DE OOEIJttE OESTERS Laat de gelegenheid om den hoofdprijs van f 5000,— of één der andere 1190 geldprijzen te winnen, niet voorbijgaan? Gelijke kans voor iederen kooper van een pond Sanella. Vraag bij Uw winkelier meerdere gratis-exemplaren voor deelname. Iedere deelnemer ontvangt in December een Verkeerskalender. Zij, die dezen cursus willen volgen, kun nen zich daartoe vóór 20 dezer aanmelden bij een der leden van het bestuur. SPIERDIJK. UITGEEST. Een ernstige aanrijding. DISTRICTSSCHOOLARTSEN, PROVINCIALE STATEN, Najaarszitting, DE LANGENDIIKER GROENTE VEILINGEN. °PwekC Vol ontzetting vliegt de en rent tot groote verbazing van u* ner het restaurant uit. Vreeselijk, ■s el ijk, steunt vader. En ook de kin zijn diep ontdaan. Pas als ze weer zijn, bekomen ze een beerie. SNL- D 8 C HOORN. De groote vliegdag, welke hier aanvanke lijk ap 4 Oct. zou plaats hebben, doch die toen wegens vertraagde toestemming der autoriteiten niet kon doorgaan is nu Zon dag gehouden op het terrein aan den Bui- tenluiendijk. De belangstelling voor deze vliegverrich- tingen van de beroemde Beiersche piloten, on der leiding van kapitein-vliegenier R. Ch. Seidl was overweldigend. Ongetwijfeld wa- reen eenige duizenden toeschouwers uit stad jen omgeving opgekomen; 't stond zwart van (de menschen. 't Schitterende najaarsweer werkte in alle opzichten mee. Wat deze Juchthelden te zien gaven, grenst aan het on gelooflijke, geweldige koelbloedigheid werd aan den dag gelegd. Looping vóórover, rug- vliegers en allerlei kunstverrichtingen wer den met de grootste zekerheid uitgevoerd. Telkens na het uitvoeren der gevaarlijke nummers klonk uit de compacte menschen- massa een luid applaus. De toeren werden besloten met een parachute sprong van 1000 M. hoogte. Hoog boven de zee klom de on- verschrokkene op den vleugel van het vlieg tuig, waarna hij den gevaarlijken sprong waagde. Onmiddellijk ontplooide zich het valscherm. Vrij snel dreef de springer land waarts, doch kwam ten slotte toch nog op vrij grooten afstand van de kust in zee te recht. Onmiddellijk schoten vaartuigen te hulp. De parachutist was echter vrij zwaar ge kleed en dreigde in de touwen verward te fgeraken, zoodat hij niet zonder moeite werd ijered. SCHERMERHORN. Zaterdagavond werd het nieuw gebouwde café van den heer van der Oord geopend. 'Aanwezig waren de wethouders, de ge meente-ontvanger, bijna alle raadsleden, de gem.-opzichter en de besturen van verschil lende vereenigingen. Wethouder Groot sprak de openingsrede uit, waarna nog het woord werd gevoerd door den Gem. Ontvanger, den opzichter, de heer J. Los als directeur van de Boerenleenbank en de heer J. 'de Groot .voor de Tuinbouwvereeniging en de afd. van 'den Bond voor Staatpsensionneering. Veel bloemen en planten had van der Oord als blijk van waardeering ontvangen, benevens .vele gelukwenschen. Het gebouw, hetwelk is ontworpen door den architect van der List .uit Alkmaar toont op dien hoek een schitte renden aanblik, 't Is een aanwinst voor de gemeente. Doordat het met de beide andere 'nieuwe gebouwen meer naar achteren is ge plaatst is de gevaarlijke hoek bij de kerk ver dwenen. Zondagmorgen werd de dienst in de Ned. Herv. Kerk opgelusiterd door eenige stukken sopraanzang van mejuffrouw A. Kos 'Koolhaalder, begeleid door orgelspel van den heer Frits Willehand, beiden uit Rotter dam. Was het geheel prachtig, vooral de zang van mej. Kos Koolhaalder was schitte rend te noemen. NOORLSChAFWOUDE. Vrijdagavond werd in de zaal van hotel „De Burg" de K. R. O.