OOLIJKH OIWrilK§ JUoomciaal Tlieuios JCuast m Wetenschap HxHuteeC Onze Jiolomën !Buutenland m Stad en Omgeving. voor zoover le soort, 2e soort gold weinig. Er was veel vraag naar mooie bospeen, spi nazie en postelein, terwijl andijvie meer en meer de belangstelling trekt. Boonen, en vooral dikke boonen werden in beduidende partijtjes aangevoerd en waren duur, uitge zonderd 3e kwaliteit De handel in tafel- vruchten, druiven, meloenen en pruimen was goed, de prijzen hooger dan in Beverwijk. Bloemkool was gezocht, doch niet zoo duur als in Beverwijk, de prijzen voor le soort waren 7.5015, 2e soort 2—5, groene kool 2.507.50, gele kool 3-50 5 en roode kool 3 50<—f 6.50 per 100 stuks. Andijvie werd in mooie kwaliteit aan gevoerd en gold 1-502.75 per 100 stuks. Postelein was niet zoo in trek, de prijs 0.3O—0.60, daarentegen was spinazie duurder, n.1. 0.40—0.70, beiden per bak Snij- en spercieboonen waren duur. De noteering was voor snijboonen 14—f 26 en voor spercieboonen 8.5013-50 per 10^ pond. Druiven, meloenen, pruimen en vruch ten (de laatste voor zoover le soort tafel- vruchten) waren duur. De noteering was voor druiven 20—26 per 100 pond, me loenen (le soort) 1824 per 100 stuks, pruimen 20—30 per 100 pond en appe len en peren 10-/ 16 per 100 pond. De prijs der tomaten loopt steeds naar be neden. De doorsneeprijzen waren voor A 4.80, B 3.70, C 4.10 en C. C 1.10 per 100 pond. De overige aanvoer onveran- derde prijzen. Venë, Vidë9 Vici In 't groot rijk der vrouwen weerklinkt thans een naam; Men viert er triomfen en jubelt tezaam Want Osalon Stijfsel, zeer glanzend en wit, Wil iedere vrouw nu als 't noodigst bezit. Wij stijven ons linnengoed helder en frisch, Met stijfsel, die wereldveroveraar is. „Hij kwam, men zag, hij overwon", Zegt elke vrouw van OSALON. 5 ct. per zakje. 15 ct. per pak. HOORN. De Vereeniging „Ontwikkeling' heeft in Zafé „De Witte Engel" haar jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer U. u- Dorhout. De opkomst was zeer bevredigend. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom met een herinnering aan het afgeloopen seizoen, dat in alle opzichten als geslaagd mag worden beschouwd. De vereeniging telt thans 677 leden, terwijl 8 vereenigingen zijn aangesloten Hierna wer den de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het keurig gesty- Jeerd jaarverslag Keek, dat de regeling der plaatsen volgens het systeem der laatste jaren niet aan het verwachte resultaat heeft beantwoord. Namens de financieele Commissie rap porteerde de heer Dr. Ruyter de Wildt en stelde voor de rekening goed te keuren, De ontvangsten hebben bedragen 1659.7354; de uitgaven 1485.49, zoodat er een batig saldo is ad f 174.24 H - De heer Ruyter de Wildt was van mee ning, dat er een zekere onevenwichtigheid bestaat tusschen de onkosten voor zaalhuur enz. en het honorarium van de sprekers. Ook gaf spr. een wenk om te trachten in som mige gevallen te probeeren voor enkcie sprekers een lager honorarium te bedingen De voorzitter merkte op. dat mer. zaalhuur en honorarium sprekers niet met elkaar kan vergelijken Van andere zijde vond men de zaalhuur billijk. De rekening werd hierop goedgekeurd met hartelijken dank aan den penningmeester voor diens accuraat beheer Tot bestuurslid werd herkozen mevr. Van BerkelVan der Oord De voorzitter wees ei op, dat er plotseling een vacature is ont staan, wegens a s. vertrek van den