Adistecdamscfie !Beucs VERKEERSONGEVALLEN BRANDEN. Indië in ons midden van ZZ September Opgave van Hoordhollandsch liaiidbouwcrediet l'.V, tal van hen reeds een verzekering tegen W A. vrijwillig sloot. Men schat het per centage in verzekeringskringen op zeker 90 pCt. Maar bovendien zal de verplichte W. A. verzekering in de praktijk blijken een goede uitwerking te hebben ten bate van den bona fide automobilist. Dagelijks hebben n l. aan rijdingen plaats, waarbij lichaam of goed van automobilisten of hun inzittenden be schadigd wordt. Zijn zoowel de aanrijder als de aange- redene verzekerd dan zal in de meeste gevallen de geleden financieele schade wel door de betrokken Verzekering-Maatschappij worden vergoed, maar waar haalt de auto mobilist zijn schadevergoeding, indien de aanrijdende motonijtuigbezitter onverzekerd i3. waarbij wij als logische gevolgtrekking kunnen aannemen, dat hij niet bij machte is. de financieele schade te vergoeden? Mogen wij dus onze meening in voren staande regeling in zeer algemeene termen hebben uiteengezet, het behoeft geen betoog, dat de wetgever eventueel met tal van details zal hebben rekening te houden, waarbij de practiik in het automobielverzeke ringsbedrijf een zeer gewichtige rol zal spelen' (Slot volgt.) en BRUTALE ROOVERS. Bewoners overvallen, bedreigd mishandeld. Daders gevlucht. Zondagavond te ruim kwart over acht drongen twee personen de woning binnen van den 82-jarigen landbouwer Van der Hout aan den Heikant te Tilburg. De huishoudster werd door de mannen overvallen. Zij wierpen haar een touw om den hals en terwijl een der mannen haar met een es bedreigde, eischten zij geld. De vrouw gaf hun vijf briefjes van tien gulden, die zij uit een kabinet haaide. Daarmede niet tevre den, drongen de mannen verder het huis bin nen, tot in de kamer, waar de bejaarde land bouwer ziek te bed lag. Zij bedreigden ook den man. De huishoudster wees daarop den mannen een in een hoek der kamer staande trommel aan en toen de mannen zich daar heen begaven, trachtte zij te vluchten. De mannen achterhaalden haar echter en mis handelden haar opnieuw. Bij de worsteling, die ontstond, werd een lamp stukgeslagen, op het lawaai waarvan een buurman kwam aanloopen. Toen hij de woning binnenging, ontmoette hij daar de twee mannen, die haastig op de vlucht sloegen. Hij greep een van hen beet, doch deze zeide: „Er is hieT 'n ongeluk gebeurd, laat mij los, ik moet naar den dokter". In zijn verbouwereerdheid liet de buurman den man los, die natuurlijk weg liep. Tot op heden heeft men nog geen spoor gevonden. De politie beschikt slechts over een vaag signalement van de daders. INCIDENT IN DEN ARNHEMSCHEN GEMEENTERAAD. Communist werpt een socialist een koffiekopje naar het hoofd. In de gemeenteraadszitting te Arnhem van gister is het tot een ernstig incident gekomen, toen de heer Brugman (C P.), die gedurende een vol uur obstructie voerde, heftige verwij ten deed aan de soc.-dem., hetgeen tot inter rupties van die zijde aanleiding gaf. De heer Zollinger (S. D. A P.) bezigde ten slotte het woord „onbeschoft". Dit leidde tot een inci dent. E>e heer Brugman staakte zijn betoog over de regeling van de gemeente-instelling Maatschappelijk Hulpbetoon, nam zijn kof fiekopje op en wierp dit den heer Zollinger naar het hoofd. Het doel werd gemist en het kopje ging aan scherven tegen de betimme ring van de raadszaal. Aan den eisch van den voorzitter om de vergadering te verlaten, weigerde de heer Brugman gevolg te geven De voorzitter schorste toen de vergadering Een rechercheur van politie maakte proces verbaal op. Na enkele minuten werd de vergadering heropend. De voorzitter sprak zijn diep leed wezen en groote verontwaardiging over