Agenda ii DE LANGE iDE MORAAZte Alkmaar Hïeec&ecicht De Landbouwtentoonstelling. r a sïïst' mr,d"dt" REISCREDIETBRIEVEN. VREEMD GEID. VEILIGE BEWAARPLAATS VODR KOFFERS ER KOSTBAARHEDEN. - ASSURANTIËN. De vijftigste tentoonstelling van de Holl. Mij. v. Landbouw, m-M. te m.M. te Malinhead. Woensdag 23 September. Landbouwtentoonstelling te Alkmaar; 's middags harddraverij in de Harddravers- laan. 2 uur, Cinema Americain, matinéé, vertoo- ningfilm De Ochtendpatrouille (anii-oorlog- film). 7.30 uur Cinema Americain: De Ochtend- patrouille (sens.); hoofdrol Richard Barthel- mess; toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1. Gifgas (sens.); hoofd rol Lois Wilson; 2. Een wanhoopsdaad (dra- mV.30°uur "victori'a a*TheaterSalto Mortale (rom., circusfilm); hoofdrol Anna Sten; toe gang 18 jaar. Donderdag 24 September. 7.30 uur Cinema Americain: De Ochtend patrouille (sens.); hoofdrol Richard Barthel- mess; toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1. Gifgas (sens.)hoofd rol Lois Wilson; 2. Een wanhoopsdaad (drama); toegang 14 jaar. 7.30 uur Victoria Theater: Salto Mortale (rom. circusfilm); hoofdrol Anna Sten, toe gang 18 jaar. 8 uur. doopsgez. kerk, mej. da. Eelman van Makkum, over Het boek der Psalmen. TIJDSAANWIJZING. Burg «meester en Wethouders van {Alkmaar brengen ter algemeene kennis, id» in den nacht van 3 op 4 October a.s. te 3 nar de stadsklokken éér nnr zullen worden teruggezet. 1 Alkmaar, 23 September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Wat men niet had kunnen droomen, ge schiedde: een heerlijk herfstzonnetje over goot de stad al vroeg met hare stralen. Een zeer gewenschte tegenstelling met de drui lerige weersgesteldheid van nu reeds eenige dagen lang. Geen wonder,- dat het mooie weer zijn invloed deed gelden op de op komst van publiek. Reeds vroeg in den mor gen kwamen ze opzetten uit de omgeving, de mannen en vrouwen, jongelingen en jonge- dochters, allen belangstellend in den tradi- tioneelen Alkmaarschen Landbouwdag. Het was dus druk in de stad, welke drukte zich natuurlijk in hoofdzaak deed kennen op Waagplein, Hof en Nieuwesloot en Koren beurs. De inzendingen vee, schapen i' en varkens. Op het Waagplein was het vee aange voerd, waarbij we konden opmerken, dat de inzendingen talrijk waren en de kwaliteit zeer te prijzen viel, wat mede te danken zal zijn aan den ruimen grasgroei van den af ge lpopen zomer. De schapen en v a r ke n s waren als altijd te bewonderen resp. op de Korte Nieu wesloot en Hofplein en Gedempte Nieuwe sloot. Van de rammen valt te zeggen, dat de inzendingen van een-jarigen goed waren, van de 2-jarigen en ouderen best. Uit laatst genoemden kwam de kampioen van dezen dag voort. De collectie ooien was schitterend, terwijl ook de schapen en lammeren een zeer goe den indruk maakten. Er was een levendige handel in ramlammeren. Er waren meerdere handelaars aanwezig. Naar Limburg werden b.v. vier ooien en vier rammen verkocht voor prijzen tot 100 voor de Tammen en 50 voor de ooilamme ren. De vele en schitterende inzendingen var kens maakten het de jury wel eens lastig. IDe kwaliteit was over het geheel zeer hoog, ook voor de biggen, van welke gezegd kan worden, dat zij uitmuntend waren en lang van stuk. De toornen waren flink. De belang stelling voor dit deel der tentoonstelling was groot. Ook de inzendingen beren was uitste kend. Opgemerkt