Aqmda FfiDSZuiTVi Stad en Om Hilmniemvs lOeec&ecidk Hoornet Maakt Uw tanden wit, De Lange de Moraaz Alkmaar Brandvrije (Huisinrichting Safe-loketten te huur. Donderdag 22 October. 10—5 uur, sted. museum, jubileum-ten- toonstelling Kunst zij ons doel. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefde kven van lord Nelson (hist); boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Carmen de sigarettenmaakster (rom.); bo ven 18 jaar. 7.30 uur,, Victoria-Theater: De huzaren luitenant (operette); voor eiken leeftijd. In de Unie, theemiddag Vereen, van Huis vrouwen en lezing van den heer Haremaker over het verkeersvraagstuk. DE MILLIOENEN VAN DE „EGYPT". Men had verwacht, dat men er gisteren in slagen zou de eerste baren zilver, die op geslagen liggen in de schatkamer van hel wrak van den „Egypt" aan de oppervlakte te brengen. De werkzaamheden werden ech ter door ruw weer belemmerd. Toch heel men nog kans gezien de geheele zoldering van de schatkamer te verwijderen, zoodar men nu met het lichten van de eigenlijke schatten spoedig een aanvang kan maken. Naar bekend is, liggen in de schatkamer 43 ton zilveren baren opgeslagen boven op 5'A ton gouden baren en doozen met gouden En- gelsche ponden. De vertraging van de werk zaamheden door het ruwe weer belette echter, dat men nog vandaag de eerste stukken van de zoo vurig begeerde schatten kon lichten. DE EERSTE SNEEUW TE STOCKHOLM. !n Zweden heeft de winter zijn intrede gedaan. Te Stockholm is Dinsdagavond de eerste sneeuw gevallen, welke even wel spoedig wegdooide. Er wordt vorst verwacht en verder nog meerdere sneeuwbuien. INBRAAK IN EEN WINKEL VAN EEN COÖPERATIE. Dinsdagavond laat zijn in het stads deel Borbeck van dertig tot veertig per sonen na vernieling van de deur den winkel van de coöperatie „Selbsthilfe" binnen gedrongen. Zij vernielden een telefoondraad en namen verschillende levensmiddelen mee te zamen voor on geveer een waarde van 450 R.M. Wat zij niet konden medenemen vernielden de daders. - TRANSJORDANIE VREEST EEN INVAL DER WAHABIETEN. In verband met geruchten inzake een te verwachten inval der Wahabieten worden in Transjordanie met grooten spoed troepen gemobiliseerd om tijdig weerstand te kunnen bieden. Een bijeenkomst van koning Ibn Saud en koning Feisal van Irak, waarin ge sproken zou worden over een bijlegging van eenige grensgeschillen, is, naar ge meld wordt, afgelast. DE MIJNRAMP IN DUITSCHLAND. Bijzetting slachtoifers ongeluk op Mont Cenis. Volgens 'n mededeeling van het Oberberg- amt te Dortmund zal hedenmiddag om drie uur de teraardebestelling plaats hebben van de in de mijn Mont Cenis verongelukte mijn werkers. Bij deze begrafenis zullen als verte genwoordiger der Rijksregeering deelnemen de president van het landelijk arbeidsbureau Westphalen, dr. Ordemann, en namens de Pruisische regeering, Hatzfeld. Zij zullen bij wijze van deelneming der Rijks- en staatsre- geering kransen neerleggen. EEN BERGTOERISTE VERONGELUKT. Bij het bestijgen van den Zwoelferkopf is £én groep bergtoeristen van een met ijs be dekten weg omlaag gestort. Een juffrouw uit Bludenz was op slag dood, terwijl de bege leider, eveneens afkomstig uit Bludenz, ern stige verwondingen opliep. Een ander lid der groep kwam er met lichte kwetsuren af. Van de Zimba is een jongeman uit Feldkrich om laag gestort. Hij bleef ernstig gewond lig gen. DE OPBRENGST VAN HET DRESDENER KREUZCHOR. Het drukfoutenduiveltje heeft een beetje ii te fantastisch met het gister gepubliceerde oericht over het batig saldo van de uitvoe ring van het Dresdener Kreuzchor rondge sprongen. De opbrengst is namelijk niet 95,35, zooals gemeld werd, maar 955.35, zoodat er nog heel wat beschikbaar is voor het goede doel waarvoor deze uitvoering ge organiseerd werd. 