Uw bïievmlntfWM £xutd= enÜMm&mua KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. eert dezer daeen een exerrmlaar 1 U zult eert dezer dagen een exemplaar der nieuwe prijsvraag - welke U slechts behoeft in te vullen - ontvangen. Vraag meerdere gratis-exemplaren voor deelname bij Uw winkelier. Iedere kooper van een pond Sanella, kan door deel name den hoofdprijs of één der andere 1190 geldprijzen winnen. Bovendien ont vangt iederedeelnemer in December een Verkeerskalender. 't gewicht, zooals dat in gebeurt) ten bate der DE WOLF ALS SCHAAPHERDER. De procureur-generaal bij het Haagsche gerechtshof eischte bevestiging van het von nis der Haagsche rechtbank, waarbij een ge wezen politie-agent is veroordeeld tot ach maanden gevangenisstraf, wegens diefstal in dienstbetrekking. Mr. v. d. Does, voor bekl. als verdediger pleitend, wees op de ongelukkige omstandig heden, waaronder zijn cliënt tot zijn daac kwam en verzocht, waar deze zichzelf reeds reclasseert, een voorwaardelijke veroordee ling. Uitspraak 21 October a.s. Ledenvergadering ten Stadhuize. Gistermiddag hield de K. v. K. en F. voor Hollands Noorderkwartier een ledenver gadering ten Stadhuize te Alkmaar. Afwezig waren de heeren de Raat, Kluitman en Valke' ring met kennisgeving van verhindering. De voorzitter, de heer S. W. Arntz, be sprak in zijn openingswoord de heerschende crisis, er aan herinnerende, dat hij in zijn Nieuwjaarsrede reeds had gewezen op de benarde tijdsomstandigheden. Sinds dien kwam er geen licht in de duisternis, integen deel de werefldconstellatie verergerde zich dermate, dat het levende geslacht de weerga ervan niet keilt. In de vorige ledenvergadering, zoo ver volgde spr., heeft één Uwer reeds de aan dacht gevestigd op de funeste gevolgen op onze markten van de moratoriummaatrege len, waarmede de Duitsche Rijksregeering medio Juli een aanvang maakte om den storm in haar land het hoofd te bieden. Het moge waar zijn, dat het Duitsche Rijk hierdoor eeniigszins geholpen is, hetgeen wij allen hopen, doch een feit blijft het, dat deze daad onzen exporthandel ernstig ont wrichtte. I Nauwelijks is de handel tot bezinning ge komen of een andere bevriende natie, waar heen ons land in het jaar 1929 voor een waarde van ruim 400 millioen gulden expor teerde, neemt een besluit, dat naar het schijnt, onzen e: zal berokkenen. nog veel meer schade fet was Groot-Britannië, dat door twee weken geleden den gouden standaard te verlaten, een nog grootere ver warring ifl het internationale betalingsver keer teweeg bracht. Bij benadering is niet te overzien welke gevolgen de fluctuaties en de val van het Pond Sterling zullen hebben en vele exporteurs, ook in ons District, hebben tijdelijk moeten aanzien, dat te kunnen koste den buitenland schen kooper, die een overeen komst in ponden sloot, een belangrijk koers verschil, als cadeau, in den schoot werd ge worpen. Ik béhoef U met te zeggen, dat de zware offers, die onze exporteurs opnieuw moeten brengen, hun positie uitermate critiek maken. De vorige week dreigde de contingenteering van den invoer van diverse veeteeltproducten in Frankrijk, waardoor de prijzen op de Alk- maarsche kaasmarkt sterk beïnvloed schenen te zijn. Gelukkig vernam de Kamer heden ochtend, dat blijkens de laatste mededeeling van het Ministerie van Handel en Industrie van Frankrijk het decreet van 30 September 1931, waarin de invoer van bepaalde goede ren werd geregeld, tot nader advies opge schort is, voor zoover dit betreft den invoer van melkproducten en kaas. Boter is hierbij niet genoemd. De landen, die ons omringen, treffen het een na het ander noodmaatregelen tot zelf behoud