GRUWELIJKE MISDAAD. Amsietdcmiscfie !Beucs Mislukte Roof-Overval te Geldrop. Twee kinderen vermoert! te Wateringen. 1 Een arme weduwe door een vroegeren buurman overvallen. I-W- M.V. 4'/i7-ife Tv* In den nacht van Zaterdag op Zondag jeeft in de woning van den landarbeider Dekker aan de Dorpskade te Waterin gen (Westland), een vreeseiijk drama plaats gehad. Vermoedelijk omstreeks kwart over drie zijn de twee kinderen van den ar beider, een zesjarig jongetje en een vierjarig meisje, vermoord. Beide kin deren werden do hersens ingeslagen, vermoedelijk met een bijl. Het schijnt, dat dit wapen uit de schuur is gehaald. Voor zoover bekend, was de vader op 'dat moment niet thuis en was hij naar het op ongeveer 200 Meter afstand gele gen weiland van zijn patroon om de koeien te melken. De Dorpskade is een weg, die van het dorp naar de Zwet loopt. De woning is op ongeveer drie kwartier afstand van het dorp gelegen, midden in den polder. De politie heeft alles afgezet en Zon dagmiddag waren nog geen nadere in lichtingen te verkrijgen. Zaterdagnacht te ongeveer half vier heeft <k burge meester aangifte ontvangen dat in de woning van den 29-jarigen H. Dekker aan de Dorpskade twee kinderen waren vermoord, de jarige jongen Aaldert en het ierjarig dochtertje Harmantine. De burgemeester stalde zich onmiddellijk met de justitie te Den Haag in verbin ding en reeds om half zes gistermorgen waren op de plaats van de misdaad aan wezig mr. Blok, dr. Hulst uit Leiden, hoofdinspecteur van den Heuvel en in- specteur-Woltman. De fotodienst der re cherche en de bondenbrigade waren mede aanwezig. De marechaussee uit Loosduinen en de plaatselijke politie hebben de naaste omgeving afgezet. Gebleken is dat de 31-jarige vrouw van Dekker gistermorgen tegelijk is op gestaan met haar man, die om half drie de koeien is gaan melken op ongeveer 200 M. afstand van hun woning. Een kwartier later was de vrouw bij den man gekomen om hem het vreeselijke nieuws mede te deelen. De kinderen werden paast elkaar in het bedje vermoord aan getroffen, het eene met vier wonden, het andere met een zeer ernstige wonde. De vrouw heeft verklaard dat zij zich, nadat haar man zich verwijderd had, weer ter ruste had begeven. Een kwar tier later heeft zij de honden hooren blaffen, waarna zij opstond en de ver schrikkelijke ontdekking deed. De justitie kon gistermiddag nog geen Inlichtingen verstrekken. Het onderzoek is nog in vollen gang. De vrouw is naar de Ramaerkliniek in den Haag overgebracht, terwijl de man bij buren onderdak heeft gekregen. Zooals begrijpelijk is de verslagenheid in het anders zoo rustige dorpje, dat on geveer 3500 zielen telt, zeer groot. PROV. DR. EN ASSER COURANT; Ver bod et in de c antines te Assen- Sedert 1 October is de „Provinciale Dretft- sche en Asser Courant" verboden ter lezing te liggen in de cantines van de militaire ka zernes te Assen, een en ander op grond van daarin in der» laatsten tijd voorkomende stukken die in strijd zouden zijn met de krijgstucht. EERE-GERECHTSHOF VOOR JOURNALISTEN. Betreffende de installatie van het eere-ge /echtshof voor Journalisten, die 12 October za) plaats hebben, wordt het volgende mede gedeeld: Het eere-gerechtshof zal zijn sa mengesteld uit rechters gekozen uit de krin gen der beroepsjournalisten. De president en de vice-president zullen gekozen worden uit de meest gezaghebbende internationale ju risten. Een uitgebreid eere-comité is samen gesteld, waar verschillende ministers, de mi nister van staat, diplomaten, burgemeesters van onze groote steden, leden der Staten Generaal en vertegenwoordigers van pers organisaties zitting hebben. De federation internationale des journalisten zal in een der volgende dagen een vergadering houden van het uitvoerend comité. De vergadering zal worden uitgenoodigd adheasie te betuigen aan de motie van de Nederlandsche dagblad oers betreffende een ontwapening. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Op de groote Markt te Den Haag heeft rn den afgeloopen nacht te ongeveer kwart over één een steekpartij plats gehad. Na een korte woordenwisseling tusschen den 22- jarigen smid D. C. te Den Haag en den 19- jarigen J. A. M. van de Koloniale reserve te Nijmegen, stak laatstgenoemde den ander met een dolkmes in de rechter borst ter hoog te van de leverstreek. D. C. is door den G. D. ter verpleging naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Zijn toestand is ernstig, hoewel er geen direct levensge- g^stêld3™62'^ '5 'S P°''debewar'n£ CRISIS-CONGRES S. D. A P, en N. V. V. Z°oa's recds kort gemeld, heeft Zaterdag Rotterdam het aangekondigde crisis- eehfaeSnan, S' A P N. V. V. plaats g had. De heer J. Oudegeest sprak een ope- lan^00rd'. waarin hiJ' betoogde dat Neder- 7il 4»tlI,an.cieel en economisch in het moeras "v'jgfcvolge van onbeholpenheid der hee- 2- Lr! °*ns ste,eds hebben voorgehouden, dat 1 n antwüordehjk zijn voor het economisch niemanrf óaiS 2'-'den boel niet 'aten draaien, anders het kan en dat zij de eenige ki nd gcn en capabelen zijn om ons econo- misc! leven in stand te houden. Zelts nu nog, nu de boel hopeloos ver- hL'm, »'t' i°m- men niet tot de overtuiging dcit het toch niet l3nprer crp^t nn riQ waarop dr herren hel rélfjS i.Vej' mj™«, pers, aannonzSe inStSlef^aan slappe, stilzittende Regeering mede te deelen, dat de Nederlandsche arbeiders daartoe niet bereid zijn. Dit congres dient om de onhoudbaarheid van het kapitalistisch systeem aan te toonen en de noodzakelijkheid van planmatige pro ductie en distributie. Dit congres dient om aan de arbeiders klasse van Nederland, de geheele arbeiders klasse, dus ook den Christelijken arbeiders, te zeggen, dat zij op de S. D. A. P. en het N. V. kunnen rekenen ter handhaving hunner belangen en zoo mogelijk ter verbete ring van hun toestand en dat de „verlossing uit het proletariaat", die sommigen zich als gevolg van de laatste Kamerverkiezing had den gedacht, niet zal komen van deze regee ring, doch dat zij die zelf, in samenwerking met ons, zullen moeten veroveren. Na de opening was het woord aan den heer F. van der Walle, die een inleiding hield over „De Werkloozenzorg". Na deze rede werd de vergadering ge schorst en namen de congresleden deel aan een demonstratieven optocht, georganiseerd door den Rotterdamschen Bestuurdersbond en de Federatie der S.D.A.P. In de avondvergadering hadden zich niet minder dan 25 sprekers opgegeven voor de bat over de inleiding van den heer v. d Walle. Elke spreker kreeg 4 min. Over het algemeen was men het wel eens met den in leider, maar verschillende sprekers wensch- ten sterker bewoordingen in de resoluties en velen vroegen ook naar daden, naar een plan van actie. Na repliek van den heer v. d. Walle, was het woord aan den heer J. W. Matthijsen voor een inleiding over de economische en financieele reconstructie. Uitvoerig schetste spreker den huidigen toestand. Met vele cijfers toonde hij aan, dat door de rationalisatie in de laatste jaren de werkgelegenheid grooter geworden is. De Ned. industrie is echter niet sterk genoeg om aan allen werkgelegenheid te geven. Om hier in verandering te brengen, moet de ar beidersbevolking zelf het beheer ter hand ne men. De financiers' hebben genoeg onheil in de wereld gebracht. Zij moeten onder toe zicht en daarom hebben de soc -dem. het staatstoezicht in hun programma geschre ven. Het is 'n onafwijsbare taak van den staat om door middel van daartoe te scheppen or ganen de organisatie en uitbreiding der be drijven, transportmiddelen en krachtcentra les te bevorderen en mede door staatstoezicht op het bankwezen, het kapitaal dienstbaar te maken aan planmatige bedrijfsorganisatie- Dit