Agenda DE LANGE DE MORAAZte Alkmaar RE1SCRED1ETBRIEVEN. VREEMD 6EID. VEILIGE BEWAARPLAATS VOOR KOFFERS EN KOSTBAARHEDEN. ASSURANTIËN. Siad. en Omgeving. JkwinciaaC Tlieuws Jngezonden Stukken cqedijke Stand Tüeecéeeicht Vrijdag 25 September. 7.30 Cinema Americain: Rhapsodie der Liebe (trag.) hoofdrollen: Victor Varconi en Agnes Pet. Mbsjoukin. Toegang 18 jaar. 7.30 A. B. T.: De held van Scotland (sen satie). 7.30 Victoria Theater: Ihre Majestat der Liebe (romant.) hoofdrollen Kathe von Na- gy en Franz Lederer; toegang 18 jaar. Zaterdag 26 September. 3 uur Sportpark Gymnastiekdemonstratie Turnkring W.-Friesland N. Christ. Gymn. Verbond. 7.30 Cinema Americain: Rhapsodie der Liebe (trag.); toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T.: De held van Scotland (sens.) 7.30 uur Victoria-Theater: Ihre Majestat die der Liebe (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-feest avond afd. Alkmaar Ned. Ver. t. afsch. v alc. dr. Zondag 27 September. Vanaf 2 uur Cinema Americain: Rhapso die der Liebes (trag.) Toegang 18 jaar. Vanaf 2 uur A. B. T.: De held van Scot land (sens) f Vanaf 2 uur Victoria Theater: Ihre Ma jestat die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. Half 3, 't Gulden Vlies, jeugdbioscoop, film Hans en Grietje. 8 uur, Harmonie: Jeanne Horsten en haar uitgebreid gezelschap (o.a. revueschets Hallo, wij zenden uit!) 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Tropen- 'adel door Holl. Schouwburg-gezelschap. Maandag 28 September. 7.30 uur Cinema Americain: Rhapsodie der Liebes (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T De held van Scotland (sens.) 7.30 uur Victoria Theater: Ihre Majestat die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. Harmonie, lezing Ph. C. Visser (Karako- rum-reiziger), vo:r het Nut. Dinsdag 29 September. I 7.30 uur Cinema Americain: Rhapsodie der Liebes (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T.: De held van Scotland (sens.) 7.30 uur Victoria Theater: Ihre Majestat die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. Woensdag 30 September. 7.30 uur Cinema Americain: Rhapsodie der Liebes (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T.: De neld van Scotland (sens. 7.30 uur Victoria Theater: Ihre Majestat die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. Donderdag 1 October. 7.30 uur Cinema Americain: Rhapsodie der Liebes (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T.: De held van Scotland (sens.) 7.30 uur Victoria Theater: Ihre Majestat die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. voerd. Het is de bedoeling de status quo te gen en de informaties aan de mogendheden zullen den minister van buitenlandsche zaken worden overgelaten. Er zijn geen Japansche troepen naar Charbin gezonden. De oplossing in 't zicht? In den toestand met betrekking tot het ChineeschJapansche conflict is plotse ling een ontspanning ingetreden, daar "de Japansche regeering aan haar gede legeerden te Genève instructies heeft 'doen toekomen, volgens welke de Japan sche regeering alle punten van de door den raad aangenomen resolutie met be trekking tot het terugtrekken der troe pen uit Mantsjoerije en het zenden van e encommissie van onderzoek enz. aan vaardt. De Japansche regeering deelt verder mede, dat zij reeds vóór de ont vangst van de resolutie van den raad van den Volkenbond spontaan zelf de noodige maatregelen in Mandsjoerije heeft bevolen om uitbreiding van het conflict te voorkomen. Het Kellogg-pact niet geschonden. Naar verluidt zal het antwoord van de Japansche regeering