Agenda DANS-INSTITUUT WILLEMS. DE LANGE i DE MORAAZte Alkmaar I KIHPERLESSEH REISCREDIETBRIEVEK. VREEMD 6EID. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KOFFERS EK KOSTBAARHEDEN. ASSURANTIËN. fEimieidatid Uket&ecicht VERKEERSONGEVALLEN Maandag 14 September. 7.30 uur, Cinema Americain: Levensstroo- uien (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De mismaakte (dram); 2. De verrader (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Bettelstu- dent (operette); voor eiken leeftijd. Dinsdag 15 September. 7.30 uur, Cinema Americain: Levensstroo- men (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater:;1. De mismaakte (dram.); 2. De verrader (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Der Bettel- student (operette); voor eiken leeftijd. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, vergade ring Witte Kruis. Mur- en het Muerzdal practisch geheel vrij zijn, daar zich daar alleen verspreide Heim- wehrtroepen bevinden. Officiéél wordt bevestigd, dat tegen de leiders van de Heimwehr Pfriemer, Rauter en Graaf Lamberg een bevel tot arrestatie uit gevaardigd. De geruchten, dat Pfriemer ciëel worden bevestigd. Er gaan ook berich ten, dat een bevel tot arrestatie van vorst Starhemberg zou zijn uitgevaardigd. Ook dit gerucht is nog niet officiéél bevestigd, gearresteerd' zou zijn, kunnen nog niet offi- De omwentelingspoging verijdeld? Volgens de tot nog toe binnengekomen be richten uit Boven Stiermarken is het door het gezamenlijke optreden van de militairen en gendarmerie reeds gelukt in het grootste aan tal der door de Heimwehrengroepen onder leiding van dr. Pfriemer bezette plaatsen de macht te hernemen. Slechts in het Mur- en Muerzdal was dit nog niet het geval. Infan- teriedetachementen zijn derwaarts gediri geerd. Het verloop van de omwen- telingspoging. Omtrent het verloop van de omwentelings poging wordt gemeld, dat de Heimatschutz dn Pfriemer in den nacht op Zondag geheel onverwachte eenige plaatsen in Bovenstier- marken met bewapende afdeelingen heeft be zet. Te Judenburg heeft om half drie gister nacht een laatste beslissende bespreking tus- srhen de leiders der Heimwehren plaats ge had, waaraan ook werd deelgenomen door den Bezirkshauptmann van Judenburg, dr. Thieber. Op dat oogenblik waren de Helm- wehrafdeelingen reeds opgerukt. De plaatsen Kapfenberg, Feldweg en Schladming waren reeds bezet. In deze ge meenten werden biljetten aangeplakt, waar op vermeld stond, dat dr. Pfriemer de macht in den staat in handen had genomen. Te Kirchdorff (Boven Oostenrijk) had de plaatselijke Heimatbond het gebouw van den Bezirkshauptmann, dat door gendarmerie uit Linz a. d. Donau en bondstroepen onmid dellijk werd ontruimd, bezet. Te Bruck a. d. Mur werden machinege weren opgesteld. Bij den burgemeester van Fondsdorf, Hor- vartek, vervoegde zich ingenieur Pichler van den Heimatbond, die. verklaarde dat de re geering was afgezet en dat dr. Pfriemer de bestuursleiding had overgenomen. Gereed voor alarm. In verband met den Heimwehrputsch be richt een extra-editie van de soc.-dem. „Ar- beiterszeitung", dat de centrale leiding van den republikeinschen Schutzbund order ge geven heeft zich gereed te houden voor alarm in Weenen en geheel Oostenrijk. Het soc - dem. partijbestuur is in permanente zitting bijeen. Tevens publiceert het blad een oproep aan de arbeiders en republikeinen waarin gezegd wordt, dat de arbeiders in hun Schutzbund gereed zijn. Zij zullen zoo noodig de repu bliek en de democratie weten te beschermen. Allereerst moet de staat echter optreden te gen de wetsovertreders. De oproep eindigt met het parool: IJzeren discipline en orde zij de leuze op dit uur. Geen zelfstandige actie. Houdt U gereed de sociaal-democratie te beschermen. 