Aqwda De sluiting der Effectenbeurzen in ons land, tBinnmSand Txwmciaal Tlieuws £aatste ieticPitm Jhéücaties JiackittecicfUm iVeec&ecicfït Siad en Omgeving. Van moedeloosheid is hier ie lande geen sprake. Heden weer geen vroegbeurs gehouden. Later geen reden meer aanwezig geacht de beurs ie staiten. Dinsdag 22 September. 7.30 uur Cinema Americain: De Ochtend patrouille (sens.); hoofdrol Richard Barthel- mess; toegang 14 jaar. 7.30 uur A B. T. 1. Gifgas (sens.); hoofdrol Lois Wilson; 2. Een wanhoopsdaad (drama); toegang 14 jaar. 7.30 uur Victoria Theater: Salto Mortale ,rom. circusfilm); hoofdrol Anna Sten; toe gang 18 jaar. Woensdag 23 September. Landbouwtentoonstelling te Alkmaar; 's middags harddraverij in de Harddravers- laan. 2 uur, Cinema Americain, matinee, vertoo- ningfilm De Ochtendpatrouille (anti-oorlog- 7.30 uur Cinema Americain: De Ochtend patrouille (sens.); hoofdrol Richard Barthel- mess; toegang 14 jaar. 7 30 uur A. B. T. 1. Gifgas (sens.); hoofd rol Lois Wilson; 2. Een wanhoopsdaad (dra ma); toegang 14 jaar. 7.30 uur Victoria Theater: Salto Mortale (rotn., circusfilm); hoofdrol Anna Sten; toe gang 18 jaar. De stemming op de Amster damsche beurs. In verband met de gebeurtenissen op finan- ciëel economisch gebied in Engeland en het besluit door de Britsche regeering genomen, om den gouden standaard niet te handhaven, verdiepte men zich gistermorgen op de Am- sterdamsche effectebeurs in gissingen om trent het al of niet open blijven van onze fondsenmarkt. De onzekerheid groeide voor al, toen door het beursbestuur werd ver klaard, dat nog geen besluit was genomen en kort daarop door enkele groote Amsterdam sche dagbladen in vervroegde middagedities werd medegedeeld, dat de beurs geopend zou blijven. Het bestuur van de vereeniging van den effectenhandel bleef echter vergaderen, terwijl tevoren ten kantore van de Nederland- sche Bank een bespreking werd gehouden met de leiders der groote banken en vooraan staande bankiers firma's over de maatrege len, die moesten worden genomen. De tijd verstreek, voordat men vist waaraan men zich te houden had en reeds was het 1.20 uur geworden. Daar de beurs zich echter steeds meer met bezoekers vulde, ging de meening post vatten, dat de markt toch geopend zou blijven. De effectenbeurs gesloten. Tegen half twefe werd bekendgemaakt^ dat de minister van financiën, gehoord het besluit van de vereeniging voor den effecten handel en kennis genomen hebbende van de meening van de commissie van advies, beslo ten had de effectenbeurs te sluiten. De algemeene inuruk ter beurze was, dat een zeer verstandige maatregel was geno men, en dat thans de gelegenheid is geopend om de situatie wat kalmer te overzien. (Het bovenstaande werd reeds in de stads editie van ons vorig nummer opgenomen) Aan de bescho iwingen van den financi eel en deskundige van de Telg. ontkenen wij nog het volgende: De meeningen onder de belanghebbenden waren sterk verdeeld. Het is moeilijk van een meerderheid of minderheid te spreken, doch uit de discussies hebben wij toch wel sterk den indruk gekregen, dat er talrijke tegenstanders zijn van de thans gevallen beslissing. Tenzij gebeurtenissen zijn voorkomen welke alleen „intra muros" bekend zijn, achtten velen geen bijzondere aanleiding aanwezig om ook Am sterdam in de rij te cioen treden van de beurs- plaatsen, welke door vrees of door werkelijk ernstige voorvallen genoopt werden de fond- sennoteeringen stop te zetten. Vrees moet te voren reeds worden uitge schakeld, omdat die bijna steeds leidt tot ver keerde conclusies. En ernstige dingen, van den omvang zooals die te Londen zijn voor gekomen, vindt men hier niet. De financieel? toestand in ons land is gezond, de economi sche toch zeker niet slechter dan elders. Waarom, zoo vroegen de tegenstanders van. de sluiting, heeft men het ganscbe beursappa- raat uitgeschakeld? Het antwoord van de voorstanders was: „Amsterdam zou het vuil