JPIRIN de wereld £xutd: en5uinkum ^Buitenland Slechïs één oogenbük, verkoudheid, rheumatiek en alle soorten pijn j MEDISCHE FACULTEIT TE MADRID AFGEBRAND. DE OOMJHE OESTERS om U te kunnen zegge-:, dal tegen Aspirin-Tabletten het bekendste en be proefde middel is. (Let op den orenjeband. Prijs ?5 ets. hunne tegenwoordigheid en noodigde hen uit om in den Muziektuin met het bestuur een verversching te gebruiken. Zijn zoon dankte hij voor het initiatief voor een vlag voor de 6tichting. Deze vlag was tijdens de plechtigheid ge- heschen. Zij voert als symbool van „Wester- licht" een ondergaande zon. In den hoek be vindt zich het stedelijke wapen. Een goed ontwerp, dat aller instemming mocht ver werven. De plechtigheid was hiermee ten einde. En nu wordt er weer onverpoosd gewerkt om het gebouw zoo spoedig mogelijk gereed te hebben en aan zijn bestemming te kunnen doen beantwoorden. Wij hopen dat allen die er in de toekomst zullen worden opgenomen, er een aangenamen levensavond zullen slij ten. DE LANGENDIÏKER GROENTE VEILINGEN. De ongeveer 2700 tuinbouwers, die bij de feilingen van den Noordermarktbond en de Langendijker Groenten-Centrale, beide vei lingen aan Langendijk, zijn aangesloten, ma ken slechte tijden door, wat in de verloopen week weer duidel.k is gebleken. Indertijd had den de veilingsbesturen de bepaling gemaakt, dat beneden 60 cent per 100 K.G. geen groen- ten mochten worden verkocht op straffe van boete, doch ook hier geldt het, dat in buiten gewone omstandigheden wel eens van de ge wone bepalingen moet worden afgeweken Ongetwijfeld is de bedoelde bepaling inge voerd, om te voorkomen, dat minderwaar dige producten in den handel zouden komen, waardoor de goede naam van de Langen dijker groenten op de markten in binnen- en buitenland zou kunnen worden geschaad. Op dat oogenblik schijnt men moeilijk te hebben kunnen vermoeden, dat er tijden konden ko men, waarin groente van uitnemende kwali teit zelfs geen 60 cent kan opbrengen. Dit nu gebeurde ook weer deze week, evenals zich dat reeds herhaalde malen heeft voorgedaan. Dat in deze slechte tijden dan door de tuin bouwers nog beneden die fatale grens ver kocht wordt; al is het dan buiten de veiling, is iets zeer menschelijks. Voor de veilingsbe sturen is het allicht zaak, ter meerdere waar deering van ingestelde reglement, een en an der aan een herziening te onderwerpen. Roode, witte en gele moeten in het verband van bovenstaande worden genoemde. Witte kool kon deze week voldoende koopers vinden, daar de inmaakfabrieken deze gebruiken voor het fabriceeren van zuurkool. Toch kon ook hier zoo goed als nimmer meer dan 0.60— 0.80 worden gemaakt, en mocht het eens 1 of 2 dubbeltjes hooger zijn, dan was de aan voer te gering in verhouding tot de vraag. Van deze kool werden aan de twee veilingen 75 spoorwagens aangevoerd. Aan roode kool 'bestond de aanvoer uit rond 25 spoorwagens voor 10.000 K G. En ook hier kwamen prijzen van 0.60 bij her haling voor. Soms waren de schuiten met groote kool, intusschen van uitnemende kwa liteit, onverkoopbaar. Voor kool van 1 K.G., de meest gezochte zwaarte, kon nog wel eens 1 1.50 worden gemaakt, doch dit kwam sporadisch voor. De aanvoer van gele kool was niet zoo groot, n.1. 17 spoorwagens, die ook voor het meerendeel voor 0.60 per 100 K.G. werd verkcht. Voor mooie partijtjes van uitgelezen grootte kon nog wel eens 1.101.50 wor den bedongen. De aanvoer van aardappels bestaat voor een groot deel in ronde Duken, die meest naar Engeland werden verkocht. De prijs van deze aardappelsoort is niet slecht, n.1. 