Alkmaarsclie Courant. Radionieuws Jxuiüeion Rechtszaken Jlcovlnciaai Uieuws Honderd drie en dertigste Jaargang. Donderdag 10 September DAROL FARQUHAR's NACHTWANDELING. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK '•"otët 50 JAAR ZAL Hij WEL MAKKER ZIJN. He. 213 1931 Vrijdag 11 September. Hilversum, 1875 M. (6.4512.4. g.- en 11—12.— V.A.R.A., 4.-8— A.V. R.O. en de V.P R.O. van 8—11—uur). 6.457.en 7.30—7.45 Gymnastiekles o. I. v. G. Kleerekoper. 8.Gramofoonplaten. 10.V.P.R.O.-Morgenwijding. 10.15 Voor dracht door mevr. Liesbetn Herzberg— Sanders. 10.30 Voor de zieken. 11.3012. Gramofoonplaten. 12.Het Omroeporkest o l. v. N. Treep. Met medewerking van Aug. Reclaire, zang. 2.Schooluitzending. 2.30 4.A.V.R.O.-kwartet o. 1. v. D. Groene- veld. 4-Piano-stukjes voor de kinderen door Jan Trom. 4.30 Knutselwerkjes voor de kinderen. 5.15 Concert door het V.A.R.A.- Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 6_ Concert. J. Kaptein, zang en Joh Jong, iano. 6.15 Vervolg concert. 6.45 Actueel allerlei door het N. V. V. 7— Vervolgvocaal concert. 7.15 G. v. Overbeek: „Het P. N. I.- congres en het lot der daarbij veroordeelden" 7 358.— Vervolg orkestconcert. 8— Ds. W. Mackenzie: „Activiteit en Passiviteit in bet godsdienstig leven". 8.30 Concert Frieda Bellgie. I. Lossing". 9.30 Vervolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Pias. 10.15 Herman Rutters: „De muziek feesten te Bayreuth". 10.45—11— Gramo foonplaten. 11.—12— Gramofoonplaten van de V.A.R.A. Huizen, 298 M. (Algemeen programma, te verzorgen door den K.R.O.) 8—9.15 en 10—11.30 Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12— Politieber 12.15 Concert doo, het KR.O.-kwintet o. 1. v P. Lustenhouwer. 1— A Verdijk, burge meester van Eindhoven) - „De Eindhovensche Industrie". 1.45—2— Vervolg kwintet-con cert. 2—2.20 Henriette v. Breemen, zang Fr. Boshart, piano 2.20—3.1,5 Concert door het K. R O.-Kunstensemble o. 1. v. P. Lus tenhouwer. 3.15—3.30 Vervolg zang en piano. 3.30—4.30 Vervolg K.R.O.-Kunst ensemble. 4.455.45 Concert K.RO.-kwar tet. 5.45—6.M. K. Gerisch: „Najaar in Duitschland". 6— K.R.O -kwartet, vervolg 7.Th. Arts: „Iet# over gewassen- en Ras senkeuze in de landbouw". 7.30 Politieber 7 45 Mr. Dr. A. B. G. M. v. Rijkckeversel „De ontwikkelingsmogelijkheden voor N Brabant". 8.11.Uit Leeuwarden Con eert door het K.RO.-orkest o. 1. v. J. Gerrit sen. Dubbel-mannenkwartet „St. Dominicus q. 1. v. Th. Lambooy. 11.12.Gramofoon platen. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding II.05 Lezing. 12.20 Orkestconcert. 1.05 Or gelspel door O. N. Poasgood. 1.502 50 Gramofoonplaten. 4 20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano duetten door Rae Robertson en Ethel Barlett 7.10 Lezing 7.30 Lezing. 7.50 Lezing. 8.20 Concert Militair orkest D. Brynley, tenor 9.10 „Depression over Fairyland". Muzik. fantasie van H. Ege. 10.Berichten. 10.15 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 Concert. Kwintet. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12 50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 „La Traviata" van Verdi. Opgenomen op gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramo foonplaten. 11—12.15 Gramofoonplaten 12.30 Gramofoonpl. 1.25—2.50 Orkestcon cert. 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.20 Vier- handig-pianospel. 6.40—7— Gramofoonpla ten. 8.20 Zang-voordracht. 8.50 „Missis- sippi". Drama van G. Gaiser. Daarna be richten en tot 11.20 Orkestconcert. 11 20 12.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20 Orkest concert. 