»u oolijui: ousthks Jaar lang 1PIRIN £and= en Jxiin&Qiua Jkooinciaal 1lieuws neesheer bleek echter het toegebrachte lichamelijk letsel niet als zwéar te be schouwen. De patiënt had een huidwond aan het hoofd een scheurwond van een decimeter lang, doch de schedel was niet beleedigd. Na 15 dagen kon de Jong zijn ambts bezigheden weer hervatten De beer Jong bleek eenigszins hardhoorend, doch volgens Dr Westra was dit gebrek met verergerd door het geweld van den Het onrustige gezelschap was door oen rijksveldwachter aangezegd het locaal ie verlaten, doch hij werd ten zeerste door Oe rumoermakers gehinderd, tot hij eindelijk g- bruik kon maken van zijn gummistok, uok werden messen getrokken en geslepen en g een persoon neergeveld op straat. In de ge weldige verwarring, die daarop onder vechtende en schreeuwende kerels ontstond, ontving De Jong de hierboven gereleveerde slag. Na den slag is de doofheid volgens meening van getuige, sterk toegenomen, ook zijn linkeroor was belangrijk slechter g worden in gehoor capaciteit. De verdachte polderjongen betuigde zijn spijt en zei zich plechtig te hebben voorgeno men, nooit een politieman meer te slaan. Een mooi besluit, hoewel een weinig mosterd na den maaltijd. De forschgebouwde heer F. Kikkert, krui denier, had het spektakel bijgewoond en deed verslag van zijn bevindingen. erd. riep, doelende op den veldwachter: slaat hem dood! en sloeg daarop op hem los met een gebroken biljartjue. Het was een gevoe lige klap! Hierop verkreeg de officier het woord, die het rumoerige aan bier en drank ontleende drama nog eens in bijzonderheden de revue liet passeeren, om daarna te komen tot een bespreking betreffende den persoon van den verdachte, die tot düsver nog nimmer werd veroordeeld en in verband daarmede en de jeugd van verdachte vorderde de officier ter zake „poging tot doodslag" 10 maanden ge- vangenisstraf. Mr. C. A. de Groot, toegewezen als verde diger van den thans berouwvol snikkenden verdachte, sprak bij den aanvang van zijn pleidooi zijn voldoening uit over den betrek kelijk gelukkigen afloop van dezen aan slag, voorts bestreed pleiter de primaire te lastelegging „poging tot doodslag'', aange zien naar zijn meening alléén kon worden gesproken van een eenvoudige mishandeling. Bij reconstructie van het gebeurde kwam pleiter tot de overtuiging, dat de getuige Kikkert zich met te groote stelligheid had uitgesproken. Verd. had geen voornemen om den veldwachter van het leven te berooven, doch hij kreeg, opgewonden als hij was door drankgebruik, een impuls om als een dolle stier zich in het gevecht te storten. Ten slotte hoopte pleiter, dat de recht bank bij eenigen twijfel de weegschaal van het recht zou doen overslaan in het voordeel van den verdachte. Pleiter concludeerde eindelijk het opleggen eener voorwaardelijke straf. Hierop volgde het onvermijdelijke juridische tweegevecht tusschen parket en bali en daarna werd de uitspraak bepaald op a.s. week. EEN SLACHTOFFER VAN DWAZE BEGEERLIJKHEID. De 34-jarige Geertruida Maria E., huis vrouw W. de R., wonende te Wieringen, des tijds logeerende te Texel, stond terecht naar aanleiding van het bedenkelijke feit, dat zij op 13 Augustus te Koog op Texel een dames armbandhorloge met granatenketting, welk voorwerp haar 2-jarig zoontje in een boot op het zeestrand liggende, had gevonden, van haar zoontje had afgenomen en weder rechtelijk in haar bezit had' gehouden. In ieder geval bij de bevoegde