nAA9 AZIJN VOOR UW GEZONDHEID DE BESTE £cwd: en Juüièouia °VÜOrzi«er ze'de, dat de medewerking Qememtecadm tBinnenland OTERLEEK, Wethouder Westerhof had 3 maal geprobeerd de commissie bij elkander te krijgen, doch het gelukte niet. De heer B a k k e r: De laatste maal niet wegens ziekte van den wethouder (Ge- •lach). besloten het voorstel aan te houden om aan verschillende eigenaars van aan de Land- straat gelegen perceelen, waarvan de achter tuinen grenzen aan de Popelmanslaan, een aan deze laan gelegen strook grond te ver- koopen. De Raad ging hierna in comité. TUINBOUWVEREEN1GING „DE WEST". Vrijdagavond hield de Tuinbouwvereeni- ging „De West" te Koedijk in de zaal van den heer Groot een openbare vergadering, uitgeschreven op verzoek van 10 leden. De voorzitter, de heer W. Visser, heette de aanwezigen welkom. Spr. vond het een suc ces voor de aanvragers, dat deze vergadering zoo druk bezocht is. (Er waren 80 leden tegenwoordig). De voorzitter deelde mede, dat een dank betuiging bij de L. G. C. is ingekomen voor de toegezegde bijdrage voor de Kanaalplan nen. Om technische redenen moeten die plan nen echter in zijn geheel worden uitgevoerd, ^oodat geen toezegging kon worden gedaan dat spoedig met het gedeelte naar Alkmaar zou worden begonnen. De secretaris deelde mede. dat weinig ge bruik is gemaakt van rattenserum en het bestuur daarom besloot, dit serum uit te idoen leggen. Tevens deelde spr. mede, dat bij genoegzame deelname dezen winter 2 cur sussen zullen worden gehouden, n.1. voor bedrijfsboekhouding en voor bollencultuur. Hierna kwam aan de orde het verzoek van de aanvragers om sympathie te betuigen met Let door den heer jac. de Vries geplaatste ingezonden stuk ,Het Kaartrondje". De voorzitter gaf het woord aan den heer C. Beets, als erste onderteekenaar van het verzoek. De heer Beets zeide. dat het stuk slaat op den toestand in het tuinbouwbedrijf. Overal worden klaagliebej en gehoord en overal wordt gevraagd: hoe komen we er uit? Voor tarwebouwers en bietenbouwers is reeds een oplossing gezocht, doch hier komt de vraag naar voren: hoe komen onze bedrijven er door? Spr. gaf een overzicht van de op brengst der geveilde producten over eenige jaren, waaruit de achteruitgang blijkt. Zi.'is Ide oplossing een toeslag te verkrijgen voor de bedrijven, waardoor productie en koop kracht op een betere basis komen te staan iVader Staat zal moeten helpen. De mede werking zal moeten worden gevraagd van andere organisaties op tuinbouwgebied om met elkaar een vast pian te overwegen. De voorzitter zeide, met genoegen te heb ben geluisterd en het er mede eens gès?hoven3ak WCer °P de lan*e baan wordt Ste^van00^^^/Z?-.de,,dat' indien een voor_ worden ,','n 'nkomt. dit zal moeten worden Tevens kan verbinding crinrrpn ffezoc^ me* andere tuinbouwvereeni- strever °m sympatlli€ betuigen met ons De heer W. Butter zeide, dat de tuinbouw vereenigingen aangeschreven kunnen worden wordennS een ®chriiven naar de L. G. C. kan tien 10 ?ez0ric*en' Als het noodig is kan bin nen 10 dagen worden vergaderd. trenlaaf da£bladen kan een oproep worden «fenne tuinbouwers om de actie te h Z1° evens om het congres te Hoorn bij te wonen. Provinciale commissie kan worden g€vr<iagci. De heer Mulder merkte op dat ook ge- *au ,worden in de bladen om sym- p nie te betuigen met het strev-en van Pur- merend. Hierna werd een korte pauze gehouden. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bes.uur meent het beste te doen door zoo spoedig mogelijk te trachten een vergadering te beleggen van de tuinbouwvereenigingen in Noordholland en de financiëele medewer king te vragen van de prov. commissie om deze vergadering in Amsterdam te kunnen houden. Wanneer de tuii mwvereenigingen in Noord-Holland sympathie betuigen zou deze vergadering nog in het iaatst van deze .maand kunnen worden gehouden. De heer Blauboer vroeg hoe het moet als de Prov. Commissie niet wil helpen, waarop de voorzitter antwoordde, dat dan de ver enigingen gevraagd zullen worden iets bij te dragen. De voorzitter zeide. dat het be stuur zijn uiterste best zal doen en in de ver gadering zal worden besproken op welke wijze de nood kan worden gelenigd en steun van de regeering kan worden gevraagd. De heer Beets wilde toeslag vragen om de bedrijven te kunnen uitvoeren. De voorzitter zeide, dat de vorm van steun nader kan worden vastgesteld, doch in geen geval voorschotten zullen worden gevraagd maar afdoende hulp voor den geheelen tuin bouw. De burgemeester zeide, dat het hem nood zakelijk voorkomt, dat de tuinbouwvereeni gingen een volledig verslag van deze ver gadering krijgen, opdat zij goed op de hoog te zijn van de bedoeling. Tevens kan worden gevraagd of zij met dit standpunt accoord gaan en zoo ja, om afge vaardigden te zenden; dan kan in die ver gadering worden besproken welke maatrege len te nemen zijn. De vergadering ging hiermede accoord. Vervolgens bracht de heer Mulder nog in bespreking om vanuit deze vergadering hulp te vragen voor die tuinbouwers, die niet meer in staat zijn hun financieele verplichtingen rijk besluit De voorzitter gaf een overzicht van de totstandkoming van de bollenveiling en het verloop. Spr. meende nog, dat het wel te- reht zal komen en merkte op, dat op de ver gadering waarin de opzet van de bollenvei ling werd besproken, daar niets tegen ge zegd is. De heer Jb. Otto begreep niet dat, niette genstaande dit tekort een gratificatie aan den leider werd betaald, waarop de voorzitt antwoordde, dat toen het tekort nog niet bestond. De heer Otto vroeg nog waarom tegen de 2 pCt. verhooging der veilingskosten is ge stemd, waarop de voorzitter zeide, dat voor gesteld werd het percentage te verhoogen van 3 tot 5 pCt, waar spr. tegen en de heer Spaan voor gestemd hebben. De heer Otto vond dit geen houding, waartegenover de heer Spaan opmerkte, dat een voorstel dat zoo in de vergadering eerst niet in een leden vergadering kan worden gebracht. Vervolgens vroeg de heer Otto nog, waar om er geen voorstel is voor verhooging van liet kasgeld met 10.000, waarop de voor zitter zeide, dat er geen voorstel is, omdat het markfbestuur al machtiging heeft om tot 75.000 te gaan. De heer Hart vroeg nog of het tekort van de bollenveiling wordt afgewerkt op alle tuinders, waarop de voorzitter antwoordde, dat de groentenveiling borg is voor de bol lenveiling. In verband met de opmerking van den heer Zwetsman over de witte kool zeide de voorzitter, dat het bestuur het niet in handen heeft om daar een eind aan te maken, doch er wel zijn best voor doet. De heer Zwetsman wilde nog gaarne ver nemen of het wantrouwen in den veiling leider alleen van hem is, waarop de voorzit ter zeide, dat dit in het marktbestuur is be sproken. Spr. vond deze handelwijze niet juist. Hierna werd nog uitvoerig besproken hoe de handelwijze van den veilingleider is ge weest en waarin nogmaals dit optreden werd gelaakt. Tenslotte drong de heer Zwetsman er nog maals op aan al het mogelijke te doen om het besluit van de minimum-prijzen uit te voeren. Hierna sloot de voorzitter de vergadering onder dank voor de opkomst. mooie kleine goed soms ƒ1 of iets meer worden bedongen. Ook voor gele kool bleet de zwakke stemming overheerschen en zagen we prachtige partijen voor 60 cent de veiling passeeren. Witte kool, die een vrij groot ge wicht bezit, zal nog wel de minst slechte fi nancieele uitkomst nebben gegeven, ofschoon de prijzen ook van 0 601 varieerden. Aanvoer roode kool 25 spoorwagens, gele 12 en witte 52 