^Büutatiand JlecfUszakw jHacktêetichten gewerkt wordt door den „werkman", dan komt dit bedrag aan den belastingbetaler ten goede j Ja, mijnheer Smeding, U heeft mij inder daad goed begrepen, ik til aan uw zorg niet zwaar. Ik bekijk de zaak inderdaad practiscn en nuchter. Ik heb het genoegen het V eersche raadhuis te kennen, in en uitwendig. Ik her" inner mij nog levendig uit de roemruchtige dagen der mobilisatie hoe schoonheidsma- niakken haast huilden dat het mooie gebouw in verval raakte. Ik zag er menschen van a - lerhande nationaliteiten haast in aanbidding neerknielen voor dat schoone gebouw. Mijnheer de Redacteur, ik ben een nuchter mensch. Ik vind dat de tijd gekomen is dat men dat raadhuis en tientallen andere gebou wen die hebben afgedaan, sloopt. Dat de tijd gekomen is dat men eens ophoudt met geld smijten om die gebouwen te repareeren (een mooier woord is restaureeren) want er zijn millioenen aan besteed en zonder practisch nut. Het nageslacht daarover kan de heer Smeding c.s. gerust zijn zal er niet zwaar over tillen of er al dan niet oude gebouwen 6td3tl 't Is mogelijk, dat de regeering inzake de restauratie van dit raadhuis een anderen koers inslaat. Als de heer Smeding het zegt neem ik aan dat de berichten in de pers niet Juist waren, doch het is een vaststaand feit, dat er millioenen zijn vermorst. Ik voor mij geloof dat ons nageslacht er meer mee ge baat zal zijn als onze schuld niet zoo groot is. Uit het ingezonden stuk van den heer Sme ding meen ik te lezen, dat de regeering geld vraagt van particulieren om"restauraties te bekostigen. Ik hoop, dat het waar is; het wordt tijd. Wie de millioenennota ziet, ziet ook den ernst der tijden. Acht millioen min der voor het Invaliditeitsfonds (vreemd dat men altijd bij den werkman begint) op de salarissen van 1000 reeds 1Yi pCi kor ting. Zelfs defensie moet een veer laten. Nu, dan is er wel nood! Ik was zoo naief om te meenen dat het meer zoden aan dijk zette als de ministers eens *50 pCt. van hun sala ris aan het Rijk afstonden en dat men met dien aftrek eens begon voor salarissen van 5000 per jaar en hooger. Ik wacht ook op een persbericht dat de „Koningin en Haar Huis" de toelage aan de regeering afstaat. Zij heeft voldoende kapitaal en het zou onze schuld verlichten. Aan minister De Geer zij dit aanbevolen. Mijnheer de redacteur, ik dwaal af, hoe wel er wel eenig verband bestaat. Ik zal niet veel meer van uw plaatsruimte vragen. Ik •wil echter mijn opponent zeggen, dat ik al lerminst ongevoelig ben voor natuurschoon en natuurmonumenten. Met groote waardee ring zie ik hoe men daarvoor bedragen vo teert, doch 't moet volgens mijn meening in hoofdzaak door particulieren betaald wor den. Dat de regeering het initiatief neemt, kan geen kwaad, doch 't ging reeds jaren lang den verkeerden kant uit daar regee ring, provincie en ook gemeenten maar be dragen voteerden of het geld aan de boom groeide. In de plaats mijner inwoning heeft de ge meente een groot bedrag gevoteerd voor aan koop van het bosch en het heeft mijn volle waardeering en instemming. Maar ik kan er weer niet met mijn verstand bij (in de oogen van restauratiecommissies e.d. wel een be krompen verstand) wat het zou hinderen als men daarin een bescheiden villabouw toe liet. Men zou dan het „nuttige met het aan gename" kunnen vereenigen. Mijnheer de redacteur, ik hoop een steen tje te hebben bijgedragen dat regeering en commissies niet zullen teren op den belas tingbetaler en dat de „zorg" voor de schoon heid geen manie wordt. Met beleefden dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Heiloo, 17 Sept. »31. G. SMITS. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Woensdagavond is de 16-jarige H. A. Loos te Alkemade met de fiets gevallen waar bij hij oogenschijnlijk geen letsel opliep. La ter klaagde hij over hoofdpijn die steeds er ger werd. De geneesheer achtte overbren ging naar het academisch ziekenhuis te Lei den noodzakelijk, waar de jongen gisteren aan de gevolgen van zijn val is overleden. A. B. KLEEREKOPER. Naar „Het Volk" meldt, heeft de heer A. B. Kleerekoper besloten als lid van de Twee de Kamer te bedanken, omdat voorloopig zijn gezondheidstoestand, hoewel beterend, hem niet in staat stelt de zitting der Kamer bij te wonen. Opvolger als lid der Tweede Kamer is ds J. L. Faber, herv. predikant te Zutphen. VEREENIGING VAN TRAMWEGEN. Het gouden feest. Nadat in dit jaar verschillende tramwegen hun vijftig-jarig bestaan vierden, zal ook de Nederlandsche Vereeniging voor locaalspoor- en tramwegen dezer dagen het feit, dat zij thans een halve eeuw oud is, herdenken. De minister van waterstaat zal den offici- eelen maaltijd, die vandaag in restaurant Royal te 's-Gravenhage gegeven zal worden, bijwonen. RELLETJE OP DE ROZENGRACHT. Verzet tegen de politie. Gistermiddag omstreeks twee uur geschied de op de Rozengracht bij de Marnixstraat te Amsterdam een klein verkeersongeval, dat een grooten volksoploop tengevolge had. De politie zoo meldt het H.bl., gelastte een der personen, die zeer hinderlijk "optrad, zich uit de volksverzameling te verwijderen. Toen de man daaraan geen gevolg wilde geven, werd hij gearresteerd, waarna de menigte van eenige honderden een vijandige houding te gen de politie begon aan te nemen. Een man besprong den agent, die den arrestant vast had, en gaf hem een klap op het hoofd. An dere agenten wisten hun kameraad te ontzet ten en den aanvaller te arresteeren Beide arrestanten zijn naar het politiebureau in de Marnixstraat overgebracht; op straat bleef 't nog eenigen tijd woelig en de politie moest een paar maal het publiek verspreiden- ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Ter hoogte van het kruithuis heeft heden morgen tusschen Amsterdam en Haarlem, op den Haarlemsche weg vermoedelijk ten ge volge van de dichte nevel een ernstig auto- ongeval plaats gehad. Een auto komende uil de lichting Amsterdam wilde een in den zelf de richting rijdenden wagen passeeren. Dooi den nevel, het zich was 60—80 M. zag d" bestuurder van de auto niet dat ode uit de richting Haarlem een auto naderde, de beide auto's vlogen met kracht op elkaar in, met het gevolg, dat zij ernstig werden beschadigd De inzittende heer T. J. Kleijn uit Amster dam en de heer D H. v. Slouten uit Naar- den werden vrij ernstig gewond, eerstge noemde kreeg een beenbreuk, de 2e ernstige verwondingen aan de ribben en verder schaafwonden enz. Na voorloopig te zijn be handeld door dr. Bauman en dr. Schiphorst uit Halfweg, zijn de beide gewonde door de G.G.D. naar het Tesselschade ziekenhuis te Amsterdam overgebracht. De beide auto's werden in beslag genomen. De