Agenda Rechtszaken Stad m O ■«"RS trar, Cinema Americain: De arke van Noach (rom. dram.); boven 14 jaar. DE STAKING OP DE BERLIJNSCHE SCHOLEN. De leerlingen verschijnen nog steeds niet. SPIRITUSVERGIFTIGING TE STOCKHOLM. Reeds vijl dooden en twee blinden. H*T SKLAREKPROCES. ZUIDSCHARWOUDE. De Lange de Moraaz Alkmaar Brandvrije (Huisinrichting Safe-loketten te huur. lawaai toegediend, in drift toen hij door Post, wien hij een terechtwijzing gaf, werd uitgelachen. Aldus het relaas van veftachte, dat evenwel door confrater Post niet geheel werd onderschreven. Getuige was gekwetst aan zijn vinger en was loopend patiënt van de ongevallen wet. Hij erkende de autoriteit van ver dachte niet en kreeg toen een klap dat hij bewusteloos neerviel en het bloed uit zijn neus en oogen stroomde. van Dinsdag 13 October. 7.30 uur, Cinema Americain: De arke van Noach (rom. dram boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Geef mij maar de oude tijd (amus.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Skippy (voor eiken leeftijd). 7.30 uur, Harmonie-theater, Twee harten in driekwartsmaat (operette; voor alle leef tijden). 8 uur, P. A. S.-gebouw aan den Limmer- hoek, rede C. de Klerk over de uitsluiting te Amsterdam, voor de land. Fed. van Bouw vakarbeiders Woensdag 14 October. 2.30 uur, Victoria-Theater, kinder- en fa milievoorstelling met Skippy. 2 uur, 't Gulden Vlies, opvoedkundige 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Geef mij maar de oude tijd (amus.); boven 14 ïaar- 7.30 uur, Victoria-Theater: Skippy (voor eiken leeftijd). 8 uur, vrijm.loge Nieuwesloot, theosofi sche lezing, spreker J. Kruisheer uit Huizen i Donderdag 15 October. 7.30 uur, Cinema Americain: De arke van Noach (rom. dram boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Geef mij maar de oude tijd (amus.); boven 14 iaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Skippy (voor eiken leeftijd). 8 uur, Harmonie, propaganda-avond „Provoma". 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden ds. W. G. N. v. d. Sleen voor de Reisvereeniging. 8 uur, dancing Harmonie, spreekbeurt dr. Vos en mr. Pippel voor de afd. Alkmaar van 'den Vrijheidsbond. 8 uur. Chr. School Doelenstraat, vergade ring afd. Alkmaar Chr. Dem. Unie. Vrifdag 16 October. i Vereenigingsgebouw Heul 3, bazar slecht- hoorenden, 35 en 710 uur. Zaterdag 17 October. Vereenigingsgebouw Heul 3, bazar slecht- hoorenden, 35 en 710 uur. - De discontorente is verhoogd tot 9 procent f De valutahandel is weer toegestaan. Hel gevolg hiervan was dat alle deviezen met on geveer 25 opliepen. De herfstvacantie van de Berlijnsche scholen is heden geëindigd, doch nog steeds duurt op een aantal scholen de schoolstaking, die reeds eenige dagen voor de vacantie begon, voort. De staking is ontstaan onder den invloed van com munistische agitatie, al* protest tegen het ontsh <z van een aantal onderwijzers. In verschillende deelen van Berlijn was een groot aantal kinderen niet op school verschenen. Op vele scholen ontbrak vandaag ongeveer 30 van de leerlin gen. Ten gevolge van het gebruik van gesmok- ielde Fransche, uit hout gestookte spiritus, zijn vijf personen te Stockholm onder vree- selij'ke pijnen overleden, terwijl twee andere personen blind zijn geworden. Aangezien men niet kan uitvinden, hoeveel gesmokkelde spiritus in den handel is gebracht, vreest men nog meer vergiftigingsgevallen. Een