Stad w Omgeving. ïïucqedijfie Stand CASTRICUM (September). Jiackthckhtm EIERVEILING SCHAGEN. WINKEL. De brievenbesteller D. Kleen alhier, i« met Ingang van 10 October 1931, in gelijke be trekking overgeplaatst naar Heemstede. FAILLISSEMENT. Opgeheven wegens gebrek aan actief is het faillissement van G. Nijman te Lumnen en vernietigd, op grond van verzet, het faillisse ment van P. Kok te Oudijk, gemeente west woud. TEXEL. Opnieuw een proces met Boon. Men schrijft ons uit Texel: De heer C. Boon Pz., die reeds meerdere processen voerde met 't gemeentebestuur, en T bestuur van 't Witte Kruis op Texel, zit thans 't Witte Kruis weer dwars en heett door allerlei scherpzinnigheden weer gedaan gekregen, dat beslag gelegd wordt opde eigendommen van 't Witte Kruis alhier. Boon eischt namelijk een schadevergoeding jvan pl.m. 3900 van 't Witte Kruis, omdat deze vereeniging het faillissement van Boon aangevraagd had, wegens weigering van Boon om de kosten van een vorig proces te betalen, waartoe hij veroordeeld was. Gok de voormalige advocaat van den heer B. en itwee doktoren hadden een eisch ingesteld om Boon failliet te doen verklaren. Boon had geweigerd de kosten te betalen, omdat hij on vermogend was, de stichting, die hij beheer de, had beslag gelegd op zijn goederen. Het 'gemeentebestuur en het Witte Kruis sloegen de handen ineen. Boon had n.1. aan de ge meente grond verkocht; en voor de over dracht moesten de gronden natuurlijk weer eigendom zijn van Boon, en op dat tijdstip was faillissement aangevraagd. Boon wist echter de vorderingen van advocaat en doc toren ongeldig te verklaren, om verschillende redenen, en daar één eischer geen faillisse ment kan teweeg brengen, ging dit dus niet door. Doch nu eischt Boon van genoemde heeren en van 't Witte Kruis een schadever goeding van 15500, omdat hij beweert, dat door de faillissementsaanvrage een vereeni- ging, waarvoor hij een sociëteit zou bouwen, zich terug trok, wat hem groote schade be zorgde. De beslaglegging is ingewilligd, doch on der de eigenaardige bepaling, dat Boon eerst 300 moet storten. Boon heeft bij herhaling beweerd, het Witte Kruis „een goed hart" toe te dragen. Een eigenaardige genegenheid! 't Bestuur van 't Witte Kruis vertrouwt echter dat zijn advocaat, mr. Langeveld, deze zaak ook wel weer tot een goed eind zal brengen, doch 't brengt altijd moeite en kos ten met zich mede. CASTRICUM. Onthulling en overdracht graf steen op het graf van mej. J. J Vahl. Gistermiddag had op de Herv. begraaf plaats alhier een korte maar treffende plech tigheid plaats. Het betrof hier n.1. de overdracht en ont hulling van het gedenkteeken, geplaatst door bijdragen van de vrouwen van Castricum op het graf van wijle mej. J. J. Vahl, die op 31 Juli op zoo treurige wijze om het leven kwam. Zooals men weet had zich het comité dat «daartoe in het leven was geroepen, verzameld op de begraafplaats onder voorzitstèrschap van mevr. LommenMaury. De familie, broers en zusters van de overledene waren mede aanwezig. Voorts waren een groot aantal vrouwen mede getuigen van deze plechtigheid. Na een korte kennismaking sprak mevr. QmmenMaury als volgt: i Geachte aanwezigen! Bij het snelle tempo, waarin wij leven is het wel