secretaris Spr. dankte namens bestuur en leden den heer Fortuin hartelijk voor het vele werk in T belang der vereeniging verricht. Onder krachtige instemming der vergadering werd den scheidenden secretaris hierna een sou venir aangeboden, bestaande in een drietal boekwerken. De heer Fortuin dankte bestuur en leden voor deze gevoelige attentie, welke door hem hoogelijk wordt gewaardeerd. In de ontstane vacature werd tot be stuurslid gekozen de heer A. Jansen Tot secretaresse werd benoemd mevr. •Van BerkelVan der Oord. Tot leden der Kas-commissie werden aangewezen de heeren Kruier, Betlem en Polman. Alsnu kwam aan de orde de regeling der plaatsbespreking. Het bestuur was van oor deel. dat de bestaande regeling (het ver- deelen der zaai in drie vakken) niet onge wijzigd kan worden gehandhaafd en stelde voor de gewone plaatsbespreking met loting wederom in te voeren. Over een en ander ontspon zich een drukke discussie. Van uit de vergadering werd voor gesteld de bestaande regeling te handhaven met invoering van verscherpte contróle maatregelen. Met 20 tegen 16 stemmen werd het be stuursvoorstel aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat krachtens dit besluit de contributie wederom op 2 wordt gebracht, terwijl per keer 5 cents voor plaatsbespreking verschuldigd is. Hierna werd de vaststelling van het win terprogramma aan de orde gesteld. De voorzitter deelde mede, dat op 22 Oe fober a.s. de heer mr. Salm te Amsterdam zal optreden met het onderwerp „De levens loop der sterren"; 17 November de heer dr Van der Sleen te Haarlem met een nader te bepalen onderwerp; 15 December de heer Herman Poort met het onderwerp „De klop op de deur"; 14 Januari de heer mr. dr. J de Vrieze ie Amsterdam met „Reisindrukken uit Amerika". Voor Februari zal gevraagd worden de heer dr. Verkruysen te Haarlem met een on derwerp betrekking hebbende on de kunst. Voor den slot-tooneelavond zijn reeds voorbereidende plannen in bewerking. Na behandeling van enkele huishoudelijke zaken werd de vergadering met een woord van dank voor de betoonde belangstelling gesloten. 6 CASTRICUM. Overkapping Station. vJX,™ overkaPPing wordt thans flink £8 2emaakf zoodat de verwachting is dat binnen eenige weken deze geheel ge reed zal zijn. Voorts zullen na de tot stand- orerdelte wrren °avaerkaPPing. °P het alsdan overdekte perron aan weerszijden van den tunnelingang een tweetal wachtlokalen wor den gebouwd, waartoe reeds toestemming aan het gemeentebestuur is gevraagd. Voor de wintermaanden zal dan eindelijk het perron gereed zijn en de reizigers bij guur of re genachtig weer niet meer gedwongen wor den om hun toevlucht te zoeken in den tun nel, welk bovendien ook niet voldoende tegen regen en wind beschutting biedt. In verband met den financietlen toe stand van vele tuinders heeft het gemeente bestuur gemeend te moeten waarschuwen te gen aanbiedingen van voorschotbanken om zonder borgstelling crediet te kunnen krij gen. Het is n.1. gebleken dat aan verschillen de van die instellingen niet te veel vertrou wen moet worden geschonken en treedt men in onderhandeling en neemt men voorschot dan is het in vele gevallen het paard geheel achter den wagen spannen. Daarom is het geraden, hoe mooi ook de aanbiedingen mo gen zijn zeer voorzichtig te zijn. Niemand hoeft zich te schamen om ter zake inlichtingen te verschaffen te meer niet omdat men zijn toestand niet heeft