Jmgezonden Stukken $iwtm£and Xuwwciaai Tlieuws fëucQeiiike Stand £and= en Juin&oiua AdoecteHtiëa heerhugowaard. texel. beverwijk. bergen. C. KROM G. KROMWIEDIJK MARA GRETHA. Inzonderheid aan de Directie van de N. V. Boek- en Handels drukkerij v/h. Herms. Coeter es Zoon, en allen die daaraan ver bonden zijn, waardoor zij hem dozen dag tot een onvergete lijk» hebben gemaakt. W. J. v. RAND WIJ*. Alkmaar, 10 Oct, 1081, w stelling door de ouderen werden gadegesla gen. De lachspieren werden danig in beroe ring gebracht, daar het bestuur zorg had ge dragen voor zeer afwisselende en leuke spe len. Te onegveer half zes waren de wedstrij den beëindigd en nam de voorzitter opnieuw het woord en bracht een woord van dank aan allen die zoowel financieel als moreel had den medegewerkt om dit feest weer zoo •chitterend te doen slagen. Hij lKt daarbj uitkomen dat de buurtvereniging „s.i.s. wel bewezen heeft levensvatbaarheid te be zitten en vertrouwde dat dit een aansporing mocht zijn voor hen die nog geen lid zijn, zich ten spoedigste op te geven. Hij aeeiae nog mede, dat waarschijnlijk binnenkort een extra kinderfeest zal worden gerganiseerd. Hij bracht een woord van hulde aan zijn mede-bestuursleden, die onversaagd avond aan avond belangeloos hebben opgeofferd om dit feest te organiseeren en het was dan ook voor een groot deel aan hun ijver te dan ken, dat dit zoo naar wensch was verloopen. Speciaal herinnerde hij aan dit werk van den voorbeeldigen penningmeester, den heer Kla ver, die door zijn buitengewoon zuinig en goed beheer de onkosten zoo laag mogelijk houdt om daardoor de kinderen zooveel te meer te kunnen geven. Hij bracht hem hier voor dank, ook vooral wat betreft het be schikbaar stellen zijner etalage voor het uit stallen der vele prijzen. Een bijzonder woord van waardeering liet hij hooren voor de Koek- en WafelTabriek „S.K S." te Hoogkar- spel, die op zulke bewonderingswaardige wijze een ruime tractatie, n.1. 250 cakes voor de kindéren had gezonden, verder Verkade's fabrieken te Zaandam voor de toffee's, firma /Wennekers en van Esch te Oosterbeek en fa. de Haas en van Brero te Apeldoorn voor de gezonden vlaggetjes. Ook bracht hij dank aan de bureaux van gemeentewerken en plantsoenen voor het verstrekken van het be- noodigde materiaal, aan den commissaris Van politie voor de steeds welwillende mede werking, aan de dames en heeren commissie leden, aan de bewoners van het Pleintje voor de aangebrachte versiering, aan de muzikan ten en tenslotte aan allen die maar eenigs- zins tot dit welslagen hadden bijgedragen (Voor al dezen werd door de kinderen een driewerf „Hoera" uitgebracht, en den voor zitter werd een ovatie gebracht wat besloten werd met een „Lang zal hij leven''. I Jongens 9 en 10 jaar: Hemden-race: le prijs K. Metselaar, 2e prijs Piet de Koekkoek 3e prijs D. Metselaar, troostprijs Aart DrieS' Ben. Meisjes 9 en 10 jaar. Op reis gaan: le prijs Stientje Klaver, 2e prijs Greta Raven Bteijn, 3e prijs Marie van Amstel, 4e prijs ffoh. riakhof, troostprijs Marietje Schoole. Jongens 11 en 12 jaar. Snelwandelen: le prijs D. Kaaij, 2e prijs B. Metselé Cor Ploeger, troostprijs G. Kaaij. Meisjes 11 en 12 jaar. Stoelendans: le pr Dina Poestkoke, 2e prijs Beppie Oudes, 3e prijs Trien Admiraaj, troostprijs Sientje Hui berts. De voorzitter feliciteerde allen die een prijs hadden weten te bemachtigen en hoopte dat dit voor anderen een aansporing zou zijn om het volgende jaar nog weer hun best te doen. Hij deelde