derde auto n 1. die welke werd gepasseerd kon niet snel genoeg stoppen en reed tegen de opelkaar gebotste wagen op. Hierdoor werd ook dit voertuig aan den voorkant beschadigd. De besttuurder bleef echter ongedeerd. HUURSTAKERS. Uit hun woning gezet. Woensdag zijn in de Rozenstraat en dé Pernisserstraat te Schiedam in totaal drie ge zinnen, die sedert eenigen tijd in huurstaking waren, uit hun woningen gezet. Een van de woningen was gebarricadeerd zoodat de deur moest worden ingeslagen, ten einde den deurwaarder toegang tot de wo ning te verkenen. Er zijn geen incidenten voorgekomen. STORING INTERLOCALE TELEFOONVERKEER. Kabel tusschen Amsterdam en Utrecht, bij het viaduct over den Muiderstraatweg, de oorzaak van de sioring. Naar het Hbld. verneemt is gisteravond te zes uur een storing ingetreden in de be langrijkste derbeide telefoonkabels tusschen Amsterdam en Utrecht. Bij het ter perse gaan van dit bericht, zegt het blad, is nog niet bekend waar de storing zich precies bevindt, doch de voorloopige meting maakt waarschijnlijk dat zij veroor zaak is onder den rook van Amsterdam, zeer wellicht bij het nieuwe viaduct in den Mui derstraatweg welken weg de kabel tot aan het Merweaekanaal volgt. Van de gisteravond in dienst zijnde dra den waren een 25-tal binnenlandsche en een 25-tal buitenlandsche gestoord. Deze laatsten vormen bijna alle de telefo nische verbindingen met Duitschland, behal ve dat er ook bij zijn de kabels naar Bazel, Malmö en Stockholm. Gisteravond konden de gesprekken met deze plaatsen zonder al te groote vertraging langs andere lijnen worden afgewikkeld Evenwel is, indien de storing heden nog niet is opgeheven, belangrijke vertraging in het interlocale telefoonverkeer met Duitsch land en de andere genoemde plaatsen te ver wachten De technische dienst zette de opsporing van de fout in ieder geval met kracht voort en hoopte er nog in te slagen deze fout in den loop van den nacht te herstellen. DE NEDERLANDSCHE JOUR NALISTENKRING EN DE R.-K. JOURNALISTEN. De Katholieke Pers, het orgaan van de R.K. Journalistenvereeniging, bevat de vol gende mededeeling: „Het vraagstuk: of en in hoever het aan katholieke journalisten geoorloofd is, lid te zijn van den Nederlandschen Journalisten- Kring heeft herhaaldelijk een onderwerp van bespreking uitgemaakt, zoowel in de be stuursvergaderingen als in de algemeene vergadering van de Nederlandsche R. K. J ournalistenvereeniging. Daar die besprekingen niet tot een positief resultaat hebben geleid, en het den geestelij ken adviseur nooaig bleek, dat er een defini tieve oplossing werd verkregen, heeft hij, na gevoerde besprekingen over twee voorafgaan de concept-memories, een definitieve memorie over het vraagstuk samengesteld, waarin het voor en tegen naar beste vermogen werd uit eengezet, en die memorie den 25sten April 1931 toegezonden aan het Doorluchtig Epis copaat. Den 21sten Juni werd daarop door den geestelijk adviseur het volgend antwoord ont vangen „Namens H.H. H.H. Excellenties de Bis schoppen van Nederland deelen wij U.Z.E. bij deze mede, in antwoord op Uw schrijven van den 25sten April 1.1., dat het Doorluch tig Epicopaat wenscht, dat de katholieke Journalisten den Nederlandschen Journalis tenkring verlaten en dat het de publicatie van dit besluit overlaat aan Uwe prudentie". DE