kan worden, dat de varkens uit de heele streek kwamen, van 't Zand en Wognum tot Assendelft. De officiëele opening. ■had op de gewone wijze plaats te elf uur bij (het waaggebouw door den heer D. J. G o- /V er s, voorzitter van de Alkmaarsche afdee ling der H. M. v. L. Er was als altijd groote 'belangstelling. Wij merkten naast het bestuur i der afd. en de feestcommissie o.m. op burge rmeester Wendelaar, den gemeente-secretaris, £den heer Koelma, de wethouders Klaver, .FSonsema en van Slingerland, voorts de hee- (ren D. de Boer Dz. van Stompetoren, D. ISdhenk, dir. Marktwezen, W. Voorthuijsen, dir. slachthuis en dr. Mol, dir. Keurings dienst. De heer Govers hield de volgende rede: Waarde feestgenooten en belangstellenden. Zoo toch zou ik allen willen noemen, die de afd. Alkmaar v. d. Holl. Mij. v. Land bouw de eer aan doen om heden met ons den jaarlijkschen tentoonstellingsdag te vieren. Wel lokken de tijdsomstandigheden niet uit tot feestvieren, maar toch is er heden alle aanleiding om den dag in opgewektheid te houden. In de allereerste plaats reeds om het feit. dat het dit jaar voor de vijftigste maal zal zijn dat onze afdeeling haar „veredelde Boe- renfeestdag zooals het wel eens oneerbiedig wordt genoemd, zal houden Dankbaar wil ik gedenken degenen, die toentertijd het init.atief genomen hebben tot het houden der eerste tentoonstelling binnen onze veste. Het getuigde van een groot ini tiatief, dat juist in het begin der tachtiger jaren, het tijdvak dat de ouderen onder ons II zich nog zullen herinneren als een buiten gewone laagtetijd voor onzen boerenstand, onze tentoonstelling is gegrondvest. Hoewel met een geheel anderen kijk op het bedrijf en zijne mogelijkheden, is het ook toen de opzet van de oprichters van onzen jaar lijkschen dag geweest, dooi voorlichting uit de practijk zelve de collega's aan te sporen, mede te doen aan de verbetering van de producten van onzen vaderlandschen bodem, speciaal voor onze streek. Is er daarom geen reden om heden feest te vieren ter eere van de afdeeiing, die het is mogen gelukkig een zoo lange reeks van jaren dezen practischen voorlichtingsdag te geven? Is er geen reden om gedachtig hetgeen toen is gepresteerd tot nut van den in het nauwgedreven boerenstand, thans op aan onzen tijd eigene wijze dezen feestelijken leer- dag voort te zetten? Is het niet wenschelijk in dezen tijd van crisisdruk den boerenstand een aansporing te geven tot verhooging der bedrijfsprestatie en overeenkomstig het feestelijke karakter el kaar toe te roepen: „Houd er den moed maar in?" Als wij terug zien hoe gedurende de reeks van de Alkmaarsche tentoonstellingsjaren, het karakter der tentoonstelling is ge wijzigd, dan mogen wij dankbaar gestemd zijn dat het afdelingsbestuur steeds jeugdig vuur heeft bezeten, om zich aan te passen aan den loop der tijden. Oorspronkelijk als prijskamp van vette beesten voor de Paschen gesteld, is, toen de groote landbouwtentoonstelling van 1902 het meerdere nut eener herfsttentoonstelling aanwees, de herfst in plaats van den voor- jaarlandbouwdag gehouden. En wij mogen getuigen met succes. Wel is het niet moge lijk gebleken elk jaar een tweedaagsch f eest te houden, wel bleek ons district wat paarden en akkerbouwproducten betreft niet voldoen de interesse te hebben. Doch steeds hooger is bet peil van het veeteeltprogramma ge stegen. In de beste