en ons landje wordt geleidelijk de bufferstaat, die de steeds zwaarder wordende slagen te incasseeren heeft. Geen wonder, dat ook hier de werkloosheid van zorgwek- kenden omvang is, de nijverheid een donke ren tijd doorleeft en de handel zich kenmerkt door een ongekende terughoudendheid. Ook de slechte tijd voor de zeevisscherij blijft aan houden en een groot deel der booten is op gelegd. Het ergste is wel, dat er nergens feiten zijn te constateeren, die met eenige zekerheid de verwachting voor een opleving in de naaste 'toekomst rechtvaardigen. Het vertrouwen blijft allerwege geschokt, zoo zelfs, dat „de Zakenwereld'' op 3 October schreef: „de paniek sluipt rond als een onzichtbaar spooksel-". Als nuchtere zakenmenschen zult gij, noch ft, dat spooksel zonder meer in Uw huis of zaak toelaten, doch veeleer met vasten wil blijven doorzetten om, gedachtig aan onze schoone Nederlandsche wapenspreuk: „Ik zal handhaven", te trachten ook dezen ernsti- gen crisistijd moedig tot het bittere einde uit te vechten. Een voorbeeld voor de wereld werd in dit opzicht gegeven door onze Koninklijke Luchtvaart Maatschappij, die het aandurfde in deze benarde tijdsomstandigheden den vliegddenst op Indië met ingang van 29 Sep tember 1.1. te verdubbelen. Moge dit voor velen een aansporing zijn, zoo eindigde spr., om er vooral het bijltje niet bij neer te leggen, doch ook deze moei lijke periode berustend te aanvaarden in de overtuiging, dat, het zij na korteren of lan- geren tijd, op deze herfst- en winterperiode van ons bedrijfsleven het voorjaar uiteindelijk zal moeten volgen. (Applaus.) Aan de orde kwamen daarna de ingeko men stukken. Wik- en weegloonen op de Alk- maarsche kaasmarkt. Adres van den Bond van op coöperatieven grondslag werkende zuivelfabrieken en van den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken, de Kamer om steun verzoekende tot het verkrij gen van een verlaging der wik- en weegloo nen op de kaasmarkt te Alkmaar. De beide bonden deelden daarin mede, dat zij aan Alkmaar verzochten om verlaging. Zij meenden dat de toestand in den land bouw alle aanleiding geeft om dat verzoek te doen en spraken hun vertrouwen uit, dat de Kamer dit zal steunen, als het gemeentebe stuur haar dit verzoek om advies zendt. net Bestuur der Kamer verzocht in ant woord op dit schrijven den bonden om nade re motiveering van het verzoek, maar kreeg tot dusver nog geen antwoord. In zijn brief zei het Bureau o.a van den kaashandel, dat de wik- en weegloo nen te hoog waren en daar, blijkens de con clusies der raadscommissie 1903 inzake de wik- en weegloonen te Alkmaar, de uitspraak werd gedaan, dat de heffing niet drukt op den boer doch op den consument, vraagt zij zich af of de door U gewenschte maatrege den boerenstand wel zal verlichten. Tevens stelt zij de vraag of U, wetende dat de gemeente Alkmaar thans haar uitga ven ten behoeve van de kaasmarkt niet ge dekt ziet door de opbrengst van de wik- en weegloonen, ad 50 ets. per 100 kilo, het aan dringen op verlaging gerechtvaardigd acht. Het spreekt vanzelf, dat het Bureau gaarne maatregelen zal overwegen, die den druk der tijden voor den boerenstand zullen helpen verlichten, doch wanneer die weder nieuwe lasten op andere bevolkingsgroepen zouden leggen, zou het medicijn weieens erger kun nen zijn dan de kwaal, welke de Kamer, zoo als geschreven, echter nog niet constateerde De heer Nobel deelde mede, dat van wege genoemde bonden is gesproken met de dagelijkssche besturen van Hoorn, Purmer- end en Alkmaar en dat de besprekingen zeer welwillend waren. Spr. begreep wel, dat, als er v< zijn, maar I komt, deze slechts gering kan at elk