Q. H. Mooltiuyzen, Een flinke Jongen imiaci WASCH AAN HUIS. net Meisje TYPIST(E). VUYK, PAPIERHANDEL Directiekeet en Werkloods Ezel PARTERRE. Gestoft, of fiemeub. Kamers Adoectentiën MEISJE, „Amsterdammertje" Levertraan .1. BROUWER, I EtfSt Qer C'°n °0lt 'S geld. JMmnieuws JjtqziMdw Stukken Ott!zeJColou JCunst e*t Weten-schap iRechtszaken Jiidschci^tea ARTS, tot Morgen, Woens dag, 12 uur afwezig. HUISHOUDSTER, Woensdag 4 Novem ber wegens sterfgeval den geheelen dag GESLOTEN. net Dagmeisje, DROGIST, KOORSIRMI25, UKMMR. Nog nimmer hadden wij zooveel pret tige gezichten gezien voor onze étalages als thans. Men wijst elkander de mooie modellen aan. Deze Najaarsmode is al bijzonder geraffineerd in lijn en kleur. Moeite noch tijd hebben wij gespaard om het mooiste en het beste te bren gen. En wanneer U zich met den bij ons gekochten bontmantel/ mantel of japon bij Uw kennissen vertoontdan zult ge uitroepen van bewondering hebben te oogsten. Een glimlach op dat moment zal een belooning zijn voor het werkdat wij ook voor U hebben verricht. Kom liefst in de ochtenduren. Het is dan rustiger. v n 7 rrJSBOi. tuux Onder geen voorwaarde worden adressen verstrekt van adver tenties onder letter. Met diepe droefenis geven wfl U kennis van het over igden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JAN DEKKER, in den ouderdom van bijna 84 jaar. Uit aller naam: A. DEKKER, geb. GROOTSCHOEN. Alkmaar, 2 Nov. 1931. Karenhuis, Kamer 14. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag 5 Nov., n.m. 2 uur, vanaf het sterfhuis, op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar. Eenige en algemeene kennisgeving. De Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar heeft bij vonnis van 29 October 1931 verklaard in slaat van faillissement J. VAN DEN HOONAARD, vrachtrijder en bloem- bollenkweeker, wonende te Bree- zand gem. Anna Paulowna, met benoeming van den E.A. Heer Mr. H. M. Fruin, lid van gemelde Recht bank tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. H. SCHOLTEN, Kennemerstraatweg 2. Alkmaar, 2 November 1931. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen har- tel ijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de ziekte en na het overigden van onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, Mej. N. BAK—Wed. S. ZIJP, ondervonden. Tevens onzen dank aan de begrafenisver. „Associatie voor Lgkbezorging", voor de cor recte uitvoering der begrafenis. Uit aller naam, S. BAK. Alkmaar, 8 Nov. 1931. Voor de vele blgken van belang stelling vóór en na het overigden ▼an mgn besten vriend, den heer P. SCHENK Dz., mgn hartelgken dank. G. SEMEINS. Wieringerwaard, Nov. 1931. Boodschappen a.u.b. schriftelijk. NETTE JUFFR. VRAAGT Brieven letter O 472 bureau van dit blad. Er biedt zich aan voor dag en nacht, in een G. G. of Ned. Herv. (orth.) gezin in Alk maar of omgeving. Brieven onder letter N 471 bureau van dit blad. Biedt zich aan net voor Winkel, voor Noodhulp of vast. Br. ond. lett. P 473, bur. v. d. bl. Juffrouw, middelb. leeftgd, biedt zich aan als bij Heer of in klein gezin. Br. lett.V Adv. bur. A.Vernout, Haarlem Op. het kantoor voor de Rund- veefokkerg, Landbouwhuis, Kerk plein, Alkmaar, wordt voor tijdelijk gevraagd een Indienst treding dadelgz. Brieven met opgave van verlangd salaris aan genoemd adres. Een fijn Likeurtje f 1.25 per Kru,k alleen verkrijgbaar bij KASPER H1DDINK ALKMAAR: Hekel straat 20 Tel. 387. te koop, staande Alkmaar nabij de Conservenfabriek van v. Hoogenstraaten. Te bevr. bij W. GIL T J E S, Timmerman en Aannemer, Broek op Langendgk. GEVRAAGD een voor het St. Nicolaasfeest op 4 December. Brieven met conditiën onder letter M 470, bnreau van dit blad. GEVRAAGD niet beneden 18 jaar. Voile kost. Aanbiedingen Schoenhandel „DE RAAT", Langestraat 80i. gevraagd bg P. VOLGER, Groen ten- en Brandstoffenhandel, Drie huizen. op eersten stand aangeboden. Str. water. Adres bevragen bureau dezer courant. Om de voordeelen van heldere en bijna reuk- en smaaklooze te hebben, koopt U bij Aan het zelfde adres Babyweegschalen te hunr. AMSTERDAM Nieuwendijk 225 ROTTERDAM DEN HAAG Hoogstr.M 347 Atlééo Haagich Modehuis Hofweg 6 UTRECHT Alléén Oude Grahct 151 LEEUWARDEN NIJMEGEN Orer de Kelder. 