pirin £uchUMOCt föiwientand T7T Dr.H.NANNING's HAEMOFERRIN VERKEERSONGEVALLEN eenig op dewereld DE OOLlJlïi; OESTERS Bloedvormend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch, ƒ1.60 p x/z flesch Verschillende leden uitten de wenschelijk- beid om een handig formaat uit te geven. Een zwaar boek mist zijn doel. De goedkeuring werd verleend en uitvoering aan het bestuur overgelaten. Foto-wedstrijd. Het bestuur stelde voor om een foto-wedstrijd te houden door ama teur-fotograven en hiervoor een commissie van beoordeeling te benoemen en prijzen •beschikbaar te stellen. De mooiste foto's te benutten voor verspreiding en gidsje. De goedkeuring werd verleend. De regeling en aangifte voor pension- gelegenheid laat hier veel te wenschen over De medewerking is miniem. Men wil graag een krachtige organisatie, zooals elders en de pensiongasten moeten niet behoeven te zoeken. De heer D. Oud gaf niet toe, dat de mede werking miniem was. Er was nooit werk van gemaakt, zooals de heer van Diepen het thans deed. Deze organisatie had spr.'s in stemming. De voorzitter ontkende, dat er voorheen weinig werk van was gemaakt, terwijt de heer Oud zijn stelling handhaafde. De secretaris zeide, dat thans 16 pension houders hun gegevens inzonden en dat was ten mooi begin. De regeling zoo die thans werd1 voor gesteld, werd goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde de wijziging der statuten. De heer van Gemeren vroeg of men nu van plan was om de Koninklijke be williging aan te vragen. De voorzitter ant woordde bevestigend. De voorgestelde wijziging werd goedge keurd. De rondvraag leverde weinig op, waarna om 11 uur sluiting. VIJF PERSONEN BIJ VLIEGTUIG ONGELUK GEDOOD. Gisteren zijn te Mexico-City door het neer storten van een vliegtuig 5 personen ge dood. VLIEGONGELUK TE AERDENHOUT. Duizenden toeschouwers bij een vliegdemonstratie; Beiersche piloot gevallen; goed afgeloo- pen. Zaterdagmiddag en gister hebben te Aer- denhout, gemeente Bloemendaal, eenige Beiersche piloten vliegdemonstraties gege ven, waarbij vele gewaagde staaltjes van Vliegkunst en ook parachutesprongen wer den vertoond. Toen gistermiddag de demonstraties bij na waren afgeloopen, gebeurde er een onge luk. De vlieger Erwin Aishele zou nog eeni ge toeren vertoonen. Zijn toestel was juist los van den grond, toen de vlieger een om heining van prikkeldraad wilde ontwijken. Hij maakte een zwenking, doch hierbij raakte de rechtervleugel een boom en brak af. Het vliegtuig stortte neer, waarbij de motor on geveer 10 meter verder in den grond sloeg. Voordat hulp aanwezig was, zag men den vlieger uit de overblijfselen van zijn toestel stappen. Het bleek, dat hij slechts eenige on- beteekenende schrammen in het gezicht ge kregen had. Het ongeluk veroorzaakte groote opschud ding bij de duizenden toeschouwers. schap" door den heer D. Schilp en over „De rechtstoestand der ambtenaren" door den heer R. Nieuwenhuis. De Nederlandsche Federatieve Bond van personeel in openbaren dienst heeft gister in zijn voortgezet congres het bondsbestuur bij acclamatie herkozen. In de vacature-Blauw werd gekozen de heer Rüger. De begrooting- 1931 werd aangenomen en zal tevens a's richtlijn dienen voor 1932 met de restrictie, dat, indien het nieuwe statuut wordt aange nomen, een buitengewoon congres zal plaats hebben om een nieuwe begrooting op te stel- Het nieuwe statuut van het Bondsbestuur met eenerzijds centralistische en anderzijds federalistische opvattingen werd uitvoerig be discussieerd. Tenslotte werd het ontwerp statuut verwezen naar een door het cöjngres benoemde commissie, die in dit statuut de in gediende amendementen zal verwerken en nog op dit congres het nieuwe ontwerp zal indienen. GELD UIT ZIJN PENSION GESTOLEN. Nog meer strafbare handelingen op zijn kerfstok. Te Heerenveen is Zaterdagmiddag gevan kelijk binnengebracht een ongeveer 35-jarige Hagenaar, die de laatste drie dagen in het dorp Nieuwebrug vertoefde en aan een twin