ftecfUsiakeH Voor de Huisvrouw. Ten slotte zullen we nog eenige van de voornaamste po9ten noemen, terwijl we tusschen haakjes plaatsen wat hiervoor in 1930 ontvangen of uitgegeven is. Deze zijn in ontvangsten: uitkeering van het Rijk per inwoner 18 <34 5614.31. Jaarwedde burgemeester en secretaris 3000 600), verhaal P®"®' oenbijdr. onderw. 1242.15K schoolgelden o. 1. onderwijs 1000 (j 1344 34), vergoeding jaarw. onderw. ulo/ 7762.67 7850.10), schoolgeld biiz' l.'o. 1800 2104.42X), opcenten sreb eigendommen 6500 6682.94), id. ongeb eigendommen 1100 1057.75), 3/4 opbrengst hoofdsom grondbelasting f 10200 9781.26), opbrengst hoofdsom personeele belasting 10200 9781.26), opcenten personeele belasting 20 600 20700), dividendbelasting 10 405), 1 opcenten gem. fondsbelasting 3000 2000), belasting honden 300 353), vergunningsrecht 240 240) (door de wet op de financieele gelijkstelling rijk en gemeenten is de belasting naar in komen komen te vervallen), uitkeering G. E. B. repte en aflossing 7130 23186.13), andere uitkeering G. E B. 5000 5000.). Uitgaven: jaarwedden burgemeester, aecretaris en ontvanger zijn vaste posten, resp. 4200, 3800 en 2200, jaa—'de wethouders elk 300 (ƒ300), presentie geld leden van den raad 396 288), jaarwedden ambt. ter secretarie, on- cierge en bode 5367 (ƒ4804.17), onder houd, verlichting en verwarming i iad- huis resp. 300 en f 500 164.75 en 546.86). bijdragen van eigen en ge zinspens. 5385.201* 5253.20). ren'e en aflossing geldleeningen resp. 18304 41 en 23260 17305 30 en 18660). dar wedde veldwachter 1525 ',.15) straatverlichting 3000 2437.83), jaar wedde wegwerkers 3C50 3000), on derhoud wegen 6000 5349 17' sproeien en vuilnisophalen 2500 2678), onderw. 34571.25 33942 33 1 verpl. krankzinnigen 3000 1705.56), subsidie burg. armbestuur -óOG 7500), aandeel in de kwade po ten 2500 4866), uitkeering G. E. B pro memorie 8961.69}, werkloozenkassen 650 652.53), onvoorziene uitgaven 705.15. Tegenover uitgaven voor on Ier vijs staan de ontvangsten op een bedrag van 19796 il 20774 81X). Uit de niet gemoreerde posten h 'ikt wel, dat B en W. een ruim standpunt innemen inzake subsidies aan vereeni- gingen wat een verheugend verschijnsel is. BE3CEN. Naar wij vernemen zal in de fcoschwach- lerijen Schoorl, Petten, Camp. voor de ge meentebesturen van Bergen, Schoorl, War- menhuizen, Zijpe en Koedijk de gelegenheid bestaan een honderdtal werkloozen te werk te stellen op door den Minister van Binnenlandsche Zaken gestelde voorwaar den. De gemeenten moeten een zeker percen tage der werkloonen bijdragen. Voor plaat sing komen slechts hoofden van gezinnen en kostwinners, doch niet meer dan een uit een gezin, in aanmerking. TEXEL. Opening van de bemaling polder Waalenburg. van Vrijdag is de veel bestreden bemaling van polder Waalenburg officieel in werking ge steld. Naar men weet heeft het buitengewoon veel strijd gekost om tot bemaling te gera ken, terwijl later over geheel Texel de strijd over de wijze van bemaling zich uitspon, en een beslissing van de Kroon hierover nood zakelijk werd. De bemalingsinstallatie met oliemotoren is nu gereed. Bij de opening waren aanwezig twee leden van Ged. Staten van N.