Alkraaarsche Courant. „ARNHEM Jiadixmieums ïEeuilietcm Honderd drie en dertigste Jaargang. Maand»? 14 September LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ DE KOMST VAN GANDHI. De opoffering van een Engelsch meisje voor Gandhi. DAROL FARQUHAR's NACHTWANDELING. 46) NAT. SOC. RELLETJES OP DEN KURFURSTENDAMM TE BERUJN. VIER PERSONEN BIJ BRAND OM HET LEVEN GEKOMEN. 74 COMMUNISTEN GEARRESTEERD BOTSINGEN TUSSCHEN RIJKS- BANNIERLEDEN EN COMMUNISTEN DE FASCISTISCHE TIEN GEBODEN. imes en kinderkleeding Eerst SM" STC&& Utrecht Oudegracht 151. Onmiddellijk sprong madame Cottrel naar DE TYPHOON IN MIDDEN- AMERIKA. Staat van beleg te Belize. Een nieuwe ramp: besmettelijke ziekten. Een stad in brand. Reeds 1200 dooden3 SENATOR BORAH EISCHT EEN 5-JARIGE VLOOTBOUW" VACANTIE. HooverStimson bespreken voorstel van senator Borah. DUITSCL HOTEL UITGEBRAND. NIEUWE BURGEROORLOG IN CHINA» De toestand zeer critiek. GEWELDIGE WOUDBRAND IN AMERIKA. 300 personen dakloos. DE CHOLERA-EPIDEMIE TE BASRA. ERNSTIGE ONGEVALLEN BIJ AUTOMOBIELRENNEN IN FRANKRicK- Vier per«or.en gedood. DE „NAUTILUS' VAN SPITSBERGEN VERTROKKEN. {Wordt vervoladLi Ho. 216 1931 Dinsdag 15 September. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V.R.O 5— üramofoonpl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonp.aten. 10.30 J. O. W. F Rens: „Werkzaamheden in den tuin in het naaar". 11.— Concert. M. Dankmeyer, piano. J. Fransman, declamatie. 11.45— 12— Gramofoonplaten 12.A.V.R Ü.- kwartet onder leiding van D. Groeneveld. Ooggetuige verslag van de opening der Sta ten Generaal ooor D. Hans. 2 30 Gramo foonplaten. 3.— Dr. H. A. A. v. d. Lek: i-addwestoelen". 3.30 Aansl. Grand-Hotel "centarl" te Oen Haag: Concert door orkest 0 1 v W.Hnosbeek. 4.30—5.— Radio-kinder koorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.—0.40 Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Russisch Ca baretgezelschap „Feuervogel". 0.40—7.10 Dr C H. Sluiter: De sterrenhemel op Sep- temberavonden. 7.10—7.50 Vervolg concert. Omroeporkest. 7.50 Modepraate door mevr. 1 de Leeuwvan Rees. 8.Gramofoonpl. 9 Optreden van Nono. 0.109.25 Kovacs Laos en zijn orkest. Betty v. d. Bosch— Schmidt, zang. 9.15 None draagt voor „De Poppenkast". 10.Vaz Dias. 10.15 11 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.—12.— Gra mofoonplaten. Huizen, 298 M. (Uitsluitend K. R. O.) g—9.15 en 10.-11.30 Gramoioonpl. 11.30 Godsd halfuurtje door Pater Lector J. Dite O. P. 12.Politieber. 12.15—2.— Aans.ui- tting Jaarbeurs-restaurant te Utrecht: K R. O.-Sextet o. 1. v. P. Lustenhouwer. 2.— Vrouwenuurtje. 3.—3.30 Gramofoonplaten. 4 —5.— Zang door Dameskoor o. 1. v. O. de Vaal. 5—6.30 Concert K. R. O.-Kunst- ensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 6.30 Gra mofoonplaten. 7.Dr. J. F. M. Sterck: „Hugo de Groot". 7.30 Politieberichten. 7 45 Verbondskwartiertje. 8.11.Concert door het K R.0.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. Fr Boshart, piano. Ca. 9.15 Vaz Dias. 11. 12.Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2 252.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert. Sonia Moldawsky, viool. Esther Fisher, piano. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Berichten. 6.50 Zang door Evelyn Arden en George Parker. 7 107.40 Lezing. 7.50 Lezing. 8.20 Concert. Orkest. Margot Hinnenberg— Lefèbre, sopraan. R. Honder- son, bariton. Cyril Scott, piano. 10.Ber. 10.15 Ber. 10.20 Lezing 10.35—1220 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50, 1.25 en 6 50 Gramo foonplaten. 8.20 Orkestconcert. 