*H uisvrouwen, Attentie! tycQuutciaal Tlieuws Onze JCcdoniën W eet U, dat de kwaliteit en zuiverheid van het echte Quaker havermout ge waarborgd wordt door 43 nauwkeurige controles." Quaker wordt reeds meer dan 50 jaar door ervaren dokters aan bevolen. crisis-steunregeling voor de transport-arbei ders is goedgekeurd voor het tijdvak 4 Oct 7 Nov. 1931, behoudens dat de tarieven zijn teruggebracht op 10 voor uitgetrokken ge huwden en ongehuwde kostwinners, bene vens 0.75 per week per gezinslid boven de 2 personen. Van kostgangers 8 per week. Voor regle mentair nog niet rechthebbenden, dubbel-uit- getrokkenen en ongeorgan-seerde 9 per week, benevens 0.50 per week per gezinslid boven 2 personen. Voor kostgangers 7 per week. De voorzitter vroeg machtiging voor ver lenging der termijn aan te vragen. Werd goedgevonden. Schrijven ingekomen van 3 land-arbeiders- boróen, welke werk vragen voor werklooze georganiseerde landarbeiders in den vorm van baggeren tegen een loon van 3 per dag; voor degene die niet kunnen baggeren andere werkzaamheden, eveneens voor ten loon van 3 per dag; tevens het in leven roepen van een steunregeling. De voorzitter (Wlde mede, dat het goed zal ziin om maatrege'en te nemen, maar op het oogenbiik staat er bij den correspondent der arbeidsbemiddeling maar een landarbei der ingeschreven. Voor de transport-arbeiders is een steun regeling in het leven geroepen en in de vorige vergadering is in deze ook ten gunste gesproken voor de landarbeiders, maar deze zal door den minister nog niet geaccepteerd worden, daar hier ter plaatse niet gesproken kan worden van crisis-werkloosheid in den landbouw. Toch hebben B en W. deze zaak onder de oogen gezien en zij vragen den raad mach tiging, de menschen aan het baggeren te zetten en dan voor rekening der gemeente 1/3 te nemen. Op de gedane vraag van den heer van der Molen betreffende de arbeiders in de Wie- ringermeerpolder werd meegedeeld, dat eerst 5 personen er heen gingen en nu 2. Ge zien de verdiensten van deze menschen, heb ben B. en W. gemeend de buskosten geheel voor rekening der gemeente te nemen. Besloten werd het baggeren op te dragen voor rekening der gemeente 1/3 der on kosten en voor rekening der belanghebben den 2/3. De heer v. d. Molen vroeg nog of er voor de arbeiders, die niet kunnen baggeren, ook anJer werk is. De heer Ooijevaar zeide, dat door het baggerwerk de werkgelegenheid ruimer wordt voor hen, die niet kunnen baggeren. De voorzitter zeide, dat met een andere tewerkstelling nog geen rekening is gehou den, maar deze zaak heeft zijn volle aandacht Van het Wit-Gele Kruis was een adres ingekomen om subsidie van f 0.15 per r. k. inwoner. De vooizitter memoreerde, dat in de vo rige vergadering besloten was, om 10 cent per inwoner te geven ten behoeve eener tweede zuster, met de toezegging, dat zulks zou gelden voor alle inwoners. Maar nu hier alleen sprake is van de R K. inwoners, hebben B. en W. besloten op het adres voorloopig afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Van „Belang der Jeugd" was een verzoek •om subsidie voor het herhalingsonderwijs ingekomen De voorzitter herinnerde, dat het vorige jaar een subsidie is verstrekt tot een maxi mum van 150 en verder, dat wanneei min der dan 15 leerlingen het herhalingsonder wijs volgen, 10 per leerling zou worden verstrekt en dat de geheele cursus door de leerlingen gevolgd moest worden. B. en W stelden voor, meer op dezelfde wijze de subsidie te verstrekken. De heer Van der Molen zeide. dat op het oogenbiik de cursus door 12 leerlingen wordt gevolgd en zou gaarne zien. dat B. en W. niet 10 per leerling, maar 150 vaststellen, daar