Agenda fci instituut moderne kantoor opleiding Verdronkenoord 30, Alkmaar. £and= en ÜMH&oum RecfitszaAett Jkoiuticiaat TUeums £aatste Aetichten SPcheepstijdinget Spact Stad en Omgeving. 10eee&eeiefU DE ALKMAARSCHE LANDBOUWTENTOONSTELLING. De Kortebaandraverij. Donderdag 24 September. i 7.30 uur Cinema Americain: De Ochtend patrouille (sens.); hoofdrol Richard Barthel- mess; toegang 14 jaar. 7.30 uur A. B. T. 1. Gifgas (sens.)hoofd rol Lois Wilson; 2. Een wanhoopsdaad (drama); toegang 14 jaar. 7.30 uur \rictoria Theater: Salto Mortale (rom. circusfilm); hoofdrol Anna Sten; toe gang 18 jaar. 8 uur, doopsgez. kerk, mej. da. Eelman van Makkum, over Het boek der Psalmen. Vrijdag 25 September. i*' 2/4 uur, Gebouw De Unie. Lezing van Tony de Ridder over Kristins Lavrans doch ter. vrede sluiten. Hij verzekerde aan de groep- Kuijpers en de s. d- a. p. dat de kath. fr"30'!-- hun wel degelijk een aantal zetels in de commissie had toegedacht. 1 Allen bleven echter weigeren en de groep- van Hoeckel verklaarde, dat, als men haar optreden sabotage noemt, het eenig doel daarvan is indirect het gemeentebeiang te dienen, want uit het slechte kan het goede geboren worden. Nadat tot aanhouding van het agendapunt besloten was, werd de zit ting verdaagd. DE KONINGIN DINSDAG WEER t NAAR HET LOO. De koningin en prinses Juliana zullen Dinsdagmiddag a.s. op het Loo terugkeeren. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL TE GELDERMALSEN. Een jongen door auto gegrepen. Gistermiddag reed de 16-jarige landbou werszoon Kievit te Opijnen met een melkbus op zijn rijwiel het erf af, toen plotseling een personenauto uit Amsterdam den jongen aanreed, waarna hij ernstig aan het hoofd werd gewond. De jongen werd naar het zie kenhuis te Tiel overgebracht, waar hij heden ia overleden. DE K.NAC. EN DE BENZINE BELASTING. /De K.N.A.C. schrijft ons: Aangezien aan het bestuur van de Koninklijke Nederland- sche Automobiel Club gebleken is, dat de be- !schouwing over de onbillijkheid eener auto- 'mobielbelasting vanwege de K.N.A.C. aan de 'pers verstrekt, aanleiding heeft gegeven tot let misverstand, dat daarin de invoerrechten als een jaarlijksche last zouden zijn genoemd, acht dit bestuur het noodig er op te wijzen, 'dat in bedoelde beschouwing daarvan geen 'sprake is geweest. Waar het echter wel om 'ging, was de vraag of men door de invoering van een benzinebelasting de todi reeds hooge ilasten, welke de automobilist heeft te dragen, (niet te sterk zou gaan opvoeren en of zulks wel in het belang van een normale ontwikke ling van het automobilisme kon worden ge acht. Vooral op dit laatste zou sterk de na druk moeten worden gelegd, omdat de in ge noemde beschouwing voorkomende berekening verband houdt met het feit, dat de mogelijk heid van aanschaffing van een automobiel in ;de voornaamste plaats beheerscht wordt, door de vraag welke de eerste en te berekenen kos ten zijn. Het is duidelijk, dat wie een automo biel wil koopen, nagaat wat hem zulk een voertuig in het eerste jaar zal kosten. En 'daarbij is dan het hooge bedrag der invoer rechten een zeer belangrijke factor. Het is jvolkomen begrijpelijk, dat niet in de eerste plaats de gemiddelde kosten per jaar bij den iaankoop van een auto den doorslag geven, 'maar de kosten van het eerste jaar, omdat die het eenvoudigst zijn vast te leggen en het meest tot den aanstaanden automobilist spre ken. 1 Bij de berekening der gemiddelde lasten per jaar zal men echter rekening moeten hou- Hen met een vraag, hoelang de eigenaar met "zijn auto zal rijden. En nu doet zich het ^merkwaardige feit voor dat door hen, die [straks het meest aan de benzinebelasting zui pen