nisvat van de geheele wereld zijn gewordep nu men geen uitweg zag, zouden alle ver kooporders zich hier hebben geconcentreerd, afgescheiden nog van de angstverkoopen van de eigen ingeschrevenen." Deze redeneering, zoo riposteerden de te genstanders, lijkt veel op een bewijs uit het ongerijmde. Want men had nog eerst kunnen afwachten of de stroom van verkooporders wel zoo groot zou zijn geworden en vooral of niet velen zich aangetrokken gevoeld zouden hebben tot ingrijpen op de ongetwijfeld lage re koersen. Alle erders in een bepaald fonds hadden tot één koers in elkaar gesloten kun nen worden met, desnoods, gedeeltelijke uit voering en onder supervisie van het zeer des kundige beursbestuur. En waar dit niet mo gelijk was geweest, had men nog altijd tot het niet noteeren van een fonds kunnen besluiten. Nu echter heeft men de beurs gesloten, nie mand kan zich oriënteeren en bij her opening zal men toch de genoemde maatregelen moe ten nemen. Wij bepalen ons tot het geven van een in druk van de meeuingen, welke men gisp en in het beurslokaal kon vernemen. Overigens was men zeer kalm; men rookte zijn sigaar (er werd geen aanmerking gemaakt, «Jr.t dit voor half drie geschiedde) en men had het gevoel niets te kunnen doen om verandering in den toestand te brengen. Van moedeloosheid was echter geen sprake; eerder wensthte men zoo spoedig mogelijk weer te kunnen beginnen. De maatregel van de Nederlandsche Bank in zake het evers! ui ten van prolongaties hoewel slechts geldig voor het geval de beurs heden geopend zou blijven heeft tevens doen zien, dat de markt niet zondei stuur en zonder hulp zal warden gelaten Laat ons hopen, dat de ernst van den toestand zoo sterk wordt ge voeld, dat ook internationaal eindelijk maat regelen worden genomen om het afglijden van onze maatschappij naar den economischen en financieelen chaos tegen te houden. Het kan nog, dus het moet. Een communiqué. Gister is het volgende communiqué uit gegaan: Tenzij de beurs op 22 September 1931 op nieuw geheel of gedeeltelij! gesloten wordt, is De Nederlandsche Bank bereid van haar convenieerende geld nemers tegen de koersen, weike op 19 September jl. zijn genoteerd of door de daarvoor bestaande commissie als basiskoersen worden aangegeven, effecten- posten, met behoud van het daarbij aanwe zige of later aangevulde surplus, in belee ning te nemen voor zooverre deze eftecten- posten reeds op 19 September jl. beleend waren. Bij de beoordeeling van deze effecten zal De Nederlandsche Bank rekening houden met de buitengewone omstandigheden. Hoewel zij zich het recht voorbehoudt wat haar wordt aangeboden niet onvoorwaar delijk aan te nemen, zal De Nederlandsche Bank het toch den geldnemer niet te moeilijk maken. De door De Nederlandsche Bank te bere kenen debetrente zal tot nader bericht 2 pCt. per jaar boven de gemiddelde prolongatie- rente bedragen. In verband met vragen omtrent levering en betaling van effectenposten vernemen wij, dat er de aandacht op gevestigd wordt, dat het besluit tot sluiting der beurs alleen be trekking had op Maandag 21 September 1931, zoodat te dien aanzien Dinsdag 22 September 1931 als een gewone beursdag moet worden beschouwd. De beurs van 's-Gravenhage. In verband met het besluit tot sluiting van de Amsterdamsche Effectenbeurs wordt medegedeeld, dat de Haagsche Beurs gister nog geopend is geweest. De tijd van open stelling van deze beurs viel echter vóór het oogenblik waarop tot sluiting der Amster damsche Beurs werd besloten. Zoolang echter de Amsterdamsche Beurs gesloten blijft zal van nu af ook de Haagsche Beurs gesloten blijven. De beurs te Rotterdam. Te Rotterdam was, naar de N. R. Crt. meldt, gistermiddag ook de effectenbeurs ge sloten. De goederenmarkten ondervonden in sterke mate de gevolgen van het ontbreken van den koers van het Engelsche pond. De Argentijnsche graanhandelshuizen hebben alle offerten, die gistermorgen hebben ge daan, teruggenomen, in