Alkmaarsche Courant. IETS»». HET GEHEIM VAN DE HEIDE. Jiadioaieuws JUoviticiaal Tlieuws 7-euiileton Honderd drie en dertigste Jaargang. tl a li ml lis 26 Ooiober. DE ZUIDERZEEWERKEN. Bezoek van minister Reymer. DE STREEK. DIRKSHORN. (Wordt vervolgd). v No 252 l931- Dinsdag 27 October. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend AVRO.) gGramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Causerie door M. Hengelaar. 11.Concert. Annie Bollweg, piano. Annie Hennes, zang 11.45 Gramofoonplaten. 12.Ensemble A- Note- boom 2.30 Gramofoonplaten. 3.Knipcur sus. 4.Kamermuziek door het Lyceum- kwartet, 2 violen, altviool en cello. 4.30 Radio kinderkoorzang, o. 1. v. J. van Hamel. 5 Gramofoonplaten. 5.15 Omroeporkest o. 1. v. 'N. Treep. 6 30 Caspar Höweler bespreekt moderne muziek. Berthe Seroen zingt. 7. Vervolg omroeporkest. 7.30 Engllsche les. 8 Vioolrecital door Anatol Knorre, o.a. 'Rondo, MozartKreisler. 8 30 „De straf zaak Vivienne Ware" radio-drama van Ken- neth M Ellis. 9.Gramofoonpl. 9.10 10.30 Aansluiting Carré te Amsterdam, 2e acte van „lm weissen-Rösl", van Benantzky, Gilbert en Stolz. 10.30 Vas Dias. 10.45 12.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K R O.) 89.15 en 10.11.30 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15—1.45 Con cert door het K.R.O.-Trio. 1.452.Gra mofoonplaten. 2.Vrouuenuurtj. 3.Gra mofoonplaten. 4.5.50 Concert door het K R. O.-Kunstensemble. 5.50 Onderwijsfonds 'Binnenscheepvaart. 6.20 Bedrijfscontrole- cursus. 6.45 Engelsche taalles 7.10 Causerie door C. M. van Koolwijk. 7.45 Verbonds- kwartiertje. 8.—11— Fragmenten uit de Opera „Carmen" van Bizet. Julie de Steurs, Carmen; Jules Moes, Don José. Ca 9.30 Vas Diaz. 11.—12.— Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Lichte muziek. 2 25 Voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.50 Licht orkestconcert 5.35 Kinderuur.'6.50 Mendel sohn orgelmuziek. 7 10 Fransche causerie. 7.40 Militair orkestconcert m. m. v S. Goos- sens, harp, o.a. Moment musical, Schubert. 9.40 Concert B. B. C. strijkorkest. 10.20 Uit slag van de verkiezingen. 10.50 Licht orkest concert. 12.20 Kwintetconcert. In de pauze uitslag van de verkiezingen. 4.20 's Nachts sluiting. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.50 Gramofoonplaten. 7 20 Dialoog yan Don Quinschote en Sancho Panca Cer- vantes. 9.05 Sonate in E, Bach, piano en Viool. 9.50 Solistenconcert. Langenberg, 473 M. 6.257.20, 9.35 '11.05 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.25 1 50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestcon cert. 7.20 „Schwaben" rijkszending uit Stutt- gart, Koor, solisten en orkest. 8.209.20 Van de fluit tot de pauken, voordracht met muzikale illustraties. Kalurtdborg, 1153 M. 11.20—1.25 Orkest concert. 2.50—4.50 Orkestconcert. 7.20 „Till Damascus", rdama in 5 acten van A. Strindberg. 9.35—10.20 Moderne operette muziek, o.a. Oh! Kay, Grshwin, uit „Das Land des Lachekns" Lehar en „Madame Pompadour", Fall. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 5.20 Or- kestconcrt. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Wagner concert o.a. uit „Tannhauser" en Lehengrin" 9.20 Orkestconcert o.a. Noorsche Rhapsodie, Lalo. 338 M.: 5.20 Orkestconcert 6.50 Gra mofoonplaten. 8.20 Concert door het V A R A.-septet. 9.20 Causerie door G. J. Zwert- broek. Daarna Vervolg concert Rome, 441 M. 7.30 Gramofoonplaten 7 30 Gramofoonplaten. Hierna berichten, 'es sen 8.20 „De Troubadour" Verdi Zeesen, 1635 M. 7.35 Lezing. 8.20 Wag rerconcert. 9.30 Berichten. 9.50 Populair orkestconcert. 