»E OO LIJ KI) OHSTUKS £and: w Jmm&mm mmtdattd DE MODERNE VUISTVECHTER. Een heer met name Abram Levie St., ver moedelijk uit Amsterdam niet ter audiëntie verschenen had op 4 Juni den getuige J. de Boer, die op Texel met vrouw en kinderen op de kermis wandelde, een vuistslag toege diend. Bedoelde heer was een snelfotograaf en kreeg met de Boer kwestie over het om werpen van zijn toestel. Verdachte stond reeds voor de zesde maal terecht. Het beviel hem dus zeker nogal goed. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen. ZEN ONHANDELBAAR KOOPMAN. De heer Wijnand Anthonie W., een 42-ja- rig koopman uit Amsterdam stond terecht ter zake een voor 'n koopman zeer ongewoon feit, dat hij zich op 30 Juni te Texel kracht dadig door tegenrukken en trekken had ver zet tegen den onbezoldigd rijksveldwachter Frans Stark, toen deze ambtenaar consta teerde dat bedoelde koopman zich door het loopen over verboden grond aan overtreding van artikel 461 schuldig maakte. De politie man buiten bezwaar van de rijkscassa sprak den heer W. daarover aan en vond aanlei ding hem aan te grijpen teneinde hem voor den burgemeester te geleiden, toen verdachte geen genoegen nam met de door hem ge toonde ambtspenning. Het optreden van den onbez. rijksveldwachter was in hoofdzaak ge richt op bescherming der broedplaatsen, voorloopig die van de Lepelaars. Door den heer W. was als getuige h décharge medege bracht zijn echtgenoote, welke dame, een ver pleegster, vrijwel gelijkluidende verklaringen aflegde. De heer W. had ook omtrent zijn avon tuur met den veldwachter een ingezonden stuk aangeboden aan de red. der Texelsche Courant, welke pennevrucht echter was ge weigerd en thans door den politierechter werd voorgelezen. De officier keurde het op treden van verdachte allerminst goed en vor derde 35 boete of 35 dagen hechtenis. Von nis na lange uiteenzetting van verdachte, zeer interessant, maar tamelijk tijdroovend, 1/ 25 boete of 25 dagen. BELUST OP SCHELPZAND. De 44-jarige reeds sterk vergrijsde arbei der Otto P., gedomicilieerd te Amsterdam, had zich de vrijheid veroorloofd te verhuizen en op 29 Juni met behulp van 'n paard en wa gen, een hoeveel schelpenzand uit zee weg te halen. Het was hem onbekend dat zekere H. Duin de pachter was en hij was met een ge rust geweten aan bet uitventen van zijn vangst gegaan. Maar Duin nam geen ge noegen met de strooperij van dezen woonwa genbewoner en Otto stond heden terecht. De waarde bedroeg pl.m. een kwartje per mand. Gaarne had verdachte het ontvreemde te ruggegeven. Het slot was dat verdachte werd vrijgesproken. EEN ONWILLIGE GLADDEKNOOPEN- CANDIDAAT. 1 De niet verschenen dienstplichtige Klaas K. had verzuimd den keuringsraad te N.- Scharwoude te bezoeken, wat niet wordt ge tolereerd in het belang van „lands defensie". Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. v EEN ZEER ONVOORZICHTIGE - EN KOSTBARE UITLATING. De groote, zwaar gebouwde heer Joh. Jac. P.. caféhouder te Medemblik, stoffeerde de verdachtenbank naar aanleiding van het feit, dat hij op 7 Juni den commies der dir. belas tingen v. Putter, die het café een bezoek bracht ter controle van de tabakswet, had be- leedigd, door dezen achtenswaardigen heer te kwalificeeren als „snotneus". De heer P. erkende dit woord te hebben gebezigd naar aanleiding dat de commies inderdaad een natten neus vertoonde. Een en ander achtte de officier voldoende om 30 boete of 30 dagen te vorderen. Uitspraak f 20 boete of 20 dagen. EEN VERTEGENWOORDIGER VAN HET GEZAG GEDECLAREERD. Een 49-jarig werkman uit St. Pancras, met name Willem B. kon het blijkbaar niet uitstaan dat de agent