DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROM. VOLKSOHIVERSIÏEIT. Wasscherij en Ververij 133e Jaargang, Dxige&iksch Omtzidd 3$uitmtxmd VAN Mevrouw Onze zaak staat vanaf heden onder voortdu rende controle van Dr. Ing. H. J. DE WIJS Scheikundig ingenieur. Zoo niet, doe het dan onverwijld! Volgende week beginnen de cursussen. Origineele, Fransche CO<3-3ST_A.O v a. f 2.60 p. ft. W. NI. H. PELS Zn. ALKMAAR Koorstraat 49/51. Tel. 207. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten .abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTE! ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 239 Directeur: C. KRAK. Z4TERÜA6 19 OCTOBER 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie blad'n- HET NIEUWE DUITSCHE MINISTERIE. Slechts twee nieuwe ministers. O De Duitsche pers over de nieuwe regeering. Riikstwesident vön~ Hindenburg heeft gisteravond dr. Bruening ontvangen, ten einde hem opnieuw te benoemen tot rijks- kanselier en tevens, om van dezen te hooren, hofde samenstelling van een nieuwe regee ring zou luiden. Dr. Bruening gaf hem de V°nnanciën en vice-kanselier dr. Dietrich Riiksweer en binnenlandsche zaken (ad inte rim) dr. Groener; Arbeid dr. Stegerwald, Posterijen dr. Schaetzel; Voedingswezen en landbouw dr. Schiele; Economische Zaken prof. dr. Warmold; Verkeerswezen Trevira- nus; Justitie dr. Joël. Rijkskanselier dr. Bruening zal de porte feuille van Buitenlandsche Zaken bezetten. Dr. Schaetzel heeft nog niet officieel ver klaard, of hij de Posterijen, welke porte- feuile hij ook in het eerste kabinet dr. Brue ning heeft bezet, zal aanvaarden. De post van Rijkskolonisatiecommissaris is nog niet bezet. Zooals men ziet, bevat dit kabinet slechts twee nieuwe ministers, n.1. dr. Warmold en dr. Joël. Met dit kabinet moet dr. Bruening dus trachten te regeeren en hij zal daarbij den steun van dr. Curtius helaas moeten missen. Daardoor is de kracht van de nieuwe regeering zeker niet grooter geworden, al staat daar tegenover, dat dr. Bruening thans wel wat meer vrijheid gekregen heeft t. o. v. zijn partijpolitiek. Van groot belang is het voor den rijks kanselier, hoe de rijksdag dit kabinet zal ontvangen. Binnen enkele dagen zal dit ge beuren en dit moment zal, zooals de „Ger- mania" zegt. van beslissende beteekenis zijn voor Duitschland. En gaat het blad verder het op zich nemer, van het ministe rie van buitenlandsche zaken door den kan selier verbindt de politieke totaalleiding met de leiding van de buitenlandsche politieke zaken, die in de toekomst een voor Duitsch land levensbelangrijke beteekenis krijgen Ook het aaneenkoppelen van het rijksweer ministerie met dat van binnenlandsche zaken in de hand van Groener moet men beschou wen als de vereeniging van twee belangrijke functies in de staatsmacht. De mannen van het kabinet zijn slechts gebonden aan een groote zaak: de taak n.1. een weg te banen uit Duitschlands grootsfen noodtijd, zoodat land en volk in veiligheid kunnen worden ge bracht. Zij weten, dat het vertrouwen van den rijkspresident ongeschokt achter hen staat. De „Lokalanzeiger" spreekt over een nood oplossing. De aansluiting aan rechts, die in de bedoeling van Bruening heeft gelegen, is mislukt. In de lange reeks van weigeringen, die Bruening heeft ontvangen, ligt een krachtige vermindering van zijn politiek aanzien. Het nieuwe kabinet Bruening is het oude kabi net Bruening verminderd met drie leden en vermeerderd met een minister, want de be noeming van Joël verandert zakelijk niets Het is een noodoplossing, mogelijk toerei kend voor de paar dagen rijksdag, zoodat men verwacht, dat Bruening geen slechte kans heeft zich er met zijn nieuw-oud kabinet door heen te slaan. Wat voor de rijksdagbijeenkomst nog ver hinderd is, moet daarna