-film vertoond. De zaal was maar matig bezet. De inhoud van de film was de oprichting van de K. R O. tengevolge van het door pastoor Perquin genomen initiatief en gaf verder te zien de voortdurende uitbreiding en groei en de moeilijkheden bij de eerste uitzendingen, de toen zoo primitieve inrichting van de studio en het kantoor. Maar steeds groeide het aan tal luisteraars en daarmee ook de staf van medewerkend. Tot tweemaal toe is het kan toor verhuisd en bezit de K. R O. thans een eigen studio, voorzien van alle comfort. Ook geeft de film te zien, wat de K. R. O. uit zendt en hoe dit wordt verzorgd. Het was een zeer leerzame avond, waar men eens kon zien wat er allemaal moet gebeuren voordat «en mooi programma is samengesteld. STOMPETOREN. Het bestuur van de afdeeling Schermeer en Omstreken van Het Witte Kruis heeft defi nitief besloten tot het oprichten van een cur sus voor Eerste Hulp bij Ongelukken. Het voornemen is, onder leiding van den heer H. C. Stoutjesdijk te Alkmaar, de lessen op Dinsdag- of Woensdagavond te geven in het café van den heer Renses alhier. Van eiken deelnemer zal een bijdrage van f 1.50 ge vraagd worden; als minimum-leeftijd is ge steld 18 jaar. De cursus zal aanvangen einde October. HEEMSKERK. Te Noorddorp, gem. Heemskerk, zijn deze week onder toezicht van rijkspolitie 1000 zakken gevuld met bloembollen voor de op slagplaats eener exporteur aan den rijks straatweg gedeponeerd. Deze bollen waren bestemd voor een Groningsche firma en hadden voor een 10- tal dagen de reis daarheen gemaakt. Deze firma vond dat de bollen niet be antwoordde aan die volgens gesloten over eenkomst en weigerde ze te ontvangen, waarna retournement het gevolg was. Be grijpelijkerwijs wenscht bovengenoemde ex porteur de retourzending niet te accepteeren. vandaar, dat de bollen al enkele dagen on der den bloot en hemel vertoeven. Naar verluidt schijnt een gedeelte der bollen wel te beantwoorden aan de gesloten koop en zijn reeds bereids in het hooge Noorden opgeplant. Naar de afloop van een en ander zijn wij zeer benieuwd. CASTRICUM. Zooais reeds gemeld heeft het patronaats- bestuur met medewerking van het r.k. kerk bestuur de hand weten te leggen op het groote heerenhuis tegenover het raadhuis, dat is ingericht geworden voor de roomsche jeugd. Vrijdagavond te 8 uur had de opening en inzegening plaats, nadat de laatste weken onder leiding van kapelaan de Boer hard was gewerkt op de verschillende vertrekken voor bet doel geschikt te maken. Alhier is bij het spelevt.ren het drie jarig dochtertje van J. Klaver te water geraakt en verdronken. Maandagmiddag heeft alhier een ern stig ongeluk plaats gehad op den Tolweg (weg tusschen Heemskerk en Uitgeest). De 38-jarige Jan Pool uit deze gemeen te was met nog een arbeider druk bezig aan het asphalteeren van dien weg. Plotseling hoorden zij achter zich de signalen van een auto. Beiden keken ter stond om en zagen betrekkelijk dicht bij zich den vrachtauto van V. Z. uit Bever wijk, beladen met puin. Om. den auto vrij te loopen gingen beiden naar een kant van den weg, doch ongelukkiger wijs ging de een naar den rechter en de an der naar den linkerkant met het gevolg, dat P., die naar links uitweek, daar de auto ge grepen werd. Hij werd op den bumper geno men en een eindje meegesleurd, daarna viel hij op den grond, doch bleef gelukkig voor overrijding gespaard. Zeer gekneusd en met 'n gebroken been werd P. opgenomen en ter stond naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk vervoerd. Naar wij verne men maakt P. het thans tamelijk goed. HEILOO. De Landarbeidersstichting Nu de Landarbeidersstichting „Heiloo", die 'n reeks van jaren zijn zegenrijken arbeid in onze gemeente verricht, onlangs een ter rein van pl.m. 3Y> hectaren heeft gekocht aan den ZevenhuizerwegWesterweg en daarop het tweede huis in aanbouw is, heb ben we den architect, den heer K. Veldkamp verzocht om ons iets meer van die belang rijke stichting te laten zien, waaraan bereid willig werd