spoorwagens. te zijn, dat de geheele tuinbouw moet worden gehol- na te komen en aan de gemeente een adres te pen. Spreker meende echter ook dat er een richten om een commissie in het leven te roe anderen kant is. De tarwe- en bietenbou- Pen om hulp te verkenen aan hen, die zulks wers zijn geholpen en wij willen ook graag aanvragen. De menschen zullen wel komen en steun hebben, doch er is een ander deel der sPr- hoopte niet, dat valsohe schaamte hun bevolking dat zal moeten betalen als vader zal weerhouden. Staat helpt en moet nu de eene helft leven De voorzitter was daar niet tegen, doch ten koste van de andere? merkte op dat dit voor de gemeente heel Spreker heette hierop den burgemeester zwaar zal worden, daar er in deze gemeente welkom en gaf het woord aan den heer Mul- weinig kapitaal is. der. De heer Jb. Otto zeide. dat Mulder het De heer Mulder was een der onderteeke- gras al voor zijn voeten weg heeft gemaaid naars en hij was het met den heer Beets Het is volkomen duidelijk dat al vele men- eens, dat alles in het werk moet worden ge- schen borgen en al is het moeilijk, toch zullen steld om iets te bereiken. Van eigen organisa- die menschen aan brood moeten worden ge- tie verwachtte spr. weinig, gezien het inge- holpen. zonden stuk, waarin werd gezegd dat de De heer Hart zeide, dat de menschen hon nood nog zoo hoog niet was en de kleine ger lijden als ze niet geholpen worden. Ze bedrijven maar moesten verdwijnen. De oor- hebben gehoopt op de vroege aardappelen Jog heeft de schulden gemaakt en wij moeten en grijpen er naast, daarna op de erwten en daaronder lijden. We weten bij ervaring dat zij grijpen er weer naast; zoo is de toestand van vader Staat zoo spoedig geen hulp te De neringdoenden zijn ook aan een eind wachten is. Spr. wilde van de vergadering wel eens Er moet aansluiting gezocht worden met hooren wat hij doen moet als een verzoek in het congres, dat te Hoorn zal worden ge- komt. Er is al gezegd: de gemeente kan het houden. Het ingezonden stuk „Het Kaart- niet doen, maar zoo komen we er niet; de rondje" had de sympathie van den geheelen gemeente moet voorgaan. De sterke moet de omtrek. Wij worden op alle manieren ge- zwakke helpen plukt en geven onze kool maar voor 60 ct. De voorzitter merkte op, dat hij niet ge- De handel strijkt het geld op. Daartegen zegd heeft dat de gemeente niet kan, doch moeten we ons verzetten. dat het moeilijk is; als er brood moet zijn De voorzitter zeide, het gedeeltelijk met moet het er komen, den heer Mulder eens te zijn, doch merkte j Besloten werdl een adres als door den op dat de L. G. C. een bond van organisaties is en de belangen der vereeniging zakelijk uitvoert. Spr. meende ook dat in deze de L. G. C. niet het aangewezen lichaam is, doch er moet verbinding gezocht worden met an dere tuinbouwvereenigingen heer Mulder bedoeld, aan den Raad te zen den. Bij de rondvraag merkte de heer Jb Otto op, dat hem is gebleken, dat er na 6 Maart geen vergadering is geweest. De leden hoo ren nergens van; het vorig jaar hebben ze De heer Joh. Blauboer meende dat de tuin- moeten dwingen om een vergadering te be bouwers nog een tegofed van den Staat heb- leggen en nu weer. Ze willen wel eens weten ben in verband met de gestorte oorlogswinst- wat er behandeld wordt. Van het marktbe- belasting en wij dus betrekkelijk ons eigen stuur hooren ze ook niets; de leiding valt geld vragen. Tevens wees hij op de hulp die erg tegen. Spr. wenschte wel eens een pers verleend wordt aan groote maatschappijen bij de vergaderingen van het Marktbestuur en Bankvereenigingen. De voorzitter merkte op, dat nooit be loofd is, dat dit geld zóu worden terug betaald. De heer Hart zeide, dat hij zich nog den en geen betaalde secretaris. De heer