9 05 Zang. 9.50 Zang en orkestconcert. Langenberg, 473 M. 7.20—8 20, 10.35— 11.20 en 12.30 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert en zang. 8.20—8.50 Orkestconcert 8.50 Orkest concert, tooneel en toespraak. Kalundborg, 1153 M. 12.25—2.20 Orkest concert. 3.20—5 20 Orkestconcert en voor dracht. 8.209.200rkestconcert. 9 20 10.20 Radio-tooneel. 10.35—11.05 Kamer muziek 11.0512.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508 5 M.: 5 20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten 8 20 Gramofoonplaten. 9.20 Gramofoonpl. 10.05 Dansmuziek. 338 2 M.: 5.20 Orkestconcert 6.50 Gramofoonpl. 8 20 Orkestconcert en zang Zeesen, 1635 Al. Ca. 7.—7.50 Gramofoon platen. 10.30 Schooluitzending 10 55 Be richten. 12.05 Vergadering der Gustav Adolf Stichting. 12.30 Fransche les. 12 50 Gramo foonplaten 1.15—2.20 Berichten. 2 20—3 20 Gramofoonplaten. 3.20—4.50 Lezingen 4.50 5 50 Concert. 5.50— 8.20 Lezingen. 8.20 „Wir wollen helfen", Rijksuitzending 10.50 Berichten en sluitimr. Een polls der is de beste geldbelegging. Gandhi's aankomst te Marseille. Omstuwd door een dichte menigte, zoo schetst de N.R. Cr verlaat een nederig, mager man de boot. Hij is gekleed in een lap wollen stof die om het naakte lichaam is geslagen. Potten en pannen, een spinnewiel en een horloge bungelen aan zijn gordel. Deze nederige fi guur, die vandaag in Engeland is aangeko- men, wordt door de Times met een hoofd artikel verwelkomd. Een afgevaardigde onder afgevaardigden is de titel ervan. Gandhi's aanwezigheid op de Britsch-Indische confe rentie, zegt de Times, ontneemt de critici hun voornaamste grief dat het congres zich van de conferentie verre hield. Er is geen sprake van of de besprekingen zullen onver gelijkelijk representatiever zijn dan op de eerste conferentie, daar Gandhi's tegen woordigheid in Engeland, zoo hij deze ten voordeele van zijn land weet aan te wenden, ten zeerste het wederzijdsch begrip van de Indische aanspraken en de Britsche verant woordelijkheden zal vergemakkelijken. In- tusschen waarschuwt de Times ervoor dat Gandhi in de groote rol die hij zou kunnen spelen op de conferentie zou kunnen worden benadeeld doordat de openbare aandacht zich te veel zou richten op de kleinigheden van iu j-' voed'n§ en spreken, (en periodieke onthouding van spreken) waarvan hij zijn positie als volksleider heeft omgeven. In zijn eigen belang is het wenschelijk dat deze za ken worden behandeld met de terughouding, zoowel van overdrijving als bespotting, wel ke karakteristiek is voor de Engelschen op hun best bij de verwelkoming van buiten- landsche gasten. Gandhi komt niet als de vertegenwoordiger van geheel Britsch-Indiê, maar als die van een machtige en wijdvertak te organisatie, die niet gemakkelijk luistert naar een leider, maar die op het oogenblik een diepe aanhankelijkheid koestert jegens hem. En voorts komt hij om deel te nemen aan een practische bespreking, waarin reeds belangrijke vorderingen zijn gemaakt, en niet om het vraagstuk opnieuw aan de orde te stellen. De beste dienst die men kan bewij zen aan de oplossing van het vraagstuk, is hem te beschouwen als een afgevaardigde onder de afgevaardigden, belangrijk, "in teressant, voor het oogenblik uit een vaag idealisme gehaald voor een harden consti- tuoneelen arbeid en niet als een salonheld of als een verdacht individu. Wij voor ons zelf moeten er voor zorgen het juiste perspeo tief niet uit het oog te verliezen. Kol. P. T. Etherton schrijft in de „Star": Twintig jaar geleden kende iedereen uit de eerste kringen in Engelsch-Indië de doch ter van admiraal sir Edmund Slade. Ik her inner me Madaleine als een knap meisje met donker haar en prachtige oogen en de meest chique kleeren. Toen