Agenda Rechtszaken JCeck&School £uchtmad S tad en Om WeetAecicfu. Een belangrijke arrestatie. 7-30 uur, Victoria-Theater: Skippy (voor eiken leeftijd). Dr. GOEBBELS OVER DEN TOE- STAND IN DUITSCHLAND. DE OOSTENRIJKSCHE PRESIDENTS VERKIEZINGEN. Dr. Millas herkozen. HET GEHEIMZINNIGE VL IEGTUIG. De beide Duitschers, die het le verden, uit Frankrijk gezet. De „Raai". De Lange de Nloraaz Brandvrije KI uisin richting Safe-loketten te huur. Een vrouw in Limmen opgelicht. Wat wij te Limmen van deze zaak vernamen. Dealer: K. BAAS M, KATER DERDE KINDERFEEST VAN DE BUURTVEREENIGING „S.I.S." C.W. BRUINVISSTRAAT E.O. Zaterdag 10 Ociober. 7.30 uur, Cinema Americain: De arke van Noach (rotn. dram voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Geef mij maar de oude tijd (amus); boven 14 jaar. 7.30 uur, Harmonie-Theater, Twee harten in driekwartsmaat (operette). Voor alle leef tijden. Zondag 11 October. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van De arke van Noach (rom. dram.); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 u. nam. af doorloopende voorstelling van Geef mij maar de oude tijd (amus.); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Skippy (voor eiken leeftijd). In Harmonie-Theater van 2 uur af door loopende voorstelling van Twee harten in driekwartsmaat (operette), voor alle leeftij den. 4—8 uur, te Koedijk, tentoonstelling „W. O. E." Maandag 12 October. 7.30 uur, Cinema Americain: De arke van Noach (rom. dram); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Oeef mij maar de oude tijd (amus.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Skippy (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Harmonie-theater, Twee harten in driekwartsmaat (operette; voor alle leef tijden). 7.30 uur, Groote Kerk, Dresdener Kreuz- thor. 2—5 en 7—9 uur, tentoonstelling van „W. O. E." te Koedijk. Tijdens een massademonstratie van de nationaal-socialisten in het Sportpalast te Berlijn heeft dr. Goebbels gister een rede voering uitgesproken getiteld: „Wat moet gebeuren? Waarom gaan wij naar den Rijks- §pr. verweerde zich tegen de bewering, dat men den nat.-soc. gelegenheid had ge- Seven deel te nemen aan de verantwoordelijk- eid. Het Rijkskabinet heeft de N.S.D.A.P alleen zijn saneeringsprogram medegedeeld en haar de vraag voorgelegd, of zij geneigd was mede te werken tot de doorvoering. Dat heeft de partij moeten afwijzen. Zij heeft er echter geen twijfel over laten bestaan, dat de kanselier de geheele verantwoordelijkheid op zich moest nemen, wanneer hij de oppositie verder van de macht uitsloot en met dictato riale methoden regeerde. De N.S.D.A.P. is niet bereid den kanselier van zijn verantwoordelijkheid te ontlasten. Hij heeft den plicht plaats te maken voor an deren. De oppositie tegen Bruening is in op- marach. Zij wil een verandering van denk beelden en systeem. De beteekenis van de con ferentie van Warzburg is de fundamenteele verandering van systeem. De oppositie is on- middelijk bereid de verantwoordelijkheid op zich te nemen. De eerste regeeringsdaad zal daarin bestaan de voorafgegane regeeringen in het openbaar en voor de geschiedenis te demaskeeren. Zij zal niet dulden, dat zij zwijgend de verantwoordelijkheid op zich zai moeten nemen om een half jaar later ver antwoordelijk te worden gesteld voor de ge volgen, die de schuld zijn van de voorgaan de kabinetten. Het nationaal-socialisme als de grootste partij van het weerstandsfront moet voor