Alcmaria Victrix I Spartaai I au®* FIETS DE ÖOLIJHK OESTERS Speet ZONDAG a.s. 2 uur ^r^s^Naar het Kantoor op t Haagsche brieven. noodig zijn, terwijl bovendien zoowel deze vrijwillige verkeersinspecties als de zeer nut tige provinciale ambtelijke verkeers-inspectie :n Gelderland slechts op zeer beperkt schaal werkzaam kunnen zijn. Het bestuur van den A.N.W.B. is er dan ook van overtuigd, dat naast de bovenver melde maatregelen een van rijkswege geor ganiseerd deskundig politie-toezicht de vei ligheid op den weg kan verzekeren, of al thans paal en perk kan stellen aan de mis bruiken, welke thans tot een stijgend aantal verkeersongevallen aanleiding geven. HET SCHEEPSHYPOTHEEKBEDRIJF. De scheepshypotheekbanken zullen kaar rechten met prijsgeven. Het is ons gebleken, dat den jaatsten tijd herhaaldelijk in binnen- en buitenlandsche bladen melding gemaakt wordt van vèr gaan de tegemoetkominge, welke de scheepshypo theekbanken in gezamenlijk overleg tegenover hare debiteuren zouden toegestaan hebben en dat zij zelfs min of meer hare rechten prijs gegeven zouden hebben. Naar het Hbl. van bevoegde zijde ver neemt, zijn deze berichten geheel onjuist en is van het prijsgeven van réchten, hetzij door afstand te doen van recht tot executie, hetzij door algemeen uitstel te verstrekken van beta ling van rente en aflossing, geen sprake. Het spreekt ook wel vanzelf, dat de banken dergelijke toezeggingen niet zouden kunnen cf mogen doen alleen al in verband met hare verplichtingen tegenover hare pandbriefhou ders. VUILTRANSPORTWAGENS. Zooals men weet heeft de gemeenteraad van Den Haag besloten, het straatvuil en af val, waarmee men gaan raad wist, over te doen brengen naar eenige complexen woeste gronden in Drente. Voor het transport werd een overeenkomst gesloten met de Ned. Spoorwegen. De regeling kon nog niet in .werking treden, omdat voor dit doel speciale transportwagens moesten worden gebouwd. Thans is van deze speciale wagens gereed 'een trein van 45 wagens, welke gisteren op het traject GroningenUtrecht beproefd werd. Het zijn groote, ijzeren bakken met het maximum op de spoorwegen toelaatbare pro fiel, met schuine afdekking en schuin naar het midden afloopenden bodem. Iedere wagen heeft een inhoud van 100 M3. en is voorzien van de nieuwste reminstallatie, zoodat op dezen trein geen remmers noodig zijn en de wagens geschikt zijn voor snelverkeer. (i •BIJZONDERE FRANKEERZEGELS VOOR v HERSTEL DER GOUDSCHE GLAZEN. Gedurende het tijdvak van 1 October t/m .15 November 1931 zullen op de postkan toren bijzondere frankeerzegels verkrijgbaar .worden gesteld, welke met een bijslag boven de gewone frankeerwaarde verkocht zullen worden. De frankeerwaarde der zegels be draagt resp. IK en 6 cent en de verkoop prijs resp. 3 en 10 cent. De kleur van het :1 K cent zegel is groen, die van het 6 cent zegel rood. De extra-opbrengst komt ten bate van het Fonds tot herstel van de Goud- sche glazen. De regels zijn, ook in het verkeer met het buitenland, voor frankeering geldig tot en met 31 December 1932. De regels zijn vervaardigd in koperdiepdruk naar ontwer pen van den architect P. Zwart te Wasse naar en van dezelfde afmeting als de nieuwe 36- en 70 cent-zegels. De voorstelling is bij elk der zegels een compositie van 2 foto's. Het zegel van 6 cent vertoont een deel van de buiten-architectuur der St. Janskerk te Gouda, met als zwaarte punt de donkere partij van een der te her stellen ramen. In een cirkelvorming me daillon is een handgreep uit het