anders de onderwijzers er bij te kvrt zouden komen. Wethouder Ooijevaar zeide, dat het be drag f 10 juist is genoemd om te voorkomen dat leerlingen vertrekken. De heer van der Molen zeide, dat de erva ring van het vorig jaar heeft geleerd, dat de cursus begon met 12 en tot 18 is opgeklom men, maar wanneer er van de 12 nu eens 6 overblijven, dan zou de cursus opgeheven moeten worden, daar de onderwijs-krachten niet betaald kunnen worden. Voorzitter zei de, dat het daarom toch wel goed is dat dit besluit genomen wordt en dat het juist is, om het voorstel van B. en W. te aanvaarden. De heer Koedijk wenschte, dat de raad vasthield aan het voorstel van B. en W. Voor enkele jaren terug was spr. huiverig voor het geven van subsidie, om dat de prac tijk uitwees dat er niet veel animo voor de cursus meer was en dan beantwoordde de subsidie niet aan het doel. Juist nu er een clausule aan verbonden is, is het voor de ouders zaak het aantal leerlingen op te voe ren, opdat er zooveel mogelijk van dat on derwijs gesproken wordt. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Vaststelling instructie toezicht- houden terrein lich. oefeningen. De voorzitter zeide, dat men voor het ter rein iemand noodig heeft om toezicht te hou den. De heer H. Kamp, was daarvoor tijde lijk aangesteld. De heer Bonnet verzocht schriftelijk be schikbaarstelling van het terrein des Zon dagsmiddags. De heer van der Molen zeide, dat het grootste gedeelte der burgerij er wel tegen is, dat er des Zondagsmiddags gespeeld wordt, maar er is toch ook een ander deel, dat gaar ne zou zien, dat het terrein opengesteld werd. Spr. meende, dat B. en W. daar geen principieel bezwaar tegen konden hebben, Spr. zou gaarne zien dat het veld openge steld werd, opdat de kinderen daar kunnen spelen. De voorzitter merkte op, dat gezien de ver houdingen in den Raad B. en W. gemeend hebben het terrein niet open te moeten stel len, opdat niet alleen uit eigen overtuiging, maar in den geest gehandeld worde van het overgroote deel der gemeente. De heer Zuidam is een groot tegenstan der van openstelling en wenschte de touwtjes strak te houden, ook al in verband met sport en wedstrijden. De heer Koedijk beschouwde het terrein In de eerste plaats als schoolterrein. Toch geloofde spr. niet, dat er één rechts raadslid is, welke er voor is dat het terrein openge steld wordt. De heer van der Molen vroeg hierna aan- teekening als tegenstander der aanname van art. 4, waarna de instructie zonder hoofdelij ke stemming werd aangenomen. In verband met de aanstelling van den heer Kamp vroeg de heer Koedijk of het nu van zoo groot belang is, dat er een som van 100 moet uitgetrokken worden. En is hij altijd beschikbaar. De heer Zuidam zeide ook eerst die mee ning toegedaan te zijn, maar gezien de ver plichtingen, welke er alle aan verbonden zijn, kon spr. zich met de voorgestelde jaar wedde vereenigen. De heer H. Kamp werd daarna met alge- meene stemmen benoemd tot toezichthouden op het terrein van lich. oefeningen op een jaarwedde van 100. Vaststelling instructie gemeente werkman. De voorzitter deelde mede dat voorloopig was aangesteld de heer Jb. Balder Abrz. De instructie vermeld het onderhouden en rein- houden der riolen, goten en publieke plaatsen minstens 1 maal per maand en de pleinen minstens 1 maal per week en wel des Zater dags, terwijl bij regenval de riolen en goten geïnspecteerd moeten worden tot doorlating van het water. Door B. en W. werd voorgesteld Balder aan te stellen op een jaarwedde van 130, werd met algemeene stemmen goedgevonden. Verhuring postkantoor. Voorstel B. en W. tot vernuring van post-, telegraaf- en telefoonkantoren aan het rijk voor het tijdvak 1 Juni 193231 Mei 1933 tegen een huurprijs van 2550. Voorzitter deelde mede dat de onderhouds kosten dat bedrag hebben bedragen. Al dus besloten. Aanvulling gemeentebegrooting 1931. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der gemeente-begrooting dienst 1931 in verband met de kabileering tot een bedrag van 30.000. Behandeling begrootingen ge meente, Burg. Armbestuur en lichtbedrijven dienstjaar 1932. ^Voorzitter deelde mede dat de begrootin gen zijn onderzocht, waarna door den secre taris het navolgende verslag werd uitge bracht namens de commissie. Verslag van het onderzoek van de begroo tingen der gemeente, van het burgerlijk arm bestuur en van de Lichtbedrijven over het dienstjaar 1932, op 16 October 1931, des avonds 7 uur. Allereerst wordt overgegaan tot het on derzoek van de begrootingen der lichtbedrij ven. De directeur is mede aanwezig, die een uiteenzetting geeft van de voornaamste pos ten. Gesproken werd daarbij over de nieuw in te voeren tarieven als vastrecht en voor- deeliger dubbeltarief. Verschillende vragen werden tot genoegen beantwoord. De begrootingen gaven tot geen op- of aanmerkingen aanleiding. Voorts werd onderzocht de begrooting van het burgerlijk armbestuur. Daaruit bleek dat wegens landhuur aanzienlijk minder zal ontvangen worden. De posten voor steunver- leening zijn ongeveer gelijk geraamd als ver leden jaar. De post „onvoorzien" is echter lager. Van de gemeente wordt een subsidie verwacht van 750 inplaats van 250 zoo als voor 1931. Algemeen werd opgemerkt dat deze begrooting niet veel speling over liet, wat in dezen tijd toch wel gewenscht wordt geacht. Overigens gaf deze begrooting tot geen op- of aanmerkingen aanleiding. Ten slotte werd post voor post nagegaan de begrooting der gemeente. De secretaris gaf daarbij een uiteenzetting van de nieuwe belastingregeling. Bij de behandeling der •posten werden alle gevraagde inlichtingen verstrekt. B. en W. hebben het plan als dit noodig is, de financieele toestand der gemeente na der onder de oogen te zien. Het is dan de tijd voor nadere vaststelling van de verorde ning tot heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting. Bij de begrooting werden tevens behan deld de adressen van: a. Centraal archief en Inlichtingen bureau voor aansluiting der gemeente bij die bond; b. Prov. N. H. Brandweerbond om aan sluiting der gemeente bij die bond; c. Wed. J. Schagen te Alkmaar om een toe slag op haar pensioen; d. Vereeniging vakonderwijs in West- Friesland om subsidie; e. N. H Vereen. „Het Witte Kruis" om subsidie voor de ontsmettingsinnchtin- gen; f. afd. Langendijk van het Centraal genoot schap voor kinder-herstellings- en vacan- tie-kolonies om subsidie; B. en W. stelden voor op al deze verzoeken gunstig te beschikken. De benoodigde gelden zijn op de begrooting uitgetrokken. De voorzitter zeide de begrooting nader aan de^ orde te stellen, met inbegrip van de verschillende aanvragen om subsidie. De heer Van der Molen zei niet in her haling te willen treden wat al reeds in de commissie is behandeld, wordt de begroo ting zoo aangenomen, dan wenscht spr. aan- teekening ervan dat hij tegen de posten is, welke uitgetrokken worden voor de Bijz. Vrijw. Landstorm en Burgerwacht. Niemand meer het woord verlangende, werd de begrooting aldus goedgekeurd en besloten. Medegedeeld werd nog, dat de begrooting van het Burg. Armbestuur sluit in ontvang sten en uitgaaf op f 3136.69. Gasbedrijf afd. I gew. dienst 102060.