v< oor de zuinige Huisvrouw «li OOLIJItH OIXTIIlt* fJ!tovuidaal 'tlieuws Ü8imtetdand is het van belang te weten, dat slechts het beste derde deel van de fijnste soort haver tot Quaker havermout wordt verwerkt. Daarom heeft elke portie Quaker in verhouding tot den lagen prijs een verbazende voedingswaarde. WEGEN VOOR DOORGAAND VERKEER IN NOORD-HOLLAND. DE BEROEPEN TEGEN DEN AUTO BUSDIENST EGMOND AAN ZEE— IJMUIDEN. HEERHUGOWAARD. WESTWOUD. DE STREEK. UITGEEST. Wederom een brandje. EGMOND AAN ZEE. WINKEL. Onder groote belangstelling heeft dn ook de voorzitter, bleken zich daarvan niets te herinneren. De s e c r.-penningmeester, de heer de Boer, vond het vreemd, dat Utrecht van haar besluit geen kennis had gegeven aan het bestuur en stelde voor in 1932 te Meppel te vergaderen en voor 1933 Utrecht in prin cipe aan te wijzen. De voorzitter wilde Utrecht liever be schouwd zien als plaats waar men bijeen zal komen, als er geen andere plaatsen zijn, waar men zulks wenscht. Spr. stelde vast, dat het daar altijd goed is. De afgevaardigde van Baarn vroeg ook eens om zijn plaats met haar mooie omstre ken te willen denken. Besloten werd in 1932 naar Meppel te gaan. Stemmen van vertegenwoor digers van andere vereenigin- gen. Den heer L. J. van Wijk (Ned. Bijbelge nootschap) wag het een genoegen aanwezig te kunnen zijn en zei, dat het Genootschap zeer groot belang stelt in de Zondagsschool- vereeniging. Er is daartoe ook een Jeugd commissie ingesteld, die jaarlijks tegen Her vormingsdag aan de Zondagsscholen boek jes uitreikt. Spr. vroeg om meer leden daar voor en meerdere aanvragen om de boekjes en beval het Genoodschap bij de vereeniging aan. Devoorzitter hoopte ook voor de toekomst op goede samenwerking. De heer De B o e f t (Geref. Zondags- schoolvereeniging) meende dat de jaarver gaderingen van beide vereenigingen noodza kelijk door eikaars afgevaardigden dienen te worden bezocht. Zij dienen elkaar te zoe ken en te streven naar samenwerking, met behoud van elks principe. Hij feliciteerde de Vereeniging met haar 65e vergadering en hoopte hierover rijken zegen. De voorzitter dankte voor dit woord en zag daarin een aanwijzing voor de veree niging om de hand in eigen boezem te steken en kleine geschillen op zij te zetten. Mej. Spoor (Verbond van Ned. Meis- jesvereeniging) bracht gelukwenschen over van dit Verbond en beval in de aandacht der Vereeniging speciaal aan het Driehoekver- bond van genoemd Verbond, om de kinderen te behouden. Spreekster vestigde de aandacht er op, dat haar Verbond internationale ver bindingen heeft ook inzake het vredeswerk. De voorzitter was erkentelijk voor het woord van mej. Spoor en stelde vast, dat het noodig is de kinderen ook na den Zondags schoolleeftijd te behouden. Daartoe is het ge noemde Verbond een prachtig middel. De heer O r s k o t uit Dordrecht dankte voor de uitnoodiging deze vergadering bij te wonen. Hij wees op de groote waarde van bidstonden voor het Zondagsschoolwerk, aan welke samenkomsten men vooral in Dor drecht veel waarde toekent. De secretaris antwoordde, dat het aan den steun uit Dordrecht, uit de Vereeni ging zelf dus, is te danken dat het orgaan over deze kwestie een en ander schreef. Medegedeeld werd, dat een antwoord- telegram was ontvangen van den heer Hart- hoorn, waarbij hij tevens een groet uitsprak aan den heer Bijl. Hierna werd d* vergadering geschorst tot hedenmiddag. De aantrekkelijkheid van den Bijbel. De middagvergadering was al even druk bezocht als de ochtendbijeenkomst en toen de voorzitter de bijeenkomst weer heropende, was geen plaatsje meer onbezet in de ruime dancing van de Harmonie. Slechts enkele mededeelingen gingen aan de rede van ds. Eggink uit Rotterdam, die over bovengenoemd onderwerp zou spreken, vooraf en toen nam ds. Eggink de plaats in van den voorzitter en begon. Spr. wilde trachten aan te toonen, dat de Bijbel het meest aantrekkelijke boek van alle te, maar dat die aantrekkelijkheid niet steeds in die mate