autoriteiten geen aangifte had gedaan. De eigenaresse van het bewuste horloge was mej. Lenie te Wechel, die zich op bewus ten datum ter plaatse had geamuseerd met zwemmen. Het horloge was thans weer in haarbezit. Eisch 40 boete of 40 dagen Mr. Josephus Jitta, verdediger achtte niet bewezen het opzet der wederrechtelijke toe- eigening en concludeerde vrijspraak, subsi diair een voorw. straf. EEN LINKE DAME, NIET STERK, MAAR SLIM. De 32-jarige juffr. Margaretha Catharina S., geboortig uit het jolige Helder, was ge ëngageerd als „dame de conversation" bi; een ouden polderjongen, genaamd Simon Z. Zij vertoefden eerst in het volkslogement van den heer Timmer in de St. Annastraat te Alkmaar en vestigde zich later blijvend in een passende woning aan den Omval. Daar werd echter de heer Z. ziek en kwam te over lijden in het Centraal Ziekenhuis. Zijn huis- genoote in een niet bepaald rooskleurigen toestand achterlatende. Zij wist zich echter niet onverdienstelijk te behelpen, teekende eenige in haar bezit zijnde machtigingen van de ziekteverzekering met den naam van den overleden polderwerker en wist een twee tal kennissen uit het logement, de heeren de Boer en Bakker, die van den prins geen kwaad wisten, te bewegen aan het postkan toor op 3 en 11 Juli deze machtigingen aan te bieden met gevolg dat de bedragen, 22.54 en 1.34, door den onergdenkenden beambte werden uitbetaald. Mej. S. bena deelde echter op deze listige wijze de kas van den Staat der Nederlanden, die toch al niet in weelderigen staat verkeert; wat haa zóó kwalijk werd genomen, dat zij hed.n door den officier was uitgenoodigd om voor de eervoudige strafkamer te verschijnen, ver dacht van valschheid in geschriften met ge bruikmaking daarvan. De invité was echter niet verschenen, vermoedende, dat de con versatie niet gezellig zou zijn. De officier vorderde tegen de handige dame, die de stel ling huldigde: geen bokking zóó mager of er braadt toch altijd nog wat vet uit, 75 SSSh? v75^agen' is te h°p«n dat onze ^kank dit nogal stevige bedrag belang- waar^ W3ni het 15 ons ee" raadsïl ZnÜZ vrouw' die zu,ke machinatiën ten ïï'^Ir 5* om het hoofd boven water te ïen halen'" S°m va"daan ïïïoï DE DRANK IS DE TITOFRVAT V<*>R den willoozen"SShctbt. du°r een inten*e afkoer voor de Rijkswerkinrichting te Hoorn, die inderdaad niet tot de meest begeerlijke va cantieoorden kan gerekend worden, is blijk baar de zucht naar lafenis met de hem zoo verderfelijke jandoedel, den nog in de volle kracht des levens verkeerende werkman Jan B., blijkbaar nog altijd te machtig en hij werd op Juli door den ^kantonrechter te Alk maar veroordeeld tot 3 dagen principale hechtenis en opzending naar een rijkswerk inrichting voor den tijd van 6 maanden op grond van het feit, dat hij op 26 Mei j.1. den voor Alkmaar zoo geliefden derden Pinkster dag, aldaar, door den agent van politie J. Dalenberg op de Paardenmarkt was aange troffen in kennelijken staat van dronken schap en wel bij vierde herhaling. De delin quent deed uit alle macht zijn best althans de onsympathieke rijkswerkinrichting van het programma geschrapt te krijgen, bewee- rende, dat hij door hartelijke vrienden was onthaald op successievelijk 6 glazen pils en dat, terwijl hij nog niets had gegeten. Nu, zes glazen pils in 'n holle maag zullen hun uitwerking niet missen, doch de kanton rechter achtte dit argument niet afdoende en veroordeelde Jan B. tot de gevorderde straf. Evenwel, al doende leert