fllkmaarsche Courant. GOEDE KING NET GEHEIM VAN DE HEIDE. Honderd drie en dertigste Jaargang. Haandas: 12 October. PEPERMUNT No. 240 1931. Jiadiomeuws Dinsdag 13 October. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A.V.R O.) 1.10.Gramofoonplaten. 10. wijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30— 1 l—Mevr. L. M Piersom: De Italiaansche vrouw in haar huis. 11.11.45 Solistencon- cert. Eugène Charmon, zang en L. de Groot, piano. 1145 Gramofoonplaten. 12.—2. Concert door kwartet o. 1. v. A. Nooteboom 2.Pauze. 2.30 Gramofoonplaten. 3. Kniples door mevr. 1. de Leeuw—van Rees. 4.Tweede Hollandsche middag. John Hel den, viool en Egbert Veen, piano. 4.30 Radio- iKinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.7. Concert door de Stafmuziek van het 5e R. I. te Amersfoort o. 1. v. J. R. van der Glas. 7.Gramofoonplaten 7.30 Praatje door Fred Fry over de as. Engelsche taallessen 7.40 Vervolg gramofoonpi. 8.Opera „De Ijzervreter", muzikale burleske in 1 bedrijf van L. Roberts. Muziek van J. Offenbach. muzik. leiding N. Treep. 9.Gramofoonpi. 9 3011.Concert door het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 11.—12 Aansluiting met de „House of Lords" te den Haag. Concert door het „Ismonde Ensemble". Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R O.) B-9.15 en 10.11.30 Gramofoonplaten. 11 30 Godsd. halfuurtje door pastoor Per- auin. 12.Politieberichten. 12.151 45 Concert door het K.R.O.-Trio, o. 1. v. P. Lus- tenhouwer. 1.452.Gramofoonplaten 2Vrouwenuurtje. 3.Gramofoonplaten 3.30 Pauze. 4.5.Gramofoonplaten.. 5 6 20 Concert door het K.R O.-Kunstensemble O. 1. v. P. Lustenhouwer. 6.20 Cursus Be- drijfscontrole door P. v. Zwieten. 6.457.10 Fngelsche les door K. J. v. d. Sloot. 7.10 Pastoor F. C. Beukering: „Kerkgang". 7.30 Politieberichten. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.—11.— Uit de Gemeent. Markthal te Amersfoort: Concert K.R.O.-orkest o. 1. v. J Gerritsen. Jo Immink, mezzo-sopraan en Fr. Boshart, vleugel. 11.11.30 Uit Bus sum; Een halfuurtje H O B A. (Helpt onze Bussumsche armen). 11.3012.Gramo foonplaten. Ca. 9.30 Vaz Dias. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Huishoud, praatje. 11.20 Voor huisvrouwen. 12.20 Or gelconcert door Edward O'Henry. 1.20 Licht Orkestconcert. 2.10 Berichten. 2.25 Uitzen ding voor scholen 4.50 Concert door orkest 5 35 Kinderuur. 6 20 Berichten. 6.50 Piano recital. 7.10 fransche causerie. 7.40 Orkest- concert. 8.50 Lezing. 9.209.35 Berichten 9.40 „Peep-Bo-hemia", radio-revue van C. Seyleer. 10.40 Zang. 10.5512.20 Dansmu Langenberg, 473 Af. 6.257.20, 9.35 10 20, 10.35 en 11.30 Gramofoonpi. 12.25— 1.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestcon cert. 7.20 Orke«tconcert. 8.20 Muzikaal Literaire uitzending „zauberische Stunde". Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 5.20 Or kestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Or kestconcert. 9.35 Orkest door het Omroep orkest. 338 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. 10.20 Laatste berichten. Parijs „Radio-Paris?'1725 M. 8.05, 12.50, 1.25, 6.20 en 7.50 Gramofoonplaten. 8 20 „La Boheme" van Puccini. In de pauze berichten en tijdsein. Kalundborg, 1152 Af. 11.20—12.20 Orkest concert. 2.204.20 Orkest- en solistencon cert. 7.209.35 „Gurre" drama in 5 acten van H. Drachman. 9.5011.20 Mandoline concert. 11.2011.50 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M 5.055.50 Berichten. Ca. 6— 6.50 Gramofoonplaten. 9.55 en 11.20 Berichten. 11.20 Gramofoonplaten. 12.15 1.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonplaten 2 203 50 Lezingen. 