hebben te offeren d.w.z. doktoren, han delsreiziger e.d., die vele duizenden kilo meters per jaar afleggen, de invloed van de 2 procent invoerrechten op hun auto op de aarlijksche lasten ook het sterkst wordt ge voeld. Immers in automobielkringen geldt pis regel, dat men verstandig doet niet lang biet dezelfde auto te blijven rijden, omdat pan in verhouding de kosten te hoog worden, aangezien men bij inruiling in dat geval wei nig of niets meer voor den ouden wagen krijgt. Het is dan ook een gewoon verschijn sel, dat zij die veel rijden telkenjare of anders om het jaar een nieuwe automobiel aanschaf fen. Voor dezulken speelt het bedrag der in voerrechten dus een zeer groote rol. In een gesprek met een vertegenwoordiger van het Nederlandsch Correspondentie Bureau voor Dagbladen heeft minister de Geer het protest van de K.N.A.C tegen de benzinebelasting beschamend genoemd en er op gewezen, dat er landen zijn waar dit an ders gaat. Deze verwijten klinken onverdiend jegens een vereeniging, welke in den laatsten tijd van haar bestaan herhaaldelijk heeft kunnen bewijzen hoe vóór alles haar het welzijn van land en volk ter harte gaat. Herinnerd zou kunnen worden aan het groote aandeel, dat de K.N.A.C heeft gehad in het geregelde postvervoer tijdens de spoorwegstaking in 1903. Of aan het werkzame aandeel dat de K.N.A.C. heeft gehad in al hetgeen betreft de voorbereiding tot en de samenstelling van het Vrijwillig Militair Motorrijders Korps, dat tijdens de mobilisatie zulke bijzondere dien«etn heeft verleend. Wanneer een beroep werd gedaan op de Automobiel Club, geschiedde zulks nooit ver geefs. En waaneer er ook in dezen tijd van malaise een beroep op haar zou worden ge daan. dan zou de K.N.A.C. zeker in hetgeen zij als haar plicht voelt niet achterblijven, ware het niet, dat in dezen tijd van algemeene malaise niet een beroep op het ganscne volk wordt gedaan, doch slechts op een klein deel, n.1. dat waarvan het heet, dat het zonder be- zw;aar wel een extra in de zakken kan tasten. Thans wordt de lage benzineprijs te hulp geroepen om de benzinebelasting te recht vaardigen. Maar heeft men er ook wel eens aan gedacht, dat het automobilisme in deze crisis een moeilijken tijd doormaakt, welke ongetwijfeld nog veel sterker zou zijn ge voeld, wanneer die prijs eens niet zou zijn gedaald? De markt van geregistreerde ramlammeren zal dit jaar te Hoorn worden gehouden op Zaterdag 3 October, v.m 9 uur op de Vee markt, aan de voormalige kazernezijde. UITLOKKING VAN MISDRIJF. De eisch aanmerkelijk verhoogd. Eenige werkloozen te Vlissingen smeedden dit voorjaar het booze plan een onderwijzer aldaar, die veel drinkt, dronken te maken en hem daarna van zijn portefeuille te berooven Ook wend blijkens een mededeeüng in de Tel. een plan voor chantagepleging op dezen on derwijzer op touw gezet. Als initiatiefnemer trad op een kellner, die wegens het uitlokken van een misdrijf door de Middelb. recht bank werd veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf. De advocaat-generaal bij net Haagsche gerechtshof, dat deze zaak gister in hooger beroep behandelde, achtte deze straf, den ernst van de feiten in aanmerking genomen, veel te laag en eischte thans acht maanden gevangenisstraf. Uitspraak 7 October a s. DRIEHUIZEN. Dinsdagavond vond in café Slooten een ledenvergadering plaats van de ziekenkas „de Voorzorg", onder voorzitterschap van deen heer M. C. v. d. Laan. In deze verga dering werd aan de orde gesteld: afscheiding van het Ned. Verbond van Ziekenkassen (N. V. Z.) In een vorige vergadering was hier toe in principe reeds besloten, doch aange zien het bestuur van meening was, 'dat dit reglementair