J. Dalenberg te Alk maar op 14 Juli een onderzoek instelde of in het café van den heer C. aldaar, werd ge danst. Genoemde heer slingerde alstoen den agent een ver van eervolle benaming naar het hoofd. Hij stond heden terecht en beaamde ten volle de opmerking van den po litierechter, dat hij zich niet had te bemoeien met zaken die hem niet aangingen. De poli tierechter verbaasde zich er voorts sterk over, dat een huisvader met 8 kinderen zoo veelvuldig de café's bezocht. Eisch ter genezing van Willem's zenuw achtigheid 20 boete of 20 dagen. Vonnis f 15 boete of 15 dagen. GEEN INTERESSE VOOR DE SOLDATENKEURING. Jan B., een milieplichtige, noemde zich {een Nederlander, maar mensch en was niet verschenen voor den keuringsraad te Ber gen. Eisch en vonnis 15 boete of 15 da gen. Ook Gerben H. had dienzelfden afkeer tegen den keuringsraad te Schagen. Eisch en vonnis als boven. Tenslotte verscheen de heer Mens M., een 19-jarige .landarbeider te Andijk. die met het zelfde anti-militairistische watertje voor den dokter kwam. Deze antimilitairist had den keuringsraad te Andijk de eer van zijn be zoek onthouden. Eisch en vonnis dito-dito. Hij nam direct met dit vonnis genoegen en had nog een vriendelijke raadgeving in ont vangst te nemen op zijn verderen levensweg. MINDER AANGENAME RECENTIE. Mej. M. Pool, huisvrouw van den heer Nietteverstaan te Alkmaar werd door haar stadgenoote mej. W. H. St., huisvrouw W op ver van welwillende wijze toegesproken, toen door haar aan een zoon van mej. W. werd verzocht wat ruimte te maken met een kar, die den doorgang van de steeg versper de. Dit gedenkwaardige feit had plaats op of omstreeks Donderdag 9 Juli jl Mej. W., ter zake eenvoudige beleediging opgeroepen, was deswege niet verschenen en tegen haar werd gevorderd 15 boete of 15 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. OOK WEER WAT MOOIS! De broodbakker Job W. te Egmond aan Zee verscheen in de positie van verdachte naar aanleiding van de omstandigheid dat hij den rijksveldwachter A. Bergsma maar zoo „ijskoud" een boef had genoemd, toen deze politieman zich beijverde den bakker op een overtreding der arbeidswet te betrappen De ongelukkige bakker hing een uitvoerig tafereel op van zijn tegenspoeden, hetgeen hem echter niet volkomen van schuld kon ontheffen. Verdachte overtrad meermalen de arbeidswet en was meermalen gewaarschuwd Gevorderd werd 20 boete of 20 dagen. Uit spraak 15 boete of 15 dagen. BUITEN GEVECHT GESTELD. De koopman Hoorn S. te Alkmaar had zich aldaar schuldig gemaakt op 17 Juli aan mishandeling van den niet verschenen mej. Kniertje Groen. Verdachte, thans verschij nende voor den politierechter, droeg nu zijn rechterarm in een doek en maakte niet den indruk, volkomen gevechtwaardig te zijji. Destijds was hij blijkbaar wat beter in condi tie. De oorzaak van het conflict was een gewone burenanimositeit. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis Mej. S. Homma, die niet verschenen was als getuigen, maakt vee! kans daaromtrent een strafvervolging op te loo pen. Vonnis ten slotte 10 boete of 10 dagen hechtenis. AFKEURINGSWAARDIGE STRAATNEGOTIE. De heeren Louis de L. en Izak W. waren niet verschenen ten einde zich te verantwoor den ter zake het ten verkoop in voorraad hebben op 6 Juli te Alkmaar van een aantal voer de eerbaarheid aanstootelijke spiegeltjes. Deze negocianten met minderwaardige rom mel werden zoo goed als op heeterdaad be trapt door den agent van politie J. Da'en- berg aldaar. De onsmakelijke spiegeltjes be staande uit 6 diverse soorten, totaal 270 st waren allen in beslag genomen en ter terecht zitting als corpora