harmonie en met de grootste medewerking van de speciale vereenigingen op dit gebied heeft de tentoonstelling van Alkmaar zich den naam verworven te zijn de jaarlijksche fokdag voor geheel Noord- Holland, voor schapen en varkens. door eigen physieke kracht den moeilijken tijd willen trachten te doorkomen, een leer- dag tot productieverbetering zijn. Met dezen wensch zou ik dezen oOsten landbouwdag willen openen, doch ik zou te kort schieten wanneer ik niet allen een harte lijk welkom toeriep. In het bijzonder wil ik dit doen, aan hen wie wij dankbaarheid verschuldigd zijn voor al hetgeen zij voor deze tentoonsteling hebben willen toestaan of hun medewerking hebben verleend Aan het einde van zijn rede richtte de heer Govers zich speciaal allereerst tot den bur- femeester en de wethouders. Hij dankte voor e bewijzen van belangstelling en sympathie, die steeds voor de tentoonstelling aan den dag werden gelegd en beval haar daarvoor ook in de toekomst aan. Den heer D. de Boer E>z. heette spr. welkom als vertegenwoordiger van het hoofd bestuur der H. M. v. L., dat altijd en in alles getoond heeft met de afdeeling en haar werk mee te leven. Spr. verzocht hem den dank der afd. te willen overbrengen voor wat het hoofdbestuur ook nu weer gedaan heeft voor deze tentoonstelling. Spr. besloot met den wensch uit te spre ken, dat deze expositie moge leiden tot meer deren bloei van de afdeeling niet alleen, maar ook van stad en gewest. Dan zal zij als vol komen geslaagd mogen worden aangemerkt. (Applaus.) Nadat de fanfares van een deel van Alc- maria Victrix voorheen Stedelijk Muziekcorps waren weggestorven, nam burgemees ter Wendelaar het woord. Hij sprak zijn vreugde er over uit, dat de landbouwten toonstelling, die tot de meest karakteristieke feestdagen van Alkmaar is gaan behooren, ook dit jaar weer wordt gehouden en sloot zich geheel aan bij de woorden van hulde, door den heer Govers gebracht aan hen, die met het organiseeren daarvan waren begon nen. Als men spreekt over de moeilijke tij den van thans moet men toch ook bedenken, dat er voorheen ook meermalen zulke tijden kwamen en niettegenstaande dat heerscht er hier toch grootere welvaart dan een 50 jaar geleden. Zij, die toen het initiatief namen tot tentoonstellingen als deze, getuigden van een grooten geest; zij hebben goed gezien, want de welvaart nam er door toe. In gelijke mate wenschte spr. hulde te brengen aan de man- Trekt niet al wat belang stelt voor het Texelsche schaap uit heel ons land op dien dag naar Alkmaar om de bloem van dit bijna wereldberoemde schaap te aan schouwen? Werd onder meer het vorig jaar niet voor andere provinciën en ook voor het buiten land op dezen dag fokmateriaal aangekocht? Alkmaar's tentoonstelling en het Texelsche schaap zijn voor goed aan elkander ver knocht, zij kunnen elkaar niet meer missen. Ook met de varkens zal het deze richting steeds meer en meer opgaan. Ook daarvan vindt men hier het beste en meest econo mische materiaal als het ware voor het grijpen. Bewijst de wolexpositie in café Central ook weer heden niet, hoe door selectie ook de wolproductie is te verbeteren? Hoewel geen onbekende uit het schapen- gebied had ondergeteekende nooit durven droomen dat wolvachten van 9 en meer kilo's schering en inslag zouden kunnen worden. Moeten wij op ons halve eeuwfeest dit jaar ons rundvee (fokvee) missen door