3 504 50 Orkestcon cert. 4.50—6.50 Lezingen, lessen enz. 6.50 Concert door orgel en obligaat-instrumenten 7 35 Driegesprek. 8.30 „Mann in de Tunn". plat Duitsch hoorspel. 9.35 Berichten en hier na Operetteconcert. 10.50 „Die Nacht der Prominenten", vroolijke avond ten bate der werklooze tooneel- en andere artisten. JBuitetdand EEN SPIONNAGE-ORGANISATIE TE BOEDAPEST ONTDEKT. De bladen melden, dat de Hongaarsche re cherche een uitgebreide spionnage-organisa- tie op het spoor is gekomen. Drie lieden zijn reeds gearresteerd en nieuwe arrestaties zijn nog te wachten. Onder de gearresteerden be vindt zich een oud-luitenant, genaamd Jo- hann Kollar, die als vertaler werkzaam is bij een buitenlandsche diplomatieke vertegen woordiging. Een zeker Sigismund Kirschner, die reeds vroeger in verband met een spionnagezaak was gearresteerd, werd thans weer in hech tenis genomen, doch moest wegens gebrek aan bewijs weer worden vrijgelaten. De der de gearresteerde is verwant met een buiten- landschen vertegenwoordiger bij een consu laat te Boedapest. Zijn naam is Luca Kneze- wics en hij zou vooral met militaire spion- nage belast zijn. Opvallend is, dat in deze berichten niet wordt medegedeeld met welke buitenlandsche vertegenwoordiging en met welk consulaat men hier te doen heeft. De gouverneur verklaart dat de orde heden zal zijn hersteld. Aanvullende berichten over de ongeregeld heden in het dorp Gilena melden, dat vier personen werden gedood, onder wie een kor poraal van de guardia civilzes personen werden gewond, onder wie twee leden van de guardia civil. V.D. voegt hieraan in een bericht uit Ma drid toe, dat de toestand in het gebied van Cordova zienderoogen slechter wordt. Meer dan duizend door communisten geleide land arbeiders terroriseeren over een gebied van 40 vierkante K.M. alle bewoners. Zij ver woesten de haardsteden, vernielen de goede ren en sparen zelfs het vee niet. De regeering houdt troepen met artillerie gereed om de onlusten te onderdrukken. Mili taire vliegtuigen cirkelen voortdurend boven het opstandige gebied. Te Cordova zelf wer den pogingen in het werk gesteld om kerken en kloosters in brand te steken, hetgeen ech- ter door de politie kon worden verhinderd. SteuUUeiam Uit het Engelsch van MOR1CE GERARD door W. v. E.—v. R. 14) George wendde zich naar het huisje; Mar- garet liep naast hem, nog steeds zijn arm vasthoudende, ofschoon niet meer zoo stijf. Del la was naar den vuurtoren terugge gaan. Zij voelde, dat het beter was, man en vrouw op dit oogenblik alleen te laten. Voor het eerst was tusschen hen onder woorden gebracht, dat de zaak, waaraan George zijn medewerking verleende, geheim moest blijven voor de rest van de wereld. De sluier van geheimzinnigheid was nu voor een groot deel opgelicht, en misschien verheug den beiden zich er over Wat is de man? vroeg Margaret, toen ij eenige oogenblikken zwijgend naast elkan der waren voortgegaan. Genr^en ,etective. geloof ik, antwoordde Dnrr^e ^en ver'€gen gezicht. Laatst zei n '"^minste, dat er een was. moeten'Ane0rge, George! hij om J0U? Wat A\l - Llle en ik beginnen! haar >r vei"driet niet kort geleden op zil nn iS schouder had uitgeschreid, was vrees vóóruit,?ebarsfen Margaret's haar kon detective was even groot, als keek zelfc van. ziJn macht kperii was. Ze zien -an«s,iK over de kl'P uit, om te MansonJ ?gS«'d^ hoofdwe£ aankwam. anson antwoordde eerst niet. Daarna BRUENING'S NIEUWE REGEERING. Officieel communiqué. Omtrent de kabinetszitting van Zaterdag morgen, die niet werd bijgewoond door den Rijkspostminister Schaetzel, is het volgende officieele communiqué uitgegeven Het Vrijdagavond door den Rijkspresident benoemde Rijkskabinet is Zaterdagmorgen onder voorzitterschap