glas- in- loodbedrijf, n.1. het buigen en vastleggen van het lood om een stuk gebrandschilderd glas afgebeeld. Op het IK cent-zegel is als overheerschende partij een der te hendellen kerkramen van binnenuit gezien, dus als lichte raamvormen tegen een donkeren achtergrond afgebeeld. In het medaillon een andere handgreep, n.1. het van elkaar sol- deeren van de stukken lood om het glas. Beide zegels vertoonen dezelfde indeeling. Getracht is aan het beeldvlak een bijzcmde- rcn vorm te geven, waardoor de zegels sterk de aandacht vragen. Tekst en illustratieve beelden geven duide lijk het eigenlijke en ideëele doel der zegels aan. HET BIOSCOOPCONFLICT TE GRONINGEN. Naar de Prov. Groninger Courant ver neemt, hebben de in de laatste weken gehou den besprekingen tusschen bekende personen, onder wie de burgemeester van Groningen, en het bestuur van den Nederlandschen Bios coopbond, niet tot het gewenschte resultaat geleid Op Dinsdag 6 October zal te Gronin gen een openbare vergadering worden ge houden, waarin het bestuur van den Bi oscoopbond mededeelingen zal doen van den stand van zaken. Deze vergadering zal de inleiding zijn van een petitionnement, waar bij de burgerij van Groningen gelegenheid krijgt, de actie van den Bioscoopbond te steu nen. BAISSE-PRAKTIJKEN. Het lid der Eerste Kamer de heer Dobbel- mann heeft aan den minister van financiën de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister de vragen overwogen, door het lid van de Eerste Kameer den heer De Jong laatstelijk in de vergadering van 23 juli 1031 aan den minister gesteld betref fende de immoreele baisse-praktijken, welk» hier te lande gelden en waaromtrent de mi- zègd? n na(kre overwcging heeft toege •ft ,4 min'sfcr door deze overweging niet tot de conclusie gekomen, dat er aan de beurs werkelijk immoreele praktijken worden toegepast en het gerechtvaardigd vertrouwen in den financieelen toestand van ons land mede daardoor wordt geschaad? 3. Is de minister niet overtuigd, dat een groot deel van den angst en de vrees, ondei bona-fide fondsenbezitters gewekt, waardoor deze bezitters niet alleen tot hun eigen na- Zooals ik je laatst heb beloofd, Zou ik zoo vlug ik kon, Je spreken over 't strijken van Mijn wasch met OSALON. Dat is een openbaring, mensch, Want nooit heb je een vlek; Het ijzer haakt niet aan het goed, Je wordt geen juffrouw plek. Je strijkt gemakkelijk en mooi, Zeg, is je dat niets waard? Maar neen, je merkt dat OSALON iNaast tijd ook geld bespaart. En blijft nog iemand eigenwijs, G'looft niet wat ik beweer Koop als je stiifsel noodig hebt Zelf OSALON een keer. 5 ct. per zakje. 15 ct. per pak deel, maar ook tot dat van vele anderen, hun bezit tot ongemotiveerd lage prijzen van de hand doen, mede veroorzaakt of verergerd is door bovenbedoelde baisse-praktijken? 4. Is de minister niet van meening, dat thans een toestand in het leven is geroepen, waartegen het dringend noodzakeljjk is in het algemeen Nederlandsch belang maatre gelen te nemen en is Zijn Excellentie hiertoe bereid? EEN WALVISCHGERAAMTE GEVONDEN. In de haven van Zoutkamp heeft de stoom treiler Zeemeeuw, van de reederij Buitjes, binnen gebracht het geraamte van een wal- visch ter zwaarte van ongeveer 150 pond. VERBODEN LECTUUR VOOR DE MILITAIREN. Door den minister van defensie is een lijst vastgesteld van geschriften, waarvan het in bezit hebben of verspreiden den militairen van land- en zeemacht is verboden. Behalve enkele buitenlandsche geschriften zijn verbo den: alle publicaties