Agenda ^Binnenland DE LANGE i DE MORAAZte Alkmaar Spott Stad m. Omqamg. lüeecêecicht REISCREDIETBR1EVEH. VREEMD GELD. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KOFFERS ER KOSTBAARHEDEN. ASSURANTIËN. VERKEERSONGEVALLEN Maandag 7 September. 7.30 uur, Cinema Amerieain: Broadway (revuefilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Het opkomend geslacht (rom.); voor alle leeftijden 7.30 uur, Victoria-Theater: Marokko (rom.); boven 18 jaar. Dinsdag 8 September. 7.30 uur, Cinema Amerieain: Broadway (revuefilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater: Het opkomend geslacht (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Marokko (rom.); boven 18 jaar. I Woensdag 9 September. 7.30 uur, Cinema Amerieain: Broadway (revuefilm3; boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Het opkomend geslacht (rom.); voor eiken /eeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Marokko [rom.); boven 18 jaar. i Fokveetentoonstelling (vereen, groepen ichapen) kaaskeuring te Hoorn. DE MAIL UIT INDIE. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip P. C. Hooft, zal Woensdagmorgen 9 Sept. om 10.20 uur van Genua vertrekken. Aankomst Donder dagmorgen 10 Sept. om 10.24 Amsterdam W.P., 10.40 in Amsterdam C.S. NACHTELIJKE LANDSTORM OEFENINGEN. Half Laren wakker geschoten. In den nacht van Donderdag op Vrijdag 4ijn op de heide in de omgeving van het Bluk onder de gemeente Laren (N.-H.) door troepen van den Kaderlandstorm, welke voor eenigen tijd in het Kamp van Laren waren gelegen, oefeningen gehouden. Bij deze nachtelijke oefeningen, waarin vele aanvallen door den vijand werden uitge voerd, is, blijkens een bericht in De Crt., zeer veel met geweren en mitrailleurs geschoten, op dusdanige wijze zelfs, dat half Laren ge durende de verschillende belegeringen van „de verdedigende macht" en den vijand vrij wel geen nachtrust meer heeft kunnen genie ten. Daarbij komt nog, dat men bij de verschil lende beschietingen van den vijand gebruik maakte van lichtkogels, die bij het neerko men ijlings moesten worden gedoofd, wilde men heidebrand voorkomen. Over een en ander is men te Laren zeer ontstemd en het lid van den raad de heer E. Diamant (neutraal) heeft den burgemeester hierover verschillende vragen gesteld. Ten slotte vraagt hij of de burgemeester bevoegd iis dergelijke rustverstorende en natuurschoon bedreigende nachtelijke krijgsverrichtingen te Verhinderen en, mocht de burgemeester deze bevoegdheid missen, of hij dan bereid is bij de betrokken autoriteiten er op aan te drin gen, de onder zijn bevelen staande man schappen te gelasten niet meer op zoodanige luidruchtige, hinderlijke en gevaarlijke wijze aan hun nachtelijke krijgslustige gevoelens uiting te geven. BRANDEN. Drie woningen afgebrand. In het gehucht Kattenhof te Woensel (N. Br.) is Zaterdagmiddag een complex van drie burgerwoningen afgebrand. Uit twee dezer woningen konden de inboedels gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Auto tegen een boom. Op den rijksweg BredaAntwerpen is de jtuto van den heer R. uit Den Haag, ten ge volge van de gladheid van den weg, nabij café Effen in volle vaart tegen een boom ge reden. Gelukkig bekwam geen der zes inzit tenden kwetsuren van ernstigen aard en kon den zij, na door den gemeente-arts te