Agenda BS Jieck School J$ucqetiiik& Stand £aatste AeticfUw Stad etiQmg llfeec&ecicfu. ..KATER Bestuursverkiezing. Aftredend waren jkvr. C. Repelaer van Driel. dr. M J. A. de Vrijer, dr. J Laro- merts vau Bueren. Naast de aftredenden AMERIKA EN DE DUITSCH— FRANSCHE ONDERHANDELINGEN. Woensdag 30 September. 7.30 uur Cinema Americain: Rhapsodie der Liebe (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T.: De held van Scotland (sens.) 7.30 uur Victoria Theater: Ihre Majestal die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur, Samenkomst in de Groote Kerk In verband met de jaarverg. der Ned. Zon- dagsschoolvereen.drie sprekers; koor Zon dagsschoolleerlingen. 8 uur, 't Gulden Vlies, propaganda-verga- dering arbeiderspers. Donderdag 1 Odober. 7.30 uur Cinema Americain: Rhapsodie der Liebes (trag.) Toegang 18 jaar. 7.30 uur A. B. T.: De held van Scotland uur Victoria Theater: Ihre Majestat die Liebe (romant.) Toegang 18 jaar. Is het den minister bekend, dat bij de be staande regeling van de Successiewet het .voorkomt, dat erfgenamen, die ter wille van ide successiebelasting gedwongen zijn over te gaan tot het realiseeren van hun effecten bezit, bij de tegenwoordige catastrofale da ling van nagenoeg alle waarden, een zoo •geringe waarde in geld ontvangen, dat niet alleen de erfenis geheel verloren is, maar dat soms nog sommen moeten worden bijbetaald, lietgeen zelfs tot faillietverklaring leiden ten? Is de minister bereid een tijdelijke afwij king van de bepalingen der Succiewet te de zen aanzien in overweging te nemen? KINDJE IN KETEL KOKEND WATER. Gister is te Helmond in het ziekenhuis aan öe bekomen brandwonden overleden het 1 y* -jarig kindje van den heer K. in de Eerste Haagstraat, dat de vorige week in een ketel kokend water viel. y LEERAARSBENOEMINGEN. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot tijdelijk leeraar aan de R.H.B.S. te dezer stede de heer J. L Hiddimk, te Doetinchem en tot tijdelijk leerares mej. H. W. M. de Waal. alhier. Tot vaste leeraar is de heer Van den Berg benoemd. NEDERLANDSCHE ZONDAGS- SCHOOLVEREENIGING. 65e Algemeene vergadering te Alkmaar, ir_ de Harmonie. Ontvangst ten stadhuize. Deze algemeene vergadering werd gis teravond aangevangen met een kennis makingbijeenkomst in „Waakt en Bidt". Tegen 8 uur werden de afgevaardigden en bestuursleden officieel ten stadhuize ontvangen. In de raadszaal waren daar toe aanwezig de burgemeester, gemeen tesecretaris mr. A. Koelma, wethouder Bonsenu. en de raadsleden Vogelaar, Hoijtink en Venneker. Van het hoofdbe stuur der Ned. Zondagsschoolvereeni- jging waren aanwezig de hoeren dr. Ma- rang, H. A. de Boer, L. C. Poot, ds. Gezel- jle Meerburg en ireule van Repelaer van Driel, terwijl voorts het bestuur der afd. fAlkmaar en een zeventigtal genoodigden en leden waren opgekomen. Burgemeester Wendelaar heette de aanwezigen welkom in Alkmaar en hoopte dat de vergadering der Vereeni- ging een vruchtbare zou worden, waar aan het aangename zal worden verbon den. Spr. getuigde van zijn waardeering voor het streven van de Vereeniging, die zich ten doel stelt de kinderen op te voeden in den godsdienst en te maken tot goede staatsburgers Dr. M a r a n g, voorzitter der vereeni ging, dankte voor de aangename en vriendelijke ontvangst en gaf de verze kering dat deze door de N. Z. V. op hoo- gen prijs wordt gesteld Hierna werden ververschingen rond gediend. Begroetingswoord. Heden (Woensdag)morgen was de Dancing van de Harmonie stampvol, toen de heer J. Ringers namens de Zondagsschool „Laat de kinderkens tot ons komen" een welkomstwoord