het gebeurde uit en meende, dat de heer Brugman zou begrijpen, dat hij zijn positie in den raad onmogelijk maakt. Uitdrukkingen, welke aan het incident vooraf gingen, zou spreker niet goedkeuren, maar niets motiveert de hande ling van den heer Brugman. In het daarop volgende betoog wierp de heer Brugman de schuld van hetgeen gebeur de op den raad zelf Spr. eindigde met zijn uit te drukken, dat hij zich tot een daadwerke lijke handeling heeft laten verleiden. Na nog eenige discussie werd met de be handeling van het punt voortgegaan, dat tenslotte werd goedgekeurd. GEEN AVONDFEEST EN DINERS TIJDENS HET VERBLIJF VAN DE KONINGIN IN AMSTERDAM. In verband met de verscherping der moei fijke economische omstandigheden, waardoor alle lagen van de bevolking worden getrof fen, heeft de koningin besloten af te zien van haar voornemen gedurende hoogstderzelver verblijf in de hoofdstad feestelijke ontvang sten ten paleize te doen plaats hebben, zoo dat zoowel het avondfeest als de officieele diners niet zullen doorgaan. VERLOREN GEWAANDE BOOT WEER TERECHT. Zondagnacht werd het reddingsstation te Oostmahorn telefonisch vanuit Schiermon nikoog gewaarschuwd, dat men zich ernstig ongerust maakte over het uitblijven van de zeilboot der zeevaartschool aldaar. De boot was in den nacht van Zaterdag op Zondag, bemant met zes personen onder be vel van een der leeraren voor een oefenreis uitgevaren, en ofschoon het reeds lang over tijd was. was zij nog niet teruggekeerd Daar net intusschen zeer slecht weer was °ewor- I^P/wraagd door de reddings- boot, onder bevel Toxopeus, is onmiddellijk uit gevaren, tegen het aanbreken van den da» werden de schipbreukelingen gevonden D-» boot was reeds ver in Oostelijke richting af gedreven en kon niet op eigen kracht terug- keeren. De „Insulinde" heeft haar op sleep touw genomen en naar Schiermonnikoog teruggebracht. ADVOCAAT GESCHORST. Naar het Nederl. correspondentiebureau meldt is de Haagsche advocaat en procureur mr. M. P. H. Wiercx voor den tijd van 6 maanden geschorst. SALARISVERLAGING VAN HET RIJKSPERSONEEL. Protestvergadering en een congres. Het comité ter behartiging van de alge meene belangen van overheidspersoneel heeft Zaterdag j.L in Amsterdam een vergadering gehouden ter bespreking van de in de mil- lioenennota gepubliceerde regeeringsplannen betreffende korting op de salarissen van rijkspersoneel en onderwijzers Het comité stelde zich op het standpunt, dat het schro melijk onrechtvaardig moet worden geacht de wedden van dat personeel opnieuw tot sluitpost van de begrooting te willen maken. Dit klemt te meer, daar ten eerste het alge meene salarispeil bij het Rijk laag genoemd moet worden, ten tweede verslechteringen van de jaren 1923 en 1924 nog niet volledig zijn te niet gedaan en ten derde door dezen voorgenomen maatregel het Rijk het vrije bedrijf voorgaat in het aantasten van de ar beidsvoorwaarden en daardoor het sireven van de particuliere werkgevers naar loons verlaging aanmoedigt. Het comité besloot dan ook op 17 October a.s in een aantal plaatsen openbare protestvergaderingen te houden en daarna in Den Haag een congres ACTIE TEGEN WETSONTWERP IN ZAKE ARTSENIJBEREIDKUNST. Aan de Tweede Kamer is door den Alg. Ned. Drogistenbond, den r.k. drogistenbond en den Ned. chr. Drogistenbond ter zake van het ontwerp van wet betreffende uitoefening dre artsenijbereidkunst een adres gezonden, waarin wordt gezegd, dat dit ontwerp in de kringen der drogisten groote ontsteltenis heeft gewekt. Indien dit ontwerp wet wordt, aldus het adres, zal het economisch bestaan van de on geveer 7000 Nederlandsche drogisten en detaillisten, van hun gezinnen en hun perso neel, nagenoeg geheel zijn vernietigd, als ge volg van