-Holl., de hoeren Miche's en Bomans, ingenieurs van 't ingenieursbureau Dars en Verheijen van de fabriek, die de motoren leverde, de N.V. Machinefabriek v.h. Thomassen te De Steeg. Verder waren bij de opening tegenwoordig besturen van polder Waalenburg en het wa terschap de 30 Gem. Polders op Texel en rog eenige genoodigden. Burgemeester en Wethouders van Texel waren niet aanwezig. De heer P. Eelman, dijkgraaf van polder Waalenburg, sprak de openingsrede, waarna de heer Michels een rede uit3prak. Een werk tuigkundige stelde daarop de machines in werking. De beide motoren, die ieder een capaciteit hebben van 52 P.K. en per minuut 60 M3. water kunnen verplaatsen liepen prachtig. Door deze bemalingsinstallatie kan het water worden opgemalen tot 70 cM boven vol. zee. WINKEL. Door een op Maandagavond gehouden vergadering van het Departement Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is besproken de boodschap van het Hoofdbe stuur en in aansluiting aan de door den voorzitter d<T ir.aatscbapHi per radio uitge sproken vredesgedachte, bij acclamatie de door ons reeds gepubliceerde motie aangeno men. In dezelfde vergadering werd benoemd tot beheerder der Nutsspaarbank de heer P. Strijker en tot lid der bibliotheekcommissie de heer J. Koomen Cz. De rekening 1930/1931 sloot met een batig saldo van 104.39. De voorbereiding der winteravonden wordt aan het bestuur opgedragen. De eer ste avond is op 6 Nov. a.?. waarin za' optre den Felix Timmerman, de bekende Vlaam zche schrijver. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. (Zitting vn Maandag 26 October.) HET IS TE BETWIJFELEN OF DE KENNISMAKING WEDERZIJDSCH WEL MEEVIEL. Op 21 Augustus had do 18-Jarige ar beider Hendrikus Theodorus KI., inge schreven als burger der gemeente Alk maar. door een of andere bijzondere om standigheid de speciale aandacht ge trokken van de Alkmaarsche politie, die een wijdloopige conferentie met deze autoriteiten noodig maakte en was hem als antl-chambre aangew ezen een ar restantenlokaal. Het scheen evenwel dat de jonge man deze regeling niet op hoo- gen prijs stelde en had hij zich bij wijze van contra prestatie gedurende dit anti chambreeren bezig gehouden met van de salontafel een poot af te breken en do mottige Vi-springmatras, ten dienste van benevelde één nachtlogé's, wraak zuchtig te beschadigen, zoodat den ge meente een schade van 8 werd berok kend, wat door den wethouder van fir.ancièn met tranen in de oogen werd geconstateerd. 'n Dergelijk roekeloos vandalisme mocht natuurlijk niet ongestraft blijven. Er werd dus volgens de regelen der kunst tegen den bedrijver, procesverbaal opgemaakt en den heer K.. door tusschen komst van den officier op 19 October voof den politierechter geconvoceerd Hij baarde echter alstoen den politierechter zeer veel teleurstelling door lichtvaardig aan de toch met zooveel klem gestelde dagvaarding ge engehjor te geven. Zijn afwezigheid wekte evenwel de belang stelling van onzen politierechter in de inteiessante persoonlijkheid van den in troducé des te sterker op en werd de be handeling der zaak geschorst met be vel, dat deze behandeling alléén zou woraen hervat in tegenwoordigheid van den gedaagde en wel op 26 October. De heer H. Th. KI. was thans ln gezel schap van den verbalisant gearriveerd en verklaarde niet te hebben geweten dat hij in persoon moest verschijnen. Overi gens erkende hij de feiten, doch ver klaarde den druivendiefstal, waarvan hij werd verdacht, niet gepleegd te hebben. Daardoor was hij overstuur geraakt. Zijn antecedenten, waaromtrent we maar niet in details zullen treden, waren niet bepaald schitterend te noemen. Het onderzoek werd voorts geschorst tot 30 November teneinde den heer Wig- gers gelegenheid te geven, een nader onde zoek in te stellen. NIET OP ZIJN PLAATS IN DIT DUFFE LAND VAN BONTJEKKERS. De timmerman Joh. T„ laatstelijk wo nende te