Bimmdand {Buitenland GEBRUIKT GOEDE PEPERMUNTI Goede pepermunt is een ideaal middel voor opwekking en ver kwikking. Goede pepermunt is krachtig, niet scherp, en de smaak ver veelt nooit Onder den arbeid, bij sport en spel, op wandel- en fietstochten geeft een goed pepermuntjeweer nieuwe veerkracht Let er daarom op, dat gij peper munt van prima kwaliteit krijgt De beste soort is de ECHTE, MEDICINALE VS-PEPERMUNT die onder geregelde controle staat van het laboratorium Dr. E. Pannenborg en Dr. H. J. Doornbosch te Groningen. TENTOONSTELLING MOEDER EN KIND 1932. DE JAPANSCHE MINISTER VAN OORLOG OVER DE RUSSISCH CHINEESCHE SAMENWERKING, BELANGRIJKE VERDUISTERING. Vier arrestaties. Wegens oplichting van 70000 is Zater dag aangehouden de 36-jarige koopman A O., wonende te Rotterdam. Deze heeft reeds een bekentenis afgelegd en is in verzekerde bewaring geste d Zondag werd verdacht van medeplichtigheid aangehouden de 45-jarige A W. te R. Voorts werden gister aangehou den de 46-jarige boekdrukker L. H. K. en de 44-jarige kantoorbediende A. L. B., allen te Rotterdam woonachtig. Dit 4-tal werd ervan verdacht met behulp van valsch opgemaakte gerechtelijke stukken betreffende verschillen de civiele procedures tusschen O., den eer sten verdachte en andere stadgenooten de op lichtingen te hebben gepleegd Deze hebben geloopen vanaf 1926 tot nu toe en zijn be gonnen met k eine bedragen, die later steeds opliepen, zoodat het totaalbedrag op het ©ogenblik 70.000 bedraagt (Reeds in een deel onzer vorige oplaag op genomen). Hoe hel in zijn werk ging. Over de oplichting vernemen wij het vol gende: A. O., was in connectie gekomen met een Rotterdammer, wien hij voorspiegelde, dat hi] een aandeel aan een indisch ambtenaar in bewaring had gegeven, die dit niet wi.de teruggeven. Hij wilde een proces beginnen en vroeg daarvoor geld te ken. Dit proces werd in alle instanties voortgezet, althans zoo deed O. het voorkomen. Telkens kwam hij bij zijn geldschieter terug om gelden op te nemen, die voor de procedure noodzakelijk waren. Hij toonde hierbij dan brieven en be scheiden die den indruk vestigden dat zij van verschillende rechtbanken en gerechtshoven afkomstig waren. Tenslotte kwam hij met de mededee ing, dat de strafrechterlijke proce dure verloren was en dat hij nu een civiele procedure wilde beginnen. Ook hiervoor vroeg hij gelden te leen, waarbij hij weer met documenten van rechtbanken en gerechtsho ven voor den dag kwam. Al deze documenten waren echter vervalscht. Zij zijn opgesteld door den aangehouden kantoorbediende A L. B. en werden gedrukt door den boekhouder L H. K. Tenslotte was er tegen O argwaan gerezen, zoodat, toen hij ~ich Zaterdag j.1. weer op het kantoor van den geldschieter had gemeld, hij gearresteerd werd. Even tevoren 'had hij weder een document getoond, dat hij ilater verscheurde, zooals hij tevoren al de do cumenten die hij geteekend had, vernield had Het laatste document heeft men door de snippers, die gevoncen werden, weer kunnen reconstrueeren en nierdoor is de zeer geraffi neerde oplichting, die jarenlang goed is ge gaan, aan het licht gekomen. Zooals uit het oorgaande dus blijkt, heeft er noch een strafrechterlijke, noch een civiele procedure plaats gehad De Indische ambtenaar bestond eveneens alleen in de verite'ding van de oplichters die met zijn vieren aeze geheele zaak handig in scene hebben gezet. BELASTING OP BENZINE. Instemming in de Tweede Kamer. De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer in wier handen het wetsont werp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op oenzine werd gesteld, was blij kens het door haar uitgebracht verslag (waarin tevens opgenomen het antwoord der regeering op de beschouwingen