tigtal arbeiders aldaar werk beloofde. Hij was is pension bij den kantoorhouder der posterijen. Zaterdagmorgen vertrok hij stil letjes en toen bemerkte de postman, dat hij geld uit zijn kas miste. Direct zette hij hem na en leverde hem aan de politie over. Na verhoor is hij als verdacht van verschillende andere strafbare feiten gesignaleerd stond INVAL IN EEN SPEELHUIS. De politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam heeft Zaterdagavond een inval gedaan in het perceel in de Koestraat, waar aan jongens van omstreeks achttien jarigen leeftijd ae gelegenheid tot hazardspel werd geboden. Een groep spelers werd op heeter- daad betrapt. De Jongens verloren er als regel per avond vier a vijf gulden. De hou der van het speelhuis werd gearresteerd en zal Maandag ter beschikking van de justitie worden gesteld. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. De „Ooievaar" op Schiphol Het retourvliegtuig de „Ooievaar" is gis termiddag te 16.07 uur vlot op Schiphol g; land. De bemanning bestond uit de piloten Soer en Kress, den mecanicien Stolk en den marconist Pestman. Het vliegtuig was October uit Batavia vertrokken. De „Raaf", De „Raaf" is Zondag te 6 uur uit Caïro vertrokken en te 8.10 uur te Gaza geland Te 9.01 uur is het toestel weer van daar ver trokken en te 14.40 uur te Bagdad aange komen. Aan boord was alles wel. Vandaag wordt de reis voortgezet. De „Valk" te Palembang Het uitgaande postvliegtuig de „Valk" is gistermorgen te 6.30 uit Alorstar vertrokken en te 15.50 te Palembang geland. NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE. Rationalisatiecongres. Zaterdagnamiddag heeft de Nederlandsche Vakcentrale een rationalisatiecongres genou- den in het gebouw van de A.M-V.J- te Am sterdam. Sprekers waren mr. M. G. Leven- bach en prof. mr. H. Frijda. Mr. M. G. Levenbach sprak over„ rationalisatie en hare sociale gevolgen Prof. mr. H. Frijdag hield een inleiding over de sociaal-economische beteekenis en ge volgen der rationalisatie. DE STAKING TE ZEIST GEËINDIGD Na de onder leiding van den rijksbenrdde- laar ir. H. A. van IJsselsteyn gehouden con ferentie met partijen, bij het conflict aan de N.V. Metaalwarenfabriek M. J- Gerritsen te Zeist betrokken, hebben partijen verder be raadslaagd en zijn zij tenslotte tot algeheele overeenstemming gekomen, zoodat het wei'K heden wordt hervat. UITSLAG PRIJSVRAAG. De uitslag van de Prijsvraag van het Prijsvrageninstituut, ingesteld door den Oranjebond van Orde, waaromtrent reeds eenigen tijd geleden enkele mededeelingen werden gedaan, is: dat aan den heer D. D. Alkema te Alphen a. d. Rijn een prijs is toe- kend van 350; aan den heer Tom Kuipers te Bennekom van 250 en aan den heer C. F. Roosenschoon te Amsterdam van 150. Deze drie antwoorden zullen, te samen in één omslag, door het Prijsvrageninstituut in druk uitgegeven worden en tegen lagen prijs verkrijgbaar gesteld worden, hetgeen even wel pas in den loop van de maand NovembeT 1931 zal kunnen geschieden. VOORDRACHTEN OVER HET DAGBLADWEZEN. Op uitnoodiging van het Leidsch Universi teitsfonds zal de heer Kingsley Martin, hoofdredacteur van het Engelsche weekblad The New Statesman en Nation, vroeger ver bonden aan de Manchester Guardian, op 12, 13 en 16 November aan de Leidsche univer siteit voordrachten houden over de ontwikke ling van de Engelsche pers. INVOER VAN DEENSCH VLEESCH. Maatregelen gevraagd. Het Tweede-Kamerlid de heer Braat heeft den minister van binnenl. zaken en land bouw de volgende vragen gesteld; Is het den minister bekend: dat er hier te lande wekelijks ongeveer duizend stuks ge slachte vette koeien of ossen uit Denemarken ingevoerd worden? Voorts, dat daar te lande die uitvoer gesteund wordt met icgeerings- geld; dat dientengevolge de prijzen van vette koeien, ossen, schapen en varkens hier te lande in enkele maanden tijds met 40 tot 60 pet. gedaald zijn; dat bij deskundigen de ^verwachting bestaat, dat bedoelde vee-invoer nog zeer lang