stoker van een in de haven van Stock holm liggend schip heeft in Frankrijk 40 L. spiritus gekocht, waarschijnlijk zonder te weten, dat het houtspiritus was. De man is gearresteerd. Tot de slacht offers van de spiritus behoort o.a. zijn ver loofde. GROOTE BRAND IN DORP IN HET THURINGERWALD. s In den afgeloopen nacht tegen drie uur brak in de hoofdstraat van het dorp Lehesten in het Thüringerwald op drie plaatsen tege lijk, brand uit. Met behulp van de motor- spuit van Graefenthal en Leutenberg slaag de men er pas hedenmorgen tegen half zeven in, het vuur eenigszins in te dammen [Inmiddels waren echter vier woonhuizen, vier schuren en vier achtergebouwen ver- .nield. De geheele oogstvoorraad en veel landbouwgereedschappen werden een prooi der vlammen De oorzaak'van den brand is inog onbekend. Men acht kwaadwilligheid niet uitgesloten. Voor de Strafkamer van het Berlijnsche Landsgerecht, die op grond van de nieuwe noodverordening in belangrijke processen vonnis kan wijzen, is hedenmorgen het sedert lang verwachte proces tegen de gebr. Skla- rek begonnen, waarvan het einde voorloopig nog niet te zien is. Met uitzondering van Max Sklarek, die volgens zijn verdediger zóó ernstig ziek is, dat hij in levensgevaar ver keert, zijn alle beklaagden verschenen. De gebr. Max, Leo en Willy Sklarek worden be schuldigd van gemeenschappelijk bedrog, valschheid in geschrifte, het berokkenen van schade aan de Dresdener Bank en de Oost- bank, aan een deel der leveranciers van de Berlijnsche Inkoopcentrale en aan de stad Berlijn. De aanklacht bevat nog verschillen de andere beschuldigingen, o.a. het verval- achen van balanzen en poging tot corruptie Verder zijn wegens medeplichtigheid in staat van beschuldiging gesteld de boekhouders Siegbert Tuch en Fried-ich Lehmann, die pch bovendien nog te verantwoorden hebben wegens valschheid in geschrifte ten nadeele van de Berlijnsche Stadsbank. Beschuldigd van passieve corruptie zijn de directeuren van de Stadsbank Franz Schmitt en Emil Hofmann, de oud-ourge- meesters Robert Kohl en Franz Schneider, de wethouders Walter Sakolofski, Otto Gae- bel en Gustav Degener en de koopman Lüding. Als verdedigers der gebroeder Sklarek tre den op de advocaten dr. Julius Meyer, dr. Nuebel en dr. Pindar. Het O.M. wordt waargenomen door den Oberstaatsanwalt Freiherr von Steinaecker, dr. Weissenberg en Asessor Jaegor. fyoumciaal Tlieuws Op de eerste samenkomst van het gezel schap „Nut en Genoegen" was een groot aantal leden aanwezig, waarover de voorzit ter o.m. in zijn openingswoord zich verheug, de en den wensch uitsprak dat in dit seizoen de vergaderingen druk zouden bezocht wor den. Wegens verhindering van den bibliotheca ris bracht de voorzitter verslag uit van het financieel beheer van dezen functionnaris. Deze rekening sloot met een batig saldo van 59.24, waarvan nog eenige nieuwe boeken moeten betaald worden. Van de bibliotheek werd een vorig maal niet dat gebruik ge maakt wat men gewend is Het bleek evenwel dat de meening heerschi dat men uitsluitend lid moet zijn van „Het Nut", wil men bibliotheekboeken kunnen le zen. Daar iedere inwoner deze boeken kan lezen, meende men goed te doen per circulai re hierop te wijzen en tot meerdere deelname op te wekken. De voorzitter, de heer J. Renaud, moest aftreden en werd met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Desgevraagd aanvaardde de