Aqmda Siad w Ocnqevwq. ONBEWAAKTE OVERWEG IE ZIJDEWIND lÜeezfaticI De Lange A de IVIoraaz Brandvrije (Huisinrichting Safe-loketten te huur. Melkauto aangereden. Chauffeur gedood. r Donderdag 29 October. 10—5 uur, Sted. museum, tentoonstelling K. z. o. D. 7.30 uur, Cinema Americain: De Jazz-zan- ger (drama); alle leeftijden. 8 uur, A. B. T. Volksuniversiteit: „Tiere sehen dich an". 7.30 uur, Victoria-Theater: Onteerd (drama), boven 18 jaar. 't Gulden Vlies, Ned. Arb. Sportbond, ver tooning van De Olympiadefilm 1931. Vrijdag 30 October. 105 uur, Sted. museum, tentoonstelling K. z. o. D. 8.30 uur, Central, protestvergadering cen trale van Nederlandsch Overheidspersoneel, tegen salarisverlaging. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, „Das Land des Lachelns", hoofdrol Richard Tauber. 8 uur, De Unie, concert Annie Veenenbos en Jan Couvee. missie uiteraard in hoofdzaak eerst tn 1933 en volgende jaren vrucht kunnen dragen, zoo is toch de verwachting, dat het reeds mede bevorderlijk zal kunnen zijn aan een beperking van de uitgaven in het aanstaande dienstjaar beneden de daarvoor thans uit te trekken begroo- tingscijfers. GEMEENTELIJKE PROMESSEN. Moeilijkheden met verdisconteering, als de begroot ing nog niet goedge keurd is. Van bevoegde zijde verneemt de Tel., dat 'de Nederlandsche Bank weigert promessen te verdisconteeren van die gemeenten, waar van de begrootingen nog niet zijn goedge keurd door Ged. Staten, wat thans met ver schillende begrootingen het geval is. Naar aanleiding hiervan weigert de Bank van iNederlandsche Gemeenten in E>en Haag thans aan deze gemeenten verdere credieten te verstrekken, omdat de door haar uitgege ven promessen daarom voor haar geen waar de hebben. Vroeger werd daarop niet gelet, maar in verband met de geldschaarschte heeft de Bank van Nederlandsche Gemeenten tot dezen maatregel moeten besluiten. MOTORSCHIP GEZONKEN. Gistermorgen is het motorschip „Petro- fiella" in de rivier de Donge in aanvaring gekomen met het motorschip „De zes ge broeders" uit Breda, geladen met pootaard- appelen, waarna laatstgenoemd schip, na dat het nog bijtijds uit de vaargeul was ge sleept, zonk. De bemanning wist zich in een roeiboot te reden. BRANDEN. Brand uitgebroken bij afwezigheid der ouders. Een kind van zeven maanden omgekomen. Gisteravond brak door tot nu toe onbe kende oorzaak brand uit in de bovenwoning van de familie M. T. H. te Venlo. Het onheil werd ontdekt door eenige voorbijgangers. Zij drongen de woning binnen en vonden in een kamer een wiegje in vlam staan, terwijl het vertrek vol rook stond. Het vuur was men spoedig meester, doch voor het 7 maanden oude kindje was geen redding meer. Tet had aan onderlichaam en beenen vreeselijke brandwonden opgeloopen en was reeds mede door verstikking om het leven gekomen. Een 2-jarig kindje dat in het zelfde vertrek sliep, heeft men tijdig kunnen redden. Overbren ging naar het r. k. ziekenhuis heeft men echter noodzakelijk geacht. De toestand van deze kleine was hedenmorgen tamelijk wel. De ouders van de kinderen waren afwezig, toen het ongeluk gebeurde. In het wiegje vond men bij wijze van kruikje een warme strijkbuit. Men vermoedt dat de brand hier door is ontstaan. Bewoners tijdig door een hond gewekt. Vanmorgen in de vroegte werd brand ont dekt in de sigaren- en comestibleszaak van den heer S. Kijlstra aan de Lange Bocholt- straat te Enschedé. Toen de bewoners door een hondje werden gewekt, bleek, dat het ge- heele pand reeds in lichter laaie