ZEER ERNSTIG AIIIG-ONGEM AAR DEN HELDERSCHE WEG. iBij Jiecfitszaken Stad m Qmqemnq. 17-jarig neisje het slachtoffer. De automobilist ernstig gewond. 770.9 747.4 Vrijdag 30 October. 105 uur. Sted. museum, tentoonstelling K. z. o. D. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Het geheimzinnige testament (myste rie). Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Cohen en Kelly in Afrika (ko misch); toegang voor personen boven 18 j. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Monte Carlo (rom.), hoofdrol Jeanette Mac Donald en Jack Buchanan. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, „Das Land des Lachelns", hoofdrol Richard Tauber. 8 uur, De Unie, concert Annie Veenenbos en Jan Couvee. 8.30 uur, Central, protestvergadering cen trale van Nederlandsch Overheidspersoneel, tegen salarisverlaging. Zaterdag 31 October. 10—5 uur, Sted. museum, tentoonstelling K. z. o. D. 7.30 uur, Cinema Americain: Het geheim zinnige testament (mysterie) boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Cohen en Kelly in Afrika (kom.); boven 18 5 oor* 7.30 uur, Victoria-Theater: Monte Carlo (rom.); alle leeftijden. 8 uur, Harmonie, door T. O. P„ opvoering van Liefdesduel, blijspel. 8 uur, Central, alg. verg. Volksonderwijs wijs. van de aangekondigde salariskorting voor de rijksambtenaren. Aan het slot der vergadering is met alge- meene stemmen een motie aangenomen, waar in de aangekondigde korting 'n onbillijkheid wordt genoemd, temeer waar gedurende reeds vele jaren van 'n normale bevordering bij de onderofficieren geen sprake is en de Kamer wordt verzocht deze plannen der regeering niet tot uitvoering te laten komen GERUCHTMAKENDE ARRESTATIE TE 's-HERTOGENBOSCH. Naar wij vernemen hebben mr. G. M. J. Kolfschoten en mr. dr. C. M. van Leeuwen, curatoren in het faillissement van de Hanzebank te 's-Hertogenbosch tegen hun medecurator den heer H. A. Tromp bij de justitie een aanklacht in gediend wegens verduistering van fond sen. De heer Tromp is aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN 's-GRAVENHAGE. Voor zoover de N. R. Crt. meent te weten, Verkeert 's-Gravenhage, wat zijn kaspositie betreft in een gunstige uitzondering, daar het nog kort geleden een kasgeldleening tot een zeer aanzienlijk bedrag heeft kunnen op nemen en ook overigens geen moeilijkheden ondervindt bij de verkrijging van kasgeld door bemiddeling van bankiers. DE DAAD VAN EEN GEESTES ZWAKKE. In dolle vaart met een auto er van door. Een bewoner van de Van Gentstraat te Nijmegen had zijn auto een oogenblik onbe heerd voor iijn woning geplaatst. Een 15- jarige jongen, die niet geheel normaal is en reeds meermalen rijwielen had weggenomen, teneinde daarmede een ritje te maken, klom achter het stuur en bracht den wagen in be weging. In dolle vaart reed hij door verschil lende straten, totdat op den Broerweg de auto tegen een boom botste, die ontwor teld werd. De jongen kwam er zonder letsel af. Bij het politieverhoor bleek, dat hij nooit een auto bestuurd had. Toen de wagen een maal op gang was, zag hij geen kans hem weer tot stilstand te brengen. Het is een won der, dat geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. EEN COLPORTEUR MELDT ZICH AAN BIJ DE POLITIE WEGENS VERDUISTERING. Op het politiebureau aan de Nassaukade fe Rotterdam is een 36-jarige reiziger, die zich zelf had aangegeven, in bewaring ge steld ter zake van verduistering. De reiziger was in het begin van dit jaar in dienst gekomen als colporteur in het filiaal van een goederenhandel te Schiedam, gevestigd aan het Bloemhof te Rotterdam. Kort na zijn aanstelling is de man in geld verlegenheid gekomen en niet lang daarna plaatste hij bij den filiaalhouder een order voor een vloerkleed. Later bleek, dat de order gefingeerd was en dat de reiziger het kleed tegen een veel lageren prijs heeft verkocht en het geld ten eigen bate heeft gebruikt. Na dien heeft de reiziger nog verschillende arti kelen verkocht en telkens