HET8 De fokveedagen te Hoorn. DE OOLlJKI Naar 't Sportterrein Koelma, op den dag, toen hij afscheid nam van zijn ambt. Hij heeft toen het volgende ge sproken: „Koelma, laat mij U, die de wacht post zult gaan betrekken, die ik verlaat, het wachtwoord overgeven. Ik druk U op het hart, het ambt hoog te houden en wel zóó, dat gij niet zult zijn een bloot werktuig van het gemeentebestuur, maar krachtens Uwe publiekrechterlijke functie in waarheid zult zijn een der permanente mede-raadsmannen in het gemeentebestuur". Die woorden hebben mij toen getroffen en karakteriseeren meer dan iets anders den heer Donath, die tot het laatst toe er naar heeft gestreefd, zich mede verantwoordelijk te gevoelen voor het gemeentebestuur en daar aan dag en nacht zijn zorgen heeft gegeven. Op deze plaats daarvoor een warm woord van dank. Ik kan de familie de verzekering geven, dat zijn herinnering lang in ieders gedachten behouden zal blijven. Jhr. Van Lennep, president van de „Groot Noord-Hoilandsche van 1845" en oud-lid van Gedep. Staten, zeide het vol gende: Wij hebben een vriend verloren, een man, die wij lief hadden en die ons lief had en daarom hebben wij een groot verlies geleden. Misschien zouden wij dat verlies het beste gevoelen, wanneer wij, hier rondom deze groeve staande, eenige minuten heel stil waren en ons, ieder voor zich, reken schap van zouden geven, wat Cornelis Die- drich Donath in zijn welbesteed leven voor ieder onzer is geweest. Maar het kan toch ook goed zijn, dat enkelen, die hem als vriend en in zijn werk hebben gekend, hier uiting geven aan hun gevoelens. Ik mag dit doen als vriend en als voorzit ter van de Vereeniging voor Levensverzeke ring en Lijfrente, de Groot Noord-Hol and- sche van 1845. Reeds 35 jaar heb ik hem ge kend. Het eerst in de Vereen, van burg. en secr. in deze provincie, waarvan hij een sieraad uitmaakte, en in wier vergaderingen hij meermalen doorwrochte voordrachten hield over belangrijke onderwerpen en waar hij, zooals de burgemeester reeds heeft doen uitkomen, een zeer geziene figuur was Hij was niet alleen om zijn kennis, maar ik her haal weer, en dit kan niet genoeg herhaald worden, vooral zijn beminnelijke persoonlijk heid was het, die aantrok. Ik heb het als een voorrecht geacht, dat hij zich ook tot mij gevoelde aangetrokken, waardoor er tusschen ons een verwantschap en vriendschap is ontstaan, die mij goed heeft gedaan. Daarom ben ik dankbaar, later weer met hem te hebben mogen samenwerken in de Groot Noord-Hollandsche van 1845. Hij was lid geworden in 1006 en hij werd in 1907 haar verdienstelijk secretaris. Op 13 April van dit jaar hebben wij hem gehuldigd .wegens zijn 25-jarig lidmaatschap en o.a. tot hem gezegd, dat niemand zoo goed op de hoogte was van alles, wat die vereeniging betrof. In vele vergaderingen van de Groot 'N.-H. heeft hij meermalen sierlijke redevoe ringen gehouden. Zijn werk als secretaris was altijd af. Hij gaf er zijn hart aan, omdat hij de vereeniging lief had en omdat hij als man van wetenschap wist, dat het werk waard was, gedaan te worden en dat het dus ook goed gedaan moest worden. Toen, ongeveer 5 maanden geleden, hebben wij niet gedacht, dat wij hem niet meer in de algemeene vergadering zouden terugzien. 