FAVORIET Onthoudt U goed, ^PIRIN&i BIK OOIJJKH OKSTKRS Jkownciaal Tlieuws £xutd: enJ-uinboiw HEILOO. Adres aan den raad. LIMMEN. HOORN. Kamer van Koophandel. De Kamer bekrachtigde verschillende UITGEEST. NOORDDORP (GEM. HEEMSKERK). DE LANGENDITKER GROENTE VEILINGEN. Door de Ver. voor Vreemdelingenver keer is het volgend adres aan den raad verzonden: Geeft eerbiedig te kennen enz. dat reeds meerdere malen op de vergaderin gen en daarbuiten de heffing der Per®°" neelebelasting is ter sprake gebracht; dat men over het algemeen van oordeel is dat de bestaande heffing te zwaar op dj ingezetenen drukt; dat het voor den groei van Heiloo niet wenschelij' is, dat die gestuit wordt door te zwaar druk kende belasting; dat deze stuiting be slist zal plaats vinden wanneer de thans geldende classificatie bestendigd blijft; dat de thans geldende classificatie in geene deele is gerechtvaardigd, daar de hier geldende huurprijzen over het 8®"®" raal niet lager zijn dan in Alkmaar; dat de wetgever klasse-indeeling noodig achtte maar dit was gegrond op het ver- schi lin peil der huurprijzen in diverse gemeenten, welk peil met Alkmaar ge lijkwaardig is; dat dit verschil bestond in 1916 zal zelfs niet ontkend worden, doch sindsdien is dit veranderd wat de practijk leert; dat het ook niet de be doeling van den wetgever zal zijn, dat eenige raad de huurwaarde als een uitin" van welstand zal beschouwen wat men concludeeren kan uit het be staan van klasse-indeeling en kinderaf trek, dat ook art. 12 der wet (vrijstelling voor lagere huishuren) waarschijnlijk voor Heiloo geen zin heeft, daar men hier zoo goed als geen perceelen zal vin den waarvan de huur niet meer be draagt dan 100 en waarvan dit artikel aangeeft dat voor de 4e klasse tot een huurwaarde van 175 geen belasting is verschuldigd, zullen waarschijnlijk ver schillende van betaling worden vrijge steld indien Heiloo in de 4e klasse kan worden gerangschikt waar de wet gever ook rekening heeft gehouden met het beginsel „belasting naar draag kracht", zou daaraan voldaan kunnen worden; dat in de toekomst in Heiloo perceelen zullen worden gebouwd waar van de belastbare huurwaarde als regel zal loopen tusschen de 200 en 500, zoo zal het u toch wel goed voorkomen dat deze bouw niet mag worden tegen gegaan door een te hooge classificatie en heffing der opcenten; dat bij een her classificatie naar de 4e klase de huur waarde wordt verminderd met 170, al- zoo een verhooging van aftrek met 75, terwijl dit een vermindering van belas ting beteekent van 7.50 in hoofdsom met opcenten totaal 13.50 (huurwaarde tot 300) terwijl de vermindering in to taal tot een huurwaarde van 500 be draagt 12.25; dat thans volgens de geldende regeling 80 opcenten worden geheven van de belastbare huurwaarde van 150 tot 300 en dat hetzelfde per centage wordt geheven van het z.g. stads gedeelte (van de oude Tol tot de Vier- staten) waarvan de belastbare huur waarde bedraagt 262.50 tot 525 voor waar een te groot verschil; redenen waarom het bestuur voornoemd uwen raad beleefd verzoekt niet alleen uit billijkheids-oogpunt ,doch vooral voor het algemeen belang van Heiloo, her classificatie naar de 4e klasse te bewerk stelligen en de opcenten te verminderen; dat het bestuur meent dat de gelden die door deze vermindering aan de gemeen te worden onttrokken zeker op den duur zullen terug komen door snelleren bouw van woonhuizen en voor de gemeente fondsbelasting door de vermeerdering van zielental. 