9 fBimteniand BOR* DE OOE1JKE OESTERS Verstopping verstoort Uw gestel en humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van ti)d tot tijd de zacht werkende Foster's Maagplllen, het ideale laxeermiddel. j f 0.65 pa flacon. den-drank-idceën bijeen om de vorming van een afdeeiing van bovengenoemde vereeni- ging te bespreken. Men slaagde erin, wat ook geen wonder is, als men van eenzelftrc overtuiging bezield is. Zaterdagavond heelt zij in ..'t Gulden Vlies" haar 25-jarig bestaan gevierd te midden van een zaal vol kennis sen en zeker ook geestverwanten. De voorzitter, de heer Koelman, heette alle aanwezigen hartelijk welkom op het ju- bilé, dat voor den heer Westerop, een lid der vereeniging, een dubbel jubilé beteekende, want hij is al dien tijd aangesloten geweest en was bijna voortdurend ook bestuurslid. Hem complimenteerde spr. dus in het bijzon der. Men had het wel een waagstuk gevon den om in dezen tijd een feestelijke openbare vergadering te houden, zoo ging spr. voort, maar ter wille van de propaganda had men de bezwaren achteruit gezet. Want propa ganda blijft nog steeds noodig. Wel is de strijd in de afgeloopen 25 jaren niet tever geefs geweest en werden in dien tijd vele menschen bereikt, maar er is nog altijd aan leiding te over om het drankgebruik te be strijden. Wij moeten blijven ageeren tegen allerlei drinkgewoonten en in den geest van den tijd daarvoor iets anders in de plaats geven, waarvoor wij noemen het inrichten van kampen en het volgen van cursussen. Vergelijken we den toestand van thans met dien van voor 25 jaren, dan blijkt wel een groote verandering. Van een jeneverdrinkend volk zijn we geworden een bier- en wijndrin kend volk. En dit is eigenlijk nog gevaarlij ker dan het eerste, want het brengt mee een verplaatsing van het misbruik van het café naar de huiskamer, waar het minder con troleerbaar is. Ten zeerste moeten we ons daarom kanten tegen de pogingen om zooge naamd tafelbier ingang te doen vinden. Een groote fout noemde spr. in dit verband ook de mogelijkheid om alcoholhoudende dranken in een gewonen kruidenierswinkel te verkoo- pen. De regeering heeft het verkeerde hier van niet willen inzien en daardoor is dit ook in de nieuwe drankwet gehandhaafd ge bleven. Voor den strijd tegen den drank riep spr. alle aanwezigen op. Wij zijn nog lang niet zoover dat we hebben een drankvrij Ne- derland, wat toch altijd ons ideaal is. Spr. hoopte dat de jubileumavond der afdeeiing nader tot dit doel zal brengen. Feestrede. De heer G. A. Aal der in k, lid van het hoofdbestuur, hield een feestrede. Hij meen de, dat in het onderhavige geval wel reden was om ook in dezen tijd, nu breede groe pen van ons volk niet aan feestvieren kun nen denken, toch op een eenigszins feeste lijke wijze het 25-jarig bestaan der afdee iing te vieren. Spr. ging in gedachten terug naar den tijd van dertig tot veertig jaren ge leden, toen de arbeiders, gebukt onder dage- lijksche ellende, troost zochten bij den bor rel van eiken dag, die hen naar hunne mee ning en eveneens naar die van vooraanstaan de menschen, toekwam. Maar toen kwam uit diezelfde kringen ook verzet tegen het slaven leven, met een actie voor een betere samen leving en een beter persoonlijk leven. Die actie hield ook in een streven om den drank te verbannen, en zij kreeg geleidelijk meer aanhangers. Ook in Alkmaar ontwaakte men Spr. schetste de moeilijkheden, waarmede de eerste drankbestrijders vaak te kampen hadden, ook in den eigen familiekring, waar