'En ook hij zelf was nog vol goeden moed, ofschoon misschien de teekenen zijner kwaal reeds aanwezig varen. Nog hoor ik hem na de hulde zeggen, die zooals hij zeide, een teere snaar in zijn hart had aangeroerd: „Het zou mij verheugen, wanneer mij nog eenige jaren werden gegeven om te ijveren voor de vereeniging, die ik van een spruitje heb zien groeien tot een boom, een boom. die nog veel hooger a1 massiever moet worden". Het heeft niet zoo mogen zijn. Hij heeft het spruitje zien groeien tot een boom en de boom zal het verder zonder zijn hulp moeten doen. De Vereeniging is hem dankbaar voor alles, wat hij voor haar deed. Namens haar leden, haar bestuur, haar directie geef ik aan U, nabestaanden, de verzekering, dat wij zullen trachten, in zijn geest voort te gaan. Wij treuren, omdat wij zoovee! van hem hielden, maar wij klagen niet, omdat wij zooveel ge had hebben. Men klaagt, wanneer de kiel strandt, Maar niet, wanneer zij, volbelaan, Van een bewogen Oceaan, In vei'ige haven is beland. De gemeente-ontvanger, de heer Van der V e g t, verzekerde, dat hij gaarne gevolg gaf aan een verzoek van mevrouw Ripping te Hilversum, om op dit graf een krans te leg gen als bewijs van hulde aan de nagedachte- nis van den man, met wien wijlen burgemees ter Ripping een lange reeks van jaren vrucht baar heeft mogen samenwerken om de be langen van het gemeentebestuur van Alk maar te dienen. Persoonlijk heb ik het voorrecht gehad, een lange reeks van jaren en wel, zoolang hij secretaris van Alkmaar is geweest, met hem te mogen samenwerken. Ik mag werkelijk getuigen, dat dit een voorrecht is geweest en dat ik nog altijd met genoegen aan dien tijd terug denk. Hij heeft mij al die jaren behan deld als iemand, die naast hem stond, niet a's zün onderp-eschikte. meer als zijn vriend dan als zijn mindere. Hij schonk mij zijn ver trouwen. Hij gaf mij een groote mate van vrijheid en zelfstandigheid en daardoor heeft hij de vervulling van mijn ambt, ook in moei lijke tijden, vergemakkelijkt en veraange naamd. Donath, daarvoor zal ik U immer dank baar blijven en U steeds in eere gedenken. De gemeente-secretaris, mr. Koelma, zeide het volgende: Bij de groeve van mijn voorganger gaat een woord van eerbiedige hulde voor de wijze, waarop hij door zijn arbeid respect heeft weten te geven aan zijn taak. Het was Do- nath gegeven, de gemeente op een verant woordelijken post te dienen in een voor de gemeente over het algemeen zeer belangrijk Tijdvak, de laatste jaren van de vorige eeuw en de eerste decennia van deze eeuw, jaren, die voor de gemeente belangrijke waren en niet alleen in dit opzicht, dat de wetgever in steeds grooter mate beslag legt op dé krach ten van de gemeente, ter verzorging van a lerlei behoeften, maar ook in de gemeente zelf, omdat het besef doorbrak van de groote beteekenis, die het gemeentebestuur in het al gemeen heeft ter voorziening van allerlei maatschappelijke nooden. Donath heeft dat belangrijke tijdvak meegemaakt en de ge- I meente gediend met de volle overgave van 1 zijn gave persoonlijkheid. Niet al.een in dit opzicht, dat hij zijn scherpzinnigheid stelde in dienst van de be- langen der gemeente, maar cók in dit opzicht, dat hij zich gevoelde de mededrager van het gemeentebeleid, de raadsman in de eerste plaats van degenen, die rechtstreeks de ver antwoordelijkheid dragen. Voor het perso neel, ik heb dat herhaaldelijk gehoord, was hij een humaan chef. Wij gedenken hem als een beminne.ijke persoonlijkheid, wiens naam in en buiten het Stadhuis nog lang met eere en eerbied zal worden genoemd. De zoon van den overledene dankte namens de familie voor de eer, zijn vader bewezen. BEGRAFENIS J DE WIT. Een droeve stoet schreed gistermiddag 3 uur over de algemeene begraafplaats De A. J. C.