tenslotte mede dat de prij zen direct na afloop in het sigarenmagazijn „Alcmaria Victrix" van den heer G. Klaver zouden worden uitgereikt en verzocht de le den ieder afzonderlijk 1 nieuw lid aan te brengen en met een „tot weerziens" besloot hij ait moie feest. De uitslag der wedstrijden was als volgt Jongens (beneden 5 jaar Kegeltjes) stooten lste pr. KI. Vroom, 2e pr. Wil Himmelreich 3e pr. P. Ploeger, verder 8 troostprijzen. Meisjes (beneden 5 jaar) knikkers zoeken lste pr. Alie Stoop, 2e pr. Annie van Viegen 3e pr. Alie Vogelzang, 10 troostprijzen. Jongens (5 en 6 jaar) koekhappen: le pr Nic. Metselaar, 2e pr. Theo Veen, 3e pr. 'Jacob van 't Veen, 4e pr. Cas Himmelreick, troostprijs Cees Burger. Meisjes (5 en 6 jaar) Vlaggetjes steken le pr. Tinie de Moei, 2e pr. Nellie v. Hooff, 3e pr. Truusje van der Goes, troostpr IJannle Swager. Jongens (7 en 8 jaar) autobanden-race lste pr Cor Veen, 2e pr. Wim van Amstel, 3e pr. Cees Driessen, 4e pr. Dirk van Dam— Luik. Troostprijs Lourens de Koekkoek. Meisjes (7 en 8 jaar) touwtje springen lste pr. Corrie Blokland, 2e pr. Marie Kooy 3e pr. Annie Jongsma. Troostprijs Dina van Viegen. TACKEL TERUG TE BEKOMEN. Bij den inspecteur van „Dierenbescherming den heer Verwer Oudegracht hoek Baan- etraat is hedenavond voor den eigenaar terug te bekomen een zwarte Tackel met halsbandje die sinds enkele dagen «wervende was. INBREKERS VERSTOORD. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben inbrekers bij verschillende per sonen in de Nieuwpoortslaan pogingen ge daan om in te breken, waarbij zij telkens wer den verstoord. Bij den heer Vermeulen was zelfs een man reeds in huis gedrongen, doch deze nam de beenen, toen hij zich door den heer Vermeulen ontdekt zag. De politie stelt «en onderzoek in. EEN DRIFTIG HEERTJE? Een dame, die gisteravond te ruim 7 uur het trottoir wandelde, botste per ongeluk juist voor de etalages van de firma Englen tegen een heer aan. Deze was wellicht wat zenuwachtig; immers, hij gaf de dame een paar opstoppers in den rug, maar heel ver .cht hij het niet met zijn vechtlustige nei gingen, want een politie-agent had hem heel 8a,uyte pakken en nam hem mee naar het politiebureau. ERGERLIJKE VERSPILLING VAN RIJKSGELDEN. Bi! de" Indischen pharmaceuti- schen dienst. onLw.ï.dfs.S'l" ,v.T"t,zair ,r door den PhannTceutlci"'JkïSe'den Reeds geruimen tijd geleden zoo schril», hij, is uitgelekt dat het beheer van den H ■MCdliKta dienst M den Dim, *r vX fezondheid zeer veel te wenschen overliet. r heerschte ernstige administratieve ver warring, welke den indruk wekte, dat het hoofd van dien dienst niet voor zijn taak zou zijn berekend. In dien zin scheen dan ook het hooger oordeel over zijn capaciteiten te zullen uit vallen. Evenwel waar het hier om zijn positie ging, mocht men hem het voorrecht van on partijdig onderzoek niet onthouden. Dus werd een commissie benoemd, welke met die taak werd belast. Het ie reeds thans met groote zekerhejd te zeggen dat bij dien Pharmaceutischen dienst ontstellende dingen zijn gebleken. Op een wijze, welke in de hoogste mate ergernis wekt, is met landsgelden omgesprongen; in geen enkel opzicht is rekening gehouden met de eischen van een zuinig beheer. Er is van vele medicijnen letterlijk maar raak besteld; van bepaalde artikelen werden zulke kolossale voorraden besteld dat men later stond voor de afkeuring van groote partijen. Nog in 1930 is op een voor Soera- baja bestemde zending medicijnen voor een waarde van rond anderhalve