ze pas van de Engel- sche kostschool kwam danste ze, tenniste en speelde voor gastvrouw voor haar moeder, die een van de bekendste toonaangeefsters van de Engelsche „groote wereld" was Om naar Engeland en al de vroolijkheid, die zi zich daar voorstelde terug te gaan, was een van haar vurigste wenschen. Op haar veertigste jaar was Madeleine Slade nog knap en bekoorlijk maar merk baar minder bevredigd met het leven van d vrouw uit de eerste Europeesche kringen in Britsch-Indië. Toen besloot ze om naar Ma- hatma Gandhi te gaan, dien zijn volgelingen beschouwen als de tiende en laatste re-incar natie van God Vishnoe. Niemand weet, wat er gebeurde bii dat eerste onderhoud tusschen de knappe, keurig gekleede vrouw en den kleinen, broodmage- ren man met de diepliggende oogen. Een paar woorden, die Gandhi met hooge, pie pende stem zei, deden juffrouw Slade beslui ten, haar wereld vaarwel te zeggen en een nederige volgelinge te worden van een man, dien al haar vrienden beschouwden als een bluffer of een gevaarlijk fanatiek iemand. Thans is haar eenige naaste familielid een zuster, die getrouwd is met een ambtenaar van het Indisch Binnenlandsch Bestuur, die, naar ik veronderstel, wel geen betrekkingen met haar zal onderhouden en er is geen brid getafel of avondpartij in heel Indië waar zij als gast zou worden ontvangen. Altijd sedert die eerste ontmoeting heeft de eens zoo knappe juffrouw Slade, die altijd de oogen van alle jonge officieren tot zich getrokken had, in een leemen hutje gewoond met een harden leemen vloer, droeg zij een zelf gesponnen gewaad van inheemsche witte Naar het Engelsch van BERTA RUCK door Mr. G. KELLER. Nu, die Farquhar vergezelde mij om met mij een kop thee te gebruiken en in het restaurant heeft hij zijn onderzoek voortgezet. Hij had het altijd maar over mijn parels. Jawel, nu begrijp ik zijn nieuwsgierigheid! Hij heeft me een geregeld verhoor laten ondergaan Hij maakte mij zijn compliment over mijn mooie parelcollier. Daarop vroeg hij, of ik het wel altijd goed wegborg. In een kistje? En de sleutel? Hield ik dien in bewaring of het kamermeisje? Of ik niet wel eens wat ver geetachtig was. Zeker, niet zonder reden vroeg hij ook, of ik mijn parelsnoer wel in bewaring gaf aan het bureau! Dat en andere dingen vroeg hij mij en ik was zoo goed van vertrouwen om in dien kerel te gelooven. Ik Was dwaas genoeg om dezen armoedzaaier 2e maakte een gebaar, welke haar herme lijnen mantel deed afglijden van haar half ^geknoopte wollen jasje, waardoor een blik Vergund werd op een lichtzijden nachtgewaad «n een hoekje van een gebruinden boezem, terwijl een harer lokken langs haar hals af gleed. Ik behandelde hem als een heer, dien men als een vriend kon beschouwen. Welk en les voor mijDe fatsoenlijke menschen m°esten gewaarschuwd worden tegen derge- stof en at tusschen haar veelvuldig vasten, niets dan melk, vruchten en inheemsch brood. Haar kruin is geschoren. Ze staat eiken mor gen bij zonsopgang op, en als Gandhi's toe gewijde lijfdienares zorgt zij voor hem in elk opzicht. De rest van den dag brengt zij door met zijn eten te koken, te spinnen en de oude vedas te lezen, die godsdienstige geschriften van de Hindoes, die misschien de oudste boe ken van de wereld zijn. Eiken dag, waar hij ook toevallig mag ver toeven, houdt Gandhi een spreekuur. Eerst komt juffrouw Slade uit haar hut, legt een kussen voor hem neer en wacht dan met de diepste nederigheid, terwijl hij er op neer knielt en onderhandelt. Dan, als Gandhi op staat, neemt ze het kussen en de sandalen, die hij op zij gezet heeft op, en na voor hem geknield te hebben, draagt ze dat eerbiedig achter