DRUK WERK DRUKWERK Jifdschciften JSucyetiike £aaiste Aeeichtm Gemeenteraden Jiechts'zakm De Sprookiesoptocht HEEMSKERK (Sept.) h TEXEL (Sept.) BOERENHOFSTEDEN IN DUITSCH LAND DOOR BRAND VERNIELD. 2£ toetreding als lid. hierop werd op De Spi*ookjesoptocht, die wel geer ff 12000, z»oals die te Leiden kostte, doch dank zij de sympathieke vrijwillige medewer king van leeraren en leerlingen van verschil lende scholen en den krachtigen steun van vele buurtcommissies, voor den optocht in Leiden niet onder deed, was een groot succes Precies 2.30 uur had de aftocht van het Doelenveld plaats en de duizenden, die zich langs den weg hadden opgesteld, waren het er bij het aanschouwen van het eerste num mer „het Sprookje van Vrouw Holle", al da delijk over eens, dat het een mooie optocht zou worden. Dit was het inderdaad. Niet minder dan 17 sprookjes werden uitgebeeld, door kinde ren van de buurtcommissie Nassaukwartier en leerlingen van de Handelsschool, Am bachtsschool, Huishoud- en Industrieschool R.-K. Jongensscholen, Julianaschool, Kweek school, Ulo-school, Gymnasium, H. B. S. en 3e en 9e Gemeenteschool. Het was te zien, dat dit deel van het pro gramma niet alleen de sympathie had van oe organisatoren en uitvoerders, maar ook van de kinderen zelf. 1 De Sprookjesoptocht leverde het bewijs, dat Alkmaar onder haar inwoners krachter telt, die met gevoel voor kleuren en bezielt met fantasie iets weten daar te stellen, dat dentoets der critiek kan weerstaan, 't Verwon 'derde ons dan ook geenszins de film opera teurs en fotografen vol actie te zien. De tocht door de stad, onder begeleiding yan drie muziekcorpsen, was een zegetocht. Voor het bestuur was het een goede ge dachte om in het programma een stembiljet in te sluiten, waardoor het publiek in de ge legenheid werd gesteld om aan de twee mooiste sprookjes een prijs toe te kennen. Wie deze gelukkigen zijn, hopen wij mor- gen te vermelden. I Het Octobernummer van Ons Nederland is gewijd aan de schoonheid en belangrijk beid van de goede stad Groningen, centrum van Noord-Nederland en derde koopstad des rijks, onder het devies: „wie Groningen niet kent, kent Nederland niet". Het nummer bevat tal van belangrijke bij dragen en kieken van deze stad met den 9ö ,M. noogen Martinitoren, waar het geheele 'iaar de bioscoopsluiting, tengevolge van de nooge belasting oip de publieke vermakelijk' heden voortduurt, doch die nu vermoedelijk beëindigd zal worden, omdat deze belasting met 5 verlaagd zal worden. I Wie dit nummer doorbladert komt tot de conclusie, dat mr. J. Limburg, Groningen te recht een stad van vooruitgang, en een centrum van beschaving noemt, die haar bloei ten volle verdient. Ondertrouwd: Jac. Beemsterboer en rA. v. Roon. Mart. A. Pater van Alkmaar en Joh. Sap. Nic. Limmen en M. G. Beentjes. Petr. Koomen en Cath. M. Brouwer v. Heiloo. Joh. Beentjes en M. C, ÏTjeertes v. Alkmaar. Oeboren: Cornelis Pieter z. v. Jacobus Graaf en Johanna Hin. Cornelis Jhannes z. v. Cornelis Johannes Zijm en Johanna Ma ria Bakker. Pieter z. v. Martinus Witte en Neeltje Smit. Cornelia Maaijke d. v. Ge- rardus Jacobus de Wit en Luiksie Boganen. Lolkjen Jetske d. v. Jacobus Piersma en johanna v. d. Goot. Cornelia Catholijntje d. v. K. de Ridder en Catholijntje Geertrui .Verberg. Margaretha d. v. Maarten Hen drik Zijm en Catharina Geertruida Ridder. Christiaan z. v. Johannes Antonius Bar hout en Catharina Maria Janson. Oktje d. v. Koeno Dijkhuis en Jantje Dik. Jantje d. v. Albert Blom en Willemke Koopmans. ï.Theodora