3.30—3.50 Zang. 3.505 20 Or kestconcert. 8.308.45 Zang-voordracht. 8.45—10.50 Radio-tooneel. 11.05—1130 Soli voor viola d'amore Eere Solin. Brussel, 508.6 M. en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Orkestconrert. 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Gramofoonpl. 8.45 Gramofoonplaten. 8.50 Vioolsoli door R. Laszo. 9.20 „De menschelijke stem", tooneelspel van J. Costoau 9.35 Dansmuziek. 338.2 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 10.20 Laatste berichten. Zeesen, 1635 M. Ca. 7—7.50 Gramofoon- laten. 10.30 Uitz. v. scholen. 10.5512.20 Jerichten. 12.20 Grau'ofoonpl. 1.15—2.20 Berichten. 2.20—3.20 Gramofoonplaten. 3.20—4.50 Lezingen. 4.50—5.50 Concert. 5 50—8.50 Lezingen. 8.5C „Die Rauber", poera in 4 acten van G. Verdi. 10.50 Berich ten en daarna Dansmuziek uit de „Femina". Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. <3) Het bedienende meisje verdween, maar Far- quhar gaf het nog niet op. Hij bleef staan, terwijl ondertusschen eenige andere logé's de zaal binnenslenterden om te ontbijten. De Beiersche familie zette zich aan het andere einde van de zaal. Met groene laken voor schoten voor waren een aantal bedienden bezig den gang voor de zaal te boenen. Far quhar moest nu naar zijn les gaan, maar zoo kon hij toch niet vertrekken! Hij was brie- schend van nijdigheid. Hij had het meisje precies medegedeeld, hoe het den vorigen avond was toegegaan en blijkbaar geloofde z'j er geen woord van. Waarom wilde zij hem "iet gelooven? Hij gevoelde neiging haar bij de schouwers te nemen en haar door elkaar te schudden. Hij vervloekte het toeval, dat ge- w'ld had, dat juist Sheila Curtis zijn deur. was voorbij gegaan op dat uur van den nacht Maar nog meer vervloekte hij die Inez ttreU en in eenen door ook den dag, waar- TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 8 September. EEN GEWELDENAAR UIT MEDEMBLIK. met Lm 'nT'n waar gebouwde schipper blvnnri^ti ■1JR" wonende tet Medemblik ln nacdlt van Zondag 14 op vnnrVu u3 a'r?eds een stormachtigen en maakt en te hebben doorge- eenio-p Air'eraaj a'stoen in connectie met wnrHpn V s' die ook £eacht kunnen wh 0rjgeen kl€in geruchtje op elk ge- ook (Ip^vpp onder hen bevond zich Hen vrpI iPr Willem Smeets, die zich voor np" delin£ interesseerde en niet onge- plkandp^ €en vr'endschappelijk glaasje op elkanders gezondheid te drinken. Deze aard fp 7lp bleek ^chter niet van blijvenden rrl 1 j -f1 zu^s r,^t het onaangename gevolg, dat de gezondheid van den heer zeerste werd benadeeld door bet een ianz.Pnr u13^11 van den schiPPeT die hp pm c !1J k van een bierglas bezig- in pp i' n man d'e z'ch °°k "i-t gauw siafn" r edrukken, op het ho-Td te slaan, terwijl hij vervolgens gebruik maakte Lprt6*11 m5.s'. °OJ.het bloedig werk verder voort te zetten. Dit sensationeel tafereel had echter niet plaats in het café, waar de heeren het laatst hadden vertoefd, doch bij de wo ning van den heer Smeets aan de Noorderka- de, alwaar de opgewonden schipper zich had vervoegd om de peultjes eens flink op te scheppen. Smeets, die al reeds te bed lag, werd wakker door het lawaai aan de voor deur. Hij stak zijn hoofd buiten het raam om den toestand eens op te nemen en ont ving oogenblikkelijk de volle laag met het bierglas. Hierdoor was echter de heer Smeets niet buiten gevecht gesteld, daarvoor is meur geweld noodig. Hij begaf zich dus naar bui ten om ook een vorkje mee te pikken, ge raakte in geweldige worsteling mpf den schipper en ontving alstoen eenige messte ken, die het noodig