't Welk doende, enz. Volgt onderteeke- ning. Zaterdag 31 October heeft de Werk- loozencommissie, bestaande uit de hee ren J. Obdam, voorzitter; C. Franken, A. Dekker, H. Keesman en P. Greeuw, ten raadhuize haar eerste zitting gehou den. Er hebben zich 17 werkloozen aangemeld, waarvan 15 te werk wordéi gesteld, terwijl 11 werklieden aan de waterleiding (het leggen der buizen) aan den Westerweg en omgeving bezig zijn. Voor hen die niet aan het werk wor den gesteld of uitvallen als er niet vol doende werk is, is de steunregeling van kracht geworden, zooals die in de laat ste raadsvergadering is bepaald. Door de bewoners van het Slem pad (van den Rijksweg tot de heer Gielis) is een verzoek aan den raad gericht om betere verlichting. Een tweede lichtpunt zou daar ter plaatse geen luxe zijn, te meer daar een bijzonder ongelukkig ge stelde hardsteenen paal talrijke aanrij dingen veroorzaakt en door de fietsers niet wordt gezien. Op 7 November a.s. herdenkt de heer 1. de Koekoek, brigadier der rijksveld- wacht alhier den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij het korps rijksveldwacht werd aangesteld met standplaats Am sterdam Vóór dien was hij agent van politie te Haarlem. Sedert Mei 1924 is hij in zijn tegenwoordige functie alhier werkzaam, na te voren in Andijk en Oostwoud eervol te hebben gediend. Het zal den stoeren ijverigen politie man op dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Met goedkeuring van den minis ter zijn afgesloten de fietspaden aan beide zijden van den Rijksweg van den Uitgeesterweg (K.M.-paal 22640) tot de Krommelaan te Heiloo (K.M. paal 25725). De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Westfriesland te Hoorn vergaderde Zaterdag, onder leiding van haar voorzitter, den heer M. A. Emmer- ling. verzonden adressen, o a aan den ®®m" missaris der koningin inzake het han deldrijven door ambtenaren in ca u door den veldwachter te Zwaag en met de andere Nooi'dhollandsche Kaniers aan de Provinciale Staten inzake de tarieven van het P. W. N. Opnieuw is aan de directie der rsed Spoorwegen het verzoek gericht, om een wijziging te brengen in het venrek van tr» in 3719, die om 16.13 uit Hoorn naar Medemblik vertrekt. Wederom is een weigerend antwoord ontvangen, zeer tot bevreemding der Kamer. Een adres aan de ministers van finan ciën en waterstaat, verzonden door de vereeniging v&n ciutoiïiobiGlbGzittGrs Westfriesland c.s. houdende verzoek de thans bestaande wegenbelasting voor motorrijtuigen, vallende onder art. 3 sub d van de wegenbelac-tingwet, met 50 te verlagen, werd niet gesteund. De Ka mer vond het verzoek te praematuur, omdat de wegen nog in een zoodanigen toestand verkeeren, dat een grondig her stel van groot belang is. Hiervoor is veel geld noodig en wordt nu een gedeelte ontlast, dan zullen anderen zwaarder worden belast. Dit komt de Kamer on billijk voor, omdat de in het verzoek- sc rift bedoelde wagens naar verhou ding meer de oorzaak zijn van een duur u rgonderhoud. De begrooting der Kamer over het dienstjaar 1932 werd vastgesteld. Het gewijzigde standpunt van de regeering inzake de verdere inpoldering van de Zuiderzee was aanleiding, dat verschil lende besprekingen werden gevoerd over de vraag, of het niet te verdedigen is dat nu zoo mogelijk ook de wer ken aan den afsluitdijk worden opge schort. Besloten werd, dat mocht van serieuze zijde een zoodanig verzoek komen, dat op goede gronden berust, een speciale vergadering daarvoor zal belegd worden. Geklaagd werd nog over den last, dien automobilisten ondervinden van het feit, dat de roode reflectors aan rijwielen en vrachtwagens bevestigd, soms niet goed werken en waardoor de veiligheid van den weg in gevaar komt. Besloten werd zich in deze tot de politie-autori- teiten te wenden. WARMENHUIZEN, De vereeniging „Steunt Elkander" hield Donderdagavond haar halfjaarlijksche ver gadering in het lokaal van den heer Slik ker. Van de 24 leden die de vereeniging telt waren 21 ter vergadering aanwezig. Door de voorzitter, den heer C. Barsingerhorn, werd de vergadering geopend en de aanwe zigen hartelijk welkom geheeten. Met genoe gen constateerde spreker dat de vereeniging het verloopen halfjaar niet veel met ziekte te kampen heeft gehad en zeer uiteenloopend was met verleden jaar toen de griepepedemie tamelijk heerschte. De voorzitter merkte op dat de agenda niet anders bevatte dan opening en notulen, zooals de leden op de convocatie hebben kunnen lezen. Momenteel wist het bestuur geen punten om in