voorzitter zijne functie weer met dank. De heer S. de Boer Kzn. behandelde hier na het onderwerp: „Onze reclame". Bedoeld werd de reclame-maken voor de groenten, welke in deze streek geteeld wordt. De wen- schelijkheid hiervan werd destijds bespro ken in de tuinbouwvergadering „De Toe komst" te Zuid-Scharwoude. Het Prov. Vei- lingbestuur, bij welk lichaam deze wensche- lijkneid werd ingediend, achtte den tijd voor reclame maken urgent en in 1923 werd hier mede begonnen. De Vierbond, dat zijn de veilingen te N.- Scharwoude, Warmenhuizen, Obdam en Broek op Langendijk, waar de winterkool verkocht wordt, name het besluit om een tiende procent van den omzet beschikbaar te stellen voor reclame. De L.G.C. kwam met eene inzending groenten uit op de tentoon stellingen te Enldiuizen en Alkmaar, waar ons den hoogsten prijs, een groote gouden medaille, is ten deel gevallen. In Amsterdam kwamen wij als Vierbond flink voor den dag. En bekwaam landschapschilder, desge vraagd, schilderde op een doek van 4 bij 4 M. het veilingsgebouw, en dat als beeld gaf het doorvaren der vaartuigen. Verder had den wij een groote inzending groenten op bijzondere wijze daar tentoongesteld. De belanstelling was buitengewoon groot, waaronder het gemeentebestuur van Amsterdam met den burgemeester aan het hoofd, ministers en zelfs de konin gin-moeder. Wij behaalden den eersten eere prijs, groote gouden medaille, den extra prijs van de koningin-moeder en de groote zilveren medaille van de stad Amsterdam. Heeft het ons in Amsterdam veel gebaat, wij weten het niet, maar wel weten wij, dat onze producten onder duizenden van de hoofdstad en ook vreemdelingen bekend geraakt zijn. Ook de tomaten trokken zeer de aandacht. „Westland" gaf in een proefschool eene kook demonstratie, waar men dit product in ver schillende gerechten en toebereidingen gra tis kon proeven. Op verschillende wijze wordt thans reclame gemaakt, vooral inzen dingen op buitenlandsche tentoonstellingen wordt van veel belang geacht. De heer de Boer wees hierbij op de kook demonstratie van groenten, welke destijds in Londen gehouden werd. De bedoeling was te laten uitkomen, dat de Hollandsche bereiding smakelijker was dan de Engelsche, en dus het afzetgebied aldaar wellicht nu groo'er zou worden, want dit was gering. Hierbij vermelden wij tevens, dat de heer C. Wagenaar, die van een en ander in Lon den de leiding had, na de lezing van den heer de Boer, hieromtrent eenige nadere gegevens gaf. Opmerkelijk is, dat de Engeischen de Hol landsche bereiding wel preferee ten, maar hun nationaliteitsgevoel aan eigen bereiding toch de voorrang gaf. De heer de Boer gaf nu een verslag over de tentoonstellingen te Frankfort aan de Main, Keulen, Zürich, Antwerpen, Praag, Utrecht en Rotterdam. Dat eene inzending van b.v. stapelproducten zeer vele voorbe reidingen behoeft, zette de heer de Boer op duidelijke wijze uiteen, wat vooral naar vo ren kwam bij de inzending groenten naar Praag. Dit is een sneltreinreis van 22 uren. Vele Hollanders zouden daar de stand op stellen, n.1. de heeren Valstar, voorzitter aan het Centraal Bureau; de heer Velders, uit den Haag, de ontwerper van de stand; ver der de heeren C. Spaans en S. de Boer Kz. Dat ook gedurende de tentoonstelling er nog heel veel zorg aan de stand moet besteed wor den, werd eveneens door den verslaggever duidelijk gemaakt. Niet alleen door inzendingen op