16-18 K. Molenstraat 7-9 Door kerkvoogden en notabelen der Ned herv. kerk te Winkel is besloten aan de huur ders van land van de kerk, voor 1931 met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden een reductie op hun huurprijzen te verleenen en wel van 20 voor grasland en 40 yoor bouwland. Tot kerkvoogd der Ned. hervormde kerk te Winkel is gekozen de heer C. Koomen Jzn Tot tijdelijk onderwijzer aan de openba re lagere school te Westerland is in de vaca ture Van Rossum du Chattel benoemd de heer P. Cornielje te Alkmaar. VAN PREDIKANT TOT KAMERLID. Zondagavond heeft ds. J. L. Faber te Zutphen afscheid genomen van zijn predik ambt in de herv. gem., dat hij 30 jaren heeft vervuld. Spr, zeide om., dat hij als volks vertegenwoordiger geen gloednieuw ambt aanvaardt, maar dat ziet als een uitbreiding van arbeidsveld, hoewel in een anderen stijl. Ook de eerste christenen zijn zoo ruim begon nen. Later kwam de kerk, te veel heilsinsti tuut geworden, te weinig aandacht schenken de aan de wereld van nu. Het zoeken naar een maatschappelijke practijk voor zijn chris tendom heeft spr. gestuurd in de richting van het socialisme De kerk gaf te weinig gele genheid de wereld te vinden. Gezocht heeft spreker naar een synthese daartusschen, over tuigd dat die komen zal, evenals zij in zijn ge moed gekomen is. Zij kunnen elkaar niet lis sen, moeten elkaar doordringen. Daaraan zal spreker ook in zijn nieuwe ambt werken. Een woord van dank en waa. Jeering werd gebracht aan de collega's, zoowel als aan de 'erkelüke coikga's cn anderen. Namens de gemeente sprak ds. Beversluis een woord van dank INBREKERS. Theater Harmonie. Wij hebben zelden een zoo aardige film gezien als die welke gisteravond en heden avond in de Harmonie op het projectiedoek verschijnt. Het is de geschiedenis van een speelgoed fabrikant, een kunstenaar in zijn vak, die prachtige beweegbare poppen maakt, pop pen, die praten, loopen en dansen kunnen Hij is in zijn genre een uitvinder en daarom een rijk man. die zijn jonge vrouw alles kan geven behalve liefde. Want Renée Lilian riarvey is een raadselachtige vrouw en het grootste raadsel is wel. waarom een zoo warmbloedige, jonge dame een ijskouden, vrij ouden poppeniabrikant getrouwd heeft, terwijl haar romantische natuur alleen ver- Vr11 hu?331" toreadors, bokserc en andere racnttiguren. Een goede kennis met wien zij naar middagen doorbrengt, tracht tever geefs indruk op haar te maken dóór een to- F€a°r ,.e, lm:teeren. Hij blijft daarbij een te belachenjk mannetje. Renée's echtgenoot neemt de zaken nog al kalm op. Hij weef wel, i tï /FOuw °P den duu* niet houden za en t besloten haar af te staan aan den man. die, werkelijk haar ideaal zal blijken a ere caJididaat loopt slechts de kans worden^ ^eoeten^ ^and doodgeschoten te 'ntusschen slaagt de huisvriend Seringny er in Renee over te halen hem in de leeg- wonifl£ van een vriend te ontmoe ten, maar de huisknecht heeft door middel van een microfoon alles afgeluisterd. Hij is compagnon van een inbreker en als hij te weten is gekomen, dat er in dat huis een kostbaar schilderij is, verschijnt de inbreker Durand Willy Fritsch tijdens het tête tête en doet of hij het schilderij wil stelen. Seringny besterft het van angst maar hij durft de politie niet te waarschuwen omdat de inbreker, die een