P. Zwetsman verkeerde in dezelf de positie als de heer Otto Hei heeft zijn aandacht, dat de veiling marcheert zonder veilingleider, wat voor hem persoonlijk wel toestand van het vorig jaar herinnert en de een gemak is. successen die toen zijn verkregen. Wanneer Spr. laakte de handelwijze van den veiling- de voorzitter het eens is met den heer Mulder leider, om zelf rabarber te leveren, terwij! er dat de L. G. C. het aangewezen lichaam niet aanvoer was Hij vroeg of het marktbestuur is, dan rijst de vraag: Zijn de tuinbouwers len veilingleider ter verantwoording heeft wel goed georganiseerd. geroepen. In de raadsvergadering is spr. gezegd, dat De invoering van den minimum-prijs is ge- de gemeente-financiën slecht waren, doch ais bleken een onding te zijn Het verwonderde de gemeente er niet kan komen, zal deze hoo- spr. dat het marktbestuur daar niets aan Ker op moeten. De voorzitter merkte op, dat .loet Daar moet iets tegen gedaan worden de eene helft de andere zal moeten helpen In deze dagen van crisis moest er juist te doch spr. zou het juist dien kant uit willen meer actie zijn en nu gaat het zelfs zon<ter hebben. We moeten nu die eene helft niet veilingieider, omdat men denjjoel maar Jaat kfen zinken. De heer C. Beets was er niet zoo bang or dat de L G C. niet zal helpen. knm3ar za' vanzeIf wel een andere geest Hol,tn a's e^n actie over geheel Noord- an<> OD töuw u/nrHf trA^Af Als d'6 3311- op touw wordt gezet, hèfpen Kr0oter wordt zal men wel mede heer Hart meende dat bij officieele lei- waaien. We geven onze kool maar, doch heb ben een actie van ons bestuur noodig om de producten kwijt te raken. De heer Jb. Otto vroeg inlichtingen over de bollenveiling. De heer W. Butter deed mededeeling dat het tekort is opgeloopen tot f 23.000 en laak te de. handelwijze van het bestuur om de leden niet te kennen in een dergelijk belang- LANGENDIJKER GROENTEN- VEILING. Het was aan onze twee groote veilingen, die van de L. G. C. te Broek op Langendijk en van den Noordermarktbond te Noord- Scharwoude ongeveer hetzelfde, wat stem ming en prijzen betreft, als de laatste weken. Dit beteekent, dat er over 't geheel genomen weer weinig voor de aangevoerde producten is ontvangen, met uitzondering van slaboo- nen, die nog een goeden prijs opbrachten. Voor dezen tijd is de aanvoer van aard appelen niet slecht. Aan beide veilingen wer den in totaal nog ongeveer 27 spoorwagens van 10.000 Kg. aangevoerd. Voor Schotsche muizen waren de prijzen wel iets beter, daar de invoerrechten voor aardappelen naar Duitschland met ingang September lager 1 werden en dit land aan de markt kwam om pootgoed te koopen. Voor drielingen werd van 78 besteed. Gewone Schotsche muizen brachten gemiddeld 7 op met een maximum van 7.40. Duken bleven ongeveer op hetzelfde peil, n.1. ongeveer 4, terwijl voor Eigenheimers 3.504 en voor blauwe Eigenheimers 4.505.50 werd betaald. Boswortelen werden niet meer aangevoerd. Losse wortelen genieten nog weinig belang stelling: ze gingen van de hand voor 1.80 3 per 100 Kg. De aanvoer van bloemkool beliep onge veer 24000 stuks en was voor het meerendeel voor het binnenland bestemd. De prijzen, die aanvankelijk tusschen 9 en 12 lagen, liepen op het eind der week terug tot 4 a 8 50. Voor tweede soort werd ruim 1 per 100 stuks gemaakt. Bieten, die in vrij groote hoeveelheden wer den aangevoerd, brachten te lage prijzen op, om van een voordeelige uitkomst te kunnen spreken. De hoogste prijs was 2.60, de laagste 1 per 100 Kg. Spercieboonen maakten nu eens een uitzon dering op de lijst van slechte prijzen. In den aanvang der week waren ze zelfs duur en werd tot 25 cent per Kg. betaald. Deze prij zen konden zich niet handhaven, maar toch bleven de prijzen goed en konden mooie boo