Mkmaarsclte Courant. Jladiwüeuurs ÊeuiMetou fBituimtatid Honderd drie en dertigste Jaargang. Vrijdag 4 September. Uit onze Staatsmachine DAROL FARQUMAR's NACHTWANDELING. Winkelen op een <Wordt vervolgd,) j Mo. 208 Zaterdag 5 September, uihersum, 1875 Al. (Uitsluitend V.A.R.A.) Rbh—I-en 7.30—7.45 Gymnastiekles o. 1. q Kleerekoper. 8.Gramofoonpl. 10. V p R.O.-Morgenwijding. 10.15 Uitz. voor in de Continubedrijven. Joh. Jong, or gelspel en begeleiding. Eugène Charmon, 73no- en accordeon. Gramofoonplaten. 12. Concert door het V.A.R.A.-septet o. 1. v. Is. Eyl en gramofoonplaten. 1.45 Pauze. 2.15 Kwartiertje v. h. Instituut voor Arb. Ontwik keling. 2.30 Concert door het V.A.R.A.-Man- doline-Ensemble o. 1. v. J. B. Kok. 3.— J. v. Praag: „Het 4de internationale congres voor doofstommen te Parijs". 3.15 Vervolg con cert. 3.45 Vraaggesprek met Henri Polak over Natuurschoon. 4.15 Concert. The Hol- landia Three, accordeon-virtuozen. 5.— Otto van Tussenbroek: „Reizen en trekken". 5.35 Gramofoonplaten. 6.S. D. A. P.-kwartier tje door Klaas Toornstra. 6.15 Gramofoon platen. 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 Hobo-recital door J. Stotiin. Begeleiding door mevr. Stotijn. 7.45 V.A.- R A.-Varia. 7.50 Bestuursmededelingen gVoordracht door W. v. Cappellen. 8.30 Cocaal concert door Joh. Lammen, basen gramofoonplaten. 9.— Teun de Klepperman. 9 15 Concert door het V.A.R.A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 10.— Vaz Dias. 10.15 Voordracht door Willem van Cappel len 10.35 Vervolg V.A.R.A.-orkest. 11.15 12 Gramofoonplatenconcert. Huizen, 298 Al. (Uitsluitend K. R. O.) 8.— 9.15 en 10.11.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje pastoor Perquin. 12.— Politieber. 12.15 Concert K. R. O.-sextet o. 1. v. P- Lustenhouwer. 1.45 Postduivenber, 1.50 Gramofoonpl. 3.Kinderuurtje. 4.30 Technisch kwartiertje. 5.— Concert door het K. R. O.-Kunstensemble o. 1. v. P. Lusten houwer. 6.— S. P. J. Borsten: Athletiek. 6.15 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.35 Concert, vervolg. 7.Prof. H. A. Kaa „Vrijhandel 'en protectie". 7.30 Politieberich ten. 7.45 Gramofoonpl. 8.— Concert K R. O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. 8.30 Radio hoorspel „Ja mijnheer ter liefde Gods" van L. S. 9.Vaz Dias. 9.15—9.40 Concert-ver volg. 9.40 Amsterdamsche schets. 10. Concert-vervolg. 11.12.Gramofoonpl. Daventry, 1554 Af. 10.35 Morgenwijding 1.20 Licht orkestconcert. 3.20 Motorrennen om den International Ulster Grand Prix. 4 35 Duetten en harpsoli. Tenor, bas en harp. 5.05 Concertorgelbespeling. 5 35 Kin deruur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianomuziek van Ccarlatti. 7.10 Tuinbouwpraatje. 7.30 Lezing. 7.50 Variété m. m. v. Sydney Bayne's Dansorkest. 9.Militaire muziek door de Wireless Military Band. 10.Berichten. 10.20 Lezing. Escape. 10.35 „Houseparty" van «C. Denis Freeman m. m. v. Omroep orkest en dito koor. 11.2012.20 Dansmu ziek. Parijs „Radio-Paris" 1725 Af. 8.05, 12 50 en 6.50 Gramofoonplaten. 9.05 Concert Or kest en solisten. 9.50 Concert. Orkest en so listen. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20 Orkest concert. 3 50—5.50 Orkestconcert. 8.20 9.05,9.10—9.35, 9.50-10.45 en 11.20— 12.20 Orkestconcert. Langeriberg, 473 Al. 7 258.20 Gramo foonplaten. 10.35—12.10 en 12.30 Gramo foonplaten. 1.25—2.50 Orkestconcert 2 55 —3 45 Gramofoonpl. 5.20—6 20 Concert Mandoline-orkest en solisten. 8.20 Vroo'ijke avond. Daarna berichten en tot 12.20 Or kestconcert. 12.201.20 Gramofoonplaten. (Dansmuziek). Brussel, 508.5 Al. en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten 8 20 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert en soliste. 338.2 M.: 5.02 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 8.35 Vroolijke avond Zeesen, 1635 Al. Ca. 7.7.50 Gramofoon platen. 