d. v. Jacobus Willem Bakker en 'Anna Witte. Leendert z. v. Leendert Heer schap en Johanna Halsema. Adrianus z. jv. Jacob Kreeft en Neeltje Cornelia van der LKnaap. Simonetje d. v. Marinus Gerard v. Boven en Geertrui Kolle. Helena Cornelia d. v. Jurjen Kuipers en Jannetje Dogger. •Ondertrouwd: Jacob Pieter Breman en Marg. de Klerk. Pancraa Adriaan v. t Hoog en Cornelia Vlaming. Cornelis Dog ger en Vrouwtje Boon. Jan Cornelis Dros en Engelina Elizabeth Witte. Nieolaas Christiaan Bernardus Ran en Margaretha Cornelia Zijm. Adriaan Johan Hooger- werf en Jantje Dijker. O etr ou wd: Jacob Buis en Jaosjc Dek- ker. Pancras Adrianus van t Hoog en Cornelia Vlaming. Jacob Pieter Breman en Elisabeth Margaretha de Klerk. Cor nelis Dogger en Vrouwtje Boon. Overleden: Cornelis Drijver, gehuwd met Teitje Daalder. Heintje Barhout, 7 mnd., d. v. Gerardus Cornelis Barhout en Marretje Smit. OUDKARSPEL (Sept.) I Overleden: Pieter de Geus wed v. Aafje Doorn, 78 jaar (overl. te Alkmaar). Ondertrouwd: Cornelis Voogt en Aal tje Antje Dekker. Getrouwd: Cornelis Voogt en Aaltje Antje Dekker. SCHILDERIJEN-ZWENDELAARS. Voor het gerechtshof te Arnhem werd he den behandeld de bekende oplichtingszaak uit Oosterbeek, waarbij de heer C., houthan delaar aldaar, werd opgelicht voor een be drag van 15.000, nadat hem voor meer dan 100.000 aan waardelooze schilderijen was verkocht. De procureur-generaal eischte tegen L. Q., leider van het complot, bevestiging van het vonnis der Arnhemsche rechtbank, doch vermindering van de straf tot IK jaar. MASSA-DIEFSTAL VAN RIJWIEL PLAATJES IN OOSTZAAN. In den nacht van Woensdag op Donderdag is in verschillende plaatsen in Oostzaan ingebroken. De inbraken hebben voorname lijk plaats gehad in de Kerkstraat. De dieven hebben het voorzien gehad op rijwielplaatjes. Wij vernemen o a., aat in een woning zes plaatjes worden vermist. Ook van andere inwoners vernamen wij, dat, toen zij hedenmorgen naar hun werk gingen de rijwielmerken van hun fiets waren verdwe nen. Een nieuw oliepak, alsmede een leeren jas waren ook nog van der dieven hun ga ding. Het begint er een beetje bedenkelijk uit te zien, nu reeds begonnen wordt met het berooven van arme gezinnen, temeer, daar in den vorigen nacht ook reeds een tweetai nieuwe manchesterpakken aan genoemde straat zijn ontvreemd. De politie heeft het on derzoek in handen. Van de daders geen spoor. DE NOODTOESTAND IN DE BINNENSCHEEPVAART. Stillegging van de nachtvaart gevraagd. De directeur van de „Prins Hendrik"- school te Vreeswijk, de heer J. Hazelaar, die door zijn ambt dagelijks in aanraking komt met de Rijn- en Binnenschippers en daardoor Hedenmorgen brak brand uit In een nieuw gebouwd huis te Oreifenberg in Pommeren. Het vuur sloeg over naar eenige in de nabij heid gelegen perceelen en vier boerderijen met tezamen twaalf schuren brandden ge heel af. Negen honderd stuks vee en de ge heele oogst werden een prooi der vlammen. De brandweer besteed het vuur met 24 slan gen. v V- DE DÜITSCHE KABINETSCRISIS Namen van candidaten voor het nieuwe Rijkskabinet. De Duftsche ambassadeur te Londen, Freiherr von Neurath, die zich momenteel in Zuid Duitschland bevindt, en de oud-Rijks- weerminister Gessier worden beiden vandaag te Berlijn verwacht. Naar verluidt zou het bezoek van Von Neurath aan Berlijn ge schieden op verzoek van een der hoogste re geeringspersonen. In den laatsten tijd, se dert het aftreden van Dr. Curtius werd ver wacht, werd de naam van Von Neurath veel genoemd als waarschijnlijk opvolger van