'AFD. ALKMAAR VAN DE NED. VER. VAN SPIRITISTEN. Men schrijft ons: Voor de afd. Alkmaar van de Nederl. Ver- eeniging van Spiritisten „Harmonia" trad Maandag- en Dinsdagavond op mevrouw Akkeringa uit Den Haag, tot het houden eener psychometrische seance. Voor deze bijeenkomsten bestond blijkbaar zeer groote belangstelling, daar beide keeren de groote zaal van het Loge-gebouw geheel gevuld was. Op de haar eigene, eenvoudige, niette min boeiende, voor ieder begrijpelijke wijze, zette spreekster uiteen, het doel dezer avon den, de propaganda voor het spiritisme en de verbreiding van de diepe waarheden er van met als grondstelling de uitspraak: „Er is geen dood Wel gaat ons stoffelijk lichaam met het afsterven ten gronde, maar ons geestelijk wezen leeft voort, gaat in een an deren bestaanstoestand over en wordt in een nieuwe sfeer opgenomen tot verdere verede ling en volmaking. De spiritistische wetenschap heeft hiervan de meest overtuigende bewijzen ontvangen door haar onderzoekingen op dit gebied, die op de meest serieuze wijze en onder de streng ste controle steeds worden ingesteld. Haar door den tandaanslag te verwijderen. Gij die dit leest, borstelt natuurlijk Uw tanden, maar dat beteekent nog niet, dat ze vrij van tandaanslag zijn. De uitwerking van diverse tandpasta's ts geheel verschillend. Velen hiervan schieten te kort in de voor naamste eisch waaraan een tandpasta moet voldoen. Uw tanden worden door een kleverigen aansiag be dekt. Hierin bevinden zich bacteriën die bederf veroor zaken. Tandaanslag bederft het uiterlijk der tanden. De zekerste weg om dezen gevaarlijken aanslag te verwijderen is het gebruik van Pepsodent. Het ver wijdert tandaanslag waar andere methoden falen. Hebt fraaie blinkende tanden. Gebruikt Pepsodent 4*°% mmhbimmvm handelsmerk De Tandpasta die den aanslag verwijdert. hoogte van Koog Bloemwijk een motor defect gekregen, waardoor de reizigers op den volgenden uit Amsterdam komenden trein moesten wachten om hun rets te kun nen vervolgen. GESLAAGD. Me}. J. M. A. Coijn alhier slaagde te Am sterdam voor het eerste gedeelte van het arts examen. Gebruik tweemaal daags Pepsodent. Bezoek minstens tweemaal per jaar Uw Tandarts. aanhangers trachten immer weer in aanra king te komen en contact te verkrijgen met hen, die reeds zijn overgegaan. Dit geschiedt door tusschenpersonen, bemiddelaars dus, thans medium genoemd, die onbewust in drukken ontvangen, mededéelingert opnemen en doorgeven. Om in den geest van den te- genwoordigen tijd te blijven, zou spreekster hen, die deze gave ontvingen, willen verge lijken met radio-ontvangtoestellen, 't Is uit sluitend opvangen en weergeven. En het is geenszins zoo, dat de spiritist het medium, zooals nog vaak door onwetenden wordt ver teld, de geesten kan oproepen. Trouwens dit is ook niet noodig; de geesten wij zeggen liever intelligenties melden zich zelf wel aan. Ze zijn dikwijls om ons heen en trachten steeds en op velelei wijzen blijk te geven van hun aanwezigheid. Echter, ze zijn alleen waarneembaar door hen, die de gave der helderziendheid bezitten. Frappant waren de voorbeelden en beschrijvingen, die spreekster als zoodanig op beide avonden gaf en aan grijpend vaak de mededeelingen en waar schuwingen van overgeganen aanbloedver- wanten. Toch schuilt in dit laatste een ge vaar voor den goeden naam van het spiri tisme. De groote „Men" beschouwd