der com missie) vrij algemeen van oordeel, dat in de bestaande omstandigheden deze belasting dient te worden aanvaard. Intusschen achtten verscheidene leden het door de regeering gebezigde argument, dat de voorgenomen heffing nog slechts een klein gedeelte van hetgeen den consument ten ge volge van de prijsdaling in den schoot is ge worpen, aan den fircus ten goede zal doen komen, niet gelukkig. Voor de houders van vrachtauto's is de prijsdaling van de arti kelen, die zij voortbrengen of de diensten die zij bewijzen. Indien de regeering tot systeem zou gaan maken dergelijke voordeeltjes aan te grijpen als grond voor nieuwe heffingen, terwijl zij de nadeelen, welke uit denzelfden economischen toestand voortspruiten, geheel voor rekening van de betrokkenen laat, zou zij gevaar loopen tal van bedrijven, die het hoofd nog met moeite boven water kunnen houden, in den put te helpen. Het meerendeel der hier aan het woord zijde leden verklaarden hun stem aan het ontwerp afhankelijk te moeten stellen van de toezegging, dat deze heffing niet nog zal worden verhoogd. Gewezen werd verder op de bezwaren welke de heffing met zich brengt voor be paalde categorieën van benzineverbruikers, zooals houders van tractors, dorschmachines, enz. Men vroeg althans hiervoor vrijstelling. Tegenover de hiervoren vermelde bezwaren achtten andere leden de voorgestelde heffing, ook voor het bedrijfsleven, zoo weinig druk kend, dat zij tegen verhooging ervan niet alleen geen bezwaar hadden, doch daarop zelfs wenschten aan te dringen zoo daardoor andere belangen, welke naar hun meening bij de financieele plannen der regeerlg gevaar loopen (men dacht in dezen aan de salaris verlaging en de verhoogde invoerrechten) zouden kunnen worden gered. Echter werd ook de meening uitgesproken, dat de belas ting aanstonds moet worden opgeheven of verminderd indiend de benzineprijs mocht gaan stijgen. In dit verband werd ae vraag gesteld of het niet gewenscht is door middel van het vaststellen van een afloopende schaal voor het heffen recht den prijs, inclusief be lasting, op tien cent per liter te fixeeren. Bij de beantwoording van deze opmerkin gen erkent de regeering dat het gewraakte ar- Hf,?16?1••cTe a^normaal lage benzineprijs) tot bedenkelijke consequenties zou kunnen leiden, dsiinl ^ldus,w.erd toepast dat iedere prijs- van hulpmiddelen voor ondernemin gen een dankbaar object voor belastinghef- .ng zou kunen vormen. De regeering hoopt z;ch tegen zulke consequenties te hoeden, Pjfy 7 er pp dat het hier wel een zeer biizonder geval betreft. De huidige benzine- P,r~ iS,n!, a"een een derde van wat hij een 1 ar geleden was, maar ook een derde of nog minder van wat hij in de omliggende landen a zich op Mn zoodanig niveau. £roofe m"rderheid der bedrijfs autohouders, in het bijzonder zij die zich met het personenvervoer en het goederenver voer voor andere belasten, bij de vaststelling van hun tarieven daarbij nauwelijks reke ning durven houden. Zooals reeds bekend is door de regeering een verhooging van het aanvankelijk ontwor pen tarief voorgesteld in dier voege, dat het zal komen op 6 per 100 K G., hetgeen over eenkomst met 4H cent per liter. Voor uitbreiding van de vrijstelling voelt de regeering niet veel. Intusschen is in de reeds vermelde nota van wijziging een vrij stelling opgenomen voor de z.g. „white spirit", die als grondstof voor de vervaardi ging van verfstoffen dient. Ook zijn nog eenige technische wijzigingen in het wetsont werp aangebracht. Zoo werdt ten opzichte van benzinepompen bepaald dat de eigenaar van de benzine de gebruiker van de benzine pomp is. DE EX-KEIZER IN HET RIJKS MUSEUM. Gistermorgen tusschen 10 en 12 uur heb ben de voormalige keizer van Duitschland, zijn