zich aanspraak maken op de lei ding in dezen strijd. De Warzburger bijeenkomst beteekent een oorlogsverklarng, die de regeering op 13 October zal worden overhandigd. In volle handhaving van haar vrijheid van willen en besluiten zal de N.S.D.A.P. een overeen komst sluiten met de partijen, die op een basis van wederzijdsche loyale samenwer king een einde willen maken aan de tegen woordige toestanden. Het doel is de scherpste oppositie tegen de regeering, definitieve omverwerping van het kabinet en overneming van de macht door het nationale opmarschfront. Dr. Millas is gisteren opnieuw gekozen tot president van Oostenrijk. Hij ver kreeg juist het mininaum-benoodigde aantal stemmen, om zijn tegencandida- ten te verslaan, zoodat de thans 59-jarige president voorloopig weer voor eenige jaren de eerste staatsburger van Oosten rijk is. Er ie nog sleedt £ean bericht omtrent den Italiaan Lturo di Bosis, die Zaterdagavond bo ven Rome uit een vliegtuig antifascutiiche ge. ichrüten wierp, aegt bet Hbld. Aangenomen aal dus wel moeten worden, dat hij omgekomen U. Di Boiie, iemand van 29 jaar, wai eerit een vurig aanhanger van het faioisme, doch later een fel tegenetander ervan geworden. Hij deed doqr middel van brieven een beroep op gijn li berale en inteileetueele landgenooten, in ver. band waarmede de Italiaansche politie eenige arrestaties verrichtte. Onder de gearresteerden waren sijn moeder en twee bekende liberalen, Rondi en Vineiguerra. Zijn moeder werd ten slotte vrijgelaten, doch de beide anderen wer den tot een gevangeniastraf van 15 jaar veroor. deeld, welke zij thans ondergaan. Di Bosis besloot toen uit de lucht propaganda te gaan maken en trachtte hiervoor buitenland, scha vliegers in dienst te nemen, doch tever. geefs. Daarom ging hij zelf, in Frankrijk en in Engeland, leeren vliegen. Overeengekomen werd dat eenige vrienden hem op een eenzaam veld op Corsica zouden opwachten met voorra den bensine en dat hij vandaar sou vertrekken. Den 4en Juli vloog hij naar da afgesproken plaats, maar bij de landigg wfr4 „jjg toestel ernstig beschadigd. Hij moest in allerijl van Corsica vluchten voordat de autoriteiten de lucht kregen van zijn plan. Toen ging hij naar München, waar hij het Klemm-vliegtuig kocht van de twee Duitsche vliegers, waarmee hij zijn vlucht ondernam. HIJ gaf op Morris te heeten. De twee Duitschers, Bohning en Reiner, die hem het toestel leverden, zullen volgens een V. D.-bericht uit Frankrijk worden gezet. TRANSPORT VAN ZWALUWEN BOEDAPEST—KONST ANTINOPEL. Men schrijft uit Boedapest aan de N.R.C Alhoewel in de laatste dagen het weer in Boedapest weer geheel zomersch is geworden en men de zwaluwen dus gerust in Hongarije had kunnen laten, heeft Boedapest zich niet door Weenen willen laten „lumpen'\ zoodat Dinsdag de eerste zending van 5000 zwalu wen, die In de laatste dagen bij de vereeni- (ring voor dierenbescherming waren inge- everd, per vliegtuig naar Konstantinope) vervoerd zijn. ZEDENDELICTEN. Van de vier zaken, die gisteren op de rol van de rechtbank te Zwolle stonden, betroffen er drie zedendelicten, n.1. het plegen van onzede* lijke handelingen met aan zijn zorgen toever trouwde jongens door den jeugd- en kampleider S. de Z. in het jongenskamp te Giethoorn, tegen wien één jaar gevangenisstraf geéischt werd, waarvan 6 maanden onvoorwaardelijk en 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar; het plegen van onzedelijke handelingen met een meisje van 15 jaar, zwangerschap ten gevolge hebbende, door een ouden landbouwer uit Nijkerk, eisch 6 maanden en een poging tot aanranding van een meisje uit Staphorst door een Chineesch, tegen wien 8 maanden werd ge- eisch t. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Wederom in hooger beroep tien jaren gelischt. Gister is voor de rechtbank te Zutphen op nieuw behandeld de zaak tegen den 23-jarl- gen landbouwer te Aalten, die in April LI. zijn broeder van het leven heeft beroofd, door hem tijdens een twist den keel dicht te knijpen. Aanvankelijk deden verd. en diens moeder het voorkomen, of er een ongeluk was ge beurd, doch later kwam aan het licht, dat hier van schuld sprake was. Op 19 Juni werd deze zaak reeds eerder behandeld, waarbij tegen verd. een gevange nisstraf van tien jaar, met aftrek aer voor- loopige hechtenis werd geëischt. De recht bank beval echter een nieuwe instructie, waarbij een onderzoek naar verd.'s geestver mogens is ingesteld. Als getuige-deskundige werd gehoord dr. A. H. de Nobel te Zutphen, die verklaarde, dat verdachte niet dadelijk de bedoeling heeft gehad om te willen dooden, doch dat deze bedoeling tijdens het gevecht is ont staan. De officier van justitie eischte tien jaren gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. ONVOORZICHTIG CHAUFFEUR. De rechtbank te Assen veroordeelde een machinist bij de Groote Vaart, wonende te Groningen, wegens het in de gemeente Vries met een auto roekeloos, onvoorzichtig en on oordeelkundig rijden, tengevolge waarvan de auto In aanraking met een boom is geko men, waardoor een der inzittenden, S. Voet, dusdanige verwondingen heeft bekomen, dat deze kort daarna is overleden, tot drie maan den hechtenis en ontzegging van auto-bestu ren voor den tijd van één jaar. De eisch was zes maanden gevangenis straf. MEER DAN TWINTIG JAAR IN DE GEVANGENIS DOORGEBRACHT. Voor de Vierde Kamer der Amsterdarasche rechtbank heeft een ongeveer 54-jarige man terecht gestaan, die reeds 29 veroordeelingen achter den rug had en nu voor de dertigste maal terecht stond. Meer dan twintig jaar van zijn leven had hij in de gevangenis doorgebracht. Thans stond hij terecht we gens poging tot diefstal van een rijwiel- plaatje, waarvoor de officier van justitie mr. Reiling vier maanden gevangenisstraf me4 aftrek der preventieve hechtenis eischte. Over veertien dagen zal de rechtbank '8 mans dertigste veroordeeling uitspreken. Het Vervolgonderwijs aan de Openbare Lagere school te Noord-Scharwoude is aan gevangen met 11 leerlingen. De heer P. R. H. Noorman te Alkmaar heeft zijn benoeming tot onderwijzer aan de o. 1. school te Winkel aangenomen. Bij een herhaalde oproeping in de vaca ture voor Hoofd der Openbaar Lagere school te Oude Niedorp hebben zich alsnog 7 sollicitanten aangemeld. Onder zeer groote belangstelling herdenkt de ambachtsschool te Middel burg haar 50-jarig bestaan. Enkeie dui zenden personen brachten Donderdag een bezoek aan de openbare les en de keurige tentoonstelling van werkstuk ken der verschillende klassen en afdee- lingen. In het groot Auditorium van het academie-gebouw aan het Rapenburg te Leiden heeft prof. mr. H. A. Idema, benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de universi teit aldaar, om als opvolger van prof. mr. G. André de la Porte onderwijs te geven ln het strafrecht, en het privaat recht van Nederlandsch Indië, gister middag zijn ambt aanvaard met een redt getiteld: Hoe spant gij den boog? Met ingang van half October zal in d Geref. kerk te Haren (Gron.) een vierbeur tendienst des Zondags worden ingevoerd. PREDIKBEURTEN. LEGER DES HEILS. Limmerhoek. OBCüluchuueeting. Zondag 10 uur Heiligingscbenat. 