verband met de on bekendheid van der. koers. Ook in andere goederen ging gisteren ter beurze weinig om. In de granen beschikte inen voor Amerikaansche aanbiedingen wel over vaste koersen, maar de koopers hielden zich afwezig, omdat zij eerst wilden af wachten hoe de zaken zich verder ontwik kelen. Zoolang er geen vaste koers is voor goe deren, die in Engelsch courant worden ver handeld, is het ook vrijwel onmogelijk aan- koopen te doen in goederen, die in dollars verhandeld worden, daar het onmogelijk is eenige juiste prijs te bepalen. Onderhoud met een deskundige. Naar aanleiding van de financiëele crisis in Engeland heeft het Nederlandsch Corres pondentie-Bureau een onderhoud gehad met den heer Pierson, firmant van het bankiers huis Heldring en Pierson te 's-Gravenhage. ,.Achi u het verstandig, vroeg men hem, onze beurzen te sluiten?" „Voor menig effect, zeide de heer Pierson, is de beurs feitelijk al gesloten, nl. door zijn onverkoopbaarheid. Als de hoofdbeurzen sluiten, dan zal het er noodgedwongen wel van moeten komen. Wij hebben het in 1914 ook een aardigen tijd zonder beurs gesteld en de hemel is niet gevallen! Verstandig ge sloten en vooral heropend kan veel onheil voorkomen. Persoonlijk ben ik geen voorstander van sluiting, omdat dit het wantrouwen tegen de economische en financiëeie poitie van Ne derland zou kunnen versterken. Een positie, die immers volkomen gezond is! Maar is sluiting wel het eenige middel tegen onrustverkoopenmen zou toch bijv. een handel tegen minimumkoersen kunnen toelaten, beneden dewelke niet mag worden gehandeld". „Afgezien van deze omstandigheden, wat is uw meening over een goudstandaard?" „Heeft men niet in ons land gedurende den oorlog de dekking van de bankbiljetten- circulatie op wil'en ruimen en onzen gulden alleen op het vertrouwen en mogelijk uitein delijk ingrijpen van de Nederlandsche Bank willen laten drijven". Dit moge in theorie mogelijk zijn, maar ik vind het toch maar gelukkig dat het niet ge beurd is. Wij hebben gezien welke waarde wij aan vertrouwen in gegeven omstandig heden moeten toekennen en goud, iets tast baars, is tot nu toe het eenige middel, dat voor dekking geschikt is, daar zilver al de schommelingen van andere metalen onder gaat". „Is er van onrust onder het Haagsche pu bliek iets bijzonders waar te nemen?" „Neen, en natuurlijk niet. Immers, er is toch geen werkelijke aanleiding toe: Een on der het oog gezien gevaar is geen blijvend gevaar!" HEDEN WEER GEEN VROEGBEURS. Evenals gister werd hedenmorgen te Amsterdam, in verband met de financiëele crisis in Engeland, geen vroegbeurs ge houden. I. M. K. 0.? GEEN REDEN MEER AANWEZIG DE BEURS VERDER TE SLUITEN. Hedenmorgen heeft het bestuur van de vereeniging van den effectenhandel op nieuw vergaderd ter bespreking van den toestand in verband met de financiëele crisis in Engeland. Naar wij vernemen heeft het bestuur in deze vergadering be sloten dat er geen reden meer aanwezig is den minister van financiën te verzoeken de Amsterdamsche effectenbeurs heden te sluiten. De beurs zal dus heden weer ge woon worden geopend. EFFECTENBEURSBERICHTEN. Bijzondere maatregel bij de heropening der beurs. In vervolg op het bericht, dat de Amster damsche effectenbeurs heden weer zal zijn geopend, deelt het bestuur van de Vereeni ging van den effectenhandel mede: Naar de vèrstrekeknde bereidverklaring van de Ned. Bank, welke als resultaat van de gisteren ge houden besprekingen in de bladen van heden morgen is gepubliceerd, zal de handel ter beurze heden weer worden hervat. Als bij zondere maatregel is echter vastgesteld, dat koersen, tot stand gekomen in gesloten hoe ken, welke lager zijn dan de koersen van j.1. Zaterdag, slechts in de prijscourant zullen worden opgenomen na beoordeeling door de commissie van de noteering. Alle notc-erings- briefjes betreffende hier boven genoemde koerspn, moeten door een der commissarissen voor de noteering