voldaan. Zooals bekend, voorziet de stichting arbeiders, die over een klein ka pitaaltje 10 pet. van de koopsom be schikken op gemakkelijke wijze aan een plaatsje met grond. We zeiden reeds dat die Vereeniging zijn zegenrijken arbeid in onze gemeente ver richt. In het geheel zijn hier 18 plaatsjes ('n woonhuis met schuurtje en grond) waar van 15 door den architect zijn ontworpen. Hoewel de heer Veldkamp hierover in alle talen zwijgt weten we dat hij met architec tuur en toezicht een maatschappelijk werk verricht, want het brengt weinig in het laad- je en het is maar gelukkig dat hij ook andere cliënten heeft. Zijn alle huizen ongeveer gelijk, vroegen we den heer Veldkamp, want het viel ons op hoe mooi het type huis was, dat nu .op het groote terrein wordt gebouwd. De heer Veld kamp antwoordde ontkennend. Men moet re kening houden met de omstandigheden (groote of kleine gezinnen) en met de ruimte woekeren. Een woning mag ongeveer 2800 kosten, alles (dus ook toezicht, teekening, enz.) inbegrepen. In de na-oorlogsjaren, toen de prijs voor bouwmaterialen in top stond, was het moeilijk om k'aar te komen. Nu is het iets ruimer, daar de materialen zakken, wat aan het aanzien en de afwerking der huizen ten goede komt. En niet alleen de architect werkt ongeveer con amore, ook anderen geven geheel belangloos hun arbeid en met volle toewijding, we zullen niet allen noemen, maar Icunnen toch wel een uitzondering maken voor den heer Bruul, adviseur der gemeente en Óen secretaris-pen ningmeester, den heer A. N. K. Hopman. Het is een mooie instelling-, die aan het Rijk dat de voorschotten geeft en de ge meente, die borg is voor de bedragen, geen cent kost. De eigenaars mogen een plaatsje koopen tegen een prijs van ten hoogste 4000 (voor grond en huis) waarvan 10 pet. hun eigendom moet zijn. De rente en af lossing is ongeveer 6 procent en na 30 jaar zijn ze eigenaar van een huis met grond. Zonder twijfel is rente en aflossing niet hoo- ger dan de huur van een arbeiderswoning, althans van een woning die aan billijke eischen voldoet. We hebben verschillende hui zen bezichtigd en alle eigenaars waren met hun home meer dan tevreden. Zooals we boven opmerkten beschikt de stichting nu over een terrein van pl.m. 3V» hectaren. Daarop kunnen 20 plaatsjes worden gezet en er blijft nog een strook grond over aan den Westerweg, welke men denkt te verkoo- pen aan particulieren, om zoodoende den grondprijs voor de plaatsjes te verlichten, of een reserve te vormen. Het terrein ligt kort bij den Westerweg, is of wordt van alle ge makken (o.m. waterleiding en electrisch licht) voorzien en zal, wanneer het na korter of langeren tijd is volgebouwd, een sieraad voor de gemeente zijn. Aan allen, die hiervoor hun krachten ge ven is een dankwoord niet misplaatst. De afd. Noordholland van de Vereeni ging van Nederlandsche gemeenten heeft een 38-tal belanghebbende gemeentebe sturen uitgenoodigd tot een vergadering ter bespreking van de wenschelijkheid en mogelijkheid tot vorming van een dienst van districtsschoolartsen. De Prov. Staten van Noordholland komen Dinsdagmorgen half 12 voor de najaarszitting bijeen. ZIET. GENIET. BIEDT jSjfDE_ £aad= w Jmh&cuw Bespreking plannen tot uitbrei- ding van den tuinbouw in Oss en Omstreken. Op Maandag 12 October had ten ge meentehuize te Oss een vergadering plaats, uitgaande van de directie der Zwanenburg's Fabrieken N.V. te Oss, onder leiding van den burgemeester van Oss, betreffende de bevor dering van den tuinbouw in Oss en omge ving. Met de directeuren van voormelde N. V., de heeren S. en I. van Zwanenberg, en het voltallig gemeentebestuur van Oss, waren op deze vergadering aanwezig de heer van Goch rijkstuinbouwconsulent te Ginneken en vertegenwoordigers van verschillende