de groote dagen, welke Hoorn onlangs zag, toch zijn wij overtuigd, dat de vereenigingen reeds paraat zijn om het volgend jaar ons weer te getuigen, hoe op de lichtere gronden van Noordholland een mooie koe van uit stekende productie te fokken is. Juist voor dit bewijs aan allen, die door onwetendheid, sleur of eigenwaan zich nog afkeerig houden van de registratie van fok vee, op welk gebied ook, zijn deze dagen noodig, ja bitter noodig. Veel beter dan door initiatief doodende bescherming, wordt door eigen energie ge paard aan landbouwwetenschap, de crisis overwonnen. Al moge het dan ook zijn dat een harde, een ellendig harde tijd moet worden door worsteld. Gelukkig kan men door elke crisis worden overtuigd, dat juist de sobere, energieke, harde werkers, zooals het platteland ze kent, uiteindelijk de meeste elasticiteit bleken te hebben behouden, het minste door de crisis te gronde gingen. Laat ook deze dag weer voor hen, die nen, die onversaagd den aangewezen weg bleven volgen, zonder vrees voor de toekomst Spr. was het bekend, dat de laatste paar jaren zich vele moeilijkheden hadden voorge daan, die het welslagen van de tentoonstel ling in den weg stonden, en verheugde zich er over, dat men desondanks had weten vol te houden. Hij hoopte, dat men den strijd voor verhooging en verbetering van de veeteelt en het schapenras tot in lengte van jaren zal blijven voeren tot heil van den boerenstand en van de stad, die verheugd is thans ook weer zoovele menschen binnen hare muren te zien. Spr. uitte den wensch, dat het vuur. waarover de heer Govers had gesproken, niet zal zijn het bij den boerenstand zoozeer ge vreesde koud vuur, maar een jeugdig vuur dat den voorzitter der afdeeling altijd heeft bezield. Moge de geest van de mannen van voor 50 jaren blijven heerschen! Met een hartelijk: „Hou er den moed maar in, meneer Govers en Holl. Maatsch. van Land bouw!" eindigde spr. (Applaus.) De heer D. de Boer Dzn. deelde mede, dat hij bericht had ontvangen van verhin dering van den voorzitter en den secretaris der H. M. v. L. en het deed hem genoegen, dat hij als plaatsvervanger aanwezig kon zijn en de afdeeling mocht feliciteeren met het tot stand komen van deze vijftigste ten toonstelling, waarvoor, naar hem bekend was, in Alkmaar groote waardeering be staat. Spr. getuigde van de groote sympa thie, welke er in het hoofdbestuur leeft voor de afdeelingen die bewijzen geven van een krachtig leven, en onder deze neemt de Alk maarsche een waardige plaats in. Spr. weidde dan uit over het nut van ten toonstellingen en constateerde, dat land- bouwdagen als die van heden voor de be trokken streek meer nut afwerpen dan de zoogenaamde groote tentoonstellingen. Deze zijn meer in het belang van het geheele land. En daarom vond spr. het zoo zeer toe te juichen, dat in Alkmaar thans reeds voor de vijftigste maal een tentoonstelling kon worden georganiseerd in het belang van deze streek. Dat wijst op een krachtige afdeeling met groote werklust. Spr. hoopte dat hij den heer Govers nog vele jaren als voorzitter de- fzer afdeeling zal mogen begroeten. (Ap plaus.) De heer Govers dankte de beide spre kers voor hun vriendelijke woorden aan zijn adres en aan dat der afdeeling en hoopte, dat de verwachtingen niet zullen worden beschaamd. Ook spr. hoopte, dat hij nog een tiental jaren getuige mag zijn van den bloei der afdeeling en