men dikwijls er niet tegen kon, dat er ge toornd werd tegen het glas. Maar ook vol doening hebben zij ondervonden, er werden voortdurend weer nieuwe onthouders inge lijfd en vele anderen bereikte men door ver koop van brochures. Spr. spoorde aan om op dezen weg voort te gaan en niet bij de pakken te gaan neerzitten, in de meening dat we nu ver genoeg zijn. Spr. wilde zekeren vooruitgang niet ontkennen en hij verheug de zich over dezen vooruitgang, maar, zei hij, er zijn nog zeer vele kinderen die zonder eten naar bed moeten, omdat vader naar de kroeg ging. Duizenden menschen lijden nog onder drankmisbruik van familieleden en daarom is er zeker nog alleszins reden om den strijd tegen den drank voort te zetten. Wel komt de openbare dronkenschap veel minder voor dan voorheen, maar daar tegen over staat een verplaatsing van het drank ge- en misbruiknaar de huiskamer, zoodat we in een vermindering van het aantal be- schonkenen op den openbaren weg niet mo gen zien een in dezelfde mate afnemend drankgebruik. De radio is één van de oorza ken van het drinken binnenshuis. Hoe noodzakelijk in onzen tijd met zijn druk verkeer het geacht mag worden te bre ken met elke drinkgewoonte, bewees spr door te wijzen op de vele verkeersongeval len, veroorzaakt door niet geheel drankvrije personen achter het stuurrad. Speciaal de jongeren meende hij op een en ander te moeten wijzen, om hen zoo mogelijk te behoeden voor het kwaad van den alcohol. We zijn nog lang niet waar we moeten zij" Daarom doorzetten, ondanks de vele moeilijkheden, die ons ongetwijfeld nog wel zullen wachten. Namens het hoofdbestuur feliciteerde spr. de afdeeiing met haar feest, haar tevens aan sporend om voort te gaan als tot dusver. Niet versagen, maar met kracht voortgaan, om steeds grooter bloei te bereiken tot heil van Alkmaar's bevolking in het algemeen, zonder arbeidersbevolking in het bij- Ook voor de Noordhollandsche Propa- fchenaoveriSSie Spr ^lukw^" Een huldiging. Hierbij past, zei spr., een enkel woord tot den heer Westerop, den medestrijder sinds 25 jaren. Het moet voor u een prettige ge dachte zijn, om te mogen constateeren dat het werk, hetwelk ge voor 25 jaren zijt be gonnen, thans hier ter plaatse zulk een goed resultaat heeft gehad. Wij danken u voor hetgeen ge voor de Ned. Vereen, en voor de afdeeiing hebt gedaan. Het hoofdbestuur heeft gemeend u te moeten huldigen door u aan te bieden het bondsinsigne, dat gegeven wordt aan hen die een kwarteeuw in onze gelederen hebben meegestreden, en wij ho pen dat uw voorbeeld velen aanleiding zal zijn uwe voetsporen te volgen. Spr. spelde hierop den heer Westerop het insigne op de borst, onder daverend applaus der vergade- nDe afdelingsvoorzitter bood hierna den mede-jubilaris namens de afdee iing een vulpen aan. De heer Westerop sprak eenige woor den van dank en verzocht den heer Aal de- rink dien dank over te brengen aan het hoofdbestuur. Hij was erkentelijk voor de vriendelijke woorden, tot hem gesproken en getuigde van zijn vaste plan om (Je blauwe vaan trouw te blijven, anderen opwekkend om de gelederen te komen versterken. De receptie. Nadat het strijkje onder leiding van den heer J. Portegijs zich nog eens onder alge meenen bijval had laten hooren evenals bij het begin van den avond, werd er aan zuster- vereenigingen en geestverwanten gelegen heid gegeven het bestuur te complimenteeren met het 25-jarig bestaan der afdeeiing. Velen maakten hiervan gebruik. Eerste was de heer Nic. de Waard, die namens