„ARNHEM" DE OOM.!!* E O EST Onze Jiol £and: eu Jmui&mm L'Binnenland AFDEELING „URSEM", HOLLANDSCHE MIJ. V. LANDBOUW LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ dreigende werkloosheid. korting op de salarissen nog een courantenbezorgers. staking te den haag. brandspuithui3 te Grootschermer en als vo ren gezegd, in het raadhuis. Overwogen wordt, ook te Driehuizen een yerbandtrommel te doen plaatsen. NOORESCfcARWOUDE. 40-jarig bestaan drukkerij Fa. J. Keizer. Donderdag was het 40 jaar geleden, dat de drukkerij der Fa. Keizer alhier werd op gericht. Dit heugelijk gebeuren werd in intiemen kring herdacht, toen de familie en het perso neel 's middags ten kantore der firma aan wezig was. Het kantoor was voor deze ge legenheid keurig versierd. Eenige woorden van waardeering en sym pathie werden gericht tot de beide firman ten, in het bijzonder tot den oudsten firmant den heer J. H. Keizer door \uen de zaak werd opgericht en die thans wordt bijge staan door zijn zoon den heer J Keizer. Namens het personeel werd een mooi eikenhuoten schrijfbureau aangeboden, ter wijl door de familie voor een fcijpassenden stoel was gezorgd. Door de keeren kantoor houders van Oudkarspel, Zuidscharwoude en St. Pancras als agenten der firma, was een mooi schilderij (een stilleven) aangeboden. Verder waren nog vele bloemstukken aange boden door plaatselijke vereenigingen en particulieren. t Na afloop van deze plechtigheid bleven familie en personeel nog geruimen tijd ge zellig bijeen. HEERHUGOWAARD. Als een bijzonderheid kan zeker gelden, dat door den algemeen in de gemeente be kende Jan Groot, de jager, heden vo:r ue 50e maal een groote jachtakte in ontvangst werd genomen. Wel zijn de tijden voorbij dat de ,heer- skippen" met hun kornuiten in de bosschen de Waard hun drijfjachten hielden, van ABP m h waarbij door menigeen als opjager van het wild een extra daghuurtje werd verdiend en voor een enkele dag de anders zoo rustige landelijke stilte werd verbroken door dave ring van stemmen, gefluit en hu-hu geroep, wel trekken deze fleurige stoeten van weleer niet meer langs den Middenweg, aangegaapt en nagestaard door de belangstellende schooljeugd, als zij beladen met wild des avonds in vroolijke stemming huiswaarts keerden, maar nog altijd zwerft Groot als de jachttijd is aangebroken door de velden en speurt zijn oog langs den walkant, of nog niet een enkel snipje in wilden zigzaglijn zal opvliegen, of nog niet hier en daar het „haas", waar reeds lang melding van ge maakt is, plots uit zijn leger zal opschrikken, en onwillekeurig roept zijn lange, martiale verschijning weer gedachten aan dien gou den tijd voor alles wat jager was, of zich met de jacht bezig hield, op. Laten we daarom hopen, dat deze bijna 73-jarige ook wederom het volgend jaar zijn akte weer komt halen. Als hij heen gaat zal in onze gemeente verdwijnen de laatste levende herinnering aan hen, die ni hun goeden tijd volop aan dit 'even hebben deelgenomen. WIERINGERWAARD. Donderdagavond vergaderde de afd. Wie- ringerwaard Het Witte Kruis onder leiding van den heer C. Haringhuizen. Medegedeeld werd, dat dank zij de vele bemoeiingen van den oud-voorzitter, den heer Jb. Kaan Kz aan de Nieuwesluis een zeer goede zwem- gelegenheid is gekomen. Hoewel niet ideaal werd er toch deen zomer druk gebruik van gemaakt. De kosten van uitbaggeren hebben bedragen 680 90; het maken van een loop plank enz. 85.27. Dit laatste bedrag kan uit eigen middelen worden betaald, doch voor het eerste is een leening gesloten tegen 4 1/4 rente met een aflossing van minstens 50 per jaar. De heer Jb. Kaan werd bereid gevonden 'dit geld te leenen. Dan deelde voorzitter me de dat er een verstelbaar bedtafeltje is aan gekocht, waarvan de kosten 22 zijn. Door het hoofdbestuur van 't Oranjekruis zullen meldingsposten en telefoonposten wor den geplaatst. In de meldingsposten zijn ver- bandtrommels geborgen zoodat meer spoedi ge hulp bij eventueele ongelukken aanwezig is. De telefoonposten zullen dag en