4 4.50 per 100 K.G. Daar deze groot van stuk zijn, is het beschot naar evenredigheid Groote Schotsche muizen brachten ruim 3 op en voor het binnenland, dus de gewone, werd 6.507.50 besteed. Drielingen wer den voor 77.50 verkocht. Blauwe Eigen heimers, waarvan de aanvoer niet groot was, liepen van 2.704.89, Eigenheimers van 4.80—5.50 De aanvoer bedroeg aan beide veilingen rond 20 spoorwagens. Tomaten liepen in prijs achteruit, zoodat voor de A kwaliteit de 9 niet meer kan wor den verkregen. Andere soorten brachten nog lagere prijzen op. Voor bieten en wortelen was de kooplust ook niet bijzonder groot. Een prijs toch van 1.502.50 voor wortelen was de koop lust ook niet bijzonder groot. Een prijs toch van 1.502.50 voor wortelen en 1 2.40 voor bieten bewijst deze geringe animo wel. Beter ging het met slaboonen. Gelukkig die bouwers, die er nog wat ter markt kunnen brengen. Voor mooie, niet te dikke en van roest vrije, boonen werd graag 20 cent en iets meer per K.G. betaald; hadden ze een van deze afwijkingen dan moest met 2 a 4 minder worden volstaan; de minste kwaliteit bracht 1314 op. Voor snijboonen van de puikste s"ort kon tot 15—17 worden gemaakt, mindere kwaliteit bracht minder op, 812 Aan beide veilingen bedroeg de aanvoer 43000 K.G De aanvoei van bloemkool had in hoofd zaak te Broek op Langendijk plaats. In de eerste helft der week kon van 58, later van f 7—11 warden gemaakt De prijs van gro- e uien is niet hoog, doch is in verhouding :t de koelprijzen nog rede lijk te noemmi Z? 'I- m n.1. van 4—/ 4 90 Voor nep was i~£ meer belangstelling, zoo- e. PP!?,?1 i iets be'er warm, nl f 5— f 6. ,n ir-ider ,n trek Konden die -ars::^ 'jk nog 2 ro opb'. <>o- gen, op het eind r-»r moes' :- rV --.- pe, veer laten cn noesten ;r vrcr i.~ü gq worden verkocht. Ne,-, deed h-t wc:' iets beter, weshalve de prijzen hiervan van 3.20 3.60 liepen. Aan de twee veilingen wer den in 't geheel 12 spoorwagens uien vernan- deld. BROEK OP LANGENDIJK. De nood en de actie onzer tuinders. Wie eenigszins van nabij bekend is met den tegenwoordigen toestand onzer tuin ders, weet, dat de klachten niet overdreven zijn en wie eens een blik in de boeken onzer Coöperatieve Boerenleenbanken mocht slaan, zal ongetwijfeld wel tot de overtuiging ko men, dat het gros onzer bouwers er nu niet bepaald schitterend voorstaat. Immers, de verslagen van de Provinciale Commissie uit de Veilingen hebben ons ge leerd, dat de credieten, door de provincie in 1923 door middel van de Boerenleenbank verleend, nog op verre na niet zijn afgelost en dat in 1931 al weer voor zeer aanzien lijke bedragen borg is gesproken, nu door provincie en gemeenten, om te helpen, den tuinders het hoofd boven water te houden. En terwijl deze kapitalen zijn aangewend, om den ongunst der tijden te boven te komen, brengen zij veel minder op dan dit aange wende kapitaal en moet ten derden male een beroep op de overheid worden gedaan tot redding uit den nood. Bij dezen stand van zaken is het te begrij pen, dat de gedeputeerden zich de vraag stel len: Wat nu? En dat aan den anderen kant, waar de liefde voor overheidsbemoeiing nu niet zoo groot en warm is, op grond hunner economische of sociale inzichten, men zich ook de vraag gaat voorleggen of al die over heidshulp nu in werkelijkheid een goede is, eene die doel treft of te wel het doel voorbij schiet. We