tentoon stellingen, maar ook op nog heel andere wijze wordt reclame voor de in deze streek gestelde producten gemaakt, zoowel in buiten- als in het binnenland. De kosten voor deze reclame worden be streden door een reclamefonds, dat gevormd wordt door een percentage van den omzet, dat thans 1/20 bedraagt. Verschillende reclame-artikelen, zooals kaarten, foto'3, enz., waren hier en daar in de zaal opge hangen en werden door den heer de Boer verklaard. Natuurlijk volgde hierop een aan gename gedachten wisseling. Hoewel het nut tig is, dat zoo'n lezing op een Nutsavond be handeld is, wil het ons voorkomen, dat een dergelijke lezing op een vergadering van vak lieden, dus van tuinbouwers, niet van belane ontbloot is. £aatste AedcfUea STAKING BIJ DE WERK VERSCHAFFING. Van de in de „Weitemanslanden te vn zenveen tewerkgestelde werkloozen neix>en Maandag de werkloozen uit Vriezenveen en Hellendoorn het werk ook neergelegd. De werkloozen uit Almelo, Enschede, Lon- neker, Oldenzaal, Hellendoorn, Vriezenveen en Delden staken thans. De werkloozen uit den Haag nog niet. De staking betreft het te weining verdien- NIET' INGESCHREVEN STUDENTEN. Tegen vier studenten, die, hoewel zijn hun college- en inschrijvingsgelden hadden ge stort, de colleges en oefeningen van de hoog leeraren aan de Technische Hoogeschool te Delft bijwonen, is proces-verbaal opgemaakt, aangezien zij niet door den rector-magni- ficus voor het studiejaar 1931-193- waren ingeschreven. y VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 12 Oct. MAAR ZÖ6 GAAT HET BESLIST NIET! Een 21-jarig electricien te Alkmaar, Petrus R., was op 9 Maart veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 4 maanden met 3 proefjaren en na te komen bijzondere voorwaarden wegens een door hem ge- pleegden diefstal van het St. Jozefgezel- lenhuis aldaar, alwaar hij als commen saal inwoonde. Onder deze bijzondere voorwaarden was hem de verplichting tot onthouding van café-bezoek opgelegd en op grond dat de reclassant deze bij zondere voorwaarden schromelijk had verwaarloosd, verkeerde hij heden in ernstig gevaar dat de voorwaardelijke Straf zou moeten worden ten uitvoer ge legd en werd heden de heer Oolders, ver tegenwoordiger der r. k reclasseerings- vereeniging te Alkmaar, als getuige ge hoord. Gevorderd werd ten uitvoerleg ging van het vonnis, die door den poli- tierehter werd gelast. De veroordeelde hoorde deze uitspraak, waarvan geen hooger beroep mogelijk is, snikkend aan. DE VERLOREN MAAR WEDERGE- VONDEN ZOON HAD NOG 'T EEN EN ANDER GOED TE MAKEN. De meermalen in de justititeele ana len voorkomende heer Gerrit G., 'n 25- ja-ig los arbeider, thans te Hoorn ver toevende, was de gevolgen van zijn min of meer ongeregeld leven nog niet te boven gekomen en had nog een onafge werkt karwijtje op te knappen ter zake een op 11 Juni te Alkmaar gepleegde vernieling en wederspannigheid. Hij stond voor deze feiten op 24 Sep tember terecht, doch de politierechter achtte het als toen geweest deze aange legenheid tot 12 October te verdagen en daar dergelijke schikkingen correct wor den uitgevoerd, moest gemelde heer G. thans opnieuw voor den politierechter verschijnen. Verdachte was met toestemming van den politierechter afwezig. De heer Wig- gers werd gehoord en gerequireerd werd 1 maand voorwaardelijk met 3 proef jaren. Uitspraak conform den eisch. Gerrit wordt gesteld onder de goede