3.30 uur Verblijdingsmeeting. 8 uur Openbare Verlossingsmeeting. 9 uur, 12.30 uur en vijf uur voor kinderen Al deze samenkomsten worden geleid voor 'root en klein door stafkapitein de jong. Zondag 18 October leidt majoor Buiterman, divisie-officier, de meetings. - HEILOO, 10 uur, geen dienst. Avond 7 uur, ds. C. Met, van Zaandam. HEILOO, Nederl. Hem. Evang. lokaal a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, de heer A. van Kinkel, van Amsterdam. UITGEEST, Zondagavond 7 uur, ds. van Peursem. Evangelisatiegebouw Sedeur: Zondagmor gen 10 uur de heer Jac. W. van Voorst van Amsterdam. Id. 11.40 uur Z<md^*^ooL Maandagavond 7.30 uur Bijbelbespreking door den heer A. Donker, van Koog aan de Zaan. LUCHTDIENST AMSTERDAM— PRAAG OPOEHEVEN. Als hoofdvertegenwoordige van de Tsjechi sche Luchtvaart Maatschappij deelt de K L M. mede, dat de dienst op de door genoemde maatschappij geexploiteerde lijn Amster dam—RotterdamEssen—Leipzig—Praag, welke oorspronkelijk tot 31 October a.s. zou worden uitgevoerd, thans met inging van 16 October a.s. wordt stopgezet. Op dien dag wordt alleen nog in de richting Amsterdam- Praag gevlogen. de postvluchten naar en VAN INDIE. De Ooievaar. De Ooievaar is gister om 4.50 van Rut- bahswells vertrokken en om 8.15 te Gazah aangekomen. Vandaar vertrok het toestel weer om 8.55 en arriveerde om 11 uur te Cairo. Om 11 55 is het toestel weer opgeste gen en landde tenslotte om 14.40 te Mersa- matruh. Aan boord is alles wel. Vandaag wordt de reis voortgezet. De „Raaf is om 7.01 van Boedapest ver trokken en om 14.16 te Athene aangeko men. Alkmaar Naar wij vernemen hebben eenige be langrijke arrestaties plaats gehad, waar van een te Amsterdam en één te Keulen. Te Amsterdam is in arrest gesteld Mr. D. L. S., advocaat en procureur te Am sterdam. Deze aanhouding houdt ver band met een andere arrestatie, n.1. van een zekeren Snabilié, die dezer dagen te Keulen is gearresteerd. Laatstgenoem de is voor de Nederlandsche justitie geen onbekende en de in Amsterdam ge arresteerde advocaat was zijn raadsman. De arrestaties schijnen te hebben piaats gehad naar aanleiding van een aanklacht, die door een vrouw uit Lim men bij de justitie is ingediend. De subst.-officier van justitie mr. Reilingh heeft deze zaak, die vermoedelijk ver band houdt met verduistering of chan tage, in handen. Bij het verhoor aan het bureau Stad houderskade te Amsterdam, wilde de te Keulen gearresteerde S. zeer weinig uit laten. Wel bleek, dat hij de vrouw te Limmen kende. De officier van justitie gelastte zijn opsluiting in het huis van bewaring, De arrestatie van mr. S. is Donderdag geschied. Bij mr. S. is huiszoeking ge daan. Eenige boeken en bescheiden zijn in beslag genomen. Niet onmogelijk is het, dat nog twee personen bij deze zaak zijn betrokken. Het zou hier om een be drag van 17.000 gaan. Naar aanleiding van dit geruchtma kende bericht hebben wij te Limmen een onderzoek ingesteld. Wij vernamen, dat de benadeelde is mej. Willers, die op Dusseldorf te Limmen al sinds jaren de manufacturenzaak drijft van haar vader, vien dit door ongesteldheid niet meer nogelijk is. De heer Willers drijft gedurende 50 aar met succes aldaar de manufactu- enhandel. Sinds zijn dochter de leiding aeeft, ging het niet zoo goed meer en in Februari kwam een neef uit Duitsch- Land, die het meisje duidelijk maakte, dat de zaak gemoderniseerd moest worden. Hij had een vriend in Amsterdam, een zekere Snabilié, die zoo zeer het vertrou wen van bet meisie wiit te winosn. dat KENNEMERSTRAATWEG 106 - TELEF. 