genoten wordt, als men zou wil len wenschen. Zeker, de godvruchtigen van alle eeuwen hebben den Bijbel steeds met het hoogste genot gelezen, mede, omdat zij wisten, dat dit Boek de groote en blijde Boodschap bracht. Maar als een vreemde ling de Kerk binnen komt en hoort, hoe de voorlezer een gedeelte uit den Bijbel voor leest met een effen en strakken blik,'dan moet het dien vreemdeling wel moeilijk vallen, om tot de conclusie te komen, dat er zoo'n blijde Boodschap wordt verkondigd. Dat moet anders worden, want de Bijbel te en blijft het heerlijkste, het aantrekkelijkste boek van alles; Hij onderricht, inspireert, troost en sterkt. En de vreugde wordt ver hoogd, als wij den inhoud nader hebben leeren kennen en ontdekt hebben, hoe mooi ook het proza en de poëzie is, die de Bijbel bevat. Wanneer het waar is, dat het Bijbellezen verminderd is, dan komt dit misschien, om dat men zoo vaak den Bijbel leest als een soort piicht, het lezen als een onderdeel van zijn dagtaak beschouwt en niet het genot vindt, dat de Bijbel bevat. De oorzaak daar van is. dat men den Bijbel leest met een be paalde tonaiie. of omdat men den Bijbel ge bruikt voor het lezen van bepaalde teksten e.d Hoewel spr. de waarde van deze teksten niet wilde ontkennen zal men toch niet op deze wijze het hoogste genot vinden van dezen Bijbel. Men moet een geheel boek uit den Bijbel aandachtig lezen, men moet be seffen waar het den schrijver om te doen is geweest, opdat men bereikt, het innerlijk karakter er van te leeren. Een uur ongestoord achtereen lezien vormt het begin van het genot van het Bijbellezen. Maar dan niet den Bijbel doorwerken van begin tot het einde, iederen dag een hoofdstuk, maar telkens een onderdeel nemen, een bepaald boek, een be paalde geschiedenis. Wie op deze manier leest en zich op de hoogste stelt van de bedoeling van den schrijver, die geniet er van als van geen ander boek ter wereld. Vervolgens trachtte ds. Eggink door voor beelden aan te toonen. hoe rijk de Bijbel is. Allereerst noemde hij het Nieuwe Testament, en verzekerde, dat in de zoo bekende Evan geliën steeds weer iets nieuws staat, dat den lezer vet rassen zal. hoe goed hij ook meende den inhoud te kennen. En als men zich weet te verplaatsen in de gedachte van den schrijver en in de omstandivlwlen waarin deze Verkeerde, dan zullen deze geschriften Verlangt uitdrukkelijk de geel-blauw-roode origineele pakken met den bon voor zwaarverzil- verd tafelzilver. De inhoud van het tegenwoordige groote Quaker- pak is 5 ons netto. nieuwe beteekenis krijgen. En steeds weer zal men nieuwe, kleine details ontdekken, die men vroeger las. zonder dat ze eigenlijk tot nadenken stemden. Zoo ging spr. door. Hij noemde de ge lijkenissen, hij noemde deelen uit het Oude Testament en wees er nog op, dat hl dezen tijd de kinderen door het Bijbellezen Als 't ware dingen leeren en van toestanden hooren, die zij niet kennen in de steden, waar zij wonen. Zij hooren van de land bouw, van rivieren, van dieren, van boomen, van palmen, enzenz. En uit alles blijkt, welk een voorrecht het is, om uit dat Boek aan de kinderen te mogen vertellen. Na de rede van os. Eggink werd gelegen heid gegeven, om enkele vragen te stellen en daarbij bleek, dat een der grootste moeilijk heden was bij het lezen, dat de Bijbel nog steeds in het Nederlandsch van de 17de eeuw gedrukt wordt; waarop de heer H. de Boer. sccr. der Vereeniging, opmerkte, dat een vergadering van bijbelgenootschappen 5 jaar geleden besloot, om een nieuwe vertaling te brengen, zoodat men binnen niet al te lan gen tijd een bijbel zal kunnen lezen in de Nederlandsche taal van de 20sre eeuw. De voorzitter sloot daarna de vergadering met een woord van dank tot allen, die mee gewerkt hebben, om deze bijeenkomst te doen slagen. Na het zingen van een lied en het uit spreken van een dankgebed ging de ver gadering uiteen. Nadat verschillende leden een wandeling gemaakt hadden door de stad en de Hout, verzamelden allen zich