F0STER5 MAAGPILLEN jMq&zmdw Stukken OOLIJKI) «liSTDBS ONLUSTEN IN SPANJE. Een betooginé te Bilbao. EEN RUSSISCHE JUBILEUM-FILM! Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeurlq. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Poster Maagpillen, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar a 10.65 per Bacon Te Bilbao hebben ernstige onlusten plaats /ehad waarbij een man werd gedood en ver- jcheidene personen gewond. Een nationalis- tischebetooging trok door de straten en riep o.a.: „Weg met de Spaansche republiek! Leve de Baskische republiek!" Verschillende ver- eenigingen in Bilbao moesten haar lokalen sluiten en op last van den minister van bin- nenlandsche zaken, Maura, zijn de te Gui- puzcoa en in andere plaatsen in Navarra verschijnende bladen, tijdelijk verboden tot Dinsdag a.s. De telefoonverbindingen tus- schen Noord-Spanje en Barcelona zijn ver broken. Men vreest verdere onlusten. De bekende Russische filmregisseur Lo- «venstein, die ook de Potemkin-film heeft ge maakt, heeft van de Russische regeering op dracht gekregen tot het maken van een ge luidsfilm in zes talen in verband met het 15-jarig bestaan der Sovjet-Unie. De film moet voor 7 Nov. 1932 gereed zijn. AARDBEVING TE GRIEKENLAND. Zondagmorgen hebben herhaalde krach tige aardbevingen op het eiland Euboa de omgeving van het plaatsje Limni verwoest. Ongeveer 60 huizen stortten in, talrijke an deren werden beschadigd. De inwoners worden door een wilde angst overvallen en blijven vannacht onder den blooten hemel overnachten. Menschen- levens zijn niet te betreuren. fr- EEN IERSCH WEEKBLAD IN BESLAG GENOMEN. Naar de Daily Express meldt, zijn Don derdag te Dublin zesduizend exemplaren van An Phoblacht, een republikeinsch weekblad, door de recherche in beslag genomen. Later verscheen het blad met twee kolommen blan co, daar de censuur hetgeen daar gestaan had, had geschrapt. De drukkers hadden uit protest tegen het ingrijpen van de politie hun werk gestaakt. De directeur van het blad wist hen echter later over te halen weer aan den slag te gaan. Den hoofdredacteur werd mee gedeeld, dat het betrokken artikel als hoog verraad werd beschouwd. EEN HEET GEBAKERD AUTOMOBILIST. Eenige dagen geleden reed een volle auto- >us op Russell Square te Londen een negen- paardsch autotje voorbij. Dit ergerde den automobilist, die het groote gevaarte achter volgde en toen de bus gedwongen was lang zaam te rijden zette hij zijn wagentje met opzet er voor, zoodat de wielen van beide voertuigen in elkaar schoven. De heetgeba kerde automobilist luisterde naar den Ita- liaanschen naam van Tiberio Piero Vergilio Ferraro. Hij is gisteren voor den politierech ter verschenen en heeft zich hooren veroor- deelen tot 10 pond boete en 4 pond 4 shilling kosten. De rechter zeide dat Ferraro niet al leen de levens van de buspassagiers in ge vaar had' gebracht, maar ook zijn eigen le ven. Helaas liet de wet, op grond waarvan de man beboet werd, niet toe hem zijn rijbe wijs te ontnemen, zegt de N.R.Cri DE BANDIETEN VAN NEW YORK. De geweldige actie, door den hoofdcom missaris van politie te New York onder nomen tegen ae bandieten in zijn stad, schijnt nog maar altijd geen indruk te maken op laatstgenoemde heeren. De boeven doen maar net of zij de politie zelf zijn; en af en toe kon digen zij zich bij Lun slachtoffers aan met politie-insignes op hun kleeren. Een brutaal staaltje van deze praktijken werd Donder dagavond vertoond. Moordenaars, die po- litie-distinctieven droegen, drongen een groot gebouw in het hartje van de stad bin nen en begaven zich naar de kantoren van zekeren Maranzano. Zij plaatsten daar het personeel en de aanwezige bezoekers tegen den muur en drongen binnen in het privékan- toor van Maranzano. die gedood werd. Wat hier nu achter zit, weten wij niet, maar de nieuwe tactiek van de politie in de metropool aan den Hudson heeft de gang sters helaas nog niet bekeerd van den dwa lingen huns weegs. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). NOU WIJ!! Mijnheer de Redacteur! Gaarne had ik nog eens eenige plaats ruimte in Uw blad, voorwaar bij voorbaat mijn dank. Tot het jaar 1672 hadden tuinders en boeren uit St. Pancras, Broek op Langendijk, Zuid- en Noord-Scharwoude naar Alkmaar kunnen varen, daarnaar genoemd „de Stads vaarders Ze gingen langs „de Veert" van ot. I ancras en kwamen uit bij het water poortje van de Schermerpoort en brachten zoo hun producten, 't zii tuinbouw of boter en kaas, alles naar behoefte der stad, naar de markt. Maar in het bovengenoemde jaar hadden de Staten van Holland besloten om een jaag- verbinding te maken tusschen Hoorn en Alkmaar en de stad Alkmaar was gehouden een jaagweg aan te leggen, de thans nog bestaande „Hoornsche weg". Lange jaren voordien hadden de stadsvaarders, zooals ik schreef, geen hinder ondervonden en waren dan ook danig in hun wiek geschoten, dat men ook de „Veert" afsloot. Wat nu te doen? Men laadde evengoed de vaartuigen (boeiers) maar ieder nam een graaf °f ®chop mee en bij den dijk gekomen, gingenzqdeze, welke een belemmering vormde voor de uit oefening van hun bedrijf, n^Jes 2'aVj£' Alzoo kwamen ze op dezelfde manier maar weer binnen, maar terug gekomen was de „Veert" wederom versperd en weer ging de zaak open. De Overheid van Alkmaar werd er mee in kennis gesteld en nam ook haar maatrege len, want zoo kon het niet blijven. Dok de stadsvaarders van bovengenoemde dorpen zaten niet stil en zij spraken af om met zoo veel mogelijk volk naar den dij'k te gaan, wat ook gebeurde. Alle man ging heen en er bij gekomen, begonnen ze weer lustig te graven. Maar na een poosje begon het anders <e loopen, dan den eersten keer. De stadsover heid had meteen, dat de graverij begon, een vendel piekeniers er op afgestuurd en na een kleine schermutseling, moesten de stads vaarders den aftocht wel blazen. Omdat zij daar nu allemaal (alleman) waren, noemden zij de Halvemaansbrug de „Allemansbrug" Onderzoek het zelf lezer, zoodra U iemand spreekt, die in deze contreien geboren en getogen is en U vraagt hoe deze brug heet, dan zal hij antwoorden: „dut is de AHe- mansbreg". In hetzelfde jaar liet Alkmaar de „Zes- wielen" maken, waarlangs toen het ver voer ging. Dit is langen tijd zoo gebleven omdat de rijgelegenheid niet best was dit is pas verbeterd in 1877, toen is de Heeren- weg bestraat. M. de Red., ik wilde er enkel maar m-e aantoonen hoe de saamhoorigheid was in die dagen van onze voorouders. Ze werden be lemmerd in hun afzet, men kwam aan hun brood enze spanden samen, om de oor zaak weg te nemen. Daar deed ieder aan mee, totdat ze overmand werden, maar toch moest de stad helpen aan de overhaal. Maar „nou wij", zullen wij nu ook zooals onze voorouders zoo saamhoorig wezen? Deze gedachte kwam bij me op, toen ik het verslag las van de vergadering van „De West" te Koedijk. Daar zijn groote plannen uitgestippeld, waar iedere tuinder aan mee behoort te doen, het gaat om des broods wille. Daarom voorstanders, u behoort