op de nota van Stimson nog heden te Washington worden overhan digd. In het antwoord zegt de Japansche re geering, dat naar haar meening hte Kellogg- pact niet is geschonden en dat het Chineesch Japansche conflict slechts door den vre- des-wil van beide volken kan en moet worden opgelost. De Japansche troepen worden f teruggeroepen. Uit het antwoord van de Japansche regee ring op de nota van den raad van den Vol kenbond inzake het Chineesch—Japansche conflict, dat gericht is aan den president van den Volkenbond, Lerroux, blijkt, dat de Ja- panscherege ering heeft besloten, de troepen uit het bezette gebied terug te trekken, naarmate de toestand aldaar verbetert, en voor zoover de veiligheid van de Japansche onderdanen en de bescherming van den spoorweg in Zuid-Mantsjoerije zulks toela ten. De regeering verklaart, dat de door haar genomen militaire maatregelen, geen militaire bezetting van het gebied beteekenen en dat zij reeds een deel van de troepen uit het bezette gebied heeft teruggetrokken, be halve in de spoorwegzóne waar troepen zijn geconcentreerd. DE ECONOMISCHE MOEILIJK HEDEN. De firma S. Schoenberger Co. te Berlijn en Amsterdam sluit haar loketten. Tengevolge van de algemeene economische crisis, de plotselinge verslechtering van de Engelsche valuta en de daardoor ontstane verliezen is de bankiersfirma S. Schoenber ger Co. te Berlijn en te Amsterdam in be talingsmoeilijkheden geraakt. In verband Hiermede was deze firma genoodzaakt heden morgen haar loketten te sluiten. De firma is te Amsterdam gevestigd aan de herengracht 487_. Naar wij hedenmorgen vernamen, hebben zich geen moeilijkheden bi] de sluiting der loketten te Amsterdam voorgedaan. Voorloopig kunnen geen nadere mededeelingen worden verstrekt in verband De omgeving van het gerechtsgebouw was afgezet. De terechtstelling geschiedde door den beul uit Maagdenburg. Eerst werd Paet zold terechtgesteld. Hij nam het vonnis, dat hem nog eenmaal werd voorgelezen, rustig op, terwijl de moordenaar Koeppe het vonnis niet meer wilde hooren. Nadat een kort gebed was uitgesproken door den gevangenis-geestelijke, werd het vonnis aan beiden voltrokken. De landbouwer Koeppe was wegens moord op zijn huishoudster en zijn vrouw ter dood veroordeeld. De weritlooze Paetzold had een arbeidster vermoord, met onderhandelingen, die met andere ban ken worden gevoerd. TWEE TERECHTSTELLINGEN IN THURINGEN. Hedenochtend te half zeven heeft op de binnenplaats van de gevangenis te Gera de terechtstelling plaats gehad van de beide moordenaars Paetzold en Koeppe. De rech ters, de officier van justitie en twaalf bur gers van de stad Gera, die daarvoor door den opperburgemeester waren aangewezen, verzamelden zich in de groote zaal van het gerechtsgebouw. De officier van justitie, Gleissner, hield een korte toespraak, waarin hij mededeelde, dat het verzoek om gratie van de beide moordenaars was afgewezen en dat thans aan de wet moest worden voldaan. De pers was bij de terechtstelling niet toe gelaten. WIJK AAN ZEE. Gouden echtpaar. In de badplaats hoopt 6 October het echt paar G. SchellevisTerol zijn gouden huwe lijksfeest te gedenken. STOMPETOREN. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Schermeer van Het Witte Kruis in café Kamsteeg alhier. Na behandeling van den beschrijvingsbrief voor de vergadering die 6 Oct te Amsterdam wordt gehouden, werd als afgevaardigde benoemd de heer D. Huyser van Reenen en als plaatsvervanger de heer C. Kramer G1 ij- nis. Als leden van het bestuur werden herko zen de heeren D. de Boer Dz. en J. de Wit, als leden der commissie van aankoop de hee ren H. Heringa en C. Kramer Glijnis. Bij de rondvraag werd nog besloten, po gingen aan te wenden, om hier een cursus op te richten voor eerste hulp bij ongelukken. Hierover zullen later nadere medeedelingen worden verstrekt. Denzelfden avond hield de vereeniging van land- en tuinbouwers in de Schermeer in café Renses eene algemeene vergadering. In behandeling kwam een schrijven van den van de statuten en huishoudelijk reglement van het N. V. Z., welke inhouden dat be danken uitsluitend kan geschieden tegen 31 December, terwijl uiterlijk 3 maanden te voren hiervan mededeeling moet worden ge daan bij de resp secretarissen van den Prov. Bond en N. V. Z. De secretaris merkte hierbij op, dat zulk niet kon geschieden in verband met het in leven roepen der commissie van geschillen, welke tot taak had, de geschillen in het hoofdbestuur van de Prov. Bond te onder zoeken en te probeeren partijen bij elkander te brengen. Naar aanleiding daarvan was door den heer Visser van Nieuwe-Niedorp de vraag gesteld, hoe het dan moest met de in achtneming der termijn van opzegging, waarop toendertijd door de waarnemend voorzitter van het H. V. Z. werd gezegd, dat hij dit op zich zou nemen om dezen datum te verschuiven. Later werd door hem gezegd, dat hij in dezen ter goeder trouw heeft ge handeld. De heer Kuijer bracht dank voor de uitnoodiging. De kwestie is reglementair uit de wereld, daar nu aan de voorwaar den is voldaan. Er zijn nu eenmaal wet ten vastgesteld en zoo is het ook met on ze statuten. Wanneer iemand ter goeder trouw heeft gehandeld, dan is het hoofd bestuur daar tegen in verzet gekomen, omdat het zunlks niet mag laten gaan. Besluiten welke eenmaal door allen zijn genomen mogen niet gesaboteerd wor den. Over de kwestie in N.-Holland wil de spr. niets zeggen, alleen wenschte hij den zakelijken kant te bekijken. Spr. heeft zich afgevraagd hoe het mo gelijk is dat men hier wil afscheiden. Want het gaat er om wat er is bereikt met de samenwerkende kassen. In 1912 hebben we ons 2 dingen ten doel gesteld en daar hebben we iets mee bereikt en we kunnen nog veel meer be reiken. Wanneer er niet samengewerkt was, dan was er niets overgebleven van hetgeen in het volk leeft. En daar heb ben wij ons tegen verzet, met het resul taat dat we behouden zijn gebleven. Wanneer een liu der kas bedankt, dan kijkt hij niet verder als zijn neus lang is. Voor een groot aantal kleine werkgevers, ook niet verzekerden bij de wet is het noodzakelijk dat de kassen blijven be staan. Ook hier kan men er niet buiten. Wij hebben bepaald de aanvulling bij ziekte tot het loon. Steeds meerdere kas sen blijven bestaan, omdat ze zich aan passen. Ten 2e hebben we trots alle oneenigheid bereikt op te treden als uitvoerders der wet. Al is het niet in zijn geheelen omvang ge slaagd. Het is toch geregeld bij art. 100 der ziektewet op te treden als B. V. We zijn al lang de kleinste niet meer. Reeds 16 bedrijfsverenigingen hebben zich achter ons geplaatst. Het is een absolute Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt zaaizaad-controleur P. Kooiman betreffende de hier uitgezaaide gerst, bestemd voor brouw- gerst, met den wensch, deze zooveel mogelijk te dorschen en na keuring et leveren. Ook was ingekomen een verzoek van de tuinbouwvereeniging „De West" te Koedijk, om haar streven naar een crisis-vergadering te steunen. Hoewel de vergadering overtuigd was van het moeilijke om met een vast om lijnd plan naar voren te komen op eene der gelijke vergadering, wilde men toch het stre ven van „De West" steunen. Niettemin werd het beter geacht, dat de Provinciale Commis sie de vergadering uitschreef. Dit werd later als eisch gesteld, alleen op deze voorwaarde zal „De Schermeer" afgevaardigdën zenden. De heer C. Madderom wilde op die verga dering een voorstel ingediend zien, nl. dat de sociale verzekeringen afgewenteld worden op het algemeen, zoo ook uitstel van belasting betalen. De voorzitter, de heer Jb de Boer Cz., be sprak de onbillijke belastingheffing voor den landbouw. Boven de inkomstenbelasting beta len de landbouwers nog grondbelasting, pol- derlasten en voor het Hoogheemraadschap. Dit zou natuurlijk indirecte steun zijn, doch de heer Mantel gaf in overweging crediet te vragen op langen termijn. Als afgevaardigden werden benoemd de heeren Jb. de Boer Cz. en P. Mantel. Ook werd besloten, tot de regeering het verzoek te richten, den bietensteun te verhoo- gen. Bij de rondvraag informeerde de heer Jan sen naar de salarissen van het personeel aan de veilingen. Hierna sluiting. BROES OP LANGENDIJK. Vergadering van de Ziekenkas .Steunt Elkander", op Woensdag 23 September 1931, 's avonds half acht ten huize van Vijzeland. De voorzitter, de heer Stammes, opende met een woord van welkom aan de leden en de heeren Kruijer als vertegenwoordiger van het H. V. Z. en Witteveen van de Prov Bond v- Ziekenkassen in Zuid-Holland. Ver der memoreerde hij dat in verband met de uittreding der kas, dit bedanken niet ge accepteerd was door het H V. Z., als zijnde niet reglementair geschied. Het bestuur heeft zich laten welgevallen het nogmaals voor te stellen met voorbehoud en reserve van alle rechten. Vervolgens kwam het punt aan de orde be treffende het nogmaals bedanken voor het H. V. Z. De heer Smak vroeg wat voor fouten er gemaakt zijn, dat het nu weer geschieden moet, want het is nu zeker al de derde of vierde maal. De voorzitter zeide, dat het niet is ge schied volgens de desbetreffende artikelen zegen voor den arbeiders en van den werk gevers wordt een groote last afgewenteld, wanneer de uitkeering geschiedt door de plaatselijke besturen. De durven zeggen, dat we door samenwerking een tweeledig doel hebben bereikt. Verder is de overname van elkanders leden van groote beteekenis. Deze geschiedt door ons voor leden welke gaan verhuizen, lande lijk. Ook voor plaatsen waar geen kas is, kan men evengoed lid blijven. Zulks zal niet kunnen, wanneer men zich als kas afscheidt Wanneer men jong is en verhuist, dan zal het nog gaan om lid te worden van de kas daar ter plaatse, maar is me oud, dan is dat uitgesloten. Het is zaak, die dingen goed on der de oogen te zien. Want controle is niet mogelijk. Hier in N.-Holland trekt men zich terug, terwijl Friesland met 32 kassen weer terug komt. Dat wil wat zeggen. Hoe kan men hier al die rechten waarbor gen. Wanneer een lid verhuist naar een plaats waar geen kas is, blijft hij dan lid? Wanneer hij vertrekt en te oud is, zal men wel eens kunnen zeggen, hadden we het maar niet gedaan. De Landelijke kas heeft 673 leden verspreid. Daarnaast hebben we nog het Sanatorium fonds. Door ons zijn 10 patiënten uitgezon den, waarvan er 7 hersteld zijn teruggeko men, welke alle waren afgewezen door den Raad van Arbeid. Wanneer één van U het zou overkomen kan hij daar ook van profi teeren 300 ligt voor diegene klaar, terwijl het U zelf geen cent kost, daar de contributie van NoordHolland is teruggebracht op 15 cent. Dat is ook geschied door samenwerking. Ongecorrigeerd. Wordt vervolgd. ONDERTROUWD: Simon Vreeker en Marijtje Schouten. Jo- hannes Veltkamp en