kan en zal duren, omdat in Denemarken groote overvloed bestaat van vet gemest vee en de regeeringssteun daar de boeren aanmoedigt? En dat die invoer hier de veeboeren tot wanhoop drijft door de enorme verliezen, welke zij hierdoor lijden? Is de minister niet van meening, dat, om een geheele ruïneering van de veeboeren hier te lande te voorkomen, ter zake van bovenbe doelden vee-invoer zeer spoedig en krachtig ingegrepen dient te worden? Zoo ja, is de minister dan bereid mee te deelen welke maatregelen en wanneer die maatregelen genomen zullen worden? PERSONEEL IN OPENBAREN DIENST. De Ned. Fed. Bond vergadert ie Rotterdam.. Zaterdag is de Nederlandsche Federa tieve Bond van personeel in openbaren dienst te Rotterdam zijn driedaagsch congres be gonnen. Het congres werd geopend door den heer D- Schilp, die, naar aanleiding van het 25 jarig bestaan van den bond, een overzicht van de geschiedenis van den bond gaf. Ter eere van de nagedachtenis der vele kamera den, die zijn overleden, verhieven de aan we zigen zich eenige oogenblikken van hun zetels. Spr. zei, dat de aanslagen op de positie van het gemeentepersoneel zeker zullen ko men. De eisch van centralisatie klinkt reeds thans. Tegenover dien nieuwen eisch moet een frontverandering van de organisatie staan. De consequentie van deze verandering is neergelegd in de statutenwijziging, welke aan het congres ter behandeling is voorgelegd Het ledental steeg in de laatste twee jaar van 4706 tot ruim 5600. De rekening sluii xn ontvangsten en uitgaven met 106.000 Na de openingsrede heeft de voorzitter van het N.A.S., de heer Kits, namens alle ter l ing vertegenwoordigende organisa- i' T? conSres toegesproken. sh ,?r va^dag£ren, rfc'Pieerde het hoofdbe- |!lu.r den Bond. 's Avonds werd een feestvergadering gehouden. ov? Ar£°iHgreS Werden referaten gehouden over Arbeid voor onvolwaardigen" door den heer J. Peltenburg, over „Medezeggen- VREEMDELINGE AANGEHOUDEN. Bij haar arrestatie verwondt zij zich opzettelijk met een zakmes. Vrijdagavond heeft de Rotterdamsche poli tie op den Schiedamschedijk een 20-jarige Duitsche juffrouw aangehouden, die reeds ge- ruimen tijd gezocht werd, daar men haar als ongewenschte vreedelinge over de grens wil de zetten. Tijdens de overbrenging naar den Vreemdelingendienst rukte de juffrouw zich plotseling los en wist een paar passen weg te vluchten. Met een zakmes bracht zij zich toen eenige verwondingen aan het gelaat toe Een en ander verwekte nogal belangstelling De juffrouw werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar echter ge constateerd werd, dat de verwondingen niet van ernstigen aard waren. Zij is daarna naar het bureau van den Vreemdelingendienst ge bracht en zal een dezer dagen over de grens worden gezet. HET FAILLISSEMENT VAN DE BOAZ SPAARBANK TE KAMPEN. De gemeente garant. Tot de slachtoffers van het faillissement der Boaz-Spaarbank te Kampen behooren ook eenige bouwvereenigingen, welker finan- cieele verplichtingen meerendeels werden ge garandeerd door de gemeente. Zij hadden haar kasgelden bij genoemde instelling be legd en zijn daardoor niet in staat op de eerstvolgende termijnen het verschuldigde aan renten en aflossingen te voldoen. De woningstichting „Ons Belang" ver keerde echter in het geval, dat directe hulp vereischt werd. Zij had namelijk reeds op 1 October de verschuldigde rente en aflos sing aan de N. V. Bank van Ned. Gemeen- ten moeten afdragen, *ioch was daartoe niet ïh staat gebleken, omdat ook zij haar kasmid delen aan de gefailleerde spaarbank had toe vertrouwd. In deze omstandigheden besloot ae gemeenteraad op voorstel van B en W het benoodigde bedrag aan de gedupeerde Douwvereenjg|ng voor te schieten. RESTAURATIE RAADHUIS TE VEERE. In de laatstgehouden vergadering van de restauratiecommissie voor het raadhuis te Veere is het definitieve ontwerp voor de, door H. J. Etienne te vervaardigen, bouw- penning vastgesteld. Op de voorzijde komt het Raadhuis met een