— Gasbedrijf afd. II kapitaaldienst 22474. Electr. bedrijf afd. I gew. dienst 84614. Electr. oedrijf afd. II kap. dienst 5445. Gemeente gewone dienst 81344 Gemeene kapitaaldienst 25162.50 Hierna sluiting. WIERINGERWAARD. Maandaggmiddag vergaderde de 7??^ voltallig on<ier leiding van burgemeester Haringhuizen, tevens Ten le een adres van de Schage, Handel drijvende en Industrieele Middenstanasver Alleen echt in de geel-blauw-roode origineele pakken met bon voor zwaar verzilverde gebruiksvoorwerpen. De tegenwoordige groote pakken, die 5 ons netto bevatten, zijn voordeeliger. eeniging, met verzoek om subsidie voor een cursus tot opleiding van winkelpersoneel. B. en W. stelden voor 10 te verleenen zoodra een of meer leerlingen uit deze ge meente dien cursus gaan volgen. Allen voor Van den Bond van Pluimveehouders ver zoek om subsidie legwedstrijden. Afwijzend hes c h il(t Een verzoek van het onderwijzend perso neel om evenals vorige jaren subside te ver leenen voor den te houden cursus school vrije jeugd. De cursus is weer begonnen met 15 leerlingen zoodat door B. en W. werd voorgesteld wederom 240 subsidie te ver leenen. Goedgevonden. Een adres van de afd. Wieringerwaard van den modernen Landarbeidersbond inza ke steunregeling. Deze bond zou gaarne zien dat de uitkeeringen aan de georganiseerde werkloozen op een vaste basis werden ge steld en stelden voor aan gehuwde arbeiders en kostwinners een toeslag te verstrekken van 0.50 per dag benevens een kindertoeslag van 1 per week. en per kind beneden lo jaar en voor ongehuwden een toeslag van 35 cent per dag en daarnaast werd voorgesteld om, wanneer eventueel door langdurige werkloosheid de termijn waarop de georga niseerde werkloozen recht op uitkeering heb ben zou komen te verstrijken, deze uitkeering geheel op den bovenstaanden voet te doen dragen. De voorzitter zei dat B. en W. dit adres ernstig onder de oogen hebben gezien en van oordeel zijn, dat, zoolang niet is ingetreden een crisis van werkloosheid, er geen aanlei ding bestaat om hierop in te gaan. Boven dien zijn we gebonden aan de circulaire van den minister, dat 't moet gaan via Maat schappelijk Hulpbetoon. We meenen ons uiterste best te moeten doen de menschen werk te verschaffen. Tot nu toe zijn we daarin uitstekend geslaagd en zullen trachten te voorkomen dat velen werkloos zullen worden. In 1930 zijn de uitkeeringen uit de werk- loozenkas lager geweest dan de premie door de gemeente betaald. We zullen hopen dat 't weer zal gaan. Mocht t niet gaan dan stellen we ons voor, overleg te plegen met Burgerlijk Arm bestuur. Ons standpunt is: hier mag geen armoede geleden worden. Mevr. Boerman merkte op dat verleden jaar geen directe steun is verleend. De heer Goosens merkte op, dat er vorig jaar weinig is uitgegeven. Wij staan nu voor een andere periode. Op 15 November zullen de ongehuwden uit de Meer moeten verdwij nen. 500 menschen uit de randgemeenten zul len zoolang 't kan aan het werk gesteld worden. Daarom zou ik gaarne willen dat als we komen, we er op kunnen rekenen Door 't lage inkomen zijn we verplicht hier te komen. Wethouder Sleutel meende, dat we dat toch later kunnen regelen. De heer Goosens: We willen vastigheid hebben. De heer Blaauboer was van oordeel, dat, als de nood zoo nijpend wordt, de raad toch wel machtiging kan geven aan B. en W. De heer Goosens: We hebben ons best ge daan de zaak zoo goed mogelijk te belichten, als er dus nood komt, hebben w ij niet de verantwoording. Spr. en Boerman hadden in 1929 persoon lijk bij den burgemeester moeten komen, an ders hadden zij niets gekregen. De voorzitter: Dat moet u niet zoo hard zeggen, U weet niet wat er besloten was. De heer Goosens: Volgens de oude steun regeling kon je 66 cent bij Sleutel halen en we