willen ons liever onthouden van het voor en tegen nader te ontwikkelen, doch alleen constateeren, dat dit verschil van in zicht er is en dat zelfs vooraanstaande man nen in de tuinbouworganisatie op het h.i. be denkelijke van dien steun hebben gewezen en er tegen zijn opgetreden. Afgescheiden van deze tegenstrijdige mee ningen, kan worden vastgesteld, dat de nood onzer tuinders groot is en dat vooral zij, die tot de onvermogenden behooren of zij, die van minvermogenden onvermogenden 'zijn geworden, dien nood het scherpst aan den lijve voelen. Tot deze twee groepen behoort ongetwijfeld het gros onzer tuinders en alles zins begrijpelijk is het, dat die menschen zich het eerst en het meest laten hooren. We willen niet zeggen dat het vanzelf spreekt, maar als feit kan het worden opgemerkt, dat in de besturen onzer Centrale tuindersorga nisaties nu juist als bestuurslid niet zitting hebben de mannen, die het scherpst de gevol gen van de heerschende crisis ondervinden, althans door die crisis nog niet onmiddellijk tot broodeloosheid zijn gebracht. Noch in de Provinciale Commissie uit de Veilingen, noch in de besturen der veilingsorganisaties vindt men de tuinders, die geen „weg of steg" meer weten, zoodat de prikkel tot het voeren van actie daar minder wordt gevoeld. Het vorige jaar is dit ook tot uiting gekomen, doordien de actie voor steun aan de tuinders niet uit ging van de Centrale organisaties, maar „van onderen af". Van hieruit werden de hoofdorganisaties uitgenoodigd, nu toen eens aan te pakken, middelen te bespreken om te trachten in den ellendigen toestand veroete- ring te brengen. Een groote vergadering is toen, als gevolg van die actie „van onderen af" te Alkmaar gehouden, maar na dien, zeg gen de gedupeerden, de mindere man onder de tuinders, is het weer denzelfden weg van lijdzaamheid en afwachting gegaan. En thans is opnieuw eenzelfde actie, op dezelfde leest geschoeid, op touw gezet. Onze tuinbouworganisaties, de ongeveer 30 van Langendijk, die uit de Streek en andere tuin bouwcentra in Noord-Holland zijn vanuit Koedijk uitgenoodigd acte de présence te ge ven op een groote provinciale vergadering, waar den nood der tuinbouwers zal worden belicht en waar ongetwijfeld getracht zal worden middel en aan te geven, waardoor de hulp aan tuinders het best kan worden ge diend. Het bestuur van den grooten tuinbouw- bond, de Noordermarktbond, heeft bereids besloten afgevaardigden naar die vergade ring te zenden en we twijfelen niet, of ook het bestuur der Langendijker Groenten- centrale, den tweeden grooten tuinbouwbond en veilingsorganisatie, zal in denzelfden geest beslissen. De leiders worden geleid en de geleiden worden leiders. Als daar maar veel goeds uit geboren wordt! Keurmeesters van het U. C. B., die de leiding hebben bij het keuren der aange voerde producten ter verkrijging van het U. C. B.-certificaat, wordt ontslag aange zegd, veilingleiders acht men, volgens uitin gen van recenten datum nu niet bepaald noodig: zoo vaart reeds een geest van be zuiniging door de gelederen der tuin bouwersorganisaties. Men mag dus aanne men, dat men in eigen kring den ernst van den toestand beseft en in dit opzicht mag het tot verheuging stemmen, als tot krachtdadige actie voor een menschwaardig bestaan wordt aangespoord. En dat het ernst is met die actie, begrijpt men te meer, als men zich begeeft te midden oer tuinders. De leuze is: „er moet iets wor- der gedaan, zoo kan het niet langer". Deze menschen gaan den winter in met groote be hoefte^ en met weinig of niets om die te be- redig-n. Wie de diepte van deze aangevatte "ctie veet te peilen, den ernst beseft, waar mee en waarom deze daadwerkelijke poging wordt aangepakt, zal niet achterblijven in het verleenen van moreelen steun aan hen, die een der pijlers van ons maatschappelijk leven te beproeven wat gezonder te maken Honni soit qui mal y pense, TUMULT IN HET SPORTPALAST TE BERLIJN. De soc.