340 Heimwehrlieden gearresteerd. Volgens particuliere mededeelingen zijn gistermorgen 40 Heimwehrlieden, die naar Steyrmark wilden trekken, gearresteerd. In den loop van den Zondagmiddag had een ongeveer 300 man sterke afdeeling Heim wehrlieden bij Weidling een met voorposten afgezette legerplaats ingericht. Zij gaven zich echter zonder strijd over aan een mili taire afdeeling uit Klosterneuburg. Eenige leiders gearresteerd. In een tuin in de nabijheid van Weissen- kriehen in Opper-Oostenrijk is vorst Star hemberg, een der leiders van de Heimwehren, gearresteerd. Te Linz werden de voormalige generaals Puchmeyer, Englisch en Popperich gearresteerd. Uit Graz wordt gemeld dat Pfriemer en Rauter naar Italië zouden zijn gevlucht, i De Engelsche Pers over de Putsch-poging van Dr. Pfriemer. De Engelsche Pers geeft zeer uitvoe rige berichten over de Putsch in Oosten rijk. De „Times" schrijft in een hoofd artikel, dat de algemeene spanning er nog door verscherpt is. Do beteekenis van de beweging is niet zeer groot, maar zij is karakteristiek voor de gevaren die tengevolge van de bestaande ongelijke verdeeling der financieele, politieke en economische krachten voor de betrek kingen tusschen de Europeesche volken bestaan. Deze gevaren kunnen slechts door de vrije samenwerking van alle Europeesche mogendheden, in het bij zonder van Frankrijk en Duitschland, overwonnen worden. Het resultaat der ontwapeningsconferentie kan slechts succes hebben wanneer de Fransch- Duitsche betrekkingen verbeterd zijn. Men heeft reden om aan te nemen, dat do Fransche Ministers te Berlijn con crete voorstellen zullen doen die betrek king hebben op de financieele en econo mische samenwerking. De „Times" keert zich dan tegen Frankrijk," welks staatslieden de geschiedenis te goed kennen en niet de gevaren te kunnen zien, die voor: vloei en uit. een dergelijke leidende positie, die uiteraard slechts van voorbygaanden aard kan zijn. De UE.I HAAG .41,1»WAAK uisluitend meisies tot 13 jaar. s/4 Uur Rliythra. Gym. 3/. Uur Modern dansen. (Ook voor dames). Lesgeld f 17.--voor den geheel en cursus. INSCHRIJVING lederen VRIJDAG in de Sociëteit „DE UNIE van 4 8.30 uur n.m. eerste stap van Frankrijk moet zijn, de samenwerking met zijn naaste buren te Z°DeC „Daily Telegraph" acht de Putsch de- Oostenrijksche Heimwehren een ge- volg van de politieke en economische he- sluiten van den laatsten tijd, o.a. het in eenstorten van de Tolunie. De Fransche Pers over de 'utsch. De Parijsche ochtendbladen hechten groote beteekenis aan de ontwikk'ling van de onlusten te Oostenrijk en bevat ten kolommen nieuws uit Weenen, zon der zelf beschouwingen aan de zaak te wijden. Alleen de Weensche correspon dent van de „Petit Parisien" schrijft, dat hoe betreurenswaardig de omwente lingspoging ook is, de mislukking ervan het bewijs levert, dat de meerderheid van het Oostenrijksche volk den burger oorlog veroordeelt. Anderzijds blijkt er echter uit, hoe onrustwekkend de toe stand is. waarin Oostenrijk zich bevindt. De „Oeuvre" ridiculiseert de Putsch eenigszins en schrijft, dat de Heim wehren evenals de Italiaansche fascisten een ziekelijke neiging tot het dragen van uniformen hadden, wat zij ook ge meen hebben met de Duitsche Natio- naal-Socialisten. In Oostenrijk heeft men thans