ge meenten in den omtrek, alsmede de heer Pe ters, directeur der lagere landbouwschool te Oss en de heer Jacobs, landbouwonderwijzer te Den Dungen. De heer S. van Zwanenburg wees er op, dat men nu circa een jaar te Oss een fabriek had voor het conserveeren van groenten. De ervaring, in dat jaar opgedaan, is voor de directie van Zwanenberg's fabrieken vol doende aanleiding om uitbreiding te overwe gen. De benoodigde groenten, welke ver werkt worden, kunnen worden betrokken van verschillende veilingen, doch kunnen ook langs den weg van contract rechtstreeks wor den betrokken van de landbouwers. Aangezien nu de tuinbouw in Oss en om geving niet op een dergelijke schaal wordt uitgeoefend, dat de fabriek de groenten uit hare onmiddellijke omgeving kan betrekken, is de firma genoodzaakt buiten de naaste omgeving de noodige voorraden op te koo pen. In de huidige omstandigheden verdient daarom het vraagstuk van den tuinbouw voor Oss en omstreken bijzondere aandacht. Het resultaat van de besprekingen was, dat alle pogingen in het werk gesteld worden om de geopperde plannen te verwezenlijken Voor de gemeentebesturen is deze aangele genheid met het oog op de bestrijding van de werkloosheid van veel belang. Een troostelooze boel was het weer de ai geloopen week aan onze twee groote groente veilingen. Eigenlijk gezegd wordt het al slechter op de groentenmarkt. Het lijkt er wel naar, of, nu we weldra den winter ingaan, de moeilijkheden nog worden totgespitst. En van eenige hulp of steun aan het tuinbouwbedrijf is nog maar geen sprake. We hoorden ver luiden, dat er van een regeeringshulp in den vorm van rentelooze voorschotten aan hen, die groote schade leden door de aardappel ziekte, niets zal komen. Dit is dus een lee- lijke misrekening voor velen, die op deze wijze hoopten, hun bedrijf nog in stand te kunnen houden. Uitvoer van de Langendijker producten heeft als vanzelfsprekend niet plaats en dit is het grootste kwaad, dat onzen tuinbouw wordt berokkend. Mocht Amerika, dat 1100 invoerrechten vraagt voor een wagon uien of kool, maar eens heel spoedig besluiten, zijn tariefmuren af te bre ken, opdat de mogelijkheid bestaat, dat onze winterkool naar Amerika wordt geëxporteerd Anders ziet het er donker uit en weinig hoop] wordt in den kring der Langendijker tuinders ook gekoesterd van de pogingen, die de Prov. Commissie uit de veilingen gaat bespreken, om verlichting van den noodtoestand te knj- gen. De aardappelprijzen waren lager dan ver leden week. Schotsche muizen werden ver kocht voor 7-/ 7.30 en voor drielingen werd 6.60—7.70 betaald. Duken, die meest naar Engeland worden uitgevoerd liepen met 1 per 100 K.G. terug tot 2.60 2.90. Slechter nog liep het met de bloemkool Als gevolg van het zachte weer is de bloem kool sterk gegroeid en is de bloemvorming hard toegenomen. Niet alleen aan de Lan gend. veilingen, maar ook andere is do aan voer daardoor zooveel grooter geworden Ge mis an uitvoer naar 't buitenland heeft tot gevolg een overvoerde markt en lage prijs. Aanvankelijk waren de prijzen al niet schit terend: 2.97 voor Lecerf, f 3.80— 6.50 voor reuzen en 0.70 voor tweede soort. In de tweede helft der week kon voor de mooiste en grootste Lecerf nog slechts hoogsten 3 worden bedongen, terwijl klei nere 1.60 opbrachten en tweede soort eigen lijk onverkoopbaar was. Op het laatst liepen de prijzen met nog ongeveer 1 terug. Aan beide veilingen werden 120000 stuks aange voerd. Vraag naar roode kool is er alleen uit het binnenland. En dan nog in het bijzonder naar het kleine goed van 2h 3 pond. Daar kon deze week weer ongeveer 2 voor worden gemaakt, doch de groote is onverkoopbaar. Als men 60 cent per 100 K.G. kan krijgen, is men al blij. Velen konden echter dien prijs nog niet