hM3^T8rLt^de, DE OOLIJKK «ESTEBS 110 JAAR. overeenkomstig bevolkingsaantal en grond gebied. Gedeeltelijk zijn zij zelfs nog aan zienlijk minder dan mogelijk zou zijn vol gens de bepalingen van het Verdrag van Versailles. Zoo heeft bijv. de marine tegen woordig slechts vier in dienst zijnde linie schepen, alhcewel zij op grond van het Ver drag van Versailles en het schrijven van de Intergeallieerde Marine-controle-commissie van 26 Maart 1920 recht heeft op 6 linie schepen en twee linieschepen voor de reser ve. De opgaven inzake de uitgaven voor het leger kunnen nog niet worden verstrekt, daar men nog niet klaar is met de desbetref fende werkzaamheden. Deze cijfers zullen later worden ingeleverd. Minister Curtius verzoekt den secretaris-generaal tenslotte de ze cijfers zoo spoedig mogelijk aan de betrok ken regeeringen mede te deelen. De Rijksweer omvat 100.500 man en 4500 officieren, de Duitsche vloot omvat 15.000 man en 1500 officieren De vloot heeft een totaal tonnage van 125.780 ton, de vier linie schepen zijn 23 tot 26 jaar oud. Op de andere opgaven staat in de meeste gevallen het woord „geen" ingevuld. DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Minister Stegerwald over het werkloozenvraagstuk. In een der Berlijnsche bladen schrijft de rijksminister voor arbeid, dr. Stegerwald, over de plannen der Rijksregeering voor den a.s. winter. Hij verklaart, dat de cijfers, wel ke van tijd tot tijd gepubliceerd worden in zake het vermoedelijke aantal werkloozen, absoluut willekurig zijn, daar deze veel te pessimistisch zijn, iets waartoe geen aanlei ding bestaat. Integendeel moet men erken nen, dat het Duitsche economische leven ver rassend grooten weerstand heeft geboden. Maar zelfs wanneer het aantal werkloozen in den a.s. winter nog aanzienlijk grooter zou zijn dan in het vorig jaar, blijven nog genoeg mogelijkheden over om daar tegen over opgewassen te zijn. De minister keert zich positief tegenover het denkbeeld van ge deeltelijke uitkeering in natura aan de werk loozen. Hij erkent er op, dat voor de werk loozen van 1 September 1931 tot 31 Maart 1932 ongeveer 2 milliard moet worden op gebracht, waarvan ongeveer 500 millioen voor de huur en van de rest 80 procent voor levensmiddelen en kolen. Het is onmogelijk om een totaal bedrag van 1200 millioen mark in natura uit te betalen. In bijzondere ge- valen en onder bijzondere omstandigheden echter beveelt de minister regelingen aan tus- schen de gemeenten aan den eenen kant en verbruikersvereenigingen en kleinhandel aan den anderen kant, volgens welke regelingen de werkloozen de benoodigdheden voor het dagelijksch gebruik tegen sterk verminderde prijzen kunnen krijgen. Wij moeten trachten, aldus de minister, om den winter met een elastisch werkend systeem door te komen. Wat de werkloozenverzekering betreft, de minister gelooft niet, dat door reorganisatie belangrijke bezuinigingen kunnen worden bereikt. TOENEMING DER WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Thans reeds over de vier millioen. Het aantal werkloozen in Duitschland in het tijdvak van 16 tot 31 Augustus is toege nomen met 91.000, tegen een toename van 114.000 in de eerste helft van de maand Aug. Het aantal werkloozen per 31 Aug., inge schreven bij de arbeidsbeurzen, bedroeg 4.195.000. GANDHI'S REIS NAAR LONDEN. Zijn leven aan boord. Toene mende belangstelling. - Gandhi's vestiging te Londen. Met eenige spanning wordt in Engeland de aanstaande komst van Gandhi verwacht, die zich naar men weet aan boord van het s.s. „Rajputana" bevindt. De belangstelling, welke Gandhi in Enge land zal ondervinden, zal hem, zooals het