-ers, voorafgegaan cLor vaandeldragers met rouwomfloersde vaandels bewezen de laatste eer aan hun makker den 25 jangen secretaris van den Bestuurdersbond te iil- burg, die spoedig in het huwelijk zou treden, doch tijdens een vacanüe-uitstapje op den Paaschheuvel, plotseling overleed. De Wit was oud-Alkmaarder en aange zien zijn ouders nog hier woonachtig zijn, werd zijn stoffelijk overschot op de algemeene begraafplaals ten grave gedragen. De baar werd ook gevolgd door deputaties van de A. J. C. der afdeelingen Alkmaar en Tilburg en deputaties der S. D A. P. van Tilburg en Eindhoven. Ook het bestuur der afdeeliog van de S. D. A. P. was aanwezig. Schrijnend was de smart van de aanstaan de vrouw van den overledene en diens gebro ken vader. De pijnlijkheid werd nog ver hoogd, doordat de ieider aan de begrafenis onderneming het strooien van de papieren bloemsnipjDers in de groeve te zeer rekte De voorzitter van de landelijke orga nisatie van de A. J. C., de heer Klaas Toorn- stra, zeide het volgende: Beste, jonge kameraad! Na deze droeve plechtigheid willen wij een enkel woord spreken namens de vele jonge kameraden, die op dit oogenblik je laatsten gang hebben geleid en je een afscheidsgroet brengen uit het leven, dat je met hen hebt gedeeld. Je leven is de eenige troost, waaruit we kunnen putten bij je dood. Je leven heeft gestaan in dienst van het groote, met woorden niet te zeggen werk, dat wij met elkander hebben aanvaard, waarin jij hebt geloofd en waar voor je hebt gearbeid. Je hart is steeds blij ven staan op de plaats, waarop het hart van onze jonge beweging het sterkst en het diep ernstigst klopt. De krans van heidetakken van den Paaschheuvel is onze laatste groet. Wij weten geen andere troost dan je werk voort te zetten. Wij weten, dat je werk hier door de jonge vrienden als een steun bij hun arbeid is gevoeld en je trouw aan dien arbeid en je trouw aan de beweging, waaraan je je leven had gewijd, je korte, je mooie, je geluk kige leven zij ons -en leidsman bij onzen ver deren arbeid. Wij zullen je niet vergeten, je leeft voort in onze verdiepte, ontroerde her innering als een goede, trouwe, als een lieve kameraad. Rust wel! De heer Peterman sprak hierna na mens de afd. Tilourg van den Bestuurders- bond: Vriend en strijder! De afd. Tilburg in haar diverse instanties ontving den zwaren slag, die U trof. In den korten tijd, dien gij in Tilburg waart, had gij ons aller hart gewon nen. Hier ligt gij nu in de kracht van Uw leven; grootscne plannen waren door U op touw gezet; hélaas heeft dit niet mogen voortgaan. Wij kunnen ons indenken het groote verlies, dat de familie heeft getroffen. Laat het hun troost zijn, dat Jelle de Wit was een goede jongen, die zijn liefde toonde voor zijn evenmensch. In Tilburg zullen wij hem noode missen. Hij