stond. Slechts met groote moeite kon men zich in nachtgewaad in veiligheid stellen. De brand weer moest zich beperken tot het beschermen der belendende gebouwen. Het pand brandde totaal uit. Niets kon worden gered. Alles was verzekerd. OVERLEDEN. De heer Te Vruchte, die eenige weken geleden op den weg Lichtenvoorde Groenlo door een auto werd aangereden is thans in het ziekenhuis te Groenlo aan de gevolgen daarvan overleden. VERKEERSONGEVALLEN. Auto geslipt ten gevolge van plot seling remmen. Woensdagavond is op den Valkenbur- gerweg te Heerlen een auto, waarin de heer Hulsman, directeur van de Domi- niale mijn te Kerkrade, en diens echtge- noote waren gezeten, door plotseling remmen geslipt en in volle vaart tegen een daar ter plaatse staand tranforma- torhuisje aangereden. De heer Hulsman liep een vrij ernstige hoofdwonde op. Zijn echtgenoote werd minder ernstig gewond, terwijl de chauffeur door glas scherven werd gewond. Na in de woning van ingenieur Koster te zijn verbonden, werden zij naar Kerkrade vervoerd. In een sloot geraakt. Op den straatweg tusschen Rijsoord en ZwijndTecht reed gisteravond omstreeks ze ven uur de heer L. B. uit Tilburg met zijn auto, vergezeld van zijn vriend, oen heer J. van B., eveneens uit Tilburg, huiswaarts. Toen hij een voor hem rijdenden auto wilde passeeren, geraakte hij in het grind naast de trambaan terzijde van den weg. Hoewel hij niet matige snelheid reed, slipte hij, waar door hij tegen een boom aan de andere zijde van den weg terecht kwam doorgleed en over den kop in de sloot viel. J. van B werd zeer ernstig gewond uit den vernielden wa rren gehaald door het ijlings toegeschoten publiek. Hij werd door een geneesheer uit de buurt verbonden. L. B. kreeg slechts schaafwonden. KORTE BERICHTEN. In de gemeente Lieshout (N. B.) zijn gistermiddag de stallen, magazijnen en kantoren van de firma Brox, handel ia koloniale waren, manufacturen en ma chines, door onbekende oorzaak afge brand. Verzekering dekt de schade. De boottrein van het s.s. „Insulin- de", dat heden te Marseille zal aanko men, zal Vrijdag 7.16 uur te Roosendaal, 8.51 uur te Rotterdam D.P. en te 9.28 uur te Den Haag H.S.M. arriveeren. Verschenen is de Memorie van Ant woord der Tweede Kamer in zake het lste hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1932. Door het wegschuiven van een raampen en het openen van een raam aan de straatzijde, hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot een woning op de Bilderdijkkade te Amsterdam. Ontvreemd zijn: één bankbiljet van 1000, drie bankbiljetten van 100 en verschillende gouden sieraden. DIRKSHORN. Ofschoon de pacht van de landerijen, in beheer bij het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier, het vorige jaar na billijke taxatie is vastgesteld, heeft dat bestuur, aan zien den ongunstigen toestand in het bouw bedrijf besloten, voor de bouwgronden onder zijn beheer, een reductie van 25 procent op de pacht over 1931 te verleenen aan hen, die voor 1 April 1932 hun, ook achterstallige pacht, zullen hebben voldaan. Uitgezonderd hierbij zijn enkele perceelen, waarvan de pacht gelijk aan of lager zou worden dan de op deze gronden drukkende lasten. Op de pacht van grasland wordt op de zelfde voorwaarde een reductie van 12 pro cent over 1931 toegestaan. EGMOND AAN ZEE. Men verzoekt ons mede te deelen: Onder auspiciën van de IJmuider Fede ratie is hier een comité gevormd, met het doel den kinderen van Egmond aan Zee een St. Nicolaasfeest te bereiden. Het