bloot te leggen aan plaatselijke instellingen maar dit kan doen ten kantore van den Armenraad te Alkmaar welke instelling ter zake van ge noemde voorschotbanken zeer goed georiën teerd is en de menschen geheel ter goeder trouw en kosteloos kan inlichten en meestal kan behoeden voor financieel nadeel. DE ZUIDERZEEWERKEN. Wat moeten de visschers doen? De besturen van de samenwerkende vis- schersvereenigingen, zijnde het Centraal- Comité van Zuiderzeevisschers, de St. Petrus- bond en de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, afdeeling Zuiderzee visschers, hebben in een adres aan den mi nister van waterstaat hun bezwaren uiteen gezet tegen den onzekeren toestand, waarin de visschers verkeeren ten gevolge van het uitblijven van de algemeene maatregelen van bestuur, waarbij de uitvoering der her ziene Zuiderzeesteunwet zal worden gere geld. Die onzekerheid stelt hen voon de vraag of het wel geraden is bij voortgaande afslui ting van de Zuiderzee, thans nog, als steeds om dezen tijd van het jaar, hun beugen en gaand want volledig in orde te maken voor de aanstaande najaars- en voorjaarsharing- campagne. De steeds vorderende afsluitings- werken maken het twijfelachtig of de visch nog wel in die mate kan binnen trekken, dat een loonende visscherij mogelijk is. De bezwaren zouden te ondervangen zijn, als de regeering zich garant wilde stellen voor de te maken kosten. Mocht de regeering geen besluit in dezen zin kunnen nemen, dat zij dan een datum vaststelle, waarop voor hen die de visscherij wenschen te beëindigen, de gewijzigde Zuiderzeesteunwet volledig in werking zal worden gesteld. PROVINCIALE WEG HEMBRUG— LIMMEN. Het Prov. Bestuur te Haarlem heeft aan besteed het aanleggen van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg van de Hembrug naar Limmen, tusschen De Ham en het stationsplein te Wormerveer met bijkomende werken. Laagste inschrijfster de firma Hill Roozen Amsterdam, voor 389.000. VEENHUIZEN. Gisteren had in 't lokaal van den heer H de Wit de openbare aanbesteding plaats van het kroozen flabben enz. van de poldersloo- ten. De uitslag was: perc. 1 A. Bart voor 12; perc. 2 J. Bakker voor ƒ15; perc. J Bakker voor 20; perc. 4 P. Pauw voor ƒ14; perc. 5 A. Bart voor 15; perc. 6 J. Bakker voor 12; perc. 7 A. Bart voor 14; g:rc. 8 en 9 P. Pauw voor 50; perc. 10 C. anenberg voor 14.50; perc. 11 P. Pauw voor 10; perc. 12 J. Bakker voor 15 en perc. 13 P. Pauw voor 7. De totale aan- neemsom was 75 minder dan het vorige jaar. DIEFSTAL UIT HET VICTOR HUGO- MUSEUM TE PARIJS. Uit Parijs wordt gemeld, dat uit het Victor Hugo-museum een merkwaardig handschrift is gestolen, dat onder een glazen plaat in de sterfkamer van den dichter werd bewaard. Het betreft hier een aanteekening, die Hugo in 1870 te Guernesey heeft geschreven: „Ik vertégenwoordig een partij, die nog niet be staat. De partij van de revolutie en de be schaving. Deze partij zal de 20ste eeuw brengen. Zij zal de Vereenigde Staten van Europa en den wereldvrede tot stand bren gen". EG MOND AAN DEN HOEF. Dinsdagmiddag had de 72-jarige alhier wonende M. het ongeluk bij het sloopen van een huis te Alkmaar door den zolder te val len, waarbij hij zijn sleutelbeen en een rib brak. M. kon naar zijn woning worden overge bracht. Later Keek echter overbrenging naar het Elizabeth Ziekenhuis te Alkmaar wen- schelijk. MOEDERLIEFDE. Onlangs had nabij Soekaradja een