gaf zich geheel om het goede in den mensch naar voren te brengen. Wij danken je Jelle, voor hetgeen je voor ons deed. Moge de familie den slag te boven komen; Jelle de Wit, de afd. Tilburg groet U. Rust zacht, kameraad! Hierop strooide de heer Toornstra roode bloemen over het graf, dat geheel met kran sen was bedekt. Een familielid dankte voor de eer, aan den overledene bewezen en riep van allen de vriendschap in voor de verloofde van den ontslapene. De belangstelling was den 2en dag niet zoo groot als den vorigen dag. Toch waren er ook velen naar Hoorn geloo- pen, hetgeen den winkelstand ten goede kwam. De uitslagen van de keuringen van gisteren zijn de volgende: Rundvee. Rubriek 23B. Eigenaars groep 7 dieren. Zware grond. De jury toonde zich over het aangebodene zeer voldaan door 4 eerste prijz.en toe te ken nen. De A prijs hiervan was voor de unifor me beste en gezonken groep van P. Donker te Hoogwoud. De B prijs wist Gm. Dekker te Ooster-Blokker te behalen met zijn unifor me behangen groep, waarvan één in kruis vorm wat afweek. C. Stapel Pz. te Hoog- karspel moest zich met de C prijs tevreden stellen met zijn beste melkrijke dieren met iets te veel maat. Door het te groote onder- lingev erschil kon F. A. F. Groneman te Wieringerwaard, niettegenstaande de beide beste fokdieren het niet verder brengen dan 1D. Nog werden toegekend aan D. Ruyter te Nibbixwoud, 2A prijs. P. Wijdenes te Twisk 2B prijs en K. Metselaar te Twisk 3e prijs. Tweede dag. Rubriek 20. Melktwenters van 1 stier. Lich te grond. Vrij goede en adellijke rubriek, waarvan de le prijs werd toegekend aan de kinderen van Constantijn Jacob 14 (vereen. Stompe- toren). Een vrij uniforme groep met goede melkteekens. De 2e prijs was voor de afstam melingen Wodan 8 (vereen. Schagerbrug). Edele doch wat fijn gebouwde dieren. Rubriek 21. Groep oudere melkkoeien van een vaderdier. Zware grond. In deze zeer goede 'rubriek behaagde het de jury opnieuw 3 eerste prijzen toe te ken nen. De IA prijs winner was er een uit de zoo beroemde Frans-stam, n.1. de kinderen van Frans N.H. 1188, eigenaar P. Hoogwoud. Zeer uniforme groep me koeien met veel adel en sterkte. De 2d P I was voor de groep van Wodan 3, uit u - blokker-Hoogkarspel. Uniforme £r0^P yP.' sche koeien met zeer goede uiers, uo groep 121, kinderen van Max Albert i A. r. Groneman te Wieringerwaard) de IC prijs kregen, werden beste mclk genoemd, doch iets minder unifor:mv prijs was voor de groep 124 van Emmas Wodan, zeer goede melkkoeien met wa maat. (Firma Ruyter-Stapel)- Oroep u» de kinderen van Jonge Robert V(vei Niedorp) kreeg de 3e prijs, terwijl van Martha's Hans )vereen. Twisk) Pr'iubSmi9. Melkvaarzen van 1 vader. ZVïnrdcze0"ypische rubriek VMrd£dLff groep van Wodan Jan (vereen. OMterbltf ker) de boventoon, met vierkant ge dieren van zeer goede kwaliteit, we'k 04 dien zeer uniform waren.