van Rijkskanselier dr. Bruening voor de eerste maal bijeengekomen. In aansluiting op een algemeene politieke discussie zette het kabinet dadelijk de reeds in het vorige kabinet aangevangen werk zaamheden betreffende het economische pro gram voort. In het bijzonder werd behandeld de instelling van een economische commissie van advies, die ten spoedigste voorstellen in zake de economische politiek der Rijksregee- ring zal moeten uitwerken. Dr. Schaetzel aanvaardt de por tefeuille van posterijen. Dr. Schaetzel, die zich de beslissing nog had voorbehouden, heeft zich thans defini tief bereid verklaard de portefeuille van pos terijen te aanvaarden. De Duitsche Volkspartij tegen het nieuwe kabinet. Naar de persdienst van de Duitsche Volks partij mededeelt, heeft de partij besloten, het nieuwe kabinet-Bruening niet te steunen. Conflict in de D. V. P. In de zitting van de rijkscommissie der Ehiitsche Volkspartij is Zaterdag een heftig conflict ontstaan tusschen den landdagafge vaardigde von Eynern, die als vertegenwoor diger der minderheid optrad, en de meerder heid, en wel naar aanleiding van de kwestie van het al of niet ondersteunen der nieuwe regeering. Het nam een zoodanig verloop, dat von Eynern verklaarde uit de D. V. P. te treden en zijn landdagmandaat te zullen neerleggen. (Von Eynern is ook vice-president van den Pruisischen landdag.) NAT.-SOC. TE BERLIJN NEER GESCHOTEN. In den nacht op Zondag is het te Lichten berg tot een bloedige botsing gekomen tus schen communisten en nat.-soc. Hierbij1 is een nat.-soc., Kurt Nowack genaamd, door een schot in de borst doodelijk gewond. Nowack schijnt tot voor kort lid te zijn ge weest van de N.S.D.A.P. Op den gewonde werd munitie voor 30 schoten gevonden. Twee personen werden in verband hiermede gearresteerd. ZIJN VROUW DE TONG AFGESNEDEN. Naar de „Politika" uit Srebrnica (Hon garije) meldt, heeft de landbouwer Milosche- witsch aldaar zijn vrouw de tong afgesne den. Daar zij niet gehoorzaamde, bond hij haar op het erf aan een boom vast, greep met een tang haar tong en sneed dien af. DE REVOLUTIONNAIRE AGITATIE IN SPANJE HOUDT AAN. Communistische terreur in ver scheidene plaatsen. Het B.T.A. meldt uit Cordova aan het "bid., dat volgens de berichten uit de Villa- nueva de toestand aldaar nog steeds ernstig is. De communisten zijn nog meer gebouwen en bedrijven binnengedrongen. De personen die werden gearresteerd, werden in het bezit van patronen gevonden. zeide hij op schorren toon: i, bet n'€t komen, Mag, als het God behaagt. Ach, als wij Hem behaagden, hadden ke'urig 'E vreezen'> r'eP Margaret onwille- George repte zich voort naar het huis. De gedachte, die nu bij hem de overhand had, was, bij zijn kleine lieveling te zijn en te zien ot de meenmg van zijn vrouw, dat zij wat beter was, juist was. Margaret liet hem alleen het „wachthuis", zooals sommigen het huisje op de klippen noemden, binnengaan. Zij keerde naar haar zuster terug. De oudere vrouw beschuldigde zich van zelfzucht. Hare zorgen hadden Della s vertrouwelijke mededeeling, en wat die \oor haar te beteekenen had, geheel ver drongen Della kwam naar Margaret toe en arm in arm liepen zij naar het huisje. Denk niet, lieveling, dat ik niet heel blij pen, dat je een man hebt gevonden, dien je kunt liefhebben en voor wien je eerbied kunt hebben. Niemand voelt meer met je meer dan ik. Maar juist den laatsten tijd hebben Geor ge en ik iets, dat ons hindert, en al onze ge dachten in beslag neemt. Ja, dat weet ik, Maggie. Ik wou maar, dat ik je kon helpen. Voor niemand zou ik zoo graag iets doen als voor jou. Als eenig antwoord drukte Margaret Del la's arm. In al haar zorgen gaf