ernstige aanrijding plaats, waarbij een Inlandsche vrouw het slachtoffer is geworden. Ongeveer tegen elf uur reed de heer Van Polanen Petel van Tjiseureuh met vrij groote vaart (ongeveer 60 K.M.) van Gekbron naar Soekaboemi. Nabij het rusthuis van den Regent wilde de auto voor een tegenlegger uitwijken. Door de groote vaart lcwam de wagen te slippen, de band sprong en de auto reed een warong binnen. Een Inlandsche vrouw, fik voor de wa rong stond, zag den auto op zich aankomen Haar kind stond naast haar. Vlug greep zij de kleine bij den arm en drukte het wicht tegen haar borst, om met haar rug den slag af te wachten. Deze kwam aan. De moeder werd zeer ernstig verwond, doch het kind haaldeVen^ van onder den wagen worden ge- Later is de vrouw, die een ware heldin «1? ^WOw gtnoenid, aldus het Nieuws, Hi\ Jk0men verwondingen overleden, u 1S,°PKenomen in het Gemeente Ziekenhuis te Soekaboemi. HET NEDERLANDSCH TOONEEL. Door den heer Wijnkoop zijn de volgende schriftelijke vragen tot BI en W. gericht: Is het B.enW. bekend, dat in het geding van mevr. Sophie de Vries contra het Ned. Toneel, mr. Romme optredende voor mevr. Sophie de Vries als pleiter o m. zeide: dat de toestand van de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel geen voldoende waarborgen biedt; dat zij wanneer een schade-eisch aan de gedaagde zou worden toegewezen, deze schadeloosstel ling ook zou kunnen betalen? Willen B. en W. dan mededeelen, welke urgente maatregelen zij den raad denken voor te leggen van deze opnieuw dreigende de bacle bij het door Amsterdam gesubsidieerde Kon. Ver. Het Ned. Tooneel met de vooral voor het personeel kwade gevolgen van dien. OPSCHORTING DER VERDERE ZUIDERZEEWERKEN. Zooals bekend wordt op de Waterstaats- begrooting totaal f 7.477.826 voor 1932 lager geraamd voor het Zuiderzeefonds 3.425.500 uitgetrokken of f 7.004.700 minder. In de Memorie van Toelichting op de begrooting, weïke thans verschenen is, doet minister Reijmer nog eens de mededeeling, dat deze verlaagde raming voortvloeit uit de reeds bekende wenschelijk gebleken op schorting van de verdere Zuiderzee-inpolde- ringswerken. De plannen voor deze verdere werken stonden naar de minister zegt, nog niet vast en kunnen ook nog niet binnen korten tijd definitief vastgesteld worden. De voorloopige opschorting maakt het moge lijk eenige wijziging te brengen in de gel dende financiering der Zuiderzeewerken. Het bedrag van acht miliioen gulden, dat jaarlijksch uit den gewonen dienst besteed werd aan den afsluitdijk en ook na de vol tooiing daarvan bestemd was tot versnelde afschrijving van het verlies op de tot dusver tot stand gekomen werken, behooeft, nu oorloopig geen nieuwe tekorten op de be grooting van het Zuiderzeefonds zullen ont staan, deze functie niet meer te vervullen en kan dus op den gewonen dienst der Water- staatsbegrooting vrij vallen. AMSTERDAM—BOVEN RIJN. Krachtige aanvatting. Blijkens de M. v. T. op de Waterstaats- begrooting voor 1932 ligt het in de bedoe ling de werken tot aanleg van een scheep vaartverbinding tusschen Amsterdam en den Boven-Rijn zoo krachtig mogelijk ter hand te nemen. Waar, zoo zegt de Telg., echter nog tal van voorbereidingen getroffen moeten wor den, zal van het op de loopende begrooting uitgetrokken bedrag van 1.800.000 ver moedelijk in dit jaar slechts over een klein deel kunnen worden beschikt. Het over blijvende zal naar het