is de conclusie van de resolutie, die volg de uit de inleiding van den heer Matthijsen, die het vijfjarenplan der Sovjets ten voor beeld stelde. De arbeidersklasse wordt opgeroepen om onder leiding van de S.D.A.P. en het N.V.V. strijd te voeren tegen verlaging van het le venspeil van het volk en voor den opbouw van een productiestelsel, dat werk en wel vaart verzekert aan allen. Na de rede van den heer Matthijsen werd het congres verdaagd tot Zondag. De zitting van Zondag. Zondagmorgen werd het congres her opend om half tien. De heer S. de la Bella Jr. hield toen een inleiding over de werkge legenheid en den arbeidsduur. Hij ging na hoe de werkgelegenheid niet alleen in Nederland, maar overal, is vermin derd door rationalisatie, zoodat het aantal werkloozen stijgt. De arbeidsduur moet ver kort worden om meerderen werk te geven. De actie voor een 40-urige werkweek moet met spoed worden ingezet. Er is nog bijna de helft van alle arbeiders in ons land die lan ger werken dan 48 uur per week. De leef tijdsgrens voor de pensionneering moet te ruggebracht worden tot 60 jaar, terwijl de leerplichtige leeftijd verhoogd moet worden zoodat de arbeidsmarkt ontlast wordt. Tot regeering en bezittende klasse wilde spr. met klem zeggen: Negeer onze eischen niet, het zou anders wel eens te laat kunnen zijn. Deze tijden houden een bedreiging in van de arbeidersklasse en de democratie. Een uitgebreide gedachtenwiseling had hierna plaats over deze inleiding en die van den heer Matthijsen. De heer Alberda hield in de middagzitting een inleidend woord over de ontwapening. De zestig landen van de wereld geven jaar- lijksch tienduizend millioen gulden uit onder het mom van den vrede te willen bewaren, maar iedereen weet, dat dit niet juist is. De luchtvloten zijn de laatste jaren zoo groot, dat men er op kan rekenen, dat de volgende oorlog bijna uitsluitend vanuit de lucht ge voerd zal worden. Bij de dit jaar in eenige landen gehouden lucntmanoeuvres is geble ken, dat er tegen de aanvallen vanuit de iucht niets bestand is. Door den Volkenbond is het niet meer noodig, bij geschillen ook maar een druppel bloed te vergieten Steeds zijn er nieuwe verdragen gesloten, om aan te too- nen, uat het mogelijk is, geschillen op vreed zame wijze op te lossen. Als er nog iets aan de middelen van den Volkenbond ontbreekt, dan is het aan de volkeren om deze gebre ken door druk uit te oefenen op hun regee- ringen aan te vullen. Het zou een gunstige werking op de economische moeilijkheden en ook op het politieke en geestelijke leven heb ben indien de regeering thans tot ontwape ning wilden overgaan. De regeeringen bie den nu nog tegenstand, al doen zij het dan niet allen in gelijke mate. Van Frankrijk behoorde het initiatief uit te gaan, omdat dit economisch het sterkst er voor staat. Maar tot dusverre is dit land, dat overigens al zoo vaak steun verleend heeft, in gebreke geble ven. De vooruitzichten voor de ontwapenings conferentie in Februari a.s. zijn niet zoo gun- «lg, al is het gevaar voor uitstel klaarblijke lijk dan ook geweken. Maar die conferentie moet slagen Doet zij dit niet, dan heeft de olkenbond het vertrouwen bij iedereen ver speeld. Slechts onder den druk van de pu blieke opinie kan die conferentie nog slagen Voor en ook tijdens de conferentie zullen wij een druk moeten uitoefenen. Dat kan ver kregen worden door demonstraties, door ver gaderingen, maar ook door een nieuwe peti tionnementsactie, liefst internationaal. In ae maanden October, November en Decemoer van dit jaar zal het nieuwe Pet'tl0"n/"'5ftf worden gehouden. En wel een collectief pen-, tiQrwement. Door dit Congres zal het eers adres aan Genève worden gezonden- Na de rede van den heer Albarda werd staande de Internationale gezongen. De Belgische afgevaardigde Balthasar gaf de verzekering, dat