ton afgekeurd. Bestellingen van groote hoeveelheden neo- salvarsan zijn jaren achtereen bij dezelfde Duitsche fabriek gedaan en altijd tegen den zelfden prijs. Men mag als zeker aannemen dat belangrijke verlaging van dien pnjs zou zijn te krijgen geweest, indien daarvan tijdig werk was gemaakt, doch niets in dezen zin is geschied. Integendeel, men bestelde maar door, en voor kapitalen aan medicijnen bleven onver werkt. Men schat, zeer vluchtig, dat de schade over eene serie van jaren door deze hoogst onoordeelkundige bestellingen en de geweldi ge afkeuring van medicijnen, den lande toe gebracht, een paar millioen guldens kan be- loopen. STAKING VAN TEWERKGESTELDEN. Looneisch en klacht over de op zichters. Ongeveer 150 arbeiders, werkzaam in de rijkswerkverschaffing in de Weitemanslanden onder Vriezenveen, hebben hun arbeid neer gelegd. De oorzaak is gelegen in een loon- eonflict, terwijl de arbeiders zich tevens be klagen over het optreden der opzichters. De stakende arbeiders zijn afkomstig uit de plaatsen Almelo, Lonneker, Oldenzaal, En schede en Delden. EEN DIERENREDDER. Beloonde moed Op 26 October 1930 redde de heer A. B van Hijfte te Groede met eigen levensgevaar vijf paarden uit een brandenden stal. Hier voor werd hem Donderdag ten gemeentehuize in aanwezigheid van den burgemeester een welverdiende belooning overhandigd door den heer Fremery Kalff, voorz. van den Bond van Politie Ambtenaren in Nederland voor be scherming van Dieren, die hem mede namens enkele andere vereenigingen en een particu lier ee bedrag in geld, een zilveren norloge met inscripte en een medaille overhandigde. De medaille draagt aan de eene zijde het symbool van de waakzaamheid aan de an dere zijde staat gegraveerd „Voor betoonde moed bij redding van vee uit brandende stal 1930". gevangenfsstrag geëischt (de maximum straf), wegens overtreding van artikel •247 Strw. gepleegd te Zutphen op 18—19 Augustus j.1. De uitspraak ie bepaald over 14 dagen. VALSCHE EED. Voor de rechtbank te Zutphen heeft voorts terecht gestaan D. j j,t gg jaar uit Hengelo (Gld), verdacht,, op 14 Juni 1929 te Zutphen opzettelijk valschelijk den bij artikel 51 der successiewet voor- offlcler van Justitie elschte een i-aar en geschreven eed te hebben afgelegd. De zes maanden gevangenisstraf Mr. van Meeten uit den Haag pleitte uiterste cle mentie. Uitspraak over 14 dagen. BRAND. Fabrieksbrand te Winschoten 'Gistermorgen te halftwaalf is door ontbran- ding van den iflotof t* Winichoten brand uitge- broken in de kapokïabriek van N.V. v.h. firma Nieolaas Dr8ge. Het vuur greep ïnel 0m sich heen, maar de brandweer slaagde er in het te beperken tot dekapokfabriek, waarin vrij aan- zienlijke schade i» aangericht. De andere af- deelingen der groote fabriek bleven gespaard. Alles was verzekerd. IS VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden. In Opende, gemeente Grootegast, is gis termiddag de negenjarige S. te Wit, die achter op den bodewagen van den heer S. van der Velde was geklommen, bij het daar afspringen door een juist passeerende vracht auto uit Kronhorn gegrepen. Het kind is kort daarna overleden. Motorrijder over den kop geslagen en aan de gevolgen overleden. Gisteravond week de handelsreiziger H. J. Rijkinga met zijn motor op den weg naar Zwolle uit voor een naderenden vrachtauto. Hierdoor kwam R., die te ver uithaalde, in de tramrails terecht en slipte. De motor sloeg over den kop en de berijder werd er af- geslingerd. R. kwam hierbij met zijn hoofd zoodanig op de steenen terecht, dat hij met een levensgevaarlijke schedelbreuk werd op genomen en naar het ziekenhuis te Zwolle is vervoerd, waar hij spoedig is overleden. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Aan de gevolgen overleden. De 25-jarige motorrijder A. Vetfaaak te Schiedam is te Rotterdam tegen een motor wagen van de eiectrische tram gereden en aan de gevolgen overleden. HET DRAMA OP AMELAND. Het rapport van de deskundigen. d®. rechtbank te Leeuwarden is thans binnengekomen het rapport van de psychiaters prof. Wiersma te Gronin gen en dr. Westerhuis te Leeuwarden, welke deskundigen een onderzoek heb ben ingesteld naar de geestvermogens van as. A., die in Juli vnn dit jaar tijdens een vacantie-uitstapje op het eiland Ameland met zijn vrouw in zee ging baden en daarbij haar hoofd zóó lang onder water zou hebben gehouden, dat zij is verdronken. De conclusie van de deskundigen luidt, dat gedurende het plegen van het feit bij dg. A. zich een zoodanige abnormale affecttoestand heeft ontwikkeld, dat van rustig bezonnen overleg op dat oogenblik geen sprake fs geweest. Het ontstaan van d#n affect-toestand schrijven des kundigen toe aan den minderwaardigen geestelijken aanleg van ds. A. Het rapport van den anatoom-patho loog dr. C. W. A. Miereniet te Groningen bevestigt, dat de vrouw van ds. A. Is verdronken. De zaak zal vermoedelijk fn de eerst helft van December voor de rechtbank te Leeuwarden in behandeling komen. ART. 247 STRAFWETBOEK. Het O. M. bij de rechtbank te Zutphen heeft gistermiddag in gesloten "Hing teken G J N-. 33 jaar, transportarbeider te Zutphen. thans gedetineerd, 6 jaar INBREKERS AAN HET WERK. - Te Zwartemeer, gemeente Emmen, gieternacht ingebroken bij den bakker en j winkelier J. Dorgelo, waar een bedrag van ongeveer 60 aan Hollandsch en Duitsch geld benevens verschillende winkelwaren zijn ontvreemd. De inbrekers hebben daarna getracht hun slag te slaan bij den manufacturier Boer- land. Deze heeft hen evenwel gestoord en zag twee mannen vluchten Gemeente-politic en maréchaussee stelden een onderzoek in. De inbrekers hebben een tasch met verschillende inbrekerswerktuigen alsmede verschillende bij den heer Dorgelo gestolen voorwerpen bij hun vlucht achter gelaten. BURGERWACHT EN DAGERAAD" Oeen kwestie van wantrouwen. Donderdagavond vergaderde de Heerlen- j sche Burgerwacht naar aanleiding van de daad van den Heerlenschen burgemeester, die tijdens het bezoek van „De Dageraad" aan Limburg, de geweren bij de Heerlensche bur gerwachters in beslag had laten nemen. Van den burgemeester was thans een verklaring binnengekomen, dat hij niet uit wantrouwen tegenover de burgerwacht had gehandeld, bij welke verklaring de vergadering zich ten slotte neerlegde. Men hoopte echter later nog van den burgemeester te vernemen, waarom hij dan wèl de geweren in beslag had doen nemen. KORTE BERICHTEN. Te Groninger Opende is gistermiddag een 10-jarig jongetje door een vrachtauto van de firma Stortenboom uit Doezum overreden en gedood. Prins Hendrik }s voornemens, de plech tige installatievan hét eere-gerechshof voor journalisten, Maandagochtend in het Vredes paleis, bij tew onen. Aan het posthuis Haarlemmerplein is een 24-jarige tuinman gebracht, die in het Bureau voor Maatschappelijken Steun aan de Schiemanstraat een ambtenaar met een mes had bedreigd. Gevonden voorwerpen. Een dameshandschoen, een cypersch poesje, een metalen duimstok, een kinaerpor- temonnaietje, een vulpen, een