Alkmaarsche Courant. Jiadionieuws JtechtszaAen UxuilCetcKt HET GEHEIM VAH DE HEIDE. Honderd drie en dertigste Jaargang. emotievolle egmond aan Ne. 260 1931 Woensdag 4 \ovember Donderdag 5 November. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A.V.RO.) 8—10.— Gramofoonplaten. 10.— Morgen wijding. 10.15 Concert. D. Kramer, piano. H. Dikboom, sopraan. J. Prins, tenor. Vleu gel: Veen. 11.— Praatje over Indische klee ding. 11.30 Gramofoonplaten. 12.Concert o. 1. v. A. Nooteboom. G. Battista Marchetto, zang. 2.— Halfuur voor de vrouw 3 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten 4.— Ziekenuur. 5.Hedendaagsche orkest- en Bandvirtuozen (Max Tak). 6.Sportpraat- je. 6.30—7.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang B. Scholte. 7.30 Engelsche les. 8.Omroeporkest m. m. v. G. Verhey, piano. 0.a. Ouvert. „Verkaufte Braut", Smetana. 9.Klassieke voordracht door Dr. P. H. Ritter Jr. 9.30 „Don Pasquale" (ver korte), opera van Donizetti. Leden van de 'N.V. Italiaansche Opera, Orkest o. 1. v. Vin- zenco Marini. 10.Vaz Dias. 10.1511. Vervolg Don Pasquale. 11.— Aansluiting Carlton-Hotel. Corner-orkest o. 1. v. Joszi Baranyi. 11.3012.Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (8.-9.15 en 11.—2 K.R.O., 10.—11— en 2 —11.30 N C R V.) 8.9.15 en 10.10.15 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10 45—11.30 Gramofoonpla ten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.152. Concert door het K R.O.orkest. 2.— Hand- .werkcursus. 3.Vrouwenhalfuurtje. 4. Ziekenuurtje. 5.Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.45 Concert S. Wingerood, liedjes bij de luit en B. v. d. Marei, piano. 6.45 Knip cursus. 7.Vragenhalfuurtje. 7 45 Ned. Chr. Persbureau. 8 Concert. Orkest der Ned. Handel Mij. o. 1. v. D Kiekens. O.a. Prelude Rachmanioff. 9— Voor ouders: (Wat zijn onze kinderen voor ons? 9.30 10 30 Orgelconcert door S. P. Visser. O.a. ■Preludium in Es-Dur, Bach. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 12.20 Orgelconcert. 120 Gramofoonplaten. 2.25 Voor scholen. 2.50 Lezing. 3.20 Vesper. 4.10 Voor de scholen 4 30 Dansmuziek Jack Payne. 4.50 Concert. Lichte muziek. 5.35 Kinderuur. 6.50 Piano muziek van Schumann. 7.10 Duitsche cause rie. 7.50 Lezing. 8.20 „Stop thief", hoorspel. 9.40 Lezing door Aga Khan, hoofd v. d. Ismailiah-Secte. 10 10 Russisch programma. Orkest o. 1. v. R. King. Notenkraker-suite, iTschaikowsky. 10.50 Kerkdienst. 11 05 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 Al. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.50 Gramofoonplaten 8.20 Vroolijk (halfuurtje 9.05 Gramofoonplaten. 9.50 Licht concert. 10.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.257.20, 9 35 10 35 enll.30 Gramofoonplaten. 12.25 I.50 Orkestconcert 4.20—5.20 Orkestcon eert. 7.20—7.50 Populair orkestconcert. 7.55 „Geschaft mit Amerika", blijspel. Hierna tot II.20 Concert en Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 en 2 50 —4.20 Orkestconcert. 7.309.35 Symphonie- concert „Mignon" van Ambroise Thomas. 9.5511.50 Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M 5.20 Or kestconcert. 6 50 Gramofoonplaten. 8.20 Or kestconcert. 9.20 Werken van Massenet door het Radio-orkest. 338 M.: 5.20 Orkestcon cert. 6.50 Fanfare concret. 8.20 Oratorium „De Schelde" van P. Benoit. Rome, 441 M. 7.10 Gramofoonplaten. 8.20 Gevarieerd concert. Tooneeluitzending. O.a. uit „Tannhauser", van Richard Wagner Zeesen, 1635 M. 7.20 Populair concert. 7 50 Gramofoonplatenoverzicht. 8.30 „Mi- che! Angelo", opera in 1 acte. Muziek van N Isouard. Daarna Opera „Die Eheliche Liebe" in twee acten. Muziek van Pierre Gaveaux. 9.50 Laatste halfuur der Berlijn- sche Zesdaagsche. 