gemalin en twee prinsessen met gevolg het Rijksmuseum te Amsterdam bezocht. Zij hebben in oogenschouw genomen de nieuw ingerichte afdeeling „Nederlands Geschiede nis ter Zee". Zij werden ontvangen door den hoofddirecteur den heer F. Schmidt Degener. De heer Schmidt Degener en een aantal con servatoren hebben de gasten rondgeleid. HET BELGISCHE BROOD. Oeen maatregelen tegen den invoer te wachten. Indien het Hbl. wel is ingelicht, zou het rapport van de professoren Kaag en Polak den minister van arbeid, handel en nijverheid géén aanleiding hebben gegeven, om in de naaste toekomst maatregelen te treffen tegen den'invoer van Belgisch brood. HET GEBOUW FLORA TE AMSTERDAM. Gister ontleenden wij aan De Crt. het be richt, dat het oude variété „Flora" in de Am- stelstraat onder de leiding zal komen van het „RoyaP'-concern en onder deze nieuwe direc tie herbouwd zal worden tot een nieuw variété- en revue-theater, dat plaats zal bie den aan 2500 bezoekers. Het Hbl. heeft zich naar aanleiding van dit bericht gewend tot den directeur van Flora-", die verklaarde, dat onjuist is, hetgeen vermeld werd. „Het theater „Flora" is geheel onafhanke lijk van het „Royal-concerip Als de tijd daar is, zuil enhieromtrent nadere mededeelingen worden gedaan, zei hij". EEN BRANDKAST GEFORCEERD. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. is een brandkast geforceerd in een onbewoond perceel op het Singel te Amsterdam, in welk pand vier kantoren gevestigd zijn. Eén brandkast was verplaatst, doch het forceeren klaarblijkelijk mislukt; een andere brand kast werd k la sardine opengescheurd en 275 eruit gestolen. INBRAAK. Zaterdagavond tusschen 10 en 12 uur is tijdens de afwezigheid der bewoners ingebro ken in een kunsthandel van den heer Schaap aan de Emmastraat te Hilversum. De winkel, welke verlicht was, is aan de straatzijde, waar druk verkeer is. Beneden werd uit de toonbanklade een 500 gestolen Boven werd alles overfhoop gehaald en nog 200 bene vens eenige gouden horloges en sieraden buit gemaakt. Reeds eerder maakten wij in ons blad melding van het voornemen om gedu rende de herdenking van het 300-jarig bestaan der Amsterdamsche Universi teit, een Tentoonstelling „Moeder en Kind" in Amsterdam te organiseeren. Hoewel er aanvankelijk eenige moeilijk heden in verband met de tijdsomstan digheden rezen, is het voorloopig comité van voorbereiding er thans in geslaagd, deze bezwaren uit den weg te ruimen. De tot standkoming is thans verzekerd. De tentoonstelling zal worden gehouden in het R. A. I. Gebouw te Amsterdam, van 17 Juni 1932 tot 8 Juli 1932. Wij werden in de gelegenheid gesteld reeds thans van enkele plannen kennis te nemen, en wij achten het een verheu gend verschijnsel, dat hij deze te°t0°"' stelling, zoowel aan het wetensc.bappe- lijke als aan het commercieele gedeei t de grootste aandacht zal w oi SlDe «positie zal steid uit een ""0"d1'erv',™ v,n Moeder en posanten, doch het'e verband ?lnl 'JtT oveStelllke l),e tentoongesteld. Geen droge vermelding in den vorm van statistieken, doch een boeiend en zoo sprekend mogelijk ge heel, vol van levendigheid en afwisse ling. Omtrent de opstelling werd reeds een en ander vermeld. Men zal het heden zoo goed als het verleden in beeld ge- exposeerd vinden. Behalve aan het kind, wordt ook aan den jongen, het jonge meisje en de a.s. moeder alle aandacht gewijd. In directe samenhang met deze groe peering zal aan handel en industrie de gelegenheid worden gegeven haar arti kelen te exposeeren. De tentoonstelling zal nationaal zijn met internationale medewerking. De belangstelling, die het comité uit handelskringen reeds mocht ondervin den, is inderdaad zeer belangrijk te noe men, daar vele fabrikanten en impor