Knus en warm DE OOfilJKE OEST1 Spoct JhiMicaiies Jsigezouden Stukken Jijdschtiftm de Bioscoopbond noch uitvoering heeft gege ven aan het oorspronkelijke plan om een nieuwe protestvergadering te beleggen en een petitionnement te organiseeren, noch aan het voornemen om tot de stichting van een noodtheater aan de grens der gemeente over te gaan. EEN COLLECTIEF CONTRACT OPGEZEGD. De Federatie van Timmerliedenpatroons- erganisaties in Friesland besloot tot opzeg ging van het met de verschillende bouwar beidersbonden gesloten collectief contract Het zou in de bedoeling liggen loonsverla ging in te voeren en verslechtering van de sociale bepalingen. HET TEKORT OP HET AMSTERDAMSCHE TRAMBEDRIJF. De nieuwe wethouder voor de Amsterdam sche gemeentebedrijven, de heer E. J. Abra hams, heeft onmiddellijk nadat hij aan het hoofd van dit departement werd geplaatst, tien toestand van het trambedrijf onder de oogen gezien, om na te gaan op welke wijze het te verwachten tekort van ruim 1.250.000 zou kunnen worden ingehaald. Na eenige conferenties met directeur Van Putten en hoofdambtenaren van den tramdienst is men het eens geworden over de noodmaatregelen, welke, indien het college van B. en W. er zich mee vereenigde, aan den raad zou worden voorgesteld. Het ligt in de bedoeling den raad voor te stellen: lo. De eenmanslijnen op te heffen, waar door belangrijke bezuiniging op personeel en materiaal wordt verkregen. 2o. Door deze maatregelen zullen 170 _l 180 geëmployeerden, tijdelijk uit de alge- in eene arbeidsreserve bij de tram te werk ge steld, weer in die reserve, dus niet in de tram reserve, worden teruggeplaatst. 3o. De overstapjes blijven gehandhaafd Het overstappen zelve zal, ten aanzien van de overstappunten, worden vereenvoudigd. 4o. De autobussen blijven voorloopig rij den langs de bestaande routen; het is het voornemen om in niet al te verre toekomst de overzijde van het, IJ te doen bedienen door middel van een trolley-bus. 5o. Het tramtarief, zoowel voor de gewone als voor de overstapkaartjes, zal worden ge bracht van 10 op 11 cent. PREDIKANT-KAMERLID Ds. J. F. Faber, predikant te Zutfen, vol gens de lijst opvolger van den heer A. B. Kleerekoper in de Tweede Kamer, heeft Zon dag na zijn preek medegedeeld, dat hij, voor de keuze predikant of Kamerlid staande, het prediktambt, dat hij 30 jaren heeft vervuld niet gemakkelijk vaarwel kan zeggen en da hij zich nog nader beraden zal. DIERENBESCHERMINGSMAATREGELEN Reeds lange jaren gaven de transporten van paarden uit Polen en de Randstaten via Duitschland naar Nederland gegronde rede nen tot ernstige klachten. Het was helaas geen zeldzaamheid, dat in de wagons doode en zwaar gewonde dieren werden aangetrof fen. Een gelukkige samenwerking tusschen de „Deutsche Tierschiitz Vereiri" in Berlijn en de Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren te 's-Graver.hage en de Directie van de „Deutsche Reichsbahn Ge sellschaft. heeft er toe geleid, aan deze mis standen een einde te maken. De paarden wor den nu tijdens het oponthoud gestald en gedrenkt. DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN DRENTE NEEMT ONTSLAG. Naar wij vernemen heeft de commissaris der koningin in de provincie Drente mr. J. T. Linthorst Homan om gezondheidsredenen met ingang van 1 November a.s. eervol ont slag gevraagd. Sedert 1 October 1917 was hij commissaris der Koningin in de provincie Drente, in wel ke functie hij destijds zijn vader mr J. Lint horst Homan opvolgde. BEKNELD GERAAKT. Gistermorgen is de 49-jarige avenarbeider A. Roos uit de Egstraat te Rotterdam in een der ruimen van het in de Waalhaven te Rot terdam liggende stoomschip Huma bekneld geraakt tusschen een knijper en den scheeps wand. Met inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoer; ddaar is hij kort na aankomst overleden. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS DE VOORKEUR. Het bestuur der gemeente Anna Paulowna waar dit jaar vele Belgische arbeiders in den land- en tuinbouw werkzaam zijn, heeft den .werkgevers in die bedrijven verzocht, de te: werkstelling van vreemde arbeidskrachten zooveel mogelijk te beperken en in de eerste plaats Nederlandsche arbeidskrachten te be trekken en dan bij voorkeur uit de gemeente HET BEDROG ONTDEKT. Uit het onderzoek is gebleken, dat de Duit- Scher Müller, die 15 jaren lang in ons land verbleef ten name van den Nederlander Dijk stra, en dezer dagen te Kerkrade, waar hij de laatste jaren woonde, aangehouden werd, doordat een bevolkingsagent het bedrog ont dekte, ook in Den Haag en in Echt heeft ge woond. Hij werkte te Kerkrade bij de aan nemers van keibestratingen, de gebrs. v. d Breek. Daar Müller ook te Kerkrade heeft deel genomen aan de verkiezingen voor de Prov. Staten en den gemeenteraad, is hij deswege geverbaliseerd. Hij is intusschen, daar hij geen papieren had, over de grens gezet. 6 EERST DE RING, DAARNA HET MEISJE TE WATER. a- Zoadafmidaag kregen een 16-jarige dienstbode en een 22-jarige kapper, die ver loofd waren, op de Vijzelgracht (stille zijde) te Amsterdam ruzie. Het meisje wierp den verlovingsring in het water, waarna de jon geling het meisje beetpakte en in het vieze grachtwater wierp, waaruit zij door burgers gered werd. De snoode jongeling werd ge- arröteerdl HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Heden te 4 uur 19 komt de koninklijke familie te Amsterdam aan. Rit langs het Damrak naar den Dam. Te 5 u. 30 audiëntie. DE LOONSVERLAGING IN DE METAALNIJVERHEID. Door werknemers afgewezen. Zaterdag vergaderde de afd. Rotterdam van den Alg. Ned. Metaalbewerkérsbond om te beslissen over het,voorstel van den Metaal- bond tot loonsverlaging (oorspronkelijk 10 later teruggebracht tot 5 Naar het „Volk" meldt hebben de ter vergadering aanwezigen met algemeene stemmen het voor stel tot loonsverlaging van de hand gewezen. KORTE BERICHTEN. Gister werd in het American-Hotel te Amsterdam de jaarlijksche algemeene verga dering gehouden van de Broederschap der Notarissen in Nederland, onder presidium van den heer P. A. Lens, notaris te Utrecht. Gisterochtend zijn in den Gelderschen Achterhoek, in de buurt van Winterswijk, oefeningen der lichte brigade gehouden onder bevel van kolonel H. A. C. Fabius. De ko ningin was bij de oefeningen tegenwoordig en prinses Juliana was bij het defile dat na afloop door H. M. werd gehouden. Duiven. Postduiven Vereeniging „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 20 Sept. een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Neufville; afstand 238 K.M.; N.W. wind; aankomst als volgt. 1. C. Paulisse 2362 2. C. Paulisse 3221 3. J. J. Veel 3- 4—55 4. C. Paulisse 3907 5. J. J. Veel 3—14—47 A t h 1 e t i e k. Provinciale wedstrijden te Wieringerwaard. Zondag hadden te Wieringerwaard de groote Provinciale athletiek wedstrijden plaats op het nieuwe sportterrein. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. hardloopen (heeren). Klasse A. I. W. Bleeker, A.V.V.A., Assendelft, 11 8/10 sec.; 2. J. v. d. Booren, H.A.V., Haarlem, 119/10 sec.; 3. L. Oostveen, A.V.V.A., As sendelft, 12 sec. Klasse C. 1. A. Blik, H.A.V., Haarlem, 11 6/10 sec.; 2. P. v. 't Veer, A V.V.A., As sendelft, 119/10 sec.; J. Klinkenberg, W.F. C., Wormerveer, 12 2/10 sec Klasse B. 400 M. hardloopen (heeren). 1. R. Erlings, H.A.V., Haarlem, 59 sec.; 2. C. v. d. Klinkenberg, B.G.V., Bloemendaal, 63 sec. Klasse C. 1. Jac. de Jonge, Olympia, Aalsmeer, 57 6/10 sec.; 2. M. Schenk, Olym pia, Wieringerwaard, 58 4/10 sec.; 3. A. v. d. Zadel. B.G.V., Bloemendaal, 59 5/10 sec. 1500 M. hardloopen. Klasse C. 1. A. N. v. d. Booren, H.A.V., Haarlem, 4.44 4/5 min.; 2. N. Koppes, N.H.A.B., Berkhout, 4.48 min.; 3. E. Jongsma, Olympia, Zaan dam, 4.51 min. 5000 M. hardloopen. 1. H. v. Bruin, W.F. C., Wormerveer, 16.45 2/5 min.; 2. C. Bak ker, Alcm. Victrix, Alkmaar, 17.34 2/53. E. Jongsma, Olympia, Zaandam, 18.44 1/5. Hoogspringen (heeren). 1. D. v. Genne, Alcm. Victr., Alkmaar, 1.65 M.; 2. C. v. d. Klinkenberg, B. G. V., Bloemendaal, 1.65 M.; 3. K. Schenk, Olympia, Wieringer waard, 1.65 M. Hink-Stap-Sprong. 1. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 13.70 M.; 2. C. v. d. Klin kenberg, B.G.V., Bloemendaal, 13.10 M.; 3. N. P. Zwikker, Concordia, Zaandam, 12.63 M.; 4 K. Eveleens, Olympia, Aalsmeer, II.85 M. Polshoogspringen. 1. D. v. Genne, Alk maar, 3.30 M.; 2. K. Schenk, Olympia, Wie ringerwaard, 3.25 M.; 3. J. H. Schuitema, Zeemacht, Helder, 3.15 M. Kogelstooten. 1. J. G. M Nass, Zee macht, Helder, 11.70 M.; 2. A. Egmond, Olympia. Wieringerwaard, 11.52 M.; 3. P. J. Avis, W.F.C., Wormerveer, 10.40 M. Vèrspringen klasse C. 1. N. P. Zwikker, Concordia. Zaandam, 6.17 M.; 2. P. v. 't Veer, A. V. V. A., Assendelft, 6.12 M.; 3 L. Oostveen, Assendelft, 6.01 M. Estafette 4 X 100 M 1. H.A.V., Haar lem, 47 5/10 sec.: 2. W. F. C., Wormerveer, 48 9/10 sec.; 3. Olympia, Wieringerwaard, 50 sec. 100 M. heeren H. N. K. 1. G. Moole- kamp. Pro Patria. Helder, 12.1 jgc 2. J. Schellinger, Pro Patria. Helder, 12 2 sec.; 3. A. Nottelman, Z. S. C., Burgerbrug, 12.4 sec. Vèrspringen H. N. K. 1 C. Pronk, Z.S.C., Burgerbrug, 5.98 M.; 2. A Nottelman, Z.S C., Burgerbrug, 5.79 M.; 3. K. Kossen, Z. S.C., Burgerbrug, 5.55 M Dameswedstrijden. 100 M. (dames). 1. Ant. Smit, Olympia, Wieringerwaard, 13 3/5 sec.; 2. S. Buisma, Olvmpia, Aalsmeer, 14 sec.; 3. J. de Jong, O.D.M., Amstelveen, 14.03 sec. Vèrspringen. 1. J. Buisma, Olympia, Aals meer, 5.19 M.; 2. A. Smit, Olympia, Wierin gerwaard, 4.95 M 3 J. v. d. Genugten, O.D.M., Amstelveen, 4.61 M. Balwerpen. 1. M. v. Wijk-Bosma, U.D.I.N. V.O., Hoorn, 20.10 M.; 2. M. H. Honig, Olympia, Zaandam, 18.76 M 3. L Butter, Olvmpia, Wieringerwaard, 18.41 M. Hoogspringen 1. IJ. Buisma, Olympia, Aalsmeer, 1.40 M.; 2. B. Bakker, Olvmpia, Wieringerwaard, 1.35 M.;3. J. v. d Genug ten, O.D.M, Amstelveen, 1.30 M. Kogelstooten. 1. B. Bakker, Olympia, Wie ringerwaard, 8.38 M.; 2. C. Rol, Olvmpia, Wieringerwaard, 8.27 M.; 3. M v. Wijk- Bosma, U.D.I.N.V.O.. Hoorn, 8.05 M Discuswerpen. 1. M H. Honig, Olympia, Zaandam, 24.79 M.; 2. IJ. Buisma, Olym- p!a' Zaandam, 24 M.; 3. B. Bakker, Olym pia, Wieringerwaard, 22.73 M. h n estafette. Kampioenschap N «ló o Je, 01>™Pla' Wieringerwaard 56 1/5 r kt' a 01^P,a' Aalsmeer, 57 sec.; 3 O. D I N., Amstelveen, 57 1/5 sec 80 M. hardloopen. 