hoede van het Leger des Heils te Amsterdam. SMOORLIJK VERLIEFD OP EEN KIEKTOESTEL! De 19-jarige Aleida Anthonia R., thans werkster en wonende te Alkmaar, had tijdens haar dienstbaarheid in 'n hotel café, zich toegeëigend een phototoestel da: in een „rommelkast" lag en eigen dom was van den heer F. J. v. d. Molen, zoon des huizes, weggenomen. Het meisje stond thans voor die gekke streek terecht en werd nu, ook zonder gebruik van de care ra, zoooals men het noemt „genomen" en op de „gevoelige" plaats vastgelegd. Het kind verkondigde nog dwaze ideeën over eigendomsrecht, wat de politierechter een treurigen moed geliefde te noemen. Het rapport van den heer Wiggers was ver van bemoedigend. Het was wel gewenscht krachtig in te grijpen, meende deze reclasseerings-spe- cialist. Op voorstel van den officier werd de verdere behandeling een week aange houden. EEN SLAGER MET LOSSE HANDJES. De 30-jarige slagersknecht Izaak Anth. D., te den Helder, had op 16 Juli zijn col lega Corn. Post, die er ook niet uitzag of men hem met een slap krentebrood door den keukenschoorsteen kon slaan, 'n op- Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt nietmaar slaat ze dood De officier apprecieerde de goede be doelingen van verdachte, doch achtte hem niet geschikt als waarnemend pa troon te fungeeren en vorderde 25 boe te of 20 dagen hechtenis. Als leermiddel om z'ch te beheerschen werd de man veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. De Politierechter wilde er geen 10 vau maken en toen gaf veroor deelde maar toe. TV/EEDE OPVOERING VAN EEN BUURVROUWENINTERMEZZO IN DE RECHTE STRAAT TE DE RIJP. Mej. Barbara K., 'n bewoonster van de Regtestraat te de Rijp, was op 5 October op de middagreceptie van den politie rechter geinviteerd naar aanleiding van het eclatante feit, dat zij onder een vin nig debat met een buurvroiiw, mej. R., deze dame een zoo gevoeligen schop tegen haar zitgelegenheid had toege diend, dat de aldus bejegende juffrouw gedurende een week niet in staat was een gezellig „zitje" te nemen. De dame met geprononceerde voetbal capaciteiten was echter niet aanwezig, 'werd geacht door die absentie alle strafmaatregelen goed te keuren en alzoo veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis, 'n cor rectie die geacht kon worden de grenzen der billijkheid niet te overschrijden. Thans moést mej. Barbara echter al weer terecht staan, omdat zij genoemde mej. Roozelaar op 19 Juli eenige zeer on hebbelijke woorden, niet geschikt voor distributie in de pers, had toegevoegd. Evenals de vorige maal was Barbara niet verschenen en werd gevorderd 15 boete of 15 dagen hechtenis. Veroordee ling 10 boete of 10 dagen hechtenis. EEN STRAFBARE DIAGNOSE. De niet ter zitting gearriveerde heer B' oer W., te Wieringen, verscheen op 16 Juli op het erf van zijn dorpsgenoot H. Woortman en vertelde hem daar par mantig, dat hij Woortman verlacht een stok ontvreemd te hebben en hij hem dus als een dief beschouwde. De heer Woortman gevoelde zich niet geflatteerd door deze insinuatie en deed aangifte wegens beleediging en had thans de vol doening dat Broer veroordeeld werd tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. De verdachte had beweerd dat Woort man hem daarentegen had genoemd een leelijke schooier met 'n blauwe harses, wat nu juist ook niet complimenteus ge noemd kon worden. Getuige Woortman ontkende deze sierlijke