WAALBRUG TE NIJMEGEN. Qroote spoed wordt betracht. Met betrekking tot de werkzaamheden voor de dijkomlegging te Lent, als eerste deel van den bouw van de brug over de Waal bij Nijmegen, welk werk gisteren te 's-Gravenhage is aanbesteed, verneemt de „Prov. Geld. en Nijm. Courant", dat de werkzaamheden, zooals in de bestekken wordt voorgeschreven, uiterlijk 15 Novem ber 1932 gereed moeten zijn. Uiterlijk 1 Februari 1932 moet de kleikern van het nieu we dijkvak, voor zoover deze werken naar het oordeel der directie van den Waterstaat kunnen worden voltooid met het oog op den bouw van het noordelijk landhoofd van de overbrugging (dat te Lent), geheel gereed zijn. Uiterlijk 1 Maart 1932 moeten boven dien de zandstortingen achter het nieuwe dijkvak, met inbegrip van het leggen van zpden op de Waalzijde van den dijk, gereed zijn. Na de oplevering van het geheele werk heeft de aannemer nog gedurende twaalf maanden den plicht, eventueele onderhouds werkzaamheden aan het nieuwe dijkvak te verrichten. Het nieuw te leggen dijkvak zal zich uit strekken tusschen kilometerraaien 25 en 26, d.w z. ongeveer de afstand van af den Arn- hemschen Straatweg tot één K.M. langs de rivier stroomopwaarts. Dit nieuwe dijkge- deelte wordt dus korter dan het thans be staande dijkvak, dat juist de bocht van de rivier even boven de stad volgt. Het is zeer waarschijnlijk, dat nog tijdens Je dijkomlegging te Lent met den bouw van kunstwerken aan de zijde der rivier begon nen zal worden, zoodat b-v. reeds met den bouw van het landhoofd en één der pij Iers zou kunnen worden aangevangen. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat binnen niet te langen tijd ook een gedeelte van den on derbouw der brug zal worden aanbesteed. In dit verband moge worden opgemerkt, dat een gedeelte van den nieuwen dijk in het landhoofd aan de Lentsche zijde komt te liggen, zoodat dit reeds geheel of althans voor een groot gedeelte gereed zal moeten zijn vóór de dijkomlegging geheel voltooid is. Mogelijk dat reeds het volgend jaar met bouwen van één der pijlers begonnen wordt. Alhoewel de juiste indeeling van het tijds verloop, waarin de brug gebouwd zal wor den, niet vaststaat, zal toch zooveel moge lijk worden vastgehouden aan den gestelden tijdsduur van vijf jaar. Men vestigde er in dit verband de aan- j dacht op, dat de brug te Nijmegen een der j grootste is die gebouwd wordt en dat zich tijdens den bouw allerlei onvoorziene om- j standigheden kunnen voordoen, zoodat een oponthoud van b.v. een jaar niet geheel en 1 al tot de onmogelijkheden gerekend kan worden. In elk geval zal bij den bouw de grootst mogelijke spoed betracht worden DE PROVINCIALE ZIEKENHUIZEN. Ziekenhuis te Caslricum. Dit ziekenhuis leed, zoo zegt het jaarver slag over 1930, een gevoelig verlies door het overlijden van mevr. L. J. van Kuykhof— Koedijk. Sedert 1 Januari 1920 maakte zij deel uit van het bestuur en spoedig nam zij een plaats van beteekenis daarin, dank zij haar helder oordeel, haar buitengewone toe wijding en haar beminnelijk karakter, waar door zij zoowel ieders achting afdwong als ieders genegenheid verwierf. Niet minder is haar verlies gevoel door het personeel, dat een groot vertrouwen in haar stelde en voor welks belangen zij steeds opkwam, al begreep ieder duidelijk, dat de algemeene belangen van