Anna van Wieringen Cornelis Lebbing en Mietje Purmer. Pieter Petersen en Sijbrechtje Kieft. Gerardus Spaans en Johanna Boots. Arie Zonneveld en Maria Groot. Adrianus Schoof en Maria Brouwer. Nicolaas de Munk en Anna Bak ker. OVERLEDEN: Johannes Verbeek 65 jaar. Adam Johan nes Jonker 84 jaar. CORRESPONDENTIE. P. O. Czn. te St. Pancras. Wij gelooven, dat na Uw vorig uitvoerig schrijven Uw laat ste stuk wel gemist kan worden. Als U ieder een gaat beantwoorden kunt U wel aan den gang blijven. Wij meenen, dat wij U thans voldoende gelegenheid hebben gegeven Uwe opmerkingen weer te geven. Red Alkm, Crt. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje Kunt U mij ook de reden vertellen waarom de Waag niet op landbouw- feesten speelt. Is 't alweer een verzuim evenals de gaten in de straten die niet terstond gemaakt worden en steeds door de jeugd grooter worden gemaakt? Of is er geen geld daarvoor disponibel? Wel een leger ambtenaren maar geen ma teriaal J- H. KLUFT. (Waarschijnlijk zal inzender bedoelen de vraag te stellen waarom het carillon van den Waagtoren niet gespeeld heeft Wij vermoeden, dat dit zijn oorzaak vindt in het feit, dat de carillonist ge meente-ambtenaar is en niet iedereen over carillonspel kan beschikken Wat de kuilen in de straten betreft, wij weten niet welke straten en welke kuilen inzender op het oog heeft. In allen gevalle hebben die niets met de land- bouwfeesten te maken. Red. Alkm. Crt) RAADHUIS VEERE. Mijnheer de hoofdredacteur, Het „Ingezonden" van den Smits te Heiloo in uw blad van 18 dezer is, vergeleken bij het vorige, wel in lengte toegenomen, maar noch in den toon, noch in de kracht der argu mentatie, valt eenzelfde vooruitgang vast te stellen. Weshalve U mij vergunne het thans bij deze twee opmerkingen te laten: 1. dat het in stand houden van erkend zeldzaam-schoone oude gebouwen, naar de meening van het overgroote deel der Nederlanders en die meerderheid heeft het in een democratische staat toch voor het zeggen een moreele plicht is, die bovendien, in hef onderhevige geval, economisch evenzeer geboden en verant woord is; en 2. dat de onderstelling van mijn geach- ten opposant inderdaad juist is, dat onze commissie zal trachten van particulieren vrijwillige bijdragen te verkrijgen, ten einde de zorg voor de restauratie zoo weinig mogelijk op den zak des belas tingbetalers te doen drukken. Wanneer binnenkort de „Bouwpenning voor het Raadhuis te Veere" verkrijgbaar zal wezen, dan zal het onzen secretaris-penning meester een vreugde zijn den heer Smits te Heiloo als een der eerste bijdragers van een steentje tot de restauratie te mogen inschrij ven. Met dank voor de plaatsing, SIBOLD S. SMEDING. Lid van de restauratiecommis sie voor het Raadhuis te Veere. Geachte Redacteur, Uw verslaggever geeft me een ongezochte gelegenheid door het slot van zijn verslag over de feestelijkheden verbonden aan de 50e landbouwtentoonstelling om op deze even te rug te komen. Jammer natuurlijk, dat uw verslaggever zoo'n slechte plaats heeft ge troffen en hij dus wel was aangewezen op indrukken van anderen over het aangeboden vuurwerk, welke indrukken toevallig ongun stig waren. Ook ondergeteekende heeft niet het geheele vuurwerk kunnen zien, en ook indrukken hierover van vele bezoeksters en bezoekers gehoord; doch die waren wat de kwaliteit betreft vol lof, zoo zelfs, dat ze er nog wel een ha'lf uur naar zouden hebben willen kijken. Wij hebben hun den raad gegeven bij voorkomende gelegenheid, het volgend jaar, bij het aanbieden onzer lijsten zooveel mo gelijk te teekenen