10.50 tot sluiting: Dansmu ziek. De kapel van Dajos Bela. danig worden vervoerd, dat zij door de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af ter markt komen; alle overige toegan gen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Frie- schebrug zullen de aan te voeren paar den deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de tr u.rkt die des namiddags vier uur ein digt, terwijl n& 's fhorgens tien uur geen dieren ter markt worden toegelaten Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de Dijk, het Waagplein, de Marktstraat en de Ged. Nieuwesloot. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. PAARDENMARKT. DE DIRECTEUR VAN HET MARKT WEZEN te ALKMAAR brengt ter alge- meene kennis, dat ter gelegenheid van de Paardenmarkt op WOENSDAG 28 OCTOBER a.s de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden ge bracht over de Frieschebrug en de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af. De dieren die over de Boombrug bij het Zeglis de stad binnen komen mogen a'.ieen naar de markt worden gebracht langs de Voormeer en de Bierkade over de Schermervlotbrug en langs den Ka naaldijk naar de Frieschebrug. Alle dieren, die niet over de Friesche brug de stad binnen komen, moeten zoo- .Uit het Engelscb van MORICE GERARD door W. v. E.v. R. 861 Wenlove hield de gebalde vuist boven de dekens, alsof hij gaarne iemand zou hebben geslagen. Ik schaam mij te moeten bekennen, dat die beestachtige manier van doen op mijn zenuwen werkte. Deed Ducros dat?, vroeg mr. Mydd- leton deelnemend. Hij is werkelijk een zwarte kraai, zooals men hem noemt Ja, het was heel zeker Ducros! Ik zal het hem betaald zetten! Het ellen digste is, dat ik door dat been minstens een maand gedwongen ben te blijven lig, gen, en dat wij nog niet verder zijn met het opsporen van het koper, dan wij eerst waren! Ik moet het nu aan U overlaten, mr. Myddleton, en ik hoop, dat U meer geluk zult hebben dan ik! Goed, ik zal zien, wat ik doen kan En na eenige vriendelijke woorden verliet de Squire hem. Buiten de deur ontmoette hij juffrouw Keigwin. ïk heb juist Uw nieuwen patiënt een bezoek gebracht, juffrouw Mildred. - Hij schijnt nog al opgewekt, hoewel hij gen, wat hij van plan was. SINT PANCRAS. Donderdag 22 Oct. vergaderde de Bond van Staatspensionneering in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den hc~' v. Kampen. Uit de rekening van den penningmeester stipten we aan: saldo 1930 12.20, ontvang sten 80.45, saldo 31.47. De rekening werd nagezien door de heeren C. de Jong Sr en C. v. d. Ham en in volkomen orde bevon den. De bestuursverkiezing gaf aan, dat de heer J. Boskamp werd herkozen en in de plaats van den heer Joman, welke niet her kiesbaar was, werd gekozen de heer C. de Jong Sr. Hierop volgde bespreking van den gezel li- gen avond. Het bestuur had zich in deze niet uit kunnen spreken, daar de stemmen ver deeld waren. De voorzitter bracht naar voren, dat trots de slechte tijden wij toch bijna verplicht zijn verband tusschen de leden te houden. Voor al in dezen slechten tijd komen gevallen naar voren, dat menschen die voor 10 jaar gefor tuneerde eigenwerkers waren, dus indien ze zich niet hadden verzekerd, zij als ze thans de oudersdom hebben bereikt, arm zijn doch niet kunnen trekken, omdat niet voor hen is geplakt. Als we zulke gevallen als voorbeeld nemen, moeten wij iets doen om het onderling verband tusschen de leden te behouden en ook nieuwe leden winnen. De ouden van dagen worden op f oogen blik heelemaal vergeten door den steun, die jammer genoeg aan jonge menschen moet worden gegeven. Wij moeten steeds doorvechten om lotsver betering voor de ouden van dagen. De heer Boskamp bracht een idee naar voren, dat algemeene instemming vond. De federatie n.1. heeft een filmapparaat aangeschaft. Dit zou op dezen avond kunnen gebruikt