851 zij goed vond, dat hij den geheelen boel uitverkocht. Toen dit was geschied, wist hij het meisje te bewegen, om voor 2000.— nieuw goed bij een grossier in Amster dam te koopen. Snabilié had het geld van het verkochte goed onder zich ge houden en zelfs de juweelen en sieraden van het meisje te gelde gemaakt, alles onder het voorwendsel, dat er geld ge maakt moest worden, om de zaak te moderniseeren. Toen de grossier op betaling van de goederen aandrong, wendde mej. W. zich weer tot den heer Snabilié, die haar ver zocht tn Castricum te komen, waar hij haar een paar blanco stukken liet teeke nen, onder het voorwendsel, dat er een crediet-hypotheek op het huis en de goederen zou worden gesloten. Het huis was reeds hypothecair verbonden voor een bedrag van 5000. Een nieuw taxatie was noodig, doch deze kwam iets hooger dan 8000. De heer Snabilié wist raad en verzeker de bij den notaris, J S. te Amsterdam, dat de taxatie geen 8000 doch 18000 was, waarop de notaris er genoegen mee nam. dat er een 1 voor de 8 werd ge plaatst. Op advies van mr. Staal, die inmiddels gearriveerd was, verklaarde de heer Josef Engers uit Bussum zich be reid, om een crediethypotheek van 10.000 e verstrekken. De heer Snabilié wist het meisje te bewe gen, hem een volmacht te verstrekken, waar door hij het geld voor haar in ontvangst kon nemen. Na een maand had zij echter nog niets ontvangen en aangezien de grossier, die mej. W. failliet heeft laten verklaren, op betaling aandrong, toog zij naar Amsterdam, en moest tot haar teleurstelling vernemen, dat Snabilié vertrokken was. De burgemeester van Limmen nam hierop met den rijksveldwachter de zaak in onder zoek. Het bleek hun, dat de advocaat in deze zaak een onbetrouwbare rol heeft gespeeld Toen kwam vast te staan, dat hef hoogst strafbaar delict te Amsterdam had plaats gehad, hebben zij de zaak overgegeven aan aen officier van justitie te Alkmaar, met het gevolg, dat thans mr. S. gearresteerd is en ae heer Snabilié eveneens. Meerdere arrestaties zijn te wachten, doch de justitie wenschte hierop niet vooruit te loopen. Deze zaak bewijst weer opnieuw, hoe licht vaardig onwetenden te plattenlanae ten hun ne nadeele in geldzaken zijn. Moge het gebeurde anderen tot leering strekken. De fout is in dergelijke gevallen deze, dat men lichtvaardig stukken teekent, waarvan men den inhoud niet kent (in het onderhavige geval werden zelfs blanco stukken geteekena) en pas met vertrouwde personen gaat praten wanneer men zich hopeloos heeft vast ge werkt. GESLAAGD. Mej. A. C. Kramer alhier ls te Amster dam geslaagd voor het examen apothe kersassistent. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 11 October is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Verdron- kenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. EEN TOL DIE NIET VERDWIJNT MAAR VERSCHIJNT. In de gemeente Graft stond voor twee jaar een tol in de Dorpstraat. Enkele groote wegge bruikers vereenigden zich en de heer C. Sies- werda, veearts te De Rijp, pachtte namens hen voor j 755 per jaar de tol, waarna de heeren onmiddellijk den tolboom sloopten en ieder on- gehinderd lieten passeeren. Pogingen