Akersloot, wiens tijdelijk adres thans is dd strafgevangenis te Haarlem, is den jongmensch, dat in een koud en vochtig klimaat en in 'n land van bewo ners van ouderwetsche zedelijkheidsbe grippen absoiuu' niet thuis hoort. Zijn plaats is ineer het zoele zuiden, bij zon nebaders en rauwkostknagers. Maar zooals hij zich hier vertoont op onder- scneidene plaatsen in een paradijsach tig costuum, ciat meer schrik en afkeer dp.n bewondering wekt, eindigt zijn pro paganda geregeld in het huis van bewa ring of strafgevangenis Meermalen stond hij voor zijn zonderlinge manier terecht en ook op deze zitting had de politierechter zijn gewaardeerde aan dacht te concentreeren op dezen wonder lijken cliënt, wiens proces, waarbij als getuigen waren ultgenoodigd mej. N. J. C. Smit, Dr. Hoeneveld en de heer H. J. Wiggers, als gewoonlijk met gesloten deuren, buiten het gewoel der wereld en der baliekluivers, werd behandeld. Verdere bijzonderheden, waarnaar trou wens niemand nieuwsgierig zal zijn, ontb eken en wij eindigen dus meteen. BETROF HET HIER EEN MISVER STAND? Op de zitting van 12 October maakte zijn entree de salon de 31-jarige Hendrik A. thans kellner te Amsterdam en voor eenigen tijd als zoodanig werkzaam in de Rustende Jager, door de talrijke zomercliëntèle meer vriendschappelijk getutoyeerd als „Rus" te Bergen. En zulks tengevolge na te noemen financi eele onregelmatigheid. Op 12 Juli zou namelijk gemelde heer A. van zijn pa troon, den heer Diesfeldt, een bedrag hebben ontvangen van 20, met de op- (tracht dit geld ter hand te stellen aan een „Rus-begunstiger" den heer Visser, w egens te veel betaalde Consumptie Het scheen evenwel dat de kellner met de noodlge zorg had besteed aan de uitvoe ring dezer lastgeving, met het voor hem minder aangename gevolg, dat de offi cier hem als verdacht van verduistering vcor den politierechter requtreerde. Het geïncrimineerde feit werd alstoen door den kellner pertinent ontkend. Het was absoluut niet zijn bedoeling geweest z ch dit bedrag wederrechtelijk 10e te eigenen en hij had net geld behoorlijk aan den heer Diesfeldt terug gegeven D< zaak kon niet tot klaarheid worden gebracht, mede omdat maar liefst twee met den heer Diesfeldt opgeroepen ge tuigen, de heeren Koek en Burksen, de vrijheid hadden genomen niet te ver schijnen, zoodat het noodig werd geacht i[aüg eener goede justitie, de zaak tot heden aan te houden. De heer Burksen, kellner te Amster- j m'i imS °P"ieuw niet present en gaf dus blllk van een standvastig karakter, w elke eigenschap hem in dit geval geld kan kosten, daar er alweer acte werd verleend van de niet-verschijning. Ge lukkig verscheen hij ditmaal nog tijdig ter plaatse. Getuige G. W. Koch, echtgenoote van den heer Visser te Haarlem, was nu aanwezig en zal van haar afwezigheid de vorige maal, van den ambtenaar hij het kantongerecht wel meer nieuws hoo- ren Deze dame wist zich te herinneren dat haar echtgenoot destijds had kend met kellner no. 4 en een bankbiljet vu. 25 in betaling had gegeven, terw yi hij een vertering had gemaakt van i minus 5, doch het te veel gegeven «hl ïrUues^it.oT»ï,8««"«'»°e"d met deHPTer«tulig6enverhoor in 't algemeen paSte niet uit in het voordeel van den kellner no. 4. Wel kon de heer Diesfeldt verklaren dat het bewuste geld vóór eenige weken van verdachte te hebben ontvangen. Door den officier, die het geval even min optimistisch observeerde, werd ge vorderd tegen verdachte, tot dusver nimmer veroordeeld, 35 boete of 35 dagen hechtenis. V onnU 25 boete of 25 dagen hechtenis. WEER