randschrift, op de keerzijde de drie wa pens van Nederland, Zeeland en Veere, met de twee in dit geval wel zeer toepasselijke spreuken „Je Maintiendrai" en „Luctor et Emergo". De middellijn wordt 60 m.m., zijn de dit het formaat, dat de Ned. vereeniging voor penningkunst den laatsten tijd ook toe past. De penning zal worden geslagen door de Koninklijke Begeer te Voorschoten. Hoewel uiteraard de organisatie voor den verkoop pas later in werking gesteld zal worden, verzoekt de Commissie nu reeds me de te deelen aan hen, die hun bouwpenning tot herstel van dit schoone pand uit een roemrijk verleden willen bijdragen, dat t.z.t. een bronzen resp. een zilveren penning franco zal worden toegezonden aan hem of haar, die een bedrag van tenminste 6 of 25 stort of doet overschrijven op postreke ning 182289 van den secretaris-penningmees ter van de restauratie-commissie voor het Raadhuis te Veere. Dit geldt natuurlijk ooï voor hen die reeds eerder door het zenden van een gift van hun belangstelling deden blijken. HET VERTREK VAN DE „VAN NES" UITGESTELD. Men meldt ons, dat het vertrek van Hr Ms. torpedojager van Nes, thans liggende te Den Helder en bestemd voor West-Indië, op 13 Oct. niet zal plaats hebben, doch voor- loopig één week is uitgesteld. met DE HAVENARBEIDERSSTAKING TE HARLINGEN. Duurt nog voort; het conflict zeelieden is opgelost. De bemanning van het s.s. „Gaasterland" van de scheepvaart en Steenkolenmaatschap- -Ut U3J0JSU0UI 0} apjahpM SepUBBVV 3!P '»d dién haar werkzaamheden zouden worden opgedragen, die anders door de stakende havenarbeiders worden verricht, heeft Zater dag aangemonsterd, nadat zij door de direc tie werd vrijgesteld van de voor haar bezwa rende werkzaamheden. De „Gaasterland", die was opgelegd, is des middags om twee uur naar Engeland vertrokken. Het s.s. „Midsland" vertrok om 5 uur met stukgoederen, die verwerkt werden door een tiental bij de maatschappij in dienst zijnde schippers. De staking der havenarbeiders duurt on verminderd voort. den heuvelrug. Voorden „gewieksten' smokkelaar be staat echter noch het haltgeroep, noch het waarschuwingsschot, wanneer er nog maar de geringste kans tot vluchten bestaat, zelts als hij de kostbare smokkelwaar in den steek moet laten. Niet de zenuwen verliezen, als plotseling een donkere gedaante verschijnt in den vorm van een beambte. Dat is het pa rool. Dan moeten alle krachten worden in gespannen om te vluchten over akkers, wei landen en beken, door het kreupelhout en het bosch. Ook in het donker kennen de smokke laars de streek als hun vestzak. Het zijn meestal jonge, krachtige kerels, die al in geen jaren of nog nooit gewerkt hebben. Op nog geen twee K.M. afstand van het snelvlietende beekje de Worm ligt de grens- straat. De Nieuwstraat is Duitsch gebied; de overzijde is Nederlandsch, in casu Kerk- raadsch gebied. Dicht naast elkaar liggen wel twintig winkels; tot ver na het midder nachtelijk uur zijn de winkels verlicht. Tot heel laat kan de smokkelaar er koopen wat zijn harte begeert: koffie, sigaretten, thee, chocolade, enz. En benzinepompen zijn er in overvloed, die goedkoope benzine leveren. Achter de Duitsche huizen krioelt het van wegen en voetpaden. Om de grens behoorlijk te bezetten was een leger van grensbeambten noodig. Maar dan nog zouden de smokke laars op hun schoenen met rubberzolen de beambten weten te verschalken. Overdag kunnen dé smokkelaars, die van heinde en ver komen, zich voldoende oriën- teeren. Ze doen dan net, of zij onschuldige wandelaars zijn. Het gebeurt niet zelden, dat de smokkelaars op hun vlucht door de Worm moeten waden: de bedding der beek zit vol kolenslik en vol diep gaten. Wat in den loop der jaren door het Wormdal gesmokkeld is, kan niet in een goederentrein vervoerd wor den. In den loop van den nacht veranderen de beambten vaak hun operatie-tplan, in ver band met bekomen inlichtingen. En ook de smokkelaars veranderen hun marschroute en trachten te breken door een of andere