zijn ver bonden, per tram hun weg vervolgen. De auto werd geheel vernield. Vrachtauto in brand. Zaterdagmorgen om vijf uur ging de chauffeur S. uit Volendam met een vracht auto op weg. Kort na zijn vertrek vloog de auto in brand. De bestuurder wist zich uit de cabine te werken en kwam gelukkig onge deerd in veiligheid. De auto verbrandde zoo goed als geheel. Autobotsing op den Muiderstraat- weg. Bestuurder van den aanrijden- den auto gevlucht. Gisteravond te ongeveer 7 uur stond de luxe auto van den heer Jung uit Amsterdam, waarin zich nog drie andere personen bevon den, bij de nieuwe spoorwegoverbrugging op den Muiderstraatweg. Op een gegeven oogen- blilc kwam van de richting Amsterdam een luxe auto ,die vlak vóór den spoorwegover gang begon te slingeren en slipte. De auto kwam in botsing met den wagen van den heer IJ. De aanrijding was zoo hevig, dat de auto van den heer J. een tiental meters werd weg geslingerd en totaal vernield werd. Een in zittende dame, mej. de Jong uit Amsterdam, bekwam een gebroken pols en werd door dr. der Kinderen geholpen. De anderen kwamen met den schrik vrij. Na de aanrijding trachtte de bestuurder van den aanrijdenden auto zijn motor nog op gang te brengen, om weg te rijden, doch dit mocht hem niet direct gelukken. Naar nader is gebleken, heeft de bestuurder zich uit de voeten gemaakt. De marechaussee heeft pro ces-verbaal opgemaakt en stelt een onderzoek in. Twee motorrijder gewond. Vrijdagavond reed de heer G. van Buuren, vrachtrijder te Baarn, met zijn vachtauto van Eemnes naar huis. Nabij hotel Groeneveld wilde hij den nieuwen rijksstraatweg over steken om den rechterkant van dezen weg te nemen. Van de andere zijde kwam in volle vaart een motorfiets aanrijden. Beide voer tuigen botsten tegen elkander. De bestuurder van de motorfiets bleek zwaar gewond te jBsyn. Een ziiner armen was op drie plaatsen gebroken In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd. De duo-rijder was minder zwaar gewond; hij had een been gebroken en werd eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. De motor was ver nield. KORTE BERICHTEN. Het collectief arbeidscontract voor de bouwbedrijven is de mijnstreek is dooi de patroonsorganisaties opgezegd. Het huidige contract geldt nog tot 15 April 1932. Jfcomnciaal TUeuws RCEERMEREORN. Vrijdagavond 4 Sept. werd onze floralia- tentoonstelling geopend door den eere-voor- zitter de heer B. Mindersmo. Spr. opende deze '9de tentoonstelling met een opgewekt gemoed, omdat deze wederom zoo schitterend mooi is en de floralia bij bijna alle inge.- nen zoo hoog staat aangeschreven. De inge leverde planten, de prachtige collectie opge kweekte dahlia's, de handwerken en de huis vlijt, alles kan goed den toets doorstaan. Hij hoopte, dat het bestuur met hun krachtig werk door een goed bezoek mag worden be loond. Van de volledige stellen planten van de leden werden bekroond: 1. V. Wit, 2. W. Wes- ter, 3. A. de Jong, 4. Wed. Natzijl, 5. C. Visser, 6. L. Slot, 7. J. Kleppel, 8. J. Benja min, 9. T. Boonacker, 10. C. Langeberg, 11. C Offringa, 12 P. Leegwater, 13. A. Laan, 14. C. Haster, 15 H. Fransen, 16. P. Plevier, 17. W. de Boer, 18. Joh. Krul, 19. J. van Saase, 20 A. Bijvoet, 21 A. van Leijen, 22. mevr. Meindersma, 23. A. de Boorder, 24. C. Krul, 25. wed. Akkerman, 