sprak tot de aanwezigen, die de zaal geheel vulde. Er waren er van Goes tot Delfzijl, van Heerenveen tot Emmen, kortom uit alle streken. Speciaal heette spr. wel kom het hoofdbestuur en het oudste eerelid, den 86-jarige heer J v. d. Poll Spr. herinnerde er aan, dat de ge noemde Zondagsschool reeds 80 jaar is en thans voor het eerst het genoegen smaakt de algemeene vergadering te ontvangen Eigenaardig, zei spr, een 65- jarige moeder met een 80-jarige dochter. Verheugd was spr., dat thans de alge meene vergadering hier ter stede plaats vindt en dat er zoovelen waren gekomen om dieper te fundeeren de gedachte, dat de vereeniging tot doel heeft de kinde ren nader te brengen tot de voeten van he« Kruis. Hot is het werk der zondags school om de kindéren reeds vroeg te leeren den Naam om zalig te worden, omdat er zoovelen zijn, die na de kinder jaren niets mea- daarvan hooren. Spr. herinnerde er aan, dat men hier is op historisehen bodem en noemde den mandenmaker Jan Arends, die hier de eerste hagepreek bield als leekeprediker en toen reeds 4000 toehoorders had. Denk er aa.., zei spr., hoe de menschen in 1573 opgingen naar de kerk om Gods hulp en bijstand te zoeken in het beleg en hoe diezelfde Jan Arends op zijn sterfbed op 28 Aug. 1573 van God wist, dat de stad verlost zou worden er. niet zou ondervinden wat Naarden en Haar lem hadden ondergaan. Verder herin nerde spr., hoe het huis van Jan Arends wel getroffen werd door een 14-ponds kogel, maar dat niemand der zeven aan wezigen gewond werd. Spr. besloot met te hopen, dat deze „vergadering tot zegen mag zijn voor de vereeniging en voor de kinderen der on dagsscholen. De vo o z i 11 er der vereeniging, de heer dr.G. P Marang uit Utrecht, zet te uiteen namens de algemeene vergade ring thans voor het eerst in Alkmaar plaats vindt: vroeger was het gewoonte de menschen tot ons te laten komen; la ter zijn wij er toe gekomen de menschen op te zoeken en nu heeft men Alkmaar ontdekt Spr. heette dank voor de prettige ont vangst in de Kaasstad. Hierna ging spr. voor in gebed, waar op staande werd gezongen het eerste complet van het Pinksterlied. Openingswoord. Vervolgens hield spr. een openings woord, waarin hij, aan de hand van het Bijbelverhaal over de aanwezigheid van Jezus in het huis van Maria en Martha, er op wees, dat de Heiland voor ieder klaar staat en vrede wil brengen aan iedereen. ,De Meester is daar en Hij roept u', dat is het wat te bedenken valt, vooral voor het personeel der zondags scholen, dat slechts dan de juiste bezie ling vindt, als het denkt aan den roepen den Meester. Spr. herinnerde aan het woord van Alkmaar's burgemeester Floris van Teij- lingen even voor het beleg: „Het is thans geen tijd van zammelen, aan of afl" Zoo is het ook met het Zondagsschool-perso neel: het moet zich geheel geven of zich terugtrekken. Behandeling van de agenda. Eulde-tc!rammen. De voorzitter deelde mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van het Ned. Jongelingsverbond. De aanwe zigen, onder wie spr. met name noemde o.a. den heer L. J. van Wijk voor het Ned. Bijbelgenootschap, werden door hem welkom geheeten. Spr. las vervol gens een hartelijk schrijven voor van den cerevoorzitter der Zondagsschool te Alkmaar, die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Op spr.s voorstel werd onder applaus Les loten dit schrijven te beantwoorden met een telegram. Tevens werd besloten tot het zenden van een huldetelegram aan de koningin. (Hierbij werd onder pianomuziek staande het eerste couplet gezongen van het Wilhel mus). Eveneens werd een telegram ge zonden aan