komen: het conflict van Bruening met de sociaal-democratie. Wat dan? Het doen deelnemen aan de rechterzijde aan de regeering zal het brengen. De „Tag" schrijft, dat het natuurlijk bij den ouden koers blijft, vooral bij onvoor waardelijk rekening houden met de sociaal democratische controle. Reeds daaruit blijkt, dat de houding van de nationale oppositie tegenover deze nieuwe uitgave van het oude kabinet door den eisch bepaald is, dien wij steeds weer tegenover het eerste kabinet Bruening hebben gesteld, toen zijn falen in vollen omvang duidelijk werd: Aftreden van een regeering, die geen ver trouwen geniet in den lande." Ceterum censeo De „Vorwaerts" vindt de benoeming van Groener tot minister van binnenlandsche zaken en rijksweer het verreweg belang rijkste punt van de nieuwe lijst. Een beleefd heid voor de rechterzijde beteekent de benoe ming van Groener tot minister van binnen landsche zaken zeker niet. Het blad vraagt ot men in het buitenland niet over militaire dictatuur zal spreken. Zal Groener genoe» staatsman zijn, dan zal hij zich van af heden in de eerste plaats minister volgens de grond wet voelen en eerst in de tweede plaats riiks weerminister. Welke persoon deze of gene ministerportefeuille heeft, is tegenwoordig niet het belangrijkste, maar wel o? het ëïuk? ken zal den algemeenen aanval van het onder- vlndeÏZZdl,P0]itkte en socia^ achten vande arbeidersklasse af te slaan. De „Daz legt er den nadruk op, dat de nieuwe regeering niet veel sterker is dan de vorige. Daartegenover echter toont zij vele fouten. Het tweede kabinet Bruening vormt een hevige teleurstelling. De personen, die ge weigerd hebben deel uit te maken van liet kabinet, hebben naar het schijnt de geboden garanties niet voldoende geacht. Deze fout bij de geboorte van het nieuwe kabinet is tevens een zware last. Het toevertrouwen van twee portefeuilles aan Groener noemt het blad een teekenend feit. Een kansberekening bewijst, hoezeer de dingen bij de stemming in den rijksdag aan een zijden draad hangen. De ^Deutsche Tageszeitung" wijst op het stelling nemen van het Groene Front tegen over het nieuwe kabinet Bruening. Het schijnt dat bij de totaaloplossing van het personenvraagstuk en bij de innerlijk onver anderde tendentie van het geheele kabinet een garantie voor een actieve agrarische politiek niet is gegeven. Volgens het „Berliner Tageblatt" is de rechtervleugel in 'f nieuwe kabinet versterkt Veel spreekt er voor, dat de gedwongen de missie en de ostentatieve teserve van persoon lijkheden van rang en naam de nieuwe regee ring geschaad hebben. De parlementaire kan sen van het kabinet zijn buitengewoon onze ker. De „Boersenkurier" begroet vooral, dat de kanselier ook de portefeuille van buitenland sche zaken op zich heeft genomen. In het op dragen aan Groener van het ministerie van binnenlandsche zeken en rijksweer ligt de beslissende verrassing, die diepen indruk zal maken op de aan de bijeenkomst van Warz- burg deelnemende politici. Kortom; Bruening heeft thans voor den winter een krachtigen steun. De „Boersenzeitung" legt er den nadruk op, dat Bruening niet den moed heeft gevon den om naar rechts te zwenken, ofschoon hij flauw gevoeld heeft, dat een dergelijke zwen king niet langer tegen te houden viel, wan neer men niet de spanning in het openbaar wil verhoogen. De rechtsche oriënteering, de eenige beteekenis van de regeeringscrisis, is uitgebleven. Men moet hopen, dat zij slechts korten tijd is uitgesteld. Deze kabinetsforma tie stelt zich voor als het product der beslui teloosheid. De „Deutsche Zeitung" meent, dat al is in de samenkoppeling van binnenlandsche zaken aan rijksweer niet officieel de dictatuur verkondigt, het toch met het oog op den to talen toestand geen bloot toeval