behandeling te brengen, doch wij moeten volgens de statuten werken. Spreker hoopte dat als de leden het een of ander hadden te vragen, zij dit zouden doen. Dat kan in het belang van de vereeniging wezen. Door den heer P. Mink werd naar voren gebracht dat de mogelijkheid kan bestaan dat een der leden komt te overlijden. In zoo'n geval zou spreker een voorstel aan de vergadering willen doen om dan onderling de werkkracht te bekostigen voor een bepaal den tijd. De voorzitter zeide het voorstel zeer sym pathiek te vinden, als het maar niet te veel kosten mede brengt want zooals tegenwoor dig kan het er niet af. De meeste der aanwezigen waren echter van oordeel dat wanneer de kosten onder ling werden gedragen deze niet zoo veel zouden beloopen. Besloten werd dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. De heer D. Groet achtte het niet noodig om het halfjaar te vergaderen en vond een maal per jaar voldoende. Over dit voorstel was de heer Hopman het niet eens en hij was van oordeel dat als men twee keer per jaar met elkander verga derde het heusch niet erg was. Hierdoor be vordert men de belangen van de vereeniging en het versterkt de vriendschap. Het voorstel-Groet werd ook niet in stem ming gebracht. Jaarvergadering van de R.K- Brandstoffenvereeni ging. Woensdag hield de afd. Uitgeest van bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het Gezellengebouw alhier. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de omzet in het afgeloopen jaar heeft bedragen 150 ton. Besloten werd de rekening vast te stellen. Uitgekeerd zal worden 3 pet. di vidend. In de daarop volgende bestuurs verkiezing werden de heeren A. Kuijt en J. van der Eng herkozen en de heeren W. van der Stok en G. Veldmans geko zen. Personialia. De heer J. C. Fehr, destijds alhier directeur van het Post- en Telegraaf kantoor, thans referendaris bij de poste rijen, telegrafie en telefonie, is benoemt) tot directeur van het Post-telegraaf en Telefoonkantoor te Hoorn. De heer J. H. Naafs, hoofd van den Vleeschkeuringsdienst in onze gemeente is tot plaatsvervangend directeur van het openbaar slachthuis te Beverwijk benoemd. kregen een dankwoord. Hierna werden 9 nieuwe leden met een toespraak door de presidente geïnstallecrc., waarna ze het insigne en het reglement ont vingen. Natuurlijk volgde ook het installa tielied. Ook de pastoor, die nu ter vergade ring kwam, werd met enkele woorden als adviseur geïnstalleerd. Deze sprak daarna de leden en in het bijzonder de nieuwe toe. Aan de orde kwamen plannen voor een tooneelvoorstelling omstreeks Kerstmis^ Be sloten werd deze te doen bestaan uit bak ten, zang en levende beelden. De mededee- ling dat een goede piano zal aangekocht worden, stemde tot vreugde. Het verdere van den avond werd onder voordrachten en ge zang en het genot van een kopje koffie door gebracht, zoodat de vergadering recht ge zellig verliep. Meer dan 30 leden waren aanwezig. K. R. O.'film- Vrijdagavond werd in café Palsma te Eg- mond aan den Hoef de K. R- O.-film ver toond. Oorspronkelijk zou dien zelfden avond ook te Egmondbinnen in café Swart de film worden afgedraaid, daar echter te Egmond binnen slechts een 20-tal belangstellenden waren verschenen werden deze per autobus naar Egmond aan den Hoef gebracht, zoo dat nu de zaal van café Palsma zoo goed als geheel gevuld was. De heer van Waayenburg, omroeper van de K. R. O., zette eerst in een enkel woord het doel van deze film uiteen, n.1. om meer in contact te komen met de luisteraars en hen bovendien te toonen tot welk een hoogte de K. R. O. thans was gekomen. De film was werkelijk buitengewoon inte ressant en werd met aandacht gevolgd. Na de pauze hield de heer Paul de Waart, de verzorger van het journalistiek weekover zicht, een vlotte rede, waarin spreker tenslot te aanspoorde de K. R. O. met woord en daad te steunen. Na afloop dankte de heer v. W. voor de getoonde belangstelling. De leden van het in onderling verband werkend Noorddorper rundveefonds