nen graag voor 20 cent worden verkocht. Af wijkende kwaliteit bracht 1214 op. Snijboonen weerden in het begin der week voor 9.9025 verkocht; later voor 8— 15. In 't geheel werden ongeveer 55000 Kg. aangevoerd. Iets beter was de stemming voor tomaten, zoodat men voor A-kwaliteit gemiddeld 16 kon worden gemaakt, welke prijs ook voor C kon worden bedongen, gemiddeld 13 voor B en 5 voor CC. Er was in de afgeloopen week een vrij groote aanvoer van gele uien. Zilveruien wa ren in slechts geringe hoeveelheden ter markt. Deze brachten voor nep 11 en voor drielingen 1f 2.50 op. Voor gele nep trad een lichte verbetering in, doch in verge lijking met vorige weken was er heel wat van den prijs af. Gemiddeld kon men aanvanke lijk 5.30, later 5.60 worden gemaakt. Voor drielingen was de kooplust al heel ge ring en de prijs, die al niet hoog was, liep nog meer achteruit, zoodat op het laatst der week gemiddeld maar 2 kon worden bedon gen. De gewone uien hielden hiermee gelijken tred. Grove uien waren iets hooger in prijs, zoodat daarvoor gemiddeld 4 werd be taald. Er werden deze week ruim 15 spoor wagens uien aangevoerd. De Langendijker tuinders zijn intusschen meer gebaat met goede koolprijzen. daar kool toch het hoofdproduct vormt. De laat ste weken zijn het in het bijzonder roode en witte kool geweest, die in groote hoeveelhe den werden geveild. Voor roode kool was de stemmjng in de afgeloopen week weer ver be neden het bevredigende en we mogen dit zon der tegenspraak toeschrijven aan de om standigheid, dat het buitenland (en hier doe len we vooral op Duitschland) zoo goed als niets afneemt, zoodat alles in het binnenland moest worden geplaatst. Zoo moest weer het meeste van het aangevoerde voor 60 cent per 100 Kg. worden verkocht en kon voor hel De raad vergaderde Maandagmiddag ten 2.15 ure. Afwezig de heer De Boer. Van den beer C. Maas te Oudkarspel was het verzoek ingekomen hem voor het schoolgeld van zijn dochtertje ont heffing te verleen, aangezien zij de school ia de gemeente niet meer bezoekt. Werd ingewilligd. Van den heer Nooij te N.-Scharwoude was bericht ingekomen, dat hij zich bij het inschrijven voor het schilderwerk van de nieuwe school als laagste in schrijver, door het niet berekenen van het spiegelglas 210) had vergist. B. en W. stelden voor om dezen inschrij ver van zijn inschrijving te ontslaan en B en W. te machtigen het, na onderzoek, aan de volgende inschrijvers K. en J Slooten te Driehuizen op te dragen. De heer Witte veen deelde nog mede, dat ze genegen waren een werlc- loozen schilder uit de gemeente te werk te stellen. B. en W. zullen overleg met den archi tect plegen. De voorzitter deelde mede, dat het kohier voor de Rijksinkomstenbelasting over 1930/31 een bedrag van 8249 02 aanwijst. Hierna deelde de voorzitter mede dat de heer Kooij den meerderen grond aan gekocht voor de nieuwe school, niet wil hebben en wel genegen is het over te nemen voor een kleiner bearag. B. en W. stelden voor het stuk grond, ongeveer 400 M2„ bij de school in ge meente-eigendom te houden. Weth. Spaan stelde voor dit bij de nieuwe onderwijzerswoning te trekken, opdat die er een tuin van kan maken De voorzitter oordeelde eerst een besluit noodig om den grond te aan vaarden. De heer Heringa juichte het toe, dat de gemeente grondbezit kreeg. De heer v. d. Gracht oordeelde, dat de gemeente aan den grond niets heeft, omdat er geen uitgang is naar den openbaren weg. De heer H er Inga teekende de situa tie, waaruit bleek, dat het geen vrij stukje bouwterrein is. Spr. wilde het thans tijdelijk aan hot schoolhoofd geven, zoolang het niet ver kocht is, opdat de heer Kooij nog gele genheid krijgt het tegen kostenden prijs te koopen. De heer Witteveen gevoelde er niets voor om