10.20 Berichten en hierna Dansmuziek. koopers te zoeken voor een soort spie geltjes, die zedekwetsende oorstellingen bevatten. Deze heeren, Izak W. en Louis de L., waren echter niet zoo heel geluk kig met hun onbehoorlijke en ongeoor loofde negotie, want een fatsoenlijk jong- mensch, de heer w. Runderkamp, die tot koopen van dit artikel werd geani meerd, ergerde zich terecht aan een der gelijk aanbod en werkte mede, dat het den agent van politie J. Dalenberg mocht gelukken, deze kooplieden op het politie bureau te deponeeren en de bewuste schaamtelooze spiegeltj in beslag te nemen. Het gevolg was dat deze handelslieden op '28 Sept. door den politierechter wer den veroordeeld ieder tot 25 boete of 25 dagen hechtenis wegens misdrijf strafbaar gesteld bij artikel 240 wetb v. strafrecht, met verbeurdverglaring der in beslag genomen spiegeltjes. Deze ver oordeeling geschiedde door afwezigheid der verdachten bij verstek en nu had de heer Izak W. van zijn recht gebruik ge- VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van 2 October. DE GEBODEN GELEGENHEID ZIJN NEUS EENS TE LATEN ZIEN ALS NOG TE BA 4T GENOMEN. Op 6 Juli zwierven in Alkmaar een paar Amsterdamsche beziekers rond, niet met het nobele doel de bijzonder heden van de stad te bezichtigen, doch met het veel minder waardige opzet, dagen hechtenis en onder toezichtstel- ling. De heer Wiggers, de man die altijd maar boft, werd tot gezinshoofd be noemd. Het schijnt dat dit jonge mensch nog al ernstig ziek is. Vonnis H. H. 5 boete of 5 dagen hechtenis en 1 jaar ci- vielrechteriijk gesteld onder toezicht, N. S. 1 maand voorw. met 3 jaar proef tijd en bijz. voorwaarden. HET IS GOED HONDENSTELEN VAN EEN ANDERMANS TOUWTJE. De niet verschenen ingezetene Hendr. Joh. Z., van Wieringen, had in de maand April de vrijheid veroorloofd zich een grijs bont hondje toe te eieenen, dat het eigendom was van den landbouwer p. Kistenmaker. Het was een Cocker Spa- niel. dus nog al een duur exemplaar en had volgens Kistenmaker een waarde van 40. Zijn echtgenoote had het dier, toen zij in het dorp boodschappen deed, aan den muur met een touwtje vastge legd. De getuige Lont had verdachte, een chauffeur van een vrachtauto, met het hondje zien wandelen. Eisch 60 maakt om tegen het vonnis in verzet te poete 0f 60 dagen hechtenis komen en :ou dus de zaak opnieuw in zijn tegenwoordigheid worden behan deld. Aangezien evenwel r'a opposant momenteel in het ziekenh'A vertoefde, werd dit verzet bij uitzondering aange houden tot het herstel van den oppo sant. EEN PATIËNT DIE DE DOCTOREN I- ANDENVOL WERK VERSCHAFTE. De timmerman Joh. T., zijn houtbe werkersbezigheden helaas varieerende met zeer ongepaste amusementen, geeft justitie .politie en reclasseering heel wat hoofdbreking. Thans was de heer Oolders, rapporteur der r. k. reclassee- ringsvereeniging weer opgero;pen om met onzen politie, jchtei betreffende den j aangifte met het hiervoren gereleveerde De politigrechter mr. Krabbe, legde den brutalen snaak, reeds 2 maal ver oordeeld (wegens schuldmisdrijf en meineed) een boete op van 50 of 50 da gen hechtenis. BELEEDIGD. Op 5 October nam op de bank der zuchten plaats de arbeider Karei S., wo nende in de gemeente Zijpe, welke heer overwegende redenen meende te heb ben, zijn plaatsgenoot, den "heer G. C. Slijkerman in het openbaar eenige belee- digingen van hoogst bedenkelijken aard, die niet nader toegelicht of om- schreven kunnen worden, naar het hoofd j te werpen. De gekrenkte bakker deed .Uit het Engelsch van MOR1CE GEKARD door W. v. E.v. R. 85 üe twee dames waren dan ook over eengekomen in dat opzich ieder haar eigen zin te volgen en