Hbld. opmerkt, stellig wel eens zwaar gaan drukken, want een waar leger van journa listen maakt zich op om den Mahatma te begroeten, te bekijken, te interviewen en te beschrijven. Onderweg reeds wordt hij her haaldelijk door reporters ondervraagd en aan boord van de „Rajputana" zelf bevindt zich een speciale correspondent van de „Ass. Press", die de heele reis meemaakt. Gandhi leidt aan boord een zeer terugge trokken leven. Hij leest veel, bereidt zich grondig voor op de werkzaamheden der Ron- detafel-conferentie of zit aan zijn spinnewiel Een Amerikaansche medereiziger heeft hem eenige detectieve-verhalen ter lezing aange boden, doch zij werden door Gandhi hoffelijk van de hand gewezen. Zijn maaltijden zijn uiterst sober en hij laaft zich met den inhoud der bussen gecondenseerde geitenmelk, welke, gelijk bekend, door de bemiddeling der Britsch-Indische regeering aan boord zijn gebracht. De godsdienstoefeningen worden strikt in acht genomen, waarbij Gandhi in den regel zelf voorgaat. Zondagavond is Gandi zijn wekelijksch „stilzwijgen" begonnen. Dan pleegt hij ge durende vier-en-twintig uren niet te spreken cm aldus tot zich zelf in te keeren. Niettemin heeft hij te Port Said eenige deputaties ont vangen, die hem toespraken, waarop hij met enkele gebaren antwoordde. Overal waar de boot aanlegt, wordt hij door rasgenooten, partijpenooten en vereerders met bloemen be giftigd. Over het resultaat der Rondetafelconferen tie heeft Gandhi zich niet gunstig uitgelaten „Aan den horizon zie ik slechts ondoordring bare duisternis. Er is niets dat hoop recht vaardigt, maar ik verlies nochtens de hoop niet", zeide hij. Op het oogenblik draagt Gandhi nog zijn lendendoek, doch hij heeft reeds te kennen gegeven dat hij, als de weersgesteldheid kou der wordt, een dik-wollen gewaad zal aan doen met een kiel, welke is geweven door Raymond Duncan, den broeder van de dan- jeres Isidora Duncan. Het schijnt in de bedoeling te liggen der Engelsche autoriteiten, die twee detectives ter beschikking van Gandhi hébben gesteld, om den Indische leider van Folkestone per auto naar Londen te brengen teneinde betoo gingen te vermijden. Gandhi zal zijn intrek ziin verblijf zou hij doorbrengen in het Hm dcesche Tehuis ^rya Bhawan m Ham^- stead, aan welks hoofd een Europeaan, heer HSL. Polak, staat. Gandhi heeft nadrukkelijk verklaard dat hij te Londen aan geen enkelen feestmaal tijd receptie of ander amusement zal deel nemen De uitnoodiging van het Lagerhuis lid Fenner Brockway om tegenwoordig tezijn bij een diner te zijner eere ter gel«g*""^ van zijn twee-en-zestigsten ïaardag heeft hij afgeslagen. PROF. SCHMIDLIN GEARRESTEERD. De aan de theologische faculteit van de universiteit Munster in Westfalen doceeren- de katholieke geestelijke en prof. Schmidlin, die zich voor een bezoek aan zijn broeder, pastoor Schmidlin naar Niederhagenthal in den Elzas had begeven, is gistermorgen door de politie gearresteerd. Prof. Schmidlin is n het bekende autonomistenproces verwikkeld en werd bij verstek veroordeeld tot 10 jaar hechtenis en 20 jaar verbod van verblijf He denmiddag is prof. Schmidlin naar Muelhau- sen overgebracht en hedenavond naar Col maar, waar hij ter beschikking werd gesteld van den officier van justitie. DE „NAUTILUS" TE SPITSBERGEN AANGEKOMEN. Naar uit Odventbay p Spitsbergen gemeld wordt, is de „Nautilus" gistermiddag om 1 uur aldaar aangekomen. Aan boord is alles wel alleen de machinist is ziek. De onder zeeboot zelf ziet er deerlijk gehavend uit. Op verschillende plaatsen is de boot lek, ter wijl sterk slagzij wordt gemaakt. Hoe lang de „Nautilus" in de Adventbay zal