lederen etui met wit beenen rozenkrans. NOORD SCh AR WOUDE. - De werkzaamheden voor het leggen van de eiectrische kabel zijn thans zoover gevorderd, dat men in deze gemeente hiermede is begon nen. UITGEEST. In verband met de werkzaamheden van den aanleg van den primaiTen weg, wordt voor aam oer van het benoodigde zand ge bruik gemaakt van z.g. werkspoor. Vanaf de put op het land Veennis wordt het zand door middel van een locomotief in kipkarren ver voerd naar de benoodigde plaats. Woensdag middag kwam er evenwel stagnatie in dit werk. De locomotief, die stond op een plek waar voorheen een sloot was, begon te ver zakken, met het gevolg, dat deze kantelde en zoo diep wegzakte, dat ze tenslotte in het water lag. Den geheelen nacht heeft men fiink door gewerkt om ze weer op de goede plaats terug te brengen, wat dan eindelijk oök gelukte. Doch lang zou ook dit niet du ren want zoodra stond de machine weer op vasten grond of hij begon weer te verzakken met het gevolg dat hij andermaal op zij ging en men weder opnieuw met het ophalen der machine kon beginnen. Eerst Donderdag middag had men de locomotief goed en wel op vasteren bodem. Gister werden door het Oranjekruis bij enkele telefonisch aangeslotenen in deze ge meente de bekende bordjes aangebracht, ter wijl tevens de verbandkisten voor eerste hulp werden geplaatst. In aansluiting hierop kan nog worden me degedeeld, dat door de plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis voorheen reeds eerste hulpkisten in alle openbare en bijzondere scholen waren geplaatst, welke door de wijk zuster geregeld worden gecontroleerd en zoo noodig aangevuld. De nutsbouwstichting te Texel zal te Oude- schild een zestal woningen laten bouwen naar een plan, opgemaakt door den directeur van gemeentewerken te Texel, den heer J. Tiessen. De kosten zijn in totaal begroot op 14.000. De gronden waarop men voorne mens is deze woningen te bouwen, liggen aan den doorgetrokken op t terrein van de fa. Dros nabij Oudeschild. De huurprijs der hui zen zal ongeveer 3.50 per week bedragen. Reeds een twaalftal personen gaven zich voor 't huren van een dezer woningen op. Op initiatief van de afd. Texel van 't Nut van 't Algemeen zal op Maandag 26 October te Den Burg een Vredesavond wor den gehouden. Reeds is medewerking toege zegd door ds. A. Vis, predikant bij de Doops- gez. gemeenten te Den Burg, ds. Buskes, pre dikant bij de geref. kerk H. V. te Oosterend en pastoor L. v. Ruyven te Den Burg. 't Is nog niet vastgesteld, waar deze avond gehouden zal worden, daar men vreest, dat de groote zaal van hotel Texel te klein zal zijn om alle belangstellenden te bevatten. Door de vier hier gevestigde groentenvei- lingen zal voor gezamenlijke rekening op 4 Nov. een veiling van schorseneeren gehouden worden. Blijkens de dezer dagen gehouden keu ring van trekhouden zijn van de 10 houders van trekhonden met totaal 11 honden, 8 van de 11 honden gekeurd. De honden werden alle goedgekeurd, terwijl 4 bespanningen voor herkeuring in aanmerking kwamen, doch de houders hiervan zijn niet verschenen Twee inschrijvingen van houders werden wegens afkeuring van bespanningen op het register doorgehaald, terwijl ook de voor de herkeuring niet verschenen houders van het register zullen worden afgevoerd. EGMOND AAN zee (Ang. en Sopt.) Geboren Philippus Edmundis, z. van Jacobus Johannes Buter en Johanna Catharina de Groot. Meta Gesina, d. van Friedrich Amme en Aagje Dekker. Tonia Engeltje, d. van Jacob de