om den tol weg te krijgen, bij de Prov. Waterstaat en bij het betrokken Departe. ment ingesteld de tol dateert al van 1852 hadden geen succes. Gister is de tol weer voor 2 jaar verpacht en genoemde heeren hadden ze weer willen pachten, als een andere aanbieding niet zoo hoog was geweest. De heer J. Kieft Gzn. te Groot-Schermer kwam bij opbod tot een bedrag van 1290 en daar hij de hoogste bieder was, werd hem de pacht toegewezen Het gevolg daarvan zal zijn, dat de tolboom weer voor den dag gehaald wordt en de we^ge- bruikers weer als vroeger belasting moeten °be. talen, namelijk 10 cent per auto en 2 y, per rijwiel. Slechts ingezetenen der gemeente Graft zijn vrijgesteld. Voor de overige weggebruikers en voornamelijk voor de autobussen, is deze nieu we belasting op het weggebruik natuurlijk alles behalve aangenaam. Het zou ons niet verwonderen als er in deze streken een actie werd ontketend om dezen tol onmogelijk te maken. Het is te vreezen, dat de veldwachter in Januari heel wat processen- verbaal zal moeten opmaken. naar waarnemingen, verricht in den m van 10 October. m°r8ti Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 772.1 miu Clermont. M tt Laagste barometerstand 732.6 miu Reykjavik. te Verwachting, geldig tot den avond van i. October: an U Zwakke tot matige Noord Westelijke t Zuidwestelijken wind des ochtends nevel i. overdag half tot zwaar bewolkt, weinip 1 geen regen; weinig verandering in temoera tuur. Overzicht. Tengevolge van de stijging van den barome ter in Engeland bleef de gister verwacht depressieinvloed achterwege. Thans is ten westen van ons een ring van hooge luchtdru? gelegen. Over Frankrijk en Duitschland blijft het mooie herstweer aanhouden. Over IJsland en Scandinavië is nog steeds een uih gebreid depressiesysteem gelegen, dat datr regenachtig weer en krachtige meest westehf ke winden veroorzaakt. Het is te verwachten dat de weg van hooge luchtdruk zich Oolt over ons land zal uitbreiden. Na een aan- vankelijke ruiming zal de wind weer gaan krimpen. Waarschijnlijk zal de nacht be- trekkelijk koud zijn en in de temperatuur overdag weinig verandering komen. Ook voor de eerst volgende dagen is nog geen sterke afkoeling te verwachten. alkmaar MIE NT2^ Men schrijft ons: Wederom behoort dit mooie feest, waar tal van kinderen reeds lang naar hadden uiige- zten( tot het verleden. Trots de slechte voor uitzichten Woensdag ten opzichte van het weer, mochten wij ons bijzonder geluk- kig achten, dat moeder natuur ons op den feestdag zelve zoo gunstig gezind is ge weest. Reeds vroeg in den morgen waren vele rappe handen in de weer en alles wees er op, dat er iets bijzonders ging gebeuren. Dit was dan ook werkelijk zoo, het was im mers de jaarlijksche kinderdag der buurtver- eeniging en 't bestuur stelt dien dag alles in het werk om de kinderen een prettig feest te bereiden. De voorbereidingen namen den ge heelen morgen in beslag en om 12 uur was alles gereed. Door het bestuur werd het op hoogen prijs gesteld, dat de bewoners van het Pleintje in de Eikelenbergstraat (feestter rein) dit op eigen kosten wilden versieren om daardoor alles een feestelijk aanzien te' geven. Wij hopen dat dit goede voorbeeld door anderen zal worden gevolgd. Jammer was het echter, dat de sterke wind zooveel van 't mooie verloren deed gaan. Om 1 uur werd de optocht geformeerd en aan welke omstandigheden het moet worden toegeschre ven weten wij niet, doch de deelname hieraar was