ten aanzien van de crisis en de ontwapening de Belgische arbei dersklasse dezelfde plaats inneemt als de Nederlandsche. Ongeveer dezelfde conclu sies, die in dit congres behandeld werden, zullen deze volgende week aan het Belgische parlement worden voorgelegd. Om verschil lende redenen is de strijd voor ontwapening in België nog moeilijker dan in Engeland, maar vooral de laatste maanden wordt het verzet toch grooter. Ter gelegenheid van den wapenstilstandsdag zullen er in België over al demonstraties worden gehouden. In Bel gië is de geest voor inteniationale verbroede ring even levendig als hier. Het congres heeft vervolgens de vier reso luties aangenomen. BRANDEN. Te Nieuw-Schaamda is de boerderij van den heer C. Weeke afgebrand. De machine, waarmee Vrijdag de oogst is gedorschen, is mede door bet vuur vernield, alsook een groote voorraad stroo en hooi. Het vee is gered. Te Pijnacker is een mandenloods van de coöperatieve groentenveiling afgebrand. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Boerderij afgebrand. Zaterdagmorgen om 11 uur brak door on bekende oorzaak brand uit, in de kapitale boerderij, eigendom van den heer G. Luinge en bewoond door de familie J. Roos. De groote schuur was geheel gevuld met het ge was van 20 H.A. land, zoodat er in een oogenölik een vuurzee was. Hoewel eerst leek dat er niets behouden zou blijven, gelukte het na groote moeite het voorgebouw, de schuur en twee varkens te redden. De villa van den eigenaar en de woning van den wa genmaker Bosscher kregen waterschade. Het meubilair van Roos ging grootendeels verlo ren, evenals de inventaris van de boerderij. Brand bij de zwavelzuur} abriek. Tegen half tien gisteravond werd brand ontdekt bij de Maatschappij tot Bereiding van zwavelzuur, voorheen Ketjen en Co. aan de overzijde van het IJ. In een van een vijftal •gebouwtjes, die in het algemeen dienen als werkplaats, was brand ontstaan. Het vuur werd gevoed door houten kratten, emballage en andere brandbare waar. Weldra sloeg de vlam uit het dak uit en bedreigde het naast gelegen laboratorium. Door fabrieksarbei ders werd vóór de komst van de brandweer begonnen het vuur te blusschen met een slang op de fabrieksleiding. De brandweer heeft on middellijk een drietal stralen uitgelegd, waar mede zij het vuur spoedig onder de knie had Het was toch zaak hier snel en krachtig in te grijpen, omdat enkele tanks gevuld met zwa velzuur in de nabijheid staan. Van het ge bouwtje brandde de zolder, het benedenge deelte en het naastgelegen laboratorium kre gen veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. MAN EN VROUW IN BRAND. Smelten van was In de woning van den heer Post, Raad huisstraat te Blaricum, heeft Zaterdag een ernstig ongeval plaats gehad. In de keuken was men bezig met het smelten van wrijf was. Plotseling vloog de inhoud van de pan in brand. Toen de knecht, zekere Puijk, het vuur wilde blusschen vatte zijn kleeren vlam. In zijn verbouwereerdheid gooide hij het brandende pannetje naar buiten, dat on gelukkigerwijze tegen mevrouw Post, die op zijn hulpgeroep was komen toeloopen, aan kwam. Ook haar kleeren vatten vlam. Hoe wel men onmiddellijk de brandende kleeren losscheurde, liepen beiden ongelukkigen brandwonden op. In ernstige toestand wer den zij op lost van den geneesheer naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. DE DIEFSTAL VAN DEN GELDZAK. Naar „De Avondpost" meldt, zou de poli tie er in geslaagd zijn den brutalen diefstal, gepleegd Dinsdagavond j.1. op den Van Len- nepweg te Den Haag tot volledige klaarheid te nrengen en den tweeden (feitelijken) dader te arresteeren. Van den buit, die tenminste 23.000 bedraagt, is reeds ongeveer 10.000 opgespoord. Zaterdagavond heeft te Geldrop (N B.) een brutale poging tot diefstal, gevolgd door geweldpleging, plaats gehad. Te