ds. de Vrijer te Amsterdam, die niet aanwezig kon zijn in verband met zijn ambtsjubilé. Ten slotte werd een telegram gezongen aan den 81- jarigen heer Harthoorn te Breda, die thans voor het eerst de vergadering niet kon bijwonen. Een vredes-resolutie. Vervolgens stelde spr. de volgende re solutie voor in het belang van den we reldvrede: Nederl. Zond. ver., bijeen in jaarver gadering op 30 Sept. 1931 te Alkmaar, kennis genomen hebbende van het be sluit van het bestuur van den Wereld bond van Zondagsscholen inzake de be vordering van den vrede door den arbeid der Zondagsschool, spreekt als haar meening uit, dat ook ue Ned. Zondagsschool moet medewer ken, om de vredesgezindheid te doen leven in de harten van allen, erkent dat alleen door de prediking van het Evangelie van Jezus Christus en de aanneming daarvan de ware (/redes gezindheid blijvend in een menschenhart kan wonen, en noodigt allen, die op eenigerlei wijze bij den Zondagsschoolarbeid be trokken zijn, uit in de komende maan den vooral door gebed en arbeid de vre desgezindheid te bevorderen op een wijze die ieder voor den eigen kring het meest doeltreffend zal voorkomen. Onder handgeklap werd deze resolu tie goedgekeurd Jaarverslag secretaris- penningmeester. De voorzitter bracht ter tafel het aan de leden in druk toegezonden ver slag. De heer R o o z e uit Goes had met groote belangstelling het verslag gele zen, dat hoopvol klinkt en wijst op vruchten. Sprekende over de „wenken", dankte hij den Voorzitter voor het op stellen ervan, omdat zij zooveel leerstof bieden voor de eenvoudige broeders. Het maandblad wordt een boekje, ging spr. voort en hij concludeerde, dat men daarin ook gaarne stof voor het zendingswerk zou zien opgenomen. Zou den er ook nog niet wat meer medewer kers kunnen komen? vroeg spr. De conferenties hebben veel vrucht af geworpen, zei spr., en hij hoopte dat er dit jaar op nog meerdere plaatsen der gelijke bijeenkomsten worden gehouden. Spr. gaf aan hoe z. i. dergelijke conferen ties kunnen worden voorbereid: per soonlijk bezoek aan de bedoelde plaat sen achtte hij het meest gewenscht. Het zou een blijk van waardeering zijn voor het werk der broeders van de zondags school, die in vele gevallen zelden daar van eenig bewijs ontvangen. De meesteu van hen staan vrijwel alleen in hun werk, dat daar wel eens zeer zwaar kan worden. Men bedenke, dat de organisatie niet van zelf loopt, men moet blijven werken. Daarom moet ook het maand blad ernstig gelezen en bewaard worden. Uitvoerig ging spr. hierop in, om dan te eindigen met den wensch, dat deze jaar vergadering tot een en ander zal mee werken. De voorzitter antwoordde, dat de wensch ten aanzien van de „wenken" en het maandblad in orde komt en dat men met de conferentie op den goeden weg is. Op een vraag van een der leden waar om van de opbrengst van 700 slechts de helft naar Engeland was gezonden, zei spr., dat hiertoe reeds te voren was besloten. Het verslag werd hierop vastgesteld. Ook werd goedgekeurd het jaarver-lag van de buitenlandsche secretaresse. had het bestur op de voordracht gezet jkvr. C. Mock te Den Haag, ds. W. van Limburgh te Amsterdam, ds. S. F. H. J. Berkelbach van den Sprenkel te Rotter dam. Voorts trad af de heer Joh. J. Hesse- ling te Amsterdam, tegenover wien als candidaat was gesteld de heer J. Tim mer te Gorkum. Alle aftredenden werden herkozen. Wordt vervolgd. GETROUWD: Josephus Anthonius Aloijsius Tonino en Johanna Geertruida Maria Ypma. Willem Klop en Theodora Kuiper. GEBOREN: Jacoba Catharina d. v. Cornelis Klever laan en Catharina Schoen. Anna Maria d.v. Theodoor