niet juist was, moest daarover andermaal worden gestemd. Het hoofdbe stuur, dat voor deze bijeenkomst was uitge noodigd, werd vertegenwoordigd door de heeren Bergh en Kuijer, terwijl als provin ciaal bestuurder, tevens districtsvoorzitter aanwezig was de heer Witteveen. Op onder houdende wijze werd door de hoofdbestuurs leden het aan blijven bepleit, daarbij wijzen de op de vele voordeelen, welke uit het lid maatschap voortvloeien. De heer Witteveen behandelde meer in het bizonder de scheu ring in den N. H. Bond en den strijd om het reservefonds. Sterk legde deze spr. er den na druk op, dat het reservefonds, moeizaam bij eengegaard in het belang van den zieke ar beider nn den kleine man, bezig is te verdwij nen in de zakken van advocaten. De stugge houding van degenen, welke de organisatie willen breken, is daarvan de oorzaak. Door verschillende aanwezigen werden vragen gesteld, welke uitvoerig werden be antwoora. Toen de voorzitter dan ook tot stemming overging, werd met op één na alge meene stemmen besloten den ouden provinci alen bond trouw te blijven. De heer Brou wer sprak den wensch uit, dat het H. B. zich eens vaker op de ledenvergadering zou laten zien, wat gaarne werd toegezegd? Na dat de voorzitter zijn voldoening had uitge sproken over den gang van zaken en net HL B. had gefeliciteerd met het behaalde succes, volgde sluiting van deze geanimeer de vergadering. BERGEN. Verloting Bergetts Harmonie. Bij de verloting van Bergen's Harmonie zijn de 3 eerste prijzen op de volgende num mers gevallen: Rijwiel no. 1188, V. T.-rij wiellamp no. 1664, doos Gero-Alpacca le pels en vorken no. 1277. bestaat uit 26 staatslieden, die door den kei zer worden bijeengeroepen. E>eze raad heeft slechts een adviaeerende stem, doch wordt bij belangrijke beslissingen bijeengeroepen.) De Rns.-commissaris van oorlog niet naar het Verre Oosten. In verband met de geruchten over een nieu we reis van den Russischen commissaris van oorlof Worossilow naar het Verre Oosten, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat deze berichten niet juist zijn. Worossilow be vindt zich te Moskou en is niet voornemens naar het Verre Oosten te gaan. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. J AMSTERDAM, 24 Sept. 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 6 ladingen, zijnde 2390 H.L. VERKEERSONGEVAL. Wielrijder gedood. Gisteravond is te Varsseveld de 51-jarige H. J. Lemt uit Doesburg met zijn fiets tegen een cadaverwagen van den Winterwijksche destructiedienst gereden met het gevolg dat hij onder den wagen geraakte en zwaar werd gewond. Bij aankomst in het ziekenhuis te Doetinchem bleek hij te zijn overleden. Het ongeluk is veroorzaakt doordat ter plaatse vel militaire wagens staan opgesteld, waar door de auto links moest passeeren. L. moest toen zoover naar links uitwijken, dat hij in het zand terecht kwam en de macht over zijn stuur verloor met bovengenoemd gevolg. SUKCEANCE VAN BETALING. De Eerste Kamer der Amsterdamsche rechtbank verleende heden aan Küchenmeis- ters Internationale Ultraphoon Mij. sur- ceance van betaling voor den tijd van een jaar. Tot bewindvoerders werden benoem mr. J. F. Th. v. Valkenburg en S. S. de Koe. DE CHINEESCH-ÏAPANSCHE STRUBBELINGEN. De houding van Amerika De gezant der U. S. A. in Zwitserland, Wilson, heeft hedenochtend aan den presi dent van den Raad van den Volkenbond een nota overhandigd van staatssecretaris Stim- son omtrent de houding van Amerika inzake het Chineesch-Japanscne conflict. Trekken de Japansche troepen terug? Volgens een telegram uit Tokio heeft de Japansche minister van oorlog bevolen, dat alle Japansche troepen, die de