van deze jaarlijksche ten toonstellingen. (Applaus.) De muziek zette hierop den Landbouw- marsch in, waarna een officieele rondgang langs de stands werd gemaakt. INZENDINGEN TER OPLUISTERING. In de Doorbraak vinden we allereerst een uitgezochte collectie landbouwwerktuigen van de firma Hulstkamp, die een geregelde inzend ster mag worden genoemd. Zij toont, behal ve waschmachines en wringers en gewone voorwerpen ten dienste van zuivelbereiding, ook iets nieuws, n.1. een botervormer, die het product afsnijdt in bepaalde gewichten, als mede een kaasmachine met in een grooten bak ronddraaiende metalen „hekken", die voor goede menging zorgen. Op Hofplein en Nieuwesloot treffen we ook weer tal van oude bekenden aan. Allereerst den heer H. Kaal te Alk maar, den fabrikant der Burg-rijwielen. Thans is hij aanwezig met nieuwe carriers, extra verzwaard gebouwd voor voortbewe ging, zooals wij hier ter stede reeds eenige in gebruik zien. Het nieuwe motorrijwiel, dat de heer Kaal in den handel brengt, is na tuurlijk ook aanwezig en trekt veel belang stelling. De extra verzwaarde bouw, die het rijwiel toch niets aan sierlijkheid doet ver liezen, wekt vertrouwen in deze goedkoope motorfiets met losse motor boven het achter wiel. De timmerfabriek Nijverheid1 van Jb. de Boer enZonen te Alkmaar exposeert een groot modern kippenhok, dat veel ruimte biedt, maar bovenal licht en lucht schenkt aan de bewoonsters. Geen wonder dat 't af en aan loopt met kijkers, immers in deze streek worden zoovele kippen gehouden. Hiernaast heeft de heer J. M e t (Viersta- ten) een heele collectie landbouwwerktui gen geplaatst, ploegen, eggen, enz. en klei nere gebruiksartikelen als schoppen e.d., alsmede een driewielde kar, de eenige op deze tentoonstelling. De Scheepswerf Nic. Witsen, al hier, komt uit met een collectie kruiwagens, ijzeren en houten, van verschillend model en in onderscheidene grootte. Voor eiken arbeid een kruiwagen. De heer A. Slagt, alhier, geeft in zijn bekende stalletje een beeld van wat er door hem geleverd wordt. En dat is niet gering, want het heele zadelmakersbedrijf en alles wat daarmee annex is, behoort tot zijn ter rein. Het rietwerk van den heer G. de Boer, een stadgenoot, geeft als steeds den indruk van goede afwerking en degelijkheid. Hij laat tafels, stoelen, bloembakken, manden en koffers zien. En dan komen we aan de afdeeling auto's en motoren. In aantal het grootst is de in zending van de firma Jac. Met, die met een tiental wagens aanwezig is: Chrevolet, G.M.C., Pontiac, Buick en Oldsmobile en ook trucs van de merken G.M.C. en Chrevolet, alle welke merken door deze firma gevoerd worden. De wagens in hun nieuwe model len en fijne kleuren zien er uit om er zóó in weg te rijden. Dat is trouwens ook het geval met de wa gens, die de heer K. Baas exposeertschit terende Reo en ook een truc van dit merk. De heer J. Baas (aan de Laat) doet zien hoe mooi en gemakkelijk ook dé Citroens zijn en dat ook dit merk gezocht wordt voor vrachtwagens en omnibussen. De garage Central van den heer Smul ders te Bergen, is aanwezig met een viertal New-Imperial-motorrijwielen, blauwe en roode, op welke motor („de blauwe Prins") naar men weet in Dec. van het vorige jaar de befaamdie 25.000 K.M.