Groot en Antje Stam. Cornelis, z. van Cornelis Zwart en Arendje Krab. Antonius Pieter, z. van Adrianus Petrus de Munk en Engeltje Glas. Agatha Petronella, d. van Petrus Johannes Hof man en Catharina Bakker Cornelia, d. van Leendert- Stam en Antonia Buis. Jacoba, d van Job Glas en Cornelia Zwart. Marijtje, d. van Willem Schreuder en Neeltje Gravemaker. Corrie, d. van Teunis Broek en Jansje de Groot. Jacob Harmen, z. van Klaas Wijker en Harmijntje Stam. Overleden Maartje Wijker, oud 61 jaar, echtgenoote van Willem Wijker. Levenloos kind van Dirk Gerrit Ne ven en Maria Renssen. Jisse van der Wal, oud 88 jaar. zoon van Dirk Jisses van der Wal en Aaltje Wiebrens Buma. Bertus Nagelhout, oud 75 jaar, we duwnaar van Geertruida van Groos. (Bertus Nagelhout, te Alkmaar over leden). Gehuwd Johannds de Wit te Utrecht en Sara de Groot. Johan Martin Hen drik Sentiop te Alkmaar en Anna Sloot. Gerrit Stam en Cornelia Glas. CASTRICUM (Sept.) Geboren: Cornelis Adrianus z. v. W Gijzen en C. Molenaar. Cornelia Marga retha dr. v. A. G. van Velzen en M. Hourik. Jacobus Gerbrandus zn. v. J. Welboren en N. Schermer. Ondertrouwd: Meinardus Antoni- us Deen, wonende te Weltevreden en Adriana Koppes, wonende te Castricum. Getrouwd: Nieolaas Kaandorp te Limmen en Anna Louisa Hoebe. Willem Kloosterboer wonende te St. Pancras en Ca tharina Johanna Hendrikse. Johannes Henricus Zonneveld wonende te Heiloo en Johanna Petronella van Diepen. De tuinbouwcursus van dë L.T.B. te Noordscharwoude is aangevangen met 16 leerlingen. De heer L. Mallekote, tuinbouw- vakonderwijzer, heeft de leiding der cursus Ook te Broek op Langendijk wordt onder leiding van den heer L. Mallekote een tuin bouwcursus gehouden met aanvankelijk 11 leerlingen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Lan- festraat en aldaar te bevragen op alle werk- agen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 28 September tot en met 8 October 1931 handkoffer, handschoen, pakje met over hemd enz., alpinopetje, mes, vulpotlood, kin derbontje, afrekening gymnasiastencongres, mantelband, portemonnaie met inhoud, hon denpenning, handschoenen, autoped, rijwiel plaatje, hengselmandje, portemonnaie met in houd, kniptang, imitatie bont, rozenkrans, mantelbont, kinderschoentje, hoed. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als fevongen aangegeven op 28 Sept. tot en met October 1931: J. Kraakman, Westdijk 4, rozenkrans; H. Nieuwhof, Oosterkolkstraat 7, tompouce; J. van Dijk, Asterstraat 10, gewicht; Zuster v. d. Berg, Comanstraat 19, portemonnaie met inhoud. G. Kes, Middenstraat 10, kinderbril; P. Kaptein Nieuwpoortslaan 112, broche; I. Spaans, Snaarmanslaan 89, dameshoed; T. Stink, Kievitstraató, wit hondje met zwarte vlekjes; P. Godvliet, v. d. Wou destraat 7, sigarenpijp in etui; W. v. d. Vaart van der Woudestraat 79, bestlingmerk, T. Winder, 2e Landdwarstraat 15, 1 paar ten nisschoenen; G. J. Kemp, Hekelstraat 17, nieuwe pet; S. Radsma Piersonstraat 34, portemonnaie met inhoud: C. Blaauw, 2e Landdw.str. 38, postduifC. Duits, Dorpsstr. 