alleman mee te werken, indien er een tuinbouw vergadering te Uwer plaatse wordt belegd. Blijf niet thuis en denkt niet: ze redden het wel, néén, werk mee, geeft U stem en toont Uw belangstelling. Het geldt Uw belang, Uw bedrijf, Uw gezin, Uw toekomst, ook die Uwer kinderen. Daarom tegenstanders, (als ze er zijn) kijk naar Uw voorouders, naar hun strijd, kijk naar Uw zwakkere broeders, die Uw steun behoeven en bedenkt: Gij zijt Uws broeders hoeder. Al mogen er nog tegenstanders zijn van het plan van Koedijk, dan kunnen deze zich gerust stellen, er zit géén „Politiek" in, de geheele actie is een bittere ijzeren noodzake lijkheid. Wij moeten nu eenma.1 een wacht tijd doormaken, want zoo blijven kan het niet, en daar moet de regeering steun aan verleenen. Doet zij dit niet, dan zal de financieele strop niet alleen voor ons tuinders, maar voor de geheele samenleving véél erger worden, de terugslag zal een ieder treffen. Nu wordt er van zekere zijde wel gezegd, moeten wij de andere helft laten betalen, want het moet toch weer worden opge bracht. Zeker, de anderen zullen moeten betalen, maar het is niet de helft die steun behoeft. Al zouden de geheele land- en tuin- bouwbevolking daarvoor in aanmerking komen, dan is dit nog slechts 9 pCt. der bevolking. Geeft de regeering niets, dan zal, indien deze 9 pCt. noodlijdend zijn, in den tijd van één jaar door de ne verfbedrijven, die aan de land- en tuinbouwproducten een be werking geven, 23 pCt. noodlijdend zijn. Dit is zoo maar niet weg te cijferen. Doordat de regeering ons steunt, al zal dit ook met groote kosten gepaard gaan, zal alles, ook de geldcirculatie, beter blijven. Ook- zullen wij ons, als de toestand verbetert, direct weer ongeschokt op de wereldmarkt ver- toonen. Als men zelf niet weet hoe men doen moet, kijkt men gaarne eens naar z'n buren. Zoo zou ik willen wijzen op Denemarken, waar besloten is 30 millioen te geven voor de noodlijdenden. Denemarken is een land twee maal zoo groot als het onze, met de helft minder bevolking. Het is een landbouwland en een van de zwaarste concurrenten. Dezen weg moeten wij op, maarsamen, allen voor eén en éen voor allen. U, Mijnheer de Redacteur, mijn hartelijken dank voor de plaatsing, met versch«ldigde hoogachting, Jb- DE VRIES Jz. Sint-Pancras, Sept. 1931. AAN ALLEN IN NEDERLAND, DIE IN DEN ARBETD VAN DEN VOLKEN BOND BELANG STELLEN. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, zich bewust van hare speciale roeping in dezen als Volkenbondsver- eeniging, heeft gemend, dat het op haar weg ligt de gelegenheid te openen niet slechts voor haar leden, maar ook voor alle andere landgenooten, wien de Vol kenbond ter harte gaat, om van hunne belangstelling in de Ontwapeningscon ferentie uit dit oogpunt te getuigen. Maatregelen zijn in voorbereiding voor cle aanbieding aan de conferentie van een adres, waarin deze belangstel ling en hare beweegredenen en oogmer ken tot uitdrukking worden gebracht Met het oog op de groote kosten welke aau de organisatie van een adresbewe ging van dezen aard zijn verbonden, doet het Dagehjksch Bestuur van de „Ver eeniging voor Volkenbond en Vrede" middels dezen een beroep op allen, die haar willen helpen bevorderen, om dat £iw?h"rt SteUn' °ndei' mededeeling, dat alle bijdragen, groote en kleine vvel- Kom zijn en gaarne zullen worden in ontvangst genomen, hetzij door het se cretariaat: Jan van Nassaustraat 93 te 's-Gravenhage; hetzij door den penning meester Mr. S. K. D. M. van Lier, Laan Copes 46 te 's-Gravenhage of door stor ting op de girorekening der vereeniging no. 11245. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, die vertegenwoordigers van alle richtingen om\at, hoopt op aller steun teneinde een krachtige werkzaamheid te kunnen ontwikkelen. Het Dagelijksch Bestuur: Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Voorzitter. Mevr. Mr. C. 3akker—van Bosse, Ondervoorzitster Prof. Mr. A. Anema. Mej. L. C. A. van Eeghen. Mevr. C. A. Kluyver. Mr. J. Limburg. Mr. A. van Rijckevorsel. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. W. H. Vliegen. Mr. S. K. D. M. van Lier, penningm. H. Ch. G. J. van der Mandere, algemeen-secretaris. Mr. A. A. Reepmaker, 2e secretaris. (Wij bevelen dit stuk in de belangstel ling van onze lezers aan en verklaren ons desgevraagd gaarne bereid ook eventueele giften aan ons bureau in ont vangst te nemen. Red. Alkm. Crt.) ANTI-DUMPINGSWETSONTWERP. Instelling commissie van advies. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot toekenning van de bevoegdheid tot het tijdelijk treffen van afweermaatrege- len tegen kunstmatige concurrentie uit het buitenland. De klachten en berichten, welke de regee ring in den laatsten tijd omtrent verschijn selen van zg. dumping hebben bereikt, heb ben haar sedert genoodzaakt, aan dit vraag stuk meer in het bijzonder hare aandacht te wijden. De kwestie is onlangs voorgelegd aan de commissie voor de economische poli tiek. Sedert dien werd door een uit deze ge vormde sub-commissie een rapport betreffen de het dumpingsvraagstuk uitgebracht. Of schoon bedoeld rapport, hetwelk overigens meer als een voorloopige studie is op te vat ten, geen afdoend antwoord geeft op de vraag, of de verschillende klachten omtrent dumping op de Ned. markt al dan niet ge fundeerd zijn, heeft de regeering in dat stuk toch wel voldoende aanwijzing gevonden, dat er aanleiding bestaat om zich tegen ernstige uitwassen van dit verschijnsel paraat te hou den Zij meent daartoe aan de Staten-Generaal een voorstel te moeten doen, hetwelk er toe strekt de regeering de gelegenheid te geven buiten het parlement om, in daartoe leiden de gevallen tegen bepaalde verschijnselen van dumping tijdelijk zekere afweermaatre- ge'en te nemen. De regeering betoogt, dat het woord „dum ping" als aanduiding van een bepaald ver schijnsel voor het oogenblik geen vaststaande waarde heeft en derhalve als grondslag voor een wettelijken maatregel onbruikbaar is. De regeering heeft nu gemeend, zich ten deze te kunnen bepalen tot wat zij in het aangeboden wetsontwerp aanduidt als „kunstmatige concurrentie uit het buiten land", een begrip, dat in art. 1 van het wets ontwerp nader wordt omschreven als „het beïnvloeden van den prijs op de Ned. markt door maatregelen van kennelijk tijdelijken aard, waarbij de opzet aanwezig is om aan eenig Nederlandsch bedrijf een zoodanige schade toe te brengen, dat het in zijn voortbe staan ernstig wordt bedreigd". Er moet sprake zijn van een tijdelijk on- derbieden op de Neaerlandsche markt en daarbij moet de opzet aanwezig zijn om het Nederlandsche bedrijf van die markt te ver dringen en aldus in zijn voortbestaan ern stig te bedreigen. Tegen opneming van het element „opzet" in de definitie zou onover komelijk bezwaar bestaan daar dit element strikt bewezen zou moeten worden. Daar vol gens art. 2 het aanwezig zijn van de kunst matige concurrentie „aannemelijk" dient te zijn, is dit bezwaar goeddeels weggenomen. De voorgestelde maatregelen. Het