worden geparafeerd. De eerste dag na de sluiting kalme beurs. Hedenmiddag om half twee is de effecten beurs te Amsterdam weer geopend. Bij den aanvang droeg de beurs direct een kalm ka rakter. Eenige buitengewone belangstelling kon niet worden waargenomen. Van ver- koopsdrukte viel niets te merken en er was gebrek aan orders. Vergeleken met den laat- sten beursdag, Zaterdag, waren de koersen weinig veranderd. Hier en daar waren zij zelfs, voor zoo ver wij bij den aanvang der beurs konden waarnemen, aan den vasten kant. EXPLOSIE BIJ DE KAZERNE TE ASSEN. Een militair gewond. In één der W.C.-gebouwtjes van de ka zerne van het 9de regiment infanterie te Assen heeft gistermorgen, blijkens een bericht in de Tel. een ernstige ont ploffing plaats gehad. Een tweetal voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijnde dienstplichtigen, bevond zich t; ongeveer halfzeven in deze inrichting, toen plotseling met een geweldigen kna! de ongeveer een halve meter diepe uit metselwerk ex graniet bestaande vloer met een hevigen slag naar boven werd geslingerd. Een der dienstplichtigen, zekere J. V. werd met den vloer opgehe ven viel daarna met het neerstorten de puin en beton in den zich onder het gebouw bevindenden grooten beerkeider. Gelukig wist V. zich met handen en armen aan het intakt gebleven gedeelte van den vloer vast te klemmen, waar door hij met het hoofd boven den bega- nen grond bleef en niet onmiddellijk door de gassen werd bedwelmd. De zich in de nabijheid bevindende militairen schoten op den knal toe en bevrijdden V. uit zijn weinig aanlokkelijke en gevaar lijke positie. H'j bleek gelukkig geen an der letsel te hebben bekomen dan een brandblaar op zijn geschroeide rechter heup. De andere zich op het tijdstip der ont ploffing in het gebouwtje bevindende soldaat S. kon zich aan het houtwerk vastgrijpen en den uitgang bereiken. Beiden verklaarden dat op het tijdstip der ontploffing geen andere militairen er is plaats voor een zevental in het gebouwtje waren. De oorzaak der ontploffing kan niet met zekerheid wordea vermeld. Waar schijnlijk heeft zelfontbranding der gas sen plaats gehad. Gelukkig stond het inwendige van het gebouwtje door een open^ ireang en verschillende luchtroos ters in directe gemeenschap met de bui tenlucht. Een der buitenmuren is onge veer een kwart meter naar buiten ge drukt. KIND VERDRONKEN. Het 7-jarig zoontje van den heer J La Feber, aan de Plateweg onder ue gemeente Reeuwijk, is nabij de ouder lijke woning te water geraakt en dronken. H. de ver- VERKEERSONGEVALLEN. Doodgereden. In den afgeloopen nacht is de 24 jarige G v. Oefelen uit Hoogerheide (N.-B.) door een hem achter opkomenden luxe-auto nabij Huy- bergen aangereden. Hoewel geneeskundige hulp direct ter plaatse was, bleken de levens geesten reeds te zijn geweken. De marechaus see heeft het lijk en den aanrijdenden auto, die bestuurd werd door zekeren L. uit Wouw, in beslag genomen. SCHAGEN. Ongeval. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur had in de meelfabriek van de N. V. Schager Fouragehandel v/h. P. Meurs Pz. een ongeval plaats dat nog goed is afgeloo pen. De zijmuur van den tot den nok toe gevulden zolder kon niet langer den druk van het graan weerstaan, waar door de bovenmuur buitenwaarts be zweek en circa 10 ton mais naar beneden stortte. Steenen en mais belandden op ee^zich daaronder bevindend schuurtje, dat hierdoor eveneens instortte De zich op den graanzolder bevindende knecht A H. kon zich redden, door zichzelf aan de balken vast te houden. De directeur, de heer Wardenaar, die zich juist in het schuurtje wilde bege ven, doch het gevaar zag aankomen. kwam eveneens met den schrik vrij. DOODELIJK SCHEEPSONGEVAT~TF* ROTTERDAM. Aan boord van het in de Waalhaven lig gende Rijnschip „Huma" is de 49-jarige trmmer Arie R. bij het lossen van steenkolen beklemd geraakt tusschen een kolenknijper en den wand van het schip, tengevolge waar van de man ernstige inwendige kneuzingen bekwam en later in het ziekenhuis aan den Coolsingel is overleden. CORRESPONDENTIE. K. alhier. Het gesloten verklaren der dis cussie wil in journalistiek opzicht in het alge meen zeggen, dat wij aan de wederzijdsche beschouwingen een einde maken. Er bestaat o.i. geen enkele aanleiding op dit besluit te- rug te komen. Red. Alkm Crt. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in- een verzoek met bijlagen van de N.v. „Nederlandsche Fabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen", voorh. W. Hoogen- straaten en Co., alhier, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche toe-bewaarplaats met een inhoud van 10000 Liter, met aftapinrichting, op het per ceel Kadastraal bekend Gemeente Alkmaar, Sectie C nr. 3289. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer 'ge meente, mondeling op DINSDAG 6 OC- TOBER a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 22 September, 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 21 September 1931 is aan de N.V. ALKMAARSCHE MANUFAC- TURENHANDEL van VROOM EN DREESMANN alhier vergunning verleend tot het uitbreiden van een lingerie-inrichting met behangerij en stoffeerderij, door het ver plaatsen en bijplaatsen van diverse electro- motoren in het perceel HOUTTIL Nr. 50 en ACHTERSTRAAT nr. 41, alhier. Alkmaar, 22 September 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van den Rector van de St. HIPPOLYTUS- STICHTING te Delft om vergunning tot het oprichten van een PERSONENLIFT in het KINDERPAVILJOEN van het St Elisa- bethziekenhuis met plaatsing daarbij van een electromotor van 5 P.K. in het perceel VAN EVERDINGENSTRAAT 18. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 6 OCTO- BER a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 22 September, 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. naar waarnemingen, verricht in den mor**. van 22 September gen Medegedeeld door het Kon. Nederl Mot Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 776 6 mM Malinhead. Laagste barometerstand 758.2 mM te fan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 23 September: Zwakke tot matige meest Noordelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter. Overzicht. In de algemeene drukverdeeling kwam weinig verandering. In het Westen daalde de barometer, in het Oosten valt een geringe stijging op te merken. Zoodoende bleef over Engeland het karakter van het weer hetzelf de; zonnig over dag, koud des nachts. In Oost-Duitschland is het nog eenigszins re genachtig Ook in Noorwegen brengt de ba rometer daling en neerslag. De gister genoemde koude Noordelijke luchtstroom is thans tot in Zuid-Frankrijk doorgedrongen. Te Biarritz is de temperatuur zelfs 7 gra den gedaald. Over het algemeen kan men voor onze omgeving een kouden nacht verwachten, ter wijl bij opklarend weer en overdag de zon een kleine temperatuurstijging zal veroorza ken. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 21 Sept. 1931 Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuks 1 2.70; Appelen per 100 pond 5—11; Augurken per 100 pond 1042; Bloemkool le s. per 100 stuks 7—14; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 3 5; Druiven per 100 pond 16—24; Gele Kool per 100 stuks 1.90—/ 3.80; Groene Kool per lOOstuks 2.60—7; Kropsla per lOOstuks 1.60—2 60; Knol- selderie per 100 stuks 4.30; Komkommers per 100 stuks 1.60—7Meloenen per 100 stuks 10—25; Peren per 100 pond 2 50 12; Prei per 100 bos 2.80—6 90; Postelein per bakje 0.350.62; Pruimen per 100 pond 33Rabarber per 100 bos 2—5; Roode Kool per 100 stuks 1 3.80; Selderie per 100 bos 2.10—3.90; Spinazie per bak 29—61 cent; Spruiten per 100 pond 3—9; Snijboonen per 100 pond 12—25; Snijboonen 2e s. per 100 pond 5—7; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 514; Uien per 100 K.G. 2 90 3.60; Wortelen per 100 bos 2 20—7 PURMEREND, 22 Sept. 