persoonsbeschrij ving te ebben uitgezonden. EEN KELLNER MET KLEVERIGE VINGEREN TEN ONRECHTE VERDACHT? De 31-jarige kellner Hendrik A., thans te Amsterdam, bevond zich op 12 Juli in dienst van den heer Diesfeldt, caféhou der in de „Rustende Jager" te Bergen en ontving alstoen van dezen heer een be drag van 20 dat hij moest ter hand stellen aan zekeren heer Visser wegens te veel betaalde consumptie, welk be drag echter door dezen kellner zou zijn verdonkeremaand en voor welk feit hij thans dan ook terecht stond. De ver dachte ontkende deze verduistering en beweerde 't geld aan mijnheer Diesfeldt te hebben terug gegeven. Twee opgeroe pen getuigen bleken niet present te zijn en wel de heeren Koek en Burksen. De officier stelde voor aanhouding tot 26 October. Aldus besloten. (Wordt vervolgd) DE MOORD TE NIJMEGEN. De dader wegens drankgebruik niet toerekenbaar. De rechtbank te Arnhem behandelde hedenmorgen de bekende Nijmeegsche moordzaak. Terecht stond de 32-jarige grondwerker J. B. uit Nijmegen, die op 7 Aug. j.1. aldaar op de Groote Markt op klaarlichten dag den bananenkoopman R. H. Leuns uit Nijmegen met een scheermes den hals afsneed, zoodat deze man terstond over leed. Verdachte verklaarde voor de recht bank zich van bet geval niets meer te her inneren, daar hij, toen hij het feit pleegde dronken was. 1 Een rapport over verdachte's geestver mogens was uitgebracht door dr. Schnitzler uit Arnhem. Daarin kwam deze deskundige tot de conclusie, dat verdachte, toen hij het feit pleegde, wegens te veel alcoholgebruik niet toerekeningsvatbaar was. Plaatsing in een krankzinnigengesticht met onthouding van alcohol zou zijn toestand wel weer beter maken. Het O. M., waargenomen door mr. Lason- der eischte plaatsing in een krankzinnigen gesticht m periodes van 1 jaar en daarna ter beschikkingstelling van de reeeennff Uitspiaak 20 October. EEN „OPVOEDER". De officier van justitie bij de rechtbank te Assen eischte tegen een hoofd eener school uit de gemeente Hoogeveen, wegens het doen plegen van diefstal door schoolkinderen 60 boete of twee maanden hechtenis. VRIJGESPROKEN VAN SMAAD SCHRIFT. Het gerechtshof te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak tegen den redacteur van de „Boekverkooper', C. H. K., verdacht van smaadschrift. Verdachte zou in een artikel in bovenge noemd blad de eer en den goeden naam van H. S., lid der firma L. S. te Leeuwarden, hebben aangetast. De rechtbank had hem tot 50 boete veroordeeld. Het hof, arrest wij zend, sprak verdachte van het hem ten laste gelegde vrij. Het O.M. had bevestiging van het vonnis der rechtbank geëiscjit. Hïeecéeticfa naar waarnemingen, verricht in d*n van 13 October m°rge» Medegedeeld door het Kon. Nederi Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 770 2 mu lencia. Va Laagste barometerstand 745 0 Vardö. 30 mM. k Verwachting, geldig tot den avond October: Zwakke veranderlijke wind, later ub \uj_ delijke richtingen; nevelig tot half 0f lik wol kt, weinig of geen regen; iets koeler dag. ovq Overzicht. De gisteren vermelde V-vormige dem*J werd wel snel dieper en bracht zwarpn gen in Ierland en in de omgeving re' Schotland, maar zij trekt snel noordnVa? waarts, terwijl het hooge drukgebied nB f oceaan belangrijk toeneemt, zoodat de ri t ren verwachte onderbreking van het fr weer zich hier te lande vermoedelijk zalÜ? palen tot eenige bewolking en later dali van temperatuur, door noordelijken luchtt voer, waarna het zonnige weer kan aanhn den. De bovengenoemde depressie brenri n nieuw storm en veel regen aan de kust va Noorwegen. De Br'tsche eilanden hebhf koeler weer met noordelijken wind. Het va«? land heeft veel ochtendnevel, maar zal ov rigens van fraai herfstweer genieten. MEERVOUDIGE STRAFKAMER rpT ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 13 October. Uitspraken vorige zitting. Hylks de V.