comité heeft zich hierbij op een ruim standpunt geplaatst n.1. dat niet alleen de kinderen der vakorganisatie-leden mee kun nen doen, maar ook de kinderen van onze dorpsgenooten, mits men een klein bedrag betaalt dat hiervoor verschuldigd is. Degenen, die met dit St. Nicolaasfeest sympathiseeren kunnen hiervoor te bestem der plaatse hun bijdrage deponeeren. Gezien het animo dat voor dit feest nu reeds bestaat gelooven wij dat het naar wensch zal slagen. Oefening reddingsboot. Het weer dat gistermorgen zoo prachtig was, sloeg gistermiddag geheel om. Hiervan maakte de schipper vhn de red dingsboot dan ook gebruik om mét zijn man netjes een oefentocht te houden. Met een flinke Zuid-Westen wind en regenbuien ging men zee in. De tocht had een vlot verloop, behoudens dat men een der riemen verloor die men even wel spoedig weer kon oppikken. Inbraak. Maandagnacht is ingebroken in de leeg staande villa „Westerlicht", aan den Boule vard, eigendom van d« Maatschappij Zeebad, De inbrekers hebben de lampen kapot gesla gen en den vloer vernield. Men vraagt zich tevergeefs af welke motieven hierbij hebben voorgezeten. EGMONDBINNEN. L. T. B. Maandagavond vergaderde de afd. Tuin ders van den L. T. B. Aanwezig waren 19 leden en de geestelijke adviseur, die in fleze hoedanigheid hier voor de eerste maal een vergadering bijwoonde, daar hij pas voor de verschillende vereenigingen was benoemd. Ingekomen was een schrijven van den voor- lichtingdienst van den L. T. B., die aanbood een lezing te houden. Op voorstel van den adviseur werd besloten daarvoor een verga dering te houden in November en te doen be handelen de oorzaken van de tegenwoordige crisis en de hulpverleening door de regee ring. Daar de kas uitgeput is, zal een ver laagd honorarium gevraagd worden. Het hoofdbestuur verzocht een bestuurs vergadering te willen houden, waarbij een lid vhn het H.B. zal aanwezig zijn om ver schillende onderwerpen te bespreken. Deze bijeenkomst zal nader door het bestuur wor den vastgesteld. Verder vroeg het H.B. ge gevens over huuropzegging wegens niet be taling der pachtsommen. Deze gevallen kwa men hier gelukkig niet voor. Hierna kwam aan de orde het verslag over de in 't afgeloopen seizoen geleverde produc ten. De ontvangsten bedroegen 10959,91, de uitgaven 10624,52, zoodat in kas bleef 335,39, waarbij nog een bijdrage van 25 kwam. Op voorstel van het bestuur werden de vergoedingen aan de bestuursleden bepaald als volgt: De keur- en veilingsmeester 200; de penningmeester 80; de secretaris 40 en voorzitter en commissaris elk 5. Van een paar leden was het ontslag inge diend, doch een paar nieuwe leden traden toe. De heer Schuit spoorde de leden aan trouw te blijven aan de vereeniging, ook in deze moeilijke tijden. Over de te Beverwijk gehouden vergade ring kon geen verslag worden uitgebracht, daar geen der bestuursleden deze had kun nen bijwonen. Hierna nam de pastoor het woord. Hij wees op het nut van organisatie. Het is de wensch van Paus en Bisschop, dat ieder ge organiseerd is. En in dezen crisistijd is het meer nog dan anders noodig, dat allen zich aaneensluiten om de moeilijkheden te over winnen, waaraan de eenling niets kan ver helpen. Beroep tegen raadsbesluit De Egmondermeerbewoners zijn bij Ged. Staten in beroep gegaan tegen het raadsbe sluit, waarin wordt besloten het G.E.B. niet over te doen aan het P.E.N., waardoor hun verzoek om electriciteit in de E gin ondermeer te brengen werd afgewezen. Zij verzoeken nu Ged. Staten om aen uitgaaf