lijn Kirin— Tschanchun bezet hebben, deze zóne binnen 24 uur moeten ontruimen. Officieele bevesti ging van dit bericht van Fransche zijde is nog niet ontvangen. Geen terugroeping der Japan sche troepen? Het Japansche kabinet heeft zich Woens dag verscheidene uren bezig gehouden met de vraag, hoe lang de Japansche troepen in Mantsjoerije zullen blijven. Een besluit werd niet genomen. De over het algemeen goed ingelichte Tokio Nitschi-Nitschï meldt, dat de Privy Council zich tegen het terugroepen der Japansche troepen heeft uitgesproken en be sloten heeft, dat China eerst de Japansche eischen moet inwilligen. (De Privy Council STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Cottica, A'dam n. W.-Indië, 23 Sept. v. Dover n. Madera. Hercules, 23 Sept. v. Genua te Alexandriê. Jason, uitreis, 21 Sept. v. Tocopilla. Olysseus, uitreis, 1 Sept. v. Guayaquil. Telamon, 22 Sept. v. Napels n. Bari. Ceres, 22 Sept. v. Algiers n. A'dam. Colombia, uitreis, 23 Sept. te Barbados. Irene, uitreis, 22 Sept. te San Juan. Midas, 22 Sept. v. Curacao. Oberon, 22 Sept. v. Alicante n. Carthagena. Rhea, 22 Sept. v. St. Domingo City n. P. Cortes. Trajanus, 22 Sept. v. Villa Real te Cadix. Triton, 22 Sept. v. Melilla n. Carthagena. HollandAmerika Lijn. Lochkatrine, 22 Sept v. Tacoma n. Rott. Lochmonar, Rot.-Vanc., 21 Sept. v. Cristobal. Maasdam, New-Orleans n. Rott., 31 Sept. v. Havana. Kon. Holl. Lloyd. Kennemerland, uitreis, 22 Sept. v. Sligo. Siërra Cordoba, uitreis, 20 Sept. v. Santos. Rotterdamsche Lloyd. Insulinde, uitreis, 23 Sept. te Belawan. Kota Agoeng, thuisreis, 23 Sept. te Londen. Kota Nopan, thuisreis, 23 Sept. v. Singapore. Patria, 23 Sept. v. Batavia n. Rott. Sibajak, 23 Sept. v. Rot. n. Batavia. Kon. Paketvaart Mij. Tasman, 19 Sept. v. Beira n. Zanzibar. HollandAfrika Lijn. Nieuwkerk, thuisreis, 22 Sept. v. Zanzibar. Meliskerk, uitreis, 23 Sept. te en v. Port Eli- sabeth n. East London. Nijkerk, uitreis, 22 Sept. te Port Said. Stoomvaart Mij. Oceaan. Menelaus, Japan-Rott., 23 Sept. v. Singa pore. Prometheus, Java-A'dam, 22 Sept. te Suez. Pyrrhus, Rot.-Japan, 22 Sept. te Penang. Holland—Oost-Azië-Lijn. Aagtekerk, thuisreis, 22 Sept. v. Colombo. Meerkerk, thuisreis, 20 Sept. V. Kobe. Kolven. Wedstrijd te Noord-Scharwoude. In hotel „ConcorÖia" van den heer L. Hop, werd een 25 slagen kolfwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag als volgt is: le klasse: le pr. C. Langendijk Pz., Noordscharwoude 240 p.; 2e pr. C. Kliffen, Zuidscharwoude 189 p. (Geen 3e pr. wegens te weinig deelname). Serieprijs S. Evers, Oudkarspel 54 p. 2e klasse: le pr. W. Kraakman, Zuidschar woude, 234 p.; 2e pr. P. Langendijk Cz., Oudkarspel, 224 p.; 3e pr. P. Goet, Zuid scharwoude, 224 p. (bij loting). Serieprijs J. de Geus, Zuidscharwoude 58 p. 3e klasse: lste pr. K Boot Jz., Noordscharwoude 208 p.; 2e pr. C. Kliffen, Zuidscharwoude 189 i.; 3e pr. W. Kuin, Noordscharwoude 179 p. :rieprijs W. Vlug, Zuidscharwoude 47 p. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 1 Oct. 1931 een raadsvergadering te beleggen. Half October beginnen de lessen in Steno grafie, Machineschrijven en Algemeene Kan tooropleiding. De lessen zullen gegeven worden in de ruime lokalen van het voormalige Pius- gesticht, Verdronkenoord, door gediplo meerde leeraren. De inschrijving kan geschieden tot 7 Oc tober a.s. Uitvoerige prospecti en inschrijvings biljetten zijn te bekomen bij den Boekhandel Van Putten Oorlmeijer, Payglop 18. Voor buiten Alkmaar wonenden worden deze op aanvrage gratis toegezonden. het in het programma kan worden vermeld. Jongedames die zich met den program verkoop willen belasten kunnen zich opgeven