delicta aanwezig. Het was waarlijk uniek, zoc fijn als deze scharre aars er in geloopen waren. Den timmerman Wil lem Runderkamp waren ook dergelijke spie geltjes gepresenteerd. Hij was echter van dit aanbod niet gediend. Later werd een der kooplieden met Runderkamp op het bureau geconfronteerd. Eisch tegen ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis met verbeurdverkla ring der spiegeltjes. Vonnis conform eisch. GESLOTEN DEURENSCENE TOT BESLUIT. Een 37-jarige arbeider uit Limmen, Simon V., die er niet smakelijk noch gezond uitziet, had zich op 28 Juli op het zeestrand schuldig gemaakt aan handelingen, die ook geen schit terenden indruk raven van zijn moraliteits gevoel. Een en ander had tengevolge zijn verschijning als verdachte voor den politie- richter ter zake misdrijf bedoeld in art. 239 W. v. Str. en deze zedezaak werd op de ge bruikelijke wijze met gesloten deuren behan deld. POGING TOT OPLICHTING. Voor de rechtbank te Arnhem stonden gis termiddag terecht de 31-jarige handelsreizi ger W. M. Sp. uit Nijmegen en zijn echtge noote mej. K., verdacht van poging tot op lichting. Door middel van een advertentie in een Nijmeegsch blad, waarin verd. Sp. een in casseerder vroeg, kwam verd. in aanraking met zekere de Gr. te Nijmegen, van wien hij 4000 borgstelling eischte, om in de ge legenheid te kunnen worden gesteld pand brieven van een hypotheekbank te Zierikzee te plaatsen. Deze pandbrieven, die verd. aan de Gr. toonde als lokmiddel, bleken vervalscht. Te zamen met zijn vrouw had hij ze vervaar digd. Verd. Sp. heeft eenige jaren geleden den gemeentelijken girodienst te Amsterdam voor een bedrag van 34.000 opgelicht, waarvoor hij destijds tot 3 J4 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld. Thans eischte het O. M., waargenomen door Mr. Lasonder, een gevangenisstraf van anderhalf jaar tegen hem, wegens oplichting en een gevangenisstraf van zes maanden te gen zijn vrouw wegens medeplichtigheid. Uitspraak over 8 dagen. BEROOVING TE WITTUM. Amsterdamsch ambtenaar het slachtoffer. Voor de arrondissements-rechtbank te Maastricht heeft Maandag terecht gestaan een arbeider uit Wittum terzake van beroo- ving. In den nacht van 11 op 12 Juni wanr delde een ambtenaar van bouw- en woning toezicht te Amsterdam, die te Epen logeerde, op den weg van Wittum naar Gulpen. Hij werd aangevallen door verd. en verdedigde zich met zijn stok. Verd. haalde een mes te voorschijn en beroofde het slachtoffer van drie bankjes van 25 en vier van 10. Het O. M. eischte vier jaar gevangenisstraf. DOODSLAG TE CUYK. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, concludeerde Maandag tot verwerping van het. cassatie-beroep van iemand, die door de rechtbank in Den Bosch wegens doodslag en berooving van B. Tap op 30 Juni 1930 te Cuyk, in vereeniging, was veroordeeld tot acht jaren gevangenis straf. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch had tot niet-ontvankelijk verklaring besloten. De Hooge Raad zal 5 Oct. arrest wijzen. NOGMAALS: ADVIES AAN TARWE- VER BOUWERS. In de Veldbode van 19 September j.1. heeft de heer Ir. O. J. Clevejinga, rijkslandbouw- consulent te Zutfen, een artikel gepubliceerd over fouten in de grondbewerking en enkele der voornaamste nadeelige gevolgen hiervan. In dit artikel wordt er met klem op ge wezen, dat het noodzakelijk is een goede ?;rondbewerking toe te passen om goede graan) gewassen te telen, omdat een goede er. gezonde ontwikkeling van het gewas in hooge mate afhankelijk is van een gunstige structuur van den grond. Hiertegen zal door niemand bezwaar kun nen worden gemaakt. Ernstige bezwaren moeten