1. M Delver ZSC ^Hfgerjirug, 11,9 sec,; 2. M. S. Eriks. liggen tal van babies in hun wiegje, de gesmette en stukke plekken van hun huidje ingewreven met Purol en nabehandeld met Purolpoeder. Verrukkelijk klinkt hun gekraai in de ooren der gelukkige moeders. Zingt Uw baby ook mee in dit loflied op Purol en Purolpoeder 1 C., Burgerbrug, 12 sec.; 3. Mevr. Borne— Joustra, O.K.K., Helder, 12 3/10 sec. Vèrspringen. 1 M. Delver, Z.S.C., gerbrug, 4.54 M.: 2 M. Boontjes, Burgerbrug, 4.47 M., 3. H. Leijen, Winkel, 4.44 M. Bur- Z.S.C., Leijen, Sparta, KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. In November en December a.s. houdt de Herkeuringsraad in deze gemeente zitting. De Voorzitter van den Herkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- of de zee macht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplich tige in werkelijken dienst zijn geweest, de ge legenheid geven om bij genoemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onder zoek NIET toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienst plichtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die in 1931 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrijwilligen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. Overigens wordt een persoon, als hiervoren bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aan vraag aannemelijk wordt gemaakt: a. zoo het een persoon geldt, die in 1931 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk onge schikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon gelat, omtrent wien in 1931 geen der keuringsraden uit spraak deed: dat hij vermoedelijk onge schikt is voor den dienst. In de aanvraag moeten worden vermeld: a. de geslachtsnaam en voornamen; b. het jaar en den datum van geboorte: c. de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is ingeschre ven; e. het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of de datum vastgesteld voor zijn inlijving of zijn op komst in werkelijken dienst, een en ander voor zoover het hem bekend is f. het volledig adres; g. of hij in 1931 voor een der keuringsra den is verschenen en, zoo ja; hoe de uit spraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van der Herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toege zonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het Departement van Defensie, Plein 5, 's-Gravenhage". De aanvraag behoeft niet op gezegeld pa pier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. Alkmaar, 22 September 1931. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Geachte Redactie, Met de opname van dit stukje zult U mij ten zeerste verplichten. Uw Stadsnieuwsberichtje: „Met een mes gestoken", doet door de omschrijving: „Waar zich ongeveer 5 uur vele voetballers en sup porters bevonden", onprettig aan, beter ware het geweest een dergelijk nieuwtje niet te lanceeren of, indien de Redactie „happig" is op zulk nieuws, even het blauwe potlood te gebruiken. (De betrokkenen waren geen voetballers of supporters.) Men hoort en leest toch al helaas te veel over sportverruwing, het komt ons Alk- maarsch sportwereldje niet ten goede als er na een wedstrijd nog met het „knife" wordt gewerkt, en waar dat ellendig incident heeft plaats gevonden in een te goeder naam en faam bekend staande zaak in de Alkmaar- sche sportwereld kan een dergelijk „Stads- nieuwtje" niet