van Kessel en Margaretha Scha per. Adelbertus z. v. Cornelis Jansen en Catharina Eckhardt. Paul Willem z. v. Ger- hardus van Kesteren en Anna Haverink. OVERLEDEN: Klaas Keizer 40 jaar. VAN EEN BRUG GEVALLEN. Toen hedenmiddag de 35-jarige arbeider H. Haak, werkzaam bij de Cacao- en Choco ladefabriek de Erven H. de Jong te Wor- merveer, zich over een bovengrondsche brug van de derde verdieping van een gebouw naar die van een ander gebouw wilde be geven, viel hij door tot nu toe onbekende oor zaak van de brug. Zwaar gewond werden de ongelukkige opgenomen en naar het gemeente ziekenhuis te Wormerveer vervoerd. Zijn toe stand is hopeloos. Het slachtoffer is gehuwd en vader van 2 kinderen. DE GEROOFDE POSTZAK. Met betrekking tot den diefstal van een postzak met waardestukken uit een postauto gisteravond aan de van Lennepweg te Den Haag gepleegd kan nog worden gemeld, dat in den loop van den dag het gerucht liep. dat de vermoedelijke dader zou zijn gearresteerd en dat de postzak bereids zou zijn terugge vonden. Wij hebben getracht te bevoegder plaatse bevestiging van dit gerucht te ver krijgen, doch met het oog op het nog gaande zijnde politie-onderzoek waarbij de moge lijkheid, dat er een medeplichtige in het spel zou zijn moet worden opengelaten hebben wij deze bevestiging tot op dit oogenblik niet kunnen verkrijgen. ENGELSCHE LIEFHEBBERS VAN ZUIDERZEE-AARDAPPELEN. Dat de belangstelling ook in het buiten land voor de Zuiderzeewerken groot is, moge blijken uit het volgende: Dezer dagen ontving burgemeester Kolff alhier namelijk een briefkaart (adres was aan den burgemeester van Holland) van een in gezetenen uit Birmingham, die Z.Ed.Achtba- re verzocht ziin bemiddeling te willen verlee- nen tot het bekomen van aardappelen uit den drooggelegden Nieuwe Wieringermeerpolder. GOUDEN JUBILEUM NEDERL. BAKKERSBOND De volgende week zal een feestweek zijn voor de Nederlandschen Bakkersbond, die in het jaa 1881 opgericht, den 5en October a.s. zijn halve eeuwfeest viert. Gedurende drie dagen zullen de leden van den Bond in de hoofdstad des lands samen komen ter herdenking van dit gewichtige feit. .Naar uit Washington gemeld wordt toonen de officieele instanties aldaar zich inzake de mogelijke practische uitwerkingen van de te Berlijn tot stand gekomen Duitsch—Fran- sche overeenstemming voorloopig zeer gere serveerd. In kringen van het departement van handel wordt alleen verklaard, dat even tueele schade, die een nauwere samenwerking der Duitsche en Fransche industrie aan den Amerikaanschen uitvoer zou kunnen toebren- fen, zou opwegen tegen de verbetering, die in et algemeen in den Europeeschen toestand zal intreden. De Amerikaansche bladen achtten de tot standkoming van de DuitschFransche com missie van groot belang. De „New York Times" wijst er in het bij zonder op, dat het gevolg van een buitenge wone toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland een gemeenschappelijke exploi tatie van de Russische markt zou kunnen zijn, wat dan meer dan een bescheiden resultaat zou beteekenen. len). Luit. Staynforth heeft hiermede zijn eigen record van 379.05 E. M. dat hij tijdens de race om de Schneider cup op 13 Sept. 1.1 vestigde aanzienlijk verbeterd. UITSTEL DER ENGELSCHE VERKIEZINGEN. De Engelsche bladen zijn van meening, dat in den loop van gisteren de binnenland- sche politieke aangelegenheden zich ont wikkeld hebben ten gunste van spoedige nieuwe verkiezingen op de basis van een nationaal wederopbouw-program. Volgens de „Times" zou het echter nog eenigen tijd duren, vóórdat MacDonald een officieele mededeeling