zoo ontstond er geen oneenigheid door. Op den morgen nadat de onderzoe kingstocht naar de plaats, waar Ducros het koper had gevonden, had plaats ge had, was Mildred bezig haar lathyrus plantjes in het uiterste einde van haar „wildernis" op te binden. Het was iets, wat zij het liefst zelf deed, en zij deed het zoo van ganscher harte, dat het suc ces ervan van tevoren verzekerd was. Mrs. Keigwin hield veel van lathyrus, zoodat de ijver van haar dochter niet ge heel zelfzuchtig was. Midden in haar bezigheid hoorde zij voetstappen naderen, doch dacht na tuurlijk, dat het een van de tuinlieden was. Zij stond met haar rug naar den nieuwaangekomene toe en ging, zonder er acht op te slaan, met haar werk voort. De voetstappen hielden bij haar stil doch nog keek zij niet op. De tuinman keek zeker naar haar werk. Dat mocht persoon van bedoelden vreemdsoortigen ridder van den duimstok besprekingen te houden. Deze conferentie had plaats buiten tegenwoordigheid van publiek Het is dan ook niet noodig dat deze luistervin ken van de puhlieke tribune overal hun neus insteken. Na heropening deelde de politierechter mede dat de voorwaarde lijke straf, zijnde 4 maanden gevangenis straf op den reclassant zou worden ten uitvoer gelegd. Men behoeft dus voor- loopig niet bevreesd te zijn, door zijn bui tengewone vertooningen geërgerd te worden. EEN .SOUND' OF GELUIDSFILM DIE VERDER WERD AFGEDRAAID De heer Fred. H., gevestigd te Alkmaar als banketbakkersknecht, was ernstig verstoord op den te Schoorl woonachti gen heer Cornelis Y., met wiens dochter hij in aangename relatie had gestaan, welke betrekking echtei door den vader zoo weinig werd aangemoedigd dat de connecties verbroken waren. In zijn misschien onredelijke doch in ieder ge val verklaarbare teleurstelling, besloot de afgewezen minnaar zich te wreken en verzekerde hij zich de assistentie bij dit boos opzet van zijn vriend N. S., 'n 18-jarige valet chargé des commissions, di zich bereid verklaarde van de partij te willen zijn. In den avond van Zater dag 25 Juli werd het wraakplan ten uit voer gebracht en ondernamen de twee gezworen kameraden den tocht naar het rustieke Schoorl en daar werd den heer P in zijn dolce for niente wreed ge stoord door een steen, die met geweld door de ruiten werd gedreven en ook in het vertrek eenige materieele schade aanrichtte. Zeer voldaan over hun heldenstuk trokken de aanvallers af en marcheer den stadwaarts, doch hun vernielzuch tig nachtwerk bleef geen geheim voor de justitie en de beide heeren stonden op 12 October terecht, met dien verstande, dat de hoofdschuldige Fred. H niet aanwe zig was De politierechter was er echter zeer op gesteld met dezen strateeg eens nader kennis ta maken en dus werd deze zaak geschorst met last tot nader onderzoek ter fine van rapport door den heer J. H. Wiggers, reclasseeringsamb- tenaar. De adspirantbanketbakker was onge steld, vertoefde in 't ziekenhuis en was dus opnieuw afwezig. Volgens de meening van mijnheer Wiggers bestonden voor den aanwezige verdachte, hoewel hij geen ideaal re classant is, wel eenige reclasseerings- kansen. Voor den afwezigen Hendr. H. adviseerde de heer Wiggers alleen on der toezichtstelling. De officier requireerde tegen no. 2 twee maanden gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd en tegen no. 1/10 boete of 10 hij gerust doen. Zij had de takken die er overheen hingen, handig opgebonden. Zij stelde zich al voor, hoe de lathyrus, die nu pas een decimeter boven den grond uitstak, met zijn teere ranken langs de stokken zou opklimmen. Nu draaide zij zich om. O, zeide ze, ik dacht, dat u een tuin man was. Ik ben van alles geweest in mijn le