EEN CAFE-RELLETJE OP TEXEL. De niet ter zitting aanwezige polder jongens Jannes B. en Jb. BI. hadden op 2 Juli in het café van den heer van der Kooy te Cocksdorp weer in niet geringe mate de peentjes opgeschept, door zich met geweld te verzetten tegen den rijks veldwachter de Jong die hen met nog eenige andere levenmakers van hetzelf de genre, op verzoek van den caféhouder uit de lokaliteit wilde verwijderen. On der hen bevond zich ook de bekende Oebele de Jong, dezer dagen veroordeeld tv gevangenisstraf wegens ernstige mishandeling. Al deze kerels gedroegen zich zeer lastig en onbeschaamd en maakten het de pensiongasten geducht lastig, zoodat de caféhouder liever hun hielen dan hun teenen zag. Ook zag hij zich gaarne ver schoond van het door bedoelde heeren uitgebulkte gezang, dat meer kanni- baalsch dan harmonisch kon worden genoemd. De officier verzocht aanhouding tot 9 November. Conform besloten. De ver dachten moeten dan Nolens volens zelf verschijnen. EEN GEDROSTE BOERENKNECHT. Voortgezet werd de zaak tegen Hen drik de J., voorheen landarbeider in dienst van den heer D de Graaf te Koe- gias, die de kuiten had genomen en op 7 September wegens landlooperij terecht had gestaan. De verdachte had zich ook in een ander arrondissement aan straf bare feiten schuldig gemaakt en diende dus heel noodig van de straat te worden genomen. Volgens den heer Wiggers kon deze tippelaar worden gedeporteerd naar de zegenrijke kolinie „Het hooge Land", waar menige niksnutter tot een bruikbaar mensch werd vervormd. De officier requireerde 3 dagen hech tenis en 1 jaar opzending voorw. met 3 proefjaren. Uitspraak: overeenkomstig requisitoir. DE BOOKMAKER OP DE RACEBAAN TE CASTRICUM. Op 6 Augustus werd te Castricum em draverij georganiseerd in grooten stijl en was daar ook aanwezig de heer Hendrik Louis B., 'n 39-jarig koopman uit de Re sidentie, in kwaliteit van bookmaker, ga.' hij den bollenkweeker Frans uit Warmenhuizen, waar men ook op de hoogte is van zijn tijd, gelegenheid tot wedden, in ambtstaai genaamd „hazard spel" en streek gemelde heer Frans 4 zoete winst op, terwijl de heer B. voor zijn moeite van den brigadier Talsma. gelukkig werd gemaakt. De bookmaker stond heden terecht en tegen hem werd gevorderd 75 boete of 75 dagen hechte nis Vonnis 25 boete of 25 dagen hech tenis, benevens 2 maanden gev. voor waardelijk met 3 proefjaren. De veroor deelde bleek nog niet eens voldaan! NOG MEER HARDDRAVERIJ. NIEUWS. Op 6 Aug. gebeurde er te Castricum nog meer opzienbarende voorvallen dan de arrestatie van een Haagsche book maker en werd er ook in de Dorpsstraat flink geknokt, waarbij zekeren mijnheer G. J. B., handelsreiziger te Amsterdam, zich onderscheidde, door een heer, met name H. Beets, een renbaanbezoeker uit Midden-Beemster, een gevoeligen tik op zijn frisch gekleurd gelaat toe te dienen. Dj heer B,, thans wegens een gepleegde overtreding in het huis van bewaring vertoevende, stond heden ter zake dezer mishandeling terecht. Hij was zelf ook geslagen en timmerde er toen zelf even eens lustig op los. Tegen den heer B., reeds voor diverse delicten in aan alcohol ontleende zenuw achtigheid gepleegd veroordeeld, werd gerequireerd 30 boete of 30 dagen hech tenis. Vonnis 25 boete of 25 dagen hech tenis. DRONKEN EN WEDERSPANNIGE HELDERBEZOEKER. De heer J. Kobus, agent van politie te Hel der,-kwam op 16 Augustus in con tact met een in kennclijken staat ver- keerend wandelaar met name Joh. A., bloemist te Velsen. Bij het gebruikelijke transport maakte geachte heer