het feit, dat in art. 3 van het ont werp een monopolie voor den handel in ge neesmiddelen wordt geschapen voor de apothekers. Adressanten verzoeken de Kamer het be wuste wetsontwerp niet aan te nemen. Drie gewonden. Zondagnacht reed op het Kalfkensbosch te Nijmegen een motorrijder uit Ooy met groote snelheid en zonder signalen te geven. De negentienjarige mejuffrouw Theodora Schiks werd aangereden, tengevolge waarvan zij haar linkerbeen boven de knie brak. De motor rijder kwam onder zijn motorrijwiel terecht Hij was bewusteloos en had vrij zware ver wondingen aan gezicht en handen. Na ver boden te zijn, werd hii naar zijn woning over gebracht. De duo-rijder, afkomstig uit Nij megen, kwam er met eenige ontvellingen af. Door een auto gedood. Zondagmiddag stond een dertigjarige jon gen uit Amsterdam in de Willebrordusstraat te Haarlem, toen een voorbijrijdende auto hem met een spatbord raakte. De jongen sloeg tegen den grond en werd in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Velsen vervoerd, waar hij spoedig overleed. Een doode en drie gewonden. Zaterdagavond is op den Arnhemschen Straatweg te Velp een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Omstreeks 10 uur kwam uit de rich ting Arnhem een luxe-auto, bestuurd door den heer J. Kortlang, wonende te Dieren, uit Renkum. Ter hoogte van de bocht bij Daal huizen week de auto naar links van den weg en botste tegen een mast van de electrische tram. De ongeveer 35-jarige Th. Willemsen, ambtenaar bij het gemeentelijk gasbedrijf te Dieren, die naast zijn zwager Kortlang zat, werd door den paal in elkander gedrukt en bijna onmiddellijk gedood. De heer Kortlang en de andere inzittenden: mevrouw Willem sen en e heer W. Berendsen, eveneens uit Die ren, liepen ernstige verwondingen aan ge laat en handen op. Nadat dr. Teenstra te Velp de eerste geneeskundige hulp verleend had, werden de drie gewonden naar het ge meentelijk ziekenhuis te Velp overgebracht. De auto was geheel vernield. De toestand van de gewonden is niet levensgevaarlijk. Kind overreden en gedood. Gisteren is te Heerlerheide een vierjarig jongetje door een auto aangereden. Het kind bekwam een schedelbreuk en is hedenmorgen in het ziekenhuis te Heerlen overleden Aan de gevolgen overleden. De 21-jarige motorrijder, die Zaterdag avond op den Haarlemmerweg geslipt is en zwaar gewond werd opgenomen, is gisteren in het Wilhelminagasthuis overleden. HET CIRCUS SARRASANI. Men schrijft ons: De circusdirecteur Hans Stosch—Sar- rasani is een populair man omdat hij sedert 30 jaar de wereld gespannen houdt doordat hij zijn circus tot het grootste van Europa maakte, tot de „mooiste show van twee werelddeelen", doordat hij in den waren zin van het woord het /olkstheater" schiep. Een phantastische, bontgekleurde le gertros vergezelt Sarrasani, als hij door de werelddeelen reist, des nachts zijn circus der tienduizend opbouwt, In de grootste manege der wereld de wonde ren uit alle werelddeelen voor de oogen van een verbaasde menschenmenlgte laat afspelen, als hij ademberoovende sensaties, grappige clofneriën, verbluf fende staaltjes der artlsten en zeldzame dierendresuur ln bonte tafereelen door- elkaar mengt, als hij dan alles weer z 'gvuldlg inpakt, als kinderen een os' om den volgenden dag, 1U0 K M. verder in een andere stad het spel opnieuw te beginnen. Tooverij? Neen, echte techniek en organisatie, aie aan Sarrasani eigen zijn. En zoo als Hans StoschSarrasani toen hij ais eerste circusondernemer zijn wagen park motoriseerde, is hij ook in alle andere dingen de eerste: de eerste Bij voorbeeld, die de traditioneele 13 Meter manege varen liet en een reuzenarena schiep en de eerste, die echte Indianen naar Europa bracht, steeds