kwa men Vrijdagavond in jaarvergadering bij een. Voorzitter was de heer C. Baltus. Aan de hand van het financieel verslag ontleenden wij de volgende cijfers: ontvang sten 6165,24, uitgaven 5832,48, batig saldo 332,76. Aan schade werd verleden jaar uitbetaald een bedrag groot 4800,50. waarbij 23 stuks rundvee betrokken waren. Tijdens de bestuursverkiezingen werden de aftredende leden herkozen, terwijl in de rond vraag nog door het bestuur toezegging ge daan werd en zulks op verlangen der leden dat het vee van de markt naar huis gewaar borgd zal zijn, tegen allerlei risico's, bui tengesloten brand- en transportschade. SOPLA HAVANA BINNENGOED ir-./T.» dat, wanneer U aan tocht, koude regen en wind blootgesteld waart „>u voeten gehad hesft en U zich daard niet wel gevoelt, Aspirin-Tabletten° M zeker helpen. u °P d«n eraojeband. PPys ?5 EGMONDBINNEN. Drankbestrijding. De Maria-Vereeniging hield Donder dagavond in het patronaat een algemeene vergadering. Medegedeeld werd dat de speldjesdag 45,70 had opgebracht. De verkoopsters JUBILEUM C. ZWAGERMAN. Vijf en twintig jaar zuivelconsulent. Zondag 1 November herdacht de heer C. Zwagerman te Middelburg, den dag, waar op hij vóór 25 jaar benoemd werd tot zuivel consulent van de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij. Sedert 1 April 1913 is de jubilaris Rijkszuivelconsulent voor Zeeland. De heer Zwagerman, die 21 April 1884 te Hauwert, gemeente Nibbixwoud, werd ge boren, heeft in zijn 25-jarige loopbaan voor landbouw en veeteelt, maar ook in het bij zonder voor de zuivelbereiding op coöperatie ven grondslag in Zeeland zeer veel tot stand gebracht. Het leek er naar, of er deze week in den toestand op onze groenteveilingen een kente ring ten goede zou komen. In de kranten kon men reeds van deze mildere stemming lezen en het gaf den tuinbouwers eenige hoop op de mogelijkheid, dat de winterproducten nog wel hun geld konden opbrengen. Edoch, de betere tendens was weer spoedig voorbij voor enkele producten. Jammer, dat de verbeterde toestand zich niet stabiliseerde en men met meer hoop den winter kon ingaan Zoo opeens kwamen er landen aan de markt, die in langen tijd niet van zich hadden laten hooren, wat intusschen tot groote verheuge nis stemde. Er liepen al van die geruchten, dat de teelt in sommige koolgebieden van het buitenland niet bijzonder was gelukt, zoodat men in die betere stemming a.h.w. een voor bode meende te zien voor een gunstige ten dens in den a.s. winter. Men ziet hieruit wel, hoe gevaarlijk het is op zich vertoonen de veranderingen een conclusie te gaan bou wen. Was 't in normale tijden al gewaagd, een stelling te bouwen op zich wordende ge gevens, op het oogenblik, nu alles op losse schroeven staat, is het buitengewoon riskant, logische gevolgtrekkingen te willen maken uit zich voordoende verschijnselen. Practisch is het met den aanvoer van aard appelen aan de veiling gedaan. De partijtjes, welke nog werden verkocht, brachten iets lagere prijzen op dan vorige weken. Voor drielingen werd 67.70 betaald, voor Schotten f 7.20 en voor Eigenheimers 4.40 5.20 Het leek er enkele marktdagen op, of voor de bloemkool betere tijden zouden aanbreken en de telers van dit product kregen gegronde hoop, dat er nog wat van terecht zou komen Aan de Broeker veiling werd in het begin der week voor de mooiste en grootste Lecerf tot 4.90 betaald, terwijl de Reuzen tot 4.30 noteerden. Woensdag was de noteering voor Lecerf 5.90, terwijl Reuzen 3.20— 7 20 opbrachten. Tweede soort was toen weer verkoopbaar, al waren de prijzen laag 0.701. In de tweede helft beginnen dc prijzen ongelukkig weer te kelderen en Zater dag werden Reuzen voor 0 70 en Leceri voor 180 verkocht. Aan de veiling te Noord-Scharwoude werd toen voor eerste soort 2.304 besteed. In 't geheel wer den 45000 stuks aan de twee veilingen aan gevoerd. In de eerste helft der week was de prijs van roode kool ook iets beter. De eerste 4 dagen kwam een noteering van 0.60 zelfs niet meer