het ziekenhuis bij haar nummer één wa ren en die der patiënten haar na aan het hart lagen. In de vacature, ontstaan door dit over lijden, werd voorzien door de benoeming van mevr. M. H. Miedema—Zondervan. In de behandeling der verpleegden kwam in 1930 geen verandering. Malaria-behandeling werd niet toegepast Een somnifeen-kuur ondergingen 9 mannen en 16 vrouwen, één vrouw 2 malen. Het aantal in gezinnen verpleegde patiën ten bedroeg eind Decente 5 mannen en 7 vrouwen. Er waren 2 mannen en 7 vrouwen, die op eigen kosten of op kosten der familie werden verpleegd, een gering aantal op een totaal van bijna 900 patiënten. Hiervan waren nog geen 20 Rijkspatiënten en ruim 850 ge meente- patiënten. Ongevallen van ernstigen aard deden zich niet voor. Ongeoorloofde verwijdering kwam 13 ma len voor. Bij niet allen was opzet tot wegloo- pen in het spel. Een der vluchtelingen kwam den 4en dag uit eigen beweging terug, de overige waren uiterlijk den 2en dag weer in het ziekenhuis teruggekeerd. Om een voorbeeld te geven, in welke mate zulk een groot ziekenhuis met arbeidstherapie ook een „bedrijf" is, laten wij hier volgen waf de tuinderij opleverde: Aardbeien 205, raakstelen 720, spinazie 3080. rabarber 1713, kropsalade 2584, stoof- salade 2780, soepgroenten 137, snijbiet 2630. bloemkool 2242, roode kool 4926, witte kool 7290, savoye kool 3840, kleine groene kool 335, boerenkool 1462, spruitjes 826, dop erwten 612, peulen 322, soeperwten 375, capucijners 116, andijvie 5715, uien 1622, zilveruien 18, augurken 203, komkommers 32, selderij 522, bieten 4990, prei 705, koolrapen 1970, ramenas 150, witlof 485, radijs (hos) 1085, worteltjes 2881, winterwortels 6820, postelein 1181, tuinboonen 2535, bruine boo- nen 400, snijboon en 2491, spercieboonen 5486. Aardappelteelt. 'De beplante oppervlakte was 4.37 H.A. De opbrengst bedroeg 50.000 K.G. eetaardappelen, 5500 K.G. planters en ruim 21.000 K.G. kriel. Aan de keuken werden geleverd 70 var kens; verkocht werden er 16. Eind Dec. be stond de stal uit 5 zeugen en 59 mestvarkens en biggen. De verpieegprijs daalde van 1281 71 op 1270.21, waardoor de bijdrage der Pro vincie bijna 9800 lager kon zijn. den. Deze heeft immers 'n verhoogde verze kering gesloten en deze weet ook, dat een hotel in deze gemeente niet rendabel zou zijn. Dit in aanmerking genomen, eischte spr. een gevangenisstraf van twee jaar. Mocht de' opzet niet bewezen geacht worden, dan eischt spr. voor brand door schuld drie maanden gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. ten Bokkel. Uitspraak over 14 dagen MES. De Gronfngsche rechtbank veroordeelde naar het H.bl. meldt, gisteren een 45-jarigen gedetineerde, die op 18 Juli, eenigzins dron ken thuiskomende, eenige personen, die bij zijn vrouw op bezoek waren, met doodslag heeft bedreigd, tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaar. De eisch was een jaar gevangenisstraf. Ook heeft de dezelfde rechtbank een ge detineerde vrouw veroordeeld, die op 3 Aug. zekeren Boonstra met een geopend dolkmes had bedreigd en vervolgens in de borst ge- sttoken. Het vonnis luidde twee maanden ge vangenisstraf, de eisch was zes maanden. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VROUW. Het gerechtshof te Amsterdam wees gister arrest in de zaak tegen den 48-jarigen elec- trotechnicus uit Leiden, die door de Haarlem sche rechtbank wegens poging tot doodslag op zijn vrouw tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van de voorloopige hech tenis, was veroordeeld. De man had op 7 Januari j.1. zijn vrouw, die hem verlaten had, opgezocht te Bloemen- daal. De vrouw weigerde in de echtelijke woning terug te keeren, waardoor de man zich zeer opwond. Hij trok een mes en bracht haar eenige steken toe. Zij werd echter niet ernstig gewond. E>e procureur-generaal eischte een gevan genisstraf van tien maanden met aftrek van voorarrest. Het Hof, heden arrest wijzend, veroordeel de den man tot een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek van acht maanden voor arrest. BRANDSTICHTING. In den nacht van 21 op 22 Juni j.1. is te Bennebroek een villa afgebrand, waar vroe ger de oud-vjee-president van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem gewoond heeft. Men was juist bezig de villa om té bouwen in een hotel. Als verdacht van brandstichting is aangehouden C. D. F. uit Den Haag, die gérant in het hotel zou worden. Heden had deze zich voor de Haarlemsche rechtbank voor brandstichting subs. brand door schuld. Verd. ontkende den brand te hebben aan gestoken. Vermoedelijk is de brand ontstaan,, doordat een vonk van zijn sigaret is geval len. In deze zaak werden 19 getuigen ge hoord. De ambtenaar van het O.M. achtte de brandstichting bewezen. Uit de getuigenverklaring is hem geble- ken, dat in de villa vele snelbrandbare stof fen aanwezig waren. Op het tijdstip, dat de brand uitbrak waren alle ramen en deuren opengezet, waardoor veel wind het vuur kon aanwakkeren en snel kon doen uitbreiden. Spr. merkte op, dat de broer van verd., die als directeur van het hotel zou optreden eigenlijk als de dader aangewezen moet wor KNOEIERIJ MET TRAVELLER CHEQUES. Beide verdachten veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Gister deed de Vacantiekamer der Amster- damsche rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 41-jarigen te Weenen geboren op ticien F. S. en den 33-jarigen, te Boekarest geboren reiziger J. G., die respectievelijk wegens valschheid in geschrifte en heling terecht hadden gestaan. Zondag 27 Februari j.1. had verd. S. den cassier van het Victoria-hotel te Amsterdam een traveller-cheque van de American Ex- mess Company ten bedrage van honderd dollar ter verzilvering aangeboden. De chèque was onderteekend met den naam Coolidge. De kassier betaalde 243 uit, doch later bleek de cheque valsch te zijn. S. had het geld aan zijn „compagnon" G. in beha ring gegeven. In hotel deT'Europe poogde het tweetal ïetzelfde spelletje te spelen, doch de hotels waren gewaarschuwd en de buitenlanders tonden gearresteerd worden, nadat S. eerst de chèque had geteekend. Het O. M. eischte tegen beide verdachten een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De rechtbank veroordeelde elk der verdach ten tot een gevangenisstraf van twee jaren met aftrek van één maand voorarrest. Aan de eersteprijs winnende paren weraT daarna de kunstvoorwerpen uitgereikt n Een bijzonder woord van dank werd „o, gebracht aan de vereeniging VVV Alr-m ria, die zoo welwillend was eeweest k' medailles beschikbaar te stellen Deze weM uitgereikt aan de dames F de Vri« Berghem en J. v. Gulik—de Vries, die ijverig hadden medegewerkt aan de tot stanrL koming van den wedstrijd en die zoo'n gr<w aandeel hadden gehad in de voorbereidend, werkzaamheden. 