bedrag dat de kosten kan verlagen, welkom moet zijn. In Alkmaar be dragen de kosten 50, in Hoorn 62 en in Pur- merend 60 cent per 100 kilo De heer Ringers meende, dat de kosten zóó laag zijn, dat aan vermindering niet valt te denken. De heer Grondsma hield een uitvoe rig betoog, waarin hij de actie der beide bon den bestempelde als een aanval op de markt Het behoud daarvan is volgens spr. zeer wenschelijk, omdat de verkoop op de markt „vliegend contant" geschiedt, iets wat vooral in den tegenwoordigen tijd met onvaste va luta zeer aanbevelenswaardig is. Voorts zag spr. in het groote vreemdelingenbezoek, dat de kaasmarkt geniet, een belangrijke reclame indirect ook voor den producent. Spr. kwam tot de conclusie, dat men van de zijde der bonden een zeer pover figuur slaat met te pogen de geringe lasten der markt (50 cent per 100 kilo kaas, waarvoor men beschikt over de geheele outillage der markt en de kaas kwesties Friesland P^l boeren te verlichten. Alleen voor hen is de markt van belang, inwilliging van hun ver zoek zal ertoe leiden dat de gemeente Alk maar verlies lijdt op de markt en dan zal spr. als burger van die stad alle mogelijke ogingen doen om haar te doen opheffen an de zijde van den handel zal geen enkele poging wordên gedaan om de markt te be houden. (In ons no. van morgen zullen wij het heele betoog van den heer Grondsma op nemen.) De heer Grondsma deelde nog mede, dat alle marktkosten te zamen een halve cent per pond bedragen. De heer Nobel sprak tegen, dat het hier zou gelden een aanslag op de vrije markt. Alleen verlaging van kosten voor den produ cent is het doel en niets anders De heer Blaauboer wilde wel aan nemen, dat Alkmaar geen voordeden haalt aan de kaasmarkt, maar het is toch zeer ze ker waar, dat zij groote indirecte voordeelen afwerpt (de ingezetenen erkennen het belang der markt) en daarom meende spr. dat de Kamer gerust de actie voor verlaging van marktkosten kan steunen. De heer Grondsma was van mee ning, dat het voordeel is bij de producenten. Er zijn wel enkele winkeliers, die in de zo mermaanden een souvenirtje verkoopen aan de vreemdelingen, die de markt bezoeken, maar dat beteekent toch niet zooveel. De heer M o e n s meende, dat het thans nog niet noodig was een beslissing te nemen op het verzoek, omdat het verzoek om na dere, mededeeling nog onbeantwoord is. ■Dé heer Hoogland merkte op, dat de thans geheven rechten zijn vastgesteld in tijden toen de loonen lager waren dan nu en meende, dat men daarom op dit oogenblik moeilijk om verlaging kan vragen, nu toch zeker niet goedkooper kan worden gewerkt. De heer Grondsma stelde in het licht, dat de kaas in Alkmaar eerlijk gewogen wordt, zoodat men hier niet, zooals in Fries land op elke kaasmarkt gebeurt, kwestie ïeeft over het gewicht. Na nog eenige discussie werd besloten de nadere mededeeling van de bonden en een verzoek van het gemeentebestuur om advies af te wachten. Mededeeling van den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie inzake het verbreken van locale telefoongesprekken. (Indertijd reeds in onze courant opgeno men). Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van den directeur-generaal der P. T. T., met verzoek om steun tot het propa- geeren van het gebruik var. den in te stellen wekelijkschen luchtpostdient op Ned.- "ndië en het gebruik van radiotelegrafie verbinding „Hollandradio". Het Bureau i ïeeft dezen steun toegezegd. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van een adres van de Kamer van Koophandel te Leiden, gericht aan de minis ters van justitie en arbeid, handel en nijver heid, inzake cessie van loon. Adressante verzocht daarbij om een rege ling zooals in art. f23 van de ambtenarenwet is getroffen, ook voor arbeiders en andere aangestelden in particuliere bedrijven vast te stellen. Na toelichting door mr. M o e n s voor kennisgeving aangenomen. Adres van den heer M. J. Geldens te 's-Hertogenbosch inzake het extra rood-con- tract in de baksteen-industrie. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van een anonymen expediteur inzake het monopolie van de A.T.O. en zijn gevaren. Niet behandeld, omdat de inzender zijn naam verzweeg. Geen achtdaagsche spoorabon- nementen. Antwoord van den minister van waterstaat op het adres der Kamer inzake de 8 daagsche spoorwegabonnementen De minister zegt daarin o.a.: Dat thans waarschijnlijk reizen achter wege blijven of bekort worden, die met 8- daagsche abonnementskaarten ne aan, terwijl ik ook het nut van het prikke len van de reislust buiten het eigenlijk reis- seizoen erken, doch ik deel de vrees van de spoorwegdirectie, dat onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden invoering van den ge- vraagden tariefmaatregel voor de spoorwe gen geringere ontvangsten zou medebrengen. In de eerste plaats zal een zeker getal abonné's. die nu in het bezit zijn van alge- meene abonnementskaarten of groepenkaar- ten, hunne reizen zoo trachten in te richten, dat zij met voordeel van 8-daagsche abonne mentskaarten gebruik kunnen maken. Verder zullen er ongetwijfeld personen zijn, die thans geen algemeene abonnementskaarten o groepenkaarten hebben, doch die dan hun reizen zoo zullen regelen, dat 8-daagsche abonnementskaarten vooroeeliger voor hen zijn dan gewone biljetten. Wijl een evenredige toeneming van het verkeer vooral onder de huidige omstandig heden uitgesloten schijnt, kan iic geen vrijheic vinden om thans nader op de gewenschte tariefwijziging aan te dringen. De heeren erkenden, dat verder ageeren thans geen zin zou hebben en namen het schrijven aan voor kennisgeving. Missives van het departement van arbek handel en nijverheid, betreffende verhooging van invoerrechten in Columbia en Italië. Voor kennisgeving aangenomen. Verslag van den voorzitter omtrent de op 30 September j.1. gehouden vergadering van de Kamer met de Middenstandsvereenigingen uit dit district. De voorzitter verwees naar het aan de leden gezonden verslag, waaraan hij niets meer had toe te voegen. De postbestellingen te Alkmaar. Mededeelingen van den secretaris omtrent de voorgenomen wijziging van de postbe stelling te Alkmaar. De secretaris deelde mede, dat na een paar conferenties, waarin voorstellen en tegen-voorstellen waren gedaan, is overeen gekomen, dat de bestellingen thans zullen vertrekken van het postkantoor om 7 uur des morgens, half 4 des middags en 's avonds ongeveer 7 uur. Een beslissing over de mogelijkheid van het afhalen van post stukken te ongeveer 2 uur (zooals door de Kamer gevraagd) is nog niet genomen. W inkelsluitingswet, Van B. en W. te Alkmaar was een verzoek ingekomen om opgave van wat de Kamer wenschelijk vindt dat door de gemeente zal worden vastgesteld in verband met de in voering van de winkelsluitingswet op 1 Maart 1932. Na uitvoerige bespreking van dit verzoek, waaraan verschillende leden deelnamen en waarin medegedeeld werd wat de winkeliers in Schagen en Den Helder als wenschen had den ingewilligd gekregen, werd met algem. stemmen overeenkomstig een voorstel-Kuy- per besloten om aan B. en W. te verzoeken, geen besluit te nemen, waarbij de winkels een middag in de week gesloten zouden moeten zijn. Ten aanzien van art. 9 zal de afd. Klein bedrijf van de Kamer nog een bespreking hebben met de middenstandsorganisaties hier ter