overhandigde hij aan den filiaalhouder gefingeerde huurkoop contracten. De afbetalingen gingen echter geregeld door, zoodat de filiaalhouder geen argwaan kreeg. Ten slotte werd echter de som, die wekelijks moest worden afbetaald, steeds grooter en in Augustus van dit jaar beliep dit bedrag 100 per week. In totaal had de reiziger toen voor ongeveer 6000 aan goederen verduisterd. Ten einde toch aan zijn verplichtingen te voldoen heeft hij toen bij drie rijwielhandelaren te Rotterdam en bij een te Schiedam in totaal vier fietsen in huur koop gekocht en deze fietsen wederom ver kocht. Den vijftienden Augustus echter liep de zaak geheel spaak en daarop heeft de man getracht het land te verlaten, hetgeen hem ook is gelukt. In Luxemburg is hij langen tijd werkzaam geweest als colporteur en het geld voer de reis naar het buitenland heeft hij zich weten te verschaffen door aan een café houder te Rotterdam beleenbriefjes te verkoo pen, hetgeen hem in totaal tien gulden heeft opgi braciii De vrouw van den man wist niet, waar hij heen gegaan was. Verleden week is hij terug gekomen. In verband met deze zaak zijn nog een caféhouder en een vrouw aangehouden, ver dacht van heling. Zij zouden goederen van den colporteur hebben gekocht voor zeer lagen prijs. Bij huiszoeking zijn eenige goe deren in beslag genomen- 6 s BRANDEN. Kinderen speelden met lucifers. Te Ureterp (Fr.) is de boerderij van den heer P. Bc onstra en bewoond door den heer Greidanus afgebrand. Vier koeien verbrand den, bovendien kregen vier koeien en eenige schapen zulke brandwonden, dat deze dieren moes'en wotden afgemaakt. Kinderen, die met lucifers speelden, hebben den brand ge sticht. Boerderij afgebrand. Hedennacht brandde aan den Coevor- derstraatweg onder de gemeente Hooge- veen de boerderij van den heer B. Meijer af Het huisraad en ongeveer 200 mud kc-ren werden een prooi der vlammen. Oorzaak is vermoedelijk het drogen van kleeren bij de kachel. De bewoners kon den zich siechts door een raam redden. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. En gedood. Gistermorgen stond de 64-jarige J. de Rij der, wonende te Ierseke, in den St. Pieters- polder tegen een muur voor den regen te schuilen en werd toen door den bliksem ge troffen. Hij werd dood gevonden met ver brande kleeren, een gat in het hoofd en ge wonden rug en schouders. In den muur, waartegen de heer De Rijder gestaan had, was een groot gat geslagen. ACTIE TEGEN INVOER VAN VLEESCH. Het Hoofdbestuur der H. M. v. L. heeft zich in vervolg op vorige verzoekschriften tot het Kon. NecC Landib. Comité gewend met het dringend verzoek er met den meesten spoed bij de regeering op aan te dringen, den invoer van Deensch en ander rund- vleesch te contingenteeren in dien zin, dat tot tijdelijke invoerverboden kan worden over gegaan. Gewezen is hierbij op de scherpe prijsda ling der laatste weken en de ontwrichting in den afzet van binnenlandsch vleesch, welke snel optreden dubbel nuttig doet zijn. De reeds vroeger geuite wenschen, onder meer omtrent het heffen van het fiscale in voerrecht boven den accijns, komen hierbij geenszins te vervallen. VERKEERSONGEVALLEN. Oude man overreden. Te Marum is hedenmorgen tegen half tien de 95-jarige heer Siersma, die bij zijn woning de trambaan wilde over steken, door een stoomtram, komende uit de richting Groningen, gegrepen. De locomotief en een wagon gingen over den ongelukkige heen. Vreeselijk ver minkt werd hij opgenomen. De oude man, die doof was en de tran. dus niet heeft hooren aankomen, was terstond dood. Ernstige aanrijding Gisteravond te omstreeks 8 uur heeft op den Rijksstraatweg te Lisse een ernstige aan rijding plaats gehad. De motorrijder B. uit Lisse reed in de richting Hillegom en kwam in botsing met twee meisjes, die met elkaar stonden te praten, vermoedelijk doordat hij te weinig acht op den weg sloeg. Een der meisjes werd met zware verwondingen op genomen en is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. De