de afd. van den A.N.G.O.B. en namens het Drankweercomité de gelukwen- schen overbracht. Spr. was reeds een 20-tal jaren drankbestrijder, eerst georganiseerd in de N.V. en nu sinds eenige jaren in den A.N. G.O.B. Hij betreurde de minder goede ver standhouding tusschen de organisaties en sprak den wensch uit dat die spoedig moge verbeteren. De heer Evers namens de loge „Door strijd herboren" gelukwenschen aanbiedend, wekte op om strijd te blijven voeren, opdat we eenmaal zullen komen tot een drankvrije samenleving. Mej. As ma. sprekend namens den J.C.G. O.B., hoopte op volhouden van den strijd voor het ideaal „drankvrij'', een strijd waar aan God Zijn zegen zal schenken. De heer Venneker feliciteerend namens de Mariavereeniging en het Kruisverbond, bracht in herinnering hoe in 1889 de N.V. zich wendde tot de bisschoppen in Neder land en de oprichting van een roomsche drankbestrijdersorganisatie bepleitte. Met ge noegen constateerde spr. dat er steeds een goede verhouding met de N.V. heeft bestaan. Uitweidend, over het goede werk, dat hij wist dat ook door de N.V. in Alkmaar was ver richt, zei spr., dat een drankbestrijder die er gens binnenkomt en over zijn ideaal spreekt, steeds een zegen achter laat. Het spreekt vanzelf, ging hij voort, dal wij doorgaan, en wij zeggen tegen anderen: „Help mee". Spr. geloofde, dat de tijd aan staande is, dat nieuwe menschen de gelede ren der drankbestrijders komen vullen. Elke vorige crisis had tot gevolg, dat de menschen de dancings en andere gelegenheden van vermaak en verstrooiing den rug toekeerden om ernstiger dingen na te jagen. De heer Visser bracht de beste wen- schen over van de afd. Heiloo der N.V. en van de J.G.O. aldaar, daarbij den wensch uitsprekend dat deze organisaties bij voort during den steun zullen ontvangen van de jubileerende vereeniging, zooals deze dien tot dusver bood. De heer T. Bonsema sprak als verte genwoordiger van de afd. Alkmaar der s.d. a.p. Hij getuigde van de sympathie der soc - dera. voor de blauwe beweging en hoopte, dat die zich in meerdere kringen sterker nog dan tot heden zal mogen uiten. N.V. betee- kent voor ons Nimmer Versagen, zei spr., opwekkend tot volhouden in den strijd tegen den drank. Als vertegenwoordiger van den Alkm. Be- stuurdersbond trad de heer H. van D r u- n e n naar voren. Hij wees op het geluk dat er ligt in geheelonthouding en betoogde dat alleeif nuchtere menschen in staat zijn een behoorlijke samenleving in stand te houden. Laatste van de sprekers op de receptie was de heer J. va n B e r k u m, die de feli citaties overbracht van den J. G. O. B. De voorzitter van de jubileerende vereeni ging, de heer Koelman, dankte de ver schillende sprekers voor hunne goede wen- schen en hoopte dat deze in vervulling zullen gaan en dat het door samenwerking van alle drankbestrijders mogelijk zal zijn het ideaal „een drankvrij Nederland" te bereiken. Medegedeeld werd, dat een schrijven met gelukwensch was ingekomen van de too- neelvereeniging „V.E.D.O.", de N.C.G.O. en de afd. Broek op Langendijk van de N.V. Deze laatste had daarbij ook bloemen ge stuurd. Deze bloemen werden met de overige alle sprekers op de receptie hadden eveneens bloemen aangeboden op het podium ge plaatst, dat er een zeer fleurig aanzien door kreeg. Na een korte pauze nam de vereeniging „V.E.D.O." het tooneel in beslag voor de opvoering van twee tooneelstukjes, „Liefde", een huiselijk spel in één bedrijf van J. J. Rentmeester en „Hij is onschuldig", een klucht in