van communistische strekking, de Tribune, de Communist Nieuw- Rusland, De Vrije Socialist, De Arbeider, Bevrijding, De Baanbreker, De Syndicalist, De Nieuwe Weg, De Arbeid, De jonge Ka meraad, De Wapens Neer, De Vrijdenker, De Socialist, De Notenkraker, boeken en gedich ten van Jef Last, werken van van 't Reve (pseudoniem Vanter), Frank van Wezel's roemruchte jaren door A. M. de Jong, so cialistische- en revolutionnaire liederenbun dels. INBREKERS AANGEHOUDEN. Hedennacht hebben de veldwachters Ef- kens uit Hoornaar en van der Gressen uit Oost-Blokland aangehouden zekeren V. S., oud 43 jaar en J. C. E. oud 48 jaar, beiden wonende te Rotterdam. Zij waren in het be zit van een volledig stel inbrekerswerktuigen en zijn naar het politiebureau te Gorcum overgebracht. Hedenmorgen zouden zij voor den burgemeester van Hoornaar worden voor geleid. TE WATER GESPRONGEN. Een aantal patiënten van de ziekeninrich- ting „Dennenoord" te Zuidlaren maakte on der geleide van vier verplegers een wande ling door het dorp. Bij de vaart op den weg naar Hoogezand wist een van hen, de 24- jarige A. de B. uit Dalfsen aan de waak zaamheid der verplegers te ontsnappen, en sprong plotseling in het water. De verple ger H. Wilkamp sprong hem geheel gekleed na, doch het mocht hem niet gelukken den patiënt boven te brengen. Het lijk is later opgehaald. De verpleger W. kon zich zelf ook niet redden en moest door anderen uit het water worden gehaald. W. had het bewustzijn verloren, zijn toe stand is niet zonder zorg. TILBURGSCHE FABRIKANTEN VRAGEN OM CRISISMAATREGELEN. De vereeniging van Tilburgsche fabri kanten van wollen stoffen heeft aan jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, minister van binnen- landsche zaken en landbouw en voorzitter van den ministerraad, een telegram gezon den van de volgende inhoud: Tilburgsche wolstoffenfabrikanten, in ver gadering bijeen, verontrust door de zich reeds thans duidelijk toonende gevolgen van de door Engeland genomen maatregelen en de daardoor automatisch in de Engelsche industrie ingetreden ingrijpende loonsverla ging, vragen de volle aandacht van de re geering voor de daaruit voortspruitende be dreiging van het voornaamste exportgebied der Tilburgsche wolindustrie, als mede om de groote verscherping der concurrentie van buitenlandsche manufacturen op de Neder- landschem arkt, die zal ontstaan als Enge land voor de wollen exporteerende landen goeddeels zal zijn gesloten. Zij vragen daar om op korten termijn ingrijpendemaatrege len om althans de Nederlandsche markt te gen deze abnormale concurrentie te beveili gen en werkloosheid op groote schaal te voorkomen. MELKFABRIEK TE FIJNAART. Een ware janboel. Op Maandag 5 Oct. a s. zuilen te Fijnaart twee vergaderingen worden gehouden met betrekking tot de affaire der Coöp. Melk* Fabriek. Om 2 uur n.m. wordt allereerst een ledenvergadering gehouden, waarin o.m. aan de orde zal komen: een besluit tot ontbin ding der vereeniging, bespreking van de wijze, waarop alle bestaande schulden zullen worden gedelgd, en machtiging van het be stuur tot benoeming van scheidsmannen ter berechting van de aanspraken der vereeni ging jegens het afgetreden bestuur en/of com missarissen. Daarna, om half vier wordt op een andere plaats een tweede vergadering gehouden waarvoor alle veehouders in de omliggende gemeenten worden uitgenoo- digd. De heeren E. Tonkes Struyff, rijks- zuivelconsulent voor N.