dik wijls helderzienden als menschen, die de toe komst kunnen voorstellen. Niets is minder waar. Overigens is ook hier weer „niets nieuws onder de zon". Zij, die men thans medium noemt, stonden vroeger bekend on der den naam van zieners en profeten; en een lange reeks van spiritische feiten vindt men in in den Bijbel, het al oude Boek, dat spreekster zou willen noemen het mooiste spiritische boek, dat ooit geschreven is. Ook de behandeling van eenige voorwerpen en de daarbij gegeven omschrijving, leidae tot ver rassende resultaten. Wij twijfelen dan ook niet of op de aanwezigen is een diepe indruk gemaakt door alles, wat zij deze avonden hebben gehoord. Moge dit voor velen een aansporing zijn om hun belangstelling in het spiritisme niet alleen te bepalen tot het be zoeken van enkele dergelijke avonden, maar mogen zij zich evens gedrongen gevoelen om een daadwerkelijk aandeel te nemen in de ver breiding der Spiritische beginselen. NIET VOLDOENDE UITHALEN. Gistermiddag te ruim 12 uur werd de wiel rijder H. Roozing uit Heiloo bij de Viersta- ten aangereden door een vrachtauto, die bij het passeeren niet genoeg naar links uithaal de. Éen jas en een ketelpak van den wielrijder werden vernield. Een onderzoek wordt ingesteld. DE LOTEN KUNNEN WEER INGEWISSELD WORDEN. Het Nederlandsch Olympisch Comité ver zoekt ons mede te deelen, dat de door tus- schenkomst van de bladen geplaatste loien, wat onze courant betreft, te onzen kantore kunnen worden ingeleverd tegen restitutie van het betaalde bedrag. De gelegenheid daartoe zal een maand openstaan en boven dien kunnen nog tot 1 Januari 1932 loten bij het N.O.C., Lange Vijverberg 3 te 's-Graven- hage ingewisseld worden. De tegenwaarde der loten, die alsdaan nog niet zullen zijn in gewisseld, zal worden beschouwd als dona tie aan de kas van het N.O.C. ter bestrijding der kosten, ten behoeve van de loterijen ge maakt. SUCCES BEHAALD Mej. A. Duits te Bergen, behaalde op de Internationale Kapperstentoonstelling en -wedstrijd te Parijs, waaraan door 380 kap pers werd deelgenomen, het diploma voor mode-kapster, het diploma voor permanent wave, een jury-prijs en een prijs in den wed strijd voor kinderpermanent-wave. Mej. Duits die voor den Haagschen kappersbond aan den wedstrijd deelnam, was de eenige Hollandsche dame onder de deelnemers. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17.21 uur licht op. ONGELOOFLIJK, MAAR WAAR!! Het bestuur van de Christ. Ver. voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem schrijft ons: Nu in verschillende groote en kleine bla den over het geval is geschreven, komt het ons gewenscht voor onderstaand geval, ont daan van alle fantasie hier mede te deelen. Het Uitvoerend Comité voor de Stichtin gen voor Toevallijders te Haarlem en Heem stede organiseert een Groote Nationale Col lecte, om straks bij het Gouden Feest der Stichtingen op 26 Jan. a.s. een som van 100.000 te kunnen overhandigen aan het bestuur dier stichtingen om daarvoor te bou wen een nieuw paviljoen, waaraan al sedert zóó lang groote behoefte bestaat. Hiertoe werd op groote schaal een circulaire ver spreid met een girobiljet, als bede om hulp. Uit alle oorden van het vaderland kwamen de giften, maar omdat deze oproep juist samenviel met de beurscrisis op 19 Septem ber, was de opbrengst niet dat, wat men meende daarvan te mogen verwachten Wie schetst echter de verrassing, toen op Zater dag 10 October, via de Boerenleenbank te Barsingerhorn een gift inkwam van J 3000, op het voor dit doel bestemde girobiljet, met duidelijke aanwijzing „Jubileumfonds". Dat