zal doen. VERSCHILLENDE GEDELEGEERDEN VERLATEN GENEVE. Gisteravond en hedenmorgen hebben ver schillende gedelegeerden Genève verlaten om naar hun landen terug te keeren. Hedenmiddag vindt de openbare zitting van den Raad van den Volkenbond plaats, waarin men zich zal bezig houden met het Chineesch-Japansch conflict in Mantsjoerije. rije. DE SOCIAAL-DEMOCRATEN TEGEN LOONSVERLAGINO. Rijkskanselier Bruening ontvangt heden de vertegenwoordigers der sociaal-democraten voor een bespreking over den toestand. De sociaal-democraten staan naar bekend is op het standpunt, dat een loonsverlaging onaannemelijk is. EIGEN RECORD VERBETERD. Een snelheid van ruim 650 K.M. per uur. K M. gemiddeld per uur (408 Engelsche mij- De snelheid die Luitenant Staynforth gis termiddag met zijn watervliegtuig bereikte is officieel bekend gemaakt. Zij bedroeg 657,76 DE BRAND BIJ GEBR. BUISMAN. Inzake den gisternamiddag uitgebroken brand in de koek- en banketfabriek van Gebr. Buisman, Groot Nieuwland alhier, waarvan wij in ons vorig nummer reeds in het kort melding maakten, kan nog medegedeeld wor den, dat de oorzaak daarvan tot dusverre onbekend is. De brand ontstond op de zolder verdieping waar de verkleeding van het per soneel plaats heeft en de overkleeding is ge borgen. De bakkerij-kleeren zijn hier in brand geraakt, wellicht door vonken van niet goed gedoofd rookmateriaal. Doordat er Dinsdagmiddags juist bespre kingen van de brandweer aan den in de na bijheid gelegen hoofdpost plaats hebben, was de brandweer, die, zooals wij reeds meld den, het vuur resoluut aanpakte, zeer snoe- dig ter plaatse. Het pand heeft veel waterschade bekomen Het dak en de zolderverdieping zijn geheel in de vlammen opgegaan. Daar het bedrijf in volle werking was is deze brand hier al zeer ongelegen gekomen. JUBILEUM BILJART-SEANCE. Donderdagavond 8 uur a.s. zal de Hol- landsche wereldkampioene mej. Schrier een biljart-seance geven in het café van den heer Toon Molenaar, Scharloo 1 alhier. Dit be looft een interessante avond te worden, daar mej. Schrier dan haar 20-jarig jubileum als biljart-kunstenares viert. Daar zij in Alkmaar onder de biljartsport beoefenaars veel vrienden en bewonderaars heeft, zal het haar zeker niet aan belangstel ling ontbreken. AANBESTEDING. Door den directeur-generaal der Zuider zeewerken is heden aanbesteed den aanle» van een weg in de Wieringermeer van Aarts^ woud in de richting van Sluis III. Laagste inschrijfster was de N.V. Pieter Daalders Aannemersbedrijf te Alkmaar voor 46.506 DE 8 OCTOBER-FEESTEN. Het 8-October programma is gereed. Keu rig verzorgd, geeft het een volledig overzicht van alle feestelijkheden. Het bevat gegevens over de routes der optochten, omschrijving sprookjesoptocht, programma's kerkconcert en cabaret. In ieder program is een stembiljet inge- vouwen, waarop het publiek als jury, zijn stem kan uitbrengen op den mooisten wagen. BENOEMING ONDERWIJZERES LINDENSCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage no 171: Ter benoeming van een onderwijzeres aan de Lindenschool, ter vervulling van de vaca ture, ontstaan door het aan Mej. C. de Groot als zoodanig verleend eervol ontslag, bieden wij, ter voldoening aan artikel 36, 8e lid, der Lager Onderwijswet 1920, Uwe Vergade ring de navolgende voordracht aan, opge maakt na overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, na ingewonnen bericht van het hoofd dier school: 1. Mej. M. Renooij, onderwijzer te Lutje winkel 2. Mej. J. Wildschut, onderwijzeres te Middelie. 