het te koopen, doch aan gezien de gemeente den anderen grond niet had kunnen koopen, zonder ook dit stukje te koopen, was er z. i. niet verder over te praten. Weth. Spaan oordeelde, dat men er rekening mede moet houden, dat er bin nen enkele jaren een nieuw hoofd noo dig is. Spr. wilde dan een hoofd met acte landbouw en hij meende, dat het dan wenschelijk is, dat er een stukje grond bij de woning is. Spr. wilde dan ook niot den grond weer verkoopen. De heer Heringa zou zich met hand en tand verzetten wanneer in een even- tueele oproeping door het vragen van een bijzondere acte een beperking werd gemaakt. Spr. wees er op, dat er thans weinig onderwijzers met hoofdacte zijn, die naar plattelands gemeenten sollicitee- ren. Spr. oordeelde, dat het onderwijsbe- lang vordert, dat men den beste kan be noemen. Bezit deze een landbouwacte, dan is hem dit goed, doch spr. is tegen beperkende bepalingen. De heer Spaan was van oordeel dat een onderwijzer met landbouwacte zeer goed de beste kan blijken. Ook spr. vond den beste niet t goed. De heer Dekker vond de gedachte van den heer Spaan niet zoo verkeerd. De heer v. d. Gracht was van mee- ning, dat een discussie hierover thans niet op haar plaats was. De voorzitter stelde ten slotte voor om zonder meer te besluiten het land in gemeentebezit te houden. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Hierna kwam het ambtenaren-regle ment in behandeling. Het gewone ontwerp, zooals dit met de ambtenaren-organisaties wrs overeen gekomen, kwam ter tafel en had voor een gemeente als Oterleek met 600 zielen weinig zin. De heer Heringa, die het blijkbaar niet uitgesloten acht, dat Oterleek bin nenkort een gemeente wordt met tal van bedrijven en een groot corps ambtena ren, wilde echter in alle opzichten de puntjes op de i zetten en zag kans de behandeling een IK uur te doen duren. Hij had ontdekt dat de gemeente twee lijnwerkers heeft, die hun functie meer als bijwerk vervullen en wees er dus op, dat er moeielijkheden konden ontstaan, waar het reglement bepaalt, dat ambte naren zonder toestemming van B. en W geen bijbetrekkingen mogen waarne men. Voorts oordeelde hij, dat er moeilijk heden konden ontstaan, wanneer er Zaterdags en Zondags storingen in de straatverlichting ontstonden, terwijl het reglement bepaalde, dat er des Zater dagsmiddags en Zondags niet door de ambtenaren zal worden gewerkt. Ook was hij tot de conclusie gekomen, dat onderwijzers gemeente-ambtenaren zijn, omdat ze door den raad worden be noemd, zoodat hij het wenschelijk oor deelde, dat ook voor hen een benoeming door een geneeskundig onderzoek moest worden vooraf gegaan. Voorts concludeerde hij dat de dokter die recht heeft op vacantie, deze vacan- tie feitelijk geniet door er voor te beta len, aangezien deze voor zijn rekening, tijdens zijn afwezigheid een plaatsver vanger aanstelt. Na aldus, bijna twee uur, dergelijke opmerkingen te hebben gemaakt, vroeg hen len slotte of da stemming over het reglement niet kon worden aangehou den, aangezien de artikelen waarin over dc strafbepalingen wordt gesproken, naar art. in da ambtenarenwet wordt verwezen en het z i. wenschelijk was, dat men den inhoud van die artikeicn kende alvorens men het reglement vast- stol cl Den raau, die met den drogen humor, den Noord-Hollanders eigen, de heer Herin ga had aangehoord, was echter van oordeel, dat het voldoende was, wanneer een denkbaar geval zich zou voordoen, om den betroffen den ambtenaar naar die artikelen te verwijzen, opdat deze weet, hoe hij in beroep tegen een opgelegde straf kan gaan, en stelde het reglement vast, onder de mededeeling, dat over het voorstel, dat de raad alle benoemingen, ook die welke tot nog toe door B. en \V. geschiedden, aan zich hield, de