Rlkmaarsche Courant. O^Uumdand 'i WfrêQjt u Honderd drie en dertigste Jaargang. Dinsdag 13 October SPELENDE KINDEREN VEROORZAKEN EEN TRAMBOTSING. Langs de N H.V.B.-velden. Oorge! ooJ< op stroafl Het programma voor Zondag a.s. ff*. 241 19» OVERBRUGGING HOLLANDSCH DIEP. .iet hoofdbestuur der Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel heeft naar aanleiding van de plannen betreffende den bruggenbouw over de groote rivieren, aan den Raad van ministers een schrijven gericht, waarin verzocht wordt een zoo spoe dig mogelijke totstandkoming van de verbin ding van Zuidholland met Noordbrabant en Zeeland te willen bevorderen, door overbrug ging van het Hollandsch Diep. Ieder uitstel van het totstandkomen dezer verbinding doet het ten zuiden van het Hol landsch Diep gelegen deel van ons land zich meer oriënteeren op het buitenland. Het dichtbevolkte gebied langs de monding van de Maas en in het Westen van Holland heeft froote behoefte aan een snellere en minder ostbare verbinding met Brabant. Het spoe dig in uitvoering nemen van een dergelijk groot werk zou de werkgelegenheid in ons land vergrooten, terwijl de tegenwoordige lage grondstoffenprijzen en de lage rente eveneens een grond opleveren om met deze uitvoering binnen den kortst mogelijken tijd een aanvang te maken. Het hoofdbestuur is van oordeel dat door een bespoediging van den bruggenbouw over het Hollandsch Diep de bouw der verder voorziene bruggen geen aanzienlijke vertra ging zal mogen ondervinden. HET GRONINGSCHE BIOSCOOP CONFLICT GEËINDIGD. Gister is te Amsterdam een buitengewone ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoopbond gehouden, waarin besloten is met ingang van Vrijdag 16 October a.s. de bioscooptheaters te Groningen weer te ope nen, zulks naar aanleiding van de door den Groningschen gemeenteraad met algemeene stemmen aangenomen motie, waarin de Raad uitsprak, dat het wenschelijk is, dat het bioscoopconflict wordt beëindigd en zich be reid verklaarde, mits de bioscopen werden heropend, de vermakelijkheidsbelasting voor de bioscopen te verlagen tot twintig procent indien B. en W. meenen, dat tot die verla ging behoort te worden overgegaan. STAKING BIJ DE N. S. F. Een protest tegen loonsverlaging. Gistermorgen is bij de Nederlandsche Seintoestellenfabriek te Hilversum een sta king uitgebroken onder 150 fabrieksmeisjes. Het conflict is ontstaan omdat de meisjes niet accoord gaan met de nieuwe tarieven, waardoor de loonen met 10 werden ver minderd en de werkzaamheden vermeerderd werden. KINDERACHTIG. Wij lezen in het Koloniale Bijblad van de Haagsche Crt.: Men zal zich herinneren, dat de nieuwe gouverneur-generaal, jhr. mr. de Jonge, met de „Baloeran" de reis naar Indië maakte. De „Marnix van St. Aldegonde", op weg van Indië naar Holland, passeerde de „Baloe ran'' met den nieuwen Landvoogd aan boord in volle zee en de passagiers van de „Mar- nix" vonden het aardig, en hoe attent was dit niet! een radiogram te zenden naar jhr. de Jonge op de „Baloeran", waar in zij de beste wenschen uitspraken voor zijn succes in Indië. Het telegram was ondertee kend: „De pasagiers van de „Marnix van Sint Aldegonde". De sympathieke initiatiefnemers hadden echter buiten den waard gerekend, in dit ge val buiten den heer Moltmaker, van de NAL V.