10, Bergen, portemonn. met inh.R. Schou ten, woonschip 185, afgesneden kanaalvak, zakje met passerdoos; N. P. S. Masee, Rit sevoort 13, padvindersmes; N. Davidson, Kooltuin 17a, R. K. kerkboekje. W. Borst, Ritsevoort 13, pakje inh. onder goed; H. Schipper, Overdiesstraat 23, bank biljet; T. Blok, Eikelenbergstraat 27, col lier met foto's; A. Rentenaar, v. Leeuwen hoekstraat 3, rozenkrans; J. Knossen, Kwa- kelpad 7, handschoen: J, Westra, Fnidsen 82, 1 paar dameshandschoeaen; L Eadel, Maclaine Pontstraat 30, broche; M. Bouw man, Lindelaan 46, kindei portemonnaie met inhoud; P. Doornbosch, Keizerstraat 32, handdoek; H. J. Straszer, Stationsstraat 33, handschoen; T. Kleverlaan, Hekelstraat 16, belastingmerk in étui. N. Masee, Ritsevoort 13, hoogslag van zweep. Haijtema, Langeetraat 107, porte monnaie met inhoud. K. Trompert, St Joj zefstraat 77, portemonnaie met inhoud. H. Nieuwenhuis, Heiligland 6, rubber ba!," Aan boord van het schip van J. Pilon a.' d. Turfmarkt, koffer, jasje en schoenen. Jongsma, Westerweg 296, portemonnaie met inhoud. F. Helderman, Tuinstraat 41, broche. J. Stunt, Stuartstraat 57, bontje; J. N. de Boer. v. d. Woudestraat 21. rijwielbelasting- merk; A. Engeln, Laat 114, portemonnaie ra. inhoud; R. Mieldijk, Compagniestraat 5, por temonnaie met inhoud; A. Roos, le Tuin dwarsstraat 15, parapluie. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. (Buiten verantwoordelijkheid van dé RedacVe. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt), i AAN ALLE CHRISTELIJKE JONGE MENSCHEN. Er zijn vele chr. jonge menschen in ons land, die bezwaar hebben tegen den oorlog. Voor hen is nog geen gelegen-» held zich als zoodanig uit te spreken. Allen die iets voelen voor de oprichting eener christelijk Jongeren Vredesactie roept ondergeteekende op. Wij allen moeten strijden tegen den oorlog, op grond van ons chr. beginsel. Allen moe ten wij de vredesgedachte propageeren, niemand blijve achter. Ik reken op veel leden en medewerkers uit Alkmaar en Omstreken, ook uit andere plaatsen. Ieder die den leeftijd heeft bereikt van 16 jaar en ouder en iets voelt voor dit mooie werk, geve zich schriftelijk of persoonlijk aan mij op, om gezamenlijk het vredeswerk te steunen. Met dank voor de plaatsruimte aan de Redactie, teeken ik in afwachting, W. KAMSTRA, Verdronkenoord 67, Alkmaar. PROV. COMMISSIE UIT DE VEILINGEN IN NOORD-HOLLAND. Beleefd verzoekt ondergeteekende, voor on derstaande mededeeling een plaatsje in uw blad. Met het oog op een vraag die ons bereikte, ten aanzien van het bijwonen der vergade ring van de Provinciale Commissie, a.s. Dinsdag 13 October, meen ik goed te doen mede te deelen de hiervoor geldende regel, die is vastgelegd in art. 6, alinea 2 van de Statuten, luidende: Zij, (dat zijn de leden, dus de aangesloten Veilingen) kunnen met het zenden van één af gevaardigde naar de algemeene vergadering volstaan, doch mogen zich door niet meer personen laten vertegenwoordigen dan hun besturen groot zijn. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, hoogachtend, J. OLAS, Waarn, secretaris van de Prov. Comm. uit de Veilingen in N.-H, Den 21en October hopen onze gi liefde ouders en hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, GRIETJE en Verloofde AAGJE en Verloofde. Oostwoude October 1931. Inplaata van kaarten. Jb. SWAAN Jbz. ■j en M. SWAAN—DE BOER gover- met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter GUUS. Schoorl, 9 October 1931. Inplaats van kaarten. Met bitjdsohap geven wjj kennis van de geboorte van onse dochter Hk. HART. A. HART—SWA1*. Oudkarspel, 10 Oct. 1931. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt, mede namens zijne vrouw en dochter, zijn hartelijken dank aan allen, die hem op den 3 Octo ber blijken vaa hunne belang stelling gaven en aan hen die dit met een stoffelijk blijk van belangstelling deden vergezellen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3