ope ning, die niet door de beambten werd bezet of kon worden bezet. De beambten zijn sluw, maar de smokkelaars overtreffen hun veelal in sluwheid. De omvang van den smokkel handel mag uit de volgende cijfers blijken: In de maand September werden in het Akensch district aangehouden: 4000 K.G. koffie, 100 K.G. suiker, 115 K.G. chocolade, 6 K.G. thee, 78 K.G. margarine, 4000 K.G. tabak, 850.000 sigaretten, 4000 sigaren en 1300 K.G. meel, 6000 K.G. mais, 13.000 boekjes sigarettenpapier, 146 K.G. brood. Wat als smokkelwaar in veilige haven be landt, is niet bij benadering te zeggen. In September werden 1624 gevallen van smok kelarij aanhangig gemaakt bij de justitie. STOOMTRAMLOCOMOTIEF GEDERAILLEERD. Koeien op de rails. Zaterdagavond omstreeks zes uur is te Nieuwe Pekela, even voorbij sluis I, de loco motief van de stoomtram, kokmende uit de richting Winschoten, gederailleerd, doordat twee koeien plotseling de rails opliepen. De beesten werden vermorzeld.De locomotief reed van de spoorbaan af en bleef aan de koppelingen boven de sluis hangen. De ma chinist Mennema en de conducteur Roeme- ling konden zich door tijdig van de machine te springen in veiligheid stellen. In de tram bevonden zich slechts twee passagiers, die geen letsel bekwamen. Het verkeer is geheel gestremd. VRIJWILLIGE SALARISVERLAGING. In verband met de heerschende depressie en de daaruit, ook voor het Concertgebouw te Amsterdam voortvloeiende moeilijkheden, die hoofdzakelijk een gevolg zijn van de op zegging door vele trouwe bezoekers van hun abonnementen, hebben de eerste krachten, verbonden aan deze instelling, vrijwillig aan geboden 20 pCt. van de hun toekomende ho noraria te laten vallen. ZIJN VROUW DOODGESTOKEN. Zaterdagavond te omstreeks kwart over elf ontmoette te Utrecht een 28-jarige man zijn vrouw, waarmede hij sinds een drietal maanden niet meer samenwoonde. Er ont stond tusschen beiden twist, waarbij de man de vrouw een messteek in de rug toebracht. De vrouw zakte in elkaar en overleed kort daarop. Het lijk is door de politie in beslag genomen. De dader is aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. MALAISE OVERAL Behalve aan de grens. Het Akensche grensdistrict behoort, zooals wij in De Tijd lezen, ongetwijfeld tot een der grootste smokkelcentra van Europa; wellicht is deze grensstreek het grootste smokkelcen- trum van het vasteland. Het aantal beroeps- smokkelaars in dit gebied, grenzende aan Limburg wordt op duizenden geschat. In dit jaar werden reeds meer dan 5000 smokke laars gearresteerd en veroordeeld. Het z.g. Wurmdal, grenzende aan Kerkra- de, is voor de smokkelaars een dorado. Zij staan vijandig tegenover de grensbeambten, die door hen als hun doodsvijanden worden beschouwd. In troepen van 5, 10 en 20 man marcheeren de smokkelaars, gedekt door een spits, door helpers op de flanken en door een achterhoede. lederen nacht wordt de strijd in het donker van den nacht, de strijd op le ven en dood. lederen nacht knallen de scho ten, flikkeren de electrische lampen, echoot t het haltgeroep dopr het da], weerkaatst door Motorrijder bij botsing met auto gedood. Zaterdagmiddag kwam te Heesch bij Oss een auto, komende uit de richting Nijmegen, in aanrijding met een motorfiets, komende uit de richting Oss en een motorfiets, komende uit de richting Den Bosch. De motorfiets uit Oss werd zwaar bescha digd, de bestuurder kwam om het leven. Botsing tusschen auto en motor. De motorrijder gedood. Op den Rotterdamscheweg nabij Delft wilde Zaterdagmiddag de 29tjarige motor rijder J. D. Harsfeld uit Rotterdam, een kalm voor hem rijdenden personenauto voorbij rijden. Hij bemerkte te laat, dit op hetzelfde oogenblik een auto van de tegenovergestelde heeft den critisdien blik geschero» en daarmede ook hoogere eijchen j gesteld. Aangeboden artikelen neemt men niet gedachteloos aan jen vooral geen geneesmiddelen, Men onderzoekt, men vraagt naar kwaliteit, naam en faam en kies# i het beproefde. Daarom