-delegatie, die óók tot de passagiers van de „Marnix" behoorde. De heer Moltmaker vond het noodig zich over het verzenden van dit telegram bij den gezagvoerder van de „Marnix" te beklagen; hij wenschte niet ge rekend te worden tot hen, die jhr. de Jonge radiografisch de beste wenschen hadden ge zonden voor zijn succes in Indië. Men stelde den heer Moltmaker voor er nog een tele- irrametje overheen te seinen met de mededee- ing, dat de onderteekening van het eerste telegram had moeten luiden: „De passagiers van de „Marnix" minus den heer Moltma ker", maar dit vond het N.V.V.-delegatielid toch zelf ook ietwat „raar". Althans hij ver klaarde in het geval te willen berusten Hoe kinderachting is dit alles toch! „Breed van opvatting", om met „Sui- kerfreule" te spreken is de heer Moltma ker gedurende zijn studiereis in Indië blijk baar niet geworden OPLICHTING EN DIEFSTAL. Een ontvluchte psychopaat resteerd. gear- In een logement te Leiden heeft de politie iemand uit Haarlem aangehouden, die zich aan tal van oplichtingen heeft schuldig ge maakt, o.a. te Bergen, Rotterdam en Haar lem. In laatstgenoemde stad heeft hij een be drag van 1100 ontvreemd, terwijl hij te Leiden heeft getracht iemand geld afhandig te maken door hem een goede positie in het vooruitzicht te stellen. In hetzelfde logement trof de politie een ontvluchten psychopaath aan uit Heiloo, die gezocht werd wegens diefstallen te Bergen, wormerveer, Haarlem, Oegstgeest, Bloemen- daal en Voorhout «tehl'^en 'n V€rze^rde bewaring ge- Een machinist zwaar gewond. Gisteravond om ongeveer half zeven wa- «n kinderen nabij Halsteren aan het spelen een wagon, geladen met maïs. De wa- n ?mg aan het rolJ«n en reed de helling af m de richting Tholen. Van den tegenover- gestelden kant kwam op hetzelfde oogenblik een tram, geladen met suikerbieten. Doordat het reeds donker was, zagen de machinist en de stoker aanvankelijk niet, dat de wagon op hen afreed. Toen zij dit bemerkten, was het reeds te laat en konden zij zich alleen nog door van de machine te springen, in vei ligheid brengen. De machinist kwam daar bij zeer ongelukkig terecht. Hij kreeg zware verwondingen aan hoofd, lichaam en beenen. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het algemeen burgergasthuis te Bergen-op- Zoom vervoerd. De stoker kwam met den schrik vrij. De materieele schade is zeer groot. Eenige wagons zijn in elkaar gescho ven. OFFICIEELE FEESTEN AFGELAST. Naar wij vernemen, heeft de koningin, in verband met de heerschende economische om standigheden, besloten officieete feesten, waaronder officieele avondfeesten en diners, in het komende winterseizoen te 's-Graven- hage niet te doen houden. DE ACTIE TEGEN SALARIS VERLAGING. Het bestuur van het plaatselijk comité van de centrale van veréenigingen van personeel in 's Rijksdienst had voor gisteravond een protestvergadering in „Bellevue" te Amster dam belegd, waar de heer F. Perdok Hzn. voor een stampvolle zaal sprak over „zijn de salariskortingen 19311934 gewettigd?" Een resumé van het gesprokene werd in een motie samengevat om ter kennis van regee ring en volksvertegenwoordiging te worden gebracht; in de motie wordt er op aange drongen te willen bevorderen, dat de voorge nomen korting worde afgewend. AANRANDING. De politie te Doetinchem heeft gisteren gearresteerd een zeventienjarigen jongen, die in vereeniging met een 22-jarigen makker Zondagavond een meisje van 22 jaar heeft aangerand. Een