men, de ver oordeelde was goed op de hoogte met de hem toebedeelde rechten en kwam van het vonnis in hooger beroep, evenwel met geen ander resultaat, dan heden een eisch tot schadevergoeding bevestiging van het gewezen vonnis te mo gen vernemen. IN PLAATS VAN F 1000 BELOONING TWEE JAAR GEVANGENISSTRAF! DE GEACHTE VERDEDIGER DE DEUR UITGESTUURD! De 34-jarige magere arbeider Corn. Wil lem V., geboren te Limmen en wonende St. Maartensbrug, gem. Zijpe, thans gedeti neerd in het Huis van bewaring, stond te recht als verdacht van brandstichting op 21 Mei te Zijpe in een boerenwoning met schuur, door het in de schuur zich bevinden de hooi of stroo met petroleum te begieten en in brand te steken. Bedoeld onroerend goed met inhoud was het eigendom van den 47-jarigen veehouder Jacob Zwemmer te z% den aanvang der behandeling gaf de verdachte te kennen niet gediend te zijn van den juridischen bijstand, hem gratis en fran co toegezegd door mr. C. A. de Groot. Hij achtte zich best in staat, dat zaakje zelfstan dig op te knappen. Dr. Kruitbosch uitte de meening dat ver dachte laboreerde aan debilitas mentis. Volgens verklaring van den eigenaar Zwemmer had hij met verdachte destijds bij hem in dienst een gesprek gehad over het in brand steken van de boerderij, doch dit ge schiedde geheel uit de grap. Verd. zeide hem voor 1000 dit karweitje ten uitvoer te wil len brengen, doch getuige had geen waarde aan dit gezegde gehecht. Later, na den brand, had verdachte den boer alleen te spreken gevraagd en had hij belooning gevorderd voor zijn brandstich- terswerk. Verd. beweerde ook nu dat Zwemmer had aangeboden een bedrag van 100, indien verdachte den boel in brand zou steken. Verdachte had hierom gelachen. Toen had Zwemmer zijn bod verhoogd tot 500. Weer lachte verdachte! Ten slotte presenteerde Zwemmer zelfs 1000, doch verdachte was ook toen niet op het verleidelijke voorstel in gegaan. De knecht van Zwemmer, Jacob Landman, vertoefde in de woning toen de brand plot seling in de schuur uitbrak. Alles stond di rect in brand. Wat er over brandstichting was gesproken, kon deze getuige niet zeg gen. Hij had er niet naar geluisterd. Hij wist alleen dat zij, dat is de boer en verd., een lolletje hadden. Voor den rechter-commissaris had Land man gezegd, de waarheid te hebben achter gehouden uit vrees Zwemmer te benadeelen. Hierop bleek Landman nu meer van het gesprek te hebben gehoord, dan hij aanvan kelijk wilde los laten, doch eerst nadat Zwemmer verklaard had geen bezwaar te hebben, dat Landman zich volledig uitliet. De verd. animeerde daarop dezen getuige dringend een algeheele verklaring af te leg gen. Na afloop van 't getuigenverhoor zou hij de juiste toedracht eens omstandig mede- deelen. Volgens de dienstbode mej. N. Kruger had verdachte zelf de boodschap gebracht, dat er brand was. Deze juffrouw beweerde dat een petro- leumbus die eerst stond' op den koegang, la ter lag in den dorsch. De getuige d. Werf verklaarde dat verd. den morgen van den brand geen deel nam aan de gemeenschappelijke boterhammen- eterij. Op eens stond het in de schuur aan wezige hooi, dat gewoonlijk heel slecht brand, in volle vlam. De 15-jarige Marietje Zwemmer, die niet gauw genoeg naar den zin van verd. weg ging, werd door Jiem aangemoedigd óók te gaan broodeten, doch Marietje voelde er méér voor haar gewichtige taak, luiers spoe len, eerst te beëindigen. In 't caf' van den heer Neyens te Calantsoog, had verd. een en