bijzonder van waarde dat de sym pathieke herinnering aan een doode in de gedachten der menschen doorleeft. Wanneer pit het geval is moet daartoe wel een zeer bij zondere aanleiding zijn. Staande aan het graf van mej. Vahl mogen wij zeggen, dat de herinnering aan haar vruchtbaar leven niet iicht zal worden vergeten. De burgerij van 'Castricum en vooral de moeders der gezin nen, die zij in bange uren bijstand verleende, hebben hunne sympathie voor de overledene iwillen doen blijken door op haar graf een monument te plaatsen, dat zal spreken van dankbaarheid dezer moeders. Uit het volle leven, midden in haar zegen- alrijke arbeid werd de levensdraad plotseling afgesneden en het moge een troost zijn voor ide familie de gedachte in zich te kunnen idragen, dat deze vrouw, wier arbeid, opoffe ring, liefde en gezinszegen beteekende, de be looning voor haar aardscht werken wel zal hebben ontvangen. Geachte aanwezigen, met deze woorden gewijd aan de nagedachtenis van mej. Vahl en met de bede, dat de barmhartige God haar vele goede daden mag vergelden, verklaar ik dit monument voor onthuld en draag het hierbij aan de familie over. Namens de familie voerde hierop de heer (J. J. Vahl te Heiloo het woord en sprak als volgt Geachte aanwezigen! Namens de familie zou ik een oogenblik aandacht willen vragen. In de eerste plaats zeg ik U hartelijk dank -voor de woorden door U gesproken, die ons diep hebben getroffen, tevens dank ik allen hartelijk voor de waardeering en liefde die onze zuster tijdens haar leven van U heeft mogen ontvangen, waarvan wij hier het be wijs zien opgericht. Wat onze zuster tijdens haar leven voor U geweest is behoef ik niet uit te spreken, gij hebt haar allen mogelijk nog beter gekend dan wij, omdat zij in haar arbeid dagelijks met zoo velen in aanraking kwam. Hoe droevig ons de slag heeft ge troffen. dit is ons nog een troost, dat zij door zoovelen betreurd wordt en dat hare herin nering in uwe harten is blijven voortleven. Wij danken U hartelijk voor dit groote be wijs van uwe deelneming. Dit mooie gedenk teken, wat wij in grooten dank van U aan- vaarden, zal altijd tot ons spreken van uwe lietde voor onze zuster. De gemeente Cas- ®".hare inwoners zullen in onze ge dachte blijven voortleven. Hiermede was deze korte plechtigheid be ëindigd. Na nog eenige oogenblikken in stil, overdenken, werd den doodenakker verlaten. Op het monument, dat voorstelt een afge knapte zuil als symbool van een plotseling afgesneden leven. Op bet gedenkteeken komen de woorden voor: J. J. Vahl, geboren 7 Oc tober 1882, overleden 31 Juli 1931. „Zalig, zijn de dooden, die m den Heer sterven, van nu aan, Ja zegt de Gerat, opdat zij rusten mogen van hunnen arbeid; en hunne werken volgen met hem'en onder aan „aangeboden door Castricum s vrouwen De familie was zeer onder den indruk van deze gave van de vrouwen van Castricum, te meer ook omdat alles in den gerat was ge daan en uitgevoerd van de overledene, die men niet beter had kunnen eer en dan thans is geschied. INGEKOMEN PERSONEN. T. A. Tsu, R.K., koopman, Lombard- steeg 5, van Berlijn. C. C. Shan, R.K., koopman, Lombardsteeg 5, v. Chokiang (China). W. Hergmayr, R.K., dienst bode, Spoorstraat 88, van