-Brabant, en C. Janse, secretaris van den Zuid Ned. Zuivel- Dond, zullen spreken over de oprichting eener nieuwe vereeniging en verwerking fb^ kl n Cn ee" d°°r ha8r - Inmiddels is het onderzoek in deze zaak nog op geen stukken na beëindigd. E>e com missie van onderzoek staat voor een ware janboel. Herhaaldelijk komen nieuwe schuld- eischers opdagen en stuit men in de boek houding op posten, welke niet door kwitan ties zijn verantwoord. En daarbij komen feiten aan het licht, welke de vraag doen rijzen, hoe het mogelijk is geweest, dat het bestuur niet heeft bemerkt welk een toestand er als gevolg van de handelingen van den directeur in de coöperatie heerschte en voor al, hoe een dergelijke boekhouding door den accountant kon worden gesanctioneerd. Onder de leden weet men te vertellen, dat een faillissement de leden voor een schulden last van niet minder dan een millioen zou stellen. De vraag blijft nog. voor en hoe groot gedeelte de aansprakelijkheid daarvan zou vallen op de leden, maar zeker is dat een faillissement tal van veehouders zou ruïnceren. Het kan wel een jaar duren eer alles tot in de finesses is uitgezocht! BRANDEN. Boerderijen afgebrand. Te Gieten (Dr.) is door onbekende oorzaak de boerderij, bewcond door den landbouwer H. Eleveld en toebehoorende aan den heer J. Schiphouwer te Bovenkarspel, tot den grond afgebrand. Te Hijken (Dr.) is, eveneens door onbeken de oorzaak, de door den landbouwer A. Satt'er bewoonde woning geheel afgebrand. Een groote hoeveelheid koren, hooi en brand stoffen is mede een prooi der vlammen geworden. Twee huizen uitgebrand. De brandweer was te laat gewaar- schuwd Woensdagnacht bemerkten bewoners van den Driehuizerweg te Nijmegen dat uit per ceel nr. 498 rook kwam. De bewoners daar van, de ongehuwde broeders Van Rooy, wa ren niet thuis en kwamen ter plaatse, toen de vlammen reeds uit het dak sloegen. De buren deden eerst zelf pogingen om het vuur met emmers water meester te worden, welke po gingen echter zonder resultaat bleven. Eerst daarna waarschuwde men de brandweer, zoodat, toen deze verscheen, het huis en het naastgelegen perceel nr. 500 in volle vlam stonden. De brandweer kon niet voorkomen, dat het eerste huis geheel en het tweede na genoeg uitbrandde. De oorzaak van den brand is niet kunnen worden vastgesteld. Van schrik gestorven. Een in de nabijheid wonende zeventigjarige dame schrok bij het zien van het vuur zooda nig, dat zij door een beroerte getroffen neer viel en korten tijd later overleed. Paarden. Een 14-jarige kampioen. Over de ruitersportfeesten, welke Zaterdag te Amsterdam in het Stadion werden gehou den, schrijft „Het Volk" o.m.: Negentien ruiters waren één voor één het stadion rondgereden voor het Amsterdam- sche springconcours om het kampioenschap van Nederland. Negentien maal was een boerenjongen op een stevig boerenpaard gestart voor de eere tribune om de negen hindernissen in draf te nemen en negentien maal negen keer hadden de tienduizend kijkers zich ademloos voor overgebogen, haalt hij 't of haalt hij 't niet? trapt het paard op het goede moment zich los van den grond, kan de ruiter het beest met uiterste zelfbeheersching nog erover „tillen" ook al lijkt de zaak verloren of zal een boom vallen? Vele vielen. Negentien hadden gereden en slechts vier hadden met nul fouten de baan geëindigd. J. Klerk uit Heiloo met Tilly, J. de Boer van de Hoeksche Ruiters met Nelly, A. D. Bolhuis uit Veendam met Nia en J. Schoor! uit West Friesland met Lady. Dat waren ruiters. De lange Groninger onbewogen, zeker van zijn zaak. Kort en stevig de