van de twee had nog de sjaal van het meisje. De tweede dader is te Hengelo (G.) gearresteerd. Beiden zijn ge vankelijk naar Zutfen overgebracht. VERKEERSONGEVALLEN. Geen belangstelling voor het slacht offer. Op den Maasdijk tusschen de gemeenten Maassluis en Naaldwijk is een voetganger door een hem achterop rijdenden auto over reden. De man kwam onder den auto terecht en bekwam verschillende ernstige verwon dingen. Het slachtoffer bleef bewusteloos liggen, terwijl de bestuurder zonder stoppen is door gereden. Autobus tegen een boom. Aan het Winschoterdiep te Groningen gistermiddag een autobus uit Hoogezand tegen een boom gebotst. De chauffeur was het stuur kwijt geraakt, doordat de band van het rechtervoorwiel sprong. De chauffeur en vier passagiers, onder wie drie dames, wer den door glasscherven gewond. Twee dames moesten naar het academisch ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. De bus werd totaal vernield. KORTE BERICHTEN. De 53-jarige gehuwde arbeider uit de Meeuwenlaan te Amsterdam, die Zaterdag j.1. in de fabriek van „Werkspoor" door een machine was gegrepen, is in het Binnengast huis aldaar overleden. Tegen eenige personen te Winschoten, die te Beerta uit gesmokkelden foezel (spriet) sterke dranken fabriceerden, is Zaterdag, na beslagneming, proces-verbaal opgemaakt. In den nacht van 10 op 11 dezer zijn van een spoorwagen, staande op de Borneo- kade te Amsterdam, de zegels verbroken, terwijl van de in den wagen zich bevindende goederen de emballage is vernield. Er kon nog niet worden opgegeven, wat vermist wordt. De Egyptische en Voor-Aziatische ten toonstelling in de zalen van het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap in het Rijks museum werd gistermorgen bezocht door den voormaligen Duitschen keizer met familie en gevolg. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN KRING. De Katholieke journalisten. In de Zaterdag j.1. gehouden Bestuursver gadering van den Nederlandschen Journa listen-Kring is met algemeene stemmen de volgende verklaring aangenomen: Het Bestuur^ van den Nederlandschen Journalisten-Kring, in vergadering bijeen; 8enomen hebbend van den wensch der Bisschoppen, dat de katholieke verklaart1, Kring „zullen verlaten"; l.t' i ^Afschillende katholieke leden be richt te hebben ontvangen, dat zij hun lid maatschap zullen handhaven, aangezien een „wensch der Bisschoppen niet gelijk staat met „een bevel", doch zijnerzijds in geen en- wum, ©vloed op de houding der katholieke leden te zullen oefenen; n- 'eP leedwezen den wensch der Bisschoppen te hebben vernomen, aangezien in den Nederlandschen Journalisten-Kring zich gedurende bijna 48 jaar boven alle ge- loots- en partijverschillen uit» steeds een sterke eenheid van beroepsgenooten open- aroe, waarbij elks overtuiging volledig werd geëerbiedigd; een samenwerking, die nimmer door eenigen wanklank is gestoord, die er toe leidde, dat de wederzijasche op- f tingen en. beginselen des te beter werden begrepen en gerespecteerd; 3e. steeds, en met name in latere jaren, te hebben bevorderd en vaak geheel vrijwil lig, dat de Katholieke Journalisten-Vereeni- ging bij officieele gelegenheden mede zou worden erkend en uitgenoodigd, zoodat iede re tegenovergestelde bewering met nadruk moet worden afgewezen; 4e. ten allen tijde, en bij zeer vele gele genheden, ook voor de beroepsbeiangen