10.55—12.20 Berichten. 12.20 Schooluitz. 1.252.20 Berichten 2.203.10 Gramofoonpl. 3.10—4.50 Lezingen. 4.50— 5.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Oude en Moderne Dansmuziek. 10.20 Ber en daarna tot 12.50 Dansmuziek. De Trekhondenwet. digheJenTn d°°f v,er,SChillende omstan- van den hrma s*e Jar®n het gebruik minuerd w- *ls trekdier sterk is ver- uewe^I^06 zeer zeker ook mede- Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. 38) Neen, het is niet hoogst ongepast. Het is hooge ernst, de toestand is kritiek. Luister nu aandachtig naar wat ik u zeggen ga, riep Farquhar opgewonden uit U behoeft u tegenover mij niet groot te houden. Maar ik ben ook niet bij de zaak betrokken hoewel ik de justitie een spaak in het wiel steek door u dit alles mede te deelen Ik ben er volstrekt niet trotsch op, Iaat ik u eerlijk beken nen. dat ik mezelf er om veracht. Ik wil u enkel waarschuwen dat u moet zor gen. dat u weg komt. Men is u op het spoor het is misgeloopen met uw plan nen. Ronduit gezegd, ik begrijp niet waar u het over heeft. Op het spoor, zegt u, maar wie is me dan op het spoor? Een der gasten in ons hotel. Mis schien herinnert u zich, dat ik van mid dag in dat kleine restaurant bij de ijs baan zat te lu.ichen, toen u met mevrouw Power binnen kwam. Welnu? - Heeft u toen niet den heer opge merkt, die in mijn gezelschap was? 7~ *k geloof wel, dat er iemand bij u p antwoordde Sheila levendig en dia- zen g6troff.en dan zij zelve wist docr de uwachtigheid van haar vjormaligen gen ToVbefh d6 -aCtie van vereenigin- moeten ,Mh dier diensth «r61 honden a>s trek- juist is mof We wet6n ni6t of bet dat in behaald fa hfbben eens gehoord, tr-kdiens?fn deelen van ons land de zouden SnnVan den hond niet gemist de onjuistff h Worden" De Juistheid of lotJwi 1Stbeid van die bewering daar eten dat 1°%^ ^tate'er! wa sten JeL k waarin van deze dien- wwdfn3nngebruik meer gemaakt zal voorshands' m6t aangebroken is en Daarom is h f°g niet aanbreken zal. gever ^at o^fo ?°ed gezien van den wet- wordèn wü> bepalingen geschapen woraen, waaraan de bedoeling tpn SïïSlkW T de° "'kltond In d" we dl TritifeS^hermen- In 1910 kregen gewhziS Ri°ni nWet' die in 1915 werd LrSt i ,Ze wet behooren enkele Koninklijke Besluiten. Zoo dat van 6 ebruari 1911, sedert gewijzigd, tot uit- ™®"ng van de artikelen 1, 4, 5 van de kwbondenwet. Onlangs is een nieuw hetlerit Besluit afgekondied, waarbij het eerstgenoemde besluit werd aange vuld en gewijzigd. Daarvan willen we thans één en ander vermelden. Het wil ons voorkomen, dat het nieuwe besluit den weg opent voor de geleidelijke alge- heele afschaffing van den trekhond, waartoe vooral de zooveel strenger ge worden keuring van den hond niet wei nig zal bijdragen. Het zal dan in het vervolg verboden wezen om een hond als trekhond en een voertuig als hondenkar te gebruiken of te doen gebruiken, tenzij de hond en de kar door of vanwege den houder zijn onderworpen aan de laatst uitgeschre ven keuring. Ieder jaar moet in iedere gemeente door het Dagelijksch Bestuur een algemeene keuring van trekhonden en hondenkarren uitgeschreven worden. Deze keuring moet gehouden worden in April bij voorkeur, eventueel in Maart, terwijl verder nog te allen tijde keurin gen van dezelfde strekking gehouden kunnen worden. Deze keuringen moeten voortaan geschieden door deskundigen, die daartoe door B. en W. zijn aange^ wezen. De keuring wordt daardoor op een hooger plan gezet. We willen niets afdingen van de goede bedoelingen, wel ke tot dusverre bij de keurmeesters voorgezeten hebben, maar vooral ten plattelande was die keuring een vrij eenvoudige zaak. Ze werd daar verricht door de veldwachters. Het zou ons niet