charmante jonge man is, hem bedreigt bij het minste verraad dit on geoorloofd samenzijn aan den echtgenoot te zullen verraden. Er verschijnt nog een commissaris van politie, maar de inbreker doet zich als eige naar van het huis voor en slaagt er in, dank zij zijn elegante en vlotte verschijning de politie op een dwaalspoor te brengen. Onder den indruk van diens bekoorlijkheden verlaat Renée den inbreker, die zij niet kan vergeten. Later komt deze, zoogenaamd als een zaken man aan haar huis en slaagt er in haar echt genoot en alle anderen door een alarmeerend telefoongesprek eenigen tijd te verwijderen. Séringny wil een kostbaar schilderij iedden en speelt daarom zelf voor inbreker. De huisknecht is in het complot en Renée is daarom aan den avontuurlijken bezoeker overgeleverd. Hij laat haar ten slotte be loven hem in een nachtgelegenheid te be zoeken, maar de politie vindt zijn spoor, de bedrogen echtgenoot komt op het juiste moment ter plaatse en wil den zoogenaam- den inbreker doodschieten als Renée bekent dat zij hem liefheeft en daarmede niet alleen zijn leven redt maar ook toestemming krijgt hem als echtgenoot te nemen als ten slotte blijkt, dat de man geen echte inbreker maar een tooneelspeler is. Een alleraardigste film, met prachtig spel van Lihan Harvey en Willy Fritsch en met de komische figuur van Heinz Rühmann als Seringny. Hedenavond is deze prachtige A -film vooi het laatst te bewonderen. Een uitgebreid programma gaat vooraf, een leuke screensong, een interessante revue en een zeer duidelijk geluidsjournaal. (Buiten verantwoordelijkheid van cle Redactie. De opname in ae rubriek, b*wi/si geenszins dat de redactie er mede instemt SCHEEPSOFFICIER! Uw ingezonden stukje had mijn volledige aandacht en ik kan uw stemming uitstekend begrijpen. Het is malaise, o v e r a 1 en niet a 1 1 n in de vaart. Gevoegelijk had U derhalve Uw opmerking en advies uit kun nen strekken tot alle scholen, b.v. kantoorop leidingen en alle andere vakscholen, want overal is het slecht. Laten wij hojien dat al les zich herstelt, niet alléén in Uw vak, dat de slagader van Holland's handel is, doen in alle bedrijven. Dat de opleidingen daar om stil zouden moeten staan, ben ik niet me U eens. Wij hebben eerder een overcomptet gehad, gevolgd door een groott te met buitenlandsche marconist -,- moest worden. ^^.TdSr'ïn se- prospectus van deschol RadiotdegTa. cretans van de Nea. v t werd „e. feta, fel'«öa ffgehad en in noemd, dat hij in wenden zal ik U ook diCn molaar verstrekekn en houdt mij ook voor'uwe op- of aanmerkingen beleefd aan beWanneer nochtans schrijft dat de oplei dingsscholen, niet onder de malaise zouden lijden, blijkt U verkeerd georiënteerd te zijn, want zoowel in Zeevaartscholen als Radio- opleidingen wordt in overleg met de Maat schappijen wel degelijk-geijiniseerd. Ik ben zelfs bereid, U hiervan inlage te verstrekken. Hoogachtend, A. J. MARIJN Bergensche Radio pl. school Zwolsche Radio pl. school. Mijnheer de Redacteur, Gaarne wilde ik eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Er wordt altijd veel gesproken over het al gemeen belang dienen, dat wil dan natuur lijk zeggen zonder onderscheid des geloofs. Nu vraag ik dit. Als een Katholieke bouw- vereeniging een werk aanneemt, en men komt dan als arbeider bij den uitvoerder van dat werk vragen om werk, dan vraagt hij: Ben je katholiek georganiseerd? Maar als men dat niet is, dan staat men er onherroepelijk naast, want, zegt hij, het is een Katholieke Bouwvereeniging en katholieken gaan voor. En om die reden vraag ik mij afis dat ge rechtvaardigd? Er wordt gewerkt met subsi die van Rijk en Gemeente, dus met geld dat bij elkander is gebracht door alle gezindten. Logisch geredeneerd moet men erkennen, dat zij niet het recht hebben