motorrijder, die tegen den grond geslingerd werd is eveneens, echter minder ernstig, gewond. Het andere meisje bleef ongedeerd. noemde de gepleegde feiten buitenge woon misdadig. Verdachte is een sociaal gevaarlijk persoon. Hij is er niet voor teruggeschrokken om Arkenbout uit w'nstbejag te dooden en later heeft hij zelfs weer naar een volgend slachtoffer uitgezien. De rechtbank achtte het daar om noodzakelijk en rechtvaardig hem tot levenslange gevangenisstraf te ver- oordeelen, daar hij een gevaar voor de samenleving opleverd. Verdachte riep uit: „Al eischt de recht bank 1000 jaar, ik ben onschuldig en de moordenaar loopt vrij rond." Dit uitroepende, werd hij door de dienstdoende agenten weggeleid. MOORD OP EEN LANDLOOPER. De dader naar een krankzinnigen gesticht. De Haagsche rechtbank heeft gister uit spraak gedaan in de zaak tegen een 47-jari- gen bloembollenkweeker te Sassenheim, thans gedetineerd, die op 15 Oct. j.1. terecht heeft gestaan wegens moord op een landloo- per. Overeenkomstig den eisch van het O. M., dat, op grond van een door den psychia ter uitgebracht rapport, waarbij verdachte ontoerekenbaar was verklaard, ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een gesticht had gevorderd, heeft de rechtbank plaatsing van den bloembollenkweeker voor den tijd van hoogstens een jaar in een krankzinnigen- festicht en zijn ter beschikkingstelling van e regeering gelast. ONTROUW BOEKHOUDER. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde heden een 24-jarigen kantoorbe diende wegens verduistering van pl. m. 2000 ten nadeele van de melkfabriek „Neerlandia" te Weesp, tot een gevange nisstraf van één jaar, waarvan 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het O. M. had één jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk, gevorderd. ZIJN STIEFVADER DOOD GESCHOTEN. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep het vonnis der Amsterdam- sche rechtbank bevestigd, waarbij een 24- jarige chauffeur, die in een pension aan de Weteringschans te Amsterdam revolverscho ten op zijn stiefvader had gelost tengevolge waarvan deze vrijwel onmiddellijk dood was, wegens doodslag werd veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maanden preventieve hechtenis. DE VERDWENEN 13 MILLE. Het gerechtshof bevestigt het vonnis. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gister uitspraak gedaan in de bekende zaak van de verdwenen 13 duizend gulden, die weggeno men waren uit de tasch van een jeugdigen banklooper, toen deze zijn fiets met de tasch een oogenblik had achtergelaten in de rijwiel stalling van een fietsenhandelaar. Wegens diefstal hebben destijds drie mannen voor de Amsterdamsche rechtbank terecht gestaan; twee er van werden vrijgesproken, de derde veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Tegen het vrijspreken van een der verdachten werd niet in appèl gekomen, tegen dat van den tweeden verdachte wel, en voorts teeken- de de veroordeelde hooger beroep aan. Het Hof heeft thans het vonnis der rechtbank be vestigd, dus den rijwielhandelaar veroor deeld tot twee jaar gevagenisstraf en den an der vrijgesproken. HET TORENDRAMA. Tot levenslang veroordeeld. Heden wees de rechtbank vonnis in de strafzaak tegen den 56-jarige leidek- kespatroon J. G. M. De man zou op 29 Maart 1929 in den toren van de r. k. Gerardus Majellakerk aan het Ambon- piein te Amsterdam zijn compagnon hebben vermoord om de verzekerings premie machtig te worden. De officier van justitie eischte tegen veidachte 'evenslange gevangenisstraf. M. hield tot het einde van het proces zijn onschuld vol. Hij werd door twee veldwachters in de rechtszaal gevoerd. Oogenschijnlijk rustig zette hij zich in hel beklaagdenbankje neer. De recht bank achtte net ten laste gelegde bewe zen en veroordeelde M. conform den eisch tot levenslange ge1, ar.genisstraf. De rechtbank overwoog dat de omstan digheden er duidelijk op wezen dat ver dachte zijn daad heeft gepleegd om