-rit werd afgelegd door de rijders Van Hamersveld, Van Dinter en Timmer. Laatstgenoemde van dit drietal Kilometer-vreters is bij de stand aanwezig en vertelt vol trots dat dit motorrijwiel ruim schoots voldeed aan de zware eischen, die bij dezen rit werden gesteld en hij herinnert eraan, dat hij op een New-Imperial op de T.T. te Assen snelheidskampioen werd. In de Korenbeurs. De Korenbeurs is in haar tegenwoordige gedaante uiterst geschikt, om er een tentoon stelling te houden. Er is veel ruimte, er is evenveel licht en lucht en ze is niet te ver van het stads centrum verwijderd. Elk jaar, als de Landbouwdag dan ook aangebroken is, wordt de Korenbeurs in een tentoonstellingsgebouw veranderd en weldra zijn de stands opgebouwd en kunnen de be zoekers ontvangen worden. Het aantal stands is deze keer niet groot maar daar staat onmiddellijk tegenover dat nu geen enkele stand gedrongen behoefde te worden en men dus een veel beter overzicht kan krijgen van hetgeen de verschillende firma's exposeeren. Allereerst valt dan op de stand van de fa. W. Z a a d n o o r d ij k. Een enorme col lectie van allerlei granen en zaden, van plan ten, groenten, van tuingereedschappen, enz., enz. is daar geëtaleerd op werkelijk smaak volle wijze. De inzending trok natuurlijk vooral de aandacht van de boeren en tuin ders, die vandaag Alkmaar bezochten. Onmiddellijk naast deze stand heeft de fa. W. Scheepmaker haar wereldbe roemde merk „F y f f e s" tentoongesteld. Het is als het ware één groote étalage geworden van de „Fyffes" en het tentoongestelde ziet er zoo smakelijk uit, dat men eigenlijk maar ternauwernood de bananen kan laten liggen! Midden tusschen deze bananenmassa pronkt Lou Bandy met zijn dansgirls en ge zamenlijk herinneren zij het publiek nog eens weer aan het brandende vraagstuk „Waarom de bananen krom zijn!" Het antwoord geeft de fa. Scheepmaker in den vorm van de Fyffes zelf. Als derde stand1 noemen wij die van de k w e e ker ij „De Dahlia" uit St. Pan- cras. Deze kweekerii heeft een zeldzaam Met. van Medegedeeld door het Kon Nedori Instituut te De Biidt. 1 Hoogste barometerstand 774 3 Laagste barometerstand 750 3 Ingö. Verwachting (geldig tot den avond 24 September 1931): Meest zwakke wind uit Noordelijke en Oostelijke richtingen; gedeeltelijk bewolH- droog weer; waarschijnlijk lichte nachtvorst' iets warmer overdag. Overzicht. Over Groot Brittannië en Ierland daalde de barometer langzaam. Over IJsland en Noord- Scandinavië vertoont zich een laaedniW- gebied. Toch bleef voor West-Europa het zelfde weertype bestaan: meest zwakke Noordelijke en Oostelijke wind, plaatselijk lichte nachtvorst zonnig overdag, De weg- trekkende depressie over Duitscnland ver oorzaakte in het Zuiden nog eenige regen" Zürich meldt 14, München 10 m.M. neerslag De warmte, die gister en eergister over Ij|l land werd aangetroffen, is nu zoo lang! zamerhand tot onze omgeving doorgedron gen. Ook om overmorgen mag men nog een kleine temperatuurstijging verwachten, regenkansen schijnen voorloopig noff gering. mooie collectie van verschillende soorten dahlia's ingezonden en vooral de dames kon den geen woorden genoeg vinden, om haar bewondering te uiten, 't Was inderdaad kleurenpracht! De afdeeling Alkmaar der B1 o e m i s t e n- patroonsvereeniging is ook ai goed voor den dag gekomen. Met een fraaie verzameling palmen, planten en bloemen vult ze het achtergedeelte van de Korenbeurs op schitterende wijze. En alsof wij dan nog niet genoeg hebben gehad van deze