„ Enkhuizen, thans ge<u tineerd, zedenmisdrijf art. 247 Wetb. van strafrecht, 10 maanden gev. met 6 maJ den voorwaardelijke aftrek voorarrest met 3 proefjaren. Gerrit G., Hoorn, voorheen Alkmaar mishandeling, 5 ir.ar.ndor, gev. voor' waardel ijk met 3 proefjaren en bij* voorv aarden. Adr. Petr. Gr., Heiloo, valschheid in geschrifte, 100 boete of 1 maand herhi Lambertus St., Staphorst, onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, hooger bt roepzrak, vonnis vernietigd en ono-ei0„j 400 boete of 30 dagen hech^is Lambertus St., Staphorst, als voren 1 maand principale hechtenis Dr. G. S., Alkmaar, hooger beroep, vonnis overtr. art. 3 motor- en rijwiel- wet, vrijgesproken. DE WINTER staat voor de deur en U hebt nog Locarbits in huis. Let op datU' de echte ki%t, Locarbits Groene Kruis 11 Hoestbonbous. EEN BRANDJE. Hedenmorgen te kwart over zes werd d« politie telefonisch medegedeeld, dat er een binnenbrand uitgebroken was in het perceel Boomkampstraat no. 7, bewoond door den heer E. H. B. De brand, die op de bovenver dieping in een kast was ontstaan, liet zich ernstig aanzien. De brandweer werd gealar meerd en was het vuur spoedig meester, zoo dat de schade betrekkelijk gering is. De oor zaak van den brand is onbekend. Verzeke ring dekt de schade. RADIO-STORING. Door ons wordt den laatsten tijd, vooral ifl de morgenuren, ernstige storing ondervonden bij het opnemen van radio-berichten. De storing is kennelijk afkomstig van een of ander hoog frequent apparaat, Ruhmkorff of iets dergelijks. Wellicht wil de eigenaar van dit toestel zich tot de redactie van di blad wenden, opdat in gemeenschappelijk overleg kan worden overwogen wat tegen deze storing te doen is. Ook vele andere luisteraars zouden hiermede gebaat zijn. STILLE STRAND. Fotowedstrijd Stille Strand?. De in den loop van den zomer fotowedstrijd, uitgeschreven door de versa®' ging „Het Stille Strand", heeft den volgen den uitslag gehad: le afdeeling le prijs >p Tauber, 2e prijs E. Siekerman, 3e prijs Groot, Appingedam. u. tt, Jansen, 7e prijs mej C. de Vries, 8e Horsmeier te Purmerend, 9e prijs D. NieW 10e prijs J. M. de Jong te Broek op Lange®" dijk, 11e prijs H. Jonker. 3e afdeeling (deelnemers jonger dan jaar), le prijs Jo Woelders, 2e prijs neu®J Keyzer. u Voor zoover niet anders vermeld, wonen prijswinnaars te Alkmaar. DE OPLICHTING TE LIMMEN. De in de afgeloopen week gearres^(? advocaat mr. S. zal naar wij vernemen w den verdedigd door mr. F. A. Kokowsky- LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en m°torr|(jt gen en andere voertuigen te 17.41 uur op;*4 Jieck Sxhopl^ Tm!- Gistermiddag aanvaardde pILuo0p H. Westra, benoemd tot bijzotid leeraar in het Nederlandsch-Indisch iveIsi' administratief- en adatrecht aan öe teit te Utrecht, zijn ambt meUhet sre(it*- van een rede over „dualistisch sa In een „Open brief" -7 0"^^ „Maranatha" uitgegeven bij Druw®

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2