de troepen een gelegenheid gegeven tot het maken van eenige oefe ningen in de bergen. Zonder het fascis me te willen onderschatten ^cht het blad de Oostenrijksche beweging toch met ernstig genoeg om zich over de ontwikkeling werkelijk ongerust te maken. BENOEMING ONDERWIJZER GEMEENTESCHOOL NR. 9. In bijlage nr. 156 schrijven B. en W.: Ter benoeming van een onderwijzer aan Gemeenteschool nr. 9, noodig in verband met de vorming van een klasse voor liet zevende leerjaar aan die school, bieden wij, ter vol doening aan artikel 36, 8e lid, der Lager On derwijswet-1920, Uwe vergadering de navol gende voordracht aan, opgemaakt na overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, na ingewonnen be richt van het hoofd dier school: 1. W. H. de Vries,onder wijzer te Akkrum; 2. H. A. Bulten, idem te Edam; 3. G. Sietsma, idem te Koedijk. Wij stellen Uwe vergadering vóór tot de benoeming over te gaan, behoudens geschikt- bevinding van den benoemde na geneeskun dig onderzoek, en het bepalen van den datum der infunctietreding aan ons college over te laten. Ja, bij wion? De meneer wilde zijn naam niet noemen! Eindelijk, daar vond iemand hot heele spul. De eigenaar pakte het met grage handen, paste het en reed weg. Met den mond vol kiezen en tanden kv/am hij eenigen tijd later thuis. EXAMEN VOOR CHEMISCH ANALYST. Aan het laboratorium van den Keurings dienst, alhier, is in de week van 7 t/m 12 September afgenomen het tweede gedeelte van het examen ter verkrijging van het diploma van chemisch analyst, ingesteld van wege de Nederlandsch Chemische Vereeni- ging. Geëxamineerd werden 12 candidaten. Ge slaagd zijn de dames: Mej. A. M. C. de Hoon te Rotterdam, mej. G. Koopman te Leeuwar den, mej. Kerkhoven te Groningen, en de heeren H. K. Schouten te Rotterdam, D. Hyma te Rotterdam, A. M. Trouw te Rot terdam. Afgewezen werden zes vrouwelijke candidaten. Als examinatoren fungeerden Dr. D Mol, voorzitter, Dr. C. I. Kruisheer en Ir. D. C. de Waal te Alkmaar, Dr. J. C. de Ruyter de Wildt te Hoorn en Drs. J- Göbel te Aerden- ihout. TEEKENGENOOTSCHAP „KUNST ZIJ ONS DOEL". Honderdjarig bestaan. Vrijdagavond hield het Genootschap in de Unie alhier een algemeene vergadering waar bij ook de leden van het Eere-comité, dat ge vormd is voor de feestviering ter herdenking van het 100-jarig bestaan, waren uitgenoo- digd. Dit Eere-comité, waarvan Burgemeester Wendelaar het voorzitterschap heeft aan vaard, bestaat verder uit de heeren Wester- hof, Bonsema, Slingerland en Klaver, wet houders onzer gemeente. Mr. Koelma, ge meente-secretaris, de heeren Margadant en Hoek hoofdambtenaren, de heer Saai archi tect, dr. Hofstee directeur N. H. Levensver zekering Mij., de heer Dresch gemeente-ar chivaris, de heer J. Ringers lid van den Raad, de heer Groen architect en de hoofdredacteu ren der Alkm. Courant en van het Noord- hollandsch Dagblad de heeren Adema en Andriesma. De burgemeester en verscheidene andere leden van het Eere-comité hadden kennisge-, ving van verhindering gezonden. De voorzitter, de heer Slinger, opende de vergadering en na allen, in 't bijzonder de leden van het eere-comité welkom te heb ben geheeten, lichtte hij o.a. toe hoe het eer ste voornemen het 100-jarig bestaan op be scheiden wijze te vieren, door het enthousi asme der leden later is gewijzigd en men be sloten heeft het bestaan zoo luisterrijk mo- GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING OMTRENT DE TOELATING VAN LEERLINGEN UIT BUITEN GEMEENTEN TOT DE OPENBARE LAGERE SCHOOL. In bijlage nr. 155 schrijven B. en W.: De gemeente Sint-Maarten heeft den wensch te kennen gegeven een gemeenschap pelijke regeling aan te gaan omtrent de toe lating van leerlingen uit die gemeente tot de openbare lagere scholen alhier. Wij stellen Uwe vergadering vóór de over eenkomst te sluiten op den gewonen voet en daartoe het desbetreffend besluit te nemen. VERLOREN EN TERUGGEVONDEN! 