om uitsluitend R.K. arbeiders te nemen. Op grond hiervan raad ik ook de niet R K arbeiders en andersdenkenden aan om daar dan ook met alle mogelijke middelen stelling tegen te nemen, want het druischt tegen de rechtvaardigheid in, al is er dan ook niet veel rechtvaardigheid in deze maatschappij U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte, A. v. SON DE BANDJIRS IN LANGKAT. De overstrooming te Pangkalan Brandan is erger geworden. Het treinverkeer tusschen Medan en Langkat is nog intact. De over stroomingen bedierven totaal den rijpenden padi-oogst in Beneden-Langkat, wat een ern stige schadepost voor de bevolking is. Het B. B. overweegt hulpverleening aan de bevai- king. MALARIA. De geheele bevolking van het eiland Poe- lau Klappa, ten Noorden van Priok, in totaal 2000 personen, is door een plotselinge ma laria-epidemie aangetast. De Dienst voor Volksgezondheid treft intensieve bestrijdings maatregelen. OPGRAVINGEN IN PALESTINA" De „Daily Telegraph" meldt uit Jeruza lem dat de opgravingen van de ruïnes van de steden Sodom en Gomorrha thans zoodanige vorderingen hebben gemaakt, dat ten Noor den van de Doode Zee eri ongeveer 5 K:M ten Oosten van de Jordaan ruim veertig morgen grond, die bezaaid is met ruïnen, is blootgelegd De vondst zou bewijzen, dat de stad niet door een overstrooming is verwoest De meeste ruïnen zijn met asch bedekt, het geen aantoont, dat de stad inderdaad, zooals het Bijbelverhaal meldt, ooor „zwavelvuur" verwoest werd. In een sarcophaag vond men het skelet van een ongeveer zesjarig kind, dat vermoedelijk aan een of andere godheid is ge offerd. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 30 Oct. 1931. J. Th. S. en J. S., te Alkmaar, straat schenderij, de le 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 2e 5 boete of 1 week tuchtschool. L. H. T. M. G. te Castricum, W. C. A. P. te Amsterdam, loopen over verboden grond, de le 3 boete of 3 dagen hechte nis, de 2e 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. P. te Limmen, J. W. te Egmond aan Zee ,H. S. te Oudorp, W. F. K. te Heer- hugowaard, overtreding Arbeidswet, de le 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 2e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e 3 X 3 boete of 3 X 3 dagen hechtenis en 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hechte nis, de 4e 5 boete of 5 dagen hechtenis. j. G„ A. K., K. D„ C. D., J. Z. Jz., A. D. Fz„ J. G., E- G, A. K. Lz. en W. K. Az. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet overtreding, de le, 7e en 8e ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis, de 2e en 9e ieder 3 weken hechtenis, de 3e en 4e ieder 8 dagen hechtenis, de 5e en 6e ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 10e 20 boete of 20 dagen hechtenis. J. W. te Grootschermer, J. J. te Win kel, T. B. te Grootebroek, L. F. v. S. te St. Pancras, overtreding Politieverorde ning, de le 3 boete of 3 dagen hechte nis, de 2e en 3e iedea 4 boete of 4 da gen hechtenis, de 4e 1 boete of 1 dag hechtenis. N. J. S. te Beverwijk, P. M. C. te Haar lem, T. C. te Limmen, A. M., L. T. en A. F. te Uitgeest, G. N. B H. A. J., H. Th. K„ H. S. en J. B. te Alkmaar, T. R. te Aker sloot, J. V. te Zuid- en Noord-Schermer, S. G. B. te Nieuwe-Niedorp, G. K. te Rustenburg, H. B. te Zijpe, C. D. te Hoorn, P. B. te Oterleek, H. 1te Assen delft, J. C. B. te den Haag, C. B. te St. Maartensbrug, M. N. te Amsterdam, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 3e en 20e ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 2e 40 boete of 40 dagen hechtenis, de 4e, oe, 8e, 9e, 10e, 11e, 15e, 17e, 19e en 21e ieder 4 boet" of 4 dagen hechtenis, de 6e 2 boete of 1 week tucht-chool, de 7e 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 12e 