was een bemoediging voor heel het comité, dat hiermede in zijn geheel onmiddellijk in kennis werd gesteld, terwijl allen zich daar over recht hartelijk verblijdden. „Ziet ge nu wel, dat er nog wel groote giften binnen ko men voor zulk een heerlijk doel". Men juichte en zag verder weer meer hoopvol de toekomst tegen. Maar op Donderdag 15 October werd de heer J. A. Hoekendijk te Heemstede opge beld uit Barsingerhorn en werd hem door een kantoorjuffrouw eenvoudig, alsof het de meest gewone zaak ter wereld betrof, namens genoemde Boerenleenbank de mededeeling gedaan, dat het een vergissing was van die 3000, en of hij dit bedrag maar wilde te- ruggireeren. De man stond paf. Hij verklaar- MOTORDEFECT. Op de gisteravond gehouden abonne- ments-tooneeluitvoering werd medegedeeld, dat twee spelers niet tijdig aanwezig konden zijn doordat hun trein bij Castricum door een of andere oorzaak oponthoud zou hebben gekregen. Bij informatie ter inspectie heeft men ons medegedeeld, dat een aanrijding, welke alge meen verondersteld werd, niet heeft plaats gevonden. De uit Amsterdam komende trein heeft ter de natuurlijk eerst volle zekerheid te willen hebben omtrent deze schromelijke vergissing. Daartoe vervoegden de directeur en de kas sier dier bank zich Zaterdag 17 dezer ten kantore te Heemstede, waar bleek, dat de heeren erg inzaten over eigen schade en nu eenvoudig dit geld terugvroegen zonder één woord van leedwezen over de teleurstelling, die men het comité had bereid. Nadat hun onder het oog was gebracht, dat men hier geen geld wilde behouden, waarop men geen recht had, maar dat de heeren toch ook eens iets moesten gevoelen van de bittere ontnuchtering voor het comité, dat met zulke warme woorden dank betuigd had aan die(n' ïnilde(n), onbekende(n) gever(ster), zagen de heeren dat ook wel eenigszins in, maar wa ren toch nog te zeer onder den indruk van eventueele schade voor eigen zak, dan dat ze diep met anderen konden meevoelen. Met een ingevuld giro-overschrijvingsbiljet voor het volle bedrag van 3000, verlieten zij dank baar en opgelucht het kantoor te Heemstede, belovende ook van hun kant wel iets te zul len doen om althans eenigermate de teleur stelling goed te maken. Nu is men in Heemstede bezig met te ra den, wat de Boerenleenbank en wat de kas sier te Barsingerhorn zullen doen, nu zij zonder eenige aftrek of moeite het geld terug kregen, en bovendien hoopt het comité, dat de lezers van dit blad beter zullen kunnen inkomen in het droeve gevoel van teleurstel ling en mogelijk een kleine of grootere scha devergoeding zullen willen storten op het gi ronummer van het comité: Heemstede 34781 J. A. Hoekendijk onzen schoonen duinkant ontleend. De schil derkunst in die dagen moge tegenwoordig niet veel waardeering ondervinden, Plas zal zeker altijd als kunstenaar erkend worden en In ons land behoorde hij in zijn tijd on getwijfeld tot een der beste kunstschilders. Pieter Plas was in zijn jeugd tot zijn 24ste jaar bij zijn vader, Lourens Plas, werkzaam als huis- en rijtuigschilder, waar bij hij tevens les van den stadsteekenmeester Adrianus de Visser ontving. In 1835 vestigde hij zich tijdelijk te Hilversum om zich verder e bekwamen onder leiding van J. van Ra- venswaay en W. Bodeman. Na nog verschillende streken van ons land te hebben bezocht, keerde hij in 1837 weder naar Alkmaar terug en wist door verdere studie, aan de Academie voor beeldende kun sten te Amsterdam zijn diploma voor teeken: onderwijzer te behalen. In 1841 huwde hij met Alida ten Berge, waardoor hij B. ten Berge, van wien ook veel