weer is hij cIQ 06I'St6 Dit jaar viert Sarrasani het feest van zijn dertigjarig bestaan. Hij zou het recht hebben, zich terug te trekken en met trotschen blik op zijn werk neer te zien. Maar dat komt niet met zijn ener gie overeen. Direktor Stosch—Sarrasani zal zijn gastvoorstelling in Amsterdam op het Stadionplein den 25sten e.k. des avonds half acht feestelijk openen met een schitterende parade, waaraan de 37, bij Sarasani aanwezige, naties zullen deel nemen. Degene die echte en goede oude circus kunst weet te waardeeren, moet niet verzuimen een avond bij Sarrasani door te brengen. De prijzen maken voor ieder een bezoek aan het „schoonste schouw spel van twee werelden" mogelijk. Kin deren betalen de helft van de entreeprij zen op alle zitplaa sen in de^ namiddag voorstellingen. Sarrasani wil al zijn be zoekers met dezelfde voorkomenheid behandelen, reden waarom hij het door zekere andere ondernemingen ingevoerd reductiesysteem in zijn huis niet heeft ingevoerd. Onware geruchten zijn er in omloop, als zoude Sarrasani uitverkocht zijn Er zijn in elk geval nog kaarten voor alle voorstellingen te verkrijgen. Alle anders luidende beweringen zijn onwaar! De circuskassa's zijn voortdurend geopend vanaf 9 uur des morgens. Telefoon: 90211 en 90212. Bovendien zijn kaarten verkrijgbaar in het sigarenmagazijn van Martin van Dam, Reguliersbreestraat 46, telef. 32137 en diens filiaal Heiligeweg 20, telef. 37920, vervolgens Galerij Westeinde, telef. 36823 en Nieuwendijk 78 (Kiosk Muntplein). Wij willen te dezer plaatse nogmaals de nadruk leggen op de omstandigheid, dat Sarrasani reeds met andere steden contracten afgesloten heeft, zoodat zijn gastvoorstellingen in Amsterdam slechts een paar dagen kunnen duren. Daar blij kens de ervaring aan de avondkassa steeds groote toeloop is, zorge men de kaarten tijdig in zijn bezit te hebben, ze zijn bij den voorverkoop verkrijgbaar, waar dan in alle rust en kalmte met iederen wensch rekening kan worden gehouden. Boerderij afgebrand. Gistermiddag is te Winschoten brand ont staan in de groote boerderij van den heer K. Molenaar, bewoond door den heer H. H. Bruning. De kapitale boerderij en het daar bij behoorende woonhuis stonden in korten tijd in lichte laaie. Slechts de inboedel van het woonhuis kon gered worden. De gehee- le oogst, die juist was binnengehaald, is ver brand. De levende have kon gered worden, maar er zijn ook vele landbouwwerktuigen verbrand. Bewoners met moeite gered. Maandagavond om half twaalf is te Hel mond brand1 ontstaan in den manufacturen winkel van den heer Klaassen op den Mier- loschenweg. Daar de trap in brand stond, kon men de bewoners, die reeds ter ruste wa ren gegaan, niet op de gewone wijze in vei ligheid brengen. Door intusschen toegescho ten hulp werd een ladder tegen den muur geplaatst, waarlangs de familie Klaassen zich ken redden. De brandweer wist het vuur spoedig te blusschen. De inventaris van den winkel werd een prooi der vlam men. Het huis zelf liep slechts geringe schade op. Boerderij afgebrand. Maandagavond' is te Oosterhout brand uitgebroken in de boerenhofstede van den landbouwer Kweeker. De boerderij brandde tot den grond toe af. Ook de inboedel ging geheel verloren. Een drie-gezinswoning afgebrand. Te Farmswm, gem. Delfzijl, is hedenoch tend afgebrand de boerenbehuizing van den heer M. Hageman, medebewoond door de arbeiders P. Bosscher en K. Bos. De inboe dels gingen verloren. Drie geiten verbrand den. Te Rosmalen (N.B.) is door onbekende oorzaak afgebrand de woning van den land bouwer W. Voets. Het vee kon gered wor den. Verzekering dekt de schade. Te Wijchen is door onbekende oorzaak afgebrand de boerderij van M. de Wildt. De geheele inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. Te Nijmegen is overleden, 78 jaren oud, de heer F. M. A. van Schaeck Mathon, oud-burgemeester dier gemeente. Zaterdag j.1. is wegens den minder gunstigen toestand in het Limburgsche mijnbedrijf op de mijn Laura te Eygelshoven weer niet gewerkt. Den laatsten tijd1 zijn daar reeds 80 tot 90 mijnwerkers ontslagen. De totale netto-productie der gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg gedurende de maand Aug. 1931 bedroeg 1.067.665.22 ton. Het totale aantal arbeiders bedroeg op 1 Sept. j.1. 