zich te verrijken. Er is geruimen tijd verloo- pen tus&chen het maken van het plan en de uitvoering daarvan. De rechtbank GEVAARLIJKE KRUISING. Verdachte voorwaardelijk veroor deeld. Het Hof te Amsterdam wees heden arrest in de zaak tegen den landbouw kundige A. V. uit Naarden, die terecht stond als verdacht van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De rechtbank had hem te dier zake veroordeeld tot één week hechtenis. Op 21 Juli 1930 was hij met zijn auto in botsing gekomen met een motorfiets, waarbij de rijder en zijn duopassagiere werden gewond. Bij de behandeling in hooger beroep eischte de procureur-generaal een geld boete van 200 subs. 30 dagen hechte nis. Het Hof veroordeelde V. heden tot een voorwaardelijke hechtenis van een week, met een proeftijd van drie jaar. Gistermiddag, ongeveer kwart over vijf, heeft aan den Helderschen weg in de ge meente Bergen, in de bocht bij de boerderij van den heer Swaag, een ernstig ongeval plaats gehad, dat het 17-jarig dochtertje van den heer Slotemaker uit Koedijk het leven heeft gekost en den roekeloos rijdenden automobilist ernstig verwondde. Het meisje reed rustig met haar zusje per rijwiel van Alkmaar huiswaarts, toen zij door een haar achteroprijdenden, van Alk maar komende, auto werd gegrepen en op de tramrails gesmakt. Met het gevolg dat zij oogenbiikkelijk werd gedood. Het zusje be kwam wonderlijk genoeg geen letsel. De auto, een Ford, die zeer snel reed, botste hierna tegen den naar Alkmaar rijdenden vrachtauto van den heer Vis, uit Bergen, maakte daarna een slag in de rondte en werd totaal verbrijzeld, terwijl de bestuur der, de heer G. Janson uit Den Helder op den weg werd geslingerd, vanwaar hij in bewusteloozen toestand door den inmiddels gewaarschuwden Geneeskundigen dienst uit Alkmaar naar het Centraal Ziekenhuis werd vervoerd. De Directeur en de Directrice van het Centraal Ziekenhuis, met een hoofdverpleeg ster verzorgden het vervoer van den patiënt, die in den ziekenauto bij kennis kwam. Naar wij heden vernemen levert zijn toestand ver moedelijk geen direct gevaar op. Met zeker heid kon nog niets worden medegedeeld, aan gezien den man, die zware hoofdwonden heeft, absolute rust is voorgeschreven, zoo dat nog geen Röntgenfoto's konden worden gemaakt. De heer Vis, die altijd zeei kalm rijdt, en wiens vrachtauto ook belangrijke schade be kwam, liep inwendige kneuzingen op, boven dien werden een paar ribben gebroken en bekwam hij een verwonding aan zijn mond. Hij kon evenwel, na verbonden te zijn, naar zijn woning in Bergen worden vervoerd Naar wij van ooggetuigen vernamen, reden de meisjes op hun fiets schuin voor elkander, rechts van den weg. Voor den auto, die de aanrijding veroorzaakte, reed een andere wagen, met buitengewone snelheid, en de ge tuigen kregen den indruk, dat de beidt wa- aeus ecu sa&lMdswedstriid «et stoodsri hielden. De voorrijdende auto passeerde, zonder ongelukken te veroorzaken, doch is doorgereden. Het is mogelijk dat hij van het ongeval niets heeft bemerkt. Dit zal wel vastgesteld kunnen worden, aangezien een der brugwachters het nummer van den wagen opnam. Vermoedelijk heeft de heer Janson, die het ongeval veroorzaakte, nog ge poogd de aanrijding met mei. Slotemaker te voorkomen. Getuigen hebben althans ge zien, dat hij direct na de aanrijding zijn wagen met een zeer scheijxn hoek naar links omgooide. Hetgeen juist tengevolge heeft gehad, dat bij enkele seconden daarna tegen den auto van den heer Vis opbotste. De politiechef uit Bergen, de heer Ver meulen, was snel met zijn motor ter plaatse en stelde onmiddellijk een onderzoek naar het gebeurde in. Ook de burgemeester uit Bergen verscheen spoedig en nam de deerlijk gehavende Ford in beslag. Nadat op de plaats van het onheil met kunstlicht door den heer Spandaw uit Bergen, op last van de politie, een foto van de situatie was ge nomen, werden de beide auto's met 2 kraan- wagens van de firma Met naar Alkmaar ver voerd. Begrijpelijkerwijze