Oostenrijk. E. A. Isensee, E.L., dienstbode, Voor- meer 35, van Duitschland. E. Ross- man. D.E., buffetjuffrouw, Houttil 9, van Essen (D.) J. Sietsma, geen, tim merman, Hoogstraat 2a, van Velsen. R. Jellema, geen, timmerman, Hoog straat 2a, van Velsen. M. Nelissen, R.K., dienstbode, Koningstraat 5, van Haarlem. G. M. de Graaf, R.K., dienst bode, Emmastraat 2, van Castricum. Th. van Riel, N.H., vertegenwoordiger in wijnen, en echtg., R.K., Geestersingel 59 inw. van Hilversum. Th. Humbert, R.K., dienstbode, Krugerstraat 11, van Wulfen (D.) A. A. Adler, N.I., inge nieur, Emmastraat 73, van 's-Graven- hage. Y. van Rossum, geen, bouwkun dige, Spoorstraat 10, van Wieringen. K Chatillon, geen, dienstbode,, Coster- straat 27, van Oude Niedorp. M. Ko per, echt. van D. Krabman, N.H., Stati onsweg 35 inw., van Spanbroek. N. P. J. Beers, R.Kslagersknecht, Laat 142, van Bovenkarspel. D. C. te Lintei Hekkert, G.K., geh. met N. Amse, Ou- dorperdijkje 13, van Hoorn. A. H. M. Schulpen, chauffeur, R.K., Kooltuin 17b, vaa Maasbracht. C. J. Echmidt, z.b., L. d. H., Gashouderstraat 26, van 's-Gra- venhage. L. J. Balder, N.H., zonder be roep, Landstraat 9, van Bioek op Lan- gendijk. G. A. van Vliet R.K., typo graaf, Druivenlaan 31, van 's-Hertogen- bosch. H. Kool, wed. van Otto Wies- ner, N.H., zonder beroep en dochter, Eikelenbergstraat 17, van Bergen (N.H.) J. C. Schenk, N.H., verpleegster, Ken- nemersiraatweg 135, van Amsterdam. M. van der Pas, R.K., grondwerker en echtg en kinderen, Compagniestraat 11, vai. Dordrecht. M. C. Krapman, N.H., dienstbode, Magdalenenstraat 17, van Winkel. L. H. W. H. van Zutphen, geen, ambtenaar bij maatsch. hulpbe toon, Westerweg 141, van Ursem. A. A. vau Dijk, z.b., R.K., Huigbrouwerstr. 5, van Oudenbosch. J. van Espen, geen, inpakster wasscherij, N. G. Pier- sonstraat 21, van Arnhem. Tr. van der Pijl, N.H., zonder beroep, Emmastraat 95, van Venhuizen. H. G. Kleizen, R.K. onderwijzeres, Oudegracht 204, van Amersfoort. A. Jongkind, R.K., dienst bode, Ritsevoort 46, van Purmerend. N. van Bodegroven, N.H., huishoudster, en dochter, Heemraadstraat 2, van Al phen aan de Rijn. VERTROKKEN PERSONEN. A. H. Vermeulen, beambte Ned. Spoor wegen, G.D., van Snaarmanslaan 83, naar Hooge en Lage Zwaluwe. J. C. Koelen, z.b., geen, van Nieuwpoortslaan 102, naar Den Helder. N. Keijzer, z.b., R.K van Westdijk 15 naar Beverwijk. F. J. van den Berg, van Spoorstraat 89 naar Hilversum. P. J. Meulenbroek, N.H., leerl. machinist, van Grensstraat 14 naar Breda. M. C. Dekker, geen, apothekersassistente, van Koorstraat 47, naar Den Helder. P. Kluft, geen, arbei der, van Overdiestraat 9, naar Vledder. E. M. Bei'ding, R.K., dienstbode, van Payglop 19, naar Medemblik. M. Bak ker, N.H., boterbezorger, van van der Kaaijstraat 15, naar Den Helder. F. H. Preijer, E.L., ambtenaar R.W., van Kru gerstraat 15, naar Utrecht J. Breij, N.H., conducteur N.S., en echtgenoote en zoon, van Leliestraat 9, naar Amers foort. D. Lute, huishoudster, G.K., van Emmastraat 67 naar Beemster. N. J. Ruiter, auto-monteur, R.K., en echtge noote, N.H., en zoon, geen, van Kenne- merstraatweg 83, naar Den Helder. M. van der Sleesen, N.H., huishoudster, van Verdronkenoord 48 naar Heiloo. C. F. Hulskamp, R.K., kantoorbediende, van Baansingel 14 naar Bergen (N.