echter wel noodig worden gemaakt tegen de door den heer Cleveringa geuite meeningen, dat aantasting door voetziekte bij granen in hoofdzaak een gevolg zou zijn van een ongunstige structuur van den grond, en dat de voor vrucht voor het optreden van deze ziekte van weinig invloed is, zoodat bij de keuze van perceelen voor den verbouw van tarwe en rogge weinig rekening met de voor vrucht gehouden zou behoeven te worden. In het bericht No. 292 Advies aan Ttarwe- veibouwers heeft de Pplantenziekenkundigen Dienst er met nadruk op gewezen, dat de voorvrucht, en dit geldt vooral van tarwe en gerst, van zeer grooten invloed is op het op treden van de voetziekte en in dat bericht is het advies gegeven met de keuze van de per ceelen voor den verbouw van granen hier mede rekening te houden. De mededeelingen van den heer Cleveringa en zijn daarop ge grond advies wijken dus zeer sterk van het door ons gegevene af. Wij kunnen echter mededeelen, dat onze waarnemingen, die over een reeks van jaren loopen, en die van anderen zoowel hier te lande als in het buitenland, er zeer duidelijk op wijzen, dat het gevaar voor het optreden van voetziekte speciaal bij den verbouw van tarwe na tarwe of na gerst zeer groot is. Dat verbetering van de structuur van den grond mede kan helpen bij het verkrijgen van een goed gewas is zonder twijfel juist, zoodat het ook onzerzijds wenschelijk wordt geacht, dat aan dit deel van het advies van den heer Cleveringa de noodige aandacht wordt ge wijd. Maar wij achten het aan grooten twijfel onderhevig of het door toepassing van een goede grondbewerking maar met verwaar- loozing van een goede vruchtwisseling moge lijk zal zijn gewassen te telen vrij van voet ziekte. In verband daarmede handhaaft de Plan- tenziektenkundige Dienst zijn advies om het middel, dat in den strijd tegen de voetziekte, die vooral door den zich uitbreidende ver bouw van tarwe in toenemende mate optreedt, toegepast kan worden, n.1. geen tarwe te ver bouwen na tarwe, gerst, of rogge, voorshands niet te verwaarloozen. WARMENHUIZEN. Overzicht „C. V. V." De mindere aanvoer in deze week valt thans het best te bespeurer bij de Schotsche muizen. Slechts op Dinsdag werden nog ge wone muizen aangevoerd, welke verkocht zijn voor 6.80—7.20 per 100 K G. Op een paar andere dagen van deze week kon men nog drielingen muizen op de markt aan schouwen, doch dit was van weinig beteeke- nis. Deze drielingen zijn steeds nog voor den gewonen gangbaren prijs verkocht van f 7.10 tot 7.30 per 100 K.G. Het blijkt nu ook duidelijk dat de voorraad van blanke eigenheimers niet zoo belangrijk meer is. De hoogste noteering van deze week verschilt wel iets met die van de vorige week. Deze bedroeg in deze week 5.20 tegen 4.70 in de vorige week. De laagste notee ring was ongeveer gelijk. Ook de aanvoer van blauwe aardappelen is thans erg in den achtermiddag. Het lijkt wel of dit ook op de prijzen naaeelig gewerkt heeft. De op het einde van de vorige week in getreden daling in de prijs heeft zich in deze week niet mogen herstellen. De prijzen vari eerde thans van de 4.40— f 5.40 p. 100 Kg. De totale aanvoer aardappelen bedroeg deze week 8866 K.G. tegen 22350 K.G. in de j vorige week. De vorige week spraken wij den wensch uit, dat de beste prijzen van de slaboonen ge handhaafd zouden blijven. Deze wensch is in vervulling gegaan. Nog meer zelfs, de prij zen waren op Dinsdag nog aanmerkelijk hooger. Op genoemden dag werd betaald 19.3028 per 100 K.G. Op de andere dagen van deze week varieerden de prijzen van 20.4024.60 p. 100 Kg. cEen leelijk partijtje is Woensdag nog verkocht voor 17.90. Jammer, dat