niet zoo groot als het vorige jaar. Waai. schijnlijk ligt de grootste schuld wel aan de critieke tijdsomstandigheden, maar hetgeen naar voren werd gebracht, mocht worden ge zien. Intusschen gaf de muziek van leden van „Alcmaria Victrix" (het voormalig Sted. Mu ziekcorps) eenige aardige nummertjes, waar uit al direct bleek, dat zij voor hun taak be rekend zijn. Na de opstelling trok de optocht door alle straten der buurtvereeniging, waar ze overal veel belangstelling trok. De jury leden hadden geen gemakkelijke taak, daar de deelneemsters en deelnemers hun beste beentje hadden voorgezet en daaruit bleek ten duidelijkste, dat de leden dezen jaarlijk- schen optocht naar waarde weten te schat ten. Nadat de optocht weer teruggekomen was op het feestterrein, nam de voorzitter, de heer W. de Moei het woord en riep het wel kom toe aan de kinderen en alle aanwezigen, in het bijzonder aan de jury, die zoo bereid willig de moeilijke taak der beoordeeling op zich had genomen. Hij bracht hen hiervoor een woord van warmen dank en hoopte dat hij steeds op hun steun en medewerking zou mogen rekenen. Spr. constateerde met voldoe ning dat door de flinke opkomst der kinderen en ouders bewezen was, dat de buurtveree; niging „S.I.S." allen sympathiek was. Hij vertrouwde dat dit nog in grootere mate zou toenemen, want zooveel te meer leden, zoo veel te meer kunnen wij de kinderen geven. Hij hoopte dat dit feest door de mede- en samenwerking van allen, schitterend zou slagen en eindigde zijn openingsrede met den wensch, dat het een eerlijke kamp zou zijn tusschen de kinderen en dat allen hun best zouden doen één van de vele mooie prij zen te bemachtigen. (Applaus.) Hierna ver zocht hij den voorzitter der jury, den heer de Vries de bekroningen van den optocht zelf te willen medededeelen. Deze voldeed hieraan gaarne en constateerde dat speciaal de groep „Mooi'' den meesten last had veroorzaakt, waarom men zich dan ook genoodzaakt had gezien, met goedkeuring van het bestuur, oen paar prijzen hieraan toe te voegen. De uit slag was als volgt. Groep „Mooi": le pr. A: groep „Sneeuw witje", Dina Poestkoke es.le pr. B: Muzi kanten, kinderen Staps e.a.; 2e pr. Pyama, Truusje v. d. Goes: 3e pr. A: Paraplute met de vraagteekens, Marietje Eikelboom; 3e pr- B: rijwiel, Dirk Kaoy. Groep „Origineel": le pr.: Koningin Page, Stientje en Jopie Klaver; 2e pr. c°f'' boy, Gerard Vriens; 3e pr.: Zige«nenn' Toosje Vriens. Groep „Komisch": le pr.: Eeierenboertje, Jan Steenhuis; 2e pr.: Boerin. Mariell° Barhorst; 3e pr.: Poppenwagen, Riks "u se n. Nadat de muziek eenige vroolijke stukjes ten beste had gegeven, werd begonen fflet 0 diverse wedstrijden, terwijl de verschillet10* groepen der kinderen werden getracteer Het was een goede gedachte van het bestu om te ruim 3 uur de wedstrijden te on 1 breken en onder begeleiding der muziek naai den Kennemerstraatweg te gaan om daar do Sprookjesoptocht te zien voorbijtrekken- nier' door vervalt het bezwaar van sommige led* dat hun kinderen niet aan de wedstrijd® kunnen meedoen omdat zij den grooten °P~ tocht willen zien. Langs den geheelen weg trok onze buurtvereeniging groote belatu stelling en door welwillende medewerkin* der politie, kregen onze kinderen een tno° plaatsje tegenover de woning van den tui gemeester. Nadat de optocht weer op feestterrein was teruggekeerd werden - wedstrijden vervolgd, die met groote belang'

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2