en iedereen aan te sporen zulks te doen. Als alle inwoners die daartoe in staat zijn iets bijdroegen, dan zal 't de feestcommissie mogelijk zijn schitterender vuurwerk en subliemer muziek te leveren. Mijnheer de Redacteur, met dank voor de plaatsing dezer regelen, verblijve Hoogachtend, DE VOORZITTER DER FEESTCOMMISSIE HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. „aar ««Jh <ta. n„ret„ Medegedeeld door het Kon. Nederl Mei Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.0 mM Stomoway. Laagste barometerstand 756 0 mM t. Vardö. tf Verwachting, geldig tot den avond van 2f September: Meest matige noordelijke tot noordweste lijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, wei nig of geen regen, zelfde temperatuur. Overzicht. Van de depressies, die volgens de scheeps berichten gisteren ten Westen van de Brit- sche eilanden moest worden aangenomen, is op het kaartje van heden weinig terug te vinden. Bij IJsland is de druk aanvankelijk nog gestegen, terwijl over Finland een da ling intrad. Daardoor bleven de Noordelijke tot Noord-Westelijke winden, het geheele Oosten en Midden van het gebied beheer- schen en over de Botnische Golf en het Oos ten van Zweden komen stormkrachten voor Het geheele gebied van hoogen druk, waar van de kern over de Britsche eilanden ligt, vertoont een zware bewolking op enkele' plaatsen met motregen. Een verandering jn den toestand is nog niet te voorzien, terwijl de druktegenstellingen nog toenemen. Zoodat ook voor ons land op een matigen wind moet worden gerekend. spelen, maar moet zich dan ook daarbij be. palen, omdat hij ten gevolge van een ongeval niet over al zijn capaciteiten kan beschikken' Hef concert is toegankelijk tegen een zeei populairen prijs, die zeker geen bezwaar kan zijn voor hen, die deze uitstekende solisten willen hooren. We hebben zoo het idee, dat dit deel der feestviering lang niet het minste zal zijn. 8 OCTOBER. Het kerkconcert. .®f 8.October feestviering zou niet com- u traditioneele kerkconcert ontbrak, dus heeft de heer Slinger zich weder opgemaakt om dit gedeelte op de meest serieuse wijze te vullen. Het is hem gelukt de medewerking te ver krijgen van een der beste en meest bekende kerkzangeressen, n 1. mej. To van der Sluys van Amsterdam. Deze dame trad dezen zomer voor het eerst te Alkmaar op in den Muziektum, maar, hoe uitstekend zij ook vol deed, men moet haar in de kerk hooren en wel in Aria's, waarin haar stem ten volle tot haar recht kan komen. Nu zingt zij o.a. de bekende Aria uit de Pfingstcantate van Bach (met vioolbegelei ding) e de schitterende Aria uit de Judas Maccabëus van Handel. Ook gewijde liede ren en nog een Handel-Aria (met viool) staan op haar programma. De tweede solist is de heer Boris Lensky, die 't vorige jaar op het 8 Oct. concert, door zijn prachtigen toon en streek en meesterlijk spel een reusachtig succes behaalde. Ook zal hij de zangeres op viool begeleiden. Dan komt, als „Dritte im Bunde" de te Amsterdam zoo gunstig bekende organist Jac. Bonset, van de Luth. kerk op 't Spui, die behalve eenige begeleidingen ook een drie tal Orgelsolo's zal geven. Ten slotte nog het dubb. Mannenkwartet onder de voltreffende leiding van den heer Jac. Jansen; een ensemble uit prachtig 6tem- menmateriaal bestaande. De organisator, de heer Slinger, weet dat hij' aan zijn gewoonte getrouw, slechts succes kan hebben, als het beste geeft. Hij zal zelf de Victorieliederen en een paar begeleidingen OUD-LEERLINGEN VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Algemeene vergadering in cafl Central. Deze