeen en kleine kwaa- tums vruchten. De meerderheid der bloemkool was mooie 2e soort, terwijl le soort schaarsch was Daarnaast partijen roode, groene en andere kool, waarvan zeker tweederde uit prima kwaliteit bestond. De noteering was: bloemkool le soort e j j16, id. 2e soort 5.50—9, [4 soort 2-f 4.50. Gele kool gold 1.50— f 2.50, groene kool f 4—j 6.50 en roode kool 1.25—1-75, alles le soort en pet 100 stuks; 2e soort gold zoo goed als niets. De aanvoer van snij- en spercieboonen be- stond in hoofdzaak uit afwijkende kwaliteit Mooie 2e soort was duur, terwijl Ujtge; zochte kwaliteit met fancy-prijzen werd be- taald. De noteering was: Snijboonen ie soort 35—48, id. 2e soort f 2032, id. 3e soort f 6.50— f 13; Enkele boonen z, dr. f 22—f 31. id. met dr. 20—28 50, trosboonen f 28—37, dubbele boonen z. dr. 15— f 26, id. m. dr. f 10—28, al- les per 100 K G. De aanvoer van capucijntrs, groentjes, ras- pers en tuinboonen was niet groot en de prijzen hoog. De noteerden voor de dopper» 20—40, capucijners (bruine) 26-, 42, id. (witte) f 28—40, raspers f 36— f 52, blis abbandance 26— f 42. tuin boonen 1519 per 100 K G. Bospeen, die bijna het hcele seizoen in mooie kwaliteit werd aangevoerd, begint de laatste weken af te zakken en thans is het meest 2e kwaliteit. Mooie bospeen was duur, n.1. f 13—18, doch 2e soort gold f 5—11 per 100 bos, terwijl erg vurig slecht was te plaatsen. Komkommers gaan de laatste weken beter en dit hield ook deze week stand.. Mooie komkommers golden f 4.508, 2e soort f 2—3.50, per 100 stuks. De aanvoer van sla was niet groot, de kwabteit was middel matig. Andijvie werd in mooie kwaliteit aangeveerd, de prrs was niet hoog. Spina zie werd in niet groote kwamums aange- voerd, de kwaliteit was goed tot best. Poste- lein is over het algemeen niet mooi en de prijzen liepen van laag tot middelmatig. Dt noteering was: Sla 0.40065, andijvie f 0.30—0.60. spinazie f 0.751.25 en postelein 0.40—0.65 per kist De aanvoer van tomaten was vrij groot en de prijzen gaan in stijgende lijn, hoewie nog niet zooals ze moesten zijn De notee ring was voor A f 7.20. B 6.50, Cf 7 en CC 2.90 per 100 pond. De aanvoer van aardappelen gaat terug en de handel was gereserveerd, omdat het vele ziek het ver trouwen niet versterkt. De prijzen der Wei- aardapjnelen waren f 4.50—5 zandaard- appelen f 5.50—8 per 100 K G Bosgroente, voor zoover niet genoemd, ge noot de belangstelling, de prijzen werden weer iets beter. We kunnen alle bosgroente over één kam scheren en als prijzen f 2— 5.50 melden, alles per 100 bos. Vruchten en druiven waren duur. Appelen en peren (voor zoover tafelvruchten) golden 22-39 per IOC K G. Druiven golden 65-ƒ 75 per IOC K.G. De overige aanvoer geeft geen reden to' afzonderlijke bespreking. DE IEPENZIEFTE. De inspecteur, hoofd van den Plantei ziektenkundigen dienst, N. van Poete ren. schrijft ons: Op dit oogenblik wordt, vooral in de Noordelijke provinciën, met behulp van berichten in de bladen en circulaires aan gemeente-besturen, propaganda in maakt voor Mabu 3, dat een middel tol zijn ter bestrijding van de iepenziekt f® dat samengesteld is door den heer J- A L. Bouma te Dordrecht en in den ban ie' gebracht wordt door de firma Reese f® Beintema te Meppel. ';i Ter voorlichting van hen, die in de be strijding van de iepenziekte belang ste len, zij medegedeeld, dat in geen enK^ 139. Dan begint de ondervraging. Hmmm, knap zijn de nieuwe leerlingen niet. Ze weten wel, dat tweemaal twee vier is, want dat moet je ook onder zee weten, maar van de gewone din gen rondom weten ze niets. En als de meester hen dan platen laat bekijken en ze moeten op noemen wat daarop staat, wordt het heeleraaal wanhopig. 140. Geen wonder dat de heele klas grinneken van plezier als Oscar een woon paard een olifant noemt en ^eesP vogels voor zeemeeuwen uitscheldt. denkt dat ze hem voor het lape hou denkt dat ze hem voor het lape hou wordt hoe langer hoe boozer. Maar a 5 een schaap met een lam snikken meester zoo woedend kijkt) twee P° noemt, begint hij toch te gelooven, dat iets bijzonders aan de hand is met ie leerlingen van hem. Hij zal ze É<>e" m houden.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6