26. J. Ruijter, 27. J. Bosga, 28. B. Plugboer, 29 A. Benjamin, 30. Mr. Moerbeek. Afzonderlijke planten: Ster: 1. N. de Haan, Jb. Rood, 3. wed. de Vries, 4. D. Jonker. Geranium: 1. M. Meijer, 2. G. van Scha- gen, P. Breg, 4. C. Plas. Begonia: 1. H. Jonk Sr., 2. W. van Leijen, 3. H. Bakker, 4. C. Dechwitz. Fuchsia: 1. Geb. de Heer, 2. wed. Vendel, 3. J. Boon, 4. J. Laan. Kinderplanten. Volledige stellen: 1. Jan Krul, 2. Marie Doets, 3. Corrie van Leijen, 4. Krelie de Jong, 5. Trien Laan, 6. Piet Kan, 7. Henk Bosga, 8. Marie Smit, 9. Corrie Roos, 10. Jan de Vries, 11. Piet Cornelisse, 12. Dirk Klop. Afzonderlijke planten. Phlox Drumunde: 1. Dieuw van der Oord, 2. Nic. Jonk, 3. Piet Doets, 4. Corrie Roos, 5. B. Roos. Anjelier: 1. Annie Plevier, 2. Afra Ven del, 3. Geertje Kluft, 4. Leen Slot, 5. Piet Plevier. Feijenoord won met 20 van D.F.C., Wil lem II klopte H.F.C. met 2—1, A.D.O. sloeg haar stadgenoote H.V.V. (31) en Heracles speelde tegen H.-D.V.S. gelijk met 22, doch verloor met strafschoppen nemen. In de demi finales won Feijenoord van Willem II met 4—1 en A.D.O. verloor van H.-D.V.S. met 21, zoodat de eindstrijd gaat tusschen Feijenoord en H.-D.V.S. Alcmaria VictrixHaarlem 28. 's Is langzamerhand gewoonte geworden, dat op den eersten Zondag in September het voetbalseizoen geopend wordt, zij het dan nog niet officieel met een competitiewedstrijd Zoo was 't ook gisteren. Alcmaria speelde vriendschappelijk tegen Haarlem, de club, die ook in de competitie tot hare tegenstan ders zal behooren. Natuurlijk waren reeds vele liefhebbers opgekomen om van het sei zoen-debuut van Alcmaria getuige te zijn en tevens te zien, hoe de algemeen als sterk er kende Haarlem-ploeg speelde. Nu, zooals de cijfers reeds aangeven is het voor Alcmaria een flink lesje geworden, dat echter zijn goede zijde kan hebben, als het Alcmaria heeft geleerd, dat er in de compe titie duchtig zal moeten worden aangepakt en dat verschillende onderdeden van het spel nog veel verbeterd kunnen worden. Haarlem kwam uit met het volgende elftal, waarin Boot de plaats innam van Olden- burg- Hoeben; van Daalen Jr. en Huisman; de la Mar, Boot en Vreeken; Iseger, Bieshaar, Breeuwer, Polaner en Kammeijer. Alcmaria miste o.a. nog Hamstra en Len- gers en probeerde eenige nieuwe spelers in de voorhoede. Zij was aldus opgesteld: Oudes; Kuiper en Ooms; Rootring, v. d. Vall en van Dijk; Bos, Peereboom, Kuis, de Cocq van Delwijnen en de Koning. Haarlem, dat onzen ouden vriend Bolling- ton weer als trainer heeft, verdiende de over winning volkomen. Het elftal speelde veel beter dan Alcmaria. De spelers waren snel ler en combineerden heel mooi langs den grond. Vooral het samenspel tusschen de vleugelhalfs en de beide vleugels viel op. Voor de rust wist Haarlem haar meerder heid slechts in één doelpunt uit te drukken. Bij een corner werd Breeuwer ongedekt gela ten en met een mooien kopbal was even daar na Oudes gepasseerd. Na de rust werd Haarlem productiever en in twintig minuten was de stand op 40 gebracht. Teen kwam er ineens een opleving bij Alcmaria en binnen de vijf minuten was de stand 42, door goede goals van Rootring en Koning. Toen Breeuwer echter voor Haar lem nummer vijf maakte, was het gebeurd. De verdediging was nergens meer en Haar lem voegde nog drie goals