nacht geopend zijn. Van de afd. Helder is een voorstel ingeko men om op de algemeene vergadering te be sluiten dat voor huisverzorging 50 uit d Hoofdkas zal betaald worden. Dit punt staat niet op de agenda vermeld, zoodat het eerst urgent verklaard moet worden. Als commissieleden voor het nazien der rekening werden gekozen de heeren J. Koo- men, Jb. Kaan Kz. en K. Zander. Als afgevaardigde en p'aatsvervangend naar de op Dinsdag te houden algemeene vergadering werden gekozen resp. de heeren W Bron en J. Speets. Bij de behandeling van den beschrijvings brief werd aan den afgevaardigde vrij man daat geven. Voor de verkiezing van hoofdbestuursle den werd van uit de vergadering den wensch te kennen gegeven zooveel mogelijk uit het platteland te kiezen. Het platteland moet he: altijd tegenover de steden afleggen. Daarna sluiting. Nadat door het bestuur onzer afdee- ling in samenwerking met het bestuur van de R. K. Land- en Tuinbouwbond, afieeling Ursem, door circulaires aan de Gemeenteborden was bekend gemaakt, dat bij genoegzame deelname dezen win ter in onze gemeente een cursus in bloembollencultuur zou worden gegeven en dat te doen einde de heer Hazeloop, rijkstuinbouwconsulent, Dinsdag September in café „De Landbouw in lichtingen zou verstrekken over dezen cursus, waren op dien avond een aantal belangstellenden present. De bijeenkomst werd geopend door den heer Buis, die hartelijk welkom heette de heeren Hazeloop en van Stij- geren, tuinbouwvakonderwijzer te Hei- loo. In zijn inleiding deed de voorztter uit komen, dat de poging van het bestuur om dezen winter een cursus over bloem bollencultuur te organiseeren een ge volg is van de groote belangstelling, die verleden winter bestond voor een lezing over dit onderwerp, toen door den heer Kuiper van Hoorn gehouden. Gezien de groote malaise, vooral ook in de tulpen cultuur, was het wel met eenigen schroom dat het bestuur besloot dezen cursus te doen geven en spreker wilde hopen, dat zich voldoende deelnemers zullen opgeven. De heer Hazeloop begon met te zeggen, dat het zeer goed gezien was van hei be stuur om een cursus in bollencultuur te geven. Juist in een tijd als deze, waarin de teelt van bollen niet of nauwelijks loonend is, komt het er op aan, om met de minst mogelijke kosten het grootste rendement te bereiken. Onder minst mogelijke kosten bedoel de spr. niet op alles en nog wat bezuini gen, maar b.v. niet meer kunstmest geven dan 't gewas op een bepaalde grond noodig heeft, op de meest practi- sch? manier verschillende bewerkingen uitvoeren enz. Om dit te bereiken is noodig kennis van den bol en van de eischen die hij stelt aan verzorging, be mesting en bewaring. Verder deelde spr. mede, dat het leerplan dat hij voor zijn cursussen gebruikt, omvat 15 lessen, elk van 2 uren, dat het lesgeld 2.50 be- aagt en het aantal cursisten minstens 20 moet zijn, terwijl de minimumleeftijd door den minister op 21 jaar is bepaald. Het is dus een z.g. cursus voor vol wassenen. Door een der aanwezigen werd ge vraagd of ook de teelt van gladiolen, nar cissen en andere bolgewassen zal wor den behandeld. De heer van Stijgeren, die door den heer Hazeloop bij de vergadering was geïntroduceerd als de cursusleider, deel de hierop mede, dat hij 15 avonden noo dig had voor de handeliijg van „de tulp", doch dat hij wel enkele onderdee len van het leerplan als b.v. „trekken* en „vervroegen" vluchtig kon doorloo- pen, als van minder belang voor deze streek, om daarvoor in de plaats een of twee avonden vrij te maken voor de teelt van andere bolgewassen. Een der aanwezigen vroeg of het nog wel zin had rnet de tulpen door te gaan. Men loopt kans dat ze heelemaal waar deloos worden. Hiervoor bleek de heer Hazeloop niet bevreesd. De malaise in de tulpenhandel, was, afgezien van de we reldcrisis, toch gekomen, door de enor me uitbreiding van de cultuur. Het is juist nu een goede tijd om te beginnen, aan als duur zijn en daax'door komen doch de cultuur trekt altijd de menschen juist de