- De froeP 1 WiiJL deren van Jonge Emma's Wodan (1P- J nes te Twisk) werden 2A, deze kon g pisch heeten. De 2B prijs was vooiaf- stamnielingen van Frans 116 (P- D 'Hoogwoud) Wat edele dieren met matige 'middenhand. „an i Rubriek 18. Groepen Hokkelingen vaderdier. Lichte grond. De le prijs in deze rubriek was v kinderen van Frans 145 (J. E- J- Kame Burgerbrug) met goede uniforme d'.eien. 2e en 3e prijs werden toegekend aan a groepen van Blok Max B 8, (vereen. SI - petoren). Over het algemeen weibezonken dieren, welke in het achterstel iets zond 0 Rubriek 19. Groep Melkvaarzen van 1 va derdier. Lichte grond. De le prijs in deze rubriek, welke geheel door de Frans-stam beheerscht werd, was voor de kinderen van Frans 129 (G. Appel te Burgerbrug). Een uniforme ruim gebouwde goea behangen groep. Die van Frans 10/ (vereen. Assendelft) was minstens zoo uni form, maar naast adellijk vrij fijn, deze be kwam den 2en prijs. Rubriek 16. Groep Stierkalveren van 1 va derdier. In deze nogal uiteenloopende rubriek was de le prijs voor de kinderen van Frans 104, (vereen. Assum—Uitgeest) vrij uniforme vastgebouwde collectie. Een goede 2e vorm de de kinderen van Wodan Jan 7 (vereen. Barsingerhorn—Schagen) een goede vrij evenredige collectie. De 3e prijs kinderen van Jonge Meine 23 (vereen. Oosterblokker) waren wel evenredig doch wat scherp in het voorstel. Rubriek 21. Groep oudere melkkoeien van 1 vaderdier. Lichte grond. In deze zeer goede groep werd no. 1 ge plaatst de groep van Constantijn Jacob 14 (vereen. Stompetoren) met een uniforme groep diepe gezonken dieren met goede mid- derhand. Onmiddellijk gevolgd door de af stammelingen van Frans Nicolaas (vereen. AssumUitgeest) welke eveneens goed ge zonken en goed uniform mochten heeten. Echter was de lendenstreek wat week. Ook de 2B prijs was voor de vereen. AssumUit geest met de kinderen van Frans Adolf 28, waarin helaas een afwijkende te vinden was. De 3e prijs was voor de kinderen van Max Albert 4, (G. Appel te Burgerbrug) welke wat inder diep en uniform waren. Rubriek 17. Groepen Kuikalveren van 1 vaderdier. In deze voldoende rubriek stond de oude Frans Nicolaas (vereen. Barsingerhorn— Schagen) bovenaan met evenredige voldoend sterke kalveren, 1 prijs. Frans 104 (vereen. Assum—Uitgeest) legde op de 2e prijs be slag. Deze groep was iets minder uniform. Groep 87 afstammende van Jonge Meine 23, (vereen. Blokker—Westwoud), welke wat ongelijk was, kreeg de 3A prijs; Wodan Jan 5 voor zijn Wieringerwaardsche kinderen de 3B prijs, niettegenstaande hun geringe ro buustheid. De iets groote groep van Con stantijn E 20 (vereen. Twisk) werd met de 4e prijs bekroond. Rubriek 18. Groep Hokkelingen van 1 va der. Zware grond. De jury noemde deze rubriek best. Zij ken de dan ook de IA prijs toe aan groep 98 van Wodan Melkbron (fa. Ruyter) een mooie re gelmatige koe. Typische dieren met veel adel. jonge. Meine 23 legde met zijn regelmatige iets minder adellijke kinderen (fa. Ruyter) op de 1B prijs beislag, terwijl Blok Max 6 met goede uniforme doch iets hooge nazaten de IC prijs behaalden (VenhuizenHoog- karspel). De 2e prijs was voor de kinderen van Frans 150 (F. A. F. Groneman te Wie ringerwaard), type edele dieren met afwij kend staartstuk en lendenen. Nog werd een 3e prijs toegekend aan groep 96 van Frans 110 (vereen. BarsingerhornSchagen) welke iets hoog en minder adellijk genoemd wer den. Rubriek 20. Groepen Melktwenters van 1 vader. Zware grond. Deze rubriek was weder een van de suc cesnummers, waarbij alle groepen bekroond werden. IA werd gegeven aan de kinderen van Wodan III (BlokkerWestwoud) welke plat, solied en uniform genoemd mogen wor den. De groep van