één bedrijf, bewerkt door P. Ger- das. In beide stukjes hebben de spelers en speelsters hun beste beentje voorgezet en we mogen zeggen dat zij in de door hen opgeno men taak behoorlijk zijn geslaagd. Het is hun volkomen gelukt de zaal eenige oogen- blikken te doen meeleven in de verschillende stemmingen van beide tooneelstukjes. Aan het slot van den avond bracht de heer Koelman hartelijk dank aan allen die had den meegewerkt aan het welslagen van den avond, daarbij de hoop uitsprekend dat deze avond een goed begin zal mogen worden van een nieuw tijdperk van weder 25 jaren. houden op en aan de opslagplaatsen in En geland staat de handel stil. Met deze crisis kunnen kapitalen gemoeid zijn. Speciale modellen voor Engeland wor den momenteel niet gefabriceerd. Thans wordt nog gewerkt om het personeel aan den arbeid te houden, doch ontslag en daarmede tegen den winter grootere werkloosheid ligt in 't verschiet. Het kleinbedrijf der mandenmakerij gaat geheel ten onder. PRIJSVORMING IN HET SLAGERS- BEDRIJF. De Raad van Beheer der stichting Econo misch Instituut voor den middenstand, inge steld door den minister van arbeid, handel en nijverheid, heeft besloten, in overleg met de betrokken organisaties in het slagersbe- drijf en den vleeschhandel, een onderzoek in te stellen naar de prijsvorming in deze branche. NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. Algemeene vergadering te Utrecht. Na de officieele ontvangst door het ge meentebestuur vereenigde het H.B. zich met de afgevaardigden aan een lunch in Maison Schmitz. Vele hartelijke woorden werden aan tafel gesproken, waarna in een der bo venzalen de algemeene vergadering plaats had onder voorzitterschap van den heer Kingma uit Dén Haag. Het jaarverslag, uitgebracht door mej. H. Gantvoort, werd in bespreking gebracht. Hierbij bleek, dat de commissie, die de zoo noodige reorganisatie zal voorbereiden reeds was samengesteld. De begrooting, die in ontvangsten en uitgaven sloot met een bedrag van 1400, vermeldde een nadeelig saldo van 606.48. Bij de bestuursverkiezing werden mej. H Gantvoort en de heer J. A. Hoekmeijer her kozen, terwijl in de vacature Joh. Oostveen werd benoemd de heer Weber. Namens het Ned. Onderwijzers Genoot schap bood de heer J. J. Wackerhausen uit Eindhoven gelukwenschen aan bii het 25- 'arig bestaan. Hij merkte verder op dat de Nederlandsche natie op hooger intellectueel en kunstzinnig niveau is gebracht door het onvermoeid streven der vereeniging. De heer Ditmars bood gelukwenschen aan namens de Unie van christ. onderwijzers. Tenslotte gaf de heer W. Donkersloot een overzicht van de ervaringen en lotgevallen der veree niging in de 25 jaren van haar bestaan. daling IJmui- VISCHHANDEL. Groote verliezen door de van den pondenkoers. De berichtgever van het Hbld. te den schrijft: De daling in den pondenkoers heeft groote verliezen veroorzaakt voor de vischhandela- ren alhier, die naar Engeland exporteeren. Het eigenaardige in dit bedrijf is, dat de verkoopers zich niet door prijsberekening in Nederlandsche munt tegen schade kunnen dekken, omdat de visch hoofdzakelijk in con signatie naar Billingsgate verzonden wordt en men dus moet afwachten hoeveel ze op brengt. Teneinde voor verdere verliesbrengende transacties gevrijwaard te zijn, nemen de handelaren een afwachtende houding aan en is sedert eenige dagen de vischexport naar Londen stopgezet. Voor de visscherij was dit feit nog niet van groote beteekenis, maar zonder twijfel zal het uitvallen