aan de score toe. Verdediging en middenlinie hebben bij Alcmaria voor de rust niet slecht gewerkt. De jury voor de planten- en bloemenkeu- ring bestond uit de heeren B. Hoek te Alk maar, H. Kuiper te Hoorn en N. Kroone te de Rijp. Bouquetten. Groep 1, meer dan 4: 1. J. Bosga, P. Kluft, 3. wed. Akkerman, 4. wed. Natzijl, 5. P. Burger. Groep 2, tot 4: 1. Joh. Krul, 2. A. Benja min, 3. J. Benjaman, 4. mevr. Meindersma, 5. A. de Boorder. Handwerken, boven 14 jaar: 1. mevr. Bak kerMantel; 2e. Mej. J. Boekestein; 3. mevr. van Leijen—Muijs; 4. mevr. de Boorder Koning. 1014 jaar: 1. Marie Plugboer; 2. Betje van der Nes. tot 10 jaar: 1. Krelie de Jong; 2. Trien Laan. niet-leden: 1. mej. V. Wit; 2. mej. T. Rijs. De jury bestond uit de dames mej. M. Meijer, mej. J. van Don en mej. Stomphorst te örootschermer. Huisvlijt, boven 14 jaar: J. Kuit; 2e. H. Schreuder; 3. M. de Wit. 10—14 jaar: 1. Cor Groenewoud Kramer; 2. Jan de Wit; 3. Nico Timmerman. tot 10 jaar: 1. Lies de Wit; 2. Cor van der Lee. niet-leden: 1. mej. V. Wit; 2. N. Jonk. De jury bestond uit de heeren IJ. Mole naar en L. van Saase. In de tentoonstellingszaal heerschte reeds 's avonds een gezellige drukte. Het rad van avontuur draaide om paling, taarten enz., in de vischtent kon worden gevischt. Verder con naar verschillende dingen worden gera den, terwijl aardig muziek het geheel opluis terde. Voetbal. Het A.R.O.L. beker-tournooi. Gisteren is op het A.F.C.-terrein het tour- nooi om den Arolbeker voortgezet en geëin digd. Zooals men weet, waren Blauw-Wit, V.V.A., D.E.C. en Robur de vier overgebleven clubs, die gisteren eerst de twee halve eind strijden zou spelen en daarna den eindstrijd zelf. Robur speelde eerst tegen V.V.A. en won, ïoewel het Elfring miste, met 2—0. Blauw-Wit verraste vriend en vijand en won eveneens met 20 van de tweede klas- ser D.E.C. De finale ging dus, evenals 't vorig jaar, tusschen Blauw-Wit en Robur en zoowaar mocht het Blauw-Wit gelukken, den wed strijd te winnen met 21, zoodat Blauw- W'it het kleinood definitief veroverde. Om den Zilveren Bal. In Rotterdam is gisteren de tweede ronde gespeeld om den Zilveren Bal, zoodat men daar a.s. Zondag de fin&Le kan meemaken. Vooral Ooms en Rootring waren best op dreef en ook v. Dijk was verdienstelijk. Voor was het na een korte vlotte periode geheel mis. Bos en Peereboom deden af en toe aar dige dingen. Kuis en de Cocq waren van goeden wil, maar misten snelheid en balcon trole. Hard werken deed de linksbinnen wel. Koning was op de linksbuitenplaats niet on verdienstelijk. Hoe het eerste competitie-elftal er uit zal zien is nog niet te zeggen. Maar verandering komt er zeker nog. Haarlem zal in de competitie een zware tegenpartij blij ken. Het elftal is een goed geheel. Scheids rechter Katoen heeft zeker wel eens beter ge leid dan gisteren. Postduiven. Postduiven-Vereeniging Steeds in Spanning. Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 6 Septeber een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Lier (België); afstand 150 K.M.; los 9.30 uur; N.W. wind; aan komst als volgt: J. J. Veel 12.43.34 J. Huiberts Jr. 12.51.53 J. J. Veel 1.07.32 C. Paulisse 1.15.48 J. Huiberts Jr. 1.13.08 J. J. Veel 1.2923 Postduiven-Vereeniging Alcmaria Victrix. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht vanuit Neufville; los 9.15 uur; wind Z.W.; aankomst als volgt: W. Govers 1.28.49 C. H. Noome 1.29.12 J. P. Torenvliet 1.39.10 F. J. Melis 1.29.11 M. H. Kempen 1.29.45 R. Groot 1.31.05 B. Termaat 1.33.41 C. J. de Moei 1.34.52 Idem 1.34.59 Idem 1.35.29 J. Kaper 1.35.37 W. Govers 1.36.19 Idem 1.38.20 I. P. Trenvliet 1.39.10 B. Termaat 1.38.30 G. H. Wayboer 1.39.48 C. J. de Moei 1.40.12 H. J. Struijs 1.40.06 J. Kaper 1.40.13 P. de Jong 1.39.52 H. J. Caarls 1.41.37 F. J. Melis 1.40.57 H. J. Struijs 1.41.43 C. fi. Noome 1.42.28 J. Bek 1.42.20 De aankomst van de wedvlucht Mons, los 8 uur; wind Z.W.; afstand 249 K.M., is als volgt: C. J. de Moei 10.29.46 Wem 1Q29.40. »v, ^fl. KATER Su£ïq?£5 F. J. Melis 10.33.35 J. P. Torenvliet 10.36.52 C. J. de Moei 10.36.26 J. P. Trenvliet 10.36.52 Idem 10.37.15 M. H. Kempen 10.36.40 H. J. Caarls 10.37.20 Idem 10.37.39 Idem 10.38.35 Joh. Bek 10.38.35 Idem 10.38.55 B. Termaat 10.39.01 Idem 10.39.38 Joh. Bek 10.40.31 S. Dingerdis 10.40.33 C. J. de Moei 10.41.46 R. Groot 10.40.12 F. J. Melis 10.44.04 M. H. Kempen 10.43.53 J. P. Torenvliet 10.45.32 S. Dingerdis 10.45.01 J. P. Torenvliet 10.46.04 H. J. Caarls 10.47.15 Bridge. Bridgewedstrijd te Alkmaar. Vele liefhebbers uit Alkmaar en omgeving hebben te kennen gegeven, dat zij gaarne nog eens in een wedstrijd zouden uitkomen, voor al omdat zij de moeilijkheden van een eersten wedstrijd (die te Bergen aan Zee) nu te boven zijn. De gelegenheid is thans voor hen opengesteld. Op Donderdag 17 September 's avonds acht uur zal in de Dancing van de Harmonie, ter opening van het winterseizoen, de eerste Alkmaarsche bridgewedstrijd voor paren volgens het nieuwe systeem worden ge houden. Zij, die wenschen mede te spelen, kunnen zich onder duidelijke opgave van namen aanmelden aan de Harmonie (ook schriftelijk) uiterlijk tot Maandag 14 Septem ber. Het inleggeld is bepaald op 1 per per soon. Er zal niet om geld worden gespeeld De prijzen zullen bestaan uit kunstvoorwer pen. Niemand behoeft zich te laten weerhouden, omdat hij zich te zwak rekent. Bovendien is een wedstrijd zeer leerzaam. Belangstellen den kunnen op den avond van den wedstrijd slechts tot een zeer beperkt aantal worden toegelaten. TERAARDEBESTELLING A. F. THOMSEN. Wij stellen er prijs op te vermelden, dat bij de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van den heer A. F. Thomsen ook te genwoordig was de heer Fr. Ringers, com mandant van de Brandweer. Namens de afd. Alkmaar van den Vrij heidsbond was ook de heer Mr. Moens tegen woordig. DE HEER STOUTJESDIJK NEEMT ZIJN BENOEMING AAN. Het hoofdstembureau heeft uitgemaakt, dat de heer H. C. Stoutjesdijk als opvolger van wijlen den heer A. F. Thomsen tot lid van den raad benoemd is. De heer Stoutjesdijk heeft heden officieel medegedeeld, dat hij deze benoeming wenscht te aanvaarden. DIEVEN OP BEZOEK! In een van de aardige huisjes, welke den laatsten tijd aan den Westerweg verrezen zijn, hebben Zaterdagnacht ongenoode gas ten een huiskamer onderzocht en ontdekt, dat er voor hen iets aanwezig was, dat zij even goed konden gebruiken, dan de rechtmatige eigenaar. De heer Zoll was die eigenaar, en zijn wo ning was uitgezocht door de onbekende gas ten. Deze zijn waarschijnlijk door den tuin geloopen (men kan daar tenminste afdrukken van voetstappen zien) en hebben heel „han dig een ruitje in de tuindeuren ingedrukt en daarna de deuren opengemaakt. Vervolgens Z1JP de heeren naar het dressoir geslopen en ontdekten door een kistje met ruim 40 er in. Met grage en haastige handen verdween dat geld in de broekzakken van de vreemde in dringers, die daarna nog vluchtig een paar kastjes van het dressoir doorsnuffelden, maar een bedrag, dat in een dier kastjes lag, niet ontdekt. 