voor en alles werd verkocht. Zelfs Don derdag werd aan de Broeker veiling voor dc aangevoerde roode kool van 1.203.80 besteed, nadat de vorige dag;en 0.20— 0.40 minder was betaald. Vrijdag was het echter weer veel minder goed en Zaterdag liepen de noteeringen van 0.703.40 Deze hoogste prijs werd betaald voor beste kwaliteit en voor 2)4 ponds kool. Groote kooi bracht teen in Noord-Scharwoude weer 60 cent op De uiterst lage prijzen van gele kool kwa men gelukkig ook niet meer voor en alles kou ook verkocht worden. Voor het mooiste goed van 1 1)4 K G. werd van-/ 2.603 80 betaald, de grootste bracht 0.901 op De aanvoer beliep ongeveer 12 spoorwagens Met de witte kool liep het niet veel beter dan gewoonlijk; alleen werd nu alles ver kocht. Bijna de heele aanvoer moest voor 0.60 per 100 K.G. van de hand worden gedaan en het was een witte raaf als f 0.70 kon worden gemaakt. Deensche witte bracht iets betere prijzen op en werd verkocht voor 12.20, intusschen veel te weinig om enige bedrijrfswinst te geven. In totaal wer den 10 spoorwagens witte kool geveild. De uien hebben geen slechte markt. Er was uit het buitenland bevredigende vraag en als die er is, dan is het niet slecht op de veiling: daarmee valt of staat een bevredigende op brengst. Voor gewone uien werden oploopen- de prijzen besteed. Er is tot 5.70 betaald De laatste noteering was 4.605.30 Grove uien, die in 't begin der week 4 20 4.50 opbrachten, golden op het laatst 4.40—5.20. Voor drielingen lagen de prijzen tusschen 44.80 Ned, die aan vankelijk 5.80—6.40 opbracht, werd Zaterdag aan de Broekerveiling voor 6 7 en aan die te Noord-Scharwoude voor 6.607.20 verkocht. De aanvoer was groot, n.1. ongeveer 23 spoorwagens. Met de slaboonenaanvoer loopt het op een einde. Die nog aangevoerd werden, brachten hooge prijzen op, n.1. 2040. Snijboonen werden verkocht voor ruim 35. Voor peen was ook wat meer animo. De teelt is echter de laatste jaren sterk inge krompen. Gftot peen bracht eerst 2.40— 2.80 op, Zaterdag 3.804. Voor kleine, die aanvankelijk voor 0.909 werd verkocht, werd later ƒ1.10-/ 1.50 betaald. Bieten genieten nog weinig belangstelling De hoogste prijs, welke is betaald, was 2.40. Er werd ook veel verkocht voor 1.20—1.60. Tomaten waren iets duurder dan de vorige week, zoodat A-kwaliteit 17 opbracht, O 10—11 es CC 4.70. Druiven golden voor Frankenthalers 31 32, voor Alicante 30—39. Door de groote drukte van het kool binnen halen was de aanvoer over 't geheel genomen niet groot. De eerstvolgende weken zal dit wel zoo blijven. DE WAARDE DER IN ONS LAND GEBRUIKTE MESTSTOFFEN. Aan het jaarverslag van het rijksland bouwproefstation Maastricht ontleenen wij de volgende bijzonderheden betreffend de door de Nederlandsche landbouwers ge bruikte meststoffen waarvan diverse mon sters onderzocht zijn geworden. Er werden in het laatste verslagjaar 20689 monsters ontvangen, waarin 41962 kwantitatieve bepalingen werden verricht. Gedurende het tijdvak, waarover het vori ge verslagjaar handelt, kwamen 20505 mon sters in, waarin 40702 kwantitatieve bepalin gen werden uitgevoerd. Het aantal monsters bleef derhalve na genoeg stationnair, niettegenstaande den moeilijken tijd, dien ook de landbouw in het afgeloojpen jaar doormaakte. Een verblijdend verschijnsel is het, dat niettemin de gecon troleerde hoeveelheden zich in stijgende richting bewogen. De voor verbruikers gecontroleerde hoe veelheid toch nam toe van ruim 598 tot ruim 628 millioen K.G. en die voor fabrikanten en handelaren in Nederland van bijna 600 tot bijna 603 millioen K.G., terwijl de voor fabrikanten en handelaren inW~K~T~^* gecontroleerde hoeveelheid van )9a ten''a,>d 321 millioen K.G. steeg. Dit jaar ruini derhalve in totaal ruim 1552 miiii^Wetrdfi gecontroleerd tegenover 1482 min in het vorige verslagjaar. en K.G, Het vorige verslagjaar werderfïl^peter' sters ingezonden en thans 524 n,on' 520 werden onderzocht. *aarvan er Van deze meststof werden gS'mSZl meer ontvangen, zoodat het vermoeden