vragen nu vastigheid. De voorzitter: We kunnen die verzekering niet geven Volgens bedoelde steunregeling werd tot 18 per week uitgekeerd. De heer Speets: Het lijkt me een moeilijke zaak Wanneer er meer werkloosheid komt, kunnen we 't dan niet beschouwen als een crisiswerkloosheid? De voorzitter meende, dat de heer Goo sens toch zal moeten erkennen dat we hier steeds alles doen om werkloosheid te voor- k°Dagvoorzitter sloot de discussiën, waarna met 5_2 werd besloten afwijzend te beschik- ken Een 2e adres van denzelfden Bond vond gunstiger onthaal. Daarin werd verzocht om, als de trekkingsperiode van de werklozen kas aanvangt, voor hun afdee ingskas een renteloos voorschot van 300 te mogen ont vangen, omdat 't bijna drie weken duurt, voor men de eerste uitkeering ontvangt. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten, dat wanneer geen andere regeling mogelijk is, de gemeente voorschot zal verstrekken. Voorts was nog ingekomen een verzoek van 't gemeentebestuur van Barsingerhorn om een biidrage in de verlichtingskosten aan den Westfrieschen dijk tegenover den Wa- lingsweg. Besloten werd 10 bij te dragen. De begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1932 en een aanvraag subsidie ad 9000 werden goedgekeurd. De gemeentebegrooting is door een Com missie behandeld. Algemeene beschouwingen werden niet gehouden. De begrooting geeft niet zoo'n gunstig beeld als verleden jaar, doch is toch sluitend gemaakt kunnen wor den zonder belastingverhooging. Voorgesteld werd de periodieke verhoogin gen van de politie te doen ingaan op 1 Ja nuari inplaats van op 1 Juli Goedgevon den. Verder om de jaarwedde van den opzichter met 25 te verhoogen en te brengen op 150. Wethouder Sleutel meende dat we onder deze omstandigheden niet tot verhooging moeten overgaan. Met 6 tegen 1 (de heer Sleutel) werd de verhooging toegestaan. De tegrooting sloot met een post onvoor zien ad 2008.51. Het eindbedrag is 58019.50. Kapitaaldienst nihil. De balans- en winst- en verliesrekening Bouwvereeniging werd na toelichting der di verse cijfers goedgekeurd. Het eindcijfer was 47255.87 K, exploitatieverlies 1312.15, balans 520.05. Op voorstel van B. en W. werd tot vast stelling der geldend blijvende politieverorde ningen besloten. Ook een suppletoire kohier hondenbelas ting, wat noodig was doordat er enkele hon den waren bijgekomen, werd vastgesteld. Een voorstel van B. en W. tot het verlee nen eener gratificatie ad 50 aan den tijde- lijken opzichter voor extra werk aan 't terrein voor lichamelijke oefeningen werd met alge meene stemmen aangenomen. Ten slotte stelde de voorzitter voor om als' werkverschaffing het nieuwe gedeelte van de begraafplaats in orde te laten maken en ver der evenals vorig jaar in overleg met het polderbestuur zoo mogelijk werk te verschaf fen en dan 15 cent per uur aan den polder bij te dragen. De heer Goosens zou voor de werkzaam heden aan de begraafplaats 35 cent willen zien betaald. Voorgesteld werd nu 35 tot 30 cent per uur te betalen naar gelang van arbeidsprestatie Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Ook is door B. en W. overwogen om nog wat beplanting op het nieuwe gedeelte der begraafpaats aan te brengen. Machtiging werd verleend dat B. en W. een plannetje zullen maken. Rondvraag De heer Goosens zeide dat een paar jaar geleden een verbod is gemaakt dat aan de Nieuwesluis niet met motorrijtuigen onder den Dijk mag gereden worden. Desondanks gebeurt herhaaldelijk dat auto's langs dat pad ri'den zelfs zonder signaal te geven. Spr vindt dit zeer gevaarlijk. Besloten werd om ook boven op den dijk aan 't einde van de Kluft nog een bord