Saartjes Ceres III (eig. P. Koeman) kreeg de 1B prijs voor zijn sterke uniforme nazaten. Abraham III van (Blok- ke(-~Westwoud) de 2A prijs met goed ont wikkelde dieren te behalen, terwijl de 2B prijs aan nazaten van deze stier werd gege ven, n.1. voor groep 113, welke iets minder solied waren. Groep 109 van Abraham 12 (D. Ruiter te Nibbixwoud) melkrijke adellijke dieren die iets minder geblokt waren, kregen de 3A prijs, terwijl Mozart III (van Oost woud) met zijn matig uniforme groep 3B werd. Adellijk doch wat tenger was groep 110 van Constantijn Jacob 12 (vereen. Hem), welke de 4A prijs kregen. J. Helder te Berk hout kreeg met de kinderen van Gerard 10, welke wat arm gespierde melkdieren waren, de 4B prijs. Rubriek 22. Moeders met minstens 4 af stammelingen. Zware grond. Over het algemeen vond de jury bij de hooger geplaatste collectie zeer goede vrou welijke exemplaren, echter werd hun goede indruk door mannelijke nazaten wat gedrukt. De IA prijs was voor de groep 129, n.1. Vel II van Gm. Dekker te Qosterblokker. lai ggr yer|aagde prijzen - Stokvis fabrikaat dezer moeder werd deze groep typisch uni form en sterk genoemd. Blok 44 van G. Sta pel Pzn. te Hoogkarspel, die met edele vol doend uniforme nazaten verscheen, kreeg de 1B prijs, terwijl Dina V van fa. Ruyter, zich met de 2ep rijs moest tevreden stellen. 3e prijzen werden toegekend aan Guurtje 7, van A. Brak te St. Maarten en Grietje 6l' van P. Konijn te Venhuizen. Een 4e prijs kreeg nog Moriaantje van K. Koster te Midwoud Rubriek 23A. Groepen van eigenaars 5 die ren. Lichte grond. Door de jury werd over deze rubriek zeer gunstig geoordeeld In volgorde werden de navolgende le prijzen toegekend: K. Peeke te Krommeniedijk, uniforme typische groep- A IJff te Krommenie, groep van goede kwali teit, E. Dz. Govers te Alkmaar, gezonken ty pische dieren, waarvan sommigen iets in den bovenlijn konden. Aan G. Appel te Bur gerbrug werd voor zijn goede sterke dieren een 2A prijs toegekend. P. K. Jongeja'ns te Assendelft kreeg voor zijn uniforme wat lichte groep jonge melkdieren een 2B prijs terwijl 3e prijzen werden toegekend aan de van achteren wat matig correcte groep van J. van Berkel le Wognum en de onvoldoend uniforme groep van J.. van Twuyver te Uit geest. Rubriek 3A. Eigenaarsgroep 5 d'eren Zware grond. In deze nogal uiteenloopende rubriek wa- ren de kopgroepen best en uniform, vooral was dit het geva. met de le prijs van Gebr. Commandeur te Blokker. Aan P. Wagenaar te Btnnenwijzend, in wiens groep een enkel foutje voorkwam, werd de 2A prijs toege kend. 2B was voor de goede dieren van P. Koeman te est woud, met een iets arme voorhand, de 3e prijsgroep van W. Kool te nauwert, was maar matig uniform. Rubriek 23B. Eigenaarsgroep 7 dieren. Lichte grond. Hoewel als eenigst inzender gemakkelijk behaa d, mocht aan de uniforme groep van J. Eriks te Burgerbrug een le prijs worden toegekend. Rubriek 23C. Eigenaarsgroepen 15 dieren Zware grond. De fa. Ruyter te Blokker-Beemster, welke er prijs op stelde, waar zij als firma beter familie Ruyter bij het stamboek ingeschreven staat, met 2 exorbitant groote collecties te komen, heeft daarmee een groot succes be haald. Hare beide groepen werd een le prijs j d 9.r0€P kreeg de A-prijs, groep 103 de B-prijs. De jur vermelde van de eerste buitengewoon, van de ander zeer goed. De door de Naamlooze Vennootschap Vee- Export van de leden van het Nederlandsch Rundveestamboek uitgeloofde toilletprijzen werden toegekend aan le prijs gebr. Ruyter, Blokker-Beemster en 2e prijs C. Stapel Pz te Hoogkarspel. 