stede (dit art. betreft de bevoegdheid van het gemeentebestuur om op bepaalde dagen winkelsluiting op een later uur dan 8 uur toe te staan.) Slordige zakenmenschen. Schrijven van de Ned. K. v. K. voor Duitschland te Frankfort, waarin gewezen wordt op de vaak ondeskundige en slordige wijze, waarop Nederlandsche firma's hunne belangen in Duitschland behartigen, waar door meermalen groote schade ie geleden. De heer Wagenaar deed mededeeling van eenige ervaring met de Frankfortsche Kamer, welke hem deed opmerken, dat hij liever zijn zaken zelf behartigt. Alleen zij, die van het doen van zaken in Duitschland geen verstand hebben, kunnen goed doen deze door de genoemde Kamer te laten behande- De v o o r z i 11 e r zei, dat het Bureau der Kamer zal overwegen afschriften van den 'brief te zenden aan de expediteurs. Afschrift van een adres der Rotterdamsohe K. v. K. aan de Kamers te San Domingo, Santiago, San Pedro de Macoris en Sanchez, waarin een groote achteruitgang in den kaasexport van Nederland naar de Domin-i- caansche republiek wordt geconstateerd ten gevolge van door dien staat genomen in voerbeperkingen, welke achteruitgang ook daar te lande wordt gevoeld als schadelijk voor de algemeene welvaart. Aan genoemde Kamers wordt gevraagd de pogingen te steunen van de pers in de Dominicaansche republiek, waarbij op wijzigingen van de bedoelde belemmerende bepalingen wordt aangedrongen. De voorzitter was de Rotterdamsche Kamer dankbaar voor haar initiatief. De heer Grondsma merkte nog op, dat de getroffen invoerbeperkingen niet alleen oorzaak zijn van den verminderden kaas- export, maar dat men dien ook moet wijten aan den slechten economischen toestand in de genoemde republiek. In Cuba (een voor heen zeer belangrijk kaasexportgebied) ziet men hetzelfde. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. Van de K. v. K. te Maastricht afschrift van een uitvoerig schrijven aan den minister van buitenlandsche zaken, waarin er op wdrdi aangedrongen, om bij de komende on derhandelingen met België de Maastrichtsche •kanaal-belangen zwaar te doen wegen. Voor kennisgeving aangenomen. Rechtsverhouding agenten en reizigers. Van de K. v. K. te Den Haag afschrift van een adres aan de Tweede Kamer in verband met het wetsontwerp houdende bepalingen omtrent de rechtsverhouding van agenten en reizigers. Adressante gaf hierbij eenige h. i. wenschelijke wijzigingen van het adres in overweging. Op voorstel van den voorzitter werd be- sloten het adres te steunen. m Verzoek van de Middenstands vereen iglng afgevaardigi liging „de H. den van de anze" te Alk- rv> Kampr h-vMvio -1 aoonner.entsKaarten wel zouden Kamer hoorde nog nooit eenige klacht zijn gemaakt, neem ik met Uw College gaar- maar, gedaan in de gecombineerde vergade ring dd. 30 September 1.1. om aan te drin gen op verlaging van het plakzegel van 10 ets., tot den ouden prijs van 5 cents. De heeren Ringers en Blaauboer meenden, dat dergelijk verzoek thans geen kans op inwilliging zal hebben. Ook de heer C o 1 t o f was er tegen, omdat te vreezen is dat bij goedgunstige beschikking de lasten op weer iets anders zullen worden gelegd De heer S c h m a 1 z vond beter, dat men vroeg van plakzegel vrijgesteld te worden voor rekeningen tot bedragen benéden 20 of 25. Zoo'n verzoek zou misschien nog een kans hebben en daar zou de midden stand al flink mee gebaat zijn. De heer E n d e 1 kon zich hiermee veree nigen. Besloten werd in dezen zin De Hanze te adviseeren. Tegen waren de heeren Coltof, Ringers, Blaauboer en Moens. De secretaris bracht hierop verslag uit van de vergadering van belanghebbenden bij den export op Engeland in