slachtoffers. Van de gelegenheid om zich voor den cursus op te geven werd reeds door 15 personen gebruik gemaakt, terwijl meer dere namen van niet-aanwezigen ge noemd werden. De eerste lesavond werd bepaald op Dinsdag 6 October a.s. De les sen zullen worden gegeven in de o. 1. s. De voorzitter dankte daarna de hee ren Haaeloop en van Stijgeren, en sprak den wensch uit, dat de laatste een dankbaar gehoor zal mogen hebben en dat de cursisten leerzame en prettige avonden zullen doorbrengen. DE BEGROOTING-1929. Een groot voordeelig saldo. Blijkens de „voorloopige rekening van uitgaven en ontvangsten van Neder- landsch-Indië over het dienstjaar 1929, welke bij den Volksraad Js ingediend, sluit de gewone dienst van dat jaar met een voordeelig saldo van 7.673.045, zoo dat de uitkomst 12.361.893 gunstiger is dan de raming. De buitengewone dienst van 1929 sluit met een nadeelig saldo van 64.824.530, welke uitkomst 3.240.246 ongunstiger is dan de raming. De uitkomst van den geheelen dienst is dus ruim negen millioen gunstiger dan canvankelijk geraamd werd. DE GRATIE AAN SOEKARNO. Naar het „Nieuws" verneemt, zou het besluit van den gouverneur-generaal tot gratieering van ir. Soekarno ingaan tegen de ter zake ingediende adviezen van den procureurgeneraal en der straf kamer van het Hooggerechtshof. DE NOOD ONDER DE TUINDERS IN KENNEMERLAND. Te Beverwijk is een vergadering gehouden ter bespreking van de crisis op tuinbouwge bied en ter overweging van middelen om de noodlijdende tuinders in hun bedrijf te hel pen. Aanwezig waren, met een vertegen woordiger van het hoofdbestuur van den L. T. B. en den bondsadviseur, rector J. Kok, het Kamerlid Chr. v. d. Bilt, de burgemees ters van Beverwijk, Heemskerk en Castricum; de heer J. P. Nijssen vertegenwoordigde het gemeentebestuur van V'elsen. Voorts waren er besturen van verschillende afdeelingen van den L. en T. Bond. De positie van de tuinders werd uitvoerig besproken; wenschen werden geuit omtrent maatregelen, welke die kunnen verzachten Dinsdagmiddag 13 October zal een massa vergadering worden gehouden. - ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. In de afgeloopen week was er wel eenig verschil is prijzen te zien, doch zulke schom melingen in den prijs als in Beverwijk, kwa men niet voor. Zoo zachtjes aan begint de aanvoer van wintergroente meer op den voorgrond te komen, terwijl zomergroente schaarscher wordt. Opmerkelijk is dat hier een vrij vlugge handel in andijvie bestaat terwijl bijna overal deze groente in de ver drukking is, hoewel de prijs ook hier niet hoog is. Bloemkool werd in middelmatige en mooie kwaliteit aangevoerd, terwijl de kwa liteit van de andere koolsoorten weinig te wenschen overliet. Spinazie en postelein kwamen in kleine partijen ter veiling en de prijs was laag. Opmerkelijk is de mooie kwaliteit van sniiboonen (kasboonen) en dubbele boonen. De kwaliteit van druiven en meloenen gaat er niet op vooruit. De mooie kwaliteit peren en appelen was duur, afwij kende kwaliteit ging in prijs terug. Tomaten kwamen al heel e-g in de verdrukking, een verschijnsel als overal. JX anneer we ons dan ook bepalen tot een opsomming der prijzen, dan nemen we het gemiddelde over de afgeloopen week en den prijs van le kwaliteit. Andijvie gold 2 2.90, bloemkool 1012, gele kool 2 2.50, groene kool 3—4.50, roode kool 34.50, kropsla 11 50 per 100 stuks, postelein en spinazie 30—45 cent per kist, bospeen 5.50—8 per 100 bos appelen en peren 5.5010, druiven 20 25 per 100 pond, meloenen 20—25 cent per stuk. De totale eindindruk was dat de prijs der groente en fruit hier niet lager was dan elders, terwijl le s. hooger noteerde dan in Beverwijk en Haarlem, doch lager dan Amsterdans. BENZINE-VERBRUIK STIJGEND. Blijkens de „voorloopige rekening van uitgaven en ontvangsten van Ned.