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 13e en 16e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, dt 14e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 18e 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 22e 30 boete of 30 dagen hechtenis met 3 maanden ontzeg ging. Het Novembernummer van het Haagsch Maandblad, uitgave N.V. H. P. Leopold's Uitg. Mij. te 's-Gravenhage, vangt aau met een artikel van Dr. H. Brugmans over Bulow's Herinneringen, Dr. J F. Otten be handeld het onderwerp „Stalin: Dichter van Rusland"; Mr. Dr. D. J. Sannes ,.Is kapitaal concentratie een gevaar voor den vrede?'', „De Pulmijnvelden" is het onderwerp, door Ir. C. E, Vijverberg besproken. „Een Psychologische kijk op onze samen leving" is het onderwerp, dat Dr. P. Kramer ter sprake meent te moeten brengen. „Over staan en nog wat" schrijft Dr. L H Grondijn, Mr. J. L. Bakhuysen Schuld geeft een artikel over „De sfeer van Oxford". Dr. P. H. van der Hoog schrijft over „De Tooverstaf; John Langdon Da wis bespreekt „De groei van ons Wereldbeeld", terwijl het nummer besloot met Maandshow door Tenox. Zooals men ziet is ook dit nummer met ac- tueele onderwerpen door gezaghebbende schrijvers samen gesteld. Panorama geeft bij vele illustraties een artikel over de knipkunst van Mozart, die goedgelijkende silhouetten uit zwart papier knipte. Caty Verbeek schrijft over La Argen- tina en de tooneelrecensent bespreekt het jubileum van Herman Schwab op diens ze- ventigsten verjaardag. De filmoverzicht schrijver geeft afbeeldingen en tekst van de film Danton en Paul Bromberg vertelt bij interessante illustraties een en ander over moderne en voor ieder bereikbare meubelen. Er zijn novellen van Octavus Roy Cohen en Harold Baynes en foto's oa. van de werk zaamheden aan het Albert-kanaal bij Ant werpen, van de werken aan de Sint Laurens- rivier in de omgeving van Montreal, van nieuwe Duitsche postzegels, van een oud schimmenspel, van een vliegmachine van bij zondere constructie uit Los Angeles. van de lichtweek te Haarlem, benevens eenige fraaie natuuropnamen. Kie-ke-bce het kleuterblad bevat een vervolg van het verhaal der avonturen van den kleinen Harlekijn, van welke geschiede nis de redactrice, mevrouw CramerSchaap elke week een stukje verder vertelt. Mevr. J. AmmeraalBogaerts vertelt van een nachtelijke wandeling en D. Mendeis ver haalt een en ander over een prettigen Zon dag. D. Heyting geeft een versje en Willy Stuurman leert den kleuters een Jan Klaassen een een Katrijn van bordpapier maken. In het Novembernummer van het Maand blad voor Berechting en Reclasseering, ver dienen de eerste twee artikeltjes de bijzonde re aandacht. Het eerste bespreekt de mogelijkheid om preventieve hechtenis van kinderen ten uit voer te leggen in pleeg-gezinnen (niet in Huizen van Bewaring). Het tweede, getiteld Trias politica, ge schreven door G. T. J. de Jongh, behandelt de verhouding van rechter en regeering bi] de uitvoering van beschikkingen en vonnis sen van den Kinderrechter, welke verhou ding als nog niet in alle opzichten de meest juiste wordt gekenschetst. J. Henri Ledeboer schrijft over contact van de rechterlijke macht met vertegenwoor digers van reclasseeringsinstellingen. De re dactie publiceert richtlijnen van de Pruisi sche rechtersvereeniging over den voorlich tingsdienst. Het beroepsgeheim van den re- classeeringsambtenaar wordt door J. Dek ker behandeld en uit het Weekblad van het Recht wordt een artikel van mr. A. Manc overgenomen over de geheimhoudingsplicht van reclasseeringsambtenaren en andere so ciale werkers. De heer Hijmans bespreekt Amerikaansche verbetergevangenissen voor vrouwen. H. G. Veth behandelt het toezicht op gezinsverpleging.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3