-H H. Kohier, R.K., vertegenwoordiger, en echten., geen, van Macl. Pontstraat 20, naar Apeldoorn. K. Boersma, geen, machinist N.S., en echtg. van Mr. P. J. Troelstrakede 20, naar Leeuwarden. II. Onderstal, z.b., gepens., N.Hvan Me- tiusgrachtb inw, naar Amsterdam C. G. Sitskoorn, R.K., étaleur, van Spoor straat 71 naar Rotterdam. C. Kuut, geen, werkster, van de Ruijterstr. 23 inw., naar Enschedé. B. J. W. van den Hof, B.D., arbeider N.S., van Spoorstraat 71 naar Hoorn. J. H. Kruijt, N.H., werkman, en echtg. en kinderen, van Le liestraat 5, naar Heiloo. M. J. Vreeker, echtg. van J. G. Hes, R.K., van Magdale nenstraat 9, naar Aalsmeer. M. Don ker, N.H., verpleegster, van Wilhelmina- laan 1, naar Twisk. J. C. P. H. Schram geen, machinist N.S. en echtg. en kinde ren, van Stuartstraat 47, naar Rotter dam. E. Fischer, R.K., dienstbode, van Nieuwesloot naar Hamborn (Dld. J. F Seidl, R.K., kellner, van Langestraat 94, naar Weenen. K. Hötzel, H.A., schilder, van Westerweg 133 naar Bot- trop (Dld. M. Hutsteiner, R.K., dienst bode, van Kennemerstraatweg 103 naar Linz (O.) R. Papke, E.L., kapper, van .Verdronkenoord 98 naar Duitschland. «s N. J. Speur, N.H., kapper, van Achter- dam 11a, naar Schoorl. J- H. Egberts, N.H., machinist N.S., en echtg. van K. van 1 Veerstraat 25, naar Roosendaal. M. W. F. Snethlage, Rem., scheikundige keuringsdienst, van Verdronkenoord 19 naar Heiloo. C G. T. Flint, R.K., re- ligieuse, van Oudegracht 204 naar Gro ningen. A. M. de Boorder, geen, van Wildemanstraat 9 naar Haarlem. G. J. Spruijt, R.K., monteur, van Vischers- laan 19, naar Amsterdam. C. J. Hoef sloot, echtg. van C. A. Heiblom, R.K., fa brieksarbeidster, en kinderen, van Bloemstraat 14, naar Amersfoort. J. D. Zijlstra, R.K., van Mr. P- J Troelstra kade 36 naar Oudorp. A. Th. M. Bal- tus, R.K., van van Everdingenstraat 18, naar Haarlem. B. J. Quast, geen, en echtg. en dochter, van Westerweg 132 naar Den Helder. J. J- Delsman, E L. dienstbode, van Wilhelminalaan 23 naar Amsterdam. HEILOO. Ingekomen personen. Anna Bakker, N.H., van Hoorn. El Broeren, R.K., van Zuiddorpe. M. Ploeger en gez., geen, van Barsingerhorn. E. KaandorpDam, R K., van Alk maar. C. Morsch en gez., R K.> van Onstwedde. C. H. L. Pollé, R.K., van Amsterdam. A. A. SombroekBorst R.K., van Castricum. Anna Pronk, R.K., van Velsen. A. B. C. M. Zuid geest, R.K., van Bergen op Zoom. C. Hageman, R.K., van Castricum. C. Shreuder en echtg., geen, van De Rijp. G. de Vries en echtg., G.K., van Zaan dam. F. V. J. Pollé, R.K., van Rotter dam. A. van Boven, N.H., van Soest. Gr Ruiter, N.H., van Beemster. H. Haages, R.K., van Soest. N. Meilink en gez., G.K., van Amersfoort. Aa. M. Pronk, R.K, van Bovenkarspel. Ma. G. Verduin, R.K., van Limmen. Wed. N. A. Bongaardtvan Vliet, N.H., van Heemstede. Joh. Vennik, N.H., van Akersloot. T. Kooijman en gez., R.K., van Spanbroek. Joh. Hoogland, R K van Spanbroek. Wed. Tr. Meijer Vijn, R.K., van Spanbroek. A. H. Gie- len, R.K., van Dongen. Wed. G. Schreuder—Kluft, N.H., van Alkmaar. H. Lindeboom, N.H., van Olst. C. Bal- tus en echtg., R.K., van Wateringen. P. J. Mooij, R.K., van Amsterdam. Ca. Floris, R.K., van Egmondbinnen. Vertrokken personen, K. Heidelberg en gez. naar Zuilen. H. J. M. Verduin naar Noordwijk. E. M. Bruins, naar Alkma.r J. J. Vis naar Westzaan. M. HildamaTon naar Den Helder. Ca. B. G. Ruitenburg naar Bergen (N.