haar meester, die alleen in een lende- doek gekleed is, aan, als hij zijn hut binnen gaat. Naar aanleiding van den Joodschen Nieuwjaarsdag is het Zaterdagavond tot vrij ernstige pogingen tot demonstree- ren gekomen van nat. soc. op den Kur- fürstendamm te Berlijn. Daar schoolden ongeveer 1000 nat. soc. samen en vielen Joodsch uitziende voorbijgangers lastig. Tegen 21 uur drong een groote troep Hitleria 'en het café Riemann binnen op den Kurfürstendamm 35 verwoestten den voortuin en wierpen een paar ruiten in. Een groote afdeeling politie arriveerde eindelijk en verspreidde de betoogers. Tegen half elf waren de relletjes geëin digd. In totaal werden ongeveer 35 nat. soc. gearresteeru. In aanwezigheid van den landbouwer Jankowski te Pleschen brandden een schuur met den geheelen oogst van dit jaar en Je sta. niet al 't vee af. Tijdens de opruimingswerkzaamheden werden on der de puinhoopen de lijken gevonden van twee vrouwen en een man, die in de schuur hadden overnacht. Bovendien is een knecht, die poogde nog iets uit de vlammen te redden in het vuur omge komen. Zondagmiddag zijn te Hagen (West- faien) 74 ersonen gearresteerd, die er van worden verdacht lid te zijn van een onwettige strijdorganisatie var. de com munistische partij. zwarte hemd te dragen. Het fascisme ver stoot de lauwhartigen en de halfslachtigen 3. Gebruik uw geheele verstand om de orders te begrijpen die gij ontvangt en al uw geestdrift om ze te gehoorzamen 4. Tucht is niet alleen een deugd van den soldaat in de gelederen, maar moet alle da gen en onder alle omstandigheden beoefend worden; 5. Een slecht zoon en een onopletttend leerling zijn geen fascisten; 6. Zorg uw tijd zoo te gebruiken dat het werk vreugde geeft en het spel werk zij; 7. Leer pijn te verdragen zonder klagen, u zelf te verloochenen zonder iets te vragen, te dienen zonder belooning af te wachten; 8. Goede daden zijn net als krijgsmans daden, zij moeten niet half gedaan worden, voer ze uit tot hun uiterste consequenties; 9. Herinner u in critieke omstandigheden dat de redding gelegen is in de stoutmoedig heid 10. En dank God eiken dag dat Hij je fascist en Italiaan heeft gemaakt. lijk gespuis, dat zich uitgeeft voor Engelsche officieren van fatsoenlijke kom-af! Het zal me nooit weer gebeuren, dat ik beetgenomen w? °®r zoo'n kalen meneer, die op den schobberdebonk door het leven gaat, specu leert op de edelmoedigheid van een rijke weduwe en de eerste de beste gelegenheid te baat neemt om zijn slag te slaan. Ik heb dien kerel medegedeeld dom genoeg van me! dat ik mijn parels ditmaal in een lade had geborgen na ze in een doos te hebben ge daan. Ik had niet het geringste vermoeden, wat voor vleesch ik in de kuip had, zoodat ik in goed vertrouwen zeide: Ik ben zoo slordig, kapitein, ik vrees, dat ik al te goed van ver trouwen tegenover de mensrhen ben. Klopt dat net prachtig? U weet nu allen, wat hij heeft uitgehaald! Zij liet haar donkere kralenoogen door de zaal warer en met een triomfantelijk lachje richtte zij ze ook op Farquhar, die dit niet eens opmerkte. Plots-, ling deed zich een kalme mannen stem hooren: laat bij mij dadelijk in de eerste plaats huiszoeking plaats hebben. Het klon als een bevel. Hier hebt ge mijn sleutels, ve - volgde Farquhar. Hij haalde een sleutelbos uit zijn zak en hield die in de hoogte. Een mooi gebaar, maar tameli k over bodig, spotte de beschuldigster. Die kapitem Farquhar, zooals hij ^ch /elven n^rnt, w vrAprrpr naar hii mii heeft medegedeeld, was vroeger, naar hij mij heett m^egcucc.u ver- bonden aan een juwelmrsfinna^te^^Londem evenwel In den nacht op Zondag heeft te Ham burg een botsing