maakten dat Sme-us zich onder medische behandeling van dr. Maats moest stellen en in 14 dagen niet in staat was, zijn bevoegdheid als voeger uit te oefe nen De vechtlustige schipper stond heden ter zake bovengemelde ernstige mishandeling te recht en beweerde zich dit gedeelte van den rumoerigen nacht niet juist meer te herinne ren. Het scheen zijn bedoeling te zijn ge weest om een fiets van Smeets te vorderen, ofschoon zulks, met gebruikmaking van stukken bierglas, een knipmes en het inslaan van glasruiten niet op de gebruikelijke wijze geschiedde. Niet onverdeeld ten gunste van den schip per pleitte dat hij reeds eenige malen wegens mishandeling en wederspannigheid was ver oordeeld, dit alles ten gevolg van drankmis bruik. Thans toonde hij zich bereid zich in ge heelonthouding te oefenen, hoewe! hij tot dus ver verzuimd had het middel daartoe, aan sluiting bij het „Kruisverbond" in practijk te brengen. Een omstandigheid, welke hen1 aoor den president mr. Ledeboer zeei duide lijk onder het oog werd gebrach* De vei- dachte verzekerde echter plechtig, dat hij sinds dien tijd geen druppel drank had ge- dronkenn en den heer Smeets 25 schade vergoeding voor het ondervonden leed en schade had doen toekomen. De officier zou alleen geneigd zijn een voorw. straf te requireeren indien verdachte garandeerde zich van drankgebruik en café bezoek te onthouden en nu verdachte dien waarborg niet gaf, vorderde de officier een onvoorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden. EEN RUSTIG WIELRIJDENDE VISSCHER EEN ONDERK <S- FRACTUUR BEZORGD Een reusachtige expediteur uit Texel had zich te verantwoorden ter zake een schuld- misdrijf op grond van het feit, dat hij op 9 Juni op den Schildweg, aldaar, terwijl hij op zijn motor een vierwielig motorrijtuig voorbij reed een van de andere zijde nade rende wielrijder, den visseher J. Tuinder, roekeloos en onvoorzichtig had aangereden, zulks met het noodlottig gevolg, dat Tuinder een kaakfractuur bekwam, zoodat hij gerui- men tijd niet in staat was, zijn visscherijbe- drijf uit te oefenen. Het slachtoffer van deze verkeersmisère be weerde pertinent niet met tweeën, doch ach ter elkander te hebben gereden en verlangde voorts een schadevergoeding tot een geza- mentlijk bedrag van 657.50, welk bedrag echter veel te hoog was voor behandeling door de rechtbank, die slechts tot een bedrag van 150 kennis neemt De welbekende heer Boon, die in een andere zaak zou optreden, had deze rekening opgemaakt. De president adviseerde getuige evenwel, liever een civiele actie buiten de strafzaak om, in te stellen, ten einde meer kans te hebben, deze schade ver goed te krijgen. op hij haar voor het eerst had ontmoet, den dag, waarop zij in dit hotel was afgestapt en tenslotte den dag, waarop deze onverdraag lijke vrouw het levenslicht had aanschouwd. Er bestaat niets van wat u denkt tus- schen die dame en mij. Gisteravond is zij mij komen opzoeken om een zaak met me te be spreken. O ja? Zij is een leerling van u, niet waar? zei Sheila vriendelijk. Die vriendelijk heid was veelbeteekenend. En doen dames dat veel, zaken met jon gelui te bespreken in het holst van den nacht en ze daartoe in négligé op hun kamer op te zoeken Ze had een koerier noodig en zij bood mij dat baantje aan. Prachtig voor u, niet? Ik heb toevallige het baantje niet aan genomen. Zoo! Ze wilde er mij over spreken.