verwonderen, wanneer bij de eerste keu ring volgens de nieuwe voorschriften menige te voren goedgekeurde trekhond van vóór of van onder de kar voorgoed zal verdwijnen. Er wordt gesproken van deskundigen. Vermoedelijk om naast de veeartsen nog ruimte te laten voor de vakmannen als keurmeesters van hon- denliefhebbersvereenigingen als de K. N. P. V., de Kynologische Club enz. In enkele artikelen wordt nu de keu ring der honden en de keuringsvoor schriften gegeven. Eerst worden de exemplaren genoemd, die ten eenenmaJe onvoldoende zijn: de kreupele, aan huid ziekte lijdende, gewonde, zichtbaar drachtige of zoogende honden; de niet- volwassen honden; honden met een scnofthoogte van minder dan 60 c M. vóór de kar gespannen en 50 c.M. onder de kar trekkende; honden met een ge ringere borstbreedte dan 14 c.M. en ver der alle honden met eigenschappen of afwijkingen of die verkeeren in een toe stand die het dier als trekhond kenne lijk ongeschikt maken. Welke eigenschappen moeten nu door de keurmeesters worden gesteld? Een trekhond moet hebben: een korten, bree- den, zwaren nek en een krachtigen hals; een breeden schoft; een zachten, breeden, gespierden rug en korte, rech te, breede ledematen; een breed gespierd kruis; smalle gevulde flanken; breede voorborst; gewelfde, diepe borst; ge- spierden, voldoende vastliggenden schouder; krachtig gebouwde rechte voorbeenen; korte, ronde klauwen* niet gespreide teenen met ronde, niet weeke zooikussens; lange flink gespierde dij en schenkel; spronggewrichten laag bij den grond bij goeden stand van de achterbee- nen en krachtige gewrichten. Het Kon Besluit geeft dan een lijstje van kenmer ken en het hoogste aantal punten, dat voor ieder kenmerk gegeven kan wor den. Een hond, die minder dan 60 pun ten Heeft, wordt afgekeurd, terwijl de keurmeesters verder bepalen of de hond vóór of onder de kar gebruikt mag wor den. Verder worden nog voorschriften ge geven omtrent het tuig en de kar, welke ook wijziging ondergaan. De kar moet voorzien zijn van een of meer doelma tige ligplanken voor den hond en van een steeds bruikbaren, zindelijken drink bak en moet voorts zóó zijn ingericht dat de hond tijdens den rit in onge dwongen houding kan loopen en tijdens het stilstaan van d. kar in ongedwongen houding kan liggen, zitten en staan. De kar moet voorzien zijn van steunsels, die voorkomen, dat zij den hond drukt, wan neer deze ligt, zit of staat. Het gewicht van de kar zelf en dc bouw van de kar moet zoo wezen, dat ze van den hond geen bovenmatige inspanning vraagt bi; het trekken. Is de hond onder de kar gespannen, dan moet de as van de kar tusschen de punten, waarop de bodem van de kar rust, zoo hoog zijn, dat de hond, te rekenen naar de schouder hoogte rechtop daaronder kan staan Wat nu ten slotte het tuig betreft, daaromtrent wordt bepaald, dat de borst riem van zacht leer moet wezen en min stens vier c.M. breed, reikende tot ach ter de voorpooten en met bij het trekken horizontaal gerichte strengen verbonden aan een spoorstok, vastgemaakt recht achter de plaats, waar de hond loopt; de buikriem moet dezelfde breedte hebben en de draagriem moet voor een hond vóór de kar gespannen zes c.M. breed wezen. INWISSELING OUDE GULDENS. Naar gemeldt wordt, zal de termijn tot in wisseling van oude guldens op de postkan toren worden verlengd tot 31 December. patrooi. Onbewust deed het haar toch genoegen, dat hij bij haar was en onbe wust was zij in hooge mate verheugd, da hij zoo levendig in haar belang stel de, dat dit uit den toon van zijn stem sprak, aat hij van zijn gewone wijze van aoen was afgeweken ten einde haar te dwingen hem aan te hooren. Heel diep in haar gemoed verblijdde haar dat. Maar nog steeds niet begrijpende wat hij bedoelde, hield zij zich