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas 5 stapels Fabriekskaas 35.50; 21 stapels Boerenkaas 35.50 per 50 K O' In totaal 26 stapels, wegende 15000 K.G. Han del matig. 1876 K.G. Boter 1.20—1.55. Vee. 747 stuks Runderen, w 0. 420 vette 0.80—0.88 per K.G.; 262 Melk- en Gel- dekoeien 120—340; 65 Stieren, handel runderen stug33 Paarden 80—200, handel stug; 42 Vette kalveren, 1 1.20, handel stug; 226 Nuchteie kalveren, slacht 9—30, fok 18—30, handel matig; 518 Vette varkens, voor de zouterij 35—38 cent en voor de slacht 39 -43 cent per K G., handel vlug; 77 Margere varkens 12-— 18, handel stug; 308 Biggen 8—13 handel stug; 796 Schapen 2233, han del matig; 1145 Lammeren 16—27, handel matig; 85 Bokken; Kipeieren 5 25 6.25; Eendeieren 4.50; Piepkuikens 0.751.80. Eierenveiling. 15066 stuks Kipeieren a 4.60—6; 1036 stuks K'peieren a 2 80 4.20; 5899 stuks Eendeieren a 4.30; 160 stuks b 3.60. BROEK OP LANGFNDIJK, 22 Sept. 1931. Langendijker Groentenveiling 1400 st. Bloemkool le s. 7.8012.10 en 2e s. 0.701 per 100 stuks; 1700 K G. Peen 2.20; 28000 K G. Roode Kool 060- 1.90; 34000 K.G. Gele Kool 0.60—2; 82000 K.G. Witte Kool 60—70 cent; 6300 K.G. Uien, Uien 2.90; Grove Uien 3; Drielingen 0.801Nep 44.70; 250 K.G. Slaboonen 25.40—27.40; 2400 K.G. Bieten 1.40—2 70; 2200 K G. Aardappelen: Schotsche muizen 740— 7.50; Duc of York 4.10; Eigenheimers 2.10; Drielingen 7.40, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 21 Sept. 1931 700 K.G. Aardappelen: Ronde Duken 4.70; 325 K.G. Spercieboonen 23 80— 27.10; 6900 K.G. Uien. G Nep 3.30 3.80; Drielingen 0.90 120; Uien 2—2.50; Grove Uien 3 40—3 50; 800 K.G. Kroten 2.30; 1300 K G. Roode Kool 0.70; 28200 K.G. Gew. Witte Kool 0.6O—0.70; 1600 K.G. Gele Kool 60 ct, alles per 100 K.G. ZIJ, DIE ZICH MET 1 OCTORER A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN 01* DIT BLAD AEONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJ NENDE NUMMERS FRANCO EN ChATIS. DE DIFEFTIE. UITBREIDING 71.AR Een nieuwe afdeeling in het maarsch Warenhuis. Alk- Het Alkmaarsch Warenhuis, dat de laat ste jaren reeds een paar keeren een geduch te wijziging en uitbreiding qnderging, is nu al weer een afdeeling rijker geworden. Op de eerste etage n.1. is een zaal ingericht tot toonkamer voor haarden en kachels. Een groot aantal en vele soorten van deze arti kelen vindt men daar bijeen. De „Tijger"-kachel staat er in haar ver schillende modellen, evenzoo in de goedkoope als in ded ure uitvoering. Zoo is het ook met de haarden, waarvan ook eenige nieuwe soorten met speciale eigenschappen getoond worden. Een bezoek aan deze toonkamer, waar des kundige voorlichting wordt gegeven, zal den eventueelen kooper zeker veel nieuws op het gebied van kachels en haarden leeren. HERBENOEMD TOT BURGE MEESTER. Bij kon besluit is herbenoemd tot bur gmeester van de gemeente Oudorp de heer W. Bos Gzn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19.30 uur licht op. NOG MEER INBRAKEN IN WEST-FRIESLAND In den nacht van Zondag op Maandag i* te Lutjebroek ingebroken; bij den landbou wer Jan Rus is men gestoord-, doch bij den onderwijzer aan de 0 1. school, den heer K. Torna, die de pastorie der herv. gemeente be woont, wist men door een achterraam binnen te komen en ontvreemdde men een portefeuil le met pl m. 100 inhoud. De poli'ie doet onderzoek. Van geen enkele inbraak in Westfriesland (men herinnere zich de berooving van den kassier der Boerenleenbank te Nieuv.e Nie- dorp en vorige week den diefstal bij den dok ter te Hoogwoud) is de dader nog gevonden Alleen baar geld wordt meegenomen. DE HEER VISSER OVER DE KARAKORUM-EXPEDI1 IE. Maandag 28 September a.s geeft het de partement Alkmaar van de MaatschappJ tot Nut van 't Algemeen een bijzonder avond. Dan zal namelijk de bekende natuuroiH e zoeker de heer Visser des avonds om 8 u" de Harmonie een voordracht houden over J laatste reis naar het Aziatische hooggetK s

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2