der katholieke journalisten en voorde belangen der katholieke bladen te hebben geijverd, aangezien .de-Kring zijn regelenden en be middelenden arbeid nimmer alleen tot zun le den heeft bepaald, maar daarbij de bladen, geen enkel uitgezonderd, in het oog hield; 5e. op den weg, in het vorig punt be doeld, te zullen voortgaan, en dus zijn op treden als orgaan voor de regeling en verge- makkeling van den persarbeid bij daartoe in aanmerking komende openbare gebeurtenis sen te zullen blijven uitstrekken tot de ge- heele Nederlandsche pers; 6e. met het gebruik maken, kk. uki uv. —ïu, door den voorzitter van den Kring, van de door den geestelijken adviseur der Roomsch-Katholie- ke Journalisten-Vereeniging bij het Episco paat ingediende Memorie in de gegeven om standigheden volledig m te stemmen, aange zien deze Memorie, die geheel vrijwillig en zonder eenige pressie is toegezonden, met het recht er gebruik van te maken, een op on juiste argumenten gegronde aanval op den Kring bevat en elke openlijke bespreking van die argumenten van de zijde der katholieke vereeniging is nagelaten. Henri Dekking. Bij den aanvang der bestuursvergadering heeft de voorzitter een woord van har telijke waardeering gesproken tot den heer Henri Dekking, vice-voorzitter en penning meester van den Kring, in verband met het feit, dat hij dertig jaar geleden voor het eerst tot bestuurslid werd gekozen. Wel is hij niet doorloopend bestuurslid geweest, maar het overgroote deel van die dertig jaar was hij óf als bestuurslid, óf als gedelegeerde van de Rotterdamsche Journalistenvereeni- ging in de leiding van den Kring betrokken en heeft hij daarin allerlei bestuursposten vervuld. Namens het bestuur, dat hem op 6 October, den eigenlijken gedenkdag, bloemen zond, dankte spr. den heer Dekking hartelijk voor de vele diensten, aan den Kring bewe zen en sprak de hoop uit, dat hij nog oo ziin post zou blijven. De heer Dekking betuigde over deze huldiging zijn oprechten dank. Hij verklaar de, dat de Kring een der genegenheden is in zijn leven, dat hij zijn werk altijd met vreug de heeft gedaan, ook door de onderlinge vriendschap, maar hij vraagt zich wel eens met eenige bezorgdheid af, waar de nieuwe leiders zijn als de oude binnenkort hun taak eens zouden neerleggen. Voetbal. Onze medewerker schrijft: In tegenstelling met het vorige seizoen treffen we het in deze beginperiode buitenge woon met het weer. Dit stemt zeer tot vreug de, daar het vastgestelde programma nu steeds in zijn geheel kan worden afgewerkt Dit vlugge verloop is niet onwelkom, daar de winter maanden somtijds al genoeg stagnatie brengen. Als we de uitslagen van thans eens nauwkeu rig nagaan, komen we tot de ontdekking, dat enkele reeds op den voorgrond getreden fa vorieten van goeden wil zijn, terwijl enkele andere, die zich de luxe van een „slippertje" permitteerden, zich bijtijds wisten te herstel len. Reeds thans had een treffen plaats tus schen enkele leidende ploegen, waar het aan spanning niet ontbrak. Vooral bij de wed strijden van Succes tegen Nieuwe Niedorp en C. S. V. tegen Schoorl was aan spanning een gebrek. Bij laatst genoemde partij racht de laatste minuut de beslissing. Wat zal het verdere verloop van de competitie ons daar brengen?! 