plaats gevonden tus schen rijksbannierleden en communis ten. 14 Personen moesten wegens opge- loopen verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Giuriati, de secretaris van de fascistische partij, heeft de volgende tien geboden van den volmaakten fascist uitgevaardigd, zooais de N. R. Crt. weet te melden: 1. God en vaderland, elk ander gevoel en elke andere plicht komen diaarna; 2. Wie niet bereid is zich met hart en ziel aan het vaderland te geven en den Duce blin delings te gehoorzamen verdient niet het Het is licht te begrijpen, waarom men «i teTewielst om bii zich Ie houden ol Xin zijn kamer op te bergn. Men kan er Amsterdam Nieuwendijk 225/229. aan een zeker van zijn, dat hij ze allang handlangr heeft agegeven Neemt mijn sleutels! Hij hield ze in de ^Ul^Mon Dieu, neemt zijn sleutels! herhaal de Inez Cottrel, zijn gebaar nadoend met een hoog en ordinair klinkend lachje. Ik vind dat in ieder °-eval uw plicht! Neemt zijn sleutels aan, nu u eindelijk wel zoo goed zijt geweest te verschijnen, heeren! Eén der beide heeren, die ongemerkt waren binnengekomen en achter hem waren gaan staan, nam de sleutels in ontvangst. Zij grenen hem kalm bij zijn armen en beleefd zeide één hunner tot Farquhar: wil u zoo vriendelijk zijn ons te volgen, monsieur. Hij was in hechtenis genomen! HOOFDSTUK XXV. Achter slot en grendel. Nog vóór de beide detectieven met Farqu har tusschen hen in de deur van de zaal haa- den bereikt, stormde Sheila op hen af. Zij deed dat instinctmatig, gelijk een moeder toe snelt, wanneer zij ziet, hoe haar kind in een oogenblikkelijk gevaar verkeert. Zii wilde hem te hulp komen, de eerste gedachte, welke bij een vrouw, die lief heeft, opdoemt. In haar verbijstering had zij enkel de gedachte: wat kan ik voor hem doen, wat moet ik voor hem doen? Zij was radeloos en volgde haar eerste ingeving, welke aller oogen op haar vestig de. Nog voor zij zelve wist wat zij ging doen, riep zij met een wild gebaar Hij heeft de parels niet gestolen. Het is niet waar, het kan onmogelijk waar zijn. Hij heeft er niet aan gedacht de parels te stelen! Volgens een te Miami ontvangen particu lier bericht is te Belize de staat van beleg afgekondigd, teneinde plundering te verhin deren. Door de vloedgolf werden talrijke schepen, die in of bij de haven gemeerd lagen, tot zinken gebrachtt, waarbij de bemanningen om het leven kwamen. Geen enkel gebouw in de stad is onbescha digd gebleven. Men is nog steeds bezig met het zoeken der onder de puinhoopen bedolven lijken Om het uitbreken van epidemieën te voorkomen, wordt het stoffelijk overschot der slachtoffers terstond ter aarde besteld: De honderden gewonden worden in de zie kenhuizen van de omliggende plaatsen ver pleegd. Het juiste aantal gewonden is nog niet op te geven. De autoriteiten hebben de openbare voed selvoorziening zelf in handen genomen. Verscheidene schepen met voedsel en medi sche hulp zijn reeds aangekomen en eenige andere zijn nog onderwe,g Daar alle waterreservoirs door den storm zijn verwoest, is er gebrek aan drinkwater en verzamelt men reeds thans regenwater. Ondanks de strenge maatregelen der Brit sche autoriteiten in Honduras, wordt Belize door een nieuwe verschrikking in den vorm van besmettelijken ziekten geteisterd. Een of ficieel bericht van den Amerikaanschen con sul te Belize meldt, dat in Belize ondanks de aankomst van levensmiddelen en geneesmid delen, de pest is uitgebroken. Het gebrek aan drinkwater maakt het voor de autoritei ten bijna onmogelijk den normalen toestand te herstellen. Als gevolg van den orkaan is in Missibo- tamia, een voorstad van Belize, een brand uitgebroken, die