- Ik ant woordde haar, dat ik er rfiet op voorbereid was mee naar Egypte te gaan en dat was alles Ja, da* was aEes- Een o'ogenblik stilte. Hij had bijna verwacht, dat zij zou zeggen Is dat uw verklaring? Nu, de schijn is toch wel tegen u. Als die dame niets anders be doelde als u de positie van koerier aan te bieden, had zij het toch vroeger op den avond ku^en doen, of u ergens elders kunnen ont- De getuige D. Vlas, die vóór Tuinder op de fiets reed, had geen belemmering, doch hoorde een bons en zag later Tuinder en den motorrijder op den berm van den weg lig gen. Een en ander gebeurde onder het voor bijrijden van een Chevrolet, die niet te veel uitweek. Volgens den verdachte reden de twee fietsers naast elkaar. Hij zelf reed de bus niet voorbij, doch reed meermalen links van den weg achter den auto ten einde zijn kans waar te nemen, indien hij kon passeeren. De president bracht verdachte onder het oog. dat hij het linkerweggedeelte had moe ten berijden en moeten wachten tot de auto gelegenheid gaf tot voorbijrijden. Bovendien had verdachte zich voldoende moeten overtui gen van de omstandigheid dat de weg niet vrij was. Volgens verdachte zwaaide Tuinder met zijn rijwiel zoodanig naar links, dat een aan rijding niet kon worden vermeden. Met een wetboek en den presidentshamer werd daarop plastisch gedemonstreerd, hoe de aanrijding had plaats gehad. Ook toen echter werd de zoogewenschte overeenstem ming niet verkregen. De bestuurder van den Chrevolet, de bloembollenhande'aar J. Parlevliet kon met zekerheid verklaren, dat de wielrijders achter elkander reden, van eenige onzekerheid in de besturing van het rijwiel, door Tuinder, had getuige niets bemerkt, hoewel hij het zeer ze ker had moeten zien. De getuige Koning had Tuinder met twee anderen naast elkander zien rijden Door Tuinder werd dit echter tegengesproken. De duorijder Zomer( men kwam van de races te Alkmaar) beweerde, dat de wielrij ders naast elkander reden. De verdachte merkte op, dat hij niet wilde passeeren, toen hij de wielrijders zag. Hij week dan telkens achter de Crevrolet terug. De getuige a décharge J. R. Prakker, 'n kapper uit Amsterdam, reed op bedoelden da tum op den Schildweg jjer rijwiel en zag twee wielrijders naast elkander rijden welke wielrijders thans door hem werden herkend als Tuinder en Vlas. De officier liet het vrijwel onverschillig hoe de wielrijders hadden gereden, vaststond, dat verdachte geen vrijheid had om den auto voorbij te rijden, zooals de officier meer uit voerig aantoonde. Door Z.E.Achtbare werd nog gereleveerd dat n o g een dergelijke zaak tegen verdachte was ingebracht. Eisch ten slotte 200 boete of 60 dagen hechtenis. Mr. Schenkeveld trachtte aan te toonen, dat geen zwaar lichamelijk letsel was toege bracht, wat in 't belang was van de straf maat. Voorts wees pleiter op de drukte van het verkeer en de manier waarop getuigen Tuinder en Vlas hadden gereden, een manier waar van deze get. zelf de risico moesten dra gen. Pleiter ontkende, na kennisneming van het dossier en het gehoorde op de zitting, de overtuiging te hebben dat verdachte, hier een ernstige mate van schuld kon worden aange wreven. Na reconstructie der feiten en citatie van verschillende uitspraken van den Hoogen Raad als andersinds concludeerde pleiter vrijspraak, subsidiair een veel geringere geld boete of een voorw. veroordeeling. NIET ONTVANKELIJKHEIDS VERKLARING GEREQUIREERD. De circa 60-jarige heer Comelis B., parti culier wonende te Amsferdam, doch gewoon lijk verblijf houdende op het eiland Texel, alwaar hij zich beroemd heeft gemaakt door zijn philiantropische instellingen en socië teiten, was in verzet gekomen tegen een door den kantonrechter te Helder bij