A. zich aan een ernstig verzeg schuldig. Tegen verdachte werd gecischt 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. EEN AMBTENAAR IN DE UITOEFE NING VAN ZIJN BEDIENING BELEMMERD. Een ander heerschap, dat niet kon verdragen de onwaardige behandeling zijn vriend A. uit de vorige zaak aange daan, meende net neutraal te kunnen blijven en spande alle krachten in, ten einde hem uit de handen van agent Kobus te verlossen. Een ongewenschte inmenging, die hem nu óók in aanra king bracht ineden stiafrechter. Tegen dezen ambtsuitoefeningsbelem- meraar .zekere heer Jan v. d. St., auto- geenlasser te V eisen, werd gevorderd «0 boete of 60 dagen hechtenis. Hij was reeds eenmaal te Haarlem ter zake wederspanningheid veroordeeld, wat ln zijn nadeel werd uitgespeeld. Uit spraak 40 boete of 40 dagen hechtenis. NOG ZÓÓ N RIDDER ZONDER VREES OF BLAAM. Ook de fabrieksarbeider Renier G., uit Velsen, nam het krachtdadig op voor zijn hiervoren gemelde landgenooten ge durende het relletje op 16 .-.ugustus. Het gelukte hem zijn vriend Jan v. d. St., dio eveneens door agent Kobus was beet gepakt, met geweld uit diens greep te bevrijden, zoodat Kobus geen kans meer kreeg zijn arrestant te deponeeren. Eisch 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis vrijspraak. EINDELIJK EEN DAME VOOR HET VOETLICHT. Mej. Anna Maria H., 'n gehuwde be woonster van het Ooievaarsnest, ge meente Oudorp en gevestigd in de Kie- viisstraat bracht eenige variatie in het eentonige programma door haar ver schijning voor den politierechtef ten einde terecht te staan wegens mishan deling van den jongenheer Huijbers, d!e zij op 27 Augustus met een kinderschop je had gekastijd. Een en ander als ge volg van een kinderruzie, aan vele ouders wel bekend. Gevorderd werd 7 boete of 7 dagen hechtenis. Vonnis con form den eisch. EEN STALEMMER ALS STRIJD MIDDEL GEBEZIGD. De 34-jarige landbouwer Simon R., te VVleringen, werd in de gelegenheid ge steld zijn zitvlak in aanraking te bren gen met het veelbesproken zondaars bankje naar aanleiding van het feit. dat hij op 26 Augustus den getuige N. P. Kooij met een reuzenstalemmer op zijn arm had geslagen. De heer R. was ge pikeerd omdat Kooij zich interesseerde voor de aardsche bezittingen van een ontslagen knecht van verdachte Vol gens laatstgemelde hadden Kooij en ge- mGden knecht met name Cruson hem aangevallen. DeZe omze.ting van het ge beurde werd echter om 't hardst door Kooij en Cruson ontkend. Ook de kaasmaker Bras had gezien dat verdachte met Kooij bezig was. Bij da politie staat verdachte als een drift kop en vechtersbaas bekend. Gevorderd werd 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 30 boete of 30 dagen hechtenis. Veroordeelde werd reeds eenige malen om zijn loshandig- held gestraft. NACHTELIJKE BEELDSTORMERS. De heeren Joh. Nic. O. en Jitse de B. hadden in den nacht van 21 op 22 Au gustus te Enkhuizen geweldig den beest gespeeld en ondermeer een ijzeren stoep bank, behoorende bij het door den heer E. v. Wagtendonk bewoonde perceel, losgerukt en beschadigd. Voorts had de tweede verdachte er nog extra een schepje opgedaan, door ook dusdani ge stoepbanken van de perceelen door de heeren Meijknecht en de Hart even eens los te rukken. Ingevolge deze nach- te'ijke krachttoeren werd heden tegen de thans onzichtbaar gebleven helden gevorden: tegen O. 20 boete of 20 dagen hechtenis en tegen de B. 30 boete of 30 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch met schadevergoeding aan de hee ren Meijknecht en de Hart. MAGNETISCHE