de verzoe ning met haar meestgeliefde zuster haar een Op6d%it ^ogenblik kwam George het huis uit met Alice in zijn armen, De ondergaande zon scheen vol op de krachtige gesalte en het gebronsde gelaat van den man en op het JicovuiCiaaC 7lieuws HOORN. We vernemen, dat de heer H. Zijp thans de finitief bericht heeft ontvangen, dat de direc tie van de spoorwegen hem geen vergunning kan verkenen, zijn functie als wethouder te aanvaarden naast zijn betrekking aan de spoorweg. Dientengevolge zal de heer Zijp als wethouder bedanken. De „Wereldbibliotheek" organiseert de zer dagen een tentoonstelling in het Park. Ongetwijfeld wordt hier de gelegenheid ge boden om tegen billijken prijs in het bezit te komen van uitstekende lectuur. Door de middenstandsvereeniging „De Hanze" is besloten, nadat mededeelingen over de financieele uitkomsten van de ten toonstelling „Stad Hoorn" waren verstrekt de toegezegde 250 subsidie te stor ten. DE STREEK. Hoewel de aanvoer van slaboonen aan de veiling sterk vermindert en momenteel dage lijks 100 tot 150 zak bedraagt, blijft het tegen den prijs van 3 tot 4 per zakje een ge wild artikel. UITGEEST. De totale opbrengst van de steunlijst, die hier bij de burgers circuleerde ten einde gel den te verkrijgen om den heer Jonker in staat te stellen weder een ander paard te koopen, bedraagt 150. Daar Jonker voor de bout van het doode dier 65 verkreeg en dus thans de beschikking heeft over een som van 215, is het doel wel bereikt. OUDE MEDORP. Op initiatief van de afdeeling 't Veld van den L.T.B. is voor dezen winter georgani seerd een cursus in bloembollencultuur, on der leiding van den heer Band te Nieuwe Niedorp, welke cursus wordt gehouden in de r.k. parochiale school Dinsdagsavonds van 7 tot 9 uur. Tevens wordt iederen Dinsdag en Vrijdag avond eene algemeene tweejarige land- en tuinbouwcursus gehouden onder leiding van den heer W. Tamis, tuinbouwonderwijzer te Heiloo en den heer Beun te Alkmaar. Op den eersten cursus die deze week is aangevangen, waren voor de bloembollen cursus 45 deelnemers en voor den tweejari gen land- en tuinbouwcursus 18 deelnemers. BERKHOUT. Terwijl eenige jongens te Bobeldijk aan het spelen waren met pijl en boog, werd het zoontje van den kaasmarker M. in het oog getroffen. Op advies van den plaatselijken geneesheer werd onmiddellijk specialistische hulp ingeroepen. SINT PANCRAS. Donderdag 8 Oct. had in het café van den heer Bouwstra een vergadering plaats, waar de „Nood der Tuinders" zou worden bespro ken. Als spreker trad op de heer van der Weert, van Nederhorst den Berg. Aanwezig waren 33 belangstellenden, de vergadering werd tevens geleid door den heer van der Weert. Door spreker werd het middel naar voren gebracht om uit de malaise vandaan te ko men. Langs 'organisatorischen weg is niets te bereiken, wij moeten vechters hebben voor de goede zaak, die dit aan de lijve gevoelen, kopstukken van organisaties wat veelal, niet blonde haar en de teere gelaatstrekken van het kleine meisje. Hoe vertrouwd haar die aanblik ook was. Margaret werd er toch door getroffen en een paar stille tranen gle den langs haar wangen. Het scheen, of de vader en echtgenoot terug was op de oude plaats, waar hij behoorde. Alice leunde met haar hoofdje tegen haar vaders schouder en scheen zoo goed te lig gen, dat zij niets anders meer verlangde. George keek zijn vrouw veelbeteekenend aan, doch hij zeide niets. Twee kleine vuur- roode plekjes teekenden zich scherp af op Alice's bleek wangetjes en haar half gesloten oogje gaven duidelijk blijk van vermoeidheid. Margaret nam de slap neerhangende handjes in de hare. Ze waren droog, heet en koortsig. Het is 't