man uit de Hoekschewaard, fel- jagend als een cowboy en dan J. Schoorl, misschien de jongste bezoeker van het heele stadion, in elk geval verreweg de jongste deelnemer aan den „Eersten Nederlandschen Landelijken Ruiterdag": veertien jaar oud, sedert anderhalf jaar berijder van een paard. Deze vier moesten overrijden. Nummer één: acht fouten, nummer twee: Schoorl, het jog! Buigend rekken de menschen hun hal zen. Eerste hindernis: goed. Tweede: goed. Derde: mis. Het stadion zucht. Vierde: hij heeft hem. Donderend golft het applaus van de tribunes over het veld, waar eenzaam in den grooten kring een jongen rondjaagt om het kampioenschap van Nederland. Naar de vijfde hindernis. „Dames en heeren", galmt de stem der microfoons, „mag ik u verzoeken geen teeke nen van bijval te geven? De ruiters en de paarden hebben er hinder van". Al twintig maal is het vandaag gevraagd en al twintig maal is het verzoek ijdel ge bleken: in het Stadion worden geen gevoe lens beheerscht. Door bezoekers dan. Geluk kig beheerschen ruiters en paarden zich beter dan bezoekers. En nog klinkt het applaus van de vierde hindernis als het paard van Schoorl al over de vijfde vliegt. Dan de zesde: mis! Weer zucht het Stadion, met geknepen hart ver beidt het de prestaties van de volgende rui ters. Want het jog heeft óók acht fouten. Gelukkig wat zijn we toch heerlijk partijdig de anderen maken eveneens acht Weer over. Weer vliegen de vier rond: allemaal zes fouten. Over De paarden worden moe, maar ze stuiven weer rond: al is een springconcours voor ben minder gewoon dan het binnen Verlaagde prijzen Stokvis fabrikaat halen van den oogst van volhouden weten ze. Maar de organisatie die klopt als een bus dreigt in de war te loopen, als na drie maal verlenging nog twee aan zijn en feitelijk wèèr over moet worden gesprongen. Daarom beslist de jury tot loting en over het veld komen Boer en Schoorl aangewandeld naar de tafel van de heeren. „Wilt u loten?" En het jog van veertien zegt: „Ik loot niet. Dat is geen sport". De wedstrijdleiding is gevoelig voor het argument. En ui zijn de hindernissen bereids uit het veld gedragen, omdat de deelnemers aan de quadrille binnenkomen: na de quadrille zal nog weer worden overgesprongen. Het ge rucht loopt over de tribunes en applaus klet tert op. En na de quadrille worden de boo men verhoogd: 130 centemeter hooger dan bij de hindernissen van de Olympische Spelen. En het jong van veertien jaar wordt kampioen van Nederland. Wij breken het Stadion af. Het zomerloover bruint en geelt al, het heeft als het dore, droge, krakerige van het najaar en als er wat wind is stuivelen er gele bladeren over de wandelpaden. En de zomer drijft over en het najaar nadert. Op stille voeten, met een zonnigen glimlach nu en dan, maar onverbiddelijk. Kille regen suizelt stille Langs 't verbleekend zomerloover. Morgen drijft de zomer over, Wijl het najaar nader toog De regen mag dan op het moment nog niet heelemaal suizelen, maar meer als een natten damp je kleeren doordringen, de rest van dit lieve, wat melancholieke gedichtje, dat met zijn triestheid zoo goed de najaarsstemming weergeeft, is van a tot z waar. Voor we goed geweten hebben, dat het zomerde, zitten we in de afscheidsvoorstel lingen en de prijsverlagingen van een fin de saison, worden er balansen opgemaakt, die waarschijnlijk voor het meerendeel niet over dreven gunstig zullen zijn. Het laatste vuur werk is al achter den rug. Het werd afge stoken op een mooien, maar kouden avond en