anders dan wrevel wekken. Tevens doet de vermelding van: „een zeker die" en „z'n vriend die" pijnlijk aan voor dragers van dezelfde initialen, die uit hoofde hunner sportconnecties zich in die zaken be vinden. Nieuwtjes van aard als bovenstaand ko men den zakenman, de bezoekers en de sport niet ten goede, afgezien nog van het feit, dat dader, slachtoffer en plaats der misdaad in uw bericht een „puzzle" is (laat dit zoo) en daardoor oorzaak zal zijn van foutieve be oordeelingen. Met dank voor uw opname, B. J. v. DOORN. Café „Houtlust", Alkmaar. Kennemerstraatweg. (Niet „nieuwtjes van dien aard0', maar „daden van dien aard" komen den zaken man, den bezoeker en de sport niet ten goede. Wij zouden onze journalistieken plicht ver zuimen als wij een dergelijke ernstige steek partij onvermeld lieten. Dat alleen de voor letters der betrokkenen genoemd werden, ge schiedt niet in ons, maar in hun belang. Op dringend verzoek van den betrokken café houder, die tot deze wanordelijkheid geen aanleiding heeft gegeven en er zelf door ge dupeerd werd, hebben wij de localiteit waar in een en ander voorviel niet nader aange duid. In het bewuste bericht kon die naam oj. wel gemist worden. Bed. Alkm. Crt) 1 1 Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte om den heer Gootjes van St. Pancras te beant woorden. In de eerste plaats de klacht om trent onze regeering. Wij weten toch, dat ieder volk de regeering heeft die het ver dient. Wij land- en tuinbouwers verdienen werkelijk geen betere regeering. Wij zijn hier zoo zwaar verpolitiekt, dat wij als land- en tuinbouwers kiezen een Tweede Kamer, waar van minstens 70 pCt. bestaat uit advocaten, onderwijzers, geestelijken en vrijgestelden. Dit zou nu zoo zwaar niet wegen, maar de meeste Tweede Kamerleden vertegenwoordi gen niet het geheele volk doch alleen hun politieke partij. Verbetering kan er alleen komen, wanneer wij als land- en tuinbouwers zorgen dat wij eigen afgevaardigden krijgen, zoowel in de Tweede Kamer als in de Prov. Staten van Noord-Holland. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de plaatsruimte. Limmen, 19 Sept. '31. D. D. SWART. Mijnheer de Redacteur, Mag ik zoo vrij zijn, om een plaatsje te vragen in uw veel gelezen blad. Het is naar aanleiding van het stuk van den heer Gootjes, die zoo naïef was, om een stuk te schrijven, dat alle perken te bui ten gaat. Reeds in één oogopslag kan men begrijpen, dat het een man is die niet kan zien, dat er menschen zijn, die een stukje brood hebben. Daarvoor leze men maar zijn voorstel om menschen die 200 verdie nen naar 100, van 100 naar 60, van 80 naar 50, van 50 naar 30 en van 30 naar 20 te brengen. Gelukkig schrijft hij zelf daar onder, dat het heel diep treurig is, en hem zelf onbegrijpelijk is. Hij bedoelt natuurlijk zijn eigen voorstellen.* Wij men schen zeggen dagelijks dat het jammer is dat het de tuinders en boeren slecht gaat. En elk mensch zou niets liever willen dan dat her anders was. Maar als het hem zoo slecht gaat, als ik denk, dan is het toch ook zijn Chr. plicht om zijn evenmensch een stukje brood te gunnen. Zie eens wat de Rijkswerk lieden verdienen in zijn omgeving. Ik twijfel dan ook niet of hij zal zijn ingezonden stuk terug trekken. Zij die meer geld verdienen zullen ook wel meer verantwoordelijkheid hebben. Wil men dat de arbeiders en amb tenaren eerlijk blijven, dan moet men hun het loon gaven zooals het behoort. En tot slot: Zou het gaan als de heer Gootjes be doelt, dan twijfel ik niet, of we kregen wer kelijk revolutie, dus dan is hij een revolutie- kweeker en dat zal niet zijn bedoeling zijn, aangezien hij toch A.