bij den heer B. Kuijper in de Boterstraat. I. M. K. O. De firma van Putten en Oortmeijer heeft een instituut geopend, waar men gelegenheid krijgt, om een opleiding te ontvangen in ste nografie en machineschrijven. De lessen zul len worden gegeven in het gebouw waar vroeger de Piusstichting gevestigd was Alle kantoorartikelen zijn daar aanwezig, w.o. natuurlijk de noodige schrijfmachines. De lessen zullen worden gegeven door gediplomeerde leeraren, zegt het prospectus, dat in den boekhandel der firma gratis ver krijgbaar is. EEN GELUIDSINSTALLATIE IN HET A.B.T. Het A.B.T., dat in den loop der achter ons liggende maanden zulk een grondige verandering onderging en in de kermisweek geheel gemoderniseerd voor het publiek toegankelijk werd gesteld, zal met ingang van Vrijdag 2 Oct. wéér verrassend voor den dag komen. Dan zal n.1. de Movitone- geluids-installatie die dezer dagen werd aan gelegd, in gebruik worden genomen. Wij hadden over een en ander gehoord en heb ben hedenmorgen het proefdraaien van een sprekende teekenfilm bijgewoond en daarna hebben wij gehoord hoe in het Nederlandsch een film werd aangekondigd. En hoe! Zóó duidelijk en helder, alsof de spreker vlak naast ons stond. Inderdaad verrassend. De installatie kan wedijveren met het beste op dit gebied. Wij wenschen de directie geluk met haar besluit en een dergelijke uitvoering ervan. HET LUITSPEL OP ONZE SCHOLEN. In verband met de luitpropaganda voor onze scholen zijn thans verschillende luit typen geëtaleerd bij den heer v. d. Meulen Boekhandel,^Langestraat. POLITIEDIPLOMA. Voor het te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het politiediploma zijn o.a. geslaagd de heeren F. M. Hogeweg te Alkmaar, F. L. M. van der Laan te Bergen en P. J. Kops te Heiloo. DE SPROOKJESOPTOCHT DER 8-OCTOBER-VEREENIGING. De aangiften voor den sprookjesoptocht zijn zeer bevredigend en naar men ons meldt belooft deze optocht, uitgaande van de 8 Octobervereeniging iets bijzonders te worden Er zijn op dit oogenblik reeds 14 aangiften voor wagens en groepen waarbij ook ver scheidene scholen haar medewerking hebben toegezegd, niet alleen lagere scholen maar ook b.v. de Handelsschool, de Kweekschol en de Ambachtsschool. Tot 1 October kan men zich nog voor medewerking bij den regisseur den heer Kater opgeven. De betrokken com missie heeft besloten voor dezen optocht pu blieksprijzen vast te stellen. Door inlevering van een strookje uit het programma kan het publiek zelf bepalen aan welken wagen of groep de prijzen zullen worden toegekend. Wij voldoen gaarne aan het verzoek aller medewerking voor dezen interessanten op tocht in te roepen. Er moet aan de wagens heel wat getimmerd en geschilderd worden en waar dit over het algemeen met uiterst be scheiden middelen moet gebeuren, zal het zeker geapprecieerd worden als amateurs- of beroeps-timmerlieden of schilders wat van hun vrijen tijd hiervoor beschikbaar willen stellen. Buurtcommissies die straten versieren ge lieven het zoo spoedig mogelijk op te geven aan het secretariaat Cabeliaustraat 9, opdat Medegedeeld door het Kon Nederl m Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 776 1 mM Stornoway. te Laagste barometerstand 7518 mM r Vardö. te Verwachting, geldig tot den avond van ói September: 3 Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste /ijken of Zuidoostelijken wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; weinig of geen regen- weinig verandering in temperatuur. Overzicht. In de algemeene drukverdeeling kwam wei nig verandering. Over Engeland en IJsland steeg de barometer weer Het fraaie herfst weer bleef over geheel West-Europa aanhou den. Slechts in Noord-Scandinavië en Oost- Duitschland is het eenigszins regenachtig. De nachtelijke uitstraling veroorzaakte ïn onze omgeving flinke nachtvorsten In Zuid- Frankrijk op sommige plaatsen is de tempe ratuur meer dan 10 graden beneden nor- maal. Voor morgen is op het zelfde weertype te rekenen als heden. Een diepe depressie ver. in het Westen over den Oceaan maakt de ver dere vooruitzichten echter eenigszins onzeker. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19.25 uur licht t'P- De traditioneele draverij in de Harddra verslaan was weer een belangrijk nummer op het programma der landbouwfeesten Onze mooie Hout leende zich ook nu bijzon der voor dit hippische feest. Velen toonden hun belangstelling en de animo der eige naars voor den strijd was zeer groot. Niet minder dan 24 paarden namen deel. Met den eersten omloop werd met het oog op de uitgebreidheid der draverij reeds vroeg begonnen. Dat telkenmaal de strijd reeds in twee ritten was beslist droeg tot vlotte af werking bij. le omloop: Marie P. 280 M wint in twee ritten van Infanterist 285 M. Politesse 280 M. wint in 2 ritten van Ulyssus 275 M. Jean- ne Harvester wint in 2 ritten van Fiametta 280 M. Kaptein de Bruane 280 M. wint in 2 ritten van Prinses Duloth 280 M. Lady Chimes 290 M. wint in 2 ritten van Meleese 280 M. Frettchen 290 M. slaat Prinses Ber- tha 280 M. Hildegard 280 M. wint tweemaal van Brave 280 M. Rentner si. Louise B. Grettchen wint van Navarra. Remplacante *?nj^on*e ^ar'°- Ago Khan van Meteoor en Madrigal van Edna M. alles in twee ritten, alleen de latste na drie (de eerste rit was dead-heat). De twaalf aangebleven paarden lootten opnieuw met het volgende resultaat. \- Grettchen, 2. Remplacante, 3. Politesse, 4. Madrigal, 5. Kaptein de Bruane, 6. Hilde gard, 7. Ago Khan, 8. Rentner, 9. Jeanne Heester, 10. Frettchen, 11. Lady Chimes, 12. Mane P. De nummers 1 en 2 hadden twee ritten noodig voor de beslissing. Grettchen won. Madrigal en Politesse liepen niet minder H3n ür ^geni-rlkaar' Tweemaal wer den beide gediskwalificeerd-. Tweemaal wnn Madrigal, één maal Politesse eemaal won Kaptein de Bruane rekende in twee ritten af met Hildegard. Zoo deed ook Rentner met Ago Khan Jeanet Harvester en Frettchen wonnen elk een rit en Jeanet Harvester won de beslis sing, waarin bovendien Frettchen werd se diskwalificeerd. s Marie P. was te sterk voor Ladv Climes met 10 M. voorgift. Dat bewees zij in tSS ritten. Van de laatste zes paarden wisten Grett chen (sl. Madrigal in 3 ritten), Kaptein de Bruane (sl. Rentner in 3 ritten) en Marie P (slaat 2 maal J. Harvester) zich te kwalifi? ceeren. De drie verliezers besloten den vier den prijs samen te deelen. In de beslissingsritten om den len, 2en en 3en prijs won Kaptein de Bruane eerst van Grettchen (in drie ritten, de eerste verloren) De winnaar sloeg daarna Marie P., waar door Kapt. de Bruane op den eersten prijs beslag legde. Grettchen en Marie P. moes ten toen nog kampen om den 2en en 3en prijs en Grettchen won tweemaal. De uitslag werd dus: le prijs 300: Kaptein de Bruane 280 M van C. Vergauw te Castricum, rijder K Groot. 2e prij6 100: Grettchen 280 M. van J Vergaai te Purmerend, rijder eigenaar. 