3. Mej. E. G. Bossen, onderwijzeres te Oudkarspel. Wij stellen Uwe Vergadering vóór tot de benoeming over te gaan, behoudens geschikt- bevinding van de benoemde na geneeskundig onderzoek, en het bepalen van den datum der infunctietreding aan ons college over te la ten. DE BEROEPEN TEGEN EEN AUTO BUSDIENST EGMOND AAN ZEE- IJ MU IDE N. Bij Kon. Besluit is beschikt op de beroepen ingesteld door J. M. v. Geelen, autobus dienst-ondernemer te Heiloo, C. de Graaf en M. Wijker— Dekker en Jon Gul, allen te Eg- mond aan Zee, tegen de beschikking van Ged Staten van Noord-Holland, waaroij aan C. Bellekom te Bergen vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobus dienst van Egmond aan Zee naar IJmuiden en terug. Het bestreden besluit is gewijzigd in dien zin, dat het vervoerverbod zal luiden als volgt: het is den ondernemer verboden: a. te rijden in de richting naar IJmuiden bij de Noordelijken spoorwegovergang te Castricum nabij de Tuindorpbuurt en verder reizigers in de autobus op te nemen, b. rijdend in de richting naar Egmond aan Zee te IJmuiden Willemsplein en vefder reizigers voor vervoer niet verder dan de Noordelijkste spoorweg overgang te Castricum nabij Tuindorpbuurt in de autobussen op te nemen. Van het overige zijn de beroepen onge grond verklaard. VAN WIE IS DAT HONDJE? In de Stuartstraat is een mooi donker bruin hondje (Tackel-model) aangetroffen die blijkbaar zijn eigenaar is kwijt geraakt' De insp. der afd. Alkmaar van „Dierenbe scherming", de heer Verwer, Oudegracht- hoek Baanstraat, verzoekt den eigenaar zich bij hem op te geven. ONTHEFFING ARTIKEL 28 BOUW EN WONINGVERORDENING. In bijlage no. 172 schrijven B. en W.: Bij ons college is ingekomen een verzoek dd. 26 September 1931 van het Bestuur van de Vereeniging „Kinderbewaarplaats", al hier, om vergunning tot het bouwen van een kinderbewaarplaats op het bij Uw besluit d.d. 9 Juli j.1. Nr. 10, aan die vereeniging in erf pacht uitgegeven terrein aan de Gasthuis straat, kadastraal bekend in sectie A nr. 1912, volgens overgelegde teekening. Volgens de eerste alinea van artikel 28 der bouw- en woningverordening is het verboden te bouwen anders dan hetzij aan bij de in werkingtreding dier verordening bestaande openbare straten, hetzij aan openbare stra ten, aangelegd overeenkomstig de bepalin gen dier verordening, hetzij aan aan te leg gen openbare straten Van deze bepaling kan U.we Vergadering volgen# de 2e alinea van „aar waarneming«rnchUj m„gn Medegedeeld door het Kon. Nederl m Instituut te De Bildt. Met" x Hoogste barometerstand 767.4 mM Dresden. Laagste barometerstand 742.0 mM. te fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 1 October: Meest matige Zuid Oostelijke tot Zuidwes telijken wind, zwaar bewolkt of betrokken waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iet» zachter. Overzicht. De depressie bij IJsland heeft over de Britsche eilanden een secundaire gevormd die aan de Westkust van Ierland reeds zwa re regens gaf. Ook aan de Noorsche kust is de druk gedaald. Indien deze secundaire zich op de normale wijze om de hoofddepres sie beweegt, dat is in den zin tegen de wij zers van het uurwerk, terwijl de hooge druk in Oost-Duitschland langzaam verder Oost waarts trekt, dan moet ook in onze streken de Zuid-Oostelijke of Zuidelijke wind, voor een Zuidwestelijken of Westelijken plaats ma ken, waarbij zware bewolking met regen zijn te verwachten. De temperatuur is als gevolg van de depressie op de Britsche eilanden ge stegen terwijl in ons land en in Duitschland, door nachtelijke uitstraling de ochtendtem- peratuur lager werd. MïeNTaS hetzelfde artikel ontheffing verleenen. Waar het de bedoeling is het te