wetsontwerp geeft de mogelijkheid om maatregelen te treffen in tweeërlei vorm, n.1. in dien van een bijzonder invoerrecht en in dien eener invoerbeperking. Welke deze maat regelen voor het beoogde doel het meest dienstig zou zijn, zou in elk geval afzonder lijk van de omstandigheden afhangen. Beide maatregelen zullen met het oog op bestaan de verdragen in den regel slechts een alge meen karakter kunnen hebben en dan der halve gelijkelijk betrekking moeten hebben op den invoer uit landen, van waaruit niet en van waaruit wel gedumpt wordt. De vraag, of geen bepalingen uit multila terale of delaterale verdragen, bij welke Ne derland partij is, zich tegen het nemen van maatregelen, als in het wetsontwerp voor zien, zouden verzetten, kan naar het oordeel der regeering geheel in ontkennenden zin worden beantwoord, daar in het ontwerp nauwkeurig gewaakt is en is bij de uitvoering gewaakt zal kunnen worden, tegen het tre den buiten de weliswaar nauwe begrenzing, welke de verschillende verdragen voor maat regelen als de onderhavige trekken. Wat den inhoud der artikelen betreft, art 2 geeft de bevoegdheid tot het treffen van tweeërlei maatregelen, nl. de heffing van het bijzonder invoerrecht en de instelling van een invoerverbod met voorwaardelijke toelating van invoer. Ten einde een snel optreden mo gelijk te maken is voor den maatregel de vorm gekozen van een ministerieele beschik king, welke, waar het een ingrijpen in de handelsverhoudingen betreft, als regel zal moeten uitgaan van den Minister van Ar beid, H. en N. Voor de gevallen, dat mede het belang van den landbouw in het p^ding is, zal de beschikking moeten uitgaan van de minister van Arbeid. H. en N. en van Bin- nenl. Zaken en Landbouw gezamenlijk; over leg met de departementen van Buitenland- sche Zaken en Financiën zal in beide geval len raadzaam zijn. Overigens is het de be doeling, dat een beschikking slechts genomen wordt na goedkeuring in den raad van mi nisters. Art. 3 geeft een maximum aan, waarboven ter zake van. de heffinc van een biizonder Inr voerrecht niet zal mogen worden gegaan Het voorschrift beoogt aan belastingplichti gen een wettelijken waarborg te geven tegen al te willekeurige heffingen. Het recht zal ten aanzien van bepaalde goederen nimmer meer kunnen bedragen dan het vijfvoud van he'. invoerrecht, hetwelk krachtens de bepalingen der Tariefwet 1924 bij den invoer van die goederen wordt geheven. Van goederen bij het tarief niet belast kan een recht worden geheven van ten hoogste 33 1/3 der waar de of een dienovereenkomstig specifiek recht. De bepalingen der Tariefwet 1924 zijn ten aanzien van de heffing van het bijzonder in voerrecht van overeenkomstige toepassing Samenstelling der commissie. Art 6 regelt de wijze, waarop aanvragen tot het heffen van afweermaatregelen tegen kunstmatige concurrentie worden aanhangig gemaakt. 'Komt bij de regeering een klacht 'binnen, dan wordt deze in handen gesteld van een commissie, tenzij reeds aanstonds zou blijken, dat zij voor nadere behandeling niet in aanmerking komt. Bedoelde commis sie wordt ingesteld door de Kroon en zal be staan uit vijf gewone leden en twintig buiten gewone leden. De gewone leden zullen moe ten zijn onafhankelijke, vooraanstaande oer sonen met groote ervaring op algemeen eco nomisch gebied. Dezen of hunne plaatsver vangers zullen regelmatig aan de behande ling der aanvragen deelnemen en daarbij de hulp en voorlichting krijgen van enkele bui tengewone leden tot een getal van ten