3e prijs: Marie P. 280 M. van A. Witte veen te Schoorl, rijder eigenaar- 4e prijs gedeeld door Madrigal, Rentne? en Jeanne Harvester Om zes uur waren de draverijen geëin- digd. De prijsuitreiing had daarna plaats in Het Gulden Vlies. Hef vuurwerk van gisteravond ...En weer was het gisteravond op de Han-' delskade tjok-vol Want het feest van de afd. Alkmaar der Holl. Maatschappij van Land- bouw zou besloten worden met een .schitte rend vuurwerk" en aangezien 't dezfen keer een gouden jubileum was, verwachtte de groote „men" natuurlijk een „buitengewoon schitterend vuurwerk" Tegen 9 uur ongeveer barstte de bom! Een sissen, een pijl, een knal. Een oogenblik later weer een sisser, weer een pijl, weer een knal. Dan een kortstondige sterrenregen, eenigf tientallen meters boven de mensrhenmenigte. Vervolgens wat bengaalsch vuur, weer een paar pijlen, met of zonder knal, me« of zon der sterrenregen en to«n het een ot ander .groot stuk", dat miss< hi n wel mo.»j is ge weest. maar dat voor ons onzichtbaar bleef, omdat onze oogen geen kans zagen dwars door de booten heen te kijken Nog wat hooge pijlen, nog een paar kanal en en dan het slot. dat weer een hulde aan den landbouw was. En terwijl de muziek trachtte een naar me lodieuze tonen voort te brengen, «rok de massa af Het spel had nog geen 20 minuten ge duurd.. Het „schitterend" vuurwerk was afgeloo- j-.en, zonder dat wij ui'ioepen van bewonde ring gehoord hadden Maar niet zonder op merkingen van het cub'iek dat het over 't al gemeen een ,.waard°!ooze vertooning" vond. Waarmee wij het helaas geheel eens waren. Het oordeel der jury WOLVFE Tot kampioenooi is uitgeroepen Oot 46 16 \an K. Bregman te Noord Beemste. die als moedefdier no. 1 stond en de beste vacht leverde bij dezen eigenaar VARKFNS Rubriek 25 Oude beeren. Totaal indruk heel goed. No 2 en 5 resp. le en 2e prijs uitblinkers. Nr 3 3e prijs iet? zachte middenhand, beste kop en hammen. Rubriek 26 Totaal indruk goed, enkele afwijk rs No. 12 le prijs heel best: no 7 2e prijs no 11 3e prijs, eenige maanden jonger goed type.- no 8 4e prijs Rubriek 27. Jonge bepren Totaal indruk matig le prijs no 16, N Bakker, Heiloo, goed lang type: no 14 2« prijs, breed achterstel, iets zachte midden- nand; no 13 3e prijs Een 4e prijs werd niet toegekend. Rubriek 28 Totaal indruk heel best, de ingezonden nummers ontliepen elkaar weinig le prijs no. 17, tevens de medaille toegekend voor kampioen; no. 19 2e prijs; no 18 te prijs, iets smalle kop, kon iets langer zijn; overi gens mooi vleeschtvpe Rubriek 29 Totaal indruk goed. No 24 le prijs; no 22 2e prijs; no 20 3e prijs Meer prijzen konden door het voorkomer van zwarte vlekken niet worden toegekend. Rubric-k 30 Kleine rubriek, indruk zeer goed le prijs no 25 uitmuntend; beste zeer gelijkt biggen (13 stuks); 2e orijs no 26. Rubriek 31 Totaal indruk zeer goed No 27, le prijs., blonk uit; ook no 29 2e prijs was heel best; no. 28, 3e prijs, iets jongere biggen, even eens zeer goed: no. 30 eervolle vermelding iets ongelijke biggen Rubriek 32 2 groepen die beide uitstekend waren; li prijs no 31, van P. Borst, groep uniforme mooie vleeschvarkens, no 32, 2e orijs. was niet veel minder Bij inzendingen (ter opluistering) in de Korenbeurs werden nog bekroond met een eereprijs of eervolle vermelding de inzendin gen van de firma Zaadnoordijk en van de Bloemistenpatroonsvereeniging „Alkmaar en Omstreken" te Alkmaar. De inzendingen auto's. Bij de vermelding van de inzendingen autos op de tentoonstelling hebben wij gister vergeten melding te maken van die van de firma A. Dam Co. en van den heef W Schmidt (Ford-dealer). De firma Dam kwam uit met Nash- en Fiat-wagens, vijf persoons mooie autos, voorzien van de nieuwste snufjes, die het rijden ermee prettig maken. En dan te weten, dat zulke wagens ook verhuurd worden! De heer W Schmidt toonde een vijftal rordwagens van de nieuwste modellen verschillende kleur en grootte, alsmede een groote veetransportwagen en een vracht- wagen-chassis, alles van het fabrikaat Ford. Een expositie, die doet zien wat Ford kan hoe hij het doet-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2