bedingen. Verschillende bouwers ne men dan ook niet eens de moeite, de kool te snijden, doch laten ze op den akker staan barsten en verrotten. De verhandelde hoe veelheid beliep rond 18 spoorwagens. Met de gele kool was het dezelfde misère De mooiste van dit soort bracht nog gemid deld 30 cent per 100 K.G. minder op. Ver handeld werden er 8 spoorwagens. Als het niet was, dat de zuurkoolfabrieken nog witte kool konden gebruiken, was alles wel onverkoopbaar. Nu moet veel onverkocht blijven, en wat niet onder de klok doorging werd voor 60 cent per 100 K.G. verkocht De zuurkooUaörieken zitten al in die mate vol, dat zij voorzichtig zijn bij het inkoopsn van nieuwe voorraden. De aangevoerde Deensche witte bracht 1.30 op. In totaal werden 40 spoorwagens witte kool aan beide markten geveild. Voor het eerst kwam andijvie aan de vei ling. Ze bracht 0.700.90 per 100 stuks op, een prijs, 'die tegenviel, daar men, in ver houding tot het vorige jaar, betere prijzen had verwacht. Rammenas, die in het begin der week nog 3.30—3.80 opbracht, moest later voor ƒ22.50 worden verkocht. Met de uien liep het gedurende een aantal weken nog wat. Deze week was er ook al achteruitgang te constateeren. De gebeurte nissen in Engeland schijnen hieraan niet vreemd te zijn. Gewone uien, die in het begin der week 1.603 opbrachten, moesten later nog 20 a 40 cent prijs geven. Grove uien, die over 't geheel wat betere prijzen hadden opgebracht, zakten nu tot het niveau der gewone uien. Voor drielingen vielen ook al lagere prijzen te boeken: in 't begon 2.30 2.70, later 1.50-/ 2 50. Hetzelfde geldt voor nep, maar in nog sterker mate. Eerst bracht ze 4.80—5.10, later 3.20— 4.80 op. Aangevoerd werden 25 spoorwa gens aan beide veilingen. De kwaliteit zoowel als de hoeveelheid der aangevoerde slaboonen beginnen te vermin deren. Mooie partijen brachten 23—26 per 100 K.G. op. Voor afwijkende kwaliteit werd van 14—20 betaald. De aanvoer was nog van beteekenis, n.1. meer dan 12000 De aanvoer van bieten wordt wat grooter, de prijzen echter dalen. Toch is er geen te grooten aanvoer. Aanvankelijk werd er 1.603 voor betaald, in overeenstem ming met de kwaliteit. Op het eind der week zagen we ze te Noord-Scharwoude verkoo- pen voor 0.40—2, te Broep op Langen- dijk voor 1.70—2.50. Voor wortelen gelden dezelfde opmerkin- gen. De prijzen lagen tusschen 0.70—2.50 al naar grootte en hoedanigheid. Voor tomaten werd 7 voor A, 4 voor B en 1.40 voor CC betaald. De druivensoort Alicante bracht 31— 33 op, Frankenthalers 24—37. EGMOND AAN DEN HOEF. Vrijdagavond werd in een der lokalen van de R. K. School de tuinbouwcursus geopend Pastoor van den Burg opende de bijeen komst met den chr. groet en heette alle aan wezigen van harte welkom. Hij hoopte, dat de leerlingen den cursus met vrucht zullen volgen en er later in de praktijk voordeel van zullen hebben, dat ze zullen waardeeren, wat sPrak o, hun door de leeraren wordt meegedèu ^1 zal deze cursus er toe bijdrageif dat 5 gelui nuttige leden in de maatschaJ ta- den. naPPiJH De heer Tames deelde hierna tnee a i avonden in de week les zal gegeven' ?at{H en wel op Maandag van 6.30 uUr uur, theoretische vakken door hem Woensdag van 7—9 uur practische i over groenteteelt door den heer Beun Vrijdagavond van 7—9 uur door den u°P Van Steijgeren over bloembollenteelt deling en ziekten. Dei% Namens het gemeentebestuur heer A. Dekker een woord van oi tot de leerlingen. Hij wees hun er on rt-T? jeugd van heden zooveel vóór heeft 0t> jongens van vroeger. Nu is er gelemL1?' otp elk gebied zich te ontwikkelen. fisSïz juichte hij een tuinbouwcursus toe. Hii h« ook, dat de lessen met aandacht gevolgd len worden en daardoor goede resulU: mogen afwerpen. Vervolgens werden eenige practische mededeelingen gedaan ff treffende den cursus, die nu op as Woen! dag zal aanvangen. Het lesgeld bedrad voor den geheelen cftrsus 2.50 per leeriC evenwel voor een tweeden jongen uit hetzeff de gezin slechts 1.25 en voor een derden 0.84. Noodig zijn slechts een paar cahier» INVOER VAN DUITSCH VLEESCH. 