van de Engelsche koopers wel in de besomde prijzen tot uitdrukking komen, wat heel jammer is, omdat langza merhand weer eenig schot in het bedrijf kwam en verschillende opgelegde schepen in de vaart waren gebracht. ge jaren geleden is gerestaureerd, vertoont lichte en heldere kleuren en is valschelijk ge merkt J. Steen. De waarde bedraagt onge veer 350. Een veertigtal navieten van Unitas S. L. B. heeft Zaterdagmiddag een bezoek aan het museum gebracht onder leiding van den di recteur den heer Coert. Bij dat bezoek waren het schilderij en de lijst de lijst heeft men laten hangen nog aanwezig, gelijk de heer Coert persoonlijk heeft kunnen consta teeren. Behalve de studenten hebben nog 21 andere personen een bezoek gebracht aan het museum. Van den dader geen spoor. EEN KAMERVERHUURSTER NEER GESLAGEN. Door een man, die zei kamers willen huren. te EEN 102-JARIGE. Mevrouw P. WayVleesch, weduwe van notaris P. Way, wonende Parkstraat 94 te Arnhem, vierde gister haar 102den verjaar dag. Mevrouw Way beschikt nog over alle geestvermogens en haar geheugen is nog verrassend sterk, hoewel zich een begin van doofheid voordoet en hooge ouderdom oor zaak is, dat zij den laatsten tijd bedlegerig is Zij heeft echter nog volle belangstelling voor de dagelijksche dingen des levens. IN VRIJHEID GESTELD. Te Wanroy is in April van dit jaar de di recteur van de plaatselijke coöperatieve stoomzuivelfabriek op aanwijzing van een jongeman, den neef van dien directeur, in zijn woning in zorgelijken toestand aange troffen. De directeur had ernstige hoofd- en brandwonden, waaraan hij is overleden. Doktoren stelden vast, dat het slachtoffer met een zwaar voorwerp op het hoofd moest zijn geslagen en in zijn val met een broed machine in aanraking moest zijn gekomen. De neef, die de politie had gewaarschuwd en mededeelde dat hij zijn oom had gedood, is daarop gearresteerd. Óp last van de recht bank te 's-Hertogenbosch is hij Zaterdag in vrijheid gesteld. DIEFSTAL VAN EEN SCHILDERIJ. Een werk van Jac Toorenvliet ge stolen uit De Lakenhal te Leiden Zaterdagmiddag is uit het stedelijk mu seum „De Lakenhal" te Leiden een schildi nj ontvreemd van Jac. Toorenvliet (1635- H'J)' ?P Paneel geschilderd, 32 c.M. bi Z5/S c.M. en voorstellend een man, aan ee vrouw een geldbuidel voorhoudend, op dei achtergrond een bed. Het schilderij, dat eeni Zaterdagmiddag kwam een man bij een kamerverhuurster op den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam om kamers zien. De 60-jarige vrouw toonde hem een der kamers. De man wilde ook het bed zien en toen de vrouw zich bukte om de dekens op te slaan, gaf hij haar met een steen, welken hij, in een papier gewikkeld bij zich had, een slag op het hoofd. De vrouw gaf een gil, waarna de man, zonder iets uit de woning weg te nemen, op de vlucht sloeg en wist te ontkomen. Buren kwamen de vrouw te hulp. zij is met een zware hoofdwonde naar een der gasthuizen overgebracht. ONBEWAAKTE OVERWEG. Kind door trein vermorzeld. .Door den sneltrein die Zaterdagmiddag om ongeveer 2 uur uit Utrecht te Ede aan kwam, is het zes jarig zoontje van W. over reden. Het knaapje werd onherkenbaar ver minkt en was onmiddellijk dood. Het ongeluk geschiedde aan den onbewaakten overweg bij den Kerkweg. Den machinist treft geen schuld. Spr. zei vol vertrouwen de toekomst in gaan. bracht dank aan allen, die den arsJü van den Bond steunen en deelde mede dat werkt zal worden voor grootere eenheiH 5®' der de oud-militairen. °a" Nadat de jaarverslagen waren goedje keurd, kwamen eenige afdeelings-vooistelW aan de orde. 