siemmen hauden gestaakt. Voor dit voorstel hadden gestemd de heeren Heringa, Witteveen en v. d. Gracht. Vermelden wij nog, dat B en W., na eei. uitvoerige bespreking het woordje „üunnen" vóór worden behoord, hadden ingetrokken, waardoor, wanneer dit go- wenscht wordt, organisaties bij geschil- Ie.. door B en W. worden gehoord. Met het denkbeeld om ook het onder wijzend personeel, alvorens dit te benoe men, aan een keuring te on lerwerpen, vereenigde de raad zich. Als de geest van den raad kwam naar v.ren, dat de ambtenaren minstens 6 daven vacantie zullen genieten, doch dat ambtenaren, die reeds geruimen tijd m gemeentedienst zijn een door B. en Yv. te bepalen langere vacantie zullen genieten. In afwijking van het ontwerp werd met 4 tegen 2 stemmen (die van de hee ren Witteveen en Heringa) bepaald, dat het wachtgeld inplaats van 85 en 70 van het salaris, 70 en 60 za! be dragen. Dit om te bereiken dat wacnt- geiders pogingen doen elders te werk te worden gesteld. Rondvraag. De neer Witteveen had bezoek gehad van den aannemer van den schoolbouw, die met hem als lid van de lichtcommissie gesproken had over den stroomprijs voor het droogmalen van het terrein en voor een motor van 5 P.K. 30 cent per Kilowattuur moet betalen. Spr. oordeelde, dat de regeling getrof fen moet worden die voor de melkma chines is getroffen. Een prijs van 30 cent leek hem absurd. Overleg met het P. E. N. is hiervoor noo dig Spr. wilde voorkomen dat 't bedrijf voor het overschrijden der maximale belasting 150 moet betalen. Wethouder Spaan wilde B. en W. machtigen den man den stroom zoo goedkoop mogelijk te leveren. Weth. Dekker oordeelde, dat de man zich tot B. en W. had moeten wenden. De heer W i 11 e v e n wees er op, dat d^ man bij den burgemeester is geweest. De voorzitter zou de zaak morgen met den aannemer bespreken en in oen den stroom te leveren als voor de melk machines. De heer Heringa had nog nooit het reglement van orde voor den raad ge zien. De voorzitter: Wij hebben het r.og nimmer noodig gehad, doch het is er wel. Weth. Dekker: Als het wordt toege past, dan mag u heel wat minder het woord voeren dan u doet. De heer Heringa oordeelde, dat de lichtcommissie weer benoemd moest worden. De v' c o r z De volgende vergadering hebben wij de benoeming. Wil men hel doen voor een jaar, dan kan dit, doch tot nog toe werd de commissie voor vier jaar benoemd. De heer Heringa vond het niet wenschelijk om ieder jaar een commis sie te benoemen. Hierop sluiting. KRANKZINNIGENVERPLEGING. Opening nieuw paviljoen voor mannen in „Het Apeldoornsche bosch". Gistermiddag had de officiëele opening plaats van het nieuwe paviljoen voor mannen in „Het Apeldoornsche Bosch". Onder de talrijke officiëele personen bevon den zich o.a., oehalve bestuursleden van de vereeniging „Centraal Israëlitisch Krankzin nigengesticht in Nederland", de inspecteur voor het krankzinnigenwezen, dr. J. N. Schuurmans Stekhoven uit Utrecht als verte genwoordiger van den minister van binnenl. zaken, de commissaiis der koningin in de provincie Gelderland, mr. S. baron van Heemstra uit Arnhem, mr. Bomans, als lid van Geed. Staten van Noord-Holland en Apeldoorn's loco-burgemeester, alsmede ver tegenwoordigers van verschillende Isr. vereenigingen. Een tiental sprekers voerde het woord. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Naar het Hbld. meent te weten, heeft de directie der Ned. Spoorwegen met ingang van ister tot opvolger van ir. H. P. Maas eesteranus als chef van den dienst van Weg en Werken benoemd ir. Ch. H. E. Driessen, chef van den bovenbouw en plaatsvervangend chef van dienst. De nieuwbenoemde hoofdingenieur is jaren lang ingenieur van den Weg geweest,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7