schijnt, dat deze beide portefeuilles in een hand veree- nigd werden. De nieuwe regeering is een ver- legenheidsregeering. Het systeem van Bru- ning nadert zijn einde. De „Vossische Zeitung" stelt vast, dat er niet alleen geen zwenking naar rechts is ont staan, maar zelfs geen halve zwenking naar rechts. De regeering moet de grondwet ver dedigen en een sociale revolutie voorkomen, die in het buitenland het Duitsche spook vormt. Het is daarom van belang, dat War- bold en Stegerwald over den meest essenti- eelen inhoud van het economische program, dat nu eindelijk moet komen, eensgezind zijn. Den aanval in den rijksdag zal de regeering kunnen afslaan. Het eigenlijke bewijs van haar levenskracht zal zij eerst na de verda ging van den rijksdag tot het voorjaar moe ten geven. o Als we nog even op de twee nieuwe minis ters terugkomen, dan blijkt, dat Prof. Dr. Heimann Warmold in het jaar 1867 te Klein-Heinstedt (district Hildesheim) werd geboren. Hij studeerde landbouwwetenschap pen en economie, werd in 1911 landbouw kundig organisator in Estland en in 1913 leider der afdeeling advies in economische za ken te Berlijn. In het jaar 1917 werd hij pro fessor aan de Landbouvvhoogeschool te Ho- henheim en in 1919 ministerialdirector bij het ministerie van landbouw te Berlijn. Hij behoorde in 1921 tot het ministerie Steger wald als minister van landbouw. Na zijn af treden werd hij in 1922 directeur van de Ba- dische anilin en Sodafabriek te Ludwigs- hafen. De nieuwe Rijksminister van Justitie Dr. jur. Curt Walter Joël werd in het jaar 1865 te Greifenberg (Silezië) geboren. Hij studeer de te Jena en werd in het jaar 1899 ambte naar bij het O. M. te Hannover en later te Berlijn. In 1906 werd hij rijksadvocaat te I eipzig, in het jaar 1908 kwam dr. Joël aan het Rijksministerie van Justitie, waar hij in het jaar 1917 directeur werd en plaatsver vangend gevolmachtgde van den Bondsraad. In het jaar 1920 werd Joël onderstaatsse cretaris en later staatssecretaris in het Rijks ministerie van Justitie. Sinds het aftreden van Prof. Dr. Bredt is Dr. Joël leider van het ministerie. HET CHINEESCH-JAPANSCHE CONFLICT. Scherpe nota van Japan aan China. Naar uit Tokio wordt gemeld is Vrijdag een in scherpe bewoordingen gestelde nota aan de Chineesche regeering gezonden, waann haar wordt verweten den Japanschen eschtot sta king der anti-Japansche beweg.ng m Ch.na met te hebben vervuld. De nota e.nd.gt met de be dreiging dat China de verantwoordehikheid voor de gevolgen zal moeten dragen, Indien de Chineesche regeering de anti-Japansche bewe ging langer tolereert en geen zorg draagt voor een toereikende bescherming van leven en eigendom der Japansche staatsburgers in China. Afzonderlijke onderhandelingen van Japan met de regeeringen in Mantsjoerije? Naar het telegraafagentschap der Sovjet Unie uit Tokio meldt, werd bij een bespreking van den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken met den generalen stal besloten onder handelingen aan te vangen met die Chineesche regeeringen, welke zich bereid verklaren de Japansche voorstellen tot bescherming der Ja pansche belangen in Mantsjoerije te aanvaar den. De onderhandelingen zullen direct worden begonnen. De nieuwe regeering van Mant- joerije verbiedt anti-Japansche manifestaties. Naar uit Charbin wordt gemeld, hebben de Chineesche autoriteiten op grond der verorde ning van de nieuw gekozen Mantsjoerijsche re geering alle anti-Japansche manifestaties ver- boden. Behandeling van het conflict door den Volkenbond. Het secretariaat-generaal van den Volken bond heeft Vrijdag officieel medegedeeld, dat de Volkenbondsraad tegen Dinsdag 13 October is bijeengeroepen ter behandeling van het Ja- pansch-Chineesche conflict. Tegelijkertijd publiceert