schilderwerk op de entoonstelling aanwezig is, doch die in be- cwaamheid verre bij Plas ten achter staat, !0t zwager kreeg. In 1846 trok hij op aanraden van enkele Haarlemsche schilders naar die stad en was daar toen lid van het Teekencollege, doch in 1848 na het overlijden van zijn vader, trok hij naar zijn bejaarde moeder terug en trachtte de schilderszaak verder voort te zet ten, doch lust en geschikheid ontbraken hem daartoe, Zoodat hij verder uitsluitend als kunstschilder In zijn levensonderhoud poog de te voorzien. In dien tijd werd door Koning Willem II een stuk van hem aangekocht, wat behalve het geldelijk voordeel, zijn naam ten goede kwam. Verder werkte hij veel voor kunsthandelaars en een groot deel van zijn schilderstukken zijn naar het buitenland ge gaan. Op vele van z'n fraaie teekeningen zijn op de achterzijde nog prijzen aangegeven, blijkbaar in zijn tijd daarop gezet, van J 1 tot 2.50, naar gelang de grootte. Die cij fers spreken een zwijgende taal. Een leven vol moeite en financieele zor gen, helaas het deel van bijna iederen kunst schilder, is dan ook Pieter Plas niet ge spaard gebleven; bij zijn overlijden liet hij zijn vrouw en vijf jonge kinderen geheel on verzorgd achter. De steunactie door zijn kunstbroeders in het leven geroepen, kon echter die kinderen niet voor een harde en moeilijke jeugd vrijwaren, want reeds het vol gende jaar stierf ook hunne moeder en wer den zij naar de gewoonte van dien tijd bij deze en gene uitbesteed. Doch de kunstenaarsgeest van Pieter Plas herleeft weder in zijn nageslacht, zij het dan in anderen vorm. Zijn achterkleindochter mej. Verkroost uit Amsterdam, die haar oplei ding aan het conservatorium genoot en als zangeres reeds een goeden naam verwierf, heeft ons toegezegd op de a.s. feestavond eenige liederen te bullen zingen, wat aan dat feest zeker een bijzondere bekoring zal ver- leenen. Vóór de opening van de tentoonstelling werd door het Bestuur van het Genootschap een palmtak, als een stille hulde, op het graf van zijn vroeger zoo vereerden directeur gelegd. Het had dit zeker ook kunnen doen uit naam van Alkmaars ingezetenen, die het altijd als een eer zullen beschouwen hem on der hun medeburgers te hebben geteld. K. d. H. PIETER PLAS. 1810—1853. Pieter Plas wiens werk op de tentoonstel ling van bet Teekengenootschap „Kunst zi ons Doel" in het Stdelijk Museum algemee ne bewondering wekt, kan met recht een Alkmaarsch schilder genoemd worden. Geboren den 2en Maart 1810 en gestor ven 1 Oct. 1853 hier ter stede, heeft hij be halve een onderbreking van enkele jaren voortdurend in Alkmaar gewoond en ge werkt. Vele van de aardige plekjes op zijn schilderstukken voorkomend, die hij op zoo artistieke wijze met zijn koeien en schapen wist te stoffeeren, zijn in den omtrek aan De Jazz-Zanger in de Cinema Américain. Na het succes van Sunny Boy zal zeker de andere film van Al Johnson met niet minder sympathie worden ontvangen. Morgen zal de eerste voorstelling plaats vinden van De Jazz-Zanger, een ontroerend drama uit het Joodsche familieleven. In deze film is het de zoon van een Joodsche Cantorsfamilie, die zich van het voorzangersambt afkeert en lie ver de Jazz-melodieën zingt. Na veel om zwervingen komt hij door de hulp van een dansster in New York terug en in het Broad- way-leven. Zijn ouders ontmoet hij weer. maar zijn vader is nog vol haat. Dit conflict wordt verder op boeiende wijze uitgewerkt en het slot is toch voor de vader een geluk, als hij zijn zoon het Kol Nidrei hoort zingen van de artisten die naast Al Jolson in deze film optreden, noemen wij May Mc Avoy, War ner Oland en Cantor Josef Rosenblatt. Ongetwijfeld wordt deze film een nieuw succes. heerschte deze film geheel schrijft verder: De teli wo „aar .