1 A- Schreven we de vorige week dat in de ze afdeeling K. V. V. II en I. V. V. I even als het vorige jaar weer sterk favoriet zouden zijn, thans hebben zij opnieuw onze vermoedens versterkt. K. V. V. II zond Z. F. C. IV met een 41 nederlaag naar Zaan dam terug, terwijl I. V. V. op eigen terrein met West-Frisia III korte metten maakte en een 61 overwinning wist te behalen. De Zilvermeeuwen, die hun competitie met twee goede overwinningen begonnen, stelden op nieuw teleur en lieten zich op eigen veld door Assendelft II met 21 slaan. De Assen- delfters herstellen zich nog bijtijds. Westzaan I gaat ook op het goede pad voort en zond thans Z. V. V. III met een 5—2 nederlaag naar huis, terwijl K. F. C. III op eigen ter rein op Hollandia III een 31 overwinning wist te behalen Deze afdeeling blijkt voor de bij keuze gepromoveerden Hollandianen toch te sterk te zijn. De stand van de leiders ziet er thans als volgt uit: I V. V. I 4 4 0 0 20—4 8 K. V. V. II 4 4 0 0 21—5 8 Assendelft II 3 2 0 1 64 4 1 B. In deze afdeeling heeft onze plaatse lijke vereeniging „Alkmaar", die haar nieuwe terrein opende, met Andijk van plaats ver wisseld en thans den kop genomen. Zij zond de Andijkers met een 4—2 nederlaag naar huis. De ex-Alcmariaan Homan, nam al de doelpunten voor zijn rekening zoodat er van het totaal 10 negen op zijn naam staan Voor het verslag, zie ons blad van gisteren. Bergen I wist zich op keurige wijze en heel wat vroeger dan vorige jalen, te herstellen. Zij zond Zaandijk II met een 71 nederlaag naar de Zaanstreek terug. Een reisje naar het geliefd dorpje Bergen zal voor vele clubs geen walk-over zijn! M. F. C. I wist zoowaar de eerste winstpunten in de wacht te slepen en Z. F. C. moest aan de rand van den nieuwen polder met 3^0 het onderspit delven Ook R. C. Z. wist zich bijtijds te herstellen en bracht in haar nieuwe inrichting Purmer- steijn II een 7O nederlaag toe. De stands is thans: 3 3 0 0 10—6 6 3 2 0 1 12—5 4 3 2 0 1 10—6 4 3 111 11—8 3 4 112 12—12 3 4 112 7—10 3 II 4 112 7—14 3 3 1 0 2 6—6 2 3 1 0 2 3—11 2 1 C. Het gaat er steeds meer naar uitzien, dat het in deze afdeeling weer een geducht zal gaan spannen. Mocht het H. R C. III gelukken haar protest tegen Texel te winnen, dan zijn hier vier clubs, die leidende rol spe len. H. R. C. III, dan danig met enkele „oudjes", o.a. Hoenderdos, versterkt is. zond B .K. C. I met een 31 nederlaag naar huis. Wat voeren de Racers in hun schild?! Texel I, die bezoek had van Succes II, had een walk-over en boekte van 9O overwinning. Alkmaar I W. F. C IV Andijkl R. C. Z. I Bergen I Z. F. C. V Purmersteijn M. F. C. I Zaandijk II natuurlijk droog m«t ft «o «cl* rl I- Ook Nieuwe Niedorp wist zich op tijd te herstellen en snoepte zoowaar Succes I in een eigen huis een puntje af. Een zeer spannende match bracht hier een gelift spel tl1) Wieringerwaard I wist in Den Helder op Helder III een moeilijke 32 zege te beha len. Deze Helderschen zijn nog steeds pijn loos. De leidende groep ziet er hier als volgt uit: Texel I 4 3 1 0 20-6 7 Succes I 4 3 1 0 93 7 N. Niedorp I 4 2 11 10-10 5 H. R. C. III 3 2 0 1 14—8 4 2 B. Hier had een spannende en beteekenis- volle wedstrijd plaats, C. S. V. ISchoorl I. Een overwinning voor Schoorl beteekende een goeden voorsprong, temeer waar het hier een uitwedstrijd gold Een zeer spannende kamp bracht de Castricummers in de laatste minuut een 43 overwinning, nadat zij reeds na vijf minuten met 2O achter stonden K. V. V. III wist in