-R. is. Geachte Redacteur, ik zeg U mijn oprech ten dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, A. B. C. Warmenhuizen, September 1931 Mijnheer de Redacteur! Graag had ik naar aanleiding van het volgende, een weinig plaatsruimte in Uw >lad. De Hollandsche Maatschappij van Land bouw is van plan om een prijsvraag uit te schrijven. De Hollandsche Maatschappij van Land bouw is onder den indruk van de ernstige moeilijkheden, waarmede onze landbouw thans te kampen heeft. De Hollandsche Maatschappij van Land bouw voelt een sterken drang in zich om die moeilijkheden te doen verlichten. Zij wil zelfs overgaan tot een daad. Die daad bestaat hierin, dat zij een prijsvraag gaat uitschrij ven. De oplossing van die prijsvraag moet ingezonden worden voor 1 Mei 1932. Eer we zoover zijn, is er natuurlijk al weer heel wat gebeurd. Veel landbouwers zijn dan al geen landbouwer meer. Prijsvragen uitschrijven en commissies be noemen, dat zijn de eenige dingen, waaraan de landbouw geen behoefte heeft. Andere daden hebben we noodig; daden, waar de Hollandsche Maatschappij van Landbouw blijkbaar geen flauw benul van heeft. Lapmiddeltjes hebben we niet van noode. Doortastende maatregelen dje zijn noodig. De heeren van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zijn waarschijnlijk voor het meerendeel landeigenaar-boer en dan heeft men nog geen klagen. Voor de thans geldende melkprijzen b.v. kan men als eigen boer nog wel uitkomen De pachter evenwel wordt op deze manier uitgezogen. pachtcontracten, welke nog een paar (aar loopen, zullen menigen boer financieel naar den kelder helpen. Directe huurverlaging en annuleering van nog loopende contracten, dat zijn daden, die de landbouw voor onder gang kunnen behoeden, 't Wordt tijd dat vereemguigen als de H. M van Landbouw die djopj helpen bevorderen. Over die moeilijkheden wordt echter nooit met een woord gerept. De H. M v. Landbouw iaat de financieei-zwakken volledig in den steek Een fraai voorbeeld van solidariteit. De pachi ters Joen wel, om deze mentaliteit naar waarde te schatten. De eenige weg voor ons pachters, zal dan ook we! zijn, om gezamenlijk en krachtig op te treden tegen de slechte tijden, waarin we verkeeren. Georganiseerd verzet zal moeten plaats vinden, anders zullen we financieel uit gebeend worden. De Bond van Landoachters in Nederland en Het Nederlandsche Boerencomité zijn daar de aangewezen verenigingen voor. We kun nen niet wachten op prijsvragen e. d. Spoedig en flink moet door de pachters zelve worden opgetreden. Wil men niet naar ons vragen luisteren, welnu, dan gaan we verzet plegen; weigeren om een onbillijke pacht en onbil lijke pachtvoorwaarden uit te voeren. Zoo kar het niet langer voortgaan. Pachters, vereenigt U. E. GROET Voorz. Bond van Landpachters, afd Warmenhuizen. EEN LAATSTE NOODIGING. Nog eenmaal en thans voor 't laatst van dit jaar komt „Vacantie Buiten" haar uit- noodiging herhalenwie heeft er plaats voor een bleekneus, jongen of meisje, leerling van een Christelijke School te Amsterdam of Rot- terdam? Er staan nog zoo vele namen op onze uit- zendingslijst van kinderen, die het blijkens de verklaring van den gezinsdokter en ook van onzen