-H.) A. D. van Regteren Al- tena en gezin naar Utrecht. Ge. van Aggelen naar Utrecht. T. Pronk naar Dongen. W. Meilink naar Laren. J. D. Nat en gez. naar Nieuwer-Amstel. A. J. M. Bakker en echtg. naar Zaan dam. Ma. J. A. Hamelink naar Ouden bosch. Ha. J. Zuiderwijk naar Ossen- drecht. N. W. van der Drift naar 's-Hertogenbosch. Jb. Winkel naar Hilversum. S. P. Perquin naar Rotter dam. Me. Glas naar Alkmaar. J. C. Borst en echtg. naar Alkmaar. W. J. M. van Kesteren naar Rotterdam. Je. Kikkert naar Texel. W. de Wit en gez. naar Zuilen. R. Tippersma naar Hennaarderadeel. B. Hendriks naar 's-Gravenhage. J. M. TeelingSengers naar Akersloot. C. J. Groot en echtg. naar Limmen. G. A. M. Kroese en gez. naar Emmen. HARENKARSPEL (September). Geboren: Franciscus, z. v. Jan Bruin en Immetje Jong. Afra, d. v. Pieter Wester en Wilhelmina Stoop. Anton Martin, z. v. Joost Koordes en Elizabeth Reker. Ondertrouwd: Jan Tromp en Alida Schotten. Arie Jan Veter en Maria Cornelia Dam. Gehuwd: Arie VI aar en Elizabeth Cornelia Glas. Jan Tromp en Ali la Schotten. Overleden: Pieter Swager, oud 71 jaren, echtgenoot van Antje Dekker. ZUIDSCHARWOUDE (Sept.) Geboren: Maria Catharina d. van Nicolaas Winder en Geertruida Kos. Neeltje ,d. van Jan Schoorl en Trijntke Kapitein. Johanna Elisabeth, d. van Jan Molenaar en Mathilda Balder. Overleden: Trijntje Rutsen, oud 78 jaar, wed. van Pieter Heneweer. Ondertrouwd en getrouwd: Willem Butter en Maria Catharina Grootjes. AKERSLOOT (September). Geboren: Paulus Johannes, z. van J. Buur en J. Kerssens. Johannes An- tonius, z. van P. A. Keijsper en H. M. Huijgen. Nicolaas Jacob, z. van J N. Bleeker en A. Moeijes. Alida Cathari na, d.. van D. ter Beek en G. Rol. Adrianus, z. van A. Siemonsma en M. de Vreeze. Overleden: R. M. C. van Sikke lerus, oud 2 jaar overl. te Alkmaar. Cornelia Ruiterman echtgenoote van Jn. Steenhof, oud 57 jaai. Gehuwd: C. de Graaff en C. H. Groot. D. Pasma en A. Scheepbouwer. Geboren Maria Alida, d. van G. A. Nootbos en G. Groentjes. Cornelis, z. van B P. Vader en J. Out. Barbara Maria Theresia, d. van J. de Nijs en M. A. Hoogzaad. Anna Maria, d. van Th. Veldt en A. M. Kunnen. Margaretha, d. van G. N. Peijs en M. Vermeulen. Wilhelmina Catharina, d. van J. Meijne en H. de Winter. Anna Carla, d. van C. Assmann en A. van Beek. Geer- truida Anna Clasina, d. van P. Zonne veld en A. Koning. Jacobus Johanna Maria, z. van J. J. Dam en M. A. C. Bo lt ar iu.i. Hendrikus, z. van H. Zonne veld en K. Oud. Hendrikus Maria, z van G. Veldt en G. Beentjes. Antonie Willem, z. van T. Berlee en A. M. Scher mer. Johannes Petrus, z. van J. Bras ser en R. G. Heere. Overleden Hijlkje Faber, oud 65 jaren te Amsterdam. Margaretha Ma ria Admiraal, oud 5 jaren, d. van J. Ad miraal en M. M. Knijn. Grietje Hazen berg, oud 83 jaren, echtgencote van S. Veenstra. Tetje Ellen, oud 67 jaren, echtgenoote van P. de Waard. Klazi- na, Johanna Kriel, oud 60 jaren, te Am sterdam. Anna Al, oud 48 jaren, echt genoote van E. C. J. Sprengers. Gerrit Nijman oud 74 jaren, echtgenoot