-dem. partij in Duitschland had voor gisteravond een demonstratie in het Sportpalast georganiseerd, waar voor com munisten gelegenheid tot debat zou bestaan. De soc.-dem. rijksdagafgevaardigde Kuenst- ler, had als-onderwerp genomen „Afrekening met de Communistische Partij". Om 8 uur zoü de vergadering beginnen, maar reeds om 6 uur was het Sportpalast door de politie gesloten, aangezien, naar door de vergade ringsleiding werd medegedeeld reeds tegen 12 uur elementen binnengesloopen waren, die onrust wilde verwekken. Reeds van den aanvang af heerschte groote onrust in ae zaal. De vergadering eindigde tenslotte in groot tumult en vechtpartijen. Rijksdagafgevaardigde Kuenstler verweet den communistischen leiders in zijn redevoe ring innerlijke leugenachtigheid en becriti- seerde vooral hun optreden bij den Volks- entscheid. Het eenheidsfrontgeschreeuw van de communisten is even oneerlijk als de ge- heele politiek der communisten sedert 1918 Het is aan de sociaal-democratie te dan ken, dat ondanks de verkiezingsoverwinning van Hitier het fascisme niet 'onbeperkt aan de macht is gekomen. De communistische partij doet niets anders dan de soc.-dem. partij uitbuiten. Nog voor de communistische rijksdagafge vaardigde Heinz Neumann aan het woord kwam, kwam het in de zaal tot incidenten. De rijksbannierleden verwijderden echter iedereen die interrumpeerde. Neumann ver klaarde, dat Kuenstler tegen de communisten slechts een reeks van scheldwoorden had ge bruikt, maar geen stelling had genomen te genover de politiek van de regeering-Brue- ning. In het rumoer en geraas van de gehee- le vergadering slaagde'Neumann er slechts door inspanning van al zijn krachten in zich eenigszins verstaanbaar te maken. Het ru moer nam ten slotte een dergeliiken omvang aan, dat Neumann niet verder kon spreken. De geheele zaal was in opstand. Vechtpar tijen ontwikkelden zich, waarbij een groot aantal personen gekwetst werd. Ten slotte was de toestand zoo hevig geworden, dat de vergadering moest worden gesloten. HET PROGRAM DER NIEUWE ENGELSCHE REGEERING. Het Nationale bezumtèin<?sont- werp in tweede lezing aange nomen. Het nationale bezuinigingsontwerp is door het lagerhuis in twee lezing met 310 tegen 253 stemmen aangenomen. Voor de stemming had Snowden nog het woord gevoerd, waar bij hij uiteenzette dat Henderson oorspronke lijk geen bezwaren had tegen de door het oude kabinet besproken bezuinigingsmaatre gelen. AMERIKA BETAALT 18 MILLIOEN DOLLAR AAN DUITSCHLAND. Voor in beslag genomen eigen dommen. Het departement van Staat maakt de uit betaling bekend van 18 millioen dollar krachtens het verdrag met Duitschland be treffende de terugbetaling van in beslag ge nomen eigendommen. schaffing van de dreadnoughts van onge veer 30.000 ton. Dit voorstel wordt geba seerd op de groote kosten die door een be perkte gebruiksmogelijkheid van dit scheeps- type niet meer worden gerechtvaardigd. De Amerikaansche regeering die vroeger an dergelijke voorstellen niets