Vereenigings-geneesheer, zoo dringend noodig hebben eens gedurende ten minste vier weken buiten te zijn. Het getal kinderen, dat wij tot dusver ge durende het zomerhalfjaar mochten uitzen den, is gering in vergelijking met andere ja ren. Men bedenke, hoe groot de werkloosheid is, hoe vele ouders, die andere jaren nog zeil bun kind naar buiten konden laten gaan, thans hiertoe niet financieel bij machte zijn. Zijn er nu geen gastvrije Christelijke ge zinnen meer, die nog plaats hebben in hun huis voor een onzer zwakke klantjes? Nu de logé's weer vertrokken zijn, is er wellicht bij dezen of genen, die in Juli en Augustus geen ruimte beschikbaar had, in deze maand gelegenheid ontstaan een kleine gast van „Vacantie Buiten" te ontvangen. Wij behoeven nu niet te herhalen, wat wij reeds menigmaal schreven, dat wij al'een kinderen uitzenden, die op geenerlei wijze besmettingsgevaar opleveren voor hun om geving en die zich ook op school behoorlijk gedragen. Met vriendelijken aandrang verzoeken wij: verblijdt ons spoedig met het bericht, dat gij één onzer kleinen wilt ontvangen in uw huis. Wie nadere inlichtingen wenscht, wendt zich tot den secretaris, den heer G. Muys, le Hugo de Grootstraat 8 te Amsterdam. Het Bestuur van „Vacantie Buiten". J. Th. R. SCHREUDER, voorz. Dr. J. H. v. d. BEND, vice-voorz G. MUYS, le secretaris. -D. VAN VLIET, 2e secretaris. C. v. d. BEND, le penningm. K. v. d. BERG, 2e penningm. Ds. H. L. BOERLIJST. Als naar gewoonte wordt allereerst in de September-aflevering van het maandblad van de Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat een overzicht gegeven van „Wat de Vereeniging in de laatste maand deed", een werkelijk zeer uitvoerige en veel omvattende opgave. Daarna trekt de aandacht het slot van het verslag van de algmeene ledenvergadering te Tilburg gehouden. „Uit de Pers" geeft de gebruikelijke aar dige bloemlezing van hetgeen in den laatsten tijd in verschillende bladen is verschenen en betrekking heeft op het doel der vereeniging. Vervolgens vraagt Willy Corsary de aan dacht van de Nederlandsche Vrouw in eenige vlot geschreven bijdragen. Belangwekkend is vervolgens de met ver schillende duidelijke afbeeldingen verluchte beschrijving van de Thomassen verticale compressorlooze Dieselmotor door Ir. P. G Brunting. „Nieuwtjes uit de Nederlandsche Industrie* geeft verschillende aardige bijzonderheden. Daarna treffen wij aan een uitvoerige ver melding van de in Juli j.1. verleende Neder landsche octrooien, terwijl vervolgens het eerste gedeelte is opgenomen van een artikel: „Waddinxveen thans en voorheen". Tenslotte moeten nog worden genoemd de verschillende officieele mededeelingen, waar uit het veelomvattend terrein, waarop de Ver eeniging zich beweegt, zeer duidelijk naar voren treedt. 173. Mei zure gezichten happen de oesterjon gens van de droge boterhammen, die hun, in plaats van middageten, gebracht zijn. En er was vandaag nog wel rijst met krenten. Dat lustten ze zoo dolgraag. Het is hard hoor. 174. Sjjjjtwie komt daar op de punten va° haar teenen de kamer binnen gestapt? Griel)* gersten,Puk. Grietje behoort wel niet tot snuggersten, maar zij heeft een medelijdend har en ze kan het niet aanzien, dat die arme jon gens daar zoo maar eenzaam en verlaten liiéea en niets krijgen van al het lekkers, dat wordt opgedischt. Ik heb iets voor jullie, iluie* tert zij,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6