worden, dan zijn we al een stuk op streek zonder groote kosten, want de entree zal laag moeten zijn, wil de avond kans van slagen hebben. De heer Zeegers wenschte ook op dezer, avond een spreker te laten optreden, b.v. ds. Baar, en de plaatselijke zangvereeniging verzoeken eenige liederen te ngehoore te bren gen, wat algemeen werd goedgevonden. De heer de Jong wenschte aan den avond geen bal te verbinden. De avond zal op hoo- gen peil staan, indien dit niet wordt gedaan Dit kon echter de goedkeuring van de verga dering niet wegdragen, zoodat werd besloten om een dansje toe te geven. Bij de rondvraag werd door den heer Bos kamp naar voren gebracht, dat de contribu tie-afdracht aan het hoofdbestuur zal worden verhoogd van 40 op 50 cent per lid. Hier voor zal dan door ieder lid een courant wor den ontvangen. Hierna sluiting. Vergadering van Volksonderwijs op 23 Oct. in het café van den heer Bouwstra. Aanwezig 19 leden. De heer de Ruiter zeide in zijn openings rede, dat voor het eerst de taak op hem rust om de vergadering te leiden. In de laatstge houden vergadering is de heer de Ruiter ge kozen als bestuurslid en door het bestuur als voorzitter benoemd. De rekening van den penningmeester luid de als volgt: saldo 18.78, ontvangsten St. Nicolaasfeest 173.40, voor het 25-jarig bestaan der vereeniging 78.75, contributie ,8.50, te samen 406.18. Uitgaven 368.25. In kas 37.93. De heeren de Vries en v. d. Tak hebben de rekening nagezien en adviseerden bij monde van den heer dt Vries tot goedkeuring. Mededeelingen. Ut aanvrage aan de gemeente om dr uestree als schoolarts aan te stellen is tot heden uitgesteld, omdat binnenkort District school&rsen in N.-Holland zullen worden aangesteld zegt, dat hij bont en blauw is en een ge- werkje beeft opgeloopen bij het „ii~ Tk kan mij niet indenken, hoe dat les gebeurde. Het lijkt zoo'n vreemde plaats om des nachts heen te gaan! Equire Jack vertelde haar daarop al les, wat hij juist had vernomen. v erandert dat niets aan Uw ver zoek, die mannen ongemoeid te laten?, vroeg hij met eenige gestrengheid. Het gebeurde had hem zeer op Ducros ver toornd. Ik geloof, dat Ducros het verdient, maar George Manson heeft er niets mee te maken gehad. Zijn dochtertje is zeer ernstig ziek, en daar ik pas van „De Klippen" kom, weet ik, dat hij gisteren en vannacht in het geheel niet uit is ge weest, voegde zij er zachtjes bij. Margaret vertelde mij maar dat 's nu nog een geheim dat haar man reeds lang heeft ingezien, hoe slecht hij gehandeld heeft; dat de ziekte van het kleine meisje, dat hij boven alles lief heeft, een anderen man van hem heeft gemaakt en dat hij bij de eerste gelegen heid de beste bij U wil komen en U alles wil bekennen. En hoe moet het dan met zijn ka meraad gaan? Die schijnt nie rouw te hebben, te oordeel en haar man eerst aan Ducros Bestuursverkiezing. Aftredend zij de heeren A. Hoogland Sr., M. Zeegers en C. de Jong Jr. De heeren M Zeegers en C. de Jong Jr. werden herkozen en in de plaats van den heer Hoogland, die wegens hooge ouderdom niet meer in aan merking wenschtte te komen, werd benoemd de heer C. v. d. Ham. De voorzitter dankte de heer Hoogland voor de vele jaren, dat hij in het bestuur van V.O. heeft gewerkt tot belang van het Open baar Onderwijs. Bespreking Beschrijvingsbrief Alg. Verg. Op 7 en 8 Nov. zal te Arnhem de Alg Verg. worden gehouden Door de afgevaardigde zal de heer K. de Vries van Amsterdam worden gekozen als hoofdbestuurslid en voor de overige candida- ten, welke hier niet bekend zijn, vrij mandaat gegeven. Door het hoofdbestuur werd gevraagd om 50 te voteeren voor het onderwijs aan schipperskinderen. De vergadering meende, dat dit minstens moet worden