27.141 ondergrondsch en 11.237 bovengrondsch. Te Hattem overleed, 65 jaar oud, de ge- pensionneerde luitenant-kolonel Indische le ger O. J. Verstege, ridder Militaire Willems orde. Te 's-Gravenhage is, 68 jaren oud, overleden mr. dr. A. H. J. Heynsius, oud secretaris der gemeente Rotterdam. De Kon, Paketvaart opent Indië nieuw uitzicht. Hoezeer de Kon. Paketvaart-Mij. zich bewust is van haar roeping, de welvaart van Oost- Indië te dienen en te bevorderen, heeft zij on langs wederom getoond door een van haar groote schepen, de „Houtman", te zenden naar Zuid-Afrika. Het was met recht een proef vaart, ten einde te toonen wat Indië kan leve rt- en te zien, hoe men in het zuidelijk deel van het zwarte werelddeel de Indische waren beoordeelt. De uitslag was verre van on. gunstig, zooals de K.P.M. trouwens op goede gronden verwachtte. Haar proefvaart was niet maar een probeersel, een avontuur, doch lang vooraf overwogen en voorbereid, Het is nu vier jaar geleden, dat een van de directeuren mij het voornemen der maatschappij meedeelde, de vaart op Zuid- en Oost-Afrtka ter hand te ne- men en bij welslagen van de eerste proeven een geregelden maandelijkschen dienst in te stellen. Zoo zien wij stap voor stap de K. P. M. de groote en leidende reederij worden voor heel Zuid- en Oost-Azië, terwijl zij Australië en nu ook Zuid-Afrika daarin betrekt. Zij doet haar stappen als een ervarene en met een koopman schap van de goede soort, kiezend het juiste tijdstip en maatregelen nemend, waardoor de handel èn de toerist van het vreemde gebied wordt gelokt. Indië heeft zijn critiek op de wijze, waarop de K. P. M. haar Indische paket vaart ten uitvoer brengt, niet onder stoelen en banken gehouden en met name de vrachtbere kening op verscheidene lijnen gegispt veelal zonder alle eischen en omstandigheden in reke ning te brengen maar het zal nu ten volle waardeeren, dat de K. P. M. uit eigen beweging een kostbare daad verricht, om aan de welvaart van het land een nieuwe bron té openen, een kostelijke daad ook, wanneer de verwachte ge volgen verschijnen in den vorm van nieuwe handelsbetrekkingen. Op de proefvaart van de „Houtman" zijn, dank zij de onmisbare medewerking van han delshuizen, ondernemingen en staatsdiensten, nagenoeg alle producten, welke Indië kan leve ren, meegegeven en vertegenwoordigers van den handel zijn meegetrokken een herhaling in de 20e eeuw van hetgeen de Oostinjevaar- ders vier eeuwen geleden wel deden onder een ander bestek, andere vormen en andere om standigheden. Er is niet meer een kleine oor log voor noodig om zich een plaats te verzeke ren; in onze beschaafde wereld is de bewape ning er eene met qualiteit van waren en kaliber van prijzen. Het hout van Indië was in Zuid- Afrika al lang geen onbekende, want vroeger werden geregeld dwarsliggers voor de spoorba nen geleverd. Evenwel kan 1*71^ - voor tal van andere doeleinden wZT* h<*»< zigd en men mag verwachten dat d 8'b«- op de „Houtman" zulks hebben thee en de koffie kunnen daar even» D« ders om geur en zuiverheid worden a «1- het zal blijken, dat de prijzen naar „7^ van qualiteit zeker niet hooger zijn da d'BÏ tot dusverre bij invoer