verstek ge wezen vonnis, doch bij de hernieuwde be handeling opnieuw niet aanwezig, zoodat dit verzet vervallen werd verklaard. Tegen deze vervalverklaring kwam de op posant in hooger beroep bij de strafkamer, die dit appèl heden aan de orde stelde. De officier requireerde niet ontvankelijk heidsverklaring van het appèl, waarop de op posant, thans in persoon aanwezig, de zak ken gevuld met papieren en schrifturen, pro testeerde en de rechtbank trachtte duidelijk te maken, op welken grond hij destijds niet aan wezig was. De president bracht hem daarop eenige on juistheden onder het oog, achtte de recht bank voldoende ingelicht en bepaalde de uitspraak op a.s. week, waarop de teleurge stelde heer B. zich ongetroost kon verwijde ren. EEN CHAUFFEUR DIE „ETWAS ANGEHEITERT" WAS. De heer Paulus Joh. R., 'n 33-jarige chauf feur te Helder was door den kantonrechter aldaar veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen met ontzegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden op grond van het feit, dat hij op 11 Januari, verkeerende onder in vloed van sterken drank, het stuur niet meer meester was en in een zich langs den rijks weg onder de gemeente Zijpe bevindende berm was terecht gekomen, zoodat hij naar de meening van den kantonrechter, de vrij heid en veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. 1 11»"gg— moeten of misschien ook wel een ander costuum kunnen uitkiezen voor het onder houd met u. Maar Sheila zei heelemaal niets. Zij nam een broodje van de schaal en brak het door- mdiden. Oogenschijnlijk kalm merkte Farqu- har op: Ik kan merken, dat u me niet gelooft. Maar kapitein Farquhar, wat zegt u toch een wonderlijke dingen! U is toch een allerzonderlingst mensch en ik kan waarlijk niet al die geheimzinnigheden aanvaarden. Sheila keek bij die woorden van haar ontbijt op, en wist dat zij ontuitstaanbaar was. Zij gevoelde zich echter verbaasd over het ple zier, dat haar dit verschafte, zonder daarbij te gevoelen, hoe kort de afstand was tusschen den wensch om hem te grieven en het harts tochtelijk verlangen om hem moed in te spreken. U schijnt bij voorkeur mij aan boord te willen komen met een of andere geheimzin nigheid. Gister had u me iets mede te deelen, u bracht mij naar een of andere zijstraat en maakte dat ik te laat kwam bij mijn kapper, door mij te onthalen op een verward verhaal over de aanwezigheid van een detectieve in ons hotel. Waarom zou er geen detectieve in ons hotel kunnen komen? Ik had altijd ge meend, dat elk groote hotel er zijn eigen detectieve op na hield. Maar u was er heele maal vervuld van, zou zelis zeggen zenu>v- De veroordeelde kon zich niet met dit von nis vereenigen en kwam daartegen in hooger beroep, waarbij mr. Wynne hem als verdedi ger was ten deel gevallen. De opposant ont kende de dronkenschap en weet zijn tegen spoed aan de bemoeiingen van zekeren heer v. d- Linden, autoreperateur, die ontstemd was omdat verdachte hem eenige aanmer kingen had gemaakt over zijn wijze van auto rijden. Hij beklaagde zich voorts over de om standigheid, dat hij steeds minder salaris had genoten bij zijn patroon K. Bont. Eerst genoot hij een weekloon van f 27.50, toen 25 en na het gebeurde op 11 Januari kon hij blijven voor 20! De heer v. d- Linden, die den wagen, door verdachte gereden, had gerepareerd, had hem verboden om den wagen te rijden, omdat verdachte onder den invloed verkeerde. Des ondanks ging verdachte zijn gang met het hierboven gereleveerde gevolg. „Hij stonk 6 el in den wind naar sterken drank", verklaarde