den Rijksminister van Buitenlanosche Zaken. De vacature van ambassadeur te Londen zou dan worden bezet door verschuivingen van functionnarissen in het buitenland Het be richt van eenige Berlijnsche bladen, dat de Rijkspresident zich zou verzetten tegen het overnemen van de portefeuille van buiten- landsche zaken door den Rijkskanselier wordt van officleele zijde noch bevestigd, noch ge dementeerd. Wel schijnt het echter vast te staan, dat de huidige Rijksminister van Bin- nenlandsche Zaken Dr. Wirth niet meer in de Regeering zal terugkeeren. Of Treviranus deel van het nieuwe kabinet zal uitmaken, staat evenmin vast. EEN BANK TE REVAL GESLOTEN Hedenmorge: heeft het grootste bankiers huis van Reval van de bankiersfirma Scheel Co. zijn loketten moeten sluiten, naar werd medegedeeld voorloopig voor 2 dagen. Aan gezien deze bankinstelling verreweg het grootste gedeelte van de Estlandsche indus trie financiert, vreest men, dat de geheele industrie ernstig door deze sluiting wordt be dreigd. Ook de twee kleinere, van Scheel en Co. afhankelijke banken hebben hun loketten moeten sluiten. OUDE NIEDORP. De Raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag 7 October 1931 des namiddags te 3 ure. Alle leden waren tegenwoordig. Voor zitter, de heer B. J. F. Meijer, burgemeester, tevens secretaris. 2.14.90 H.A. aan W. Slijkerman zulks voor den koopsom berekend naar 2000 per H A. Met algemeene stemmen werd hiertoe beslo ten. Voorstel tot intrekking van het raadsbe sluit van 30 Juni 1931 gewijzigd 7 Aug. 1931, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 26 Aug. 1931 no. 123 tot wijziging van den kapitaal- dienst der gemeentebegrooting 1931 (le suppletoire begrooting 1931) en tot vast stelling van een nieuwe suppletoire begroo ting 1931. Dit voorstel werd aangenomen en werd een nieuwe begrooting vastgesteld op de oude cijfers. Het betrof enkel een administratieve W1^óorefel inzake verhuring van den moes tuin achter de woning dienende voor huisves ting van den geneesheer. Deze tuin vroegerf in huur bij ir. Heinis, werd nu verhuurd aan den bewoner dr. Post- ma voor 45 's jaars. Voorstel tot het aangaan eener vaste geldleening ten bedrage van f 103.000. Deze leening is benoodigd voor verschillen de uitgevoerde werken en nog uit te voeren werken, ril. R K. meisjesschool enz. Met alg. stemmen werd dit voorstel aangenomen 14. Voorstel om evenals voor 1930 is ge schied (raadsbesluit 19 Januari 1931) ook voor 1931 aan de pachters van bouwlanden over de geheele linie eene reductie van 20 te verleenen op de pachtsom, geldende van 26 Dec. 1930—26 Dec. 1931 Zonder bespreking aangenomen, 15 Vaststelling eener verordening, als bedoeld m art. 208 der gemeentewet, ver klarende, welke strafverordeningen nog gelden. Onveranderd werd deze verordening na lezing vastgesteld. In de rondvraag vroeg de heer Bakker, nu de onderhandsche verhuring der landerijen zoo goed als mislukt beschouwd kan worden of de raad nu geen datum kan bepalen, wan neer deze landerijen nu publick verhuurt zullen worden. In comité zal hierover worden gesproken De heer van Zoonen vroeg om steeds over dag te vergaderen en niet meer 's avonds De voorzitter zeide ook liever niet des avonds te vergaderen, maar dit is wel eens moeilijk, vooral in den zomer. De heer Kolkman vroeg wanneer een hoofd der school benoemd zou worden; dit duurde vreeselijk lang. Hij had van een on derwijzer gehoord, dat dit kwam omdat B en W. veel te zware condities stelde voor deze 'gemeente. De voorzitter vroeg, welke condities dit dan waren. Kolkman had gehoord van akte land- en tuinbouw. De voorzitter deelde hem mede, dat bij de eerste oproeping akte landbouw tot aanbe veling zou strekken. 