ander gesproken over te verwachten geld en hij had het toen over den boer die moest „aftikken". Hij vroeg toen een rijksdaalder aan den heer Nuyens te leen. Verd. was nogal een habitué in d'it café. Toen hij voor den rechter-commissaris was geroepen, had verd. tegen de fam Nuyens gezegd, dat hij de kans liep, daar gehouden te zullen worden. Op de verklaringen van mej. Nuyens re pliceerde verd. eenvoudig: Och mensch, je bent gek! Toen verd. te St Maartensbrug den brand zou melden had hij eerst verschillende café's bezocht en daar 'n glaasje gekocht. „Zeker om deh aast die er bij die melding was", schimpte de officier. Na het verhoor der getuigen, waaronder verd. door zijn wonderlijk optredenmeer malen den lachlust van de Engelenbak op wekte, kreeg officier gelegenheid tot het houden van zif- requisitoir, dat, na uitvoe rige uiteenzetting der feiten, werd besloten met een eisch tot veroordeeling van den verd tot een gevangenisstraf voor den tiid van 2 jaren, waarbij de officier rekening hield met de niet volwaardige toerekeningsvatbaarheid van verd. De verd. weigerde hierop zijn „toegezegd pleidooi" te houden Er waren nog meer recht banken, concludeerde hij, waarop hij werd weggeleid in afwachting van de uitspraak. MEINEED. In de zaak van den moord op den renstalhouder van der Veen ie Har de garijp. De rechtbank te Leeuwarden heeft heden behandeld de zaak tegen Tjisse van der Meu ten, beschuldigd van meineed in de zaak van den moord op den bekenden renstal houder den heer Van der Veen te Hardegarijp. Ver dachte, die destijds als getuige werd ge hoord, verklaarde dat Hoekstra het mes had verkocht aan den dader van den moord, Douma, welke verklaring later wat de juist heid betref in twijfel is getrokken, De eisch tegen v. d. Meulen luidde 1 jaar gevange nisstraf. De rechtbank, dadelijk vonnis wij zende, verordeelde hem tot 4 maanden ge vangenisstraf. zijn de bekende Aspirin-Tabletfen in den handel. Sedert 30 jaar bestrijdt men ver- koudheidsziekten, rheumatiek en alle soorten pijn met Aspirin-Tabletfen. U kunt dus het volste vertrouwen in dit middel stellen. ?enig op de wereld Let op den oranjebanb Prijs 75 ets. EEN ONEERLIJKE REIZIGER. Een bloembollenfirma uit Oegstgeest heeft in het begin van dit jaar haar reiziger, iemand uit Lisse, naar Engeland gezonden om aldaar eenige vorderingen te innen. Daar bij was overeengekomen, dat de reiziger voor reis- en verblijfkosten ten hoogste 18 per dag mocht reclareeren. Midden Januari ver trok hij, doch toen de firma in zeven weken niets van hem vernam, zond zij een dame, eveneens te haren kantore werkzaam, der waarts om een onderzoek in te stellen. Toen zij den man in een hotel waar hij logeerde, aantrof, bleek hij de geïncasseerde gelden te eigen bate te hebben aangewend; er was geen geld genoeg meer o mnaar Nederland terug te keeren. De firma diende naar heht H.bl. meldt een klacht in; gisteren stond de ontrouwe reizi ger voor de rechtbank te 's-Gravenhage te recht. Geëischt werd acht maanden gevangenis straf. Vonnis 6 Oct. as. VERDUISTERING. Een oneerlijke pennigmeester. De rechtbank te Almelo veroordeelde een opperman te Vriezenveen, wien ten laste was gelegd verduistering van ongeveer 1000, welke gelden hij in zijn kwaliteit van pen ningmeester der afdeeling Vriezenveen van den Alg. Ned. Bouwvakarbeidersb. ontvan gen had, tot een gevangenisstraf van zes maanden. De eisch was twee maanden. EEN WIELRIJDER DOODGEREDEN. Kon niet goed