we hebben het nauwelijks betreurd, dat dit nu de laatste maal was, behalve dan het vuurwerk op de Maliebaan ter eere van de verjaardag der Koningin. Het circus heeft zijn voorstellingen ook geëindigd, de Kur- hausconcerten loopen ten einde en het lijkt er een beetje op of men daar ook nu al bezig is met restanten-opruiming, of men ook daar niet goed tegen de najaarsstemming op ran. Ook de poppenkastvertooningen voor de kinderen op Woensdagmiddag zijn ge daan; ze moeten weer naar school en aan het werk voor zoover ze al niet een vlijtige twee weken achter den rug hebben. Vroeger, toen we nog niet de allures had den aangenomen van een groote luxestad, maar ons vergenoegden met eenvoudig resi dentie te zijn wat voor een stad een heel bescheiden rolletje is en evenzeer uit den tijd als chaperones voor jonge meisjes, voiles voor oude dames en gekleede jassen als heerennamiddagtoilet was September een tamelijk landerige maand, waarin we nooit goed wisten wat te beginnen. Nu is dat anders geworden Nu hebben we ons eigen tooneelgezelschap, het operette gezelschap van Fritz Hirsch, dat we ook graag als ons speciaal eigendom beschouwen en nog eenige andere nuttige instellingen, die de Septembermaand tot een prettig demi- saison maken. Cor van der Lugt Melsert is met een sensatiestuk van Wallace voor het voetlicht gekomen, dat, dank zij het feit, dat het in de onderwereld van Chicago speelt, al dadelijk stormenderhand de Haagsche harten heeft veroverd. Wie mee wi! spreken over de Haagsche gebeurtenissen, moet „De Roode Divanhebben gezien, moet hebben gegrie zeld en gelachen, moet in spanning hebben gezeten hoe het nu eigenlijk zai afloopen of moet minstens een paar uitgebreide be sprekingen er over hebben gelezen, zoodat hij kan doen alsof hij er zelf geweest was. Het is voor het Hofstadtooneel een mooi begin en het geeft meteen een niet te ver smaden aanwijzing op wat het publiek graag wil zien. zelfs al is het dan nog maar September. Midden in den winter zal het wel niet anders zijn, awant ik geloof, dat we langzamerhand min of meer genoeg of zelfs ietwat te veel gaan krijgen van de richting, die ons tooneel de laatste jaren was ingeslagen, dat we weer gaan verlangen naar stukken, waarin voor de acteurs gelegenheid tot spel zit. Ik geloof dat we bijna zoo ver zijn. dat w» in staat zouden wezen den tijd te betreuren van de groote oude garde, waarin ze hem van tijd tot tijd wel eens wat heel dik „van katoen" konden geven, maar waarbij (e spel zag en niet het slappe geraisonneer (haast had ik iets anders gezegd!) waarin misschien evenveel zwakheid als kracht, maar be- heerschtheid. zoowel van auteur als van acteur sprak. En het ziet er naar uit, dat men in de tooneelwereld hier en daar gedachtig is aan het oude spreekwoord, volgens het- welk men de bakens verzet als het getij ver loopt. Misschien kan ook dat niet de reden maar dan toch wel een van de redenen we' zen, waarom krachten ais Caroline van Dom melen, wier naam we zoo lang bij de gezel schappen van beteekenis hebben gemist thans aan het Hofstadtooneel verbonden ,'s! Zij behoort tot de uitverkorenen, wier fa- lent veelomvattend en veelzijdig is, maar zeer zeker tot hen, wier kracht inderdaad kracht en niet heel of half of in het geheel niet gecamoufleerde zwakheid is. Dat haar naam weer op het tableau de la troupe voor komt, lijkt me een verblijdend verschijnsel We kunnen met eenige belangstelling het nieuwe tooneelseizoen tegemoet zien Gelukkig, dat er tusschen zomer- en