het Volkenbonds secretariaat een telegram dat de secretaris generaal in opdracht van den Raadspresident in den zelfden tekst heeft gezonden aan de Chi neesche en Japansche regeering. In dit telegram wordt verklaard: In en buiten Mantsjoerije hebben zich incidenten voorge daan, die onrust onder de bevolking hebben teweeg gebracht en een regeling van het con flict bemoeilijken. Onder deze omstandigheden ziet de president van den Raad van den Vol kenbond zich verplicht met het oog op de a.s. Raadsbijeenkomst tot beide regeeringen te wenden met het dringend verzoek zich te ont houden van iedere handeling welke zou kunnen leiden tot een verscherping van den toestand. Hij heeft de vaste hoop dat de beide partijen in overeenstemming met de voor den Raad afge legde verklaringen de noodige maatregelen zul len nemen ter bijlegging van het conflict. Hoover tegen de zending van Japansche strijdkrachten naar China. De toestand in het Verre Oosten heeft thans weer de volle aandacht in politieke kringen te Washington. Vrijdag heeft president Hoover deze kwestie uitvoerig besproken in een kabinetszitting, waarbij hij tot uitdrukking bracht dat de Ver- eenigde Staten tegen de verdere dirigeering van Japansche troepen en oorlogsschepen naar China gekant zijn. Het staatsdepartement volgt met groote aan dacht de verdere ontwikkeling der gebeurtenis sen in het Verre Oosten. Hoewel president Hoover zich er tot nu toe niet over heeft uitgelaten of Amerika diploma tieke stappen overweegt, doen hardnekkige ge ruchten de ronde dat dergelijke stappen worden voorbereid. Overval op het Japansche con sulaat te Hailoen. Volgens een Russisch bericht uit Tokio werd door Chineezen een aanval gedaan op het Ja pansche consulaat te Hailoen. De Chineesche bewaker werd gedood. De consul-generaal heeft de Japansche legerautoriteiten om be scherming verzocht. Verdere Japansche troepenver- sterkinê te Moekden. Volgens een bericht uit Russische bron uit Peking zijn Vrijdag te Moekden nieuwe Japan sche artillerietroepen en vliegtuigeskaders aan gekomen. De troepen werden direct doorgezonden naar den spoorweg MoekdenTsjantsjoen. Voorts heeft de 8ste Japansche brigade bevel ontvan gen zich gereed te houden voor China. Japan houdt vast aan zijn eischen t.o.v, de spoorwegen. De Japansche bladen melden,, dat in het ministerie van oorlog een bespreking heeft plaats gehad, waarin de voorwaarden tot bij legging van het conflict met China zijn vast gesteld. Japan eischt, dat de kwestie der spoorwegen in den door Japan aangegeven zin zal worden opgelost en dat de zich op het oogenblik in aanleg bevindende spoorlijnen op langen termijn in Japansch beheer zullen worden gegeven. Met de huidige centrale re geering te Nanking zal Japan geen onder handelingen voeren, doch slechts met de Mantsjoerijsche regeering. Tot zoolang kan er van terugtrekking der Japansche troepen uit de bezette gebieden van Mantsjoerije geen sprake zijn. In een geval van voortzetting van de Chineesche boycot zal Japan de noo dige maatregelen tot zelfbescherming nemen. Den Volkenbondsraad zal Japan de noodi ge opheldering over de beurtenissen in Mantsjoerije verschaffen en daarbij onder alie omstandigheden volledige vrijheid van handelen in Mantsjoerije eischen. Een antwoord-nota aan Japan. Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chinee sche centrale regeering aldaar, den Chinee sche gezant te Tokio opdracht heeft gegeven, de Japansche regeering namens de Nanking- regeering een antwoord-nota te overhandi gen. In deze nota herhaalde de Nanking-re- geering, dat zij de volle verantwoordelijkheid om de bescherming der Japanners op Chi- neesch gebied aanvaardt. Nanking protes teert tegen het zenden van Japansche oor logsschepen na#r de Chineesche wateren en eischt de onmiddellijk terugtrekking van deze schepen. HE ONTPLOFFINGSONGELUK TE GDINGEN. Tot nu toe twaalf dooden. Tijdens de bergingswerkzaamheden te Gdingen werden Vrijdag nög drie lijken ge borgen zoodat het totaal aantal dooden, dat geborgen is, thans 12 bedraagt. Het aantal gewonden bedraagt zeven. Uit Warschau is Vrijdag in den loop van den dag een ministerieele commissie aange komen, welke in samenwerking met deskun- dgen het onderzoek heeft aangevangen. De drie directeuren der maatschappij „gasolina" zijn voorloopig in verzekerde bewaring ge steld. De bergingswerkzaamheden zijn nog niet beëindigd. Men vermoedt, dat zich onder het puin nog eenige dooden zullen bevinden ERNSTIG ONTPLOFFINGSONGELUK IN WESTFALEN. Tijdens werkzaamheden in het koelhuis van den slager Steinhof is gisteren een ern stige ontploffing ontstaan, waardoor het ge heele huis dooreengeschokt werd. De juist in het koelhuis werkende leerling bekwam zoo kware verwondingen, dat hij kort daarop overleed. De oorzaak van de ontploffing kon nog niet worden vastgesteld. HET LIJK VAN DEN PILOOT VAN DEN „BREMEN" GEBORGEN. Naar gemeld wordt, is het lijk van den „Bremen"-vlieger Simon in de Cobequidbay geborgen. Het lijk droeg nog den zwemgor del. Naar het schijnt, is Simon eerst kort voor hij gevonden werd overleden. VERGADERING DEUTSCHE FRIEDENS GESELLSCHAFT. Dertien personen gearresteerd. Donderdagavond heeft de Deutsche Frie- dens Gesellschaft te Breslau een vergadering gehouden, die door ongeveer 400 personen is bijgewoond. De vroegere Saksische mi nister-president dr. Zeigner sprak over: Rijks weer, buitenlandsche politiek en pacifisme. Toen spreker zich in scherpe bewoordingen richtte tegen den Rijksweerminister en de opperste leiding der Rijksweer, werd uit de vergadering herhaaldelijk geïnterrumpeerd, zooaat Zeigner ten slotte gedurende eenige minuten zijn rede moest onderbroken. Toen de voorzitter de ordeverstoorders uit de zaal wilde laten verwijderen, kwam het tot een vechtpartij tusschen de ordeverstoorders en de ordebewaarders. De politie heeft 13 perso nen gearresteerd. OPNIEUW BLOEDIGE BOTSINGEN IN SPANÏE. Te Gilena (Provincie Sevilla) is het tus schen socialistische en radicale arbeiders tot botsingen gekomen om de leiding. Bij deze botsingen werd ook van de vuurwapenen ge bruik gemaakt. De toesnellende politie werd eveneens onder vuur genomen. Eerst na langdurigen strijd kon de orde weer hersteld worden. 1 agent van politie en 1 arbeider werden gedood, 10 personen zwaar gewond. SPOEDIGE OPHELDERING IN DEN SCHILDERIJENDIEFSTAL. De gisternacht uit de staatsschilderijen- galerij in het slot te Mannheim gestolen twaalf kostbare schilderijen zijn Vrijdagmor gen reeds te Frankfort ten verkoop aange boden. De politie werd direct op de hoogte gesteld en het gelukte twee ambtenaren der crimineele politie den inbreker in den loop van den middag te arresteeren. Het is de 27jarige Russische ingenieur Iwan Maslan- ka. De man heeft bij zijn arrestatie moeten bekennen dat alle schilderijen zich in zijn bezit bevinden, doch dat hij ze van een on bekende heeft ontvangen. Men fregft op hem Gij deedt ons uwe inschrijving op een der WERKCURSUSSEN toch reeds toekomen? een glassnijapparaat gevonden, dat hij, naar het schijnt, bij zijn misdaad heeft gebruikt. Elf der gestolen schilderijen konden worden opgespoord en in beslag genomen worden. Het ontbrekende, twaalfde, schilderij werd hier ter stede bij een onbekenden kunsthan delaar ten verkoop aangeboden, die het, vol gens verdachte, heeft aangenomen, om de echtheid van het schilderij te kunnen nagaan. SLACHTOFFER VAN DE TIJDS OMSTANDIGHEDEN. „Wegens opheffing van onze sinds 1846 bestaande firmaKan iemand beseffen hoeveel smartelijke weemoed, bitter