heeft willen we ten zou volgens deze geruchten bereid zijn dit voorstel in overweging te nemen daar ook de Amerikaansche deskundigen zich thans hebben uitgesproken voor een pracfi- scher scheepstype. DRIE PERSONEN TIJDENS BERGTOCHT BEVROREN. Volgens een bericht in de Berlijnsche bla den uit skt. Johann in Pongau is aldaar "en geheel huisgezin het slachtoffer van de kou de geworden. Men heeft n.1. den ambtenaar Hauptmann, zijn vrouw en dochter, die <en bergtochtje ondernomen hadden in de bergen gevonden. De vrouw en dochter waren reeds overleden. Hauptmann leefde nog, doch is onderweg naar het ziekenhuis eveneens over leden. HET VERGAAN VAN DEN TRAIT D'UNION. Naar uit Oufa gemeld wordt, is het on geluk van het Fransche vliegtuig Trait d' Union veroorzaakt door een ontploffing in den motor. Doret verklaarde aan vertegenwoordigers van de pers, dat Mesmin, die het toestel be stuurde, nog een poging gewaagd heeft zich evenals hij te redden door met behulp van een parachute naar beneden te springen. Zijn va.rrherm ontvouwde zich echter niet en Mesmin, die er in verward geraakte, bleef aan boord van het vliegtuig. Lebrix heeft den tijd niet gehad de riemen waarmede hij bevestigd was, los te maken. Doret zelve is volkomen ongedeerd en man keert niets. Hij wil de plaats des onheils ech ter niet yerlaten en logeert ten huize van een communistische partijlid, in afwachting van den aankomst van den vertegenwoordiger van de Fransche ambassade te Moskou, die vertrokken is naar Oufa. De lijken van de omgekomen vliegers zijn in een voorloopig graf op de plaats van het ongeluk ter aarde besteld totdat de vertegenwoordigers van de Fransche ambassade zal zijn aangekomen. Waar het vliegtuig is neergekomen, is het gras in een omtrek van ongeveer 100 Meter bij 30 Meter verbrand. HET HOOVER-MORATORIUM. Zal het verlengd worden? De Washingtonsche correspondent van de „Times" meldt, dat zoowel in politieke als in financieele kringen in Amerika vele ernstige en voortdurende teekenen wijzen op een bizonder: acti viteit, waardoor de buitenstaander die de ontwikkeling gade slaat, in den loop van de komende weken belangrijke din gen verwacht. Men vermoedt," dat een dezer belangrijke dingen een verlenging van het moiatorium zal zijn De bank- wei eld is het er over eens, dat het mora torium zoo spoedig mogelijk tot 4 of 5 jaar zal moeten worden uitgebreid Het is echter nog geenszins zeker, dat Hoo- ver ondanks den voortdurenden en krachtigen druk, die op hem wordt uit geoefend. zich zal laten overreden Als belangrijk argument voert men aan, dat slechts een dergelijk langdurig morato rium de achtergrond voor een Fraosch- Duitsche toenadering kan vormen Hoover heeft klaarblijkelijk de bedoe- Iing, de zaak zoolang uit te stellen tot hij het congres erover heeft kunnen raadplegen. Van welingelichte zijde verklaart de Times-correspondent echter te we ten, dat men Hoover dringend heeft verzocht, zoo spoedig mogelijk een be slissing te nemen. In enkele kringen voorspelt men zelfs, dat president Hoo ver zal overgaan tot net doen van actie ve stappen tot verlenging van het mo ratorium Volgens een telegram van de Enchange Telegraph Company acht men de verlenging van het moratorium met een jaar zoo goed als zeker. AFBROKKELING VAN HELGOLAND. De grootste sedert 1926. Aan den steilen noordelijken oever van het eiland Helgoland zijn Zondagmiddag naar het W.B. meldt stukken rots naar beneden ge stort, waardoor groote massa's