blijven de j echte Aspirin-Tabletten, welke op leen meer dan 30-jarige weerga. I looze reputatie kunnen bogen, in j weerwil van de telkens weer óp. I duikende namaak- en .Ersatz* m producten, de onovertroffen pijn„ jstillers bij rheumatische pijnen er» j alle ziekten,^ welke op kouvatten I berusten. Bij hoofd - kies en ze. I nuwpijn enz. zijn zij niet minder uitstekend. Alleen bil ongetehonden verpakking», kan voor de echtheid worden lnge«t«tn| zijde naderde. Een botsing ontstond en daar- bij kwam Harsfeld met zijn motor onder den auto terecht. Hij werd eenige meters medege- sleurd. Toen de auto gelicht was, werd man doodelijk gewond opgenomen. Hij had verschillende arm- en beenfracturen bekomen en was inwendig zwaar gekneusd. Per poli. tieziekenauto werd de man naar 't gasthui» te Delft vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. De man was gehuwd. Doodelijke aanrijding tengevolge van een fout bij het besturen Bij een auto-ongeluk op den strandbóule- vard te Scheveningen is gistermiddag een dame gedood, terwijl twee andere dames zwaar gewond naar het Gemeenteziekenhuis moesten worden vervoerd. Omtrent dit ongeval, dat groote conster natie in de badplaats verwekte, deelt De Crt." het volgende mede. Door het buiten gewoon fraaie weer heerschte langs strandboulevard te Scheveningen een drafa alsof men midden in het hoogseizoen n* Tallooze auto's reden langs den. boulevati en op de trottoirs wandelde een dichte men- schenmenigte. Ook de vele banken op de trot toirs waren alle bezet. Omstreeks vier uur reed op den strand boulevard in de richting van het Oranjehotel een personenauto, waarin gezeten waren een Haagsch chauffeur en een dame uit Am sterdam die den auto, welken zij gehuurd had, bestuurde. De auto kwam uit de Palace-straat en reed in Noordelijke richting. Vlak vóór het Wiener Café zag de be stuurster midden op den weg plotseling een auto voor zich, die wegens een defect stil stond. Zij dacht eerst links te passeeren, doei daar het verkeer aan die zijde zeer druk was, bedacht zij zich en wilde naar rechts uitwij ken. Op hetzelfde moment greep de chauf feur, die naast haar zat, het stuur en wierp dat naar rechts om. Noodlottigerwijze gaf de bestuurster op dit oogenblik vol gas, zoo dat de wagen met volle vaart op het trottoir bij de Galerij vloog juist op een bank aan, waarop verschillende dames zatenDeze za ten met den rug naar den auto toe, en wa ren zich van niets bewust. De auto botste met volle kracht tegen de bank en wierp de drie dames tegen hef pla veisel, waar zij zwaar gewond bleven lig gen. Mevr. v. d. Z., wonende Claes de Vrieslaan te Rotterdam, bleek doodelijke ver wondingen opgeloopen te hebben. De 54-ja- rige mevr. A. P. H., wonende Lange Vijver berg te Den Haag kreeg een dijbeenfractuur en ernstige hoodwonden en de 55-jarige me vrouw C. F.-Van O. uit de Pasteurstraat te Den Haag een ernstige heupractuur. De Eerste Hulpdienst, die gewaarschuwd was, vervoerde eerst mevr. v. d. Z. naar het Roode Kruisziekenhuis, waar zij spoedig overleed en de twee andere dames naar het Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal. Da®1 bleek, dat de toestand van mevr. H. zeer ern stig was. De chauffeur en mej. Van W. bekwame» geen letsel. Politie, die weldra ter plaatse was, onderwierp hen aan een langdurig ver hoor en nam den auto in beslag. De stuurster bleek bij haar aanhouding niet m 205. Op een wandeling door de stad komt de heele Oesterfamilie langs een restaurant, waar een groot plakaat voor de ramen hangt en daarop staat met koeien van letters te lezen: De oesters zijn er weer. Kijk eens vader, zegt Otto, zou dat familie van ons zijn" 206. Wie weet, zegt vader Oes|® joh" heugd. Ik wilde dat het waar z'0uf gen, om je de waarheid te zeggen, best weer eens een hartig woornj in wisselen met een zilt zeedier, tt-gt schen van de wereld smaken U!L heel erg naar zoetwater. Laten eens binnen gaan,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6