van P. Rijs. Trijntje Lute, oud 47 jaren, echt genoote van C. Stuifbergen. Ondertrouwd: Nicolaas Kaan dorp te Limmen en Anna Louisa Hoebe. jacob Zomerdijk en CornelM Jacoba Res. johannes Henricus Zonneveld te Heiioo en Johanna Petronella van Die pen. Gehuwd: Nicolaas Kaandorp en Anna Louisa Hoebe. -• Jacob Zomerdijk en Cornelia Jacoba Res. HEERHUGOWAARD (September). Geboren Brechtjs Hiltje, d. v. G. de Ruiter en A. van Klaarbergen. Cornelis, z. v. Joh. Wijnker en A. van Diepen. Gerardus Petrus, z. v. A. Strooper en G. Weel. Maria Theresia, d. v. A. Bloothoofd en M. Commandeur. Elisabeth Hillegonda Petronella, d. v. J. J. v. Wonderen en A Nijman. Pe trus Adrianus, z. v. J. J Puut en M. A. Smit. Cornelis Petrus, z v P. Appel man en C. Buijs. Cato, d. v. Jac. tT.ee- ker en Cath. Huibers. Guurtje, d. v. S. de Boorder en G. Kroon. Adriana, d. v. N. Bakker en A. de Wit. Cor nelia. d v. G. HL vers en W. Vlaar. -- Jo- hanr es Jacobus, z. v. P. van Stralen en M Dol. Guurtruida Anna Theresia a. v. P. van Langen en C. Kaptein. Jan- tina Wilhelmina, d. v. Th. Slendebroek en G. Huizinga. Nicolaas Petrus, z. v. E. de Jong en A. Weel. Simon, z v P. Smit en Cornelia Duijn. Klaas, z. v. Cornelis Wagenaar en Aaitje Wagenaar. Ondertrouwd Th. Ottenbros en M. J. Schilder. A. C. Bruin te Oudkar- spel en Anna Stoop. Getrouwd H. J. Schermer en G. Pluister. Th. Ottenbros en M. Schil der. Overleden: Johanna Spruijt, 49 j. echtgen. v. W. A. Scholten. Trijntje Groot, 37 p., echtgen. v. S. Dam. Elisa beth Nap, ongeh. d. v. C Nap en A. Muller, 65 j. URSEM (September). Geboren: Johannes, zoon van Ta- mis van Baar en Anna Dudink. Lucia Maria, dochter van Nicolaas Dol en Lucia Maria van der Gulik. Michiel, zoon van Petrus Johannes Witte en Aagje Oud. Johanna dochter van Hendrik Volkers en Cornelia Johanna Eskes. Maria Elisabeth, dochter van Cornelis Tessel en Anna Catharina Bakker. OUDE NIEDORP (Se*-t.) Geboren: Johannes z. van Lourens van Diepen en Adriana Terra. Cornelis Jo hannes z. van Johannes Theodorus Burger en Maria de Waard. O v e r 1 e d enAriën Strijbis, 76 j., echtg. van Niesje Balk. Antonius Pater, 37 j., ongehuwd. Ondertrouwd: Petrus Johannes Tromp, weduwn. van Cornelia Ruiter, en Margaietha Ruiter. HEILOO (Sept.) Geboren: Adriana Leonarda Maria d. van Nicolaas Johannes Jozeph Maria Elde- ring en Maria Juliana Peschl. Petrus Ge rardus z. van Albertus Schouten en Johanna Rumphorst. Catharina Betsy d. v. Gerrit van Steeg en Roelofje Tentink. Maria Jo hanna d. van Johannes Mors en Maria Groot. Lolke Hendrik z. van Hendrik Nij- dam en Johanna Angenieta Wilhelmina Macpherson. Theodorus Johannes Ber nardus z. van Johannes Bernardus Liefting en Agatha Nuijens. Hendrika Geertje d. v. Cornelis Kleef en Gerarda van Woesik. Brigittha d. van Cornelis Teileman en Geer- truide van Saaze. Jan Dirk z. van Theodo rus Leek en Catharina Maria de Wit. Martinus z. van Pieter Winnips en Agatha Hendrika Laan. Ondertrouwd: Johannes Simon Tee ling te Akersloot en Johanna Maria Sengers Cornelis Joseph Groot en Maria Gerarda Verduin. Johan Theodorus Peppinck en Neeltje van Zandwijk te Den Helder. Wil lem Liefting te Egmond-Binnen en Gerarda Duinmeyer te Egmond-Binnen onlangs te Heiloo. Johannes