dienstjaar 1932 kun nen worden overgebracht. In verband daar mede is voor 1932 slechts op een bedrag van 450.000 gerekend. GEVOLG VAN VROUWELIJKE FANTASIE. Het lot uit de loterij. Het volgendegeval is in Winterswijk op aller lippen, aldus vertelt de „Zutph. Vrt.": Een vrouw had een man die werk had. Hij ontving zoo nu en dan brieven, waarin hem voorgespiegeld werd een mooie betrekking bij den Raad van Arbeid. De inhoud daar van was van dien aard, dat hij zich reeds verzekerd achtte van die betrekking, zoodat hij gaf zijn werk eraan! De vrouw had van een waarzegster ge hoord, dat zij zeer spoedig een hoog num mer uit de loterij zou trekken. Gevolg: zij kocht ze waar kon, loten! De vorige week kregen verschillende za kenmenschen van de vrouw bezoek. Zij deel de mee, dat op een lot van haar 3000 was gevallen, haar man had een mooie betrek king bij den Raad van Arbeid. Wat nog te betalen was, zou spoedig vereffend zijn; de rest begrijpt men. In huis werd een feestje gevierd, op tafel stond een bloemstuk, waarbij een kaartje: p.f. van de verlotingscommissie Edoch, hedenmorgen kwam de vrouw bij een van de zakenmenschen, hierboven be doeld, met tranen in de oogen! Zij had alles maar gefantaseerd, ze had bezoek gehad van de politie, zij had de brieven van den Raad van Arbeid geschreven Is het wonder, dat dit geval in dit zoo rustig dorp het onderwerp van het gesprek is? GEMEENTE-VERORDENINGEN VOOR UITVOERING DER WINKEL SLUITINGSWET. De minister van Arbeid, Handel en Nijver heid heeft aan de gemeentebesturen een circu laire gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat ingevolge art. 6 der Winkelsluitingswet het aan de gemeenteraden vrij staat onder goedkeuring van de Kroon verordeningen vast te stellen, bepalende dat op een werkdag per week gedurende een gedeelte van dien dag en wel voor of na 1 uur des middaac oiu of bepaalde groepen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moeten zijn. Naar den minister gebleken is, zijn ver ordeningen als hieibedoeld bij verschillende femeentebesturen in overweging, doch ver eert men hier en daar in twijfel omtrent de draagwijdte van het artikel in kwestie. Be paaldelijk geldt het de vraag in hoeverre be doeld artikel aan andere belangen dan die der winkeliers, met name aan die van het winkelpersoneel kan worden dienstbaar ge maakt. In verband hiermede vestigt de minister er de aandacht op, dat artikel 6 dre winkelslui tingswet in de allereerste plaats de belangen van de werkgevers in het winkelbedrijf op het oog heeft. De bepaling heeft de strekking de gelegenheid te scheppen om waar zulks plaatselijk noodig mocht blijken, een specia- lenmaatregel te nemen in verband met de, bij het werktijdenbesluit voor winkels aan de per- soneel-houdende winkeliers opgelegde ver plichting om dat personeel een voor- of na middag per week vrij te geven. Het ligt dan ook voor de hand aldus de ministerdat verordeningen ex-artikel 6 der wet in den regel niet tot stand dienen te komen, indien blijkt, dat zulks tegen den wensch en het be lang van de betrokken winkeliers ter plaatse is. Uit den aard der zaak sluit dit laatste niet uit dat ook de organisaties van winkel personeel in een eventueel overleg ter zake kunnen worden betrokken en dat dusdoende ook de werknemers invloed op de te treffen regeling ktinnen uitoefenen. Het zou den mi- nistr echter in strijd met de bedoeling van het hier