beste, haar naar bed te bren gen, George, opperde zij. Alice schudde knorrig de schoudertjes en begon verdrietig te huilen, waardoor duide lijk bleek, dat zij niet in orde was, daar zij gewoonlijk een gelijkmatig humeur bezat. Ik wil niet naar bed. Ik wil bij pappie blijven! Het kind sloeg haar armpjes om haars vaders hals en omklemde hem stevig. Pappie zal je naar bed brengen, lieve ling, en je zult daar zoo makkelijk liggen! Moeder zal meegaan en je helpen. Alice schudde haar loshangende haren als teeken van protest, maar George droeg haar naar haar bedje in de kamer en kuste haar, terwijl hij haar vasthield. Margaret kleedde het kind handig uit en nauwelijks lag haar hoofdje op het kussen of zij viel in een onrustigen sfaap. Het kind bevat mij niets, zeide George bezordg. terwiil hii en ziin vrouw voor het de armsten onder de tuinders zijn, kunnen onze zaak niet verdedigen, daar gaat beslist alles mee verloren. Wij moeten vechten voor onze belangen, onze vrouwen en kinderen lijden gebrek ter wijl overal overdaad van is. De regeering heeft al zoo terdege laten blijken in 1923 toen dan toch ook iets moest gebeuren, om de tuinders uit de put te hel pen, zij heeft de zaak overgegeven aan de Provincie en trok zich zelf terug. Deze crisis is geen landelijke doch een we reldcrisis, die nog niet is te overzien. Doch wij tuinders moeten werken en nog eens werken om tenslotte nog geen brood voor vrouw en kinderen te verdienen, ons komt toch ook een menschwaardig bestaan toe. In de groote steden ontvangen de werk- loozen steun, dit verlangen wij ook, wij willen geen tuinderscrediet om nog dieper in de put te geraken, wij verlangen steun, en het geld daarvoor is bij onze regeering, la ten jullie je niet ontmoedigen doch sta pal tegenover den strijd die wij moeten voeren voor onze gezinnen. De volgende punten werden door spreker uit het bekende groene blaadje voorgelezen 1. Hulp aan aardappelverbouwers. 2. Verla ging pacht en hypotheekschulden. 3. Strijd tegen de speculatie en reuzewinsten op le vensmiddelen. 4. Verstrekking van kunst mest tegen verlaagde prijzen. 5. Strijd tegen executie of verkoop wegens schulden of on macht van betaling. 6. Volledige premievrije sociale wetgeving voor de werkende tuin ders, ziekte-, ongevallen-, invaliditeits- en ouderdomsverzekering. Deze punten zullen de regeering worden voorgelegd nadat in Hoorn een vergadering of congres zal worden gehouden, waarvoor overal in den omtrek afgevaardigden voor worden gekozen, zoo ook hier Thans werd gelegenheid gegeven om vra gen te stellen, waar ruim gebruik van werd gemaakt. Het kiezen van afgevaardigden stuitte ech ter op zooveel moeilijkheden dat daar niet toe kon worden overgaaan. Niets meer aan de orde sloot de heer de Weert de vergadering. De ondergrondsche kabeleering is in deze gemeente zoover gevorderd dat de lei dingen overal zijn aangebracht. Deze week zijn dan ook al eenige arbeiders uit onze plaats ontslagen. Trots den slechten tijd is op onze plaats toch nog eenige bedrijvigheid in den kassenbouw te constateeren, terwijl andere koude kassen thans worden verwarmd. WESTWOUD. In de vergadering van den gemeenteraad werd de gemeentebegrooting over 1932 wat den gewonen dienst betreft in ontvang en uit gaaf vastgesteld op *en bedrag van 57.218.30, met een post voor onvoorzien, groot 5420.76. Wat den kapitaaldienst be treft tot een bedrag van 6240 03. ANDIJK. De gemeenteraad heeft besloten de kosten ten dienste der tuberculose-bestrijding met 3000 te verhoogen. HEILOO. voor Jaarvergadering Ver. Vreemdelingen verkeer. De V. y. V. hield Vrijdagavond jaarver gadering m café Roozing onder presidium van den heer A. N. K. Hopman. De voorzitter opende de matig bezochte vergadering, heette allen welkom en betreur de de matige opkomst. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. De heer van Diepen bracht een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het leden tal met 29 vooruit ging, dank zij de actie van de bestuursleden Pool en Visser. Meer be langstelling werd gevraagd van pension houders en het verslag gewaagde van het mooie concert van „Ons Genoegen" te Wor- merveer en de belanglooze medewerking van muziek en zanggezelschappen ter plaatse. Het verslag werd onder dank goedgekeurd. De heer Visser deed rekening en verant woording van zijn financieel beheer. De ont vangsten waren f 1136.07, de uitgaven 1199.65, het nadeelig saldo 63.58. De gids had een nadeelig saldo van 102.12. Het concert van „Ons Genoegen", een na deelig saldo van f 106.78. Daar echter op een nadeelig saldo van 100 was gerekend, kwam dit de begrooting nabij. De begrooting 1931'32 werd vast gesteld op 500. Men rekende op 300 subsidie van de gemeente Heiloo. Bij de uit- bedje stonden. Het komt me voor dat ze de een of andere ziekte onder de leden heeft, ofschoon ik niet begrijp, waar zij die kan heb ben opgeloopen. Zij is toch niet met andere kinderen in aanraking geweest, wel? En bo vendien heerscht er, voor zoover ik weet, geen kinderziekte. Neen, zij heeft niemand ontmoet, jon ger dan juffrouw Mildred. Ik denk, dat er koortsen bestaan, die vanzelf opkomen. Maar het is misschien ook maar een zware ver koudheid! Gisteren klaagde ze telkens, dat ze het koud had. In elk geval moeten we zoo gauw moge lijk dr. Morpeth laten komen. Ja, dat heb ik Della al gezegd; zij zal op den terugweg bij hem aangaan. George, Frank Alstone komt haar halen. Manson keerde zich snel om. Je bedoelt toch niet, dat ze het toch nog eens zijn geworden? Wel, dat is goed nieuws. Het is dus toch niet „Zwarte Kraai", zooals de menschen hem noemen. Hij was anders vrij zeker van haar, naar wat hij zich tegenover mij heeft laten ontvallen. Hij toon de me zelfs een diamanten ring en zei, dat hij dacht, dat die wel goed genoeg zou zijn. Ik dacht, dat hij dat op meer dan één manier bedoelde. Hij heeft zich dan toch vergist, merkte Margaret met bitterheid op. Della zal er haar leven lang dankbaar voor blijven. Op dit oogenblik hoorden zij een mannen stem. 0 Dat is Frank, zeide George, ik ga naar hem toe om hem te begroeten. En ik zal thee voor jullie zetten, zei Margaret. Een half uur later stonden Della en Frank i gewoonten vormen den grondslag voor een pret tig, regelmatig leven. Voor alle menschen zijn deze niet gelijk. Voor iedereen echter vormt het geregeld gebruik van King Pepermunt een zeer goede gewoonte. Want zou niet iedereen willen genieten van den lijnen smaak en zou niet iedereen de heilzame werking ervan willen ondervinden? Niet zoo nu en dan, maar geregeld gaven zeide de voorzitter dat de vorige secretaris, de heer Jonker, volmacht had om een schrijfmachine te koopen a 135, doch gekocht was een machine van pl m. 350. Toen hij onder minder prettige omstandig heden bedankte, weigerde hij de machine af te geven, alvorens 250, die hij had voch> geschoten, was betaald. De vergadering dient nu dat bedrag goed te keuren of de 3 bestuursleden, die de f 250 fourneerden, aansprakelijk te stellen. Op een vraag zeide de voorzitter, dat er niets uit de notulen bleek, dat hij machtiging had om een duurdere machine te koopen. doch het was gebeurd en de vergadering had een aflosjung goedgekeurd. De he" van der Wurf stelde voor den post goed te keuren, men stond voor een voldongen feit. De heer van öemeren achtte de goedkeu" ring overbodig. De