zich ondanks de krachtige poging tot blussching zeer snel uitbreidde. Soldaten en burgers bestrijden het vuur. In den nacht hebben groepen mannen een aan val gedaan op de pakhuizen waar alcohol en andere dranken waren opgeslagen. Hoewel de officieele cijfers nog steeds ont breken, wordt het aantal dooden thans op 1200 geschat. De orkaan heeft naar het schijnt ook in het binnenland gewoed, evenals verder langs de kust. Met de rivier zijn lijken meegeko men naar Belize van slachtoffers in het bin nenland. Ofschoon de bevolking nog door den schrik is bevangen, kan worden gemeld, dat de orde langzamerhand terugkeert. Zondag zijn de kerkdiensten in Belize her vat en de geestelijkheid heeft een beroep ge daan op de bevolking zich te onthouden van gewelddaden. Senator Borah heeft in een verklaring aaft de pers een beroep gedaan op de Vereenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Italië en Japan om een vlootbouwvacantie van 5 jaren af te kondigen, teneinde zoodoende den wereld vrede te bevorderen en het zakenleven weer tot bloeit te laten komen. Het voorstel van Senator Borah, een vloot bouwvacantie voor den tijd van 5 jaren door te voeren, heeft groot opzien gewekt te Washington. Zondag heeft op het weekendverblijf van president Hoover een bespreking met den staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Stimson plaats gehad, welke betrekking heeft op het door Borah geopperde voorstel. Stimson heeft Borah's voorstel uitvoerig en ernstig bestudeerd. Senator Brookhart, die tegenstander is van de herstelbetalingen kondigt reeds aan dat het congres alle nieuwe eischen voor vloot- bouw zal verwerpen. „Herald Tribune" is van meening dat Hoover en Stimson er alles op zullen zetten om de ontwapeningsconferentie tot een goed einde te brengen. In de bondshoofdstad neemt men alge meen aan, dat nog voor het officieele begin der Ontwapeningsconferentie een voorstel overeenkomstig het Borahplan aan de mo gendheden zal worden voorgelegd. Amerika zal waarschijnlijk een andere mogendheid dit voorstel laten indienen. voren om te zien, wie dat uitriep. Haar zwarte oogen schenen het meisje te willen doorboren en voor de eerste maal, dat zij met haat on der één €ak vertoefde, richtte zij het woord tot Sheila: Wat zegt u daar? Kapitein Farquhar heeft de parels niet gestolen; dat weet ik zeker! Dadelijk ging madame Cottrell op haar woorden in: Weet u dat zoo zeker? Hoor eens, mijn heer de hotelhouder, en gij allen, die hier aanwezig zijt, deze jonge vrouw Zij wees naar Sheila. Deze jonge vrouw zegt, dat zij er zeker van is. Dat is licht te begrijjoen! Zij is in ge zelschap van dien kerelZij dineerden samen Ik heb ze goed in het oog gehouden. Zij zijn altijd bij elkaar geweest! Neemt haar ook in hechtenis. Brengt haar weg, heeren! De detectieve, die tot nog toe gezwegen had, keek aarzelend nu eens naar madame Cottrell, dan weer naar het slanke, welge vormde meisje, dat zij met den vinger aan wees. Daarna keek hij eens rond naar de om standers, die in verschillende talen uiting ga ven aan hun meening, welke afweek van die der Spaansch-Amerikaansche. Hij richtte ten slotte een vragenden blik tot zijn collega, die het woord nam: Madame, zei hij, er zijn hier toch geen voldoende aanwijzingen om deze jonge aamc te arresteeren. Een Engelsche onderdaan Engelsch of Chineesch, wat kan mij dat schelen? Ik zeg, dat zij in hechtenis fnoet worden genomen en als ik dat zeg, is dit toch wel voldoende, zou ik meenen, stoof de vrouw op, in haar toorn niet recht meer wetend wat zij deed of zei. Ik begrijp er niets meer van! .Ik weet niet wat gij wilt, gij detectieyeg, jgj* Hot