hoog ste vier, al naar gelang van den aard der aanvrage, daartoe uit het corps der buitenge wone leden, in verband met hunne bijzondere kennis van het te behandelen onderwerp,'aan te wijzen, zoodat het aldus versterkte college in staat mag worden geacht om de ingeko men klacht in haar vollen omvang te beoor- deelen. Een maatregel zal nimmer langer kunnen gelden dan voor een tijdvak van een jaar; een verdere voorziening zal slechts mogelijk zijn in den vorm van een hernieuwen maat regel na een hernieuwd volledig onderzoek HUURSTAKING IN HAARLEM? De huurders van 170 woningen in Haarlem-Noord hebben een comité sa mengesteld, dat een huurstaking zal moeten voorbereiden. DOODELIJKE VAL. Bij den bouw van de derde katholieke kerk aan de Keizer Ottolaan te Bussum is de 46-jarige opperman Bouman, uit Hilversum, met een vracht steenen naar beneden gestort. De man is aan de be komen verwondingen overleden. ZELFMOORD IN EEN HUIS VAN BEWARING. In het huis van bewaring te Breda heeft een verdachte, die daar in voorloo pige hechtenis werd gehouden, zich van het leven beroofd. Toen men hem Vrij dagavond om zeven uur een avondmaal verstrekte, werd niets bijzonders opge merkt, doch drie kwartier later vond men den man dood in zijn cel. Met een zakdoek, welken hij bevestigd had aan zijn krib, had hij zich de keel dichtge- snoerd. ONGELUK IN FABRIEK TE GOUDA. In de stearine-afdeeling van de N. V. Kaarsenfabriek „Gouda" is de 14-jarige D. M. Verschoor uit de Vondelstraat met zijn linkerhand door een machine ge grepen, waardoor hem de geheele arm tot aan den schouder werd afgerukt. Het duurde een half uur, voordat men den ongelukkigen jongen uit zijn verschrik kelijke positie had bevrijd, zegt de Tel. Hij is naar het Van Iterson-ziekenhuiii vervoerd. KORTE BERICHTEN. Zaterdagnamiddag is officieel geopend de Meubelmakersvakschool, Laurierstraat 107 te Amsterdam. WER KLOOZEN-DE MONSTR AT IE TE AMSTERDAM. Als gevolg van een oproep van de R. V. O. (revolutionnaire vakvereenigingsoppositie) zijn Zaterdagmorgen pl.m. 200 werkloozen op het Amstelveld bijeengekomen voor een demonstratie ten gunste van de communis tische werkloozen-eischen. Het raadslid Schalker sprak de betoogers toe en legde er den nadruk op, dat men zich bij den optocht volkomen naar de aanwijzingen der politie moest gedragen. In den stroomenden regen vertrok de kleine stoet even na twaalven voor een tocht van een paar uur door de stad. Op het stadhuis zou een deputatie een adres aan den raad af de zijn geven. Een buitengewoonsterke politiemacht onder leiding van inspecteur C. P0tfur ®t' geleidde den stoet. üer> DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA Het hoofdbestuur van het Nederi d Kruis heeft uit de ingekomen giften overgemaakt aan de Union Intern de <L? aux Enfants te Genève voor steun 5* Chineesche kinderen, die het slachtoW geworden van den watersnood. Z1- COURANTENLOOPERS-STAKING tp DEN HAAG GEËINDIGD. In de conferentie op 3 Augustus i i besloten de staking onder de loopers d»r bladen voorloopig te schorsen en te fr i, op basis van de regeling te Rotterdam Tn overeenstemming te komen. Thans i« ot intusschen opgerichte loopersver de overeenstemming verkregen, zoodat de t"2 sing is opgeheven en door middel een collectief contract een einde aan v, van schil is gemaakt. aan he* ge- DAGBLAD „DE TIJD". Thans is volgens het Hbl. het definiH besluit gevallen om de aandeelen van H. wv Dagblad en Drukkerij „De Tijd" aan N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" over t! dragen ie In de komende weken zullen de nnnW- formaliteiten worden vervuld, waarna r?e Spaarnestad" de exploitatie van de dathu den „De Tijd" en „De Amstelbode" en tl de drukkerij „Het Kasteel van Aemstel" w hand zal nemen. er INBREKERS TE ROTTERDAM. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben inbrekers zich toegang verschaft' tot het kantoorlokaal van dé Vervoermij De Blauwe Ster" aan den Haringvliet. Zij heb ben uit de lessenaar van de N.V. „Samor" een geldkistje genomen, dat zij hebben open gebroken, waarna zij een bedrag van 2400 aan bankbiljetten hebben gestolen. DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR DEN HAAG VERTROKKEN. De koningin en prinses Juliana vertrok ken hedenmorgen oin 9J4 uur per auto van Het Loo naar Soestdijk, waar zij ten paleize van de koningin-moeder het noenmaal ge bruikten. Later op den dag zijn zij per auto naar Den Haag gereisd. DE MUIDERSTRAATWEG. De reizigerstreinen zullen deze week over het nieuwe Spoorwegviaduct rijden. De werkzaamheden voor de verbetering van den verkeersweg 't Gooi—Amsterdam bij den beruchten spoorwegovergang in den Mui- derstraatweg zijn thans zoover gevorderd, dat nieuwe spoorwegviaduct over dezen straat weg binnen enkele dagen in gebruik kan wor den genomen. Van Woensdag af zullen de reizigerstrei nen, komende van Amsterdam en van Zater dag af eveneens dg treinen gaande naar Am sterdam. over het viaduct gaan rijden. De treinen zullen over het nieuwe wegge deelte voorloopig langzaam rijden; de reizi gerstreinen zullen daardoor belangrijke ver traging ondervinden. Men reként op een ver traging van 7 minuten bij aankomst te Am- sterdag C.S. Dientengevolge zullen dus van 19 dezer af de aansluitingen te Amsterdam C. S. voor de treinen komende van het Gooi niet verzekerd zijn, indien te Amsterdam C.S. volgens de dienstregeling niet tenminste een overgang van 15 minuten bestaat. De vertraging van 7 minuten zal tenmin ste een week duren. De spoorwegen zulten zocdra de veiligheid van 't verkeer zulks toe laat de snelheid weer opvoeren. Het zal een ter wel eenige weken duren alvorens net nieuwe baangedeelte met de normale snelheid bereden zal kunnen worden. DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN Zaterdagavond bemerkte een rangee^h die op een rijdende locomotief stond even ten het station D. P. te Rotterdam, da man op den weg lag. Hoewel hij den m nist onmiddellijk waarschuwde, kon toen worden voorkomen, dat de man eenige werd meegesleurd. Bij onderzoek bi den man, de veertigjarige werkman Werkspoor P. F. Bost, het linkerheen gen^ was afgereden en dat hij een zware wonde was aigeieutn en uai uij ecu «.»-■- aan het onderlijf had. Bost moet d f(jcr voor de machine, waarop de_ r« 2 den. stond, uitrijdende locomotief zijn o Het slachtoffer is in zorgwekkend6" Qver. naar het ziekenhuis aan den Cooismg gebracht. 157. Als ze in de stad aangekomen zijn, gaan ze langs een bioscoop, waar een kindermatinée gegeven wordt. „Zullen we daar eens ingaan?" stelt Tante Zeekat voor, die nog nooit in een bioscoop geweest is. Het spreekt van zelf dat ze allemaal dolgraag willen. 158. Nieuwsgierig kijken ze rond door t^en te zaal, waar overal menschen op r'J >e en geduldig wachten tot het groote gor vooraan in de zaal hangt, weggetrok e rend „Wat zit daar achter?", vraagt tante o0fdt aan Marinus. „Het projet**»doek Marinus, maar nu is la*te nog even wijs. maar afwachtefc.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6