't Gebeurde dezer dagen in een van onze dorpen. Meneer was naar een feestje geweest. Had er heel veel plezier gehad. Had er gedanst met vroolijke meisjes, had er gedronken en geklonken met de jonge mannen van het dorp. En was in zijn auto gestapt, om zich naar huis te begeven. Toen gebeurde het. De motor soemde regelmatig: meneer stuurde ondanks alles heel goed. Totdat de warmte in den auto iet-of- wat ondraaglijk werd. En meneer anti-peristaltische neigin- r kreeg. Hij stapte uit, om niet zijn wagen te besmetten met den inhoud van zijn maag. Aan den wegkant opende hij zrn tot nog toe krampachtig dicht gehouden mond enluchte op. Met tragen gang keerde de eenigszins boven zijn theewater verkeerende me neer zich weer naar den wagen, om daar plotseling tot do minder aangename ont dekking te komen, dat zijn gebit tegelijk met den inhoud v.n de maag verdwenen was! In het nachtelijk duister werd met be hulp van lucifers den wegkant afge zocht, maar het gebit bleef zoek. Late voorbijgangers zochten eveneens tevergeefs en rieden den eigenaar der kiezen en tanden aan, aangifte te doen bij de politie, of een advertentie in de krant te zetten, bijv.: „Uitgespuwd een volledig valsch gebit. De eerlijke vinder wordt verzocht, dit niet in eigen mond te nemen, maar terug te bezorgen bil gelijk te herdenken; wat zeker, gezien de be teekenis van het feit, dat een vereeniging die de kunst beoefent zich 100 jaar onder alle omstandigheden heeft weten te handhaven, wel gerechtvaardigd is. Spr. zag in het toetreden van zooveel voor aanstaande mannen uit onze gemeente tot het eere-comité, een bewijs dat die gemeente met ons feest zal medeleven. Hier op werden door den secr., den heer K. de Heer enkele bijzonderheden uit de geschiede nis van het Genootschap medegedeeld, waar bij spreker hoofdzakelijk het officitele ge deelte behandelde, terwijl in het midden der volgende week plaatsing voor een meer uit gebreid overzicht aan de beide dagbladen zal worden verzocht, waarin hij meer van het in tieme leven zal vertellen. De secretaris toonde o.a. aan wat de heer Cock indertijd voor het Genootschap is ge weest. Ook voor andere vereenigingen was hij een goede kracht, doch ons Genootschap had zijn hart, daar kon hij zijn artistieke gaven ontplooien en wat hij in de 26 jaren van zijn lidmaatschap daarvoor heeft ge daan, zou men haast zijn levenswerk kunnen noemen. Spr. hoopte dat zijn hoorders zullen begrijpen welk een groot genoegen het voor ons zal zijn den heer Cock straks op zijn hoogen leeftijd, bij de feestviering nog eens in ons midden te zien. De heer Groothuizen, voorzitter der feest commissie, bracht vervolgens verslag uit van de wijze waarop men het feest denkt te vie ren, waarbij hij de noodige geheimzinnigheid betrachtte. Het moet een verrassing blijven, doch men komt al te weten dat veel ontleend zal worden aan de interessante geschiedenis van het Genootschap. De heer de Groot deelde als voorzitter der tentoonstellingscommissie mede, reeds van verschillende oud-leden, waaronder schilders van naam, toezegging te hebben ontvangen werk in te zullen zenden, terwijl ook talrijke eigenaars van