van kapitaal ad 20.000 voor het leggen van den onder- grondschen kabel niet goed te keuren. Deze uitgaaf zou h. i. overbodig zijn, daar met een bovengrondsahe netveitetering zou kun nen worden volstaan. Zij meenen de gemeen tebelangen niet goed behartigd, daar 2» in woners, 2 watergemalen en een zuivelfabriek nu van electr. verstoken zouden blijven. Alkmaar Hedenmorgen heeft oip den onbewaakten overweg te Zijdewind een zeer ernstig onge luk plaats gehad. Toen de melkauto van den heer A. Spoor uit Dirkshorn, bestuurd door den 24-jarigen Blaauboer, komende uit de richting Dirkshorn den onbewaakten over weg te Zijdewind wilde passeeren, naderde op hetzelfde moment de sneltrein uit de rich ting Schagen. Een hevige botsing volgde. De auto werd 300 M. meegesleurd en totaal ver nield. De bestuurder werd onmiddellijk ge dood. De melkauto was geladen met melk bussen en op weg naar de melkfabriek te Lutjewinkel. Wij hebben te Zijdewind een onder zoek naar het gebeurde ingesteld en ver namen, dat het ongeval heeft plaats ge had met den sneltrein die 8.01 uur uit Schagen vertrekt en om 8.09 de halte Zijdewind (den onbewaakten overweg) passeert. Van beide richtingen heeft men een onbelemmerd uitzicht, zoodat het onbe grijpelijk is, hoe de heer Blauwboer, die als melkrijder voor Nqerlandia dagelijks den overweg passeert, aidaar slachtoffer is geworden. Op ongeveer 50 M. van den overweg, in de richting Dirkshorn, staat het land bouwershuis van den heer G. Poland. Dit huis belemmert het uitzicht op de baan voor een uit Schagen komenden trein, doch na het passeeren van dit huis heeft men nog voldoende gelegen heid om het naderende gevaar te ont dekken. De heer Poland stond tijdens het ge beurde in het koolland te werken en het trok zijn aandacht, dat de heer Blauw boer den naderenden trein niet bemerk te, waardoor hij nog poogde door een luide schreeuw de aandacht van den autobestuurder op het gevaar te vesti gen. Helaas zonder resultaat. Toen de auto door den voortrazenden trein werd gegrepen, floot de locomotief nog. De auto werd totaal versplinterd en het chassis een 300 M. ver, waar de trein tot staan kwam, meegesleurd. Stukken hout en glas vlogen door de ruiten van de op den hoek staande baan wachterswoning, waarin de vrouw des huizes, die achter de in de woonkamer staande huistafel was gezeten, danig werd opgeschrikt, doch geen kwetsuren bekwam. De landbouwers Bleeker en Veldman, die aan de andere zijde van de spoor baan eveneens in 't koolland werkzaam waren, bevonden zich het eerst op de plaats van het ongeval en constateerden, dat de heer Blauwboer met zijn lichaam op de buffers van de locomotief lag en bekneld zat tusschen de buffers en een deel van het chassis van den verbrijzel den auto. De ongelukkige, die een hoofdwond had bekomen en wiens been inwendig was verbrijzeld, werd in 5 minuten uit zijn benarde positie bevrijd, doch over leed 10 minuten daarna, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen. Aangezien Zijdewind onder de ge meente Oude-Niedorp ressorteert, duur de het een paar uur voor de geneesheer uit die gemeente, dr. Postma, ter plaatse was. Deze kon slechts den dood van het slachtoffer constateeren. Nadat de burgemeester ter plaatse de situatie had opgenomen, werd het lijk van den jongeman naar het huis van zijn zuster te Dirkshorn, waar hij in den kost was, vervoerd. Wij vernamen dat de heer Blauwboer als chauffeur een zeer drukken werk- kri' waarnam. Gisteravond was hij om 12 uur thuis gekomen