aan de overwe ging, dat zij enkel maar nieuwsgierig was naar wat zij verder te hooren zou krijgen. Zij besloot met op achteloozen toon te zeggen: maar ik heb niet zoo bij zonder op een van u beiden gelet. Niemand heeft ooit bijzondere aan dacht voor dien heer. Maar daarom is hij juist zoo gevaarlijk. Voor u. Inder daad in het bijzonder voor uIk mis het recht u alles mede te deelen, ver volgde Farquhar, door zijn geweten ge kweld, maar een andere inspraak vol gend, welke hem dwong zich over alle gewetensbezwaren heen te zetten, zei hij: „Maar laat ik u waarschuwen, juffrouw Curtis, dat hij alles van u afweet." Die heer, die met u lunchte? Heeft hij mij dan weieens ontmoet? Dat weet ik niet. Maar u zal hem onvermijdelijk ontmoeten. Daarvoor is hij hier gekomen. Ik herhaal, dat hij al les van u afweet! Beweerde hij dat? Zei hij Ernstig viel Farquhar haar in de rede: Wat hij zeide, juffrouw Curtis, was 't volgende: Hij is naar Zauberberg ge gaan in verband met juweelendiefstal len, welke onlangs hePben plaats gehad, eerst te Londen en daarna te Parijs. Na een oogenbük zwijgens vervolgde hij: Hij is detective van beroep. Men heeft MISHANDELING VAN EEN POLITIE-AGENT. Vijf dronken jongens steken een agent overhoop. Woensdagavond is een agent van politie in de Pastoorstraat te Arnhem lastig geval len door vijf dronken jongelieden, die den agent uitdaagden met hen te vechten. Er ont stond een volksoploop en de aanstokers dron gen zich tegen den politie-agent op, die, met den rug naar een muur gekeerd, trachtte met een gummistok zich de aanvallers van het lijf te houden. Toen dit niet gelukte, lost hij een revolverschot in de lucht. Dit haalde echter niets uit, want eenige personen vielen den agent aan en een hunner bracht hem met een mes een steek in den buik toe. Het mes bleef in de wond zitten en toen eenige andere agen ten te hulp kwamen, namen de aanvallers de vlucht. De gewonde agent werd in een wo ning binnengedragen, waar hij zelf het mes uit de wond verwijderde. Hij werd per auto naar het St. Elisabethsgasthuis gebracht, waar hij denzelfden avond nog is geopereerd. Zijn toestand is redelijk. Vijf personen zijn in verband met deze mishandeling in arrest ge steld. RUSSISCH GRAAN NAAR NEDERLAND. Voor een waarde van ruim. een half millioen. Een Berlijnsch correspondent van het Hbld. meldt: Naar de Duitsche Handelsdienst verneemt, hebben de onderhandelingen van de sovjet- regeering over de levering van een groote hoeveelheid Russisch graan naar Nederland haar beslag gekregen. De levering heeft een waarde van een millioen mark. Voor dit bedrag koopt de sovjetregeering Nederlandsche producten. Bovendien onderhandelt de sovjetregeering over den verkoop van darmen. Deze onder- hem naar hier gezonden om in ons hotel éen oog in het zeil te houden. Hij heeft me zelf mede gedeeld, dat hij iemand op het oog had en dat het nu nog maar een kwestie van *ijd was, alvorens bij den dief op heeterdaad zou betrappen. Een tijd lang bleven zij zwijgend tegenover elkaar staan. Ten slotte was Sheila de eerste die sprak. Zij had aanvankelijk zich voorge nomen om hem op ijskouden toon te antwoor den. Want die waarschuwing was op den keper beschouwd niets meer dan een reeks van be- leedigingen. Hij had gesproken van een dief. Maar hoe dorst hij dat wagen? Toorn deed haar ontgloeien, maar teglijkertijd doortril de haar een onbeschrijflijk gevoel van gren- zenlooze vreugde. Zij vond het duizendmaal te verkiezen, dat hij zoo tot haar sprak dan op de kille onverschillige wijze van gister avond: Is u al lang hier? Deze waarschu wing, deze onverwachte belangstelling van hem in haar persoon bracht hem nader tot haar. Zij vond dat een heerlijk gevoel en de wensch kwam in haar op, dat hij haar nim mer meer