besproken artikel toeschijnen, indien daaraan door de gemeenten eene uitvoering wordt gegeven .welke niet in de eerste plaats met het belang der winkeliers rekening hield. ONTPLOFFING OP EEN MOTORBOOT IN DE GIESSEN. In de machinekamer van de motorboot van schipper H. de B., liggende in de Giessen, heeft, naar de Telg. meldt, een ernstige ont ploffing plaats gehad, waarbij de schipper en een monteur ernstige brandwonden aan ge laat en handen hebben opgeloopen. Ook een zoontje van De B. dat zich op het schip be vond, werd gewond. De oorzaak van het ongeval schijnt te zijn, dat zich in de machine kamer benzinedamj>en hebben ontwikkeld. VEREENIGING VOOR VERPLEGING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. Een geschenk bij haar 50-iarip be staan. De christ. vereeniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem zal op 26 Janauri 1932 vijftig jaren bestaan De vereeniging werkt zonder staatshulp, zij brengt haar kosten rond 380.000 per jaar bijeen door bijdragen en giften van particulieren en liefdadige instellingen. Zij verpleegt in twee inrichtingen 450 lijders van alle gezindten. Er heeft zich thans een comité gevormd, dat gelden wil bijeenbrengen om de Vereeni ging op haar halve eeuwfeest een nieuw kin- der-jongenshuis of ziekenhuis ten geschenke te geven. DE BRUG BIJ NIJMEGEN. De eerste werkzaamheden. De Rijkswaterstaat heeft aangesteed het verleggen van den rechter-bandijk van de Waal te Lent, gemeente Eist. Laagste in schrijvers N.V. Aannemingsmij. v/h Zanen Verstoet» te Gouda voor 184.000, en de M.V. Mij. tot expl. van Baggermateriaal te Dordrecht, eveneens voor 184.000. De gun ning wordt nader bekend gemaakt. DE BEDRIJFSRADENWET. De laatste algemeene vergadering van den r.k. Algemeenen Middenstandsbedrijfsraad heeft een uitvoerige bespreking gewijd aan het voorontwerp van wet tot instelling van bedrijfsraden, zoomede aan het daarover door den Hoogen Raad van Arbeid uitgebrachte advies. Als resultaat der gevoerde discussies be sloot de vergadering eenparig, aan den mi nister van Arbeid, H. en N. haar volle in stemming te betuigen met de gedachte, welke aan het voorontwerp ten grondslag ligt, alsmede in groote lijnen met de uitwer king, welke daaraan in het voorontwerp is gegeven. Intusschen uitte de vergadering den wensch, dat, bij de vaststelling van het defini tieve ontwerp, de minister rekening zou hou den met de volgende punten; lo. De vergadering verklaarde zich vol komen accoord met het advies der commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid, om voor de ophef! !g van een bedrijfsraad dezelfde voor- ziening te treffen, als met betrekking tot de instelling van een bedrijfsraad is geschied Ook onderstreepte de vergadering het ver. zoek dier commissie om de commissie van advies mede te doen adviseeren over de keuze der organisaties, welke in den bedrijfsraad zullen worden vertegenwoordigd. Bovendien achtte de vergadering het noo dig, dat in de bedoelde Commissie van Advies in ieder geval zullen zitting nemen vaste ver tegenwoordigers der meest representatieve centrale vereenigingen van werkgevers en werknemers. 2o. De vergadering verklaarde zich even eens accoord met het advies der Commissie om het voorschrift nopens het aantal jaar lijks te houden vergaderingen, soepeler te redigeeren. In ieder geval echter wenschte zij een minimum-aantal vergaderingen van vier per jaar. zonder meer te zien vastgesteld en voorgeschreven. 