5 De heer Meindersma uit Schermerhom sprak namens de deelnemers hartelijke woor den van dank en hulde aan den leider voor den bijzonder geslaagden en prettigen wed. strijdavond. Paarden. Het Ruiterfeest in het Stadion. Wanneer de voorteekenen niet bedriegen, zal de Nederlandsche Federatie van Lande! lijke Rijvereenigingen Zaterdag haar Ruiter- feest in het Stadion te Amsterdam houden voor een uitverkocht huis. De vraag naar toegangsbewijzen is zeer groot en uit alles blijkt dat er voor de wedstrijden die des mid dags te twee uur aanvangen enorme belang" stelling is. De Federatie mocht van H.M. de koning een groote zilveren medaille ontvan gen voor de afdeeling, die in de dressuur! proef het kampioenschap van Nederland wint. Ook prinses Juliana heeft van haar bé- langstelling blijk gegeven en een zilveren medaille geschonken voor den winnaar van de individueele dressuur, eveneens om het kampioenschap van Nederland. Een kort overzicht van de rennen laten wij hier volgen: I. Groote opmarsch der landelijke ruiter- parade en défilé en prijs-uitreiking van het kampioenschap der afdeeling dressuur proef. II. Pushbalwedstrijd le helft. III. Prijsuitreiking van het kampioenschap der individueele dressuurproef. IV. Patrouille-springen om het kampioen schap van Nederland. V. Pushbalwedstrijd 2e helft. VI. Springconcours individueel en voor équipes, om het kampioenschap van Neder- land. VIL Groote historische ruiterquadrille van 1831. Bridge. Wedstrijd in de Harmonie. Gisteravond had in de dancing van de Harmonie de eerste Alkmaarsche bridge- wedstrijd voor paren plaats. De deelname was buitengewoon groot. Niet minder dan 76 deelnemers hadden zich aangemeld, zoodat in drie groepen moest worden gespeeld (één van 7 en twee van 6 tafels. Verschillende be langstellende toeschouwers volgden met aan dacht het spelen. Onder hen bevond zich ook Mr E. C. Goudsmit uit Amsterdam, een der spelers van het kampioenspaar van Neder land. Het geheel stond onder leiding van den heer G. C. van Gulik, die na een hartelijk woord van welkom eenige technische toelich tingen gaf. Daarna kon 't spel beginnen. Na ruim 3 'A uur spelen was de strijd geëindigd. Er werd den geheelen avond met de grootste animo gespeeld, op echt sportieve wijze. Geen wanklank werd gehoord en de deelnemers waren over het verloop en het prettige spel zeer voldaan. In groep A zaten de goede kaarten overwegend in de even-lijn, in de groepen B en Cin de onevenlijn. De leider kon tenslotte den volgenden uit slag bekend maken: Groep A. Oneven nummers. r aak' Kro,on en te Warmenhuizen —1005 punten. 2. Heeren P- W- Groot en D. M. Postma te Alkmaar 1270 punten. Groep A. Even nummers. 1. Mej. M. Schermerhom en de heer P. Kleinjan te Alkmaar +4440 punten. 2. Dr. F. G. de Wilde en Dr. G Hoene veld te Alkmaar 3750 punten. Groep B. Oneven nummers. 1. J. v. Kuijk en J. Strooker te Alkmaar en Bergen +1950 punten. 2. Dr. J. Th. v. Leeuwen en Mr. W. Ub- bens te Alkmaar 1345 punten. Groep B. Even nummers. 1. P. Akkerman en C. Geus te Alkmaar +1270 punten. 2. P. v. d. Molen en C. Smit te Broek op Langendijk —90 p. Groep G Oneven nummers. 1. Dr. J. J. Bruins en Dr. R. T. Elema te Alkmaar +3550 punten. 