blijven liggen is nog niet bekend, binnen eenige da gen echter zal zij vermoedelijk zuidwaarts vertrekken. Men wacht eerst goed weer af. Of de onderzeeboot in staat zal zijn naar de Ver. Staten terug te varen wordt, volgens een verklaring van deskundige zijde, als zeer twijfelachtig beschouwd. GROOTE FABRIEK IN DUITSCHLAND UITGEBRAND. In den nacht op Woensdag heeft een ge weldige brand te Memel een groote fabriek in den asch gelegd. Het vuur schijnt in de machinekamer te zijn utgebroken en heeft met groote snelheid om zich heen gegrepen, zoodat de onmiddellijk gewaarschuwde brandweer zich moest beperken tot het be schermen van de belendende gebouwen. Eerst nadat om 1 uur in den nacht nog versterking voor de brandweer was gearriveerd, slaagde men er in het vuur tot zijn haard te beper ken. De aangerichte schade bedraagt bijna twee honderd duizend R.M. geweest en deze man beweert, dat de jager, hoewel wetend, dat hij een mensch had ge troffen, de plaats heeft gepoetst. Uit Limoges wordt gemeld, dat daar Zon dag een jongeman van 25 jaar, die met een neef en twee zwagers op jacht was, bij on geluk door een van hen is doodgeschoten. HET GEVAL STEPHENSON. Men herinnert zich, aldus de N.R.Crt., dat eenigen tijd geleden in de haven van Peters burg een schepeling van het Engelsche stoomschip Kingswood, Stephenson, door een schildwacht doodgeschoten is. Dezer da gen is dit geval in een openbare rechtzitting behandeld. Volgens de getuigen had Stephen son zich op verboden terrein opgehouden, dat door een schildwacht bewaakt wordt, en had zich, ondanks onophoudelijke waarschu wingen door fluiten en met de hand, niet wil len verwijderen. Toen hij aan 't prikkeldraad kwam, dat hem van den schildwacht scheid de, had hij deze afzetting verbogen en was recht op den schildwacht afgeloopen, zonder op de waarschuwing van dezen te letten, dat hij zou schieten. Voordat de schildwacht aan deze bedreiging gevolg gaf, had hij den zeeman nog twee maal een stoot met de kolf van zijn geweer gegeven, en toen deze zich op hem wierp, een schot in de lucht gelost, maar toen Stephenson den loop van zijn ge weer greep, had hij a bout portant geschoten en daarbij den man gedood. Verschillende deskundigen bevestigden de waarschijnlijk heid van deze lezing en verklaarden, dat de schildwacht geheel overeenkomstig zijn in structies gehandeld had. Na een beraadsla ging van anderhalf uur sprak de rechtbank den schildwacht vrij. Zij constateerde dat er wel geen enkele grond was, om aan te ne men, dat Stephenson den schildwacht wilde aanvallen, maar dat zijn gedragingen op de zen wel dien indruk moesten maken. DE JACHT GEOPEND. Te veel Zondagsjagers? De jacht is dezer dagen in Frankrijk ge opend en de Oeuvre weet volgens de N.R.C. te melden, dat er alleen voor de streek rond Parijs twintigduizend jacht-acten zijn afge geven, wat dus zeggen wil, dat twintig duizend menschen officieel het recht hebben zich van een geweer te bedienen. Hoeveel van deze menschen, vraagt 1'Oeuvre, kunnen er schieten en met een geweer omgaan zon der gevaarlijk te worden voor hun mede- mensch. Het blad meent, dat er voor jagers een schiet-bewijs moest worden ingesteld, dat slechts zou worden afgegeven, nadat er een proef van bedrevenheid was afgelegd. Zooais men pas een auto mag besturen na examen in autorijden te hebben afgelegd. De Oeuvre zegt, dat op deze manier in de couranten de jaarlijksche rubriek der jacht-ongevallen ver meden zou kunnen worden. 