weer in de Harmonie voor een gemeenschappelijken maaltijd en daarna trok men naar de Groote Kerk, waar een avondsamenkomst werd gehouden en waar ds. J. C. Koningsberger van Amster dam en ds. H. J. Hak van Alkmaar het woord voerden, dat afgewisseld werd door orgel spel van den heer K. Pieket-Weeserik. Tot predikant bij de geref. kerk te Zuid- wolde (Gr.) is benoemd ds. J. R. Hommes, hulpprediker te Breezand. De teekenschool van de afd. Winkel der Vereeniging tot verbetering van het Vakon derwijs werd Maandagavond geopend in tegenwoordigheid van den burgermeester dezer gemeente, bestuursleden en leeraren. HeLaantal leerlingen is aanvankelijk 12, komende uit de gemeente Winkel, Barsinger- horn, Oude- en Nieuwe Niedorp. Door verschillende sprekers werd op het belang van dit onderwijs ernstig gewezen en trouwe deelname aanbevolen. i iii 'i In het verslag inzake den aanleg door de provincie van wegen voor doorgaand ver keer wordt o.a. het volgende meegedeeld. Omtrent de verbetering van het Guispad is na zeer langdurige onderhandelingen over eenstemming met de gemeente Zaandijk be reikt.- Het werk is tegelijk met het werk aan een wegvak van den weg HembrugLimmen opgedragen. Met de uitvoering is inmiddels aangevangen. De onderhandelingen met de Halerbroek of Kalverpolder omtrent den aanleg van het wegvak door dien polder hebben kortgeleden tot een bevredigend resultaat geleid. Met den aankoop van dc- berioodigde ter reinen in de Wijde Wormer is een aanvang gemaakt. Tracé BeverwijkUitgeest. Voor het ge deelte tusschen het Assumerlolhek en Uit geest heeft men beschikking over de noodige perceelsgedeclten voor verbreeding van den weg. Aangezien in verband met de ekctriii- catie van de spoorlijn Amsterdam—Alkmaar in den verbreeden weg kabels moesten wor den aangebracht van het provinciaal electn- eiteitsbedrijf, is de uitvoering van het grond werk zooveel mogelijk bespoedigd. In het bebouwde gedeelte nabij Uitgeest is de weg ontworpen met twee trottoirs. Op het zuidelijk wegvak, dat reeds bij de provincie in beheer is, is een fundeering met deklaag aangebracht. Het maken van deze fundeering is inmiddels voltooid Nu onlangs inet het gemeentebestuur van Uitgeest een bevredigende regeling is getroffen over het overnemen van hei noordelijk gedeelte van dezen weg. zal de afwerking ook van dit wegdek spoedig ter hand kunnen worden genomen. Tracé AlkmaarSchermerhornde Hulk. Omtrent de kwestie van de verdieping van de vaargeul op het Aikmaardermeer is een op lossing gevonden, zoodat dit werk thans kan worden uitgevoerd m combinatie met de verbreeding van den weg langs de noord zijde van de Noordervaart in dc Scheimeer. Aangezien dit werk gepaard zal moeten gaan met het dichtspuiten van het meest westelijke gedeelte van de Noordervaart, is met de N.V. Overtoom Omva' een regeling getroffen omtrent het stopzetten van de ex ploitatie van haren overhaal Toen het in den loop van het verslagjaar bleek, dat de bedoelde overeenstemming nog wel eenigen tijd op zich zou laten wachten, is. om verder uitstel te voorkomen, de verbreiding van het gedeelte van den weg langs de Noordervaart tusschen den Oterleekweg en Schermerhorn ondershands opgedragen voor f 92 880 De verbreeding geschiedt voor dat gedeelte met zand, dat van hooggelegen landerijen te St. Pancras per vrachtauto wordi aangevoerd. Er bestaat gegronde hoop. dat de onder handelingen met het Waterschap te Beemster spoedig tot een bevredigend resultaat zullen leiddi Tracé Koedijk (Noord)Aartswoud Wat het technische gedeelte van het plan van den weg door den Polder Geestmerambacht be treft, welk plan, wat het tracé aangaat, trou wens vrijwel overeenkomt met hetgeen be- langhebben in 1923 zelf hadden willen doen uitvoeren, is nagenoeg overeenstemming bereikt, terwijl er met bijna alle eigenaren van de benoodigde perceelen en perceelsge deelten overeenstemming is verkregen. Door een commissie uit de belanghebbende gemeente- en waterschapsbesturen voorge stelde