-Indië over het dienstjaar 1929, heeft de petro- leumacoijns in dat jaar bijna 31 mil lioen gulden opgebracht, zoodat de ra ming met bijna 3 millioen door de' uit komst werd overtroffen. In^ haar toelichting verklaart de re geering dat de raming voor 1929 5 54 mil lioen hooger was dan voor 1928, en wel in verband met een verwachte stijging als gevolg van het toenemend auto verkeer. Dit verkeer heeft zich in 1929 echter nog meer uitgebreid, dan de gunstige verwachting liet aanzien. Het aantal motor-voertuigen is namelijk van 1927 to, 1929 met 32.000 stuks gestegen. In 192 Swaren er 104.400 motorvoertuigen in Indië. Het benz'ne-verbruik nam toe van 158 millioen liter in 1927 tot ruim 240 mil lioen liter in 1929. omtrent deze aangelegenheid bekend wordt Het gemeentebestuur weet slechts, dat nog niet definitief beslist is of Hartogs fabrieken geheel of gedeeltelijk overgeplaatst zullen worden. Dze overplaatsing zou dan ge schieden, naar verluidt, deels naar Enge land. De beslissing berust bij de Unilever. Wanneer de fabrieken in haar geheel bui ten Oss zouden geplaatst' worden, zou de gemeente onvoorwaardelijk zeer noodlijdend worden. Deze overplaatsing zou dan ge- met werkloosheid getroffen, .ngezetenen zouden moeten opbrengen, zullen hun draag kracht stellig aanzienlijk te boven gaan De gemeente Oss alleen (dus buiten be schouwing gelaten wat rijk en provincie te dragen zouden krijgen) zou per jaar ten minste 150.000 meer werkloosheidsuitgaven krijgen, berekend naar een steunuitkeering, waarbij de hoofden van gezinnen 12 per week ontvangen. Het rijk zou in dit geval nog f 500.000 per jaar moeten uitkeeren. Zou de mogelijkheid bestaan, de menschen bij een werkverschaffing te plaatsen, wat de voorkeur verdient, dan zouden de kosten voor de gemeentekas zijn 177.000. Aan inkomsten wegens gemis van divi dend- en tantième-belasting en andere belas tingen zou de gemeente zeker 100.000 derven. Bij elkaar zou de gemeentelijke be grooting alleen reeds met 250.000 be zwaard worden. Vermeld dient hierbij, dat de gemeente Oss thans reeds 80 opcenten heft op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en dat zij daarbij gerangschikt is in de derde klasse. Die 80 opcenten brengen, volgens de in gunstige tijden opgestelde raming, 40.000 op. De woningbouwverenigingen zouden voortaan ook met aanzienlijke tekorten haar boekjaar moeten sluiten. Ook deze schade posten komen per saldo op de schouders van de gemeente. Wanneer Hartogs fabrieken uit Oss zouden verdwijnen, is ook de middenstand lam ge slagen. HET VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS EN DE KOERSDALING VAN HET POND STERLING. Gisteren heeft het Verbond van Neder- landsche werkgevers te Amsterdam een zeer druk bezochte vergadering gehouden van leden, die belang stellen in de problemen, die verband houden met de koersdaling van het Engelsche pond. In zijn inleidende rede verwelkomde de algemeene voorzitter, de heer H. P. Gelder man C.M.zn., den heer F. K. J. Heringa, chef van de afdeeling handel en nijverheid van het departement van arbeid, handel en nijverheid. Vervolgens schetste hij de moeilijkheden, waaronder de Nederlandsche industrieelen de laatste jaren gebukt gingen en de ernstige mate, waarin deze door de jongste gebeur tenissen in Engeland zijn verscheprt. Spr. verbond hieraan een waarschuwend woord voor alle verantwoordelijke personen en lichamen in Nederland om uit de ervaring in Engeland leering te trekken en mitsdien hier te lande tijdig de tering naar de nering te zetten. Het vertrouwen, door de Nederlandsche Bank in ons nationale ruilmiddel uitgespro ken, is ten volle gerechtvaardigd en moet in de toekomst gehandhaafd blijven. Daartoe mede te werken is zeker allereerst de plicht van de overheid, maar ook de industrieelen van Nederland moeten daartoe hun volle medewerking verleenen. doorn uit Den Haag, daartoe door het be- Daarna gaf mr. N. F. Visser van Ijzen- Nederlandsche jurisprudentie met betrekking stuur uitgenoodigd, een overzicht van de tot de afwikkeling van overeenkomsten, in vreemde valuta gesloten. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een levendig debat Den inleider werden verschillende vragen gesteld waarna de voorzitter kon constateeren, dat deze gedachtenwisseling tot verheldering van inzichten had bijgedragen. Nadat de heer Gelderman den heer Visser van IJzendoorn voor de door hem genomen moeite had bedankt, deed hij nog een be roep op de vergadering, om het bestuur in zijn onder de gegeven omstandigheden moei lijke taak te steunen, waarna de vergadering werd gesloten. waarborgt U en Uw gezin een onbezorgd» toekomst. MALAISE. Enkele textielfabrieken in den Gelderschen Achterhoek, welke tot heden nog geregeld doorwerkten, zagen zich genoodzaakt de werkzaamheden te beperken. Aan de ge huwde vrouwen werkzaam bij de firma Ten Hoopen te Neede, is ontslag aangezegd, en de firma Ter Weeme te Neede is voornemens voortaan twee weken in de maand te laten werken en haar nevenbedrijf te Borkulo te sluiten. ZAL OSS NOODLIJDEND WORDEN? De dreigende opheffing van Hartogs fabrieken, waarbij 1400 man betrokken zijn. De ramp, die voor de gemeente Oss dreigt, is aanzienlijk grooter dan die, welke zij te doorstaan kreeg door de stopzetting van Jurgens' fabrieken enkele jaren terug. Wer den daardoor circa 500 man werkloos, met de overplaatsing van Hartogs fabrieken zijn in totaal 1400 man gemoeid. Een direct ge volg hiervan immers wordt het stopzetten van een aantal andere bedrijven in de ge meente, die nagenoeg uitsluitend voor Har togs fabrieken werken, met name kisten fabrieken, drukkerijen enz. Het laat zich begrijpen, dat de bevolking van Oss met groote aandacht volgt hetgeen GOEDERENWAGENS ONTSPOORD. Oeringe materiëele schade. Bij het rangeeren van een goederentrein op het stationsemplacement te Veenendaal zijn Zaterdag vermoedelijk door het te vroeg overhalen van een wissel, drie goe derenwagens ontspoord, waardoor de hoofdlijn versperd werd. De juist aan komende trein van de richting Amersfoort kon niet doorrijden. Na ongeveer een half uur kwam een hulptrein van Kesteren, zoo dat passagiers en goederen konden worden overgebracht. De sneltrein van 1.50 werd te Kesteren opgehouden en moest de reis over Geldermalsen vervo'gen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor; de materieele schade is gering. MALAISE. Inkrimping van het bedrijf. De Ver. Kon. Papierfabr. der firma Van Gelder Zonen te Velsen hebben besloten de cellulosefabricage des Zaterdags stop te zet ten. De werklieden krijgen over de uren, waarin zij niet hebben gewerkt een schade vergoeding, gelijkstaande aan het halve uur loon. Loonsverlaging op de werven Evenals de christelijke en roomsch-katho- lieke organisaties hebben thans ook de afdee lingen van den Algemeenen Nederl. Metaal- bewerkersbond te Rotterdam en Schiedam de loonsverlaging van vijf procent, die verleden week op de Rotterdamsche scheepswerven is in werking getreden, aanvaard. ^.<?°r,rïen va' van het pond sterling zijn de moeilijkheden voor de Twentsche textiel industrie in hooge mate vermeerderd. Op de loopende contracten en de betaling over reeds lang geleden uitgevoerde leveringen worden zware verliezen geleden. In verband met de heerschende moeilijkhe- den is op „Rigtersbleek", een der grootste Twentsche textielfabrieken, aan een deel der wevers medegedeeld, dat zij den eerst vol genden tijd geleidelijk zonder werk zullen ko men. De directie hoopt, dat deze maatregel van tijdelijken aard zal zijn. De onderofficieren achten haar niet aanvaardbaar. De Vereniging van Onderofficieren „Ons Be.ang vergaderde op Vrijdag te Utrecht met vertegenwoordigers uit alle garnizoenen Uit de besprekingen bleek, dat de onderoffi cieren der landmacht de korting onbillijk en onnoodig achten en ook voor hen niet te aan vaarden. Gewezen werd hierbij ook vooral op de reeds opgelegde kortingen, waaronder tot zelfs van meer dan 30 pCt., de extra 5 pQ bij invoering Weduwenwet, de droeve bevor- deringskatsen en den uitzonderlijken maat* regel van bevordering zonder toekenning van jaarwedde. Besloten werd. een krachtige actie te voe ren tegen deze salarisvermindering. Een plan van actie werd besproken en