en vanmorgen was hij om 4 uur opgestaan, omdat hij om 5 uur met een autobus arbeiders naar de Zuider zeewerken moest vervoeren. Daarna moest hij weer als melkrijder voor de zuivelfabriek te Lutjewinkel beschik baar zijn. Vermoedelijk heeft de man door ver moeidheid geen voldoende aandacht aan den weg kunnen schenken. In dat geval moge het gebeurde een aansporing zijn om de gewenschte wet telijke regeling voor den werktijd van chauffeurs in te stellen. VERBETERING BERGERWEO BIJ DEN TOL De burgemeester van Bergen schreef te gen Vrijdagmiddag 3 uur een openbare raadsvergadering uit. De agenda bevat een 15-tal punten en mag zeker overladen ge noemd worden voor een vergadering die pas om drie uur aanvangt. Aangezien de raadsleden door de presen tiegelden hun dag verzuim vergoed krijgen, zien wij niet in, waarom de vergaderingen niet evenals vroeger eerder kunnen aanvan- CVan de op de agenda voorkomende punten is vooral belangrijk een voorstel van B. en W. om van den heer C. Boeder te Oterleek aan te koopen 9869 vierkante meter grond tegen een prijs van 50 cent per vierkanten meter. Deze grond is gelegen aan den Ber- gerweg in den hoek bij den voormaligen Tol en B. en W. doen dit voorstel om daardoor den scherpen hoefk aldaar uit den weg te kun nen nemen. B. en W. zeggen, dat er hunnerzijds naar gestreefd wordt om in aansluiting met het Rijkswegenplan den Bergerweg, die voor het verkeer te smal blijkt, op een breedte van 20 Meter te brengen. Dat net B. en W. ernst is met de verbetering van de toegangswegen van de gemeente blijkt ook uit het voorstel om van Mevrouw de Wed. Dr. B. M. Essers aan den Nstteweg een strook grond aan te koopen van 335 vierkanten Meter voor 708.75. Dit voorstel houdt namelijk ook verband met een op het uitbreidingsplan ont worpen weg, die van den Bergerweg aansluit op de Oldenburglaan. BELASTINGEN. De heer A. J. M. Dibbits, adj.-inspecteur der dir. belastingen, invoerrechten en accijn zen alhier, is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot inspecteur in de eerste afdeeling alhier. BRANDJE BIJ OUDORP. Gisteravond laat werd de brandweer opge beld vanuit Oudorp. Het bleek, dat in den Kraspolder in die gemeente een hooiklomp in brand was geraakt. Het hooi is verbrand, doch verder onheil werd voorkomen. DOOD GEVONDEN. Gistermiddag werd de politie gewaar schuwd, dat een woning aan de Westerkolk- straat nog steeds gesloten was, zoodat de buren vreesden, dat er iets niet in orde zou zijn. Inderdaad bleek de politie, toen zij zich toegang tot het huis had verschaft, dat de bewoonster, de 68-jarige modiste mej. H. D., dood op haar bed lag. Uit een onderzoek bleek, dat van zelf moord geen sprake was. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van A. de Groot, aannemer te Rustenburg met benoeming van mr. Krabbe tot rechter commissaris en mr. Ehvars te Hoorn tot curator en van J. v. d. Hoonaard, koopman te Breezand met benoeming van mr. H. M. Fruin tot rechter-commissaris en mr. Scholten tot curator. OPBRENGST SPELDJESDAG. De speldjesdag ten bate van de suppletie kas van het sanatorium Zonnegloren te Soest heeft hier ter stede opgebracht bruto 134.42 De kosten zijn 1.20 en het netto-bedrag is dus 133.22. UITDEELINOSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de arr. rechtbank is ge deponeerd de uitdeelingslijst in het faillisse ment van N. Bonselaar, verzekeringsagent te Heiloo curator H. F. M. Kraakman met een uitkeering aan concurrente schuld- eischers van 0.0168 procent van hun vorde ringen. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben besloten de bij hun besluit van 18 Mei 1927 aan F. A. de Raadt en J. Kiste- maker, te zamen vormende de vennoot schap onder de firma de Raadt en Kiste- maker te Purmerend, verleende vergun ning tot het in werking houden van autobusdiensten van Hoorn over Pur merend naar Amsterdam en terug, en van Purmerend naar Zaandam en terug, en de bij hun besluiten van 27 Juli 1927, 9 October 1929 en 21 Januari 1931 aan C. Bellekom te Egmond aan Zee verleende vergunningen tot het uitoefenen van autobusdiensten onderscheidenlijk van Egmond aan Zee naar Bergen en terug gedurende de zomermaanden, van Eg mond aan Zee naar Alkmaar en terug en van Egmond aan Zee naar IJmuiden en terug, zooals deze zijn gewijzigd bij koninklijke besluiten van 13 Maart 1930 en 19 September 1931, over te dragen aan de N. V. Nederlandsche Autocar Onder neming te Amsterdam. VOLKSZANGAVOND. De opkomst viel Maandagavond niet moe, wij hadden verwacht, dat de eerste avond van het winterseizoen een volle zaal te zien zou geven. Was de geringe opkomst dus eene te leurstelling, daar tegenover staat het verheugende feit dat de afdeeling een winstje boekte, doordat van de aanwezi gen eenigen als lid tot de afdeeling toe traden. De voorzitter, de heer A. Ohlen, opende met een kort woord, waarbij hij allen inzonderheid den leider,- den heer K. Sixma, hartelijk welkom heette. En toen brak het oogenblik aan, waar steeds met spanning op gewacht werd, Sixma beklom het podium, eene vroo- lijke opwekking tot zingen, de dirigeer stok werd geheven en Joh. Postveen's Lied van Volkszang schalde de zaal in. naar waarnemingen, verricht in h van 29 October morgM, Medegedeeld door het Kon Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 77nk Akureyri «M. tf Laagste barometerstand 750* Vardö en Haparanda. mM. Verwachting, geldig tot den avond October: Va#3o Zwakke tot matigen Noordelijke w, lijken of Zuid-Westelijken wind- mpL deeltelijk bewolkt; aanvankelijk nop iT St een enkele regenbui; waarschijnlijk w1* °P zachter. J later iet» De liederen volgden elkanderT*""^ bonte reeks, oude reeds veel eP7ff en toch steeds geliefd, ook nieuwe 8611 onder dat prachtige lied „Leven*!441"' ui den bundel Godsdienstige Liea van den Ned. Prot. Bond, een breed^64 sponnen melodie. 8®- Sixma was enorm op dreef, zijne tenties werden getrouw opgevolgd e„ Kn." uitte dan ook openlijk zijne volle tevr denheid over de wijze van zingen Mevrouw Elte, op het volkszannw». dium een geliefde verschijning, SpeeM ter afwisseling eenige nummers Vn viool. In een met zorg gekozen program,», samengesteld uit korte melodieuze stut ken toonde de violiste zich op haar best- vooral composities als Adagia Cantabü van Tartini, Ballade en Ave Maria v«I Schubert, en Romance van Tierie li»ï haar bijzonder goed en genoten een, gave vertolking. De pianobegeleiding berustte als steedi in de bekwame handen van mevr. n Ohen—Bosman, zonder haar kunnen wfi ons een zangavond niet goed indenken LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul» gen en andere voertuigen te 17.07 uur Jicht op- EEN BELANGRIJKE DAO VOOR DE B. V. L. Het Landstormcorps Alkmaar van den B. V. L. heeft gisteren een bijzonderen dag ge vierd. Allereerst hadden op de bovenzaal van het café v. Gijzen alhier groote schiet wedstrijden plaats, waaraan bijna alle af deeling van den B. V. L. uit Noord-Holland- Noord deelnamen. Slechts twee afdeelingen konden door de tijdsomstandigheden