thans met deze goede prijzen de campagne van de slaboonen reeds grootendeels voorbij is. Aangevoerd werd in totaal 2343 K.G. tegen 2035 K.G. in de vorige week. Roode Kool. Tot heden is men er nog niet in geslaagd eenige verbetering in den handel van de roode kool te verkrijgen. De meeste partijen werden verkocht voor 0.60—0.80 per 100 K.G. Eèn enkel mooi partijtje uit gezochte kleine roode zijn j.1. Zaterdag nog verkocht voor 1.40 per 100 K G. De aan voer hiervan bedroeg in deze week 12850 K.G. tegen 5050 K.G. in de vorige week. De aanvoer van witte kool in deze week stond bijna gelijk met die van de vorige week. Deze bedroeg thans 184000 K.G. tegen 182575 K.G. in de week van 14 t/m 19 Sept De prijzen blijken een groote stabiliteit te hebben. De prijzen varieeren van den mini mum-prijs tot 0.70 per 100 K.G. Na lang wachten was de aanvoer van gele kool thans iets van beteekenis. Deze bedroeg in deze week 6025 K.G. Hoewel de prijzen niet best zijn, mag men ze toch niet rang schikken onder de slechtste prijzen. Groote gele worden verkocht voor 0.60080 en de kleinere van 11.30, er is zelfs nog een partijtje verkocht voor 1.60 per 100 KG. De aanvoer van dit product is thans zoo gering geworden, dat de handel hierin ge noodzaakt is op z'n lauweren te gaan rusten. Voor de nep is betaald 3.805; voor de drielingen 0.901.50 en voor de twee partijtjes uien 2 50 per 100 K.G. Aange voerd werd in deze week 5025 K.G. tegen 30300 K.G. in de vorige week. Slechts 50 stuks bloemkool (eerste soort) is verkocht voor 10.10 per 100 stuks. Ook in deze week waren wederom bieten aan de markt. Zij zijn verkocht voor 1 10 2.70 per 100 K.G. Deze aanvoer bedroeg deze week 675 K.G. tegen 1075 K G. in de vorige week. GEEN CURSUS. Naar wij vernemen, zal wegens onvoldoen de deelname de cursus voor tuinbouw te Eg- mondbinnen niet doorgaan. Getracht wordt nu te Egmond aan den Hoef een dergelijken cursus op te richten, waaraan dan ook leerlingen uit Egmond- binnen kunnen deelnemen. bedrag gekocht van iemand, die, naar achter af is gebleken, een valschen naam had opge geven. Zoodra de kooper van den gepleeg den diefstal in de Lakenhal kennis kreeg, heeft hij zich met de politie in verbinding gesteld, die het stuk in beslag heeft geno men. E>e dader is nog niet opgespoord. Hoe het mogelijk is geweest, dat het schil derij uit de Lakenhal werd gestolen, zonder dat het personeel hiervan iets heeft bemerkt? Het onderzoek daaromtrent leidde tot het volgende resultaat, meldt de „N. Rott. Crt De Harteveldzaal, waarin het schilderij hing, staat in directe verbinding met twee diagonaalsgewijze op die zaal uitloopende zalen, n.1. de Krönerzaal en de triptiek-zaal. Voor die zalen deed een suppoost dienst die op het knooppunt van de drie zalen het ge heel kan overzien, doch die de twee andere zalen niet voldoende kan controleeren, als hij zich midden in de derde bevindt. Voorts hing het thans gestolen schilderij achter een scherm, waarop met het oog op zijverlich ting een stuk van Van der Velde hing Bo vendien hing 't vlak bij de deur, die twgang geeft tot een gang, waardoor men den uit gang bereikt. Op het oogenblik dat de diefstal werd ge pleegd, waren er acht bezoekers in de Krö nerzaal: twee Duitsche dames, twee Fran- sche heeren, twee Fransche dames en twee Nederlandsche heeren. Een der twee laatsten bekeek in de Krönerzaal met meer dan ge wone belangstelling een groot Lucas van Leyden, maar doordat de overige bezoekers zich over de drie zalen verspreidden was het den suppoost niet mogelijk, dezen man vol doende in het oog te houden Het vermoeden bestaat nu, dat deze via de Krönerzaal