zou verlaten. Zij waren te lang reeds van elkaar gescheiden geweest. Gedu rende al die maanden had zij het gemis van zijn aanwezigheid gevoeld. Het was haar alsof er een nieuw leven voor haar aanbrak, nu zij hem zag en hoorde en zij koesterde een anderen wensch dan dat hij steeds bij aar zou blijv.en. Maar zij was zich zelve dien wensch nog niet bewust, hij rustte nog op den bodem van haar ziel. Wel bewust was zij' zich, dat zij hem op ijskouden toon wilde antwoorden. Maar onmiddellijk zag zij daar van af, omdat zij meende meer effect te zullen bereiken, wanneer zij deed alsof zij een alle- daagsch gesprek voerden. - Een defectieve in het hotel. Wel hoe vreeselijk interessant! riep zij uit met een glimlach. Zeker een nieuw avontuur van Sherlock Holmes, dat we de volgende week Verlaagde prijzen - Stokvis fabrikaat handelingen hebben echter tot dusver nog niet tot een resultaat geleid. Geen nadere inlichtingen te krijgen. In verband met dit bericht schrijft de Rot- terdamsche correspondent van genoemd blad, dat hij hier en daar inlichtingen heeft trach ten in te winnen. Hij schrijft: Het Russische graanverkoopskantoor hier te lande sprak van een partij van 100.000 ton graan, in welke hoeveelheid tarwe, rogge, haver en gerst begrepen zouden zijn. Hoewel men zich daarover niet nader wenschte uit te halen en men ons, toen wij vroegen naar de namen der koopers, sprak van verschillende Nederland sche importeurs, kregen wij den indruk, dat hier gedoeld werd op partijen uit zeer om vangrijke onderweg zijnde Russische ladin gen, die successievelijk gedurende de reis naar Europa worden verkocht en niet op een froote transactie ineens. Overigens verklaar- e men daar, onkundig te zijn omtrent den aankoop van Nederlandsche goederen door Rusland. Verschillende handelshuizen, die geregeld Russisch graan uit de eerste hand verhande len, konden ons niet nader inlichten. Er wor den natuurlijk steeds zaken gedaan in Rus sisch graan, evenals in graan van andere herkomst. Maar van een groote transactie was niets bekend. Van handelsstandpunt ge zien is het huidige oogenblik daarvoor ook minder geschikt. Wel had men bij geruchte iets vernomen van plannen van „outsiders" om in ruil voor graan uit Rusland daar te lande Nederlandsche industrie-voortbreng selen te plaatsen. In handelskringen kent men aan die plannen niet veel waarde toe. op, dat bekende persoonlijkheden uit politieke, financieele en wetenschappelijke kringen tot teekenen hebben aangespoord en dat ook van den kansel warme aanbevelingen om te teeke* nen tot het publiek werden gericht. Verder wordt medegedeeld, dat de Nederl. Dagbladpers zich met de pers-organisaties in andere landen in verbinding heeft gesteld om tot dergelijke actie aan te sporen. Het artikel eindigt met de mededeeling, dat de Zweedsche vereeniging van directeuren alle gewenschte bescheiden uit Holland zal ontvangen en concludeert: „Daarna moet de zaak ook hier aangevat en volbracht worden". S. W. SCHORTING HUIS. f Op 91-jarigen leeftijd is te Winschoten overleden de heer S. W. Schortinghuis, o.m. oud-burgemeester van Finsterwolde. Hij was eenigen tijd lid van de Prov. Staten in Gro ningen en opzichter van een bankierskantoor te Wischoten, dat later is overgegaan in de Groninger Bank, waarvan de heer Schorting huis commissaris was. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau. INBRAKEN. Hedennacht is ingebroken den coop. Land- bouwvereeniging te Colmschute (O.), waar ongeveer 20 wordt vermist en in de herv. kerk aldaar. De politie is druk in de weer om de daders op te sporea HET PETITIONNEMENT VAN DE NEDERLANDSCHE DAGBTADPERS. Groote indruk in Zweden. Het or gaan van den minister-president spoort tot navolging aan. Het Stockholmsch blad „Svenska Morgon- bladet" dat één der organen van de Zweed sche regeering is, in het bijzonder van den minister-president, heeft een uitvoerig artikel gewijd aan het petitionnement voor Interna tionale Ontwapening van de Nederl. Dag bladpers. Het petitionnement wordt zoowel in de titels op de voorpagina als op in Stock holm verspreide „posters" een schitterend succes genoemd, en het blad dringt er op aan dat Zweden het Nederlandsche voorbeeld zal volgen. Het artikel vangt aldus aan: „Over de geheele wereld is een reusachtige mobilisatie van vredesvrienden in gang voor de ontwapeningsconferentie, die te Genève gehouden zal worden. Resoluties worden aan genomen, handteekeningen worden verza meld. Op vele plaatsen werden mooie resul taten bereikt, maar zeker heeft men nergens een zoo sterken bijval weten te verwekken als in Holland. Hoe ongelooflijk het ook moge klinken, men heeft daar n.1 in enkele weken tijds niet minder dan 2.400.000 handteeke ningen bijeengebracht". De schrijver wijst er verder op, dat in Hol land een zeer sterke partij-verdeeldheid be staat, zoodat men het als vrijwel onmogelijk zou beschouwen al deze groepen in een ge meenschappelijke actie te vereenigen Toch is dit ten opzichte van internationale ontwape ning gelukt. Het blad geeft een uitvoerige uiteenzetting van de wijze waarop de Hol- landsche campagne gevoerd is. Het wijst er te hooren zullen krijgen? Maar eigenlijk be grijp ik niet, waarom u dit aan mij verklapt. Intusschen Ze deed een schrede voorwaarts. Farquhar stond achter haar en drong haastig en fluis terend bij haar aan: U vertrekt niet waar? U ziet het nu toch ook wel in dat u niet anders kan. U gaat weg Zeker, antwoordde Sheila nog steeds op een toon alsof zij eenvoudig een praatje maak te, de kapper sluit pas zeer laat en hij heeft met me afgesproken, dat hij op me wachten zou. Maar, lieve hemel, meisje, begrijp je dan niet O, u wil weten, of ik het hotel ga ver laten? Maar ik zie niet goed in, kapitein, wat het u aangaat, of waarom u zoo graag op de hoogte is van mijn plannen? In ieder geval zal u van avond bij het diner kunnen consta- teeren of ik er nog of niet meer ben. Zonder hem goeden dag te zeggen stapte zij verder door de blanke sneeuw. Farquhar staarde haar roerloos na. Verbijsterd keek hij voor zich, terwijl hij prevelde: Ik heb gedaan wat ik kon. Ik wasch nu mijn handen in on schuld Die handen, smal en fijngebouwd, gelijk die van zijn moeder Darola Zabelle, verkreu kelden intusschen zijn groene pet die hij on bewust van het hoofd had genomen, zonder te gevoelen, hoe snijdend de wind om zijn klam voorhoofd blies. Ik heb al het mogelijke ge daan, bromde hij* nog eens. Zal zij nu zoo ver standig zijn er tusschen uit te knijpen? Dien avond verscheen Sheila aan het diner in de groote zaal. Ondanks al zijn moeite om ïaar van haar ongeluk te redden, verscheen zij, knapper dan ooit, voor hem mooier dan eenige andere vrouw. Dezen avond droeg zij haar groene costuum niet, maar was zij in het zwart ge kleed. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode en een gewondA Gistermiddag omstreeks drie uur heeft op den Zuiderzeeschen straatweg nabij Olde- broek een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto, komende uit de richting Elburg, geraakte op een gegeven oogenblik, doordat de bestuurder schijnbaar de macht over het stuur kwijt raakte tusschen de tram rails en slingerde daarna dwars over den straatweg tegen een paal van de electrische geleiding. De paal brak af. De auto sloeg daarna over den kop, waardoor de beide in zittenden uit den wagen werden geslingerd. De beide heeren kwamen in een langs den weg loopende sloot terecht. Toen zij op het droge waren gebracht bleek een der inzitten den, de heer F. van Gils, architect te