verdeeling van de aan dt provincie te verstrekken bijdragen heeft echter de in stemming van de betrokken lichamen niet kunnen verwerven. De onderhandelingen worden inmiddels voortgezet. Met het Staatsboschbeheer is een rege ling getroffen omtrent het ontkenen van zand uit de Schoorlsche duinen, zulks in de eerste plaats met het oog op de uitvoering van bovenbedoelden weg. In de verslagperiode werd aangevangen of voortgegaan met het maken van plannen voor de overbruggingen van: de Koogerslutesloot, de Tuinsloot, de Zaandijkersluissloot, de Noorderwatermolen- sloot en de Ham in den Ham in den ontwor pen weg HembrugLimmen: een negental slocten in den Polder Geest merambacht in den ontworpen weg Koedijk- Noord-Scharwoude—Niedorper Verlaat. De plannen van de meeste van deze brug gen zijn gereed of zoo goed als gereed. De uitvoering wacht deels op overeenstemming met de eigenaren van den ondergrond, deels op het gereed komen van de ter plaatse te maken grondverbeteringswerken. Met de bij den bouw van die bruggen be trokken waterschaps- en gemeentebesturen werd overeenstemming bereikt omtrent de plaats en de doorvaartwijdte en doorvaart- roogte dier bruggen, behalve over twee bruggen in den polder Geestmerambacht. Met den aankoop van fundeeringsmateriaal voor wegverharding wordt op dezelfde wijze als in vorige jaren doorgegaan. Van het ruim 310 K.M. lange net van pri maire wegen is thans 222 K.M. in voorbe reiding, 48 K.M. in uitvoering en 40 K.M. voltooid. In het verslagjaar waren 29 bruggen in uitvoering. Voltooid zijn 44 bruggen. Voor aankoop van gronden is tusschen 1 September 1930 en 1 September 1931 uitge geven 233,310.48. Het totaal der aanneemsommen van de sedert 1 September 1930 opgedragen werken en leveringen bedraagt 2.856,855.63, ter wijl totaal is uitgegeven 2,794,492.10. Bij Kon. Besluit is beschikt op de beroepen ingesteld door J. M. v. Geelen, autobus dienst-ondernemer te Heiloo, C. de Graat eti M. WijkerDekker en Jon Gul, allen te Eg- mond aan Zee, tegen de beschikking van Ged Staten van Noord-Holland, waarbij aan C. Bellekom te Bergen vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobus dienst van Egmond aan Zee naar IJmuiden en terug. Het bestreden besluit is gewijzigd in dien zin, dat het vervoerverbod zal luiden als volgt: het is den ondernemer verboden: a. te rijden in de richting naar IJmuiden bij de Noordelijken spoorwegovergang te Castricum nabij de Tuindorpbuurt en verder reizigers in de autobus op te nemen, b. rijdend in de richting naar Egmond aan Zee te IJmuiden Willemsplein en verder reizigers voor vervoer niet verder dan de Noordelijkste spoorweg overgang te Castricum nabij Tuindorpbuurt in de autobussen op te nemen. Van het overige zijn de beroepen onge grond verklaard. SCHERMERHORN. Onder groote belangstelling werd Dins dag door den heer Klerk en echtgenoote hun 50-jarig huwelijksfeest gevierd. De heer Klerk en zijn vrouw zijn nog zoo flink, dat zij bei den nog hun werk kunnen verrichten. De man neemt nog geheel alleen zijn boerde rijtje waar en de vrouw haar huishoudelijke bezigheden, benevens nog een winkel. Het was gister voor hen recht aangenaam met hunne kinderen een zoo groote belang stelling te ontvangen. Dinsdagavond vond de algemeene ver gadering van de plaatselijke afd. van het Witte Kruis plaats in café Wester onder voorzitterschap van den heer Molenaar. Bij monde van den voorzitter werd dank gebracht aan het gemeentebestuur voor de verhoogde subsidie, die na dit jaar 20 cent per inwoner zal bedragen en voor de Inrichting van het oude raad huis voor hoogtezonlokaal. Bij de bespreking beschrijvingsbrief algemeene vergadering vroeg de heer de Jong of het wel aanbeveling verdiende, dat de heer Michels. die lid was >an het controleerend lichaam, tevens zit ting nam in het hoofdbestur. De heeren Van Slooten en van Schalck meenden, dat dit een persoonlijke kwes tie voor den candidaat zelf was, en dat in vele gevallen gebleken was dat een