'q DE POSITIE VAN DEN GULDEN VEILIG. Inflatie van het ruilmiddel nie\ te vreezen. De directie van de Nederlandsche Bank be richt het volgende: Naar aanleiding van vragen, die tot ons gericht worden, berichten wij hierbij, dat er voor ons geen enkele aanleiding bestaat te verzwijgen, dat onze buitenlandsche wissel portefeuille voor een deel bestaat uit ponden sterling. Wij hebben op grond van besprekingen nog zeer onlangs met de Bank of England gehouden en gezien het bijzondere karakter van ons pondenbezit als goud-wisselporte feuille van een circulatiebank alle reden om aan te nemen, dat voor ons in de toekomsi geen verlies op dit bezit is te duchten. Verder brengt het ponden-gedeelte van onze buitenlandsche wisselportefeuille rente op, die in den tusschentija een eventueel tijdelijk boekwaardeverschil vanzelf amorti seert. Voor De Nederlandsche Bank als circulatie bank kan zich nooit een reden voordoen om zich op een ongelegen oogenblik van haar pondenbezit te ontdoen. Wij verklaren met de grootste stelligheid dat ons bezit aan ponden sterling nimmer eenige belemmering kan zijn vooi De Neder landsche Bank om haar functies als circu latiebank en centrale bank in haar vollen omvang uit te oefenen. Tevens verklaren wij. dat wij den gouden standaard onvoorwaardelijk zullen hand haven. Inflatie van het ruilmiddel is niet aan wezig en niet te verwachten. De goudpositm van De Nederlandsche Bank is sterker dan ooit tevoren. HET NED. HERV. DIACONESSEN- HUIS TE ARNHEM. De bouw gaat door. Terwijl enkele dagen geleden nog onzeker heid bestond of de bouw van het nieuwe Diaconessenhuis te Arnhem voortgang kon hebben, kan thans worden meegedeeld, dat het bestuur besloot om den bouw overeen komstig de bestaande plannen uit te voeren De schade welke het Diaconessenhuis lijdt door het faillissement van de fa. H. v. d. Broek Co. bedraagt ongeveer 135.000, Dit bedrag zal door een eventueele uitkee- ring eenigszins worden verminderd. Dank zij het onderpand, dat notaris Ch J. Engelberts als trustee der obligatiehou ders onder zich had, bleef het grootste deel van het Bouwfonds behouden. Getracht zal worden de ontbrekende gel den voor den bouw bij een rijks- of gemeen te-instelling te leenen, in het vertrouwen, dat ook de hiervoor verschuldigde rente uit de gewone inkomsten zal kunnen worden ge vonden. ALGEMEENE MILITAIRE PENSIOEN- BOND. Tiende algemeene vergadering. De Algemeene Militaire Pensioenbond heeft Zaterdag zijn tiende algemeene ver gadering gehouden in gebouw „De Ruyter" te Amsterdam. De voorzitter, de heer F. Brandwijk, be groette de afgevaardigden van verscheiden vereenigingen en bonden: o.a. de „Cambo" en „Ons Belang", resp. vertegenwoordigende de oud-militairen van zee- en landmacht. In totaal waren ongeveer 20.000 gepension- neerde oud-militairen door hun afgevaar digden vertegenwoordigd. Bericht van verhindering was ingekomen van de ministers van koloniën en defensie en verschillende Kamerleden. Op 19 Februari 1932 zal de bond tien jaar bestaan. In zijfl openingswoord herinnerde de voor zitter aan het doel van den bond, dat nog niet is verwezenlijkt, al is er geen reden, on tevreden te zijn over wat in die tien jaren van actie werd bereikt. Verschillende voor deden voor de gepensionneerden van het Oost- en West-Indische leger van de land- en zeemacht werden verkregen. Ook de wedu wen-toeslag werd verhoogd. Het afwijzende standpunt, indertijd door den