teurs reeds om reserveering van stand ruimte verzochten, zoowel uit het bin nen- als het buitenland. Verder zijn er vele plannen om bijzon dere attracties aan de tentoonstelling te verbinden, zooals kinderfeesten, poppen- tentoonstelling e. d., terwijl voor de ouderen filmavonden, voordrachten op allerlei gebied en voorstellingen van ver schillenden aard zullen worden georga niseerd. Het Wetenschappelijk Secretariaat is gevestigd bij Dr. Joh. G. Salomonson, Amsterdam, Hacquartstraat 11, die gaarne bereid is aan een ieder, die zich voor het wetenschappelijk gedeelte in teresseert, alle inlichtingen te verstrek ken. EEN VIJAND VAN LOOPEN. Wilde per fiets naar school en „leende" dan maar een rijwiel, dat ergens onbeheerd stond. De laatste Jagen werd bij de Bredasche politie herhaaldelijk aangifte gedaan van vermissing van ri.wielen. Later werden die rijwielen dan teruggevonden bij een school, waar ze onbeheeru waren neergezet, Het ver moeden leek niet ongewettigd, dat een school jongen zich ervan had meester gemaakt om zoodoende gemakkelijk naar school te komen. Inderdaad is het de recherche gelukt den jongen aan te houden. Hij bekende er zuk een systeem op na te houden, omdat hij een hekel aan wandelen had. Hij werd bovendien nog in het bezit gevonden van een ontvreemd rijwielbelastingmerk en een eveneens ont vreemd paar handbeschermers. Die had hij va-n een paar fietsen afgehaald, omdat hij ge merkt had, dat sommige fietsen die misten. Tegen den veelbelovenden knaap, die den aanvalligen leeitijd van tien jaren had, is proces-verbaal opgemaakt. WEL GEHUWDE AMBTENARESSEN IN DEN HAAG. De Haagsche Raad heeft gisteravond het voorstel van B. en W. (ontslag aan de hu wende ambtenares) verworpen met 25 tegen 17 stemmen. De geheele linkerzijde stemde tegen, de rechterzijde voor. De beide moties-Moonen (ontslag aan de gehuwde vrouw in gemeentedienst ter bestrij ding van de werkloosheid) werden met de zelfde cijfers verworpen. SCHILDERIJEN IN BRUIKLEEN. Wij lezen in de Tel.: Een origineel blijk van activiteit heeft een Groningsche firma gegeven, die zich tot nu toe bewoog op het terrein van litteratuur en muziek. Zij heeft namelijk de gelegenheid geopend om schilderijen in bruikleen te ont vangen in denzelfden geest als men zich kan abonneeren op een leesportefeuille. Voor een betrekkelijk kleine som iper jaar kan men twaalf schilderstukken in bruikleen ontvan gen, alle voor den tijd van één maand. Is aeze termijn verstreken, dan wordt het kunst voorwerp weggehaald en door een ander vervangen. De firma heeft reeds de beschikking over verschillende schilderstukken, meest van Nederlandsche schilders en in het bijzonder van moderne richting. Met enkele Vlamin gen worden nog besprekingen gevoerd. Men hoopt door dit nieuwe circulatie systeem de kunstenaars en het publiek nader tot elkaar te brengen. DE KONINGIN-MOEDER ONGESTELD. Omtrent de ongesteldheid van de koningin- moeder kunnen wij mededeelen dat het een gevatte koude betreft, opgedaan tijdens de jongste reis naar Duitschland, waarbij wel licht te weinig rekening is gehouden met de temperatuurswisseling. De ongesteldheid verergert zich niet, maar is toch van dien aard dat H M. de kamer moet houden. Met het oo°* op den hoogen ouderdom van de patiënte is de hulp van een specialist inge roepen. BRAND. In een rij wiel zaak te Amsterdam. Gisteravond heeft een zeer ernstige brand gewoed in het gelijkstraatsche gedeelte van perceel van Ostadestraat 312 te Amsterdam, waar zevestigd is de motor- en rijwielstal ling en herstelplaats van den heer F. H. Melerdres. Deze was tegen half negen in de aan den achterkant gelegen werkplaats be zig met het in orde maken van een benzine soldeerbout voor het repareeren van