kleurenpracht, kunnen wij nog eventjes naar de stand van B r u i ns bloemenmagazijn loopen. Een zeer groote stand met al weer palmen en bloemen in diverse bouquetten is uitgestald. Deze firma laat veel goed zien, wat ze op dit ge bied kan leveren en de belangstelling, die de stand hedenmorgen en -middag trok, was volkomen verdiend. Wat nuchterder is de stand van den heer J. Gr o otuitde Zeswie 1 en, want want hier ziet men nu eens niet bloemen en palmen, maar hier kan men zien welke groenten deze firma te koop heeft. We'geloo- ven niet, dat er aan de inzending ook maar iets mankeerde, dat in den moestuin ver bouwd wordt! In het middengedeelte van de korenbeurs staan, zooals steeds, de diverse inzendingen kippen, konijnen, duiven, enz. enz. En ook zooals steeds weer waren het de prachti- gen toornen, die de aandacht der bezoekers trokken. En tenslotte was er het orgel van de Wilde, dat de heele zaak opluisterde. Het kan waar zijn, dat velen deze muziek waardeerden, wij voor ons hooren Bram's orgel liever in de openlucht! Wij zullen het hierbij laten. Over het alge meen viel het ons op, dat de tentoonstelling van de kant der inzenders niet die animo had, welke wij andere jaren daar vonden. Slechts enkele oude bekenden zag men terug, maar de rest was „spurlos versenkt". Ook de „aankleeding" van de korenbeurs was niet gezellig. De betrekkelijk weinige palmen konden de ruime zaal niet voldoende vullen, zoodat alles iet-wat koud aanvoelde. Had men het geheel niet een beetje feestelijk kunnen versieren? De tentoonstelling blijft nog open tot van avond 9 uur. Er is dus nog ruimschoot/ gelegenheid, om een kijkje te nemen. Lijst der bekroningen. VET VEE. Het beste en fijnste Vette Vee. Vettee Koeien (afgewisseld). Ie prijs 20.—, 2e prijs 10.—, 3e prijs 5. Ie pr. m. medaille D. Haremaker, Koog a. d- Zaan. 2e pr. Joh. de Veer, Schagen. 3e pr. P. Willig Szn., Noord-Beemster. E.V. R. Visser Czn., Noord-Beemster. E.V. M. de Koning, Oterleek. Vette Koeien (niet afgewisseld). Ie prijs 20.—, 2e prijs 10 3e pr. f 5. Ie pr. met medaille J. de Wit, fa Brands, Alkmaar. 2e pr. Simon Bleeker, Beemster. 3e pr. J. M. Groot, Alkmaar. Vette Schotten. Ie prijs 15.—, 2e prijs 10.—. J. J. Stroomer, Oudorp, medaille le pr. A. C. Smits, Twisk en C. S Smits» Beets. 2e pr. J. de Wit fa. Brands, Alkmaar. Vette Kalveren, le prijs 10.—, 2e prijs 5.—. le pr. J. M. Groot, Alkmaar. 2e pr. P. Karsten Czn., Ooster-Blokker. E.V. N. V. Verk. Vereen. N. C. BDir. A. v Berkel, Eindhoven. E.V. D. Hoogland, Schager waard Open Klasse. Dikke Koeien. Afgewisselde Koeien, le prijs 15.—, 2e prijs 10.—, 3e prijs 5.—. le pr. en kampioensprijs J. Vethaak, Alk* maar. 2e pr. A. Konijn, Alkmaar. 3e pr- Wed. H. Langedijk, Abbekerk. Niet afgewisselde koeien, le prijs 15, 2e prijs 10, 3e prijs 5. le pr. J. Vethaak, Alkmaar. 2e pr Wed. H. Langedijk, Abbekerk. 3e pr. J. Vethaak, Alkmaar. Schotten, met minstens 4 breede tanden, le prijs 15, 2e prijs 10, 3e prijs f 5. le pr. D. Haremaker, Koog a. d. Zaan. 2e Pr. E.Dz. Govers, Alkmaar. Detje 15, NR. 136559, R. v. J. v. geb. 132-29. 3' pr. D. Duin Wzn., Sehoorl. WOLVEE. Vet Vee. Beste fijnste Vette Schapen, geboren in 1930 (10 stuks), le prijs 10, 2e prijs 5, 3e prijs f f 50- le pr. D. Bakker, Bobeldijk. 2e pr dezelt- de. 3e pr. C. Laan, Oudorp. E.V. Ge*neen»®* reiniging Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2