30.000 K.G. wild naar Parijs! Volgens de Matiii was er den eersten mor gen van de opening van de jacht niet minder dan dertienduizend kilo wild uit Frankrijk in de Hallen te Parijs aangevoerd. De jacht was goed geweest en de treinen, komend uit Poitou, Beauce, Brie, Sologne en Somme, brachten de buit van den eersten dag naar de hoofdstad. Het wild bestond in hoofd zaak uit hazen en konijnen, patrijzen en snip pen. In tegenstelling met andere jaren waren er nog weinig wilde zwijnen en reeën. De eerste slachtoffers... Uit Bordeaux wordt gemeld, dat in een jachtveld onder de gemeente Pian het lijk is gevonden van een man, die, terwijl hij bezig was paddestoelen te zoeken, is doodgescho- ten d°°r een jager; het ongeluk is Zondag gebeurd Een daglooner is er getuige van ERNSTIGE BINNENLANDSCHE POLITIEKE TOESTAND IN ROEMENIE. In een rede uitgesproken voor de leiders der Liberale Partij teekende Duca den binnen- landschen politieken toestand van Roemenie als buitengewoon ernstig. De huidige regee ring heeft in alle opzichten gefaald. De Libe rale Partij kan niet langer in de oppositie blijven, doch zij kan in geen geval aan de tegenwoordige regeering deelnemen. Het blad „Adevroel" zegt, dat ondanks alle dementis Jorga- nog aan het einde dezer week zal aftreden. De economische kroonraad zal niet plaats vinden. TRIBUNE IN SPANJE INGESTORT. Tijdens een stierengevecht in het dorp Sotillo in de nabijheid van Avila stortte een tribune in. Een persoon werd gedood, zes personen werden ernstig en 14 anderen licht gewond. VIERING VAN DEN „ARBEIDSDAG" IN AMERIKA. Werkloosheidsvraagstuk aan de orde. Maandag werd in de Vereenigde Staten de „Labour Day" gevierd. Er werden vele rede voeringen gehouden, die voornamelijk betrek king hadden op het vraagstuk van de steun- verleening aan de werkloozen tijdens den a.s. winter. Senator Robert Wagner, die het woord voerde te Syracuse (New York), eischte van de regeering van president 'Hoover definitie vere stappen in verband met de werkloosheid en vroeg de onmiddellijke tewerkstelling van een millioen werkloozen. Hij opperde de mo gelijkheid van de uitgifte van een leening van twee milliard dollar voor dit doel. Een groote demonstratie tegen de werkloos heid werd gehouden te Chicago, waar de fouverneur William H. Murray uit Okla- oma de voornaamste redevoering hield. Hij noemde Wallstreet een „speelhol" en stelde de internationale bankiers in gebreke ten op zichte van hun werk voor de economische structuur van het land. William Green, de president van Ameri kaansche Arbeidsfederatie, sprak te Ottawa in Canada. Hij verklaarde, dat de industrie eenige millioenen werkloozen moet tewerkstel len of dat op grootere schaal uitkeering aan werkloozen moet geschieden. SLACHTOFFERS DER ALPEN. Vier toeristen vernist. In het MontBlanc-gebied worden sedert eenige dagen vier toeristen, twee Fransche en twee Duitsche, vermist. Men vreest, dat zij om het leven gekomen zijn en dat hun lijken onder de inmiddels gevallen sneeuw bedolven liggen, waardoor het bergen der slachtoffers zeer bemoeilijkt wordt. BRIANDS ENGELSCHE DUBBEL GANGER. Grappige verwarringen. De Fransche afgevaardigden naar de con ferentie van den Wereldbond voor Interna tionale broederschap door de Kerken, die te Cambridge onlangs gehouden werd, keken, zooals we in het Hbld. lezen, verbaasd op toen dominé D. MacFadyen de verhooging betrad. Deze lijkt namelijk sprekend op Briand en enkele der Fransche afgevaardig den verkeerden in den beginne kennelijk in de meening dat hun bekende minister van buiten- landsche zaken plotseling besloten had naar Can.bridge te komen, om de conferentie bij te wenen. „Ik ben Briand niet", zeide ds. MacFadyen, „doch ik werd dikwijls voor hem aangezien als ik het vasteland bezocht. Eens, bij een bezoek aan