Wormerveer op Q. S. C. III een moeilijke 2—1 zege te behalen en bleef alzoo nog runner up. Vrone II schijnt in deze afdeeling het zwakke zusje te wezen zij liet zich thans door het puntlooze D. F. S. II in eigen huis met 41 te kloppen. Als we onderstaande stand bezien, ontdekken we hier een club n.1. onze plaatselijke vereeniging „Alkm. Boys" die nog enkel streepjes achter haar naam heeft. Zou men hier soms een „handicap-race" willen spelen? C. S. V. I 3 3 0 0 7—3 6 Schoorl I 4 3 0 1 27—6 6 K. V. V. III 4 3 0 1 17—5 6 Uitgeest II 2 110 6—5 3 Alcmaria IV 3 111 10—12 3 Q. S. C. III 4 1 0 3 7—9 2 D. T. S. II 4 1 0 3 7—23 2 Vrone II 4 0 0 4 4—23 O Alkm. Boys In 3B noteeren we nog de tweede overwin ning van K. S. V I. Met een 62 nederlaag werd Alcmaria V naar de kaasstad terug gezonden. Een keurige prestatie van de Koe dijkers! Afdeeling I. Ie Klasse. Hermes-D.V.S.Stormvogels. West-FrisiaR.C.H. H.V.V.—H.B.S. 't GooiAjax. K.F.C.Sparta. 2e Klasse A. D.W.S.Bloemendaal. V.V.A.—W.F.C. Haarlem—Alcmaria Victrix, Theo v H.R.C.Kinheim. [Bosch Z.V.V.De Spartaan. 2e Klasse B. ZeeburgiaHercules D.E.C.Zandvoort. T.O.G.E.D.O. Velox—A.F.C. B.F.C.Baarn. 3e Klasse A. De KennemersZaandijk. MeervogelsAssendelft. K.V.V.—Hollandia. Q.S.C.O.S.V. 3e Klasse B. RapiditasO.V.V.O. S.D.W.—D.J.K. D.S.V.—D.W.V. OosterparkZ .R.C. De ZeemeeuwenSchoten. 4e Klasse A. PurmersteijnUitgeest. VroneD.T.S. SchagenE.V.C. 4e Klasse B. J.O.S.A.D.W. W.M.S.—R.C.A. SchinkelhavenAhrend's V.C. ZilvermeeuwenHeemskerk. Reserve 2e Klasse A. De Spartaan IIH.R.C. II. Alcmaria Victrix-^De Volewijckers Blauw-Wit IIID.E.C. II. [II, C. D. Swart W.F.C. II—R.C.H. II. Reserve 3e Klasse B. O.S.V. II—W.F.C. III. Hollandia II—Q.S.C. II. Z.F.C. IIIMeervogels II. Helder IIWest-Frisia II. Afdeeling II. Ie Klasse. Blauw-Wit—Z.F.C. FeijenoordXerxes. V.S.V.—D.F.C. H.F.C.—V.U.C. Afdeeling III. Ie Klasse. Robur et VelocitasHeracles. TubantiaVitesse. Z.A.C.P.E.C. Go aheadWageningen. EnschedeA.G.O.V.V. Afdeeling IV. Ie Klasse. NoadP.S.V. BleijerheideLonga. De ValkEindhoven. N.A.C.—Willem II. B.V.V.—M.V.V. Afdeeling V. Ie Klasse. LeeuwardenAchilles. F.V.C.—Alcides. Be QuickFriesland. G.V.A.V.Frisia. VeendamVelocitas. Kegelen. Van den jubileerenden Alkm. Kegelbond. Ballen rollen, Treffers knallen, Dond'rend valt het hout! Inderdaad zoo is het, onvermoeid zetten de jongens het ééne negental na het andere op, steeds heviger wordt de strijd en natuur lijk is nog in de verste verte niet te voorzien, wie aan het eind van dit gezellige concours met de eerepal men zullen gaan strijken. Gezellig is het in „De Unie" ongetwijfeld en van hen, die uit belangstelling eens een kijkje komen nemen, hoort men vaak: ..Ik wist niet, dat de kegelsport zoo gezellig zou zijn". Op de propagandabaan kan ieder niet-lid van den \.K.B, (ook dames ziin welkom!) NM-OfHoleel. 457e STAATSLOTERH. Trefcfctog van Dinsdag 13 Octóber 1991, Se Klasse 14e LOst. Hooge Prijzen: 1*904, 18404, 20KB, 1000. «46 3Ï50 5SM 8575 site f200 1062 7676 8*8 1 0458 fföSl 14658 17073 175*5 Prijzen van 7D 168 305 42S 473 973 2336 2652 3372 4748 5105 5621 6215 68?3 7«4 8040 70 620 1884 2564 3071 4373 4974 5291 6042 6671 7340 7594 8563 8584 8996 9709 1*2 692 212' 357S 3?58 4389 4991 5423 61 7370 7808 966 2187 2607 3274 4*92 5p51 5606 6136 7924 1273 1283 2417. 2449 2731 2813 3390 3570 4845 4872 5106 567? 