2e dag. Geiten. Rubriek 4. Oudere bokken. Deze goede rubriek muntte uit door gang en ontwikkeling. De le prijs werd toegekend aan Huibert R. van de Afd. Zaandam; de 2e prijs was voor Hugo R. afd. Wormer; de 3e prijs kwam aan Goliath afd. Assendelft, terwijl Markus, van Beverwijk den 4en prijs kreeg. Nog werd Henri, van Nieuw Vennep eervol vermeld. Rubriek 5. Eén-jarige bokken. Een zeer matige rubriek vooral in bovenbouw en gang. le prijs Andreas, afd. Berkhout; 2e pr. Henri II, afd. Naarden-Bussum. Rubriek 6 Bok-lammeren. Een goede klasse met goede ontwikkeling en beenengestel, le pr. Hildert, afd. Assendelft; 2e pr. Theo, afd. Zaandam; 3e pr. Lodewijk G., afd Assen delft; 4e pr. Corrie's Goliath, afd Assen delft. Al deze waren Goliaths nazaten. Eer vol vermeld werd nog Jozef van de afd. Hauwert. Rubriek 3. Geiten-lammeren. Een zeer goe de klasse waarvan vooral de beide eersten werden geroemd overigens kon bij de wel goede dieren de beenstand belangrijk beter zijn. le pr. Marie, afd. N. Vennep; 2e pr. Corrie I, afd. Wormer; 3e pr. Corrie III, idem; 4e pr. Neeltje, afd. N. Vennep; 5e pr. Louise, afd. N. Vennep. Eervol vermeld wer den: van de afd. Heiloo Truida, Cato en Ti- ne. Kaatje van de afd. Krommenie en Betsy I van de afd. Berkhout. Rubriek 1. Oudere melkgeiten. Zeer goede klasse met aan de kop besliste melktype met puike uiers, le pr. Maart je van afd. Krom menie; 2e pr. Niesje van afd. Wognum; 3e pr. Anna van afd. Wognum; 4e pr. Jopie v. afd. Beverwijk; 5e pr. Martha v. afd. Sloter- dijk. Eerv. vermeld werden Rensje van Slo- terdijk, Corrie van Assendelft, Margaretha van Heiloo, Hendrika en Marie van Bever wijk, Bregtje van Zwaag, Annie van Zaan-, dam, Catrina en Dina van Naarden Bus- Sl"hi deze rubriek waren niet minder dan 65 dieren ingezonden. 1-jarige Melkgeiten. Vrij goede collectie waarvan bij sommige het uier beter kon. le nr lannetje van afd. Naarden-Bussum; 2e LV ioti» «o" °'A -- Vennep. Eervolle vermelding werden tno^u Leentje van Sloterdijk, Coliath Femm« aan Krommenie, Hillie 2 van Assendelft a"1 nie van Zaandam. en An* Rubriek 7 beste productie-geit. De totaal indruk was dat de productie eenigszins met' den bouw, vooral de beenen op de loop was gegaan, le pr. Dina van afd. Naarden-Bus sum; 2e pr. Catharina van afd. Krommenie- 3e pr. Aaltje van afd. Assendelft; 4e pr' Hillie van afd. Assendelft; 5e pr. Gezina van de afd. Naarden-Bussum en 6e pr. Hillio t van de afd. Assendelft. Rubriek 8 Moeders met afstammelingen le pr. Corri van de afd Wormer; 2e pr' Hendrika van de afd. Beverwijk; 3e pr caJ tharina van de afd. Krommenie; 4e pr. Willv van de afd. Assendelft. Dit was een goede klasse waarvan bij enkele de beenstand beter kon zijn. Rubriek 9. Collectie Geiten van 1 afdee- ling. Een goede klasse, waarvan de eerste 3 groepen naast ruimen bouw een goed uier vertoonde, le pr. afd Beverwijk, 2e pr. afd. Wormer, 3e pr. afd. Krommenie, 4e pr afd. Sloterdijk, 5e pr. afd. Naarden-Bussum. Eervolle