is men te Koedijk zeer onder den indruk van het droeve ongeval, het jeugdige plaatsgenootje overkomen. Ook de deelneming met de ouders is algemeen. De toestand van den heer Vis. De toestand van den heer Vis is ernstiger, dan hij zich gisteravond liet aanzien. Op medisch advies is de patiënt naar het Stadsziekenhuis vervoerd. Hedenmddag 3 uur was de toestand, zoo wel van den heer Janson, als die van den heer Vis bevredigend. AUTO-ONGEVAL Tusschen Koedijk en Schoorldam aan den Helderschenweg, passeerde heden ongeveer 12 uur een ledige vrachtauto van de steen- kooperij Kloet uit Alkmaar een voor hen, in de richting Alkmaar rijdenden vrachtauto, welke auto reeds een snelheid had van 60 KM. Tengevolge van de groote snelheid, die bij het passeeren ontwikkeld moest worden, ver loor de bestuurder, op den gladden weg de macht over zijn auto met het gevolg, dat de auto over den kop sloeg en op de spoorrails terecht kwam. Gelukkig kwam de chauffeur, noch zijn meerijdende passagier, schipper Schotvanger uit Petten, lichamelijk letsel. De auto bekwam niet onbelangrijke schade. Dl HOOGSTRAAT WINKELSTRAAT. De schoenenzaak van den heer de Raat is uit de Hoogstraat verdwenen, maar het huis, de winkel zelf staat natuurlijk nog steecs op de oude plaats. Het sprak vanzelf, dat dit perceel niet lang leeg zou blijven staan, en zoo be hoeft het niemand te verwonderen, dat vandaag een der winkels reeds weer ge opend wordt. De heer J. Godijn, die vroeger een schoenenzaak had in de Schoutenstraat heeft gemeend, dat hij niet beter kon doen, dan deze zaak te verplaatsen naar de Hoogstraat. In de eerste plaats was daar meer ruimte, wat wel noodig was, want de zaak in de Schoutenstraat was in den loop der tijden eigenlijk te klein geworden. Daarnaast evenwel waren er nog twee punten, die in aanmerking kwamen. De heer Godijn toch heeft on geveer 12 jaar gewerkt in de zaak van den heer de Raat en kent dus den winkel op zijn duimpje. En tenslotte, er was al tijd een schoenenzaak geweest en dus zou het publiek eigenlijk heelemaal geen verandering ontdekken. Alleen de firma zelf was veranderd. Vandaag dus wordt deze nieuwe zaak geopend en het spreekt vanzelf, dat we een kijkje hebben genomen in het nieu we perceel. Veel verande. d is er niet. Weliswaar zijn de etalages grooter geworden en in een nieuwe verlichting aangebracht, maar dat is dan ook bijna alles. De zaak ziet er best uit. De geheele ruimte is benut en overal zijn de schoe nen geplaatst, zoodat er keuze in over vloed is. En daarnaast heeft de nieuwe eigenaar zijn reparatie-inrichting gehouden, zoo dat men niet alleen nieuwe schoenen kan koopen, maar ook zijn oude in repa ratie kan geven. Velen zullen vanavond ongetwijfeld een kijkje gaa.n nemen in deze zaak van don eer Godijn, dien wij gaarne veel succe: bij zijn zaken toewenschen! VERNIEUWDE WINKEL. De heer F. Biskanter, die een halve eeuw geleden in een slagerij aan de Laat het le venslicht aanschouwde en later in datzelfde perceel het bedrijf zijner vaderen uitoefende heeft den tijd gekomen geacht om het huis' een ander aanzien te geven en den winkel te verfraaien. In het eene zoowel als in het andere is de heer Pilkes die het werk uitvoerde in zijn op dracht, uitstekend geslaagd. De heele winkel pui is uitgebroken geweest en opnieuw opge trokken zoodanig, dat 'n erker werd gevormd boven het winkelraam, waardoor de woon ruimte van den heer B. vergroot werd. Het raam heeft in het bovendeel glas-in-lood- ruiten, die ieder voor zich geopend kunnen worden. De winkel-inventaris is grootendeels vernieuwd (marnieren toonbank en modern naar waarnemingen, verricht in\ 30 Octobe? en Medegedeeld door het Kon HM. betaalbaar van 2 NovefflÖ*-' hakblok 1. sa 0£t geheel maakt met ik Mikt, 27. v Hoogste barometerstand Toulouse. Laagste barometerstand Wisby. 