win terseizoen nog een paar feestdagen vallen, die ons, groote kinderen, die we zijn, nog iets te doen geven, namelijk de verjaardag van de koningin en de opening van de Kamers. We geven ons wel graag de hou ding, alsof we die dageh graag overlaten aan „den burgerman", maar stilletjes, zon der er ophef van te maken, doen we toch maar wat graag mee, al is het vaak met de veiontschuldiging, dat we het doen om de kinderen. Natuurlijk, we zullen ons niet gemakkelijk in de drukte van het Malieveld begeven om naar het vuurwerk te kijken, maar zien willen we het, ook al hebben wc het al een respectabel aantal jaren aan- schouwd en al is er den heelen zomer op Scheveningen wekelijks gelegenheid geweest om ons te vergapen aan de brillantste pyro- technische kunstwerken. We kunnen het jaarlijksche vuurwerk op het Malieveld niet goed van ons programma schrappen en onder het motto „de kinderen willen zoo graag", gaan we er heen als we voelen voor traditie en de dagen van weleer en ons gaarne herinneren, hoe we in onze jeugd met onze ouders naar het vuurwerk gingen. E>c verjaardag van de Koningin is een van die wonderlijke dagen, waarin een soort vrr- teedering in ons boven komt voor w?t geweest is. Heel die Koninginnedag is een dag van traditie. Dat is de dag voor de „menschen van buiten" om een dagje naar de stad te komen en hun aantal vermindert niet, naar mate de jaren verloopen, het neemt eerder toe; het wordt iemand immers zoo gemakke- lijk gemaakt tegenwoordig, met al die goede verbindingen en je bent er zoo gauw. In den loop van den morgen komen z< met groote drommen al uit de stations en trams en autobussen voeren nog weer nieuwe scharen aan, die allen op tijd willen zijn om de parade te zien en dan verder den dag zoo aangenaam mogelijk door te bren gen tot het vuurwerk het waardig siot zat vormen. In den loop van den dag is de groote trek, wanneer het maar even goed weer is, naar Scheveningen, waar de zakenmenschen dan nog, al is het wel heel laat in het seizoen, een goeden dag kunnen maken. Vroeger was dat anders, dan bleven ze liever in de stad hangen en de café's zaten den ganschen dag stikvol, maar daar schijnt de ware aardigheid af te wezen, 't Is waar, veel te beleven valt er in de stad niet meer. We praten nog wel van „de kermis op den Voorhout", maar dat is alleen maar, omdat we er geen andere benaming voor weten, want de feestelijkheid aan het Voorhout lijkt niet zooveel op de vroegere ééndaagsche kermis aan de Prinse gracht als een jazzband op een harmonica speler. De feestelijkheid is eigenlijk alleen maar een aardigheid voor kinderen, en die ziet men er in grooten getale. Ze kunnen er gerust komen en dat is meer dan indertijd van de kermis op Koninginnedag aan de Prinsegracht gezegd kon worden. Maar in elk geval, hoe de dag doorge bracht wordt, het is een prettige afleiding en dat is al een heeleboel. W. P. 177. Hè gelukkig, den volgenden dag waa het heerlijk weer en de oesterjongens lijn hun laatste nare avontuur al lang weer vergeten, als ze met de heele familie in den vroegen morgen naar het bosch trekken, waar de picknick ge houden zal worden. Blij ademen allen de heer lijke boschlucht in. 178. Op een mooi plekje wordt halt gehouden. Marinus, die alles van pic-nicken afweet, dat het hier een heel geschikt plaatsje is en de Oesters gelooven hem graag. Pic-nick-mandjes worden neergezet en moeder Oester kiest *i®" een mooi plekje aan den voet van een boom-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6