vergadering, hedenvoormiddag ge- ïouden, werd bijgewoond door 19 leden en 2 buitengewone leden; o.m. was aanwezig dr. Schey, rijkszuiveiconsulent te Hoorn. De voorzitter, de heer P. Smit, opende de vergadering met een welkom aan de aanwezigen, zijn teleuistelüng uitspre kend over het geringe bezoek. Men had dit grooter verwacht, te meer omdat de ver gadering thans werd gehouden op een Vrij dag, een door het bestuur zeer geschikt ge- oordeelden dag. Na lezing en goedkeuring der notulen door den secre taris, den heer T. Groot Cz., werd o.a. medegedeeld, dat de be noemde afgevaardigde naar de vergadering van den Coöp. Bond van Zuivelfabrieken wegens ziekte die vergadering niet had kun nen bijwonen en dus geen verslag kon uit brengen. Opgemerkt werd, dat zooiets in den vervolge moet worden voorkomen; men moet dan plaatsvervangers aanwijzen. Als bestuursleden, ter voorziening in de vacature ontstaan door aftreding van de ïeeren W. Bron en T. Groot Cz. (eerstge noemde niet herkiesbaar) werden gekozen de ïeeren P. Visser te Julianadorp en T. Groot Cz. te Berkhout. De heer C1 a y, die als afgevaardigde der vereeniging de vergadering van den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken had bijgewoond, was thans niet aanwezig, maar had het ver slag dier bijeenkomst bij het bestuur inge zonden. Het werd door den secretaris voor gelezen. Dr. Schey gaf nog eenige mededeelin- gen over zijn op die vergadering gehouden ezing over uitbetaling der zuivelfabrieken. Hij concludeerde, dat de beste wijze is uit te betalen naar berekend vet, waarbij als voorwaarde moet worden gesteld, dat de everanciers der melk tot de onkosten der abriek bijdragen in verhouding tot het vetgehalte der melk en ten tweede dat de waarde van het vet in de melk afhankelijk is van de kaasprijzen (vet en kaasstof). Naar aanleiding van een en ander werden verschillende beschouwingen door de aan wezigen geleverd, waarop dr. Schey van antwoord diende. Het tweede onderwerp van bedoelde lezit^ was geweest: „De teems op de boerderij Ook hierover gaf dr. Schey nog eenige mede deelingen, waarbij het groote belang van goed gereinigde gaasjes in de teems in net licht werd gesteld. Geregelde inspectie op de 'boerderij vanwege de fabrieken achtte spri noodig. Tot het nazien van de rekening 1931 wer den aangewezen de heeren T. Klaver te Wijdenes, N. Keesman te Burgerbrug en A. J. Kef te Ursem, als plaatsvervanger de heer J. Middelburg te Warmenhuizen. Deze com missie zal tevens de rekening van het Weduwen- en Weezenfonds nazien. Tot afgevaardigden naar de al geniep vergaderingen der bonden van wiv"6-" fabrieken werden aangewezen de heeren te Berkhout en Hooiberg te Venhuizen voor den Ouden Bond en de heeren Laketnond te Koegras en de Vries te Hensbroek voor de" Nieuwen Bond. Als plaatsvervangers werden aangewez® de heer C. Speur te Stompetoren voor den Coöp. Bond en de heer K. Schouten te Hp*®" dam voor den Nieuwen Bond. Na rondvraag volgde sluiting. .In den middag werd de excursie gehojw® naar de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora Opmeer. MODEHUIS WAGENAAR N.V. In de St. Crt. no. 185 is opgenomen de acte van oprichting van het Modehuis w genaar N.V. te Alkmaar. HET SOBRIETAS-BLOEMETJE. Men schrijft ons: _.,fr Zondag a.s. zal, met welwillende verg ning van Burgemeester en Wethouder»«ft vriendelijke verkoopsters worden aangeoo^j het z.g. Sobrietasbloempje. De opbrengst in de plaatselijke bladen zal worden yer®V{ wordt besteed ter bereiking van het doeii

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2