aan de strandpromenade gelegen hotelpensUn Nelvedere te Misdroy is in don nacht van Zaterdag op Zondag door tot dusverre onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel van het uit 300 kamers bestaande hotel kon bijna niets worden gered. Den aan wezigen gasten is het gelukt zich bijtijds in veiligheid te brengen. De hotelier sloeg in wanhoop over zijn verlies de hand aan zichzelve. De naturalistische regeering staat voor een nieuwen burgeroorlog. De troepen van Kan ton hebben zich nabij Kwangtsi verzameld en rukken de provincie Hunan binnen. De toestand is ernstig in verband met de toch reeds zware financieele lasten, die op de re geering drukken ten gevolge van de zorg om de millioenen slachtoffers van de over stroomingen. De staat Minnesota is door eenige ge weldige woudbranden geteisterd. Daarbij werden zes personen gedood. Meer dan drie honderd personen zijn dakloos geworden. 415 personen overled.n. In Basra zijn in de laatste vier weken 415 personen aan cholera overleden. In totaal zijn 787 patiënten naar de ziekenhuizen ver voerd. De Engelsche vliegertroepen zijn geïso leerd en hebben nog geen ziektegeval te melden. Uit de omliggende dorpen en uit de woes tijn komen groote groepen Arabieren, tei einde zich te laten inenten tegen de vreest lijke ziekte. Bij de autorennen te Pont a Marq is een auto op de toeschouwers ingereden. Drie personen zijn gedood, dertien ten deele zwaar gewond. Bij dezelfde wedstrijden heeft nog een on geluk plaats gehad toen een der racewagens stopte om benzine in te nemen. Een andere wagen die nog aan de race deelnam, reed op de stilstaande wagen in. Deze geraakte in brand. De bestuurder werd zoo ernstig ge wond, dat hij later aan de gevolgen is over leden. 3 Naar van Adventbay gemeld wordt, Is d> onderzeeboot „Nautilus" Vrijdag avond van Spitsbergen vertrokken. Daar er een krachtige sneeuwstorm woedt, hcudt men het voor uitgesloten, dat de „Nautilus" direct naar Reykjavik zal varen, doch verwacht, dat hij een Noor- sche haven zal moeten binnen loopen. als ge u zelf belieft te noemen! Ik zou je wel anders willen noemen, maar wil dame blijven, ook in mijn woorden! Jullie laat mij je werk doen, je wilt hebben, dat ik uitvind, wie mijn parels heeft gestolen. Jawel .ik zal je den dief hebben aan te wijzen! En wanneer zijn mede plichtige zich zelve in je handen overgeeft, dit vrouw, die zich daar zooeven heeft verraden, dan zeg je wat onzin over Engelsche onder danen! Pas op, ik waarschuw je! Als je dit schepsel tusschen je vingers door laat glip pen, zal ik zorgen, dat je op een oogenblik spijt zult gevoelen ooit geboren te zijn! Arresteer haar en neem haar mede! Doe geen verdere moeite, ik ga met u mede! Ik doe niets liever dan met u mede te gaan. Ik sta er op, dat u mij ar resteert, zeide Sheila, terwijl zij zich tot den detective wendde met een vriende lijk lachje, alsof zij de dochter des hui zes was, die op zich heeft genomen een jong student bij zijn eerste visite op zijn gemak te stellen. Zij bemerkte niet, hoe aller blikken zich met sympathieke ver bazing op haar vestigden en hoe er met verontwaardiging werd gesproken over het optreden van madame Cottrell. Zij zette haar roode mutsje wat steviger op haar hoofd en deed een schrede voor waarts. Zij had een gevoel van opluch ting. Als men Farquhar in de gevange nis zette, dan zou hij er niet alleen heen gaan en haar achterlaten! Dat zou Shei la niet hebben kunnen verdragen. Zij gaf den beide detectives een vriendelijk glimlachje, alsof zij hun moed wilde in spreken bij do uitoefening van hun las' tig uuibL

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5