Henricus Zonneveld en Johanna Petronella van Diepen te Castricum. Bernardus Johannes Lampe en Agatha Kaandorp. Johannes Gerardus Knijff te Harmeien en Christina Maria van Schie Petrus Komen te Heemskerk en Catharina ^tnai ?r°AT5' Adrianus Laurentius Schoof te Alkmaar en Maria Agnes Biouwer Getrouwd: Cornelis Theodorus Vree ker en Maria Agnes Bouman. Tohannes Cornelis Borst en Mina Klasina Groot Johannes Simon Teeling en Johanna Maria Sengers. - Cornelis Joseph Groot en Maria Gerarda Verduin. Overleden: Catharinus Bernardus Verver, 7 d. Adriaan Petrus Ruiter 5 i Dirk Stam, 71 j. - Sieuwtje Antje Anna Blokker, 9 j. - Lui Bos, 61 j._ LómseHen nette van Rossum, 10 j Anna Rijs, echtg. v. Petrus Cornelis Kaandorp, 44 j. d mert Adriaan Rens Honig, 21 j. Catharina Maria Bakker echtg. van Johannes Mole naar, 22 j. Lolke Hendrik Nijdam, 11 d ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 Oct. 1931. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.80—2.30; Appelen per 100 pond 4; Bloemkool le s. per 100 stuks 3—5; Bloemkool 2e s. pei 100 st. 11; Druiven per 100 K.G. 112—20; G§Je Kool per 100 stuks 1.20—3.60- r Kool per 100 stuks 0 80—3.60' i/ ^fe per 100 stuks 0.40—1.50; Kno Ju1*1* per 100 stuks 1.80-/ 3.20; KoX?er* per 100 stuks 0.80—3.40; Meloen?11*11 100 stuks 10-/ 19; Peren per lm f 5-ƒ 10; Prei per 100 bos 4 80 lein per bakje 12—33 cent; Roodè per 100 stuks 1.10—3.80; Selderie 001 100 bos 0.5O-/ 1.50; Spinazie per —50 cent; Spruiten per 100 pond i_!_f Sniiboonen per 100 pond lo—y Dubbele Spercieboonen per 100 pond t o 12.50; Uien per 100 K.G. 1 10— Wortelen per 100 bos 2.60—5.40 BROEK OP LANGENDIJK, 8 Oct "i, Langendijker Groentenveiling. 6500 ct,.u Bloemkool 1. s. l.t0~f 3.50, 2e s 0.80 en reuzen 1.50—3.70 per ïr? stuks; 2700 K.G. Peen 1.40-/ 1.90 0f2 K.G. Roode Kool 0.70-/ 2.10; ffi K.G. Gele Kool .60-ƒ 1.70; 28000 Witte Kool 0.60; 9500 K.G. Uien, uil! 2.602.80, Grove Uien 2.60-—/ 2 f? Drielingen 2 30-/ 2.50, Nep 43^ 4.50; 300 K.G. Slaboonen 20—oc. 3900 K.G. Bieten 1.30-/ 2.20; 1150 K o' Andijvie 0.50; 1900 K.G. Aardappelen.' Schotsche muizen 5.90; Drielingen 7m 7.70, alles per 100 K.G. w HOORN, 8 October. Aangevoerd 32130 Kg. kaas w.o. 9 stapels kleine fabriekskaai 28 per 50 Kg. 2 stapels kleine boerenkaas 30. 4 stapels fabriekscommissiekaas 35 en 8 stapels boerencommissiekaas 35. De handel was matig. SCHAGEN, 8 Oct. 1931. Op de heden et- houden eierveiling waren in totaal 46000 st. kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen au volgt: bruin 6.20—6, wit 5.80—o en wit (kleine) 3.904.80; 1061 st. Eend- eieren 44.10. SCHAGEN, 8 Oct. 1931. Op de heden ge- houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen ais volgt: 10 Paarden 200400; 8 Stie ren 80—180; 87 Geldekoeien (mag) 150-/ 225; 104 Geldekoeien (vette 200320; 5 Kalfkoeien 225—300 32 Vaarzen 120—150; 32 Graskalveren 30—60; 16 Nuchtere kalveren 10- 18; 52 Schapen (mag.1 26—33; 402 Schapen (vette) 25—31627 Overhoti- ders 22—29; 5 Bokken en geiten 3- 5 10 Varkens (mag.) 22; 56 Varkens (vette) per K.G. 0.37—0.41; 167 Biggen 8—12; Konijnen 0.50—2; 129 Kip pen 0.70—3.25; Hanen 0.50—070 NOORDSCHARWOUDE, 7 Oct. 1931. 