toenmaligen minister van Dijk ten aanzien van den re- geeringssteun aan oud-militairen ingenomen, is, dank zij de actie van den A.M.P., niet meer gehandhaafd. Hulde bracht spr. aan den oprichter van den A. M. P., den heer Wijk. aan wiens initiatief de oud-gepension- neerden warmen dank verschuldigd zijn. Spr. herdacht de nagedachtenis van man nen, die den A.M.P. zijn ontvallen, de heeren Brandt, Smitshoek, Gerdes. INVOER VAN BELGISCH BROOD. Goedkooper meel en lager loo nen. Zullen even over de grens Nederlandsche bakkerijen komen? Men schrijft uit Maastricht: Sedert eenigen tijd wordt te Maastricht, dat op nog geen uur gaans ligt van de grens, zoowel in de richting Tongeren, als Lanaeken en Maeseyck veel Belgisch brood ingevoerd. De Belgische bakkers verschijnen er met hunne wagens en leveren hun brood voor eenige centen minder dan de te Maas tricht geldende prijzen. Dat dit brood goed kooper is. schijnt in hoofdzaak te liggen aan den lageren meeiprijs en de lagere loonen in België. De bakkers te Maastricht hebben zich nu tot de Kamer van Koophandel gewend met de vraag, of er geen maatregelen genomen konden worden dien broodinvoer te weren, daai zij zich door deze concurrentie in hui bedrijf benadeeld achten. Bij die gelegenheid hebben zij medegedeeld, dat zij indien de invoer van Belgisch brood mocht voort duren, plannen beramen, even over de grens, dus met goedkooper meel en billijke! werkkrachten, een bakkerij op te richten om zoodoende aan deze concurrentie van Bel gische zijde het hoofd te bieden. In dat geval zou de coöperatieve R K. bakkerij de Ster, die hier een enorme clientèle heeft, over wegen, dit voorbeeld te volgen. TELEFONEEREN AMSTERDAM— MEDAN. Het Hbl. werd Zaterdag opgeroepen voor een proefgesprek met den radio telefoondienst te Medan (Ned.-Tndië). Het gesprek slaagde uitstekend, van weerskanten klonk het geluid duidelijk en goed verstaanbaar. HET TORENDRAMA. Brieven met verrassenden inhoud* Zooals reeds gemeld is, zal de behan deling van de zaak tegen den leidekkers patroon, die ervan beschuldigd wordt zijn compagnon Arkenbout te hebben vermoord op den toren van de Gerardui Majella-kerk te Amsterdam, op 17 Oc* tober voor de Amsterdamsche rechtbank worden voortgezet. De „Avondpost" weet thans enkele fei ten te vermelden, die bij de voortgezette behandeling verrassingen zullen zijn, n een vreemd licht zullen werpen op den verdachte. Voor de tweede maal in dit geding 's nl. een briefje, door den verdachte in H is van Bewaring, geschreven, in han DE ALGEMEENE CRISIS NOOD LOTTIG VOOR DE MANDEN INDUSTRIE. In verband met de Engelsche crisis en den algemeenen economischen toestand ziet het r voor de mandenindustrie in Noord-Bra- ant bedenkelijk uit, wordt aan „De Tijd" eschreven. In Vlijmen werd de vorige week een man- enfabriek gesloten, een bedrijf werkt op 181. Juist zullen ze allen beginnen te smullen en moeder heeft de bordjes beladen met in het vuur gebraden kastanjes en krentebrood, als ze rumoer in de buurt hooren. Maar ze letten er eerst niet op, ze hebben het veel te v*el naar alve kracht en de slapte wordt van dag tot hun zin. Jag erger. De bestellingen uit Engeland 182. Doch dan... moeten ze er wel °P 'e Want daar komt dwars door het struikge een dier aangehold recht op de kamp^P van de oesterfamilie af. Het is een e*? J woonlijk een goedaardig dier, maar was hij zoo dom om zijn neus in een bijen "r «teken. En dat laten bijties ioo maar m-1

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 4