Neurenberg heeft mijn gelijkenis met den Franschen premier mij nog bijna het leven gekost". Toen men hem later in een onderhoud vroeg wat dat dan geweest was, vertelde ds predikant hoe hij, met een aantal Engelsche vrienden te Neurenberg in een biertuin zat Hij bemerkte dat het publiek om hem heen hem met toenemende ergernis aankeek. Haas tig kwam de caféhouder aangeloopen en vroeg een van de aanwezigen of daar Briand zat. En toen daarop een ontkennend ant woord volgde, zeide de eigenaar: „Gelukkig voor hem, want iedereen dacht dat hij het wel was en men maakte al plannen hem op te hangen". Toen de inmiddels samen gestroomde me nigte hoorde dat er een misverstand in het spel was, week de vijandige stemming. Ds- Mac Fadyen vertelde nog meer gelij- kenisanecdoten, b.v. hoe, tijdens een verblijf in Italië een jong meisje hem uitteekende, hij verplicht was, toen zij hem om zijn handtee- kening vroeg, haar teleur te stellen met de zijne. „Doch", besloot hij, „wanneer Fransche hoteliers mij met dezelfde onderscheiding als Briand behandelen, laat ik mij dat welgeval len. Ik behoef toch niet iedereen zijn illusies te benemen!' AMERIKAANSCHE GEVOLGEN VAN EEN AMERIKAANSCHE ECHTSCHEIDING. Zoo nu en dan komt het wel eens voor, dat twee menschen, die elkander het „ja-woord" hebben gegeven en elkander eeuwige trouw hebben gezworen, later tot de ontdekking komen, dat beider ideeën zoo nu en dan in lijnrechte tegenstelling zijn. Zij gaan dan naar een rechter en deze is wel zoo goed om na eenigen tijd te beslissen, dat „het huwe lijk van beide partijen ontbonden wordt ver klaard". Dat noemt men dan een echtscheiding. Zooals gezegd, komen dergelijke gevalle tjes wel eens voor. Natuurlijk niet in een degelijk land als het onze, maar (even na tuurlijk!) wel in het land met zijn onbe grensde mogelijkheden: Amerika. En zoo heeft 't is al weer eenigen tijd geleden de bekende Amerikaansche schrijver Sinclair Lewis zich de weelde ver oorloofd, om zich van zijn vrouw te laten scheiden. Mevrouw Lewis bleek bij het bridgen n.1. geen flauw idee te hebben van een goed openingsbod, met als gevolg, dat bijna elk spelletje, door haar en haar man samen gespeeld, down ging. Toen moet op zekeren avond na een .gezellig" partijtje bridge, nadat de gasten vertrokken waren, meneer Lewis heel kalm en heel lief gezegd hebben, dat „zij weer verkeerd geboden had". De opmerking werd heel kalm gemaakt, maar mevrouw, die zenuwachtig van aard is, voelde haar bloed tot karnemelk worden en beet venijnig van haar af- En van de kalme opmerking werd het een kibbelpartij, even later een dramatische scène en nog even later was mevrouw weer down! Die laatste downslag deed de deur dicht! Mevrouw snelde naar den rechter, vroeg echtscheiding aan en verkreeg die. Tevens moest haar gewezen echtgenoot haar elke maand 200 dollar speldegeld uitbetalen. Maar ziet: Lewis krijgt den Nobelprijs en dus werden zijn financieele omstandigheden aanzienlijk beter. Het lieftallige vrouwtje hoorde dat, liep weer naar den rechter en deze besliste, dat zij in het vervolg geen 200, maar 900 dollar per maand mocht versnoepen op kosten van haar vroegeren echtvriend. En nou hoopt mevrouw Lewis, dat haar ex-gemaal de hoofdprijs uit de loterij trekt. Dan gaat ze weer naar den rechter en „deelt weer het lot" met hem, waarmee zij „lief en leed" niet meer deelen wil! Michael Coughlan is een gehoorzaam man geweest, want hij is nu dood. Het be langrijke van zijn sterven is, volgens de N.R.Crt., dat hij zich vrij stipt heeft gedra- fen naar de voorschriften van wijlen prof ir Edwin Ray Lankester, die, op grond van zijn nasporingen a