3o. De vergadering sprak zich voorts uit voor zoodanige wijziging van art. 3, dat uit gesloten wordt de mogelijkheid, om vereeni gingen ad hoe van werkgevers en werknemers te doen deelnemen aan de benoeming van leden van een bedrijfsraad. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Langestraat 85. Uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN: Wetenschappelijke werken 170 C37 s Cosler, D. Schetsboek. 1931. 212 A25 (broch.) Atcyone (J. Krishnamur- ti). Aan des Meesters voeten: 2e dr. 1925. 212 K90 er (broch.) Krishnamurti, J. Erva- ring en gedrag; 2e dr. 1930. 212 K90 (broch.) Inzicht zij uw wet. 1928. (g.) 212 K90 m (broch.) Het meer van wijs heid. 1930. (g.) 212 K90 n (broch.) Nu. 1929. (g.) 212 K90on (broch.) Ongebaande werke lijkheid. (g.) 2-12 K90 wg (broch.) Op welk gezag? 1927. (g.) 212 K90 o (broch.) De opheffing der Orde van de Ster; 2e dr. 212 K90 p (broch.) Het Pad. 1924. (g.) 212 K90 w (broch.) Wie brengt de waarheid? 1927. (g.) 294 R64 r Rolland, R. Het leven van Ra- makrishna. 1929. Prtn. (g.) 366 P34 (broch.) Persconferentie, Een, over vrijmetselarij en de Orde van vrijmetselaren. 1931 (g.) 378 A23 Akademie. De koninklijke, van wetenschappen, universiteiten en hoogescholen in Nederland en Ned.-Idië. 1930. (g.) 390 S49 Schrijnen, Nederlandsche wolkskunde; 2e herz. dr. 1930, Geïll. Dl. 1 verschenen. 398 R63 Roggeveen, Juul. Drie Ierscht legenden. 1928. Geïll. 500 G27 Ontwikkeling, De, der natuur wetenschappen in Nederland ged. de laatste halve eeuw. 1930. Prtn. (g.) 614 W30 Wat doe ik tot de dokter komt? komt? 1930. Geïll. 700 B17 Balans; alg. jaarboek der Ned kunsten. 1930-'31. Jrg. 1. 708 W56 Westra van Holthe, f. Catalo gusvan de voorwerpen in het Waagmuseum en de chirur gijnskamer te Enkhuizen. 1930. Geïll. (g.) 745 A30 Ambachts- en nijverheidskunst, Nederlandsche; jaarboek 1927 Geïll. - 745 L27 Lauweriks, Moderne woning inrichting! 1930. Geïll. 770 W73 Windisch, H. Kiekjes maken, maar met overleg. 1930. Geïll. 785 V74.5 Volbach, F. Het moderne orkest en zijn ontwikkeling. 1930 Geïll. 810 S85 r Sterk, J. F. M. Van rederijkers kamer tot Muidrekring. Geïll 811 C21 k Charivarius. K'.usjes en kliekjes naar Schopenhauer. 811 K90 Krishnamurti, J. De vriend in eeuwigheid, (g.) 833 R28s Rees, A. J. Die schreiende Grube. (roman.) 890 R64 Roland Holst—van der Schalk, Henr. Tolstoi; zijn wezen en zijn werk. 1930. Prt. 904 L91 k Ludwig, E. Kunst en levenslot; zes kunstenaarsportretten Ptn. 944 K76 Koopmans van Boeker en, H. E, Jeanne d'Arc. 1926. Geïll. g. geschenk 165. Als de oesterjongens er zich goed van overtuigd hebben, dat er niemand behalve zij beidjes meer in de aquariumzaal is, sluip-n ze op bun teenen naar een klein zijluikie van het aquarium, dat ze ontdekt hebben. Daaruit laat men zeker vuil water wegstroomeiv of zoo iets 66. Hoepla!II Met kracht en klem wordt dat uikje omhoog gesjord en... een stroom water, een schaar voorwaarts schietende visscbeo stort zich naar buitenO, die domme i°»* gens. Hadden ze misschien gedacht, dat 4* visschen dansend op hun staart naar buit»® zouden gekomen zijn en gezegd hebben: ,,Wel bedankt hoor. We gaan met het eerstvolgende treintje naar zee terug". Ze wilden eenvoudig ie opgesloten visschen bevrijden. Ja, maar 4 zoo maar niet ging, bedenken ze nu, nu h«i laat is

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6