ongeveer half 8 's avonds kwam een zekere J. van Stekelenburg binnen bij de Wed. Verstappen in de Heggestraat, die alleen thuis was. Na wat te hebben ge praat, ging S., die vroeger naast de wed. Verstappen heeft gewoond, naar de kast en nam daaruit een sigarenkistje, waarin hij dacht dat geld zat. Toen hij daarmede weg wilde gaan, drong het tot de wed. Verstappen door wat haar bezoe ker wilde en zij sprong hem te 'fif. Toen v. S. haar niet van zich af kon schudden, begon hij te slaan en trok vervolgens een mes, waarmee hij haar vershtllende steken toe bracht, o.a. in den pols en in den nek onder het linkeroor. Ziende wat hij had gedaan, ging S. er vandoor en via eenige tuinen kwam hij in een ande re straat uit. Zijn rijwiel en het geld kistje liet hij achter, terwijl hij zijn por tefeuille, die hij tijdens het gevecht ver loor, eveneens achter liet. De wed. V. riep luide om hulp. Omwonenden kwa men toegesneld en vonden haar baden de in het bloed. Op de plaats, waar de vechtpartij had plaats gehad, waren ook vloer en muren met blotd bevlekt. Twee doktoren en een geestelijke waren spoe dig ter plaatse. De vrouw werd van hei lige sacramenten bediend en vervolgens naar het r. k. ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De burgemees ter en de kapitein der koninklijke mare chaussee hebben ter plaatse een onder zoek ingesteld. De marechaussee te Eindhoven werd gewaarschuwd, om v. S. aldaar, die door d wed. V. als de dader werd aangewezen, bij zijn thuiskoms vast te houden. Omstreeks half 12 kwam de man thuis, waar hij meteen werd in gerekend. Hij is naar Geldrop overge bracht en daar in de arrestantbewaar plaats ingesloten. Hij heeft een volledige nn bekentenis afgelegd. Het curieuse van het geval is, dat de weduwe, die zeer arm is, in het kistje een bedrapr had van £uchtaaact i DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De Valk te Bagdad De Valk is Zaterdag om 7.07 uit Athene vertrokken en om 13.03 in Cairo aangeko men. Gister om 6.18 vertrok het toestel van daar en is te Bagdad geland. De Ooievaar in Akyab. De Ooievaar is Zaterdag om 6.10 uit Me- dan vertrokken en om 9 uur in Alorstar ge land. Vandaar vertrok het toestel om 9.50 en landde om 14 uur in Kohlak. Gistermorgen te 6.30 is het toestel van daar vertrokken. De Ooievaar is te 10.20 uur te Rangoon geland. Te 11.40 uur vertrok het weer en landde te 14.45 uur te Akyab. Aan boord al les wel. Vandaag wordt de reis voortgezet. DU1TSCH ZWEEFVLIEGTUIO NEERGESTORT. Zondagmiddag is te Willemberg eert zweefvliegtuig, „Johann Wiebe" genaamd, naar beneden gestort. Het was bemand door den piloot Radtke uit Neumark en den tand arts Tesch uit Marienburg. Het toestel ge raakte in een wervelbui, werd tegen den grond gedrukt en werd geheel vernield. Tesch werd in bewusteloozen toestand uit de resten van het zweefvliegtuig gehaald en met een ruggegraatfractuur in bedenkelijken toe stand naar het Diaconessen-Ziekenhuis te Marienburg overgebracht Radtke had slechts eenige lichte vleeschwonden opgeloopen. PANGBORN EN HERNDON GESTART VOOR STILLEN OCEAANVLUCHT. De beide Amerikaansche vliegers Pang- bom en Herndon zijn Zondagmorgen van de Saboesjiroebocht vertrokken voor een vlucht over den Stillen Oceaan. Zij hopen bij deze gelegenheid het door de Amerikanen Boardman en Poland gevestigde lange- afstandsrecord, dat deze eenige maanden ge leden over den afstand New-YorkKonstan- tinopel ongeveer 8.000 K M. op hun naarr hebben gebracht, te verbeteren. KINGSFORD SMITB TE ATHENE. De Australische aviateur Ktngsford Smith is Vrijdagavond, komende uit Milas, te Athene aangekomen. Zaterdag is hij naar Rome doorgevlogen. Aangezien hij geen Turksch visum heeft, werd hij te Smyrna 24 uren opgehouden, waardoor hij bet door Mollison gevestigde record Australië Engeland, niet zal kunnen verbeteren. van 