verdubbeld. Verkiezing afgevaardigde. De heer C. Kloosterboer werd gekozen, als plaatsvervanger de heere P. de Ruiter. Bespreking St. Nicolaasfeest. De voorzitter was eenigszins huiverig om over deze zaak te spreken, 't Zal een neele toer zijn om in deze crisis een feestje voor elkaar te krijgen. De menschen kunnen thans geen cent missen voor dit doel, al draagt het ook hun volle sympathie, 't Is zoo leelijk om met een lijst te loopen, als je vooruit weet, dat de menschen het van hun armoede moe ten afstaan. De heer Zeegers wilde een circulaire rond sturen, dan blijft ieder vrij te geven en val- sche schaamte of dergelijke worden zoo bui tengesloten. De heer Kloosterboer meende, dat we moe ten blijven doorgaan op de oude voege 't Kan toch op veel bescheidener schaal, des noods moeten de cadeautjes zoo maar worden gegeven en moet St. Nicolaas maar achter wege blijven, dit toch brengt groote kosten mee, voor het kind wordt gauw genoeg opge loopen. Werd besloten om als van ouds te doen en lijsten aan de burgerij aan te bieden ter inteekening. De heeren v. d. Tak, M. Hoogland en C. de Ruiter bieden zich aan om naast het be stuur met lijsten te loopen. De regeling enz werd aan het bestuur opgedragen. De datum zal zijn 4 Dec. De gezellige avond zal worden gehouden in Febr zoo veel mogelijk met eigen krachten. Daarna sluiting. De cursus voor rijpere jeugd, welke te St. Pancras zal worden gehouden (behou dens goedkeuring van den gemeenteraad) kan zich in een groote deelname verheugen Reeds 40 deelnemers zijn ingeschreven. SCHOORL. Donderdagavond had de vereeniging „Al gemeen Welzijn" alhier, in het lokaal van den heer Kroon een ledenvergadering be legd, welke zeer slecht was bezocht. De voorzitter, de heer Deké drukte hier over zijn spijt uit, doch heette de opgekome- nen hartelijk welkom, inzonderheid den eere voorzitter, den heer van Fridagh. De secretaris, de heer K. P. Zuurbier, las het jaarverslag. We merkten daaruit, dat 3 algemeene en 5 bestuursvergaderingen zijn gehouden, dat den heer Zaadnoordijk een lezing heeft gehouden over het bijenleven, en dat van de boekerij een zeer druk gebruik is gemaakt. Niet minder dan 1552 boeken zijn ter lezing uitgeleend. Nog vermeldde het verslag, dat de ge voerde actie, in gemeenschap met andere plaatselijke vereenigingen, inzake goed- koopere autobustarieven, slechts gedeeltelijk succes heeft gegeven. Een schrijven van het provinciaal bestuur, bij de ingekomen stukken voorgelezen, meldde dat tienrittenboekjes met goedkooper tarief waren ingevoerd op de dienst van den heer de Jong, doch de andere menschen waren niet voor inwilliging vatbaar. Den heer Bosma, die dezen avond de rekening van de penningmeester had na te zien. had bericht gezonden van verhindering; den heer G. Hoogvorst werd echter bereid gevonden om de commissie aan te vullen. Verder deelde de voorzitter mede, dat het 'bestuur heeft geconfereerd met een drietal heeren van de vereeniging „Hendrik de Keyzer". De boekerij kan weder in het her bouwde oude raadhuis, thans eigendom van evengenoemde vereeniging, worden gebor gen, terwijl deze vereeniging heeft gezorgd voor een paar mooie kasten, welke passen bij 't interieur van 't mooie gebouwtje. Voor gebruik der kamer en van de kasten, waarin dan de boekerij werd ondergebracht zal een veel be naar bet wilde zeg- Dan hoop ik, dat hij dat op een vei lige plaats zal doen, want als zij alleen zijn, geef ik geen cent voor Manson's le ven! U gelooft toch niet werkelijk, dat die man zoo slecht is?, vroeg' Mildred verschrikt. Zeker wel! denkt U, dat het hem wat had kunnen schelen, als Wenlove was gedood, zooals het geval zou zijn ge weest, als hij met zijn hoofd op een scherpe, uitstekende