gesteente, men spreekt van vele duizenden M3., in be weging zijn gebrachtt. De afbrokkeling ge schiedde op een punt, waar de weg langs oen oever reeds meermalen achterwaarts moest worden verlegd, en dat 35 M. hoog boven het water ligt. De bewoners van het eiland verklaren, dat deze afbrokkeling de grootste is sinds 1926 Misdadig opzet? Het gebouw der medische faculteit te Ma drid is volkomen afgebrand. De schade be draagt ongeveer twee millioen peseta's. Het geheele meubilair, het laboratorium en kost baar aardewerk uit de veertiende eeuw zijn verwoest. Het zou hier een misdadigen aanslag be treffen. zeer belangrijk en worden voor alle mini.*- nes afzonderlijk bepaald. Ook de loon en dei beambten worcien hierin gerege'd In het tweede artikel zijn de ioonsverlam». gen voor de onderwijzers en onderwijzeres^ der openbare scholen geregeld Artikel drie bevat de verlagingen voor de onderwijskrachten op de mifldelbare scholen Het minimum salaris van deze leeraren en leeraressen wordt met driehonderd mark ver minderd. Artikel vier heeft betrekking op de bezoldi- gingen der leerkrachten aan handelsscholen* terwijl artikel vijf meer algemeene uitvoe' rings bepalingen bevat. De voorschriften van dit deel van de nood verordening treden op 1 October 1931 jn werking. Tegelijk met deze verordening wordt een noodverordening van 12 September gepubli ceerd tot wijziging van de Pruisische kieswet van 24 Augustus 1931. Paragraaf I van deze verordening bepaalt dat voortaan voor eiken zetel 60.000 stem men in plaats van 40.000 noodig zullen zijn De verordening treedt in werking op den dag, waarop de Rijksdag- of de Landdagver kiezingen worden vastgesteld. De hooge ambtenaren in Pruisen klagen. Inzake de zooeven uitgevaardigde noodver-. ordening van de Pruisische staatsregeering heeft het onmiddellijk bijeengekomen bestuur van den landsbond der hooge ambtenaren in Pruisen als volgt stelling genomen. „De noodverordening grijpt willekeurig en met duurzame werking veranderend inhet ambtenarenrecht in. De Pruisische noodver. ordening overschrijdt het kader van de nood verordening van den Rijkspresidentt van 24 Augustus, die slechts maatregelen toelaat van voorbijgaanden aard teneinde de begroo tingen in evenwicht te brengen. Ter handha ving van de rechtsgedachte, die niet alleen den grondslag vormt van het ambtenaren dom, maar ook van den staat zelve, zal cte andbond een rechterlijke beslissing vragen over de rechtsgeldigheid van de genomen maatregelen". GROOTE STAKING IN TEXTIEL FABRIEKEN TE POLEN. 30G9 man in staking gegaan. Drie duizend arbeiders van een tex tielfabriek in den omtrek van Lodz zijn in staking gegaan, omdat de directie 800 arbeiders ontslag had aangekondigd. De staking verloopt tot nu toe ordelijk RECORDSVERBETERINGEN IN ENGELAND! 124 K.M. per uur met een sneltrein. Nu Engeland na de Schneiler-cup- races wederom een nieuw record boekt voor de grootste snelheid in de lucht, heeft gisteren de machin'st Street een ander record op Engelschen naam ge bracht. dror den trein' Sheltenbam Londen te rijden met een gemiddelde snelheid van 77 mijl of bijna 124 K M. per uur, dat is 10 mijl sneller dan den snelste trein ter wereld, nl. van de Canadlan Pacific Railway, die tot nog toe het wereldrecord hield De trein be reikte 1% minuut eerder dan gewoon lijk Paddingtonstation en Street ver klaard, dat hij nog wel 5 minuten had kunnen winnen. DE NOOD IN DUITSCHLAND. Proclamatie inzake winterhulp. De Duitsche