niet aan deze wedstrijden deelnemen. Er werd zooals te verwachten was met veel ambitie geschoten en de resultatea waren buitengewoon fraai te noemen. De scnietwedstrijden werden des middag» onderbroken, omdat er iets bijzonders gebeu ren ging in den B. V. L. Om half vier toch zou het vaandel aan den commandant wor- een aangeboden en het was daarom, dat de schutters onder geleide van de reserve-offi cieren naar de binnenplaats van het voor malig rijksopvoedingsgesticht marcheerden, waar deze plechtigheid zou plaats vinden. De troep werd in carré opgesteld en bet muziekcorps St. Louis was op den rechter vleugel geplaatst. Nadat de vaandelwacht onder comrwuil van luit. de Boer het vaandel binnen kt carré had gebracht, nam de voorzitter dtt Gewestelijke Commissie, de heer Middelhof!, burgemeester van Hoogkarspel, het woord. Spr. wees er op, dat deze dag voor het landstormcorps Alkmaar een bijzondere dag was, een dag van historie, omdat de as, plechtigheid iets zal wezen, wat nimmer meet zou gebeuren. Als voorzitter der Gew. Commissie zou spr. het vaandel aan den commandant over handigen. Hij wees er op, dat het vaandel bij Kon. Besluit was goedgekeurd, en dat het H. M. de koningin behaagd had, om den B. V. L. deze kon. onderscheiding te verlee nen. Spr. dankte H. M. voor deze onderschei ding, maar daarnaast meende hij een uwd van dank te moeten brengen aan hen, die door hun gave het corps in staat hadden ge steld, om dit pracht voorwerp van Ned- naaldkunst te bezitten. Speciaal dankte spr den heer Oolders, die anderhalf jaar lang voor dit vaandel gewerkt heeft. I Nadat spr. herinnerd had aan de vele vaandels, die Nederland heeft, wees hij sr op, dat de B. V. L. allereerst vredelievende burgers zijn, die slechts alleen dan voor j* nationale rechten van hun medeburgers v len opkomen, als het wettig gezag in gev* komt, slechts dan daadwerkelijk in ad* komt, „als het moet", richtte spr. zich den commandant, majoor van Houten. Sp huldigde maj. van Houten als een goed leid® en hij vertrouwde hem het vaandel ten vol» toe. Spr. hoopte, dat het vaandel nog !i:er; lang ongerept bewaard mocht blijven als symbool van liefde en trouw, als een P5 teeken voor de dapperen, die „als het o0?, 7ir-h AAM Vrtfll OM An -rul 1 nn JAnnAfl (l/lt bel zich één voelen en zullen toonen, dat wettige gezag nummer één is. Majoor van Houten, commandant vafl corps Alkmaar, dankte den voorzitter diens woorden en richtte zich vervolgen*** de B. V. L.ers, wien hij wees op de beteeken» van het vaandel. Wij, aldus spr., jagen gp* politieke doeleinden na, wij willen geen 8J weid. Het eenige doel is slechts: handhavw» der wetten, die door den wil van het JW Ned. volk zijn tot stand gekomen. A.11^ die, welke door revolutionnaire handeiling deze wetten zouden willen aanranden, z' tegen zich vinden een corps van 70.000 williger®, die „als het moet", de wapenen z» len opnemen. u Met een „Leve de koningin!" aanvaar spr. het vaandel, waarna het muziekcorps Louis het Wilhelminus inzette. Nadat daarna voor het vaandel ëe t leerd was, trokken de B. V. L.ers weer de schietzaal. waar tot ruim 6 uur de strijden worden voortgezet. Toen n ugu- prijsuitreiking plaats, waarbij maj. va" ten voor eiken winnaar een paar symp ke woorden had. En daarna trok men naar het u Vlies, waaraan alle B. V. L.ers tetl jd werd aangeboden ter gelegenheid va%-ps jubileum van den secretaris van M* Alkmaar. je Des avond na den maaltijd, haa

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2