rotspunt op den bo dem van de kloof was terecht gekomen? Mildred rilde van afgrijzen. Ik denk liever niet, dat er zulke slechte menschen bestaan, zeide zij. In andere landen, waar geen wetten bestaan, ontmoet U ze meer dan eens, dat verzeker ik U! Ik heb dergelijke ty pen meer gezien, maar Ducros heeft iets over zich, dat op mij dezelfde uitwer king heeft, als padden en slangen op sommige menschen. En toch zou het mij niet verbazen, als hij er schotvrij af kwam. We kunnen den eene niets doen, zonder ook den andere te treffen, en mejufrouw Keigwin's uitspraak is, dat aan George Manson algeheele vergiffe nis moet worden geschonken. Mildred keek Squire Jack aan en zag iets in zijn oogen, dat haar de hare zoo gauw mogelijk deed neerslaan. Ja, dat wensch ik, zeide zij, U bent heel goed! Vindt U? Het is soms gemakkelijk om goed te zijn. als goed zijn hij liet geringe huur betaald moeten worden Hoe groot dit bedrag is, is nog niet bekend. Ver der deelde de voorzitter mede, dat het hem nog niet was gelukt om een agentschap te vestigen in Groet„ voor distributie van boeken. Het bleek een moeilijke zaak. prac- tisch niet uit te voeren. Den heer Zuurbier meende dat 't niet zoo erg was, doch, zei de voorzitter, U denkt dit nu wel, doch 't is haast niet te doen en zal een ware chaos verwekken. Den heer Zaadnoordijk bracht in 't mid den, dat door bemiddeling van ds. Boeke, waar schijnlijk toch nog iemand zou worden gevonden, die zich met de boekenruil wilde belasten. Hierna deed den heer Zaadnoordijk, als penningmeester, verslag van 't boekjaar 1 September 193031 Augustus 1931. De ontvangsten bedroegen 108.87 de uitgaven f 89.73, 't batig slot 19.14K. De rekening der boekerij, in ontvang en uitgaaf sluitende met een bedrag van f 118.34 gaf een goedsaldo van 58.91. Echter was heden uitvoering gegeven aan een besluit om voor 50 gulden nieuwe boe ken te koopen. Er waren 1552 boeken ge lezen door 1343 burgers en 209 vreemde lingen. Vorig jaar werd er door 1426 lezers boeken gehaald. De penningmeester wees op het terug gaan van het ledental. Nog slechts 46 leden telt A. W. en noodig vond hij 't wel, dat er voor de leden iets meer werd gedaan. De voorzitter vroeg zich af, wat dit dan wel zou moeten zijn, daar alles, wat de laat ste tijd was beproefd, een fiasco was ge weest. Na eenige discussie besloot men om bij wijze van donatie menschen te zoeken, welken nog niet tot het gewone lezerscorps be- hooren en deze f 1 per jaar minstens te laten betalen, waarvoor ze dan op een lezerskaart 't geheele jaar door boeken kun nen lezen. Op verzoek van mevrouw van Fridagh zullen ook die menschen worden gevraagd, welke als lid van A. W. hebben bedankt. Aan de kerkeraad zal een der boeken kasten, welke door de nieuwe kasten in 't oude Raadhuis overcompleet geworden zijn, in bruikleen worden verstrekt. Een begrooting was moeilijk samen te stellen, waar men de huur van 't raadhuis nog niet kende. Nadat mevrouw Boeke namens de kas- commissie had verklaard, dat alle bescheiden prompt in orde waren, werd de rekening van de penningmeester goedgekeurd. De voorzitter dankte hem voor zijn keurig beheer, alsook de commissie voor het gedane werk. De heer Zuurbier betreurde het dat de nieuwe boeken niet eerder werden aange kocht. Thans lijkt de rekening der boekerij met een saldo van 58 gulden ongeveer, prachtig, doch bij de subsidieaanvrage is bet beter dat men met tekorten werkt. Men meende echter bij het indienen der rekening ten gemetntehuize heel goed te kunnen volstaan met de mededeeling er bij te voegen, dat na 't afsluiten der jaar rekening nog voor een bedrag van 50 aan boeken is aangekocht. Op een vraag van den heer van Fridagh antwoordde men van de bestuurstafel, dat kasten en boekerij tegen brand zijn ver zekerd voor een bedrag van 1360. Een briefje van den heer Zaadnoordijk kwam ter tafel, waarin werd verzocht om 't rooken gedurende de vergaderingen te beperken. 