1000 K.G. Spercieboonen 20—25.30; 17000 K.G. Uien, Gele Nep 4.30—5, Drielingen 2.302.70, Uien 2.20— 3, Grove Uien 2.60—/ 2.90; 2200 K.G, Peen 1 50-/ 1.80; 1600 K.G. Kroten 2.10-/ 2.60; 9500 K.G. Roode Kool 0.601.40; Gew. Witte Kool, onverkoop baar; 3800 K.G. Gele Kool 0.60—0.9a I alles per 100 K.G.; 1200 stuks Bloemkol 2.703.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Oct. 1931. Aan voer en prijzen als volgt: 6700 K.G. Roode Kool, onverkoopbaar; 34200 K.G. Witte Kool 0.60; 1150 K.G. Nep 4.50; 5000 K.G. Uien, w.o.: uien 2.502.60 en drie lingen 2.40—2.70, grove uien 2.30-. 2.50; 28 K.G. Slaboonen 15—15.70. PURMEREND, 7 Oct. 1931. „Afslggver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen: Borgers 0.761.17 per zak, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 2.25305, dubbele z. dr. 2.503 80, enkele 2 80 en enkele z. dr. 1.75—3 per zak, 15 K.O.; Snijboonen: Stok 1.655.10 en Stam (breede) 0.45—3.60 per zak, 15 K.G.; Tomaten: A en B 6689 cent en C 42—63 cent per 10 K.G.; Bloemkool 2—8 per 100; Roode Kool 1—/ 1.90 per 100; Savoye Kool 1.803.20 p. 100; Spruit- kool 0.30<—f 1.40 per 15 K.G.; Spinazie 10—58 cent per mand, 6 K.G.; Postelein 42 —72 cent per mand, 6 K.G.; Sla 0.40— 1.40 per 100 krop; Andijvie 20—65 cent per kist; Selderij 3—6 per 100 bos; Bie ten 5.50—8 per 1000; Wortelen 340— 7.60 per 100 bos; Uien 5064 cent per 25 K.G.; Uien Drielingen 30—36 cent per 25 K.G.; Druiven: Alicant 3242 cent per K.G. Appels: Brabantsche Bellefleur 4-— 14, Zoete Bellefleur 4—10, Bismarck- appel 411, Bramley Seedling f 3— 10, Fisher's Eerstling 2—8, Notaris^ appel 414, Present van Engeland 3 16; Reinette, goud 6—/ 18, Sterappel 10—18, Graham Jubilé 6—18 01 Transparante de Cronsels 919, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Hardy 12— f 26; Beurré Lebrun 716, Boerengroett 3—5.50, Comtesse de Paris 3—J Conseiller de la Cour 3—10, Durandeau 3—11, Duchess Williams ƒ2.50—6, Gieser Wildeman 4.50—10, Herzogn» Elsa 4—21, Kamperveen 3.50—5, Louise Bonne 14—42, Maagdenpeer 3 8, Nouveau Poiteau 210, Perzik* peer 29, Soldat Laboureur 311» Vertilon 8.50, Winterlouwtje 68 50, alles per 100 K.G. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 6 Oct. 1931. (Weekber.) Af deeling eieren. Aangevoerd 37824 stuw Eendeieren 4—f 4.30; 54898 stuks Kip* peneieren, waarvan de prijzen als volgt: 7V 80 K.G. 6.80-/ 8.10; 65-66 6-10-r 6.60; 63—64 66.40; 60-62 .30; 58-59 5.60-/ 6; 56-57 5.70; 53-55 5—5.50; 50-52/4 -ƒ 4.80; 45-49 2.90-/4. Afdeeling pluimvee. Prijs per stut' V. Kippen 0.65-/ 1.40; Oude Hanen/ -ƒ 2.20; Jonge Hanen 0.70-/ J* per K.G.: Oude kippen 4555 cent en J Hanen 60—70 cent. BEVERWIJK, 7 Oct. 1931. Op gehouden veiling werd betaald voor: ri» kas snijboon® tomaten cent, eflt staaksnijboonen 917 cent, 3040 cent, Natuur en kas cent, dubb. heereboonen 19—25 ccum - stok 12-28 cent, tros 22—33 cent, 6 3040 cent, aardappels 4—6 cent, Spju 13 cent; Spinazie 4—11 cent; Pos 913 cent per K G.; Sla 15—60 ent; telein 40- -65 cent, èpinazie 20—-85 ,leB Andijvie 15—45 cent per kist; Soepk®1, 2y,—9 cent; Bloemkool 59 en "t; cent; Groene en Roode Kool 2—0 Meloenen 5—16 cent per stuk; Wortel 10 cent; Prei 7—13 cent per bos; Drv, erwtgi 10—23 cent per pond.'

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8