1 Krachtige tot matige Noordelijke telijke wind; meest zwaar bewolkt V schijnlijk regenbuien; weinig Vera„j temperatuur. c ndenng h„Wordt seseind: Storm uit he. witte tegels langs de wanden eeiT^T^ men indruk. aanSTena. De heer Biskanter heeft met deze wing getoond, met zijn tijd mee te VerV gaan en niet te willen rusten op den rrJï?"* den ouden naam. va0 Oud? Ja! Reeds meer dan hondera bestaat de naam Biskanter als slaiWarei1 hier ter stede. Een eenvoudig driikwérL^8 overdruk van een advertentie Crt. van voor een eeuw, bewijst dit n wordt aangekondigd, dat bij J Risk aan het Schapensteegje schapenvlS1* koop was voor 15 cents of in de taal dagen drie stuivers per pond. VOETGANGERS, LET OP Haridelsl de alhier, onverwachts door "de auto "bèSS door den heer D. Klinkhamer, taxi<ha»U te Alkmaar, gegrepen. De voetganger werd tegen den grond smakt en bekwam een wonde aan de rechts slaap. Door den G.G.D. werd de heer Z» I verbonden en daarna door den faxi-chauffe# naar zijn woning overgebracht. Uit het onderzoek bleek, dat den chauflem geen schuld treft, doch dat het ongeval al- leen te wijten is aan onoplettendheid van den voetganger. DE KAASMARKT. De kaasprijzen gingen heden met 2 per 50 K G. omhoog. De aanvoer bedroet 130000 K.G. De hoogste markt voor de fabriekskaas bedroeg voor één stapel 29, doch overigens was de markt 264 27. De handel was vlug. Hoewel de prijg zeker nog niet loonend genoemd mag worden, kan deze gang van zaken toch hoopvol genoemd worden voor onze zuivelbereiders. GESLAAGD. De heer J. Luiqge, architect alhier verwierf het einddiploma van de Ver- eeniging voor Hooger Bouwkunstonder wijs te Amsterdam. INVOERBELEMMERING IN FRANKRIJK. Ten aanzien van de invoerbeputóng ii Frankrijk van zuivelproducten en visch blijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier diligent. Gisteren hadden eenige afgevaardig den der Kamer terzake eenige bespre kingen, waarbij is gebleken, dat het vrf zeker is, dat Frankrijk binnenkort oei zal overgaan om den invoer te beperta van kaas en zuivelproducte. Bepleit z? derhalve behoorlijke contingenten voo: ons land. Vermoedelijk zullen hiervoor de ingevoerde hoeveelheden der laatste jaren als norm gelden. Daar Frankrijk zich echter niet zal belasten met de ver deeling van de contingenten over de importeurs en er geen invoervergunnin gen verleend worden, ligt het blijkbaar ir. de bedoeling in ons land te geraken tot oprichting van een exportcentrale zoodat de exporteu s op grond van hui vorigen export uitvoervergunningen til een hier te lande op te richten Buretf*® zullen kunnen aanvragen. TENTOONSTELLING AVES. Men schrijft ons: "7.B De plumveevereeniging Aves houi#<, Groote Nationale Tentoonstelling op A en 27 Dec. a.s. (de drie Kerstdagen) l. zoo bij uitstek voor dit doel geschikte I gebouwd. Daar men kan rekenen op rige collectie dieren, zooais we op de tept™ stelling van Aves gewoon zijn, zal jf.jj aan deze show zeer aan te bevelen zijn- tevens voor elk wat nieuws, wat er is oo» verbonden een afdeeling nut (bedrijfs®^ Daardoor zal men kunnen rekenen op j flinke collectie, daar deze in Noord-Ho- flink vertegenwoordigd zijn en de 110U J hiervan zeker hun best zullen doen een - figuur te slaan. Het bestuur hoopt dan van de verschillende liefhebbers zooals een eere-prijsje te mogen ontvangen, m genaamde bedelbriefje zal eerdaags toegezonden en antwoord daarop teruggehaald. Een gunstig antwoord ai zal door het bestuur op zeer hoogen PriL steld worden. Komaan' liefhebbers en o m vrienden toont uw belangstelling £D deze tentoonstelling. PAEDAGOGISCH CONCERT' Op de eerste Zondagmorgen-byee» van het Instituut voor Arbeidersontww»^. afd. Alkmaar, zal door den heer Bram rode een Paedagogisch Concert wof* W ven. waarbij mej. M. N. Ero, alhier medewerking verleent. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N- V- GEVESTIGD TE ALKMAAR- In de op 29 October 1931 gehouh* gadering van Commissarissen is <0 de 6 pCt. Cumulatief preferente aand^U n interim-dividend ad. 3 pCt. of 1 ,1$ koeren, betaaih-ja, v/an 7 Nov(.üfc-c'

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2