te plaatsen. Hierna sluiting. DE ZUIDERZEE. Aandrang om den afsluitdijk niet te voltooien. Aan de leden van de Staten Generaal is gisteren het volgende adres gezonden: Het landelijk comité tot behoud van de Zuiderzee, gevestigd te Harderwijk, vindt in de sterk gewijzigde tijdsomstandigheden de vrijheid, zich nogmaals tot u te wenden, om met den meesten ernst uw steun en medewer king in te roepen, teneinde te voorkomen, dat thans een van de weinige rendeerende bedrij ven, de Zuiderzeevisscherij, te gronde wordt gericht en ten minste tienduizend gezinnen in de grootste zorgen worden gedompeld. Ruim tienduizend gezinnen van visschers en houders van nevenbedrijven vinden nog in de Zuiderzee-visscherij een zeer behoorlijk be staan. Waarom toch moet de afsluitdijk geheel worden voltooid, nu er den eersten tijd van verdere inpoldering geen sprake zal zijn? Waarom moet een belangrijk deel van ons volk zonder eenige noodzaak, het leger van werkloozen thans vergrooten? Welk lands belang is er mede gemoeid om de afsluiting van de zee ten koste van alles voort te zet ten? Waarom moet toch die afsluiting zijn als een niet te keeren noodlot dat over meer dan tienduizend gezinnen onafwendbaar ko men gaat? De voordeelen van een afgesloten zee wegen bij lange na niet op tegen het behoud van de Zuiderzee. Een onderzoek in de om de zee liggende provinciën zal dit bevestigen. In naam van tienduizend gezinnen van visschers en houders van nevenbedrijven vragen wij, om zoolang de verdere inpolde ring geen voortgang heeft, de Zuiderzee open te laten. Hetgeen ons comité ook acht in het volstrekte belang van het vaderland. DE SPOORWEG OVER DEN AFSLUITDIJK. Harlingen tevreden gesteld. In verband met de actie, welke in Fries land is ontstaan over een wijziging, welke zou worden overwogen in het tracé van den spoorweg, die de over den afsluitdijk ont worpen spoorbaan met de lijn Harlingen Leeuwarden moet verbinden, waardoor deze over Arum in plaats van over Harlingen zou loopen, deelt men mee, dat de bedoelde wijziging reeds bij een voorloopig onderzoek, zoowel met het oog op de belangen vaïi Har lingen als om verschillende andere redenen, gebleken is niet voor verwezenlijking in aan merking te komen. SCHERMERHORN. De nutsvergadering van Maandag 26 Oct. welke eene propaganda was voor de vredesgedachte. in verband met de in Febr a.s. te houden Ontwapeningsconferentie van den Volkenbond, was goed bezocht. De voorzitter, ds. Boerendonk, hield een inleiding, waarin hij deed uitkomen dat de vrdesgedachte al zeer oud is en reeds 280 jaar voor Chr. geboorte bestond bij de Grie ken. Verder besprak hij het doel van den Volkenbond en las de boodschap inzake d« Ontwapening en de daaruit voortkomende motie van het hoofdbestuur voor. Door ds. Boerendonk en den heer W. C. van Setten van der Meer werden nog een fragment en enkele gedichten voorgedragen, welke alle tot strekking hadden het verschrikkelijke van den oorlog aan te toonen. Ook twee tableaux door de gymnastiekvereeniging gegeven, en welke prachtig slaagden, waren van gelijke strek king. De motie van het Hoofdbestuur werd onder applaus aangenomen. Het geheel was een prachtige propaganda- avond, die nog werd opgeluisterd door piano spel van mej Klaver, uit Oterleek, die mu ziek van Beethoven deed hooren. BERGEN. Het echtpaar G. Oldenburg herdacht gister den dag, waarop het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. De heer en mevrouw Oldenburg zijn steeds in Bergën woonachtig geweest en mochten zich gister in een groote belang stelling verheugen. Er waren veel bloemen en felicitaties ingekomen. De heer Oldenburg kent Bergen