5 October Ops;ave van Hoordhollandsch Landbouwkrediet (Ontvangen per draadlooze telefoon). Vorige koers VERKEERSONGEVALLEN. Auto omgeslagen. Vier personen licht gewond. Gistermdidag omstreeks half vijf is op den Amersfoortschen Straatweg nabij De Bilt een luxe Fordauto, die met groote snelheid in de richting Amersfoort reed, op den berm van den weg geraakt en omgeslagen. De wagen werd geheel vernield. De inzittenden, en vier tal jongelui uit Utrecht, die den wagen had den gehuurd, kwamen er betrekkelijk goed af. Zij bekwamen slechts lichte snijwonden aan hoofd en handen. Door de politie te De Bilt werden zij verbonden en per auto naar Utrecht vervoerd, waar twee hunner zien hebben laten behandelen in de Rijksklinieken aldaar. Zij konden echter allen naar huis terug keeren. Chauffeur door slaap overmand Op de Terheidenscheweg bij Breda is Za terdagmiddag een wielrijder aangereden door een uit België komenden vrachtauto geladen met geslachte varkens. De .wielrijder C. W. B., stalknecht bij van Gend en Loos, werd tusschen den auto en een boom gedrukt en ernstig aan een der boonen gewond. Per auto is hij later naar het St. Ignatiusgesticht overgebracht. Zijn toestand was des avonds niet onbevredigend. De auto is door de Bre- dasche politie in beslag genomen. De aan rijding geschiedde door de schuld van den chauffeur, waarschijnlijk was hij door slaap overmand. Fietser door motorrijder gedood. De autorijder B. uit Brunssen had Zon dagnacht een anrijding met een fietser, zeke ren S. uit Gangelt (België). S. was op slag dood. De politie stelt een onderzoek in. EEN REORGANISATIE. Waardoor zestig man ontslagen worden. Wegens reorganisatie en economische in richting van het bedrijf heeft de N.V. Fabriek van Melkproducten „Hollandia" tegen van-1 daag aan ruim 60 leder, van het personeel der fabriek te Schareterbrug ontslag aange- zegd. De melk zal in het vervolg ter verwerking naar andere fabrieken doorgezonden worden Alleen het personeel zal blijven, dat noodig is voor het ontvangen en het verzenden der melk. Dit zal een zeer klein deel zijn van de 150 man, die aan de fabriek werkzaam ware» STAATSLEENINGEN. 4H Nederl 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN, Handel Mpif. Cert. v. f 1000. Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kóchenm Ace. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleb. Steel Cities Service General Aviation i t Steel comm. a Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actiona MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN, Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AME t. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Parific Wabash 'Ezdivideod. tEsclaim. 110 20»/, 11 7Vu> PROLONGATIE Vorige koers 100i/a 97 921/, 741/, 74'/, 92 4ti/4 2hi, 61 07/8 20) 56'/, H9'/, 25r, 327/]» °3/, 29'/, f*/]» 3 72 9l/« 3«/w 8u 192 HO'/, 101 51 27.50 55 23'/, 67'/, 125 142»/, 70'/, 61/i, 4'/» 51V» 19»/, 30'/, 20'/, lVw 5 3»/, 2 41/, 24 851/, 1345/8 19'/, 166 185 Koers van heden te pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 70 70 42 59 60 6»/, 6»/, 6»/, 67, 197V, f9'1/, 55 55'/, 55»/, 115 115-4 115 114 23'/, 29»/, 29»/,-J 29$- 29'/, CJ 6', 67, 25'/, 25'/j8 2 'Vi 26 t'/r 6»', 3 '7s-7h 68 o y 3'/, 37, 1/9 1?0 178.60 175'/,.3 140 96 93 50 55 23 24 05 117 117 133»/, 135-6 134- 131»/,-J 4*As 53 49'/, 49.$ 4S»/,-9 19 we. ■w 34 34 20 WW -IV. U's 4 4 24 24 24 83 81 82 130 165 mmmm 165 185 i na 1*87, 1 Uö 7 7Va 3 pCt. Heden 3 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel WeeDen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL i 100 t 5 I I a i *1 dii Vorige koen 9.69 58.10 9.81V, 34.80 48.70 33.50 55.— 60.- 55— 248»A. llJS Kaers op heden 2 uur 9.45 57:25 9.801/, 34.85 48.70 32— 54. 59— 54. 249. 12.80 4

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7