een mo tor toen deze plotseling in brand geraakte De'eigenaar liet het voorwerp vallen, dat neerkwam bij een met benzine gevulde bus, die daarop eveneens in brand geraakte. In een oogwenk verspreidde zich het vuur door de werkplaats, met zulk een felheid, dat de vlammen, weldra naar buiten sloegen en langs drie boven elkaar gelegen houten bal- cons van perceel 314, tot boven het dak uit kwamen. Ook de eerste etage van perceel 312 werd door het vuur, dat door het plafond heen brak. aangetast. De heer Meierdres had in allerijl ziin zaak verlaten; zijn vrouw en kind, die zich op de eerste étage bevonden, verlieten het huis langs de trap. Ook de be woners van de tweede en derde étage, als mede die van de belendende perceelen, zoch ten voorloopig een goed heenkomen De brandweer ruMe mei veel materiaal uit. Te ruim negen uur was zij erin geslaagd het gevaar voor uitbreiding te voorkomen. De werkplaats was geheel uitgebrand. Ook het voorgedeelte, waar motoren en rijwielen gestald stonden, liep brandschade op. Ge heel uitgebrand is ook het achtergedeelte van de eerste étage, terwijl van perceel 314 alle drie étages brand- en waterschade op liepen Ook in perceel 310 heeft men van het water te lijden gehad. PORTEFEUILLE GEROLD IN EEN POSTKANTOOR TE DEN HAAG. Alle bezoekers gefouilleerd, maar de portefeuille bleef weg. Als een loopend vuurtje verbreidde zich gistermorgen het gerucht door de residentie, dat een aanslag was gepleegd op het post kantoor aan de Charlotte de Bourbonstraat De geheele straat zou door de politie zijn afgezet en het postkantoor zijn gesloten. Bij informatie bleek ons. dat een aanslag was gepleegd op de welgevulde porte feuille van een ouden heer, die voor het loket enkele postzegels had gekocht, zoo deelt de Tel. mede. Toen hij buiten kwam om zijn brief te posten, bemerkte hij tol zijn sc'arrk. dat zijn portefeuille was verdwenen, doordat een zakkenroller zijn vest open had weten te snijden en daarop de portefeuille, inhou dende vierhonderdnegentig gulden aan bank papier, had gerold. Direct holde de bestolene het postkantoor weer binnen, roepende, dat hij bestolen was. hetgeen niet weinig op schudding verwekte in het volle postkantoor. Direct werden maatregelen getroffen, dat niemand het gebouw kon verlaten. De deur werd gesloten en inmiddels verscheen de re cherche, die de aanwezigen stuk voor stuk ging fouilleeren. Ook een vrouwelijke politie beambte verscheen om deze taak bij de vrou wen te verrichten. De fouilleering leverde echter geen resultaat op, zoodat men ver moedt, dat de dader direct, nadat de oude heer met zijn brief naar buiten was gegaan, de vlucht heeft genomen. Het vermoeden be staat, dat een jongeman, die achter den ouden heer in de rij stond, de daad heeft g-* pleegd. De bestolene was in de stad geweest om geld bij een bank te halen en daarop is hij naar het postkantoor gegaan. Het is waarschijnlijk, dat de dader wist. dat hij geld had opgenomen. NA DE MASSA-VERGIFTIGING TE ERICA. De slager heeft geen schuld. De slager H. Doevendans te Erica, die indertijd verdacht werd vergiftige worst te hebb enverkocht, waardoor 300 perso nen ziek werden, van wie een is overle den, heeft thans van de officier van jus titie te Assen bericht ontvangen, dat blijkt dat er geen aanwijzing van zijn schuld is, zoodat geen vervolging zal worden ingesteld. Er is n.1. gebleken dat ook personen, die niet van de worst hadden gegeten, ziek zijn geworden. De heer Doevendans wil thans een eisch tot schadevergoeding instellen, daar zijn bedrijf door deze beschuldiging ernstig heeft geleden. DE VERLOREN ZOON. Zondagmiddag heeft een juffrouw voor den ingang van het circus Sarrasani, dat te Rotterdam staat, heel wat consterna tie