gesproken in het vorige verslag, datV Ul*" tróle van deze meststof tot het v'erleriorf COn' behooren, zich heeft bevestigd. &aa* Ook nu bleef het aantal ingezonden'1m'*' sters tegenover het vorige verslagjaar biel; toen werden er 349 monsters intern den, nu 355, waarvan er 354 onderzot werden. Wederom valt tegenover het vorige ia* een stijging van het nitraatstikstofgefou' waar te nemen; toen bewoog zich bij slec-hL 6 monsters het nitraatstikstofgehalte f» schen 7 en 7,95 pet., terwijl dit thans bij os monsters het geval was. Van Zwavelzure ammoniak werden in zonden 1452 monsters, waarvan er wi werden onderzocht. - I In 3 dezer werd alleen het gehalte vrii zuur of vocht vastgesteld. De aanwezigheid van chloriden, glauber zout (natriumsulfaat), gips, zand, veel vocht of vrij zuur bleek de oorzaak van de te U gehalten te zijn. Tegenover 135 monsters in het vorige w. slagjaar werden nu 138 monsters Kalkstik- stof ingezonden en onderzocht. Zij geven geen aanleiding tot het maken van opmer kingen. Van Ureum steeg het aantal ingezonden monsters van 98 in het vorige verslagjaar tot 115, waarvan er 114 werden onderzocht. Er werden van sujoerphosphaat 1775 mon sters ingezonden, tegenover 1924 in de vori ge verslagperiode. Tegenover 161 monsters in het vorige ver- slagjaar hadden nu 73 monsters een gehalte lager dan de garantie, met overschrijding der speling, zoodat te dien opzichte een niet onbelangrijke verbetering valt waar te ne men. Van dubbel sujoerphosphaat werd slechts een 18-tal monsters ingezonden, waarvan 9 een gehalte hadden, lager dan er voor in den codex is vastgesteld. Van Ammoniak-superphosphaat bleef M aantal monsters vrijwel constant. Tegenovet 156 in de vorige verslagperiode werden nu 141 monsters ontvangen, waarvan er 140 onderzocht werden. Het aantal van Thomas-phosphaataeel In ge zonden-monsters steeg van 9717 in de vorige periode tot 9993, waarvan er 9919 werden onderzocht, waaronder 9 alleen op fijnheid. Vermoedelijk in verband met den 1 ageren prijs van deze meststof kwam het dit jaar minder voor, dat natuurlijk phosphaat werd aangetroffen. Enkele monsters, van waar schijnlijk gelijke herkomst, kwamen in sa menstelling meer overeen met gemalen hoog ovenslakken dan met Thomasphosphaatmeel. Ook nu weer waren bijna alle monsters afkomstig van partijen, verkocht op „gehal te", waarbij het door het proefstation ge vonden gehalte als basis voor afrekening gold. Zoowel leverancier als afnemer hebben er derhalve groot belang bij, dat dit mon ster ook met het gemiddelde gehalte van d« partij overeenkomt. Door de meermalen bij Thomasphosphaatmeel optredende heteroge niteit eener partij, zal dit mpt zekerheid slechts te bereiken zijn bij uiterst nauwkeuri ge monsterneming, waaronder ook het aan boren van zeer veel zakken gerekend moe worden. Waar de ervaring leert, dat de ie zwaren, aan een go-de monsterneming ver bonden, toenemen naarmate de partij' gro ter is, verdient het geen aanbeveling U-'TT te partijen slechts één menster ter ning in te zenden. In de laatste hal^OT I schuilt bovendien nog een ander zelfs door het besteden van de uiterste aan de bemonstering, niet kan worden w genomen, n.1. dat een deel der pariij waardig kan zijn, zonder dat dit 10 één» ster van de geheele partij tot uiting kom- 'Wordt vervolgd- 243. Ja, dat zie je aan Pietje Puk. Die komt den volgenden morgen bij de familie met een geheel verbonden hoofd. Dien morgen heeft hij dat prachtige nieuwe uithangbord van den dorpsdrogist, waarop een blauwe gaper ge schilderd staat, boven op zijn hoofd gekregen. kelk'' 244. En even later komen er uit ji« benauwde geluiden: de arme Grict)c ^4 voor haar ontbijt lekker smulde van karbonaadje, heeft een scherp 'icen ,c 0p Je" de keel gekregen. Ze moet hee w ^4tef rug geklopt worden en heel wat s J drinken, voor het beentje weer tr jjojS'11 komt. Onder zee zouden wij van ijvjer*®* geen last hebben, denken de Oester

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6