stichten gebouwen op meer dan 10 meter uit den openbaren weg te bouwen en dit derhalve volgens de omschrijving in de 3e alinea van beaoeld artikel niet aan een openbare straat komt te liggen, is voor de uitvoering van het bouwplan ontheffing van het verbod van bo vengenoemd artikel der bouw- en woningver ordening noodig. Wij hebben tegen het verleenen der ver- eischte ontheffing geen bezwaar en geven U mitsdien in overweging te besluiten: ontheffing te verleenen van het verbod in de eerste alinea van artikel 28 der bouw- en woningverordening ten aanzien van het bou wen, volgens overgelegde teekening, van een kinderbewaarplaats op een terrein aan de Gasthuisstraat, kadastraal bekend in Sectie A nr. 1912, door het Bestuur der Vereeni ging „Kinderbewaarplaats", alhier. OVERBOORD GESLAGEN. Dinsdagmorgen omstreeks zes uur ge raakte, naar het Hbl. meldt, de 49-iarige huishoudster van schipper Van het Woud1 uit Alkmaar tengevolge van een aanvaring van diens vrachtschip met een motorboot, in de tochtsloot onder de gemeente Wormerveer, te water. Het slachtoffer werd bewusteloos en met verschillende kneuzingen uit het water gehaald. Na naar het gemeenteziekenhuis te Wor merveer te zijn overgebracht, is zij daar aati de gevolgen overleden. POLITIEDIPLOMA. Voor het politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond zijn gisteren geëxamineerd 135 candidaten, van wie werden afgewezen 82. Geslaagd is o.a. voor het diploma met aanteekening de heer G. A. Verbaan te Alk maar en voor het diploma zonder aanteeke ning de heer K. v. d. Wal te St. Pancras. VRAGEN. De heer W. J. Bulens heeft den Raad dé volgende vragen gesteld: le. Is het College van B. en W. bekend, dat de nieuwgemaakte schoeiing ten Noorden van het Afgesneden Kanaalvak, na opgele verd te zijn ernstig begint af te wijken? 2e. Dat dientengevolge het geheele werk ook de daarlangs gelegde bestrating weder is opgebroken en langere strekijzers zijn aan gebracht? 3e. Kan het College mededeelen of deze fout op rekening dient gesteld te worden van den aannemer welke dit werk uitvoerde of dat deze fout schuilt bij de Gemeentewerken? 4e. Kan het College mededeelen hoeveel meerdere kosten daardoor zijn ontstaan? GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR Aanvullingsagenda, Aan de agenda voor de op 1 October a.s. te houden Raadsvergadering zijn de volgende punten toegevoegd: 2a. Benoeming van een lid der commis sie van bijstand voor het onderwijs. 2b. Idem van een lid der commissie van bijstand voor het Gemeente-slachthuis. 2c. Idem van een commissaris in het be stuur der Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar", in de plaats van den heer G. van Slingerland. 2d. Idem van een onderwijzeres aan de Lindenschool (bijlage nr. 171). 2e. Idem van een onderwijzer aan de Ge meenteschool nr. 9 (bijlage nr. 156). 2f. Voorstel tot het verleenen van onthef fing van art. 28 der bouw- en woningveror dening ten behoeve van den bouw van een kinderbewaarplaats, op een terrein aan de Gasthuisstraat (bijlage nr. 172). LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 19.20 uur Hen* op. VERTROKKEN PERSONEN. H. Mulder, geen, caféhouder, en echtg*- noote en dochter, van Bierkade 13 naar Aflj' sterdam. F. Schokker, R K., zonder ge roep, van Verl. Landstraat 2 naar Nooro- Afrika. F. Blaauboer, N.H., tuinbouw«j van Kennemerstraatweg 93 naar Oud*- Niedorp. T. Stinauer, R.K., zonder van Payglop 14 p.aar Heiloo. P N- Scnei' lings, R.K., reiziger in rubberwaren, van Roemer Viascheratraat 24 naar Heiloo, u

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2