5115 5T61 6461 7166 76^3 8468 490 16# 2*68 2936 3695 4930 5153 5812 6643 7169 7544 8502 913 8631 9Ï4T 86{|3 92S6 8668 9419 8773 9554 9879 lp005 1022* 103?9 10335 10397 10444 10477 10497 10514 10522 1Ó573 715 10716 10746 1Ö834 10972 10878 10915 U071 11066 111» 11237 1129T 11687 11602 11733 11812 11942 12112 12136 12148 12154 122t9 12279 12348 12687 12766 1&M3 130&8 13140 13147 13260 Ï3346 13383 1&96 13477 1350® 13533 13668 13822 13862 13899 13525 14077 14101 14103 14281 14289 14430 14495 14625 14628 14759 14846 14884 14962 15065 15641 15716 15752 15885 16043 16222 16231 I63Q9 16454 16464 16667 16811 17068 17165 17388 17395 1?458 17774 17847 17911 17931 1804& 18056 18241 18373 18428 18515 18677 18715 18813 18977 19029 19105 19151 19152 19355 19424 19441 19502 19529 19677 19927 19936 20025 20095 20213 20276 20356 20465 20616 20645 20797 20937 20969 20994 100 591 1701 2487 2967 4048 4943 5279 6014 6663 7278 7548 8510 8880 9637 1P349 10583 10961 113*4 11943 12561 13261 1368! 14147 14781 15830 16561 17666 18284 19007 19476 20211 2086J 30 42 100 277 319 337 509 558 569 788 796 809 1002 1013 1017 1158 1169 1173 1373 1418 1438 1581 1582 1601 1704 1720 1736 1823 1830 1842 2020 2026 2089 2244 2422 2425 2657 2669 2698 2810 2831 2910 3016 3036 3041 3154 3186 3195 3272 3288 3332 3482 3494 3500 3581 3587 3613 3750 3756 3789 3903 3917 4005 4138 4189 4200 4412 4437 4438 4619 4633 4668 4738 4745 4750 4837 4871 4889 5036 5078 5142 5375 5384 5403 5590 5605 5643 5876 5878 5888 6101 6103 6165 6328 6335 6336 6573 6613 6614 6911 7102 7112 7314 7351 7422 7508 7603 7664 7929 7999 8038 8286 8304 8340 8538 8549 8571 8828 8856 8883 9116 9161 9180 9340 9367 9381 9505 9507 9605 9854 9862 9864 10014 10032 10040 10166 10180 10204 10361 10392 10396 10401 10646 10669 10670 10786 10866 10895 10983 10989 11038 11195 11197 11201 11414 11429 11480 11629 11661 11711 11833 11845 11907 12224 12256 12377 12628 12642 12646 12807 12863 12887 12950 13028 13054 13228 13232 13242 13501 13502 13578 13754 13802 13807 140Ó1 14028 14046 14136 14171 14208 14344 14359 14373 14646 14676 14764 15012 15023 15079 15242 15244 15247 15352 15384 15404 15572 15653 15657 15764 15775 15794 15964 16017 16068 16147 16161 16211 16591 16614 16620 (0665 16679 16732 17018 17040 17064 1*7247 17252 17402 17527 17552 17591 17739 17758 17762 17905 17912 17944 18032 18057 18063 18219 18239 18250 18363 18364 18386 18531 18651 18654 18783 18912 18972 19154 19231 19253 1>509 19530 19557 19858 19909 20012 20232 20234 2(659 2Q436 20520 20576 20761 20794 20823 'V e.r b e^e r i n g m/z 953'met'niét; Nieten: 109 124 353 686 822 393 690 835 1040 105T 1217 1251 1505 1532 1639 1640 1743 17691 1885 190? 2137 2154 2512 2522 2722 - 2749 2932 2933' 3062 3066 3200 3204 3349 3365 3559 3560 3618 3664 3805 3820 4028 4031 4222 4260 4453 4472 4675 4684 4776 4782 4895 4950 5263 5266 5525 5534 5660 5695 5902 5936 6180 6196 6357 6379 6637 6673 7161 7201 7436 7478 7697 7763 8046 8146 8347 8433 8602 8613 8905 8983 9211 9229 9384 9438 9688 9711 9895 9898 10104 10108 10242 10265 146 408 741 882 1064 1275 1540 1642 1798 1916 2166 2541 2750 2945 3079 3212 3382 3563 3692 3821 4040 4269 4473 4706 4784 4958 5284 5537 5752 6010 6200 6398 6746 7262 7493 7794 8158 8440 8634 9012 9268 9461 9744 9939 10136 10331 154 432 745 960 1126 1305 1542 1654 1804 1930 2185 2577 2758 2947 3095 3235 3392 3566 3743 3853 4053 4380 4496 4715 4790 4995 5294 5538 5814 6015 6236 6497 6765 7272 7494 7832 8223 8476 8740 9021 9279 9500 9768 9940 10148 X0333 190 502 765 986 1128 1353' 1551] 1682' 1808 1935 2228 2626 2803 2962 3139, 3270 3437. 