9 sollicitanten hadden zich toen aangemeld. Vlak voor het samen stellen der voordracht trok no. 1 zich terug Herhaalde oproepingen werden geplaatst voor hoofd, enkel als eisch hoofdacte J gaan van een of meer kasgeldleeningen een gezamenlijk bedrag van ten hoogste 30.000, voor notificatie aangenomen, schrijven van den Noordhollandschen Provincialen Brandweeibond, houdende ver- Te behandelen punten: i j kantschrijven d.d. 10 Aug. j.1. tot het aan- (gymnastiek). Dit zijn zeker toch geen zware 'ldleeningen tot condities, minder kan het niet. 6 sollicitanten hebben zich thans aangemeld. Ik verwacht, dat in het laatst dezer maand de benoeming kan plaats hebben'. Daarna sluiting. heden bij de Rijn- en binnenvaart, heeft zich met een adres gewend tot den minister van Waterstaat. In dit adres geeft hij een opsom mirtg van de moeilijkheden waarmede de schippers ten gevolge van de slechte econo mische omstandigheden te kampen hebben, welke moeilijkheden hij met een voorbeeld toelicht. Hij wijst er verder op, dat er een te veel aan scheepsruimte is en dat de schip pers thans dag en nacht varen om te trachten op deze wijze de ladingen zoo spoedig mo gelijk te bestemder plaatse te brengen om dan maar opnieuw te kunnen laden. Daartoe yaren zij ook des nachts, hetgeen weder van unesten invloed is op de besommingen, want daardoor vergrooten zij als het ware de scheepsruimte, geven althans meer gelegen heid tot vervoer. Het zou naar het oordeel van adressant en van vele schippers een goede maatregel zijn, indien een (nood-)wet werd uitgevaardigd, waarin werd bepaald, dat het varen verboden is van des avonds tien uur tot des morgens vier uur, bijzondere vergunningen voor >ehouden. De vervoergelegenheid zou daar door aanmerkelijk minder worden, waardoor niet alleen meer schippers werk zouden crijgen, maar ook de vrachten gunstig zouden worden beïnvloed. Financieel nadeel zou de regeering van dezen maatregel niet onder vinden; in tegendeel zou door besparing van nachtelijke arbeidskrachten op sluizen en bruggen bezuiniging in de hand kunnen worden gewerkt. HET VOGELTREKSTATION TEXEL. Het vogeltrekstation Texel nadert thans zijn voltooiing. Sinds eenigen tijd werd de trek te de Cocksdorp (waar het station geves tigd is) waargenomen door de ornithologen Bouma en van Dobben, van wie eerstgenoem de speciaal met inrichting der vanginstallatie I belast is. Dr. G. J. van Oordt voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. schrijven d.d. 26 September j.1. van I. J. Schroevers, houdende verzoek hem wegens vertrek ontslag te verleenen als lid (en secre taris) der commissie tot wering van school verzuim. B. en W. adviseerden op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen. (Allen voor.) alsvoren, houdende verzoek, hem wegens vertrek ontslag te verleenen als lid (en secre taris) der commissie van toezicht op het La ger Onderwijs. B. en W. adviseerden op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen. Goedgevonden. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding op I Januari van den heer W. Langedijk. Aanbeveling: 1. W. Langedijk, 2. A. Mijts. Met algemeene stemmen werd W. Lange dijk herbenoemd. Alsvoren van een lid der commissie vau toezicht op de Protestantsche Armvoogdij wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van den heer H. Fijma. Aanbeveling: 1. H. Fijma, 2. C. Witsmeer. Benoemd werd de heer H. Fijma. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van mevr. M. A. Postma—Schuil. Aanbeveling: 1. mevr. M. A. Postma Schuil, 2. mevr. Kriller— Hopman. Benoemd werd mevr. M. A. Postma Schuil. Voorstel tot intrekking van 't raadsbesluit van 30 Juni 1931 tot vaststelling van den pensioensgrondslag van den geneesheer C. Postma. Aangezien het salaris na aftrek voor de normen af te geven recepten geen 400 bedraagt, is dr. Postma vrij. Concept-besluit tot aanvulling van den kapitaaldienst der gemeentebegrooting 1931 Vastgesteld op 135.369.97. Voorstel tot voorloopige vaststelling der FLESSCHENTRE KKERIJ. Voor het gerechtshof te Amsterdam stond heden in hooger beroep terecht de 30-jarige J. v. d. M., verdacht van flesschentrekkerij. Verdachte, een recidivist, maakte er een ge woonte van iederen dag café's te bezoeken en dan te vertrekken zonder te betalen. Voorts had hij verschillende mode-artikelen gekocht, óók al zonder een cent te betalen. Een rijwiel besloot de lange lijst van artikelen. De rechtbank veroordeelde den man op 10 Juni tot een gevangenisstraf van één jaar. Voor het Hof verklaarde deze vreemde ca fébezoeker, dat hij nooit de bedoeling had ge had niet te betalen, hij was leider van een mode-instituut en had naar zijn zeggen geld genoeg. Dit argument kon den advocaat-ge neraal niet vermurwen, hij eischte mede in verband met het feit, dat verd. reeds zes maal was veroordeeld, bevestiging van het vonnis (één jaar gevangenisstraf). Arrest 22 October. Waschvrouw, tot literator: „Zoudt U niet meer gedichten op uw manchetten willen schrijven, meneer? Mijn man is erg jaloersch ehbegrijpt u? (Passing Show) van Oordt heeft per vliegtuig een tocht over de Wadden gemaakt Ut,s om een juist beeld te krijgen van de vogelwe- I gemeenterekening betreffende "het dienstjaar reld in de omgeving. 1930 en tot vaststelling der rekening van het Burgerlijk Armbestuur 1930. Op schriftelijk WENSCHT U BESTELT UW J eu C O S T E R 1111 POLITIEKE MOORDAANSLAG OP NATIONAAL-SOCIALIST. Gisteravond belegde de nationaal-socialis- tische partij-afdeeling Neurenberg een ver gadering in de voorstad Woehrd, waar de districtsleider Sperber het woord voerde. Tegen het slot van diens rede kwam een onge veer 30-jarige man de zaal binnen, die plotse ling een revolver trok en op den spreker schoot. Deze werd niet gewond. De dader werd ontwapend en ter beschikking van de politie gesteld. TWEE PERSONEN BI) HET ZEILEN VERDRONKEN. In de Strander-Bucht (bij Kiel Ehiitschl.) sloeg gisteren een zeilboot uit Friedrichsort op 150 Meter afstand van de kust om, waar door de eigenaar en een 10-jarige jongen verdronken, terwijl de derde inzittende, even- wSi ,]0"gen' er in slaagde zwemmende het land te bereiken. rapport van de commissie werd de rekening voorloopig vastgesteld: gewone dienst: ontv. 47188.45 K, uitg. 45377.40K, voord, saldo 1811.05. Kapitaaldienst: ontv. 143657.75, uitg. 137018.39, voordeelig saldo 4639.36. Aanbieding der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1932. vergezeld van de be grooting van het Burgerlijk Armbestuur 1932. Zal 14 dagen ter visie worden gelegd, en in het laatst der maand in het openbaar worden behandeld. Voor stel om 50 pCt. van de jaariijksche huursom der in het perceel „Pepping" te de Weel gevestigde spreekkamer van den genees heer C. Postma te Oude Niedorp voor reke ning der gemeente te nemen. Na eenige be spreking, de heer Kalkman vooral was er tegen werd