van andere tfohf ?'D *r taalde. Het moet wel zijn gebleken d'al't. a*" zeer wel kan mededingen. De ontluiking van nieuwe handelsbetreVc- gen zal niet nalaten aan het economisck commercieel vermogen van Indië een w 3 te geven. Men moet daarbij niet uitsluï2 letten op de poging in Zuid-Afrika, doch on i uitzetten van de betrekkingen in heel Zuid Oost-Azië. Juist zulke pogingen voeren 60 een zekere zelfstandigheid, veeleer dan alle"8" redekavel over partijschap en program, zo<h' men tot weewordens toe kan lezen in bl'ades hooren in vergaderingen. Het eigen zal,'' doen ontwikkelt en geeft zelfbewustzijn, ft initiatief van de K. P. M, en de krachtige de l neming van den groothandel hebben een bete'" kenis, die ver uitgaat boven het toekomstig g| win in geld. Als dat zoo is, moet men nieftj" min geen stoute droomen kweeken. Want handelsbetrekkingen, die het vermogen van een volk onderhouden en verhoogen, is het niet uit sluitend de vraag, wat men kan geven, doch wat men kan nemen. Dat afnemen nu han«t weer niet alleen samen met het volkscijftr Indië kan veel en veel meer geven dan nemen' De voortbrenging van het gebied is door Wesi tersche leiding en Westersch kapitaal zeer ruim geworden, maar de koopkracht is betrek, kelijk gering. Alle bevolkingen, samen ongeveer 60 millioen, zijn niet in staat de afnemer van beteekenis te worden voor vele artikelen. Men kan er afzet vinden voor katoentjes en enkel» andere zaken, zoo ruim, als bij een bevolking van 60 millioen is te verwachten, maar bij die enkele houdt het dan ook op. De Indische vo|. ken toch zijn zoo gelukkig weinig behoeften t« hebben; daarenboven is de koopkracht van de Indische volken gering. Hef equivalent, dat j0 de handelsbetrekkingen van volken wordt g». vraagd, kan Indië met eigen volken niet bie. den; het biedt dit echter door bemiddeling »(J Westerlingen onder Nederlandsche leiding, daarmee haar onmisbaarheid wel het kratV tigst bewijst. En een daad van zoo voornasn strekking als die der K. P. M. behoort zeker ook te worden gadegeslagen met verblijding over het perspectief en zonder het te misvat, ten of te overschatten. Is het muggen dood te tikken. Beter dan kinine slikken (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 4J4 Nederl 1917 4 1911 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Back Ned. lnd. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Kücbenm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr Betbleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Ezplor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr.. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert UnioD Pacific Wabash 'Ezdividend. tEsclaipa. v Koers van beden te Vorige pl.m. pl.m. koers pl.m. 1.30 1.45 2.00 101 99»/. 84 cm» 60 68'/, 100 36»/s 40 40 25 51 52 6'/, 5'/, 5»/i-6 176 173'/, HiVi 179-80 59»/. 66'/,-7 57V4-* 111»/, 114-5 H4VJ 1151/4-1 22'/, 34 341/, 343/4-5 34.i/, 7 7-1/4 33'/, 34 21/- 6»/, l 76'/. 78 12'/, 3?/is 3 120 173 175 173-7 175-7 125 85 85 42 20 45 45 22V, 21 61 00 99'/, mm 114'/, 120 1191-23 123-5 65 65 6»/is 4 3»,'8 4 39'/, 40 15l« 15 32 30 18 17'/, 1'/. 5'/, 4'/, 20 19»/. 41 71'/. 72'/, 119»/, 118 118 15»/. 16 140 140 140 - 154 152 152 114 mm mm 16'/, 117'/, 120 120 6'As Öi-'/iS pl.m. 2 16 40 5'l. 58'/, 1)5 35 - V, 7V. 34VI H'/j VH-i 30 Wh PROLONGATIE Vorige koert pCt. Heden 3»/. pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belgaj Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo s New-¥ork s Italië s NIET OFFICIEEL S I 100 s s Vorige koers 12.031/, 58; 60 9.71 34.53 48.42»/, 34.85 00.22»/» 66.32". 66.22'/, 24/ 12,96 Koers op heden 2 uur 10.35 57.75 973 34 40 48.50 24 ye'.-f

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10