«rnemtag» «mcht i„ Medegedeeld door het Kon. Ned jvu Inst. te De Bildt Hoogste barometerstand 767.7 te Mü chen. Laagste barometerstand 740.3 te Vardö Verwachting: zwakke tot matige zuid™, lijke tot zuidelijke wind, nevelig tot half hL" wolkt, waarschijnlijk droog weer en nacht vorst, weinig verandering in temperatuur. Overzicht. De veranderingen in de drukverdeelin» zijn heden groot en ze verloopen snel. Alleen de depressie over het gebied van de Azoren tot bewesten Portugal werd slechts weinig diepte en bleef ongeveer ter plaatse. De snel- le drukdalingen op IJsland van gisteren zijn door stijgingen gevolgd, terwijl zich ten Westen van de Noorsche kust een depressie heeft ontwikkeld, die aan den Zuidkant ster ke barometerdalingen veroorzaakt en storm geeft. Van den hoogen druk, die zich gister van bezuiden IJsland, tot over Zuid-Duitseh- land uitstrekte met de hoogste standen jR Schotland, is het Westelijk deel geheel ver- dwenen. De langzame ontwikkeling van de depres- sie in het Zuidwesten doet voor onze strekên een aanhouden verwachten van een Zuid. Oostelijk tot Zuidelijken wind, waarbij op. nieuw op nachtvorst te rekenen is. In Scan dinavië werd de vorst hier en daar streng. „Onteerd" de bekende iilm van Mariene Dictrich in het Victoria Théater. Het Victoria Theater brengt morgenavond de premiere van Onteerd, het meesterwerk van den regisseur Joseph von Sternberg en de actrice Mariene Dietrich, daarbij uitne mend ter zijde gestaan door Victor MacLag- len. Dit is misschien het beste werk ooit door Mariene Dietrich gemaakt. Haar spel be- u fr_R Crt> al zijne verschillende vormen en uitingen ons voor de oogen te brengen. Het „Algemeen Handelsblad" gaf in het nummer van 8 Aug. 1931 o.a. de volgende beoordeeling: Toch blijven ook hier de moeilijkheden vele en wie dit beseft, kan de film „Tiere sehen dich an" niet zien zonder oprechte bewonde- ring en groot genoegen. De opnamen zijn niet in de vrije natuw gemaakt, maar in verschillende dierenpadnn. Hierdoor ontbreekt de sensationeele drama tiek van sommige wildernis-films Daarvoor in de plaats krijgt men een langt reeks rustige, goed verzorgde en scherpe beelden, waarin alle zorg o.a. aan een fraaie licht- en donkerverdeeling kon worden ge geven, waarbij kalm kon worden afgewacht tot de gunstigste poses, de treffendste stan den zich voordeden. Aan levendigheid geen gebrek. Interes sante close-ups wisselen af met prachtige groep-fotos o.m. merkwaardige opnamen van zwemmende pinguins, van de sierlijke sprongen der antilopen, het grappige spel der wasch beertjes en het statige schrijden der slanke flamingo's als een leger gesty- leerde vraagteekens boven het troebele wa tervlak. Een documentaire film, waar de ouderen met beangstelling kennis van zullen nemen en waar de jeugd geweldig van geniet Een groot voordeel van deze fierenfilm ia is, dat de Nederlandsche tekst verzorgd werd door den heer A. F. J. Portiejle. waardoor wij in plaats van den gebruikelijken verro- mantiseerden bombast, een reeks leerzame en betrouwbare bijschriften te lezen krijgen. Met het slotwoord „Dieren zijn niet valsch. zij schrikken alleen wel eens van voor hen ongewone dingen en verweien zich dan Behandel hen voorzichtig en zorgvuldig' eindigt deze mooie film. Maar ook ten opzichte van de andere figu ren is hier een eenheid van conceptie en stijl van spel, die maakt dat bekenden zoowel