de Harteveldzaal is ingeloopen, toen net deed alsof hij door de deur de gang inging terug is gekomen en daarna achter het scherm het stuk uit de lijst lichtte om het vervolgens on der zijn jas verborgen buiten het gebouw te brengen. De dief heeft het paneeltje door het om buigen van spijkers, uit de lijst verwijderd en het vermoedelijk in een actetasch verborgen Het schilderij is door de snelle en wellicht ruwe wijze, waarmee de dief heeft gehandeld, licht beschadigd. EEN ONAANGENAAM VERZUIM. Waardoor 120 arbeiders op straal zijn komen te staan. Men meldt aan het Hbld., dat Zaterdag middag te Waalwijk de poort van de fabriek van de N. V. Kleyberg en Pernot's Stoom- schoenfabriek „Hollandia" gesloten is en dat de honderdtwintig arbeiders dezer fabriek ontslagen zijn. De oorzaak hiervan is niet gelegen in de malaise, maar in een onaangenaam verzuim, door de firma gepleegd. Op 1 Juli j.1. hield de N. V. n.1. krachtens art. 2 harer statuten op te bestaan en de directie had nagelaten maatregelen ter verlenging te treffen. Het bestuur der N. V. heeft zich wel tot het departement van justitie gewend, maar dit was niet in staat onmiddellijk de fout, door de N. V. gemaakt, te herstellen. Het departe ment verklaarde zich bereid alle mogelijke medewerking te verleenen en zelfs een spoed- wetje te doen voorstellen, maar de bespre kingen tusschen de N. V. en het departement zijn nog niet geëindigd. Voorloopig blijven de deuren van de fabriek echter gesloten. NOG STEEDS MIJNEN IN DE NOORDZEE. Naar de Tel. verneemt, hebben eenige schippers van stoomtreilers zich tot den mi nister van landbouw, nijverheid en handel gericht met het verzoek, mede te werken tot het doen verwijderen van de Engelsche en Duitsche mijnen, die zich nog steeds op den bodem van de Noordzee bevinden. In het adres wordt gewezen op het gevaar van het leven van de opvarenden der visschersvaar- tuigen, alsook op de materieele schade die meermalen het gevolg is van een ophalen van dit oorlogstuig. Er worden n.1. nog ge regeld mijnen opgevischt. DE DIEFSTAL IN DE LAKENHAL TE LEIDEN. Het gestolen schilderij is terug, maar den dader heeft men nog niet. Het schilderij van Toorenvliet, dat Zater dagmiddag uit de Lakenhal te Leiden gesto len is, is Maandagochtend bij een kunsthan delaar in Den Haag teruggevonden. Deze heeft het stuk te goeder trouw voor een klein VEREENIGING VAN NEDER LANDSCHE GEMEENTEN. De Vereeniging van Nederlandsche ge meenten deelt in het Weekblad voor gemeen tebelangen mee, dat door en uit de bestuurs leden, vertegenwoordigende gemeenten met minder dan 15.000 inwoners, in de vacatures ontstaan door het aftreden van de heeren C Pais, burgemeester van Menaldumadeel, J. J. Talsma, burgemeester-secretaris van Ka- merik en Zegveld, en door het bedanken van den heer O. Jongbloed, burgemeester van Vries zijn benoemd tot leden van het dage- lijksch bestuur van genoemde vereeniging de heeren M. W. J. Coenders, burgemeester van Sittard, P. L. H. J. Lommen, burgemeester van Castricum en mr. W. F. F. baron van Verschuer, burgemeester van Beesd. BEKNELD GERAAD. Werkman zwaar pewnn* In de machine- en contructiefabriek van aJ firma Bruers-Doesburg te Teizelen werkman J. Peters met zijn rechterbeen tu? schen de persenwagentjes eeraakt mZi ui gevolg, dat het bra\ ffij freeg^LJr zware verwondingen. Per auto is hij naar het ziekenhuis te Blerik vervoerd. HOOFDREDACTEUR VAN DE „VELDBODE". Met ingang van 1 Nov. Ti B E. Kielstra. De heeren Leyeter Nypels, uitgevers van den „Veldbode" deelen mede dat met ingang van 1 November a.s. tot hoofdredacteur van dit blad is benoemd de heer Tj. B. E