dergelijke samenvoeging van func ties de vlotte afwerking der zaken be vorderde. Nadat nog besloten was zoo mogelijk in twee der drie oper. gevallen plaatsen candidaten van het platteland verkozen te krijgen, werd den afgevaardigden ver der vrij mandaat gegeven. Op een paar vragen gaf de heer Spie- rings nog eenige inlichtingen, omtrent de werking van het Oranjekruis, waar over dr. Mijnlieff in de algemeene verga dering een inleiding zal houden en over d^ exploitatie der verschilleiide sanat> ria van het Witte Kruis. AL afgevaardigden naar de algem. v gadering werden aangewezen de heer Hoogland (pl.verv. dr heer Geuse broek) uit het bestur en de heer de Jong (pl.verv. de heer Hartog) uit de leden. Bij de rondvraag gaf de opmerking van Zr. Smit dat zij in geen drie maan den salaris had ontvangen aanleiding tot allerlei besprekingen. De voorz. betreurde het dat de heer Scholten de laatste dagen door droeve familieomstandigheden uit de gemeente was, daar anders deze zaak haar beslag zou hebben gekregen, aangezien in de laatste bestuursvergadering besloten was, dat eenige leden van het bestuur voor een bij de boerenleenbank op te nemen crediet persoonlijk borg zouden blijven. Hij weet den treurigen gel del ij ken toestand der vereeniging v.nl. aan t groote tekort der afd. tuberculosebestrij ding gedurende het laatste boekjaar en etn daarmee gepaard gaand ong woon lang uitblijven der regeeringssubsidie. Verschillende stemmen gingen uit de vergadering op, daar algemeen de opinie was, dat aan dezen toestand op de een of andere manier een einde moest komen. Besloten werd nogmaals een actie te voeren om tot aansluiting van alle in woners te komen en in verband daar mede het boetestelsel te verhoogen en dit voor de beide klassen resp. op 10.— en 25 te brengen. Nadat nog een opmerking van den heer van Schaick over uitleening en te rugbrengen der verplegingsartikelen was beantwoord, sloot de voorz. onder ecu woord van dank deze zeer geani meerde vergadering. De directie der Coöp Zuivelfabriek „Eureka" heeft den uitbetalingsprijs der melk over 't laatste tijdvak vastgesteld op 5.75 per 100 K G. of 5 92 per 100 L. melk gemiddelde noteering. Met den handel in sluitkool gaat het nog steeds slecht. De ontreddering van de buitenlandsche valuta dooft alle lust om iets voor export te ondernemen. Het brandweercorps komt de laatste weken wel in actie. Het is nu al reeds binnen betrekkelijk korten tijd de vijfde maal dat we commandant Peperkamp den strijd met het vuur zien aanbinden. Gehoel onverwachts zag de heer Mei ten Maandagavond dat de bij zijn bak kerij staande schuur, die geheel gevuld is met houtmot, in brand stond. Aan blusschen viel niet te denken, zoodat al spoedig de brandweer gealarmeerd werd, die dan ook wel ten tooneele ver scheen. Weldra waren er eenige slangen op de waterleidingbuizen gekoppeld en werd er veel water gegeven. Gelukkig wist men den brand alleen te beperken tot de schuur, zoodat het woonhuis met bakkerij en winkel behouden bleef, be houdens natuurlijk de bekomen water schade. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Verzekering dekt de tchade. De heer Jb. Plaatsman, arbeiier bij de Ned. Spoorwegen alhier, is als zoo danig overgeplaatst naar Nijmegen. Het projectiel, waarvan we gister m !- ding maakten, was gevonden aan 't z g fortduin tusschen Bergen aan Zee en Camperduin. Het is Maandag door mili tairen tot ontploffing gebracht. De beschieting, waarvan het zonder twijfel afkomstig fs, had niet plaats in 1916, maai in Juni 1917. Floraliatentoonstelling plaats gehad Bloemen, planten en vruchten waren in groote getale ingebracht en begupstigd door het mooie weer slaagde de optocht uitstekend. De tentoonstelling werd door pi.m, 1000 menschen bezocht. STOMPETOREN. Maandagavond vergaderde de vereeniging „Huisvlijt en Floralia" in café Kamsteeg al hier. De presidente, mevr. Kruimel, had gaarne gezien, dat de opkomst grooter was geweest slechts 30 leden waren aanwe