als onbekenden onder dezen formidabelen kun stenaar von Sternberg rollen van een zeld zaam klaar en diep karakter spelen- van Victor MacLaglen als de Russische officier, Warner Oland als von Hanu en Gustav von Seiffertitz als de chef van den geheimen dienst tot de geringte soldaat en figurant toe. Joseph von Sternberg heeft de groote be lofte, die reeds in Marokko verborgen lag volledig ingelost. Hij heeft, met Marokko en Onteerd, voor het eerst een nieuw soort film geschapen: een hoogere eenheid, een oplos sing van twee oude tegendeelen, film en tooneel. En er is eigenlijk maar één ding jammer in deze film, en dat is dat men, na haar gezien te hebben, voorgoed beroofd is van het genot om haar voor de eerste maal te zien. Filmavond Volksuniversiteit. Op Donderdagavond 29 October a.s. opent de Volksuniversiteit voor Alkmaar en Omstreken de film-serie, welke gedurende het a.s. seizoen zal worden gebracht, met de ver tooning in het Alkmaarsch Bioscoop Theater van het bekende filmwerk „Tiere sehen dich an", ontleend aan het dierenboek van Paul Eipper. Dank zij de film-camera is het gelukt om op dikwijls treffende wijze het dierenleven in BIOSCOOP RUSTENDE JAGER. „Onteerd*. Het als een teeken van vooruitgang voor Bergen te beschouwen, dat aldaar het initia tief tot het houden van een filmavond per week is genomen. De gisteravond gedraaide film „Onteerd" was alleszins de moeite waard. De hoofdrollen werden door Mar.ene Dietrich en Mee Laglen op uitnemende wijze vertolkt. De film speelt in de jongste oorlog Mariene Dietrich wordt als spionne aange steld bij de Oostenrijksche geheime dienst. Het wordt haar opgedragen te trachten in bet bezit te komen, van de vijandelijke tr/jgs- plannen, of om verraders te ontmaskeren. Een maal gelukt haar dit,, bij de 2de echter komt een andere factor in het spel, zij gaat n.1 van de persoon wiens geheimen zij moet trachten bemachtigen, houden. Door een noodlottig toeval ontsnapt deze, juist als zij hem, die reeds ter dood veroordeeld was, tracht uit te hooren. Zij wordt dan van ver raad beschuldigd en het einde is haar execu tie. I Een film, die uitmunt door fijn spel! Als bijprogramma was er een gewoon journaal en een geluidsjournaal, verder een zeer aardige screen song „Fire Bugs". sound is goed verstaanbaar hoewel verre van „af" te noemen. Jammer was het dat door zeer lange pauzes tusschen de actes en films het geduld van het publiek wel wat a te lang op de proef werd gesteld. I BEKENTENIS. De eerste abonnementsuitvoerinl Als wij ook dit verslag met een bekentajjjj mogen beginnen, dan moet het ons van n hart, dat de Alkmaarsche Schouwburgbczo kers buitengewoon geduldige menschen zi]_ Om kwart voor acht, als iedereen den dat het doek eindelijk zal opengaan, J»jL de heer Verbeek heel laconiek met de nK^j deeling, dat er een paar spelers zoek 8 raakt zijn, maar dat men algemeen moedt, dat het niet hun schuld maar die v een vertraagden trein is. .jtf Het publiek neemt er kennis van en w maar af, of de niet tijdig gearriveerde trische" eindelijk in Alkmaar zal komen- meest angstwekkende veronderstel''A0t doen intusschen de ronde en men is l"1® Je* de conclusie gekomen, dat er de een ot re misdadige aanslag moet gepleegd zi]-^ tegen kwart voor negen haastige v°f~! op" in de foyer klinken en de heer VerbeeiK nieuw voor het voetlicht verschijnt ofli te deelen, dat de verloren spelers terec en over vijf minuten op het tooneel verschijnen. buek Het Alkmaarsche schouwburg!'1 neemt dat alles heel rustig op, het g<*n

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2