VINGEREN. De heer H. Adema, los werkman te Helder, had geen aangename ondervin dingen' van zijn mede-kostganger in het volkslogement Karei Ger. F., die hem op 26 Juli had ontlast van een bankbil jet van 10, 'n gulden en 'n gouden hor loge met koord en gouden schuifringen. De heer F. ging met dien rijken buit, gepeuterd uit de reiskist van Adema, er van door naar Groot Mokum, alwaar hij horloge met toebehooren beleende voor 4 bij de Stadsbank van oome Jan. Ter zake diefstal werd Kareltje, een krasse recidivist, veroordeeld tot 2 maanaen overeenkomstig requisitoir. HET VERBROKEN DEURSLOT. De heer Willem N., niet verschenen, had op 27 Augustus wederrechtelijk met zooveel geweld tegen de deur van het door den heer Voorthuizen op de Sluis- k.ade te Broek op Langendijk bewoonde perceel getrapt, dat het slot werd ver b-oken. Deze ruwe kcolstreekbewoner was zelf niet aanwezig om de reden van die gewelddaad nader toe te lichten, doch volgens mej. N. Olij, de echtgenoo te van den heer Voorthuizen, was hij boos, omdat hij meende dat hij door eenige bewoonsters van de Sluiskade werd uitgelachen. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis Vonnis conform den eisch. SCHELDPARTIJ. In den laten avond van 15 Augustus werd de ordebewaarder-Vijzelaar te Medemblik in niet geringe mate belee- digd door een diverse collectie tegen hetn uitgebraakte scheldwoorden door den 28-Jarigen arbeider Jacob V. uit Opperdoes. Het optreden van dezen Op- perdoeser in combinatie met eenige an dere nachtzwaluwen gaf den gem -veld wachter aanleiding tot ingrijpen met het hierboven gereleveerde resultaat. Requisitoir 25 boe e of 25 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. Veroordeelde had op 'n tientje gere kend. Hoe ienand de plank toch mis kan slaan! Daar heeft U mij nu toch pleizier mee gedaan, vriendelijke huisvrouw, dat U mij Uw recept zondt voor het maken van gelei van druiven. Aangezien ik het adres niet meer heb van de briefschrijfster, die mij vroeg wat zij met al haar druiven beginnen moest, geef ik het antwoord nu maar in dezen Lrief. Vermoedelijk hangen er nóg wel dikke trossen aan Uw wijnstok! Welnu, de huisvrouw die mijn vraag: „Wat moeten we met overvloed van druiven beginnen?" gelezen had, schrijft mij, dat zij in een oud receptenboekje over 't ver duurzamen van groenten en vruchten het volgende vond over druivengelei: Neem geheel rijpe vruchten, die goed zoet zijn; pluk ze van de trossen, wasch ze en laat ze daarna goed uitdruipen, t Vervolgens perst U ze uit door een hel deren, linnen doek. Op iedere liter sap gebruikt U 3 ons suiker. Kook nu het sap net zoo lang tot het goed dikke stroop is en bewaar de gelei in herme- i tisch afgesloten potjes, Zeer stel ik de medewerking van deze huisvrouw op prijs, want zij gaf mij bovendien nog een recept voor het in maken van tomaten, dat zeer zeker velen te pas zal komen, nu deze, thans zoo po pulaire vruchten, zoo bijzonder goed koop zijn. Kies de mooiste en gaafste vruchten uit; zij moeten goed rijp zijn, maar niet overrijp; snij het steeltje en andere groene deelen weg; wrijf dan de vruchten met een doek goed schoon. Leg ze daarna in een zuiveren steenen pot in lagen op elkaar. Bereid een zoutoplos sing (keukenzout lost bijna even goed in koud als in warm water op), die zóóveel zout bevat, dat een versch ei er op blijft drijven en giet dan deze pekel over de tomaten. Bindt den pot goed dicht en zet hem op een koele plaats. U kvnt deze Vluchten 's winters als versche gebrui ken. Dé pekellaag moet zóó