Rotter dam reeds te zijn overleden De tweede inzit tende, de architect Buizing, uit Ridderkerk, kreeg een wonde aan het hoofd. Hij klaagde over pijn in de borst. De gewonde werd per auto naar het ziekenhuis te Zwolle overge bracht. Het lijk van den heer v. Cils, die on gehuwd was, is naar het lijkenhuis op de be graafplaats te Oldebroek vervoerd. De auto is geheel vernield. ARME KLEINE. In de Maasstraat te Tegelen kwam gister* middag het 6-jarig zoontje van den heer Reinders, terwijl hij aan het spelen was, te vallen vlak voor een juist passeerende kar. Het was niet meer te voorkomen, dat het voertuig den kleine raakte. Met eenige ont vellingen en verwondingen werd het ventje opgenomen en de ouderlijke woning binnen gebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien. Gisteravond echter is de kleine aan de bekomen verwondinger overleden. TECHNIEK EN DE BRANDWEER. Plannen om een hoofdingenieur, aan te stellen. Naar de Telg. verneemt bestaan plannen bij de Amsterdamsche brandweer om aan het corps toe te voegen een hoofdingenieur, die speciaal belast zal worden met werkzaam heden betreffende het preventieve werk der brandweer en de technische zijde van de brandblussching, het materieel enz. In tal van buitenladsche corpsen is de aanstelling van ingenieurs reeds geruimen tijd geleden geschied; hier ter stede is eenige jaren ge leden begonnen met het in dienst nemen van personeel, dat een technische opleiding heeft genoten. Het werk der brandweer toch gaat zich langzamerhand in andere banen be wegen. Een overweging voorts is geweest, dat het kader van het corps op den duur te zwaar belast zou worden. B. en W. zullen binnen kort voorstellen een hoofdingenieur, wiens salaris van 70009000 zal bedragen, aan te stellen. OUDE MAN AANGEREDEN. Op de Martelaarsgracht te Amsterdam is gistermiddag een oude man door een auto aangereden. Hij werd in bewusteloozen toe stand door den G. G. D. naar het Binnen gasthuis vervoerd en is daar overleden De identiteit van den man is hedenavond nog niet vastgesteld. Zwart en zwart is twee, had Peg Wof- fington gezegd, toen zij haar dit zwarte eostuum leende. Zwart kan evenveel van zwart als van wit verschillen. Er is echt zwart en onecht zwart. Maar ik zeg je, dat dit echt zwart is. Jij, Sheila, met je blanke velletje zal er snoezig in uitzien. Snoezig zag zij' er ook inderdaad uit, zoo als zij vroolijk zat te praten met mevrouw Power, terwijl zij met een glimlachje keek naar de jongelui, die haar kwamen aanspre ken en voortdurend in haar buurt waren. Het scheen wel alsof de menschen hun oogen niet van haar konden afwenden. Intusschen zat Winkley ook in de zaal, even als madame Cottrell met haar parels. Maai dat Sheila Curtis present was, was voor Far quhar een raadsel. Wat een zottin! prevelde hij wanhopig, wat een ontzettend zottinnetje! HOOFDSTUK XXVII. De verleidster. Lang voor het diner was afgeloopen, had den enkele gasten de zaal verlaten. Winkley was reeds vroeg weggegaan. Farquhar had hem niet zien vertrekken, en toen zijn oogen hem zochten was hij verdwe nen. Ook madame Cottrell was vroeg opge staan. Verder waren ook heengegaan die jonge studenten die zich als een soort van lijf wacht hadden opgeworpen voor juffrouw Curtis en die kleine mevrouw Power, die er aardig uitzag in haar pompadourjapon. Toen Sheila Curtis langs Farquhar's tafel liep om de zaal te verlaten, kwam er een haast onmerkbaar lachje op haar lippen, een diabolisch lachje, alsof zij zeggen wilde: Nu u ziet, dat ik het hotel nog niet ontvlucht ben, al huist er ook een detective in! Daarna zette zij haai" zwart hoedje op en verdween vroolijk lachend en keuvelend met haar begeleider, den jongen Ultimus Meredith.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5