liga van weldadigheidsveree- nigingen heeft een proclamatie uitgevaar digd, waarin wordt opgewekt geld, levens middelen, kleeding, linnengoed, hout en ko len ter beschikking te stellen ter leniging van den nood. In het geheele land zullen verzamelplaatsen worden ingericht. Re Rijks- regeering geeft een aanbeveling voor deze hulpactie. DE STAND DER BEWAPENINGEN. Rusland en Italië geven elkan der inlichtingen. Tusschen de Russische en de Italiaansche regeeringen is een overeenkomst tot stand ge komen over het uitwisselen van statistisch materiaal over den stand van de bewapenin gen. Reeds in de eerstvolgende dagen zal de Russische regeering de Italiaansche ambassa de te Moskou de eerste opgaven verstrekken over de sterkten van alle wapens van het Roode Leger in den vorm van een memoran dum. Engelsch voorstel tot afschaf fing van groote slagschepen? Volgens een bericht van de Exchange Te legraph Cy. uit Washington doen aldaar ge ruchten de ronde dat de Engelsche regeering (Opnieuw voorstellen heeft gedaan tot af* NIEUWE NOODVERORDENING IN PRUISEN. Het Pruisische staatsministerie heeft giste ren de noodverordening afgekondigd, die de reeds geruimen tijd geleden aangekondigde bezuinigingsmaatregelen bevat. Deze noodverordening is een omvangrijk en ingewikkeld juridisch document van acht- en-twintig bladzijden druks. In het eerste artikel zijn de wijzigingen van de bezoldigingen in Pruisen opgenomen. De verlagingen ziin voor sommige groepen DE RAMP IN MIDDEN-AMERIKA. 3060 slachtoffers in Honduras? Volgens een bericht uit Colon wordt het aantal slachtoffers van de catastrophe thans geschat op 3000 Er is n.1. bekend gewor den, dat verscheidene plaatsen in het bin nenland ook zwaar geteisterd zijn. Twee nieuwe gevaren bedrei gen het land. De hoofdstad van Britsch-Honduras, Belise, die in de afgeloopeu week is ge teisterd door een hevige cycloon, wordt than= bedreiyd door twee nieuwe geva ren. In een der voorsteden, Mesopota- mië genaamd, is een hevige b and uit gebroken, die nog niet bedwongen kon worden. Het vuur breidt zich uit in de richting van een opslagplaats van groo te hoeveelheden alcohol en men vreest, dat deze voorraad, wanneer het vuur niet tijdig kan worden gestuit, tot ont ploffing zal komen. Het tweede gevaar bestaat in de nadering van een nieuwe hevige cycloon, die door het meteorolo gisch station te Tacubaya wordt aange kondigd. De stad Quintana Rio zou door deze nieuwe cycloon hevig zijn geteis terd, de orkaan zou een snelheid hebben van 100 K.M. per uur. 159. En al afwachtend, ontdekt ze dan ook wel, hoe het kort daarna donker wordt en hoe zich op het witte doek de hartroerende geschie denis van Klein Duimpje gaat afspelen. Tante leeft nog meer met het verhaal mee dan de kin deren. Maar als dan die booze wildeman met zijn scherpgeslepen mes eindelijk en ten laatste op de onnoozele bloedjes van kinderen afkomt, dan kan ze het niet meer houden. Ze springt op en wil met opgeheven paraplu dien boozen ke rel te 160. „Wilt U alsjeblieft dadelijk de zaal ver laten zegt barsch een zaalknecht met gouden tressen behangen. „U maakt opschudding zoo moeten de ontdane Oesters, of ze willen ol niet, naar buiten. Tante is woedend. „Die m*® doet zeker met dien wildeman samen", roep te, „ik ga de politie waarschuwer:''. En ze kalmeert niet eerder vóór Marinus, die loopt te schudden van het lachen, haar alles haarlijn heeft uitge legd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6