priori verwierp, dat een mensch ouder zou kunnen worden dan 109 jaar. Hij had kunnen aantoonen, dat alle gevallen van hoogeren leeftijd, welke men in de litteratuur wel vermeld vindt, niet kon den worden aanvaard, wijl behoorlijk gedocu menteerd bewijs niet kon worden overgelegd. In alle landen, waar op een betrouwbare wijze aanteekening van den geboortedatum geschiedt, komen leeftijden hooger dan 109 niet of niet meer voor. Inmiddels heeft ar chiefonderzoek te Groningen het bewijs ge leverd, dat daar 'n man 'n voormalig schipper, 110 j. was geworden. Mert zal dus de uitspraak van Sir Edwin Ray Lankester zoo moeten opvatten, dat 109 de leeftijds grens naar boven is, hoewel allicht af en toe eens een zeer abnormale uitzondering die grens een jaar naar boven verschuift. Michael Coughan dan is onzen Groning- schen kampioen dus niet voorbij gestreefd, maar heeft eenvoudig het bewijs geleverd, dat diens aanspraken niet buiten de moge lijkheidszone lagen. „110 jaar lang, zoo ver klaarde hij enkele dagen geleden, had hij ge zondheid en geluk genoten". Hij herinnerde zich nog den Ierschen Hongersnood van 1847, was tot het laatst toe vol belangstelling voor „de krant" en praatte graag over den Krimoorlog. Coughlan was een Ier en woon de te Tullarmore. Zijn vrouw was 107 jaar geworden. Een zoon, die nog leeft, is 82. In zijn jonge jaren was hij een groot wande laar. Het moderne meisje had zijn sympathie niet, en hij werd bepaald onvriendelijk in zijn uitlatingen, wanneer hij over haar te spreken kwam. Coughlan was een verbin dingsschakel met het verleden; hij heeft nog den tijd gekend van de struikroovers, die er hun gewoonte van maakten, de mailcoaches aan te houden en de passagiers uit te plun deren. Op den kop af 100 jaar heeft Cough lan gewerkt als jachtopziener, konijnenjager en tuinman. Hij was bijna overbodig het op te merken de-oudste inwoner van de Britsche Eilanden, zoodat Sir Edwin Ray Lankester zich niet in zijn graf hoeft om te draaien over het overtreden van de leeftijds- duurwet door den braven Ierschen 110-jarige Jkoumciaal Tlieuws HENSBROEE. Het polderbestuur vergaderde Zaterdag avond 7 uur onder voorzitterschap van den heer Jb. Groot. Punt 1. Bespreking belasting van de ge bouwde eigendommen. Daar de vorige verga dering ook al over dit punt is gediscussieerd en aangezien dit boekjaar bijna is verstreken, is het dagelijksch bestuur van meening dit belangrijke punt tot het volgende jaar aan te houden en dan zoo mogelijk ten uitvoer te brengen. De voorzitter vroeg hierover het oordeel der vergadering. De heer H. de Vries was van meening, dat er verscheidene menschen zullen zijn, die er over zullen vallen. Vooral de kleine man zal door die regeling te veel moeten Daardoor dacht spreker, dat het hiin len- gelijk is dit ten uitvoer te brengen 3 0nn,°* De heer Dirk Wit vond het niet hiliuu J de belasting alleen door de lanriJ J da* moet worden betaald en hoopte deze8tnaren zoo spoedig mogelijk opgelost te Hen Besloten werd dit punt aan te hnl.a Ook werd besloten het enkelvoud^ 1 recht te handhaven. Verder werd don j®* voorzitter meegedeeld, dat aangaande pootvisch een inspecteur uit Den Haa soonlijk bij hem is geweest om hieroverpef' spreken. Daar dit hoofdzakelijk van w r. e iaat, zullen het volgend S ZZSE1*om Onderzocht zal worden of hier voeder noeg voor de snoek zit. Ook zal vanwege Rijk brasem en zeelt in den polder gSrJft worden. «™racut De voorzitter was van meening, als rfi» onder deskundige leiding gebeurde dat 2 heel wat visch in den polder kon komen er vischwater genoeg is. aaar Inlichtingen teerproei De voorzitter deelde mede, dat hii