verband met de daling van het pond sterling, gehouden te Amsterdam dd. 28 September 1.1. (Door ons werd reeds eerder een verslag van deze vergadering geplaatst). Uitgegane stukken. Van de uitgegane stukken waarvan mede deeling werd gedaan, vermelden wij o.a.: Verzoek aan het Hoofdbestuur der posterijen tot het instellen van de mogelijkheid tot het kosteloos overschakelen op een ander num mer van inkomende buitenlandsche telefoon gesprekken. De Kamer verzocht daarbij om kostelooze overschakeling van internationale gesprek- ten ten behoeve van exporteurs, die zoowel hun huis als hun zaak telefonisch hebben aangesloten, voor het geval dat zij op een an der nummer van hetzelfde net verblijven dan het aangevraagde. Het daarop ontvangen antwoord bevatte een afwijzing van het verzoek, maar deed te vens een middel aan de hand om dubbele kosten te voorkomen, n.1. het gebruikmaken van een „voorbericht", waarvan de kosten het derde deel bedragen van een gesprek van drie minuten met een minimum van 25 cent. Rondvraag. Bij de rondvraag opperde de heer Nobel het denkbeeld om i.\ vereeniging met de Frie- sche Kamer te bespreken wat gedaan kan worden in verband met de spoorverbinding via den afsluitdijk van de Zuiderzee. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de kwestie in handen te stellen van de Zuiderzee-commissie uit de Kamer. De heer End el bracht de aan den Alk- maarschen raad voorgestelde nieuwe electri- citeitstarieven ter sprake. Hij had ze nagere kend en was tot de conclusie gekomen dat zij in plaats van een verlaging een verhooging zouden brengen. Hij gaf de Kamer in over weging het voorstel te bestudeeren. De heer R i itg e r s zei, dat de wijziging der tarieven geheel beantwoord aan hetgeen de Kamer heeft gevraagd. De heer C o 11 o f had met een paar Alk- maarsche winkeliers gereisd en dezen waren ingenomen met de voorgestelde tarieven Op voorstel van den voorzitter werd besloten deze zaak in besloten zitting verder te bespreken. De openbare vergadering werd hierna ge sloten. BROEK OP LANGENDIJK. Maandag vergaderde het bestuur van den Tuinbouwersbond „Langendijker Groenten- Centrale" te Broek op Langendijk. Tegen woordig waren 26 leden. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een welkom, in het bijzonder tot het nieuwe bestuurslid, den heer W. de Boorder van Schermerhorn, en het plaatsvervangend lid W. Butter van Koedijk. Op de keurlijsten over de maanden Juli, Augustus en September, welke resp. 27, 6 en 8 keuringen bevatten, werden in orde bevon den, evenals het rapport van den accountant van het C. B., die op 17 Sept. j.1. de boeken van den penningmeester had nagezien. De exploitatierekening gaf per 16 Sept. aan eeu batig saldo van 7805.47. In de maand Juli was geveild voor een be drag van 306.932,12 en in Augustus voor 76.056.79. Medegedeeld werd, dat in de negen maan den va ndit jaar voor 370.000 minder ge veild was, dan in dezelfde negen maanden van het vorige jaar. Aan de orde werd gesteld het teekenen van de credietbrief voor de huishoudelijke uit gave. Deze was geteekend door zes bestuurs leden als borg en deze meenden, dat als alle bestuursleden als borg moesten teekenen, dit zeker de vereenigingen meer aan de veiling I zou binden. Tevens was als reden opgegeven, dat het nieuwe gebouw in onderpand gegeven was voor het bloembollencrediet, zoodat men meende, dat daardoor de borgstelling voof het huishoudelijk crediet zwaarder was ge« worden. I Opgemerkt werd, dat niet de vaste goede, ren van de vereeniging het huishoudelijk crediet dekten, doch wel het veilingsperceu- tage. Hieruit moeten alle kosten en lasten en ook de aflossing