werken van Plas en ten Berghe hunne medewerking hebben beloofd. De tentoonstelling zal gehouden worden van 17 October tot en met 1 November. Toen echter de begrooting der te maken onkosten voor deze tentoonstelling werd me degedeeld, bleek spreker pessimistisch ge stemd. Wel wordt ons door het Gem. bestuur een bescheiden subsidie toegestaan, doch de be kleeding der wanden van de museumzaal, het vervoer der toegezonden werken en het verplaatsen en weder ophangen der tegen woordige schilderijen brengen zoodanige on kosten mede, dat er na aftrek der inkomsten een groot nadeelig saldo zal zijn te boeken. Spreker hoopt echter nog dat voor deze bui tengewone tentoonstelling het gem. bestuur ons bij het verplaatsen der thans aanwezige stukken, kosteloos hulp zal willen verschaf fen. De heer Dresch gaf hierna eenige tech nische inlichtingen over het verwijderen dier stukken. De heer Margadant zou liever van het Genootschap een krachtiger geluid hebben gehoord. Spr. weet bij ondervinding dat vele moeilijkheden door een flink en door tastend optreden zijn te overwinnen. De heer Huijsmans ging vervolgens in een rede het ontstaan var. de verschillende tee kengenootschappen na, hun bloeitijd en later hun verval. In Alkmaar was geen bestaansvoorwaarde voor kunstenaars en daardoor is het van beteekenis dat de kunstliefde hier ter stede door het Genootschap in stand werd gehou den. De tegenwoordige tijd leidt de kunste naars in nieuwe banen. Het maken van schilderijen dat slechts aan enkelen een be staan oplevert moet op den achtergrond ge raken en plaats maken voot het toepassen van kunst in de praktijk. Wij hebben op dit gebied in het college ontluikende krachten en spr. zou gaarne zien, dat gemeente en particulieren met die 'krachten meer rekening wilden houden. Aansluiting bij de Federatie van beeldende 'kunstenaars achtte hij voor het Genootschap gewenscht. Na nog enkele besprekingen over minder belangrijke onderwerpen sloot de voorzitter de vergadering, de hoop uitsprekende, nader hand op een goed geslaagd herdenkingsfeest terug te-kunnen zien, waardoor de belang stelling voor het Genootschap zeker zal zijn toegenomen en de kunst in 't algemeen ge diend zal zijn. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In de week van 6 tot en met 13 September is het aantal genomen baden als volgt: Heeren 62 Dames 52 Kosteloos Jongens 3 Meisjes 14 Totaal Hoogste temperatuur 61°. 131 FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissementsrecht bank is gedeponeerd de uitdeelingslijst in het faillissement van Adriaan Bakker, koopman, wonende te Alkmaar, met een uitkeering van 11, 627 aan concurrente schuldeischers Curator in dit faillissement is mr. Schenke- veld. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19.50 uur licht op. STRAFBARE HANDELINGEN VAN COMMUNISTEN. De relletjes te Rotterdam. Hoewel het Vrijdagavond op den Linker- Maasoever vrijwel rustig is gebleven, blijkt achteraf, dat toch nog eenige lantaarns zijn vernield in de Walravestraat, Hendrik Croe- sinckstraat, op het Amerikaanderplein en in de Beverstraat. Op den Hilledijk zag een in specteur van politie, toen bij een volksoploop niet spoedig aan zijn verzoek om de ramen te sluiten werd voldaan, zich genoodzaakt en kele schoten ter waarschuwing in de lucht te lossen. Van de acht gearresteerden zijn twee personen, nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt, wgegezonden. Ook den veer tienjarigen knaap, die zich onder de aange houdenen bevond, heeft men op vrije voeten ;esteld. Hoewel hij zich mede aan strafbare andelingen heeft schuldig gemaakt, be schouwt men zijn optreden meer als groot doenerij Ook Zaterdagmorgen is nog een aange houdene heengezonden. Bij een van de bel hamels, wien men zijn vrijheid heeft terug gegeven, is bij een huiszoeking een bajonet gevonden. Men meent met een aantal com munisten van de daad te doen te hebben. Vier personen, onder wie de bekende communist Hiemstra, zitten tan het bureau Nassaukade in bewaring. Deze zuüen vermoedelijk ter be schikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht worden. Waarschijnlijk kan elk hunner eenige straf bare feiten ten laste worden gelegd, doch het vergrijp, waaraan zij zich vermoedelijk te za men hebben schuldig gemaakt, is reeds bui tengewoon ernstig, merkt de Tel. op. Het op zettelijk vernielen van de straat, van lan taarns enz. met het oogmerk het verkeer te bemoeilijken, kan n.1. gestraft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste negen jaar. DE STAKING IN DE STROOCARTON- INDUSTRIL. Naar uit betrouwbare bron wordt ver nomen heeft bet bestuur van de coöp. strooartonfabriek „De Dollard" te Nieu- weschar.s, besloten de fabriek in werking te stellen, wanneer de reparatiewerk zaamheden zullen zijn afgeloope.i. Dit zal over veertien dagen drie weken het geval zijn. Hoewel het aanbod van ge schoolde werkkrachten uit Nederland, zoowel als uit Duitschland voldoende is om de noodige plaatsen in de fabriek te bezetten, moet het bestuur, volgens de Tel., toch voornemens zijn het vroegere personeel, thans in staking, de voorkeur te geven. T. z. t. zal gelegenheid worden gegeven zich daartoe bij de fabriek aan te melden. Oi trent de houding der an dere fabrieken waar gestaakt wordt, is nog niets naders bekend. PSYCHOPAATH MET EEN AUTO OP STAP. Onlanks kwam een als heer gekleed persoon, zich noemende De Wit, de ga rage van den G. de Vries, verbuur der naar waarnemingen, verricht in den m w van September mor«en Medegedeeld door het Kon. Nederl m Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 772 5 miu i lencia en Le Havre. U b mM te Va. '47.7 mm te Laagste barometerstand Isafjord. Verwachting, geldig tot den avnna September: n avond van 15 Zwakke wind meest uit Westoliiu, l gen licht tot half bewclkt weinii n' neerslag; des nachts koeler; ovïrdL zachter. eraa£ iets Overzicht. Het gebied van hoogen druk H»t j Donderdag op den Oceaan wa* ert eerst in het Westen, daarna in Hpi 7 -5^en' ten, heeft zich sedert Zaterdaï £uidwes' Frankrijk en het Zuiden van EnJu gebreid, waardoor in de weersofinL^; en gebreid, waardoor in de weersom<Ti-T„a- den over het Zuidwesten van het rrth.Vrf het grootste deel van Midden-Euro™ ~n duidelijke verbetering intrad. Daar deze r*1 ooloinrr rrpnnprH O'incr pn \iroo1 -- plaatsing gepaard ging en waaXhSikTn hoofdzaak samenhing met een snel Oost u/aarts ontrekken van een denrpec^ j- --O ÖUC1 \J( waarts optrekken van een depressie die nu ten Noordwesten van IJsland ligt is'het zeer goed mogelijk, dat deze verbetering slechts enkele dagen zal duren. De vorming eener Middellandsche-zee-depressie zal er allicht echter toe meewerken, dat de aanvankelijk nog Westelijke luchttoevoer voor een Ooste lijke plaats maakt. van auto's binnenstappen ten einde een auto te huren, aldus vertelt de corres pondent van de Tel. te Leeuwarden. Hem werd een wagen gegeven, waarmee de huurder direct vertrok, zeggende des avonds terug te zijn. Sedert is hij ver dwenen en de heer De Vries betreurt het verlies van een goeden