dit voorstel met 5 tegen 2 stem men aangeiomen. Kalkman en de Boer tegen. Voorstel tot onderhandschen verkoop van het perceel bouwland, genaamd „Berkenrode" te Moerdijk, sectie A. no. 1018, geheel groot I ERNST IG TREINONGEVAL. Zooais men weet heef: er in Groningen op 27 Januari 1931 een spoorwegongeluk plaats gevonden, waarbij drie personen om het leven kwamen en zes werden gewond. Een trein uit Nieuweschans, die om 19.02 moest arriveeren, is bij het binnen- loopen van het station met een goede- entrein in botsing gekomen. Tengevolge van deze botsing is de bagagewagen direct achter de locomotief van den per sonentrein in een tweede klas-rijtuig, dat op den bagagewagen volgde, gescho ven, waarbij deze wagen vrijwel geheel vernield werd. In dit rijtuig zaten de slachtoffers van het ongeval. Eenige wagens van den trein uit Nieu weschans waren uit de rails geloopen en van den goederentrein waren verschil lende wagens met de buffers op elkaar ingereden. Bij deze ramp zijn om het leven ge komen de heer D. S. Diddens Jr., oud 57 jaar, gehuwd, Mauritsstraat te Gronin gen, timmerman en aannemer, die bijna onmiddellijk dood was; de heer H. D. v. d. Veen, oud 33 jaar, ongehuwd, even eens te Groningen, van beroep handels reiziger, die zwaar gewond naar het bu reau van den stationschef was vervoerd, waar hij spoedig overleed; de heer Jac. Bollegraaf te Amsterdam, directeur van de uitgeversfirma „Rembrandt". Gebleken is, dat de trein van Nieuwe schans aan het derde perron moest aan komen. Hij was de viaduct reeds gepas seerd, toen van den anderen kant een raageerende goederentrein naderde. Ge zegd wordt, dat de machinist van den rangeerenden trein door een onveilig signaal is gereden, en toen hij eenmaal te ver was, bij een wissel is gekomen, waarvan door het passeeren van de lo comotief de 8tand veranderde v het gekomen zijn, dat de trein.» op hetzelfde spoor ontmoetten 1Vk2 de rangeertreln langzaam resrt botsing buitengewoon hevig d« w,*s dj locomotief wrong zich min of der de zwaardere Jumbo van den °ï- rentrein, die daardoor nog enkel» teruggeduwd werd. De groote verwoesting had zirh uitsluitend beperkt tot den vern' i*61 personenwagen en bagagewagen bagagewagon was van sljn onderst.. rukt en door bijna het geheele t>er*n rijtuig geschoven. Toen is het boven!1."1" van den Zuidkant van de spoorbaan^ vallen. Zij, die bij het ongeluk het 1 verloren, bevonden zich ook aan kan van den wagen. aiet De commissie van onderzoek be«t. de uit de heeren ir. R. p. baron Haersolte, inspecteur van het ver* bij de N. S. en ir. B. S. van Zanten de oorzaak van het ongeluk vastgeèt.iT Gebleken is, dat hier van nalatish van den rangeerder B. H. uit GronW sprake moet zijn geweest en daarna van den machinist, den 38-jarigen Wg te Zwolle van den rangeerenden treiii Beide verdachten stonden heden v de Groningsche rechtbank terecht. Hun is ten laste gelegd dat het aan ri schuld van verdachten te wijten ig woest, dat gevaar is ontstaan voor hl verkeor door mechanische kjw.5 (stoomvermogen) en dat daardoor dood van v. d. Veen is veroorzaakt, als! mede de verwondingen van KampL.!" Den rangeerder is afzonderlijk ten la«t. gelegd, dat hij bij het rangeeren hooest roekeloos en onvoorzichtig en ih striid met de geldende voorschriften en 1Q. structies zoodanig op het rangeer^ heeft plaats genomen, dat hij een Min dat hij moest waarnemen, niet goed kon' zien, althans niet Voldoende en niet, a thans niet goed acht heeft geslagen n dit sein. Dat sein stond voor het range», deel