't Was een lastig iets, daar een hartstoch- tig rooker niet gaarne dit verboden ziet. De voorzitter wilde gaarne bij 't begin van elke vergadering beleefd verzoeken om niet te rooken. Vrijwillig zal misschien eerder iets te bereiken zijn dan met dwang. Bij 't punt: Winterwerk, werd besloten, om architect de Meyer uit Amsterdam, de bouwmeester van 't oude raadhuis, uit te noodigen tot 't houden van een lezing over de gebouwen van „Hendrik de Keyser", ter wijl den heer C. Geurts alhier gevraagd zal worden om eens een causerie over Espe ranto te houden. Bij de bestuursverkiezing besloot men de vacatine te laten voortduren orn op den duur te komen tot inkrimping van 'i aantal be stuursleden tot zeven. Bij de rondvraag stelde de heer Zaadnoor dijk voor om thee te verstrekken op de ver gaderingen, wat aangenomen werd. Nog besloot men om stappen te doen bij de burgerij, om 't geheele of gedeeltelijke ameub'ement voor het oude raadhuis als ge schenk uit de burgerij, bij de opening, aan 't bestuur van „Hendrik de Keyser" aan te bieden. Hierna sluiting. zijn stem dalen, degene, die wij lief hebben, genoegen doet. Doch het valt te betwijfelen of Mildred die laatste woorden hoorde. Zij was het ziekenhuis ingevlucht. HOOFDSTUK XV. George gaat naar den Sqnire. Ik begrijp er niets van, sprak George Manson tot zijn vrouw, die juist beneden was gekomen. Della, die op de kleine Alice paste, was bezig haar wat kippenbouillon te geven. Het kleine meisje was weer aan de bete rende hand, hoewel ze nog erg zwak was. De zieke keel werd al beter, en dokter Morpeth had gezegd, dat alle onmiddel lijke gevaar nu geweken was. Waar begrijp je niets van, George? Ducros is er gisteravond met de boot op uit gegaan en is nog niet terug. Ik heb er verscheidene mannen naar gevraagd, maar zij zeiden allen, dat zij niets meer van de bóót gezien hadden, sinds Ducros er omstreeks zes uur mede was weggezeild. Ik ging naar hem toe, om hem te vertellen, dat ik morgen naar den Squire ga, maar alles in zijn huis wees er op, dat hij al geruimen tijd af wezig was. Toen ik naar de boot ging kijken, was die ook nog niet terug. Margaret keek haar man verrast aan. Het was de eerste maal, dat een van hen beiden belangstelling toonde in iets, dat niet in onmiddellijk verband met Alice Minister Reijmer zal zich -vandaag naar de Wieringermeer te begeven, teneinde zich te vergewissen van den voortgang der werk zaamheden voor het in cultuur brengen van den grond. De directie uit Alkmaar zal den minister daarbij voorlichten. Vervolgens zal de minister een bezoek bren gen aan de overige Zuiderzeewerken, in het bijzonder aan die nabij Kornwerderzand, waar het dichten van een der sluitgaten van den afsluitdijk onderhanden is. De directeur- Smeraal van den Rijkswaterstraat, dr. ir. ingers, de administrateur, ir. Rosenwald, de dir.-generaal der Zuiderzee-werken, ir. De Blocq van Kuffeler en de eerst-aanwezend ir. Van de Wall zullen den minster vergezel len. Te Den Oever zal de drecteur-hoofduit- voerder der M.U.Z., ir. Lely, zich bij het ge zelschap aansluiten. De bloemkoolteelt levert alhier bijna niets op. De eerste soort wordt verkocht voor 1 a 2 cents per stuk. De tweede soort is zoo goed als onverkoopbaar, terwijl de derde soort reeds op den akker wordt stukgeslagen. De geldelijke omzet is dan ook van geen be- teekenis en bedraagt thans aan de veiling in een week een gelijk bedrag, wat in normale jaren in één dag werd besomd. WOGNUM. Als een bewijs