auto. Inmiddels is het de politie gebleken, dat de huurder van den auto niemand anders is dan iemand, die ontvlucht is uit een psychopatheninrichting te Lei den. De ontvluchte moet reeds eenigen tijd ii. Friesland „geopereerd" hebben; te Groningen en te Sneek heeft hij dezelfde praktijken uitgehaald en is telkens met een gehuurden auto verdwenen. De politie zoekt den ontsnapte. DIENSTBODE VERDRONKEN. In het Boterdiep onder de gemeente Bedum is gisteravond de 16-jarige dienstbode J. Kre- mer door de duisternis misleid te water ge raakt en verdronken. Haar lijk is later op gehaald. VAN DE FIETS GEVALLEN. Onmiddellijk gestorven De 70-jarige arbeider K. Groenhoek te Scheemda is hedenmorgen op weg naar de fabriek met zijn fiets in de tramrails ge laakt en zoo gevallen, dat hij bijna onmid dellijk is overleden. BRANDEN. Te Waalre bij Eindhoven is Vrijdag nacht de woning, bewoond door en toebehoo- rend aan H. de Greef, door onbekende oor zaak afgebrand. Te Linden bij Cuyk is door onbekende oorzaak de boerderij van de wed. J. Hermens afgebrand. Het vee kon gered worden. Te Haulerwijk (Fr.) is de autogarage van S. v. d. Mei afgebrand. Van den gehee- len inventaris waaronder een nieuwe auto kon niets gered worden. Er was niets ver zekerd, noch het gebouw noch de inventaris. Bij de jirma Talens te Apeldoorn. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ont stond brand in de schildersafdeeling der fa Talens Co. te Apeldoorn. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist den brand te beperken tot de schildersafdeeling. Als ver moedelijke oorzaak wordt aangenomen broei ing van het in die afdeeling aanwezig zijnde geprepareerde papier. Schade wordt door verzekering gedekt. Vijf gewonden. Op den Leidschen straatweg bij Den Haag zijn Zaterdagmiddag ter hoogte van „Mar lot", twee auto's tegen elkaar gebotst, waarbij vijf personen verwondingen opliepen. Een auto, waarin twee luitenants ter zes gezeten waren, kwam met matige snelheid aangereden, terwijl van de andere zijde een auto naderde, waarin een heer uit Maarn met twee dames gezeten was. De auto van de beide zeeofficieren slipte tengevolge van de gladheid van den weg en gleed over het wegdek, waardoor hij tegen aen anderen auto botste. Eerstbedoelde auto sloeg om en wern zwaar beschadigd; ook de andere werd zoa goed als vernield. Alle personen waren min of meer ernstig gewond. De beide zeeofficieren werden naar het gem. ziekenhuis vervoerd. Nadat nu wonden verbonden waren, konden zij naa huis gaan. af De heer uit Maarn was er echter ernstig, aan toe. Hij had 'n fractuur aan beide bee- nen gekregen en nog verschillende andere verwondingen. Een der inzittende dames, u Wassenaar, had eenige verwondingen, êelu kig niet van ernstigen aard. Haar zuster wa echter bewusteloos; men vreest, dat zi] e- hersenschudding heeft. Zoowel de heer j» Maarn als de beide dames zijn in het gem. ziekenhuis opgenomen. f De politie kwam tot de conclusie, dat van schuld in dit geval geen sprake is. Door de tram overreden. Nabij „Rosenburg" onder Voorschotten >- de 60-jarige heer G. Schipper bij het ov steken van de trambaan door een e'<?ctrisc tram uit Scheveningen gegrepen en op si b gedood. Knaapje door auto aangereden. Gistermiddag heeft op den Hilversumme weg ter hoogte van de Utrechtsche Wateriei- dingsmaatschappij een ernstig auto-ongev plaats gehad. De heer K. te Laren, die o j streeks kwart voor twee met zijn auto v Hilversum kwam, reed een kleine jongen, o

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2