op onveilig, waarmee hij geen reke- ning heeft gehouden en geen waarschu wing gegeven heeft aan den machinbt dat hij moest stoppen. Den machinist is eveneens ten l«t« gelegd, dat hij hoagst onvoorzichtig «i roekeloos heeft gereden in strijd met de geldende voorschriften en instructies Hij heeft niet aldus voorts de dag. vaarding of niet voldoende op het sein gelet, dat voor hem op onveilig stond, het rangeerdeel voor dit sein niet tot stilstand gebracht en met het raa- geerdeel zoover doorgereden, dat voor den op hetzelfde oogenblik uit de rich ting Nieuweschans komenden personen trein gevaar ontstond. Aan de schuld van verdachten is m dus te wijten, aldus de conclusie, te. deze noodlottige botsing heeft plaat» gehad. VERDUISTERINO. Bij de Handels- en Landbouwtaak te Qorinchtm, Het gerechtshof te Den Bosch heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 39-jari- gen kantoorbediende H. H. te Gorinehem, thans gedetineerd, die door de rechtbank Dordrechth, ter zake van het voortgezet mis drijf van verduistering is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, van welk vonnis de procureur-generaal bevestiging heeft geëischt. Het hof heeft het vonnis van de rechtbank vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte tot één jaar en zee maanden gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hech'enis ver oordeeld. DE ARMENISCHE ZAKKENROLLER. Bij verstekarrest van 7 Januari 1931 is bet vonnis der Haagsche rechtbank vernietigd waarbij de Armeniër Avanes Khan G., tegen wien door het O. M. twee jaar gevangenis straf was geëischt wegens zakkenrollerij, is vrijgesproken, en werd hij veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Men herrinert zich deze zaak, welke be trekking heeft op de herhaalde dlelstaue' ;epleegd in de Haagsche schouwburgo eindelijk is het gelukt den dader op 27 J« nuari 1930 in de Princesse Schouwburg 's-Gravenhage op heeterdaad te betrapp» Een heer voelde n.1. dat iemand in drang in de vestiaire een ander zijn bfl® rolde. Zich omkeerende zag hij dat vreemdeling, die met den rug naar hem t» gekeerd stond, zich haastig verwijderde w vreemdeling, die door het personeel van vestiaire werd herkend als zich herhaaUW tijdens de voorste'Ung in het gebouw oph®"' dend, werd gearresteerd en in bewaring fr steld. Nadat G. door de rechtbank was VW sproken, werd hij den volgenden dag over grens geleid. De officier van justitie K1"® van dit vonnis in hooger beroep. ij Op grond van het opnieuw gewezen arr» heeft de regeering de uitlevering van v®' dachte die inmiddels in België gevangen gezet aangevraagd. Deze is op 1 Octon° door de Belgische regeering K-gestaan- G. teekende echter verzet aan verstek-arrest en 3tond gisterochtend °P terecht. Het O.M. had tien getuigen een tolk gedagvaard, die hun Jvestig- rechtbank afgelegde verklaringen 06 -SS - rft' veroordeeling van verdachte tot 2 vangenisstraf wegens poging tot d;" Het Hof vond evenwel geen tenn,\L,jiating het verzoek van den verdediger tot vu. van verdachte te voldoen en Dep*» arrest op 21 October a.s. EEN VROUW MISHANDELD- De Groningsche rechtbank ver°°.r, Qto heden den 28-jarige A. K., koopman vJjl ningen, die in den nacht van 9 op dit jaar mej. O. de J., met wie hij woonde, een levensgevaarlijke wono op arm toebracht, toen zij met twee man het Zuiderdiep liep, tot 1 iaar ge straf. De eisch luidde 2 jaar gevafli straf. De generaal-procureur vroeg ^"Londen van het verstek-arrest en op

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10