Kiel stra, oud-secretaris van de Zeeuwsche Maat- schappij voor Landbouw en tot 1 November a.s. directeur van de N. V Chili Salpeter Handel-maatschappij te Rotterdam. DE VECHTPARTIJ TE SCHOON- HOVEN. De gewonde overleden. De 19-jarige G. de W. die bij den ernsti- gen twist te Cnbouw bij Schoonhoven dooi een zijner vrienden met een mes in den buik en de borst werd gestoken, is gister tt Utrecht aan de bekomen verwondingen overleden. NED. JOURNALISTENKRING. Kunnen de r. k. lid blijven Een r.k. journalist heeft aan het bestuuj van den Nederlandsche Journalistenkring een schrijven gericht waarin wordt gezegd dat het hem een verkeerde opvatting lijkt t< meeuen. dat het besluit der bisschoppen d< verplichting meebrengt voor de Katholiek» leden van den N. J. K om het lidmaatschap van den kring op te zeggen Er is hier geei order gegeven, er is slechts een „wensch' uitgedrukt. Volgens de Katholieke moraaltheologie verplicht niet een wensch maar slechts eei bevel. Een zoodanig bevel is bijvoorbeeld vervat in de bekende uitspraak van preciet dezelfde bisschoppen tegen het lidmaatschap der Rotary. De schrijver wenscht lid te blijven van det Nederlandschen Journalistenkring, zoolang dat niet door een uitdrukkelijk verbod on mogelijk wordt gemaakt. DE ZUIDERZEEWERKEN. *jet Tweede Kamerlid van der Waerdeft beeft den minister van Waterstaat gevraagd: Is de minister bereid het advies van den Zuiderzeeraad, inzake het beheer van den Wieringermeerpolder en de uitgifte van de Zuiderzeegronden (waarvan melding wordt gemaakt in de Memorie van Toelichting bij de Begrooting-1932 van het Zuiderzeefonds), bekend te maken, opdat de Staten-Generaal zullen kunnen beoordeelen welke voorgestel de regelingen worden afgewezen? BEROOFD. Een zekere Tulp was, na eenige café's tl Groningen bezocht te hebben, in het Win- schoterdiep aldaar terecht gekomen. Toen hi er na veel moeite was uitgehaald, bleek hi een portefeuille met 600 gulden te zijn kwij geraakt. Hij herinnerde zich nog, dat een zekere J. B. uit Hoogezand zich gedurende den avond nog al met hem bemoeid had. Deze is vannacht van zijn bed gelicht en bleek in het bezit te zijn van het vermiste geld. Hij is ter beschikking van de justitie ge steld. MALAISE. De aardappelmeelfabriek Tonden te Foxt hol (gem. Hoogezand), van de N.V. W. A. Scholtens Aardappelmeelfabrieken te Gro ningen, is stopgezet en het geheele perso neel ontslagen. In verband met de inflatie in Engeland is de borstel fabriek N. E. F. A. te 's Hee- renberg (Geld.) tijdelijk stop gezet. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. De Koningin heeft gistermorgen weer eet» wandelrit langs de Kalfjeslaan gedaan. Prinses Juliana heeft het Scheepvaart museum bezocht. De koningin heeft een gift van 300 ge schonken aan het bestuur van het aanval- lingsfonds bij de afdeelingskas voor zieken- geldverzekering voor de werklieden van Werkspoor, met de bedoeling, dat het bestuur daarover kan beschikken in geyallen, waant» het reglement van het aanvullingsfonds niet of onvoldoende voorziet. 185. Och die arme moeder Oester! Ze heeft door den val een bloedneus gekregen, die haar flauw en duizelig maakt. En ondertus chen kijkt ze angstig om 'naar de overige leden van de Oesterfamilie. Waar zijn ze toch gebleven? 186. Vader Oester bevindt zich niet ver Maar de arme ziel is bij het wegrennen in konijnenhol gestapt en zijn rechterbeen 1 daarin zoo ver weg, dat hij de grootste m°e heeft om het weer terug te vinden. - iopPer® sjort hij en sport hij, maar het duurt een e tijdje voor hij zichzelf heeft bevrijdt»

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6