1 De afdeelingen van de Hollandsche Maai, schappij van Landbouw in het Noorden var Noord-Holland waren Zaterdag 10 Octofc. bijeen, ten einde te bespreken welke nwji regelen genomen kunnen worden tegen fa invoer van Deensch vleesch. De veeprijzen zijn de laatste weken danig gedaald, dat het is te voorzien, dat de afzet van het overtollige vee dezen hc^ niet kan worden geplaatst en veel vee als verkoopbaar zal moeten worden opgestaM terwijl het verkochte tegen ongekend lap prijzen zal moeten worden opgeruimd. Donderdag 22 October zal een groote va gadering worden gehouden te Schaga waarbij de secretaris van de Hollandsdn Maatschappij een inleiding zal houden a waar zal worden besproken, welke maat regelen kunnen worden genomen om di veehouderij voor ondergang te behoeden. JjiQezMtdm Stukken Buiten verantwoordelijkheid van ié Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de redacteur! Voor het onderstaande vraag ik vriende lijk eenige ruimte in uw veelgelezen blad, bi voorbaat mijn dank. VERKEERS- OF ORDEMAATREGEL^ OP 8 OCTOBER! Velen, die dit lezen zullen op den onheV- herdenkingsdag binnen de vesten van onze burgtstad met genoegen de groote drukte in de straten hebben waargenomen. Ook de straatkooplui verheugden zich daarover, al thans ik, en nog meer toen ik aan het eind van den dag van de ontvangst kon zeggen: het schikt nogal. Maar het had nog beter kunnen zijn, als je op zulke dagen als den niet had te vreezen door de politie steeds tot doorloapen te worden gemaand. Met con sumptieijs vent ik. Des avonds tevoren wordt het reeds gemaakt, maar als het den volgen den dag des morgens mooi weer is, maktn we er nog wel eens wat bij. Maar ali door verkeers- of ordemaatregelen belemme ring van verkoop eenige schade volgt, ma ken wij er toch maar niet meer bij. Want groote verkeersbelemmeringen veroorzaken wij toch niet, en vooral niet in dit jaargetij. Als er dan eens tien personen om je heen staan, zoo af en toe is 't veel, maar dat ge beurt niet. Wij moeten toch ook onze belas- ting betalen en willen niet armlastig wezen. Ik klaag niet enkel er over, maar de andere ijsventers ook en kooplui in fruit al even zeer. De muzikantengroepen in de Lange straat veroorzaakten op verschillende plaat sen verkeersopstoppingen, uren lang, en dat kon wel. En zooals op de Ronde Stee- nenbrug een fotograaf uit Rotterdam er groote ruimte om zich heen verlangde, ka hij zijn eventueele klanten op zijn motorfiets fotografeerert. Nog was er een standwerker met ipoppenloterij en veel volk om zich. D* had reeds een groot deel van zijn voorraad van de hand gedaan, wat toch wel geruime; tijd vordert. Dat kon ook. Die poppen! oterg werd later als onwettig verboden, en de p"- litieagent die dit deed" weet ook, dat er m veel was omgezet. Maar als wij op een vow ons gunstige plaats staan en dat is niet m het drukke verkeer, want bij ons geldt OM de zin, zooals ik die wel eens in een coufl* tenrecensie over een winkelopening j»- „hier kan men rustig koopen". En dan do» mildere maatregelen zijn anderen ook ff-" baat bijvoorbeeld, door een melkboer wor» Eu dan zegt vader tegen de toeschie tende kellner, breng mij de oesters maar eens, die er weer zijn. Vol verwachting kijken ze uit, wie er verschijnen zullen. Maar wat zien ze daar??? De kellner komt terug met een groot blad. Daarop liggen wel oesters, maar net als ze zelf vroeger waren enom opgegeten te worden

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6