dik wezen, dat de vruchten geheel overdekt zijn Is het geen echt leuk ouderwetsch recept Dan vraagt een andere lezeres mij om het patroon van een gemakkelijk en vlug *e breien onderjurk voor een meisje van 6 jaar. Met de maat is het lastig, want lk weet niet hoe lang en dik uw zesjarige is Hier heeft u eer patroon dat ik onlangs door een klein meisje van 9 jaar zag dra gen. Probeer het eens even; als u vindt, dat het model te groot wordt, zet dan wat minder steken op. Het wordt gebreid met naalden no. 2K; noodig heeft U on geveer 200 gram wol. Zet voor den voor kant op: 140 steken. U begint onderaan het rokje. Het patroon hiervan is aldus: lste naald: 1 averecht 7 recht; op het eind: 1 averecht, 3 recht; 2de naald: 7 recht 1 averecht; einde: 4 recht. Het rok je, dat ik zag was 54 ribbels lang; mis schien moet het voor de zesjarige iets korter worden. Daarna gaat u de helft van de steken afminderen voor het lijfje; dan blijven er dus 70 steken op den naald. Nu 8 naalden in den tricotsteek breien; deze steek breit u: 1 naald recht, 1 naald averecht enz. Daarna breit U tot aan het armsgat 44 ribbels, dat zijn 88 naalden. Meet maar af naar. een onderjurkje van de kleine hoe haar lengte is. Voor het armsgat moet U minderen: 12 naalden breien met een gelijke mindering van 4 steken aan beide kanten. De hals wordt met gaatjes gebreid aldus: 1 recht, draad-omslaan, minderen (2 steken sa- menbreien)dit herhaalt t tot het ein- d Dan breit u recht terug Op die wijze cr.tstaat één rij gaatjes Ga nu zoo Voort tot u vier rijen gaatjes boven elkaar heeft. Dan is de hals klaar en begint u aar, den schouder. Deze breit u op 8 gaat jes aan weerskanten van Uw naalden; laat dus eerst 8 gaatjes op uw naald zit ten; kant de middelste steken af vooi den hals en houdt ook aan het eind van uw naald 8 gaatjes er op. Hierop breit u weer gaatjes tot 6 rijen hoor: (één schou derbandje), kant af en werk op de ande re 8 gaatjes eveneens 3 rijen gaatjes voor het 2de bandje. Nu moet nog de rug-worden gebreid. Deze gebeurt nèt als de voorkant; alleen moet U bij het armsgat in plaats van 12 naalden nu 24 naalden breien met een genjke *.fmindering van 4 steken aan beide kanten. De hoogte van het schou derbandje wordt hier nu slechts 4 gaat jes in plaats van 6. Naai nu voor- en achterzijde aan elkaar en werk hals en armsgaten met een picotje vai 1 vaste, drie lossen, 1 vaste af. U ziet: ir een heel eenvoudig patroon, waarvan u zelf lengte en breedte gemakkelijk berekenen kunt. Wilt U er nog een praktisch directoir- tjf bij werken? Zet dan 236 steken op en brei eerst de boord van 2 recht, 2 ave recht; in de derde 'oer maakt u de gaat- jec voor het doorrijgen van een band of elastiek; daarna nog 10 toeren D? rest van het broekje werkt u in tricotsteek: eerste naald: 10 steken recht. 15 steken averecht terug; omkeeren, 20 st. ree' t, 25 st. aver. terug; omkeeren, 80 st recht; zoo verder gaan tot er 110 st. recht ge breid zijn. Verder nog 118 toeren. Zet nu do steken op 2 naalden en brei 28 naal den. Vervolgens da 110 steken op vier naalden zetten en in het rond breien: lste toer 3 s». recht, 1 minderen; zoo afbreien tot op 5 steken na; dan 1 st. minderen. 3 st recht; 2 toeren over- breien; deze drie toeren nog 8 maal her halen Daarna nog 23 gewone toeren. Dan 12 toeren: 2 recht 2 aver. voor den boord; afkanten. De andere pijp net oo Voor het lapje tusschen de pijpen 28 st opzetten en 37 naalden breien. Afka.nt.en en in de broek naaien,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7