verwekt, door op een jeugdigen por tier toe te loopen, onder het roepen van de kreet: mijn zoon! mijn zoon! Hij is het! De jonge man, een Duitscher, kende de juffrouw heelemaal niet en hij wilde niet veel van haar weten, maar de juf frouw beweerde, dat het moederhart sprak, dat de stem des bloeds zich deed hooren, en dat de jonge man haar zoon was. Per slot van rekening is de politie er bij te pas moeten komen. Uit het onder zoek van de papieren van den jongen man bleek, dat hij Duitscher is en dat zijn ouders in Duitschland wonen en aangezien iemand nu eenmaal niet t ee moeders kan hebben, lag het voor de hand, dat de juffrouw zich vergiste. In tusschen bleek ook, dat het niet heele maal onwaarschijnlijk is, dat de juf frouw, die geheel van streek was ge raakt, door de consternatie, inderdaad 18 jaar geleden een zoon heeft gehad, die ontvoerd is geworden. Zij verklaarde langs mediamieken weg de mededeeling te hebben ontvangen dat het vermiste kind in het circus Sarrasani was. Zij was daarom naar het circus gegaan en zij meende in een van de portiers haar zoons te herkennen. DE STAKING IN DE STROOCARTON- INDUSTRIE. Duurt reeds 18 weken. Te Veendam is een demonstratieve verga dering van de stakende stroocartonbewerkers gehouden. Daarin is medegedeeld, dat de staking nu reeds 18 weken duurt en de strijd- kas der organisatie in dien tijd reeds 4 ton heeft uitgekeerd; aan loon derfde men in deze 18 weken 640.000. Van werknemerszijde staat men op het standpunt, dat niet alleen 20 pet., doch ook 10 pet. loonsverlaging met beslistheid moet worden afgewezen. Van werkgeverskant wordt al evenmin aan toegeven gedacht. Er worden pogingen ge daan, om boerenzoons, die gemist kunnen worden in het bedrijf, door deskundigen te laten opleiden tot cartonbewerker. Zij moe ten zich verbinden, gedurende ten minste 6 maanden aan de fabriek te werken. de eerste 1000 en 5 pet. van het meerdere. De tijdelijke korting brengt geen conse quenties met zich in den vorm van lagere pensioengrondslagen en lagere pensioenen, terwijl zij evenmin invloed uitoefent op het bedrag van de kindertoelage. STENHUIS WEER IN DE S.D.A.P. Het Volk verneemt, dat de gewezen voor zitter van het N.V.V., R. Stenhuis, als lid der S.D.A.P. van de afdeeling Beekbergen is toegelaten. De Japansche minister van Oorlog heeft Maandag in den kabinetsraad me- d-.gedeeld, dat voortdurend berichten worden ontvangen betreffende een Rus sisch Chinéesche samenwerking. De minister legde er den nadruk op dat tot nu toe geenerlei bevestiging dezer be richten is ontvangen, doch dat hij er van overtuigd is, dat de berichten op zijn minst ten deele zullen gemotiveerd zijn. TWEE OEESTELIIKEN IN SPAN IE GEDOOD. Te Bilbao werden 2 katholieke priesters die des avonds een wandeling gingen maken door een groote groep arbeiders die zij toe vallig voorbij kwamen aangevallen. Uit min stens 10 revolvers werd op de geestelijke ge schoten, die beiden onmiddellijk werden ge- dood Tengevolge van deze daad is de opwin ding onder de bevolking zeer groot. DE DEENSCHE PREMIER OVER DÉ COMMUNISTEN. „Ze moeten uit iedere verga dering worden gegooid". Dezer dagen voerde, naar wij in het H bid. lezen, de Deensche premier Stauning het woord op een politieke vergadering te Ran- ders. Een communist kwam met hem in debat en keerde zich volgens internationaal recept tegen de sociaal-democratie, Stauning's par tij. Hij verweet haar o.a., dat de politie on langs te Kopenhagen tegen de communisten was opgetreden en oefende eveneens critiek op het ontwapeningvoorstel, dat, zooals hij het uitdrukte, kanonnen bevatten om dt ar beiders mee neer te schieten. Stauning bleef hem het antwoord niet schu dig. Hij verwees naar Rusland, waar de communisten