in I' Schermer om inlichtingen is geweest waf b!z erg was meegevallen. r'wat he® Daar het op 't oogenblik een slechte tiid is, vroeg hij of het niet beter is tot het ,,Ji gend jaar te wachten. Hij vond den weo- het oogenblik in Hensbroek heel p De heer Wit vond, dat als we een^Li, iderhanden nemen, die van den we2 onderhanden nemen, die van den winter tuurlijk geen onderhoud noodig heef de, dat het geld dus nog niet weg is PW» vnnr7itfpr vrno«v j„ i i0 De voorzitter vroeg of de leden er voor nu nog een proef te nemen of het toB jaar, maar dan op iets ruimer schaal De heeren Visser en Wit waren er den herfst en liefst zoo spoedig mogeS S proef te nemen, waar de anderen mee in.* 0 den. Besteld zal worden 500 L teer en basalt. De proef zal worden genomen..„T; Noordeinde van den straatweg dus hfl n L. school. Aan de Schermer zal gevraagd' worden om een wegwerker daar bij de hand «had1WFvfi* stuur m den Schermer nog een kijtje „Lnet schoorsteen stoomgemaal zoeken en zoo mogelijk direct in orde te la ten maken. a De voorzitter vroeg het dagelijksch be stuur de nngsloot eens langs te gaan en te peilen of er hier en daar nog gaten zijn Dit zal in orde komen. j De kroosschouw werd vastgesteld od Vrif- dag 16 October. Alles op één dag. Beslot» werd de Hoofdingelanden mee te latei schouwen. De heer Wit zou gaarne zien, dat de dikh banken kroos verwijderd werden. De secretaris zal dit verder regelen Naar aanleiding van het punt, dat de heer Visser naar voren had gebracht, n.1. de fune- ties onderling te verdeelen, stelde de voorzit ter voor dit te laten zooals dat op het oogen blik is. Na breedvoerige bespreking werd over dit punt gestemd. Het voorstel van den heer Visser werd verworpen met 5 stemmen tegen en twee voor. Rondvraag, De heer H. de Vries vroeg of de wegwer ker nog wat basalt op den Dijk bij Appel- man mag strooien. Dit werd toegestaan. Ook zou de heer De Vries het wel wensche- lijk vinden, dat het water als we straks aan het kool thuishalen zijn, niet zoo verschrik kelijk laag gemalen wordt. Daarmee zal re kening gehouden worden. Daarna sluiting. MEDEMBLIS. Excursie Alg. Ned. Vertui voor Vreemdelingenverkeer. Op uitnoodiging van de V. V. V. te Medem- blik hebben het dagelijksch en hoofdbestuur der A. N. V. V. en de regeerings-commissans een bezoek gebracht aan Medemblik en de Zuiderzeewerken. Het gezelschap werd door het bestuur der V. V. V. Medemblik ontvangen, waarna het per autobussen naar de Haukes op Wieringeti fing, waar de landbouwresultaten en de ver- aveling bezichtigd werden. In Den Oever werd een bezoek aan de groote schut- en uit wateringssluizen gebracht. Met de directie-vaartuigen „Vlieter en „De Zilvermeer", voer het gezelschap lang den grooten afsluitdijk, de werkhavens en n werk-eiland Breezana, de sluitgaten tot nanj Kornwerderzand. Kort vóór 5 uur arriveerde het gezelscn P te Medemblik waar nog een bezoek gebr werl aan het electr. gemaal „Lely aldaa Tot besluit dezer zoo welgeslaagde ex sie was er een gezamenlijke maaltijd in Hotel „Het Wapen van Medemblik 149. Neen, Grietje Puk is niet slim, maar Pietje ook niet hoor. Vandaag moest hij de kippen voeren. Hij nam zich voor om dat nu eens keurig fijn te doen; voor ieder kippetje had hij precies vijf en twintig graantjes op den schotel gedaan en dat tellen had hem heel wat hoofd brekens gekost. het kiP' 150. Vlug opende hij het deurtje van^ penhuis. Maar de kippend en l4 h»»k vlug af. Ze waren nogal doorv ten meer naar de vrijheid dan uitgeteld;^ tjes, die Pietje voor elk hunner e„ d En al kakelend schoten ze He tuin door.-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6