2. Mr. P. Boelmans ter Spill én D. A. Vrij dag te Alkmaar 2765 punten. Qfoep C. Even nummers. 1. Mevr. Schermerhom en N. Schermer hom te Alkmaar —855 punten. 2. D. Leijen en A. Bruin te A'';tnaar 1090 punten. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 18 Sept. 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 92 stapels, wegende 149000 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 51 sta- g:ls Kleine 35; 10 stapels Commissie 37 oerenkaas: 7 stapels Kleine 34.50: 24 st. Commissie 40. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 18 Sept. 1931. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 2079 d.L.'s aangevoerd, als: 38 H.L. tarwe 4.50 5; 50 H.L. rogge 4; 422 H.L. gerst chav. 6—7.50; 598 H.L. haver 5- 6.25; 114 H.L. boonen, w.o.: bruine boo- nen 1013; duiven boonen 13— 14.25; witte boonen 24—27; 40 H.L. aknariezaad 9; 25 H.L. mosterdzaad, rood 28 en geel 9.5013.50; 21 H.L. kar- wijzaad 20; 1 H.L. diversen; 770 H.L. erwten, groene (kleine) 5.50—10.25 en groene (groote) 2233; grauwe 32—* 52 en vale 25—43. Alles per 100 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Sept. 1931. Langendijker Groentenveiling. 11900 stuks ïloemkool le s. 7.90—13.40 en 2e s. f 1 1.40 per 100 stuks; 3200 K-G. Peen 1.30—1.80; 32000 KG. Roode Kool f 0.60— f 1.30; 20000 K.G. Gele Kool 0.60 f 1.4Ó; 77000 K.G. Witte Kool 60-80 cent; 31500 K.G. Uien, Uien 170—2.80, Grove Uien 2.60—3.40, Drielingen f 0 70 1.10; Nep f 4.305; 2300 K G. Sla- boonen f 15.10—24.60; 1200 K.G. Toma ten: A 12.70, B 9.70, C 9.50 en CC 3.40; 7500 K.G. Bieten 1.80-2.60; 350 K.G. Druiven 3350; 100 K.G. Snij- boonen 11.10—18.70, alles per 100 K.G BOVENKARSPEL, 17 Sept. 1931. „D< Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. f 7.50—15, 2e s. f 3.50-8.50 en 3e s. 1.202; Roode Kool 0.60- 0.90; Witte Kool f 0.60; Gele Kool f 0.60 Uien 0.801.35; Slaboonen 2.50- 3.5Ó; Aardappelen: Wilde Duc 2.30— 2.35. ZWAAG, 16 Sept. 1931. Veiling Bancert en Omstreken. Slaboonen 1636; Snij- boonen 2246; Druiven 3754; Victorie 3882; Sinjeur 1527; Claps 24-/ 35; Merode 13-/ 16; Tro» 6.20—ll;Malia 19—26; WilleiJ 9l-/ 15; Le Brun 11—16; Zoete apj» 8—/ 15; Triomphe 18—24; Jutte IJ 26; Noten 2633; Bloemkool f 21; Wortelen 4—11.50; Komkom mers 2.10—6 70; Perziken ƒ2—W Meloenen 4—/ 25. NOORDSCHARWOUDE, 17 Sept. 1931' 12800 K.G. Aardappelen: Schotsche Muiz® 7.207.50; Drielingen 7.20-ƒ 749; R. Duken 4.20-/ 4.30 4200 K.G Sper cieboonen 18.60—24.10; 40200 K.0- Uien, Gele Nep 4.40—5.50; Drieling® 1.10-/ 1.50; Uien 2.10-/ 2.90; Gro* Uien 3.30-/ 4 10; 925 K.G. Peen Ujt 450 K.G. Kroten 2.10—2.40; 1699 K.G. Roode Kool 0.601.30; 4460 K.G. Gew. Witte Kool 0.60—0.80; 340 K G. Gele Kool 0.70—0.9; alles per 10' K.G.; 30 stuks Bloemkool 9.60 en 100® Witkrop 2 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 17 Sept. Schotsche Muizen 6.90—7.40; Drie»? gen 6.80-/ 7.20; Eigenheimers 4-10; f 4.60; Blauwe Aardappelen 450; kool les. 9; Bieten 2.20: Roode Ko 0.70; Witte Kool 0.60-/ 0.70; Kool (per wagon) 72; Nep 4.90; Uien 2.30—2.80; Uien dneiin*-. 1 10-/ 1.40; Grove Uien 3.20-/ 3 Slaboonen 17.90-/ 21.90. 600 Aanvoer: 11275 K G. Aardappe«+ K.G. Roode Kool; 31 ICO K.G. Witte 3350 K.G. Nep; 6450 K.G. Uien; 820 Slaboonen; 425 K G. Bieten en 40 B'nemkooC

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10