door en door en het blijft altijd aangenaam om hem te hooren vertellen van de vroegere gemoede- lijkheid en de oude gebruiken onder de Ber- genaren, die door de sterke toename van de bevo'king thans verloren zijn gegaan. Gaarne brengen wij het echtpaar ook hier onze gelukwenschen. HOORN. Met ingang van 1 November is benoemd tot scheikundige bij den dienst der rijksland bouwproefstations en werkzaam gesteld aan Rijkslandbouwproefstation te Hoorn, de heer L. W. J. Holleman, te Voorburg. TEXEL. Vredesavond. De Vredesavond, georganiseerd door de Mij. tot Nut van 't Algemeen is hier een groot succes geweest Van alle kan ten van Texel waren personen van aller lei richting bijeen gekomen in de groote zaal van hotel Texel, waar geen plaats onbezet was. De burgemeester dezer gemeente sprak het openingswoord, en las de boodschap voor van het hoofdbestuur, waarin de vredesmotie is vervat Als sprekers traden op Ds. A. Vfs, de heeren J. Oele en H. Klimp. De heer Oele gaf een overzicht over den Volke renbond en de Ontwapeningsconferen tie, terwijl ds. Vis en de heer Klimp fragmenten voorlazen uit ernstige wer ken, den oorlog betreffende. Een vijftal dames en heeren van Den Burg vulde de pauze aan met muziek nummers, die ook al een ernstig karak ter droegen. De motie van het hoofdbestuur werd m~t algeheele instemming aangenomen. Burgemeester Oort bracht aan het ein de dank voor de opkomst en aan allen d;e medewerkten aan dezen zeer ge slaagden vredesavond. W ARMENHUIZEN. Vredesavond. Maandagavond hield het Departe ment Warmenhuizen van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen haar eersten Nutsavond in de zaal van den heer Slik ker. Deze avond was gewijd aan het versterken van de Vredesgedachte en werd door eigen krachten gevuld. De zaal was goed gevuld. Door den vice-voorzitter, den heer Swan werd om acht uur het openings woord gesproken, waarin hij de aanwe zigen hartelijk welkom heette. Allereerst werd door hem nog een woord van dankbaarheid gesproken tot den vorigen eminenten voorzitter, ds. Zillinger Mole naar, die naar Blijham is vertrokken. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de beteekenis van den Volkenbond. Ter afwisseling werden door het Fan farecorps T. A. V. E. N. U. een paar mu zieknummers gegeven en keurig werk geleverd. Vervolgens droeg mevr. Klantde Moor eenige fragmenten voor uit het boek „De weg terug" door E. M. Remar- que. Met volle aandacht werd naar haar geluisterd en een welverdiend applaus volgde. Hierna kwam een lezing van den heer P. de Groot over „Peter Halket". Deze lezing nam te veel tijd in beslag en zoo moest het programma besnoeid worden, wilde men middernacht klaar zijn. De zangvereeniging V.A.R.I.A. gal een paar nummers die heel mooi werden ge zongen en tenslotte kwam de heer Slik ker met voordrachten. Hierna was het woord wederom aan den voorzitter en nu werd de bekende motie, gesteld door het hoofdbestuur, zonder hoofdelijke stemming aangeno men. De voorzitter dankte allen die tot het welslagen van dezen avond hadden me degewerkt DE ANTI-JAPANSCHE BOYCOT Het „Nieuws" meldt talrijke gevallen van boycot van Japansche goederen door Chinee- sche firma's. Verschil ende Japansche firma's stelden reeds civiele vorderingen in tegen Chineezen, die eerst gegeven orders cancel- den. KORTE BERICHTEN. De Scheepvaart Vereeniging „Noord" te Amsterdam heeft den Centralen Bond van Transportarbeiders, den Nederl. r. k. bond van Transportarbeiders „St Bonifacius" en den Nederl. Bond van chr. Fabriek®- en Transportarbeiders bestaande collectieve w beidsovereenkomst opgezegd,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7