vergadering gaf zijn sanctie aan dien aankoop door een af schrijving goed te keuren, bovendien was het bestuur met den aankoop bekend en gaf zijn goedkeuring door de 250 te four- neeren. Of het in de notulen stond was bij zaak, men kan ook buiten de vergadering een aankoop goedkeuren. De voorzitter was het daarmede niet ge heel eens. In ieder geval wenschte hij thans de goedkeuring der vergadering. De goed keuring werd verleend en de begrooting goedgekeurd. Bestuursverkiezing aftredend de voorzitter en voorziening in de vacatures Pool en Dumans. De voorzitter stelde zich nog één jaar beschikbaar, doch door familieomstan digheden kan men niet meer op hem rekenen. Als candidaten werden gesteld de heeren A. Roest, P. Zwaag en W. G. Driehuis. Her kozen werden de voorzitter en gekozen de heeren Roest en Driehuis. Als leden der financieele commissie werdec voorgedragen de heeren G. Smits, C. Nap, J. P. Groot, A. Groot, P. A. Holtes en J. H. Dumans. De bedoeling is vier leden en 2 reserve- leden, daar 2 maal per jaar rapport wordt uitgebracht. Gekozen de voorgedragene, waarvan de laatste twee als reserveleden. Voorstel overdraging middelen en be scheiden van het St. Nicolsasfeest aan een commissie, die in het vervolg het St. Nico- laasfeest zal organiseeren. De voorzitter stelde voor om het over te dragen aan het onderwijzend personeel, die andere personen -kunnen assumeeren. Hij zeide nu van het voortbestaan verzekerd te zijn Anders zou spr. hebben voorgesteld om de uitvoering wederom ter hand te nemen. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd. Uitgave Gids of daarmede gelijk staand geschriftje. De voorzitter zeide dat een voorstel-var Diepen, om een klein formaat uit te geven, onze instemming heeft. Of we het zelfstandig zullen doen of met Egmond samen, hangt af van een en ander. Spr. vroeg goedkeuring om de uitvoering aan het bestuur over te laten. De heer van Gemeren vroeg of we nu eens bespaard zullen blijven van adver- tentiën, die de neringdoende als een onge- wilden aanval op hun beurs beschouwen. Tevens vroeg spr. om niet meer die foto's van 20 jaar geleden te publieeeren. klaar om den terugtocht te aanvaarden. Het was vermakelijk om het air van den bezitter te zien, dat de laatste tegenover Della aan nam, en haar gewillige onderwerping er aan, doch de toeschouwers hadden op dat oogen blik geen gevoel voor humor. Zij waren veel te bang voor het kind, dat heel onrustig was, en gedurig liep een van hen van de zit- naar de slaapkamer, om te zien hoe het met de kleine was. Toen Della en Frank afscheid namen, zei de eerste: Morgen kom ik terug om te zien, hoe het met het kind gaat, en of er hulp voor ver pleging noodig is. Ik zal dan wat kleeren meebrengen en een paar nachten blijven. Dank je, lieveling, ik zal heel blij zijn je hier te heróen. Alleen hoop ik dat het niet noodig zal zijn. Vertel dr. Morpeth precies, hoe het kind er uit ziet en hoe koortsig ze is. Dan weet hij misschien wat hij mee moet brengen. Anders zal ik naar Bottiscombe gaan voor de medicijn, viel George in. Margaret keek hem vragend aan. Ga je dan vannacht niet meer met de boot uit, George? Ik ga niet meer uit, behalve voor Allie's medicijn, tot het kind beter is, zeide George vast besloten. Margaret voelde, dat er meer in de stem van haar man 'lag, dan zij woorden uitdruk ten. Was hij bezig een krachtige poging aan te wenden de boeien, die hem zoo lang ge kluisterd hadden, af te werpen? Vurige hoop kwam in haar op en een innig gebed rees uit haar hart, dat God George kracht mocht geven om te volharden in het te goede. Wordt vervolg

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5