om der algemeene instemming vastgesteld. N.V. NED. HANDELS- EN LAND- BOUWBANK. Oeringe verliezen vCrwacnt. In aansluiting op het bericht over de door de N.V. Ned. Handels- en Landbouwbank tr Haarlem aan te vragen surséance van beta ling, meldt „Hrl. Dagbl." het volgende: Den laatsten tijd was het geld, dat aan de bank verstrekt was belangrijk ingekrompen. Vandaar dat nu geen zeer groot bedrag bjj de zaak gemoeid is. Het blijft tot tonnen be perkt. Te Haarlem en omstreken had de bank een gemengde cliëntèle, zooals trouwens ook in de andere deelen van het land waar zaken ge- daan werden. Bovendien was aan de onder neming een spaarbank verbonden, die «ven. eens bij deze surséance betrokken is. Ook <\a zaken van de spaarbank waren door de tijds omstandigheden minder omvangrijk gewor den. Het laatste jaar was ongeveer 1/3 van de spaargelden opgevraagd. Thans beloopt het bedrag der spaargelden nog ongeveef 250.000. Vrijdagavond laat is nog aan de voor naamste crediteuren van de bank mededee- ling gedaan over het sluiten der loketten. Vandaar dat zich Zaterdagmorgen slechts enkelen aan de loketten vervoegden. De direc tie verzekerde, dat zij reden heeft om te ver wachten dat, als de rechtbank de surséance van betaling toestaat, vrij wel al het geld terecht zal komen. De verliezen zullen dan als er verliezen zijn, zeer beperkt worden. EEN MISLUKTE BEROOVING. Revolvergevecht zonder gewonden, Als naar gewoonte ging de heer Bos, di recteur van de stoomzuivelfabriek te Leende, Vrijdagmiddag te Eindhoven op de bank geld halen om de loonen uit te betalen. Hij doet dit gewoonlijk per fiets. Toen hij Zaterdagmid dag omstreeks 4 uur over het fietspad Eind hoven—Leende reed, met een belangrijk be drag aan geld in een tasch aan zijn iiets hangend, werd hij door twee onbekende per sonen per fiets gevolgd. Af en toe reden deze onbekenden voor, dan weer achter hem. Geen argwaan koesterend, reed de heer Bos door, doch even buiten de gemeente Eindhoven hoorde hij een schot, dat blijkbaar op hem bedoeld was en dat gelost werd door een zijner achtervolgers. Hij versnelde daarom zijn gang, doch spoedig werden nog twee schoten gelost, waarvan een zijn rijwiel trof. Hierop trok de heer Bos zijn revolver en loste eenige schoten op zijn belagers. Toen hij omkeek, zag hij er een op den weg liggen, b'ijkbaar om de scho ten te ontwijken. Het tweetal is er vermoede lijk van op de hoogte geweest, dat de heer Bos geld meevoerde en wilde hem blijkbaar van zijn geld berooven Tot dusverre is nog niet vastgesteld wie de daders zijn. VECHTPARTIJ ONDER FAMILIE- LEDEN TE UTRECHT. Zaterdagmiddag heeft een twee-en-twintig* jarige man in een café aan de Marnixlaan Te Utrecht ruzie gekregen met een drie-en- dertig-jarig familielid. De twist liep zoo hcog, dat de eerste plotseling een mes te voorschijn haalde en hiermee den ander in het hoofd stak. Het mes drong tot het helt door, doch merkwaardig genoeg kon het slachtoffer zich in dezen toestand nog naar het politiebureau begeven, waar hij een ver haal van het gebeurde heeft gedaan. Daarop is hij naar de rijksklinieken vervoerd. De da der werd dadelijk gearresteerd en is ter be schikking van de politie. Een sinds jaren bestaande veete moet de oorzaak van het drama zijn geweest. Zaterdagmorgen is onder de bezorgers van „De Telegraaf'" te Den Haag een wilde sta king uitgebroken, waarbij ongeveer vijftig man is betrokken. Men is in staking gegaan, teneinde loonsverhooging te krijgen. 193. Ach, ach, nu is de heele arme oester familie ziek geworden van schrik. Ze liggen allen te bed, met koorts en ze woelen door hun bedden ondanks drankjes en <*spirine en de verzekering, dat de brand al lang weer ge- bluscht is. 194. En terwijl ze zoo ziek liggen, denken f in hun koorts dat ze weer gewone Oesters xU0* die per ongeluk op de menschenwcreld ver dwaalden en die overal door de vreeselijbs gevaren worden bedreigd. I» da t niet e#0 wreede band die hen pakken wil?

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6