van den teruggang in de landprijzen moge dienen, dat hier dezer dagen een huis met weiland werd verkocht voor f 10.662.30; twee jaar geleden bracht hetzelfde perceel 18.000 op. BOVENKARSPEL. Als groote bijzonderheid mag genoemd worden, dat alhier dezer dagen voor de tweede maal rijpe aardbeien werden geplukt van normale grootte. OOSTER-BLOKKER. Alhier is het woon- en winkelhuis van den heer S. B. geheel afgebrand. Al het huis raad en de geheele winkelinventaris gingen verloren. Gelukkig konden de bewoners zich tijdig in veiligheid stellen. Naar we vernemen, wordt de schade door verzekering gedekt. TEXEL. Van de uitnoodiging van den directeut van het onderwijsfonds voor de zeevaart om het nieuwe opleidingsschip te bezichtigen in de Texelsche haven was door een groot aan tal personen gebruik gemaakt. Zoodra het schip in de Texelsche haven gemeerd was, begaf het gezelschap zich aan boord, waar de directeur van het onderwijsfonds de heer De Jong een rede hield, die door burgemees- ter Oort beantwoord werd Nadat thee was geschonken werd het vaartuig bezichtigd. Allen waren vol lof over de prachtige in- richting en bouw, en daar het gezelschap be halve B. en W. dezer gemeente in hoofdzaak bestond uit directeuren en leeraren der zee vaartschool met hun dames en de commissie yan toezicht van die scholen, waren de bezoe kers als deskundigen in staat om hierover een oordeel te vellen. De Prinses Juliana is gebouwd voor oefeningen voor leerlingen aan Zeevaartscholen en is in staat deze oefentochten op de Noordzee te houden WIJF AAN ZEE EN DUIN. Op een verzoek der Ned. herv. kerkvoog dij om subsidie voor herstelling van het eeuwenoude kerkgebouw, besloot de raad in hare Donderdagavond gehouden vergadering 800 te doen bijdragen. Als opvolger van den heer G. de Ruijter Izn. in de gemeenteraad is door het centraal stembureau benoemd verklaard de heer G Beentjes Ibzn. Onder leiding van den heer D. Groen» hart vergaderde Donderdagavond de vereeniging „Nut en Genoegen" ten huize van den heer T. IJff jaarverslag stippen wij aan dat in 1929/30 ter lezing werden uitgereikt 971 boeken en in 1930/31 928. De catalo gus, waarvan nog verscheidene exem plaren voorradig zijn, wijst thans ruin» 600 nummers aan. De vereeniging telt 23 leden. Volgt rekening van den penningmees ter, den heer L. Reuvers. Nagezien door de heeren Groenhart en IJff, werd deza i a stond, sinds het kind ziek was geworden. Hij zal ze toch niet hebben gesto len!, riep ze uit. Neen, dat zou de moeite niet waard zijn geweest. Hij heeft veel meer dan de waarde van de boot in zijn huis achter gelaten. Neen! ik vrees, dat hem een on geluk is overgekomen. Ik waarschuwde hem voor de Hammetts, toen hij er over sprak, er heen te willen, maar ik heb er na dien tijd nooit meer aan gedacht. Er staat een hooge zee, vooral eenige mijlen van het land af. Ik ben er zeker van, dat niemand, die de vaargeul van de Ham metts niet door en door kent, er ooit aan zou kunnen denken, er door te komen. Op sommige plaatsen stroomt het water zoo snel als een molenbeek, en de eenige manier, om er dan doorheen te komen is, zigzaggewijs te varen. Ik hoop van harte, dat Ducros niets overkomen is, hoewel ik hem niet lijden mag, merkte Margaret barmhartig op. Twee dagen verliepen, waarin het kind voortdurend in beterschap toenam. De dokter zeide: Kinderen zijn gauw; ziek en gauw weer beter. Op den morgen van den derden dag deed George zijn beste pak aan. Marga ret was in de huiskamer. Della hield zich met Alice bezig en Mrs. Manson dacht, dat George ook in de ziekenkamer zat Vragend keek zij hem aan. Haar hand, waarin ze een strijkijzer hield, bleef opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5