fietsen. Chauffeur daarom vrijgesproken. De rechtbank te Leeuwarden heeft een 24- jarig chauffeur te Achlum, die te Franeker een wielrijder met zijn auto doodreed, vrij gesproken. Bij de behandeling van deze zaak zeide de officier, dat de gedoode geen goed wielrijder was. Vries, Alkmaar; W. Zander, Wageningen. Tot de 2e klasse werd toegelaten: J. Ver mande te Hoorn; erwijl alsnog werd bevor derd tot de 2e klasse J. C. Rezelman te Anna Paulowna. De lessen vangen aan op Woensdag 30 September a.s. WARMENHUIZEN. Overzicht „C. V. V." van 14 tfm 19 September j Het lijkt er thans alles op, dat de Schotsche muizen thans zoo 'goed als op zijn. Op de laatste drie dagen van deze veilingweek kwa men slechts enkele partijtjes aangevoeld Zoo goed als aile schotten zijn verkocht voor boven de f 7 per 100 K G. De hoogste noteering bedroeg in deze week van de Schotsche muizen 7.50 per 100 K G. De prijzen van de drielingen Schotsche muizen varieerden van 6.80— f 7.40 per 100 K.G. Verandering in de prijzen van de eigen- leimers is in deze week niet gekomen. Reke ning houdende met de noteering van de vorige week kan men zeggen dat de prijzen stabiel zijn gebleven. Een enkele partij blanke eigenheimers is slechts verkocht voor 3.90 per 100 K.G. Velen ten spijt gingen de prijzen van de blauwe aardappelen in deze week een stuk achteruit. In het begin van deze week werd nog van 66.40 per 100 K.G. genoteerd. Donderdags daarna gaf men voor een niet bijzonder lekker partijtje 4.90 en Zaterdag daarna ten hoogste f 5.10 per 100 K.G. D_ totale aanvoer van aardappelen bedroeg in deze week 22359 K.G. tegen 39075 K.G. in de vorige week. De prijzen van de slaboonen zijn in deze week tot een ongekende hoogte gestegen. Op Zaterdag van dé vorige week werd ten hoogste f 20.30 betaald. De vraag naar slaboonen steeg in deze week zoodanig dat de aanvoer veel te klein was. Als gevolg daarvan steeg de hoogste noteering van deze week tot 24.30 per 100 K G. De laagste noteering bedroeg 17.90. De aan voer bedroeg in deze week 2035 K.G. tegen 4778 K.G. in de vorige week. In de handel van de roode kool is nog steeds geen verandering gekomen. De ge wone roode kool is verkocht voor 0.60— 0.80 en de stort roode voor f 0 90 deze week de vorige GUNSTIGE WIJZIGING IN DEN DEENSCHEN AARDAPPELOOGST. Volgens berichten, welke uit verschillende deelen des lands zijn ontvangen, is er in de laatste acht dagen vóór 11 September j.1. een aanzienlijke verbetering ingetreden in den stand van het aardappelgewas in Denemar ken ten gevolge van het gunstige, droge weer. in SCHAGEN. Vetvee tentoonstelling. Door de vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paaschtentoonstellingen van vee te Schagen was een tentoonstelling georgani seerd van vet weicevee, vette varkens, vette schapen en lammeren, welke op Dinsdag j.1. alhier is gehouden. Voor deze tentoonstelling was een pracht collectie vet weidevee ingezonden (122 stuks). De handel was slecht. Hieronder volgt de uitslag der bekroningen. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, afgewisseld: 1ste pr. 20 D. naremaker, Koog a/d Zaan; 2e pr. ÏO Joh. de Veer, Schagen; 3e pr. 5 A. Spaans, Kolhorn. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, met 6 breede tanden: 1ste pr. 20 Joh. de Veer, Schagen; 2e pr. 10, A Spaans, Kol horn; 3e pr. 5 J. de Wit (fa. Brands), Alk maar. Voor de beste, fiinste, zwaarst gemeste koe, met 4 breede tanden: 1ste pr. 20 J. de Wit (fa. Brands). Alkmaar; 2e pr. 10 A Spaans. Kolhorn; 3e pr. 5 W. Kooyman, Haringhuizen. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemeste koe met 2 breede tanden: 1ste pr. 20 Jb. Kra mer Hz., Koedijk; 2e pr. 10 Baars en Oos terman, Schagen. Voor de beste vette Schapen (in te zenden 6 stuks): 1ste pr. 10 C. v. d. Oord, Scha- gen. Voor de beste vette lammeren (in te zenden 6 stuks): 1ste pr. 10 C. de Groot, Schagen en 2e pr. 5, dezelfde. Voor de beste velte varkens (2 stuks): 1ste pr. 10 en 2e pr. 5, J. C. Bruin, Burger- brug. De jury bestond uit de volgende heeren deskundigen: Rundvee: A. Waiboer, Haarlem; C. v. d. Oord, Barsingerhorn en J. Korver, Den Helder. Schapen: A Schenk, Schagen en A. Zijde wind, Schagen. Varkens: C. Oosterman, Schagen en W. Kooyman, Haringhuizen. Rijkslandbouwwinterschcol. Voor het toelatingsexamen voor de eerste klasse van de Riiks'andbouwinterschool te Schagen slaagden: D. Boontjes, Burger- brug; S. van Eeten, Alkmaar; K. Hoorns man, Julianadorp; A. D Kaan, Bergen; K. Kaan Azn., Sloten; K Kaan Vzn., Anna Paulowna; Jb. J. Kater, Wieringerwaard; W. Kraak, Echten (Fr.): C. Mosk, 't Zand; J. D. v. d. Oord. Oude Nifidoro; W. P. de per 100 K.G. 5050 K.G. is in verkocht tegen 5100 K.G. week. De aanvoer van witte kool is in deze week flink uitgebreid. Deze bedroeg 182575 K G tegen 51700 K.G. in de vorige week. De be steede prijzen varieerden van 0.60f 0.80 per 100 K.G. Alhoewel de aanvoer van de nep achter uitgegaan is, dit kon toch niet beletten, dat de prijzen ongeveer 1.50 per 100 K.G. gingen. In het begin van deze week werd betaald 5.60 en op Zaterdag j.1. ten hoog ste 4 per 100 K.G. De laagste noteering op Zaterdag 19 Sept. bedroeg 3.40. Voor de drielingen uien werd in deze week be taald van 0.601.60 en voor de uien van 2.20f 3.20 per 100 K G Ook de prijzen van de driehngen en uien gingen flink achteruit. De aanvoer hiervan bedroeg 30300 K.G. tegen 42950 K G. in de vorige week. Slechts 40 stuks bloemkool (eerste soort) is verkocht voor 9 per 100 stuks. De bieten trokken ook niet zoo zeer de aandacht. De hoogste noteering bedroeg 2.20 en de laagste 1.70 per 100 K G Aangevoerd werd in deze week 1075 K.G. tegen 700 K.G. in de vorige week. De snijboonen gingen wel vlug van de hand. 14.10 is nu juist niet zoon slechte prijs. Hiervan is verkocht 20 K.G. zou geschieden. De feiten hebben deze ver onderstellingen volkomen achterhaald. In een der dansgelegenheden is het nl tot een treffen gekomen tusschen personen uH de z.g. Enschedé keeten (hieronder bevinden zich wel de meest lastige en ongure elenien. ten) en eenige andere polderjongens. Het mes werd lustig gehanteerd met het gevolg dat twee personen ijlings naar een ziekenhuis te Alkmaar moesten worden over gebracht. De toestand van een der getroffenen wiens aangezichtt door vele messneden is gekerfd en een stuk neus in den veldslag heeft verlo- ren moet zorgwekkend zijn. Rijks- en gemeentepolitie is het gelukt den dader in handen te krijgen. ZUIDSCHAKWOUDE. Kermis Betrekkelijk gunstig weer beïnvloedde Zondagmiddag de opening der kermis alhier maar druk was het langs de straat niet' Daar tegenover bleek het bezoek aan de dansgelegenheden vrij goed. Schinkei's Cinema ondervond weer groote belangstelling. Geprojecteerd werd om q. ty-Lights". Maandagavond werd voor 'een totaal uitverkochte tent gegeven„De macht van het Lied" en Dinsdagavond werd ge- diaaid „Sally". Deze bij uitstek ingerichte cinema heeft