n- Ontvangen was een schrijven van mej. Klein alhier, op wier lot de hoofdprijs der verloting was gevallen. Het bestuur had den indruk gekregen, dat het bezoek aan de ten toonstelling niet zoo druk was geweest als vorige jaren. Waarschijnlijk zijn de tijdsom standigheden hiervan de hoofdoorzaak. Ver volgens deelde mevr. Kruimel iets mede over de ontvangsten en uitgaven in het afgeloopen jaar en welke plannen bestaan voor den a.s. winter: O.a. zal ook gelegenheid worden ge- ontvangen in net penningmeesteres, uitgebracht van zal met hare be- nagezien w«rden geven om onderwijs te weven. Daarna werd door de mej. B. Klomp, verslag haar beheer. De rekening scheiden te gelegener tijc door mej. G. Groenwoudt en mej. A. K'aüs, die daartoe door de presidente werden uitg-e- noodigd. Aan mej. Klomp werd dank gey zegd voor hare vele werkzaamheden. Over het vervullen der vacatures in het be stuur werd eenige discussie gevoerd. Verschil lende leden konden zich niet vereenigen met hetgeen het bestuur voorstelde. Het resultaat der besprekingen was, dat herkozen werd mevr. Huyser van Reenen en gekozen de heer J. Schuuring en mevr. Klaasse Bos, in de plaats van mej. B. Klomp en mevr. Zwiep, die zich niet herkiesbaar stelden. Bij de rondvraag kwamen nog enkele din gen van ondergeschikt belang ter sprake^ waarna de vergadering met dank aan allen' door dc presidente werd gesloten. Het voor nemen is, met de werkzaamheden weder te beginnen Maandag 19 October e.k., 's av, 7 uur, in café Kamsteeg. VERZET TEGEN DE SALARIS- KORTING. Een comité van actie benoemd. Dinsdag kwamen te Amsterdam bijeen de besturen der Centrales van Overheidsperso neel, vertegenwoordigd in de Centrale Com missie voor georganiseerd overleg in ambte narenzaken. De besturen waren eenstemmig van oordeel, dat de salariskorting niet te aanvaarden is. Besloten werd een „Comité van Twaalf" te stichten dat de leiding der actie op zich za! nemen. In dit comité namen de volgende cen trales zitting: Permanent Comité van Christ. Organisaties van Personeel in Publieken Dienst; Centr. van Hoogere Rijksambtena ren; Comité ter behartiging van de alg. be langen van Overheidspersoneel; R. K. Cen trale van Burg. Overheidspersoneel; Centra le van Vereenigingen van Personeel ic '8 Rijks diensten; Centrale van Ned. Over heidspersoneel. NA HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Dankbetuiging van de koningin. Bij het vertrek der koninklijke familie uit Amsterdam heeft de koningin den burgemees ter verzocht, aan hen, die gedurende het jongste bezoek, zoowel op den openbaren weg als elders op de meest ondubbelzinnige wijze van hun aanhankelijkheid aan ons vorsten huis hebben doen blijken, harer majesteits warmen dank te willen overbrengen. De ko ningin verklaarde, ten zeerste onder den in druk te zijn van, en deel te nemen in het leed, dat een groot deel van de burgerij der hoofd stad door de ongunst der tijden heeft getrof fen. PRINSES JUL1ANA NAAR ENGELAND? Als gast op de bruiloft van Lady May LcLTibridge. Volgens de Engelsche bladen zal prinses Juliana tegenwoordig zijn bij de huwelijks plechtigheid van lady May Camoridge, doch ter van den earl van Athlone en prinses Alice. Naar men weet is lady May een nicht van de koningin van Engeland en een achter nicht van onze koningin-moeder. Het huwelijk van lady May met kapt. Henry Abel Smith zal den 24en Octobei te Balcombe (Sussex) worden ingezegend. 187. De jongens in de boom stellen het ook niet al te best. Otto verloor op een zeker oogenblik zijn evenwicht en plofte uit den boom naar beneden. Oscar viel ook van de schrik, maarhij bleef aan een punt van zijn broek hangen. O, o, hoe lang zal die stof hou den? 188 Maar niemand heeft erg in den armen wan er ls inmiddels iets veel ergers g«- vfiirM* crjt* kee*e in an*st uiteen e> heeft het onbewaakte kampvuur om zie ..een gegrepen. Hoog laaien de vlammen opeens op. O, o, wat zijn allen nu verschrikt.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6