van het crediet bestreden wor den en als dat met een lagen omzet niet gaat, zal het veilingspercentage verhoogd moeten worden. Daar allen nog niet bereid waren de cre dietbrief te teekenen, werd dit aangehouden tot een volgende vergadering. Van de Vereeniging „De Koophandel" was een schrijven ingekomen met verzoek om een boetebepaling te maken voor het minder leve ren dan in de veiling verkocht werd. Over het algemeen werd door de aanvoer ders de kool niet gewogen en word het kwan tum geséhot naar het vaartuig, en wordt dan steeds naar de hooge kant oogegeven, omdat men niet gaarne 50 tot 400 K.G. te veel heeft, daar men dan de kans loopt, dat men die weer mee terug moet nemen. Toch heeft het dag. bestuur gemeend er iets voor te moeten doen, niet om de klem hoeveelheden die wel eens te kort komen, want dat kan door het ongelukkig of geluk kig wegen veroorzaakt worden, maar wel voor grootere tekorten als er van slordigheid of misschien fraude sprake kan zijn. Het dag. bestuur stelde het volgende voor: Dat elk te kort gewicht aan den keurmeester opgegeven wordt en wanneer het te kort ge wicht van dien aard is, dat er van slordig- heid of fraudé sprake kan zijn, kan de keur* meester zoo iemand, wanneer het bij herha ling gebeurd, beboeten met het percentage gelijk het te kort gewicht. Dit voorstel werd aangenomen, doch met dien verstande, dat den kooper, wanneer blijkt, dat er 5 meer gewicht is, dit ook moet aceepteeren. Een afschrift van een schrijven ingekomen van de Vereen. „De Koophandel" gericht aan het Centraal Bureau, waarin verzocht wordt de minimumprijs voor kool af te schaf fen, omdat kool, die de minimum-prijs kan opbrengen, later toch niet uit de hand verkocht wordt voor een mindere prijs, wat een oneerlijke concurrentie veroorzaakt ep maakt, dat meerdere kooplieden die practij- ken moeten uitvoeren. Wanneer de minimumprijs niet afgeschaft kan worden, dat dan de veilingsvereenigin- gen de niet verkochte kool voor een bepaalde prijs overnemen, zoodat de tuinders geen reden meer hebben die kool uit de hana te verkoopen. Van de Tpinbouwvereen. „De Zuid" te St. Pancras was een verzoek ingekomen, dat de L.G.C. de niet verkochte kool voor een be paalde prijs zou overnemen, ook al om de zelfde reden als boven genoemd. Aan het Centraal Bureau is door de LÖ- C. geadviseerd om de minimumprijs niet op te heffen, maar „Koophandel'' te adviseeren om een boetebepaling te maken voor hare leden, die trachten die kool voor een mindere prijs uit de hand te verkoopen. De voorzitter zeide, om de kool over nemen voor een bepaalde zou wel een middel zijn, maar er wordt geen middel de hand gedaan, waar dat geld vand**? moet kmen, daarom is het voor ons flir' voerbaar. Beter zou het zijn, als de vereen 1- ging De Koophandel" een boetebepaling maakte voor hare leden, dan zou ook dat kwaad spoedig weg zijn. Opgemerkt werd of het niet mogelijk zijn, dat de veilingsvereeniging een strafp®" paling maakte vóór de kooplieden, die daaraan schuldig maakten. De secretaris zeide, dat ook het vorige jaar, al was het toen in mindere mate, ook g®" beurd is dat niet-verkochte kool later door een mindere prijs gekocht werd. I oen is in de veiling gevraagd of de nu- nimura prijzen afgeschaft moesten worden, doch eenparig was het antwoord van den handel, dat de minimum prijzen bestaan moesten blijven. In de algemeene vergadering van Koophandel is dit punt weer ter sprake gebracht en de medewerking in deze g®" vraagd, waar dan ook de hopp is uitgespro ken, dat het dit jaar beter daarmede zoil loopen. In het schrijven van Koophandel »£fdt

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6