v. d. Linden, blijkbaar geen voorstander van geaffecteerde spreek taal. Ook de heer H. Bakker, die had willen helpen den vrachtauto uit den berm te trek ken en toen was uitgescholden voor stom- mert, had gemerkt, dat verdachte bier had gedronken. De officier kon zich echter niet vereenigen met het vonnis van den kantonrechter, wat betreft de veiligheid en vrijheid van 't verkeer en wat betrof de subsidaire tenlastelegging, de dronkenschap, kon de officier ook hier het vereischte bewijs naar voren brengen en re quireerde hij alzoo vrijspraak en vernietiging van het vonnis. De verdediger meende zich volmaakt te kunnen vereenigen met dit requisitoir er. re fereerde zich daaraan na eenige nadere toe lichtingen hoe het kwam, dat opposant alco holische dranken had genoten. GROOTE VERKEERSCONSTERNATIE AAN DE NOORDERVAART IN DEN AVOND VAN 26 APRIL. De kantonrechter is feitelijk een veel ge plaagd magistraat, die, ondanks zijn goeden wil en ernstig streven, het ze.den iemand naar den zin kan maken. Is de veroordeelde voldaan over de uitspraak, dan toont de amb tenaar zich ontevreden kan de ambtenaar zich vereenigen met het vonnis, dan komt de veroordeelde in de oppositie en wordt in ieder geval het oordeel van den kantonrechter weer zorgvuldig uitgepluisd en aan critiek onderworpen door een hooger college. Zoo had er dan in den avond van Zondag 26 April op den rijweg langs de Noorder vaart bij Alkmaar een tamleijk krachtige aanrijding plaats tusschen een auto, komen de van Alkmaar, bestuurd door den garage houder Jb. K. uit Purmerend, waarin 2 passagiers, 'n trekkebekkend verloofd paar tje en het eerzame Fordje, model H.H. (Hoo- ge Hoed) waarin als bestuurder was gezeten de krachtig gebouwde landbouwer J. 5. Poel uit de Wijkermeerpolder gemeente Beverwijk en diens echtgenoot mej. M. A. Kramer en een neefje. De carambole tusschen de beide vehikels was zoo hevig, dat de wagen uit Purmerend een buiteling maakte in de Noorder vaart waarbij gelukkig de inzittenden, slik nat maar kerngezond, geenerlei letsel bekwa men. Natuurlijk namen toen de debatten over het actueele onderwerp „pot en ketel" onver wijld een aanvang. De heer K. beweerde met de kracht van een onwrikbare overtuiging dat hij behoorlijk en voldoende was uitgeweken, de heer Poel daarentegen contradiceerde met niet minder beslistheid, dat hij stipt had rechts gehouden. Als scheidsrechter was intusschen opgetrom meld de heer Stienstra, inspecteur van politie te Alkmaar, die een onderzoek in loco instel de, dat echter blijkbaar niet geheel verliep ten gunste van den automobilist uit Pur merend, althans werd er tegen hem proces verbaal opgemaakt en verscheen hij op de zitting van 29 Mei voor den kantonrechter. Alstoen werd het noodig geoordeeld de zaak aan te houden en voort te zetten op 5 Juni en werd de heer Jb. K. overeenkomstig requisi toir veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. De heer Poel reclameerde 128.85 schade aan zijn bejaard, doch goed onder houden Fordje, 'n bedrag dat echter te hoog was voor de kennisneming van den kanton rechter, zoodat deze vordering, afgescheiden van dit proces, moest worden ingesteld. Waren intusschen kantonrechter, ambte naar en de aangereden partij het roerend eens over de rechtvaardigheid van dit vonnis, de veroordeelde bleek zich daarmede beslist niet te kunnen vreeenigen, zoodat hooger be roep werd aangeteekend en deze hiervoren gereleveerde zaak, heden opnieuw aan de orde kwam bij de meervoudige strafkamer. Ook in tweede instantie beweerde appel lant geheel