verzet tegen een boosaardig lot in deze enkele woor< den verscholen liggen? Aldus vraagt d« Neue Freie Presse, zooals de N. R. Crt het vertelt, naar aanleiding van het bericht, dat de firma Franz Hiesz en Zoon in de Karntnerstrasze aan het eind van deze maand haar deuren zal sluiten. Onkel Bra- sig's beroemde woord: van de armoede die uit de groote „Powerteh" voortvloeit, heeft te Weenen een dtuizendvoudigen weerklank gei vonden. De smaak van den enkeling werd over en slechter, menige liefderijke aan- acht verkeerde in botte onverschillgheid, Zoo ging het ook met de aandacht die vroeger werd geschonken aan de verrichtingen van de Weensche kunstnijverheid. Thans kondigt deze beroemde firma de liquidatie van haar zaak aan. Uitverkoop tegen zeer verlaagde prijzen. „Der Hiesz" was op zijn gebied zoo iets als „der Sacher" in het cullinaire Wee nen. Stamgast bij Sacher te zijn en klant van Hiesz, gaf iemand een zeker relief, het ging dan ook meestal tezamen en in een tijd, toen de afgunst nog niet zoo'n sterk verbreide menschelijke eigenschap was als thans, placht men ook niet na te rekenen van welk jaar de aanspraken der menschen afkomstig waren die meenden, bij Anna Sacher te mo gen eten en bij Hiesz een verrukkelijk stuk brons, een kostelijk stuk porselein of des noods ook maar een sigarettenpijpje te koo- en. Bij Hiesz kreeg men iets unieks. Men on er een eed op dóen dat men geen serie artikel kocht, doch dat men zijn individueelen smaak kon bevredigen. Voorts moeten er velen geweest zijn die het museum Hiesz, den- winkel gelijkvloers en de eerste verdieping, plachten te bezichtigen ofschoon de toestand van hun portemonnaie hun niet vergunde iets te koopen, en het lag in den aard van de eigenaars van de zaak om deze gemakkelijk te doorziene klaploopers niet minder voorko mend te behandelen dan ernstige koo pers. Natuurlijk werd hier een groep elite werklie den gevormd, zooiets als een kunstnijver- heidsphilharmonie, waarvan ieder lid elders de eerste viool zou hebben gespeeld, terwijl hij zich hier met trotsche bescheidenheid voegde in een onvergelijkelijk ensemble. De firma Hiesz is, het zij Gode geklaagd, niet de eerste van haar soort die aan de ondragelijke tijdsomstandigheden ten offer valt. Juist in de Karntnerstrasze, zoo pas de via Trium- phalis van ons zakenleven, ziet het betraande oog van den ouden Weener heel wat onzicht baar martelaarschap, dat verhaalt hoe deze en gene winkelier op een bepaalde plaats ver ongelukt is. Maar het huis Hiesz was nog iets anders en iets beters dan de winkels, die het overleefd heeft en die hunnerzijds te gron de zijn gegaan aan een vergeefsche poging om concessies te doen aan de gewijzigde oeco- nomische omstandigheden en den verander den smaak. Daartoe heeft de firma Hiesz zich nooit geleend. Zij heeft vastgehouden aan tradities die reeds lang verouderd waren. Nog steeds moest elk stuk dat hier gekocht werd, hoe klein ook, het stempel dragen van zijn uitgelezen herkomst. Het woord en het begrip surrogaat waren bij Hiesz in den ban. Er ligt iets van het trotsche „hier sta ik en ik kan niet anders" in de wijze waarop de oude beroemde Weensche firma haar wanhopigen strijd tot aan het einde toe gevoerd heeft. En nu zij de wapens neer moet leggen, komt haar een woord van oprechten dank toe voor alles wat zij in 9 decenniën voor de vorming en de veredeling van den smaak te Weenen heeft volbracht. HET OVERLIJDEN VAN EDISON IEDER OOGENBLIK TE VER- 1 WACHTEN. Naar uit New York wordt gemeld, ver wachten de geneesheeren, die Edison behan delen, ieder oogenblik zijn overlijden. De patiënt was Vrijdag bewusteloos, ter wijl hij sinds Woensdag geen voedsel tot zicjj heeft genomen,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1