een sterker leger hebben dan ergens anders bestaat en noemde het, volgens het verslag in „Politiken", in dit verband huichelarij wanneer men van die zijde critiek oefent op het voorgestelde Deensche wacht- corps. Hij achtte de communisten in hooge mate aansprakelijk voor Europa's ongeluk. Wanneer in Duitschland de arbeiders op straat worden gezet en de republiek er be dreigd wordt, dan is daaraan enkel en alleen de verraderlijke ondermijning van de sociaal democratie schuld. De premier verklaarde geen greintje belangstelling te hebben vooi de Deensche communisten. Zij moesten vol gens hem uit iedere vergaderig van fatsoen lijke menschen gegooid worden. Deze woorden werden met luiden bijval ontvangen. TIJDELIJKE KORTING OP BIJ DE WET VASTGESTELDE JAARWEDDEN. Ingediend is een wetsontwerp tot vaststel ling van een tijdelijke korting met ingang van 1 Januari 1932 op de jaarwedden van de leden van den Raad van State, de Alge- meene Rekenkamer, de rechterlijke macht en de militair-rechterlijke macht Deze tijdelijke korting bedraagt: a. voor hen die gehuwd zijn of gehuwd zijn geweest VA pet. van de eerste 2000 en 5 pet. van tiet meerdere; b. voor hen, die ongehuwd zijn en nimmer gehuwd zijn geweest 2X pet. van REGELING VAN HET AANTAL GEBOORTEN. Rusland heeft weer iets nieuws! Het provinciaal bestuur voor de voedsel voorziening te Nizjniej-Nowgorod heeft vol gens het H.bld. bes'oten strenge maatregelen te treffen bij de voorziening van de kinderen van levensmiddelenkaarten Het bestuur heeft eenvoudig cijfers vastgesteld voor het aantal kinderen, die geborenmogen worden. Het bestuur geeft de levensmiddelen-kaarten uit, volgens het aantal geboren kinderen, maar geeft slechts zooveel kaarten als er kinderen vol eens zijn voorschriften mochten geboren worden. EEN KRASSE FIETSER. De Star vertelt, volgens de N. R. Crt.f van een ouden heer van 76 jaar, die nog vrijwel eiken dag fietst, gelijk hij dat nu al doet sinds hij in 1874 zijn eerste ram melkast kreeg, zoo'n hooge zonder ban den. Mijnheer Hillier is oud-voorzitter van de broederschap van wielrijders uit den ouden tijd, wier leden bij elkaar 70.000 jaar oud zijn. „Eens", zoo vertel de mijnheer Hillier, „fietste ik naar ze ven diners in een week. Ik spelde da panden van mijn jaquet op en trok een oude broek over mijn onberispelijke streepjespantalon en trapte dan huis waarts door kilometers sneeuw en mod der in de vroege ochtenduren. In mijn jonge jaren bestond er heel wat voor oordeel tegen fietsers. Te St. Albans was er een man, die zoo het land aan fietsen had, dat hij een kogel van twee pond aan een touw tusschen de spaken van een fiets gooide. Zijn slachtoffer bezeerde zich leelijk en de man werd vervolgd en gestraft. Dat koetsiers het land aan fietsen hadden, was te begrij pen, want de spaken van de oude hooge fietsen schitterden zoo in de zon, dat de paarden er van schrokken. Het is ove rigens merkwaardig zooals de paarden gewend zijn geraakt aan de verschillen de nieuwe verschijningen op den weg. In dien tijd hadden vele fietsers z.g. waterpistolen bij zich, voor het geval zij door verontwaardigde voetgangers wer den aangevallen. De Broederschap van Wielrijders uit den ouden tijd, welker le den voor 1873 geboren moeten zijn, telt leden van ver over de tachtig en het sterftecijfer van een der laatste jaren was niet meer dan IX pet nu ziet u eens hoe gezond fietsen is. De broeder schap heeft aanvankelijk meer dan 1000 leden geteld, maar daar de grens van toelating niet verhoogd wordt, moet zij langzaam uitsterven. Op de nieuwe, vlakke wegen is het fietsen, ondanks het drukke verkeer, heel wat veiliger dan op de vroegere kinderhoofdjes"*

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7