onschuldig te zijn, waarop het verhoor der 6 gedagvaarde getuigen plaats vond. Na afloop van dit verhoor, dat uiteraard niet veel verschi'de met de verklaringen, af gelegd voor den kantonrechter, bleek de offi- achtig er over. Vanmorgen klampt u me weer aan en nu gevoelt u behoefte uw hart bij mij uit te storten over één van uwe vrouwelijke leerlingen, die u op een tamelijk ongewoon uur een baantje komt aanbieden Maar U deelt me dat alles mede. Maar nu kan ik me niet begrijpen dat u zich altijd tot mij wendt! Wat heb ik er mee te maken? Wal kan het mij schelen als was die dame tot den vroe gen ochtend op uw kamer gebleven, sprekende over Egypte en baantjes en tennis? Woedend wendde hij zich tot haar: U ge looft me dus niet! Maar waarom zegt u dat? vroeg Sheila altijd minzaam, maar niettemin groeiend in haar plezier. Want het wonderlijkste van de zaak was, dat ze hem wel degelijk geloofde. Nu zij den aangebedene voor zich zag, nu zijn stem haar in de ooren trilde, nu zijn gansche op treden een bewijs van zijn volkomen oprecht heid leverde, kon zij niet langer vasthouden aan haar eersten indruk. Hij had zich niets te verwijten, behoefde zich over niets te scha men. Hij was geen verachtelijke avonturier noch het schoothondje, waarvoor zij hem op een rampzalig oogenblik had gehouden. Wat beduiden de tastbaarste bewijzen tegenover het vrouwelijk instinct? Haar instinct nu beval haar hem te gelooven en te vertrouwen Sheila was zoo innig verheugd over hem te cier het kantonrechterlijkvonnis juist gewezen te achten en requireerde deze magistraat De 25-jarige heer Gerrit G„ los arbeider* behoort nu niet bepaald tot de rustigste bur gers der gemeente Alkmaar en zijn gedra gingen hebben wel eens eenige sensatie ver wekt. Hij logeert dan ook heden in de straf gevangenis te Haarlem, meer populair ge naamd „De Paraplu" vanwege haar koepel- vorm, en werd heden door een rijksveldwach ter en een marechaussee met de gebruikelijke egards naar zijn woonplaats vervoerd, ten einde terecht te staan wegens ernstige mis handeling van den getuige W. v. d. Meulen, een 35-jarige los werkman, op 3 Juli j.1. te Alkmaar. De verdachte, die blijkbaar niet bijzonder gecharmeerd scheen te zijn op v. d. Meulen, bracht in den avond van dien dag laatst gemelden onverwachts een visite, waar bij hij gewapend was met een broodmes of iets dergelijks op v. d. Meulen lossprong en hem onder de welwillende uitnoodiging „kom hier dan zal ik je vermoorden" een steek ia het hoofd en eenige sneden in het gelaat toe bracht. De aangevallene liet zich niet zacht moedig aan mootjes verdeelen en bracht zijn bloeddorstige mede Liefdelaan-bewoner een opstopper toe, zoodat hij buiten westen raakte en dus niet meer in staat, zijn luguber voor nemen ten uitvoer te brengen. De verdachte ontkende zoo goed als geheel alles wat hem tenlaste was gelegd. Hij had geen bedreigingen geuit en was niet in het bezit van een mes. De wonden in het hoofd had v. d. Meulen zich zelf toegebracht door een lat met spijkers. Mej C. Wipprecht, de echtgenoote van den aangevallene, bevestigde echter in alle op zichten de verklaringen van haar heer ge maal. Vo'gens de meening van v. d. Meulen was de oorsprong van de animositeit te vin den in een minder vriendschappelijke verhou ding tusschen de dames. Een zuster van verdachte kwam tusschen- beide en had haar geagiteerden broeder, een agitatie, die mede was toe te schrijven aan een overmatig drankgebruik, naar huis ge bracht. De officier noemde het feit poging tot zwa re mishandeling zeer ernstig en requireerde, mede op grond van zijn minder uitnemende antecedenten, een gevangenisstraf voor den tijd van 5 maanden Hierna sluiting der zitting. EEN WIELRIJDER OVERREDEN. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuwarden vorderde gister tegen een 24-jarigen chauf feur te Achlum, die te Franeker met zijn auto een wielrijder aanreed, tengevolge waarvan deze aan hersenschudding overleed, twee maanden hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. De officier hield rekening met het feit, dat het slachtoffer geen goed wielrijder was. WIERINGErtWAARD. Maandagavond werd ten huize van den heer H. v. d. Woude onder leiding van den heer P. J. Visser een algemeene vergadering gehouden van de afdeeling der H. M. v. Landbouw met 11 leden. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en feliciteerde den secretaris met diens herstel. De voorzitter besprak daarna het aardap pel-proefveld Dit is gecontroleerd door den heer P. Kooyman te Anna Paulowna. Deze heeft de aanwezige soorten op punten beoor deeld, waaruit bleek, dat wel een goede plaatsvervangster voor de Bravo te veld' zal staan. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Een door het hoofdbestuur toegezonden vragenlijst omtrent oprichting eener onder linge hagelverzekering ontmoette weinig be langstelling. De lijst zal worden ingevuld. Over een circulaire van de Commissie voor Veearbitrage deelde de heer Daan Kaan mede, dat van de 78 leden der Zuivelfabriek alhier 75 personen als lid zijn toegetreden. Hieronder bevonden zich bijna alle leden der afdeeling. Aangezien hier nog geen pluimveecommis sie bestaat, zal dit punt in de volgende ver gadering in behandeling komen. Naar aan leiding van het verslag der Onderlinge Brandverzekering der Maatschappij gaf de heer K. Schagen als correspondent de ge vraagde inlichtingen. In plaats van de aftredende bestuursleden, de heeren K. Zijp en P. Visser Az. (niet her kiesbaar), werden gekozen de heeren P. Saai en Daan Kaan. Bij de bespreking voor een eventueel te hou den cursus of spreekbeurt vroeg de voorzitter het oordeel der vergadering. De heer H. Koster gaf in overweging over leg te pletren met den heer Veenstra, direc teur der Winterlandbouwschool te Schagen, mogen gelooven, zoo verrukt in zijn nabijheid te zijn, vond het zoo heerlijk, dat hij van haar genade afhing, dat zij het eenvoudig niet kon nalaten hem nog te plagen op een wijze, waarachter een hartstochtelijke liefde zich slechts met moeite weet te verschuilen. Maar nu begrijp ik nog niet recht, kapi tein Farquhar, wat het u schelen kan, of ik uw verhaal geloof of niet. Er bestaat geen enkele band tusschen ons. Ik ben geen familie van u, ben zelfs niet bevriend met u. Ik weet werkelijk niets van u af en u weet evenmin iets van mij. Het laat me totaal onverschil lig wat u doet en het kan u ook volkomen koud laten, wat ik over het gebeurde denk. Neen, dat is niet het geval. Ik kan er niet in berusten, dat u het zoo opvat, ver klaarde Farquhar, haar met een wanhopig gezicht aanziend. De schijn was tegen mij Och, de schijn is zoo vaak tegen iemand, merkte Sheila vriendelijk op. Maar blijf, wat ik u bidden mag, niet aan den schijn hangen, drong hij met haast onverholen ontroering bij haaraan. Denk aan het woordin twijfel onthoud u. Wat ik u mededeelde was de zuivere waarheid. Ik geef er u mijn woord van eer op, juffrouw Curtis. En vóór zij had nagedacht, antwoord de Sheila: Ik heb u destijds ook mijn wcord van eer gegeven! ,-*» .(Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5