vermelding kregen Zaandam, Hauwert en Noordscharwoude. Rubriek 10. Afdeelingsbokken met 5 af stammelingen. le pr. afd. Assendelft, 2e pr afd. Wormer, 3e pr. afd. Nieuw Vennep, 4e pr. afd. Bever wijk. I, 2 en 3 waren goede vader, No. 1 was een mooie gelijkmatige groep, terwijl de nos. 2 en 3 eveneens mooie groepen waren, waar van de beenstand iets beter kon zijn. Afdeeling Varkens. De jury was over de kwaliteit van de ingezonden' varkens zeer te vreden. De zilveren beker, aangeboden dooi de gemeente Hoorn werd gewonnen met zeug 1231 eig. J. Wagemaker, Weere Abbekerk, en werd door den burgemeester met een toepas selijk woord uitgereikt. De uitslag der bekro ningen was als volgt: Oudere Beeren. le pr. No. 423 eig N. Bakker te Heiloo, 2e pr. 431 eig. J Bleeker, Cz. te Assendelft, 3e pr. 416 eig. Varkens- fokvereen. Spierdijk. Eervolle vermelding 425 eig. A. de Groot te Stompetoren. De jury vond de rubriek zeer goed, met als No. 1 als uitmunter. Jongere Beeren. le pr. 505 eig. A de Wit te 't Zand, 2e pr. 463 eig. J. Wagenaar C.J.Gz. te Heer Hugowaard, 3e pr. 476 eig. Jb. Nierop te Kwadijk. Eervolle vermelding 478 eig. P. Beerepoot te Wognum. De rubr. was goed. Oudere dragende Zeugen, le pr. 1231 eig. J. Wagemaker te Abbekerk, 2e pr. 1245 eig. P. Dekker Jbz. te Obdam, 3e pr. 1377 eig. wed. J. Nierop te Kwadijk Eervolle vermel ding 1276 en 1325 beiden van de eig. P. Rol te Starnmeer. Het was een beste zeer uniforme collectie. Jonge dragende Zeugen, le pr. 7517 eig. Jb. Nierop te Kwadijk, 2e pr. 7482 eig. P, Dekker Jbz. te Obdam, 3e pr. 1375 eig. C. Stapel Pz. te Hoogkarspel. Eervolle vermel ding 7611, eig. S. Borst te H.-Hugowaard Noord. Ook deze collectie was zeer goed. Oudere Zeugen met Biggen, le pr. 1275 eig. D. Schoen te Benningbroek, 2e pr. 1266 eig. A. de Haan te Noord-Beemster, 3e pr. 1265 eig. J. Wagenaar C.J.Gz. te Heerhugo- waard. Eervolle vermelding H. 370 eig. L. Boots te Noord Beemster. Het was een goede rubriek, met vele lange beste biggen. Jongere Zeugen met Biggen, le pr. 1338 eig. J. Bleeker Cz. te Assendelft, 2e pr. 1355 eig. K. v. d. Meer te Westwoud, 3e pr. 7651 eig. P. Rol Cz. te Starnmeer. Een zeer goe de rubriek met beste egale toornen bigS®®- 3-tallen jonge fokvarkens. le pr. (collecti van moeder 1068) eig. P. Borst te Heerhu gowaard, 2e pr. (collectie van moeder 120 eig S. v. d. Wal te Winkel, 3e or. (c0'lect'e van moeder 1312) eig. P. Rol Cz. te Starn- m Eervol werden nog verklaard S. Borst te Heerhugowaard Noord, P. B te H.-Hugowaard Noord en C. Konijn Monnikendam. „.kriek De jury vond het een zeer mooie rubneK, zonder uitzondering jonge dimn die uitste kende fokdieren beloven te worden. 153. Marinus, de jongen, die in opdracht van den Grooten Waterman de Oesterfamilie gehol pen heeft om een menschelijke gedaante te krij- een, is in het nieuwe huis te logeeren gevraagd. Daar komt hij met zijn koffertje aan. Ze vinden het echt gezellig elkaar weer te zien, de Oester- jgggep» eg hij, 154. Reeds dien eersten dag trakteert Oester zijn logé en zijn kinderen op een r' per autobus naar de naburige stad. D®t eenig, vooral omdat in een stad veel te helcV,® valt, zooals Marinus wel weet. En om te beg'n nen is de autorit heel mooi.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6