3575 3749' 38811 4U7i 4403 4583: 4731] 4791] 5024* 5330 5561. 5852. 60341 6315 6528' 6770' 7309 7500 7839 8227; 8482 8825 9085 9322 9503 9812 9992. 10149 10352 10442 1048? 10500 10552 10588 10686 10698 10706 10733 10762 10898 10906 10922 10941 10975 11111 11131 11144 11147 11182 11218 11228 11236 11396 11402 11496 11501 11532 11586 11618 11754 11764 11807 11814 11823 11978 12055 12090 12119 12133 12456 12504 12574 12579 12617 12677 12686 -12708 12728 12798 12903 12911 12938 12945 12956 13062 13080 13081 13111 13183 13316 13334 13337 13380 13424 13580 13622 13667 13713 13719 .13889 13939 13971 13982 13990 14080 14092 14097 14112 14117 14210 14260 14261 14280 14343 14385 14477 14497 14501 14641 14789 14849 14861 14928 14994 15085 15090 15153 15178 15221 15265 15297 15328 15336 15343 15452 15455 15488 15526 15568 15665 15693 15699 15709 15760 15893 15898 15936 15948 15949 15070 16093 16098 10099 16140 16215 16263 16361 i6445 16450 16628 16636 16647 16662 16664 16805 16825 16854 16855 17012 17125 17147 17200 17231 17241 17465 175Ó1 17506 17514 17525 17617 17640 17688 17707 17709 17823 17846 17865 17873 17R91; 17961 17967 17977 17983 18025; 18082 18095 18119 18164 10218 18254 18296 18305 18328 18330 18454 18484 18497 18506 18693 18694 18724 18758 18768 18982 18988 19028 19059 19096 19308 19346 19401 19456 19487 19606 19695 197.12 19770 19829 20037 20135 20;49 20171 2023», 20364 20370 20402 20419 20427, 20578 20636 20639 20696 20733 20848 20875 20942 20964 1 5e Klasje, 13e Lijst: 953 70 122*6, 2981,'17358 m/z m3tl/70.i zijn kunnen demonstreeren om dan te erva ren, dat het toch niet zoo erg makkelijk is om achtereenvolgens 5 negens te gooien. De korpswedstrijd mag zich als steeds in een buitengewone belangstelling verheugen. Gisteravond gooiden Hard gaat ie I en II (Den Helder) respectievelijk 288 en 267, On der Ons (dames) 255, Onder ons (heeren) 268, de Unie 1275. De stand is hier dus: Hard gaat ie I (Den Helder) 288 (47), Koe koek I 288 (44), de Unie I 275, Koekoek II 273, Onder Ons 268, Hart gaat ie II (Den Helder) 267, O.K.K. II 243. Dameskorps: Onder Ons 255, Ophouden Wint I 212. Hedenavond zullen, volgens het officieel programma, de Club I en II, Cubo I en II en de Twee Duifjes, trachten de fraaie wisselbe ker, waaraan is toegevoegd een zilveren pla quette en 5 gouden kegels, te bemachtigen. Of 't gaan zal? Men neme zelf eens een kijkje! Jubileumbaan: Hier staat de heer de Kort (Den Helder) met 80 hout nog bovenaan. Men moet, om in dien wedstrijd voor een prijs in aanmerking te kunnen komen 10 flin ke treffers knallen, één poedel en je bent „uit gejubeld". Toch wil het er bij ons niet in, dat de heer De Kort de eerste plaats zal blij ven behouden. De heeren de Groot (Helder) en W. Norde- mann wisten met 73 en 71 hout zich van een plaatsje op de ranglijst te verzekeren. Vnje baan seniores: 't Was voor den heer W. Scheepmaker gisteren zeker een goede avond. Niet minder dan 1 x 45 en 3 x 44 wist hij op baan D. te gooien, zoodat hij hier voorloopig de 3e plaats inneemt. Dat de heeren Köllmann en de Lange, resp. 1 en 2,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9