6' Even geheimzinnig als ze gekomen waren, verdwenen de geheimzinnige personen en lieten aan de bewoners over, om dan morgens tot een minder aangename ontdekking te ko men. Als de heeren inbrekers nu maar niet lang meer vrij rondloopen! 't Is voor iedereen (ook voor hen zelf) het beste, dat de signeuren een poosje tegen vier muren moeten aankijken. VEILIG VERKEER! Een auto suist geruischloos de Laat af buigt heel fraai naar links om en rijds kalm verder via den Limmerhoek in de richting Bierkade. Totdat plotseling, vlak voor den wagen een motorrijwiel verschijnt, die blijkbaar van af het Verdronkenoord kwam en nu naar het Zeglis wilde gaan. Natuurlijk een botsing; even natuurlijk een Ïekraak en een paar beschadigde vehikels, in natuurlijk een duo-engel met een ge schaafd linker dijbeen en een pijnlijk gezient. En waarschijnlijk ook een paar minder vriendelijke gezichten en een uitknobbelen, wie de schuldige is. Eigenlijk was die laatste kwestie gauw op gelost. Want de motorrijder, zekere F. M. uit öudorp, had het verkeer van rechts moeten laten voorgaan. Dan was ook die botsing met al, wat er aan verbonden is, uitgebleven. Nu moest de politie weer proces-verbaal ma ken en kan straks de rechter een vonnis vel len. AVONDINSTITUUT „STUDIEHULP". Het avondinstituut „Studiehulp", dat on der leiding van den heer Barkman wordt geopend, zal morgenavond een aanvang ne men. naar waarnemingen, verricht in van 7 September n,or«en Medegedeeld door het Kon NeH Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 768 4'mM lencia. te Va. Laagste barometerstand 7470 Hernösand. 'u mM. te Verwachting, geldig tot den avond M September: «vona van 8 Matige tot zwakke wind met w/„ tot Zuidelijke richtingen, gedeelteliikh !ijke aanvankelijk nog regenbultjes iets ?Tkt> overdag. zachter Geseind van De Bildt hedenmorwi, 9.45 uur aan de posten van Hoekin u0ni land tot Nieuwe Sluis: Hol, Attentiesein neerf Scandinavië, Nederland en Duitschb zijn nog onder den invloed van hVt ,nd drukgebted over de Oostzee, dat Mst? Zuidelijke Oostzee een term onde? 77* »de vertoonde en stormachtig weer aan a 'in bracht, maar nu afnemend noordnnci st trekt. Een strook van hoogeffiKÏ^rts IJsland tot Frankrijk, die niet meer ?5k !an kenis toeneemt trekt oostwaarts over ïf" land, waardoor gedurende eenige daoL v. weer geleidelijk zal verbeteren "maar et loopig nog met zeer koude nachten en f?