de verwachtingen weer niet te leurgesteld. De weergave der geluidsfilm, muziek en zang, was magnefiek. In de Roode Leeuw trad Maandagavond op Het Kleine Tooneel van Oudkarspel, met ,,'n Partijtje Poker". Dit stuk is voor ker- misgelegenheid goed gekozen. Het stuk sloeg in en oogstte een uitbundig applaus, wat wel verdiend was. De uitslag van het prijsdansen in de kolfbaan van den heer P. Kramer, 11 Maan dag gehouden, is als volgt: le prijs Tr, Noordwest en Tr. Glas; 2e prijs A Groen veld en M. Bakker; 3e prijs A. de Waard en N. Heertjes. KOEDIJK. De drie kermisdagen zijn in onze gemeente weer gepasseerd. Zij hebben een zeer kalm verloop gehad. In het café van den heer Groot werd uitmuntend dansmuziek gegeven door het gezelschap van Meurs uit Hoorn; dat hier altijd een welkome gast is. Maan dagavond werd door de tooneelvereeniging de Roos ten beste gegeven „De opgaande Zon", een spel van den middenstand in 4 be drijven door Herman Heijermans. Als naai gewoonte was alles goed verzorgd, tooneel- aankleeding, grimeering en vooral het vlot en pakkend spel. De heer Horst van het gezel schap Meurs was zeker de tolk van de talrijk aanwezigen, toen hij de leden van De Roos en den regisseur, den heer Kooiman, hartelijk dank bracht voor de prachtige weergave van het werk van Heijermans. In de pauze werd mooie muziek ten beste gegeven. In het café van den heer de Weerdt trad een cabaretge zelschap op onder leiding van Joop, Vanna en de dames Hennie van Gelderen, Meris Smit met Jacob Huigess aan de piano. De heer de Weerdt had een goede keuze gedaan. Hetgeen ten beste werd gegeven, heeft ten zeerste voldaan, gtuige het drukke bezoek en de aandacht van luisteren. Het katknuppelen op het Noordeinde had geen be langstelling. Als men zoo rondzag, bemerkte men, dat het aan het buffet en met het rond dienen van consumptie niet druk was. De toe stand in de bedrijven gaf aan de kermis iets drukkends. KOLHORN. Wij vernemen uit Kolhorn: Onbegrijpelijk von de burgerij het, dat ook dit jaar de overheid de kermis alhier weer liet plaats vinden. Immers, met een aanwezigheid van zoo'n aantal polderwerkers, gerecruteerd uit allerlei slag van menschen, afkomstig uit di verse provinciën, was het toch wel te voor zien, dat zu ks niet zonder bloedvergieten EGMONDBINNEN. Wij vernemen, dat er weder plannen ge maakt zijn om dezen winter een tuinbouw- cursus te doen geven, en ditmaal meer in het bijzonder over bol.enteelt en bollenziekten. Er werd reeds gelegenheid gegeven zich aan te melden. EGMOND AAN ZEE. Met ingang van 1 October is de rijksveld wachter A. Bergsma, alhier, bevorderd tol brigadier, met standplaats Wieringen. HLEBHUGOWAARD. Bij de landbouwers Jac. Ursem en Joh. Borst aan den Tolweg alhier werden in een der laatste nachten eenige jonge kippen ui de hokken ontvreemd. 175. Verrukt kijken de jongens naar de bord jes, die ze voor hen neerzet. Maar o, o, wat schrik. De (lensjes waarin ze zoo gretig hapten z'jn niet te eten. Grietje Puk heeft re kwistig zout, in plaats van suiker doorheen gestrooid. Ze is diep teleurgesteld, maar de jongens niet minder 176. Toch komt Grietje de vergissing gauw goed maken en wel met een nieuvtie. ze net gehoord heeft. Morgen zal de Oesterfamilie uit picknicken gaan; dat immers zoo iets heerlijks zijn. En de 1°°^^ mogen ook mee. Hoera, roepen ze zoo t*c _,f se maar kunnen. Hoera, dan gaan we ö«uw sla dan is iw-i

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6