°t weer overdag. In Engeland was de ochtenrf temperatuur in het binnenland onder Celsius. De regenval, die van 7aW gr' Zondag zeer zwaar ^as (Op 0p plaatsen in Denemarken, Duitschlana r,bo°s2"mMflïïüie «en van HBS U. L. schoo. des avonds onder toezicht hun huiswerk kunnen maken waardon? w gezin van de zorg daarvoor ontlast wJa? en door deskundigen geregeld het oog werk en vorderingen kan worden gehouden HEI OPSCHRIFT VERANDERD. Men verzoekt ons mede te deelen dat de gevelsteen ..1 het Ziekenhuis, welke het op! schrift „Stadsziekenhuis"' draagt heden ver- vangen is door een gevelsteen met het op- schnft „Centraal Ziekenhuis". PROVOMA. Een uitvoering door gebrekkigen. Men schrijft ons: De plannen van de drie onder den naam „Provoma" (pro-paganda vo-or m-aatschap- pelijk a-chtergestelden) samenwerkende ver- eenigingen, de Nederl. Blindenbond, de Afd. Alkmaar van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Slechthoorenden en de ver eeniging „Zorg voor de leerlingen en oud- leerlingen van de School voor Buitengewoon L. O. te Alkmaar", beginnen vasteren vorm aan te nemen. Dezer dagen hebben de besturen in gecom bineerde vergadering besloten, op 15 Ocfober een propaganda-avond te houden, zooals er in Alkmaar nog nooit een geweest zal zijn. Er zullen uitsluitend blinde en slechthooren- de artisten optreden, behalve in enkele klei ne nummers voor strijkorkest. Dat de kunst der blinden op hoog peil staat, weten de in gezetenen zich waarschijnlijk nog wel te her inneren van drie jaar geleden. Maar dat dooven in staat zouden zijn op eenigerlei wijze den kunstzin van het publiek te streelen, zal niet bekend zijn. Toch hebben enkelen zich met enthousiasme in een geheel eigen en eigenaardige kunst bekwaamd, het pantomimespel. Tooneelspelen in gebaren taal! Wie ééns getuige is geweest van een opvoering van dit gezelschap, staat perplex van zijn kunnen. In vele grootere plaatsen van ons land is het reeds met veel succes opgetreden. Waarom wordt deze propaganda-avond gehouden? In de eerste plaats om meer Be kendheid te geven aan het streven der drie vereenigingen. Zij verrichten alle drie zee noodigen en nuttigen maatschappelijken ar- Zij helpen „maatschappelijk achtergestel- den" zooveel dit in haar vermogen1S- mer genoeg is dit vermogen somtijds te perkt, zoodat de geboden hulp vaak slee onvoldoende kan zijn. j.» In de tweede plaats, om aan te t°°ne%.,e „maatschappelijk achtergesteld" voor van één van hun zintuigen beroofde menschen in veel gevallen een betere mig is dan de tegenwoordig zoo veel geo ten term „onvolwaardigen Er is alreeds een eere-comité gev waarin zitting hebben genomen de n Burgemeesters van Alkmaar (v00clmnnd Bergen, Heiloo, Egmond-Binnen, tjpn aan Zee, Schoorl, St. Pancras, koedijk e Oudorp, benevens de heeren C. F. D. Ko en Herman Snijders. t '_,nrdt Behalve de reeds loopende loterij ar. ook nog een bazar gehouden,.waar o. tikelen uit de nazorg-arbeidsinrichting verkoop zullen worden aangeboden. De samenwerkende besturen doen roep op liefdadig „Alkmaar en Oms opaat hun omvangrijken arbeid fe" nejjjir moge worden tot heil der maatschappen] achtergestelden. WESTERLICHT. Op Maandag 14 September des aat» dags 3 uur, zal de eerste steenleggt g P hebben van het tehuis ..Westerlicht Door het bestuur is de installati centrale verwarming voor huize efl licht" opgedragen aan de N.V- Geve* Co.'s Technisch Bureau te Amsterd LICHT OP! Hedenavond voor rijwiclen en "10^jicht gen en andere voertuigen te zu.u op- ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTI^ Van 30 Aug. tot en met 6 SeP'eJ^ koste- den door heeren 297, door dame n0. loos jongens 87 en meisjes 94 o* men. In totaal dus 634. Hoogste tempera 65 graden.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2