ven, zelfs dat! Het was Squire Jack die zoo sprak. Mildred voelde, dat zij bloosde; mis schien was zij zich bewust, dat een zeker iemand haar met bewondering had ga degeslagen, toen zij nog niet wist wie het was. Dit droeg er niet toe bij, haar ver legenheid te verminderen. Ik kan mij u niet als een goede tuin man voorstellen, mijnheer Myddleton. U veroordeelt mij altijd op losse gronden! verweet hij haar. Ik geloof, dat ik er, wat mijn karakter betreft, niet be ter af zou komen. ool_ Nu zij h»em van meer nabij beK trof het Mildred, dat Squire Jacker an ders uitzag dan gewoonlijk. Het - juist, alsof iets, dat hem tot nu toe had teruggehouden, nu jveg was geva Hij maakte nu den trots vaster grond stond_ He ku.am door. of zelfvertrouwen, doe t dat hij het gevoel vroe- oogenblik anders voor sun ger. resultaat, doch de behandeling ter zit ting had voor hem zelf geen bepaald aangenaam verloop, aangezien hij door den officie rverdacht werd van meineed ju de zaak werd geschorst in afwachting van een tegen den getuige geopende in structie. Thans echter kwam deze be- leedigingszaak opnieuw voor op de zit- tingsrol ,ter verdere afhandeling. Tegen Slijkerman zou wegens gebrek aan be wijs, geen verdere vervolging worden ingesteld, verklaarde de officier. Daar na werd deze cause celebre uit het „Zand" weer met gesloten deuren voor, behandeld op grond van de delicate on derwerpen, die besproken moesten wor den. Verdachte werd voorts veroordeeld tot Uitspraak conform den eisch. 10 boete of 10 dagen hechtenis. EEN „FRISSCHE VROOLIJKE" KNOK PARTIJ TE MEDEMBLIK. De heeren Dirk en Joh. T., de eerste een 19-jarige slagersknecht en zijn broe der een 27-jarige arbeider, beiden woon wagenbewoners te Medemblik, stonden terecht wegens een op 29 Juni aldaar ge pleegde mishandeling van de heeren J. N. Slijkerman en J. Slijkerman, die zij met vereende krachten te lijf waren ge gaan. De oorzaak van deze oorlogzuch tige stemming was te zoeken in een geld kwestie Dirk T. beweerde van J. N. Slij kerman geld te vorderen te hebben, ter wijl daarop Slijkerman met een tegen- rekening op de proppen kwam. In het daarop gevolgde gevecht, ontstaan in den winkel van Slijkerman, mengde zich ook de oude heer Slijkerman, die daar op eenige opstoppers van Jan had te in- casseeren. Jan gebruikte daarbij als bokswerktuig een open reuzen knipmes. Het is nu nutteloos alle finesses te me- moreeren, maar het was een geweldige herrie, waarbij ook mej. Annie Slijker man nog werd afgedroogd. De slager Dirk beweerde van Jan Slij kerman te vorderen te hebben 4.87. Het ging hem niet aan dat deze heer nog geld van zijn broer Jan had te vorderen. Overigens ontkende Dirk geslagen te hebben. Later kwam hij daar weer op terug. Eisch aanhouding tot nadere instruc- tiAldus besloten. DE KELLNERS VAN DE VEERBOOT „VAN HASSELT". De gebroeders M. J. en W. Tomkes, kellners op de veerboot van Hasselt te Enkhuizen, kwamen overeen om eenige guldens te merken, naar aanleiding van het feit, dat heer W. Tomkes meermalen geld uit zijn uniform miste, in de hoop, dat de vermoedelijke dader kon worden betrapt. Op 21 Augustus werd een gul den van 1930 vermist uit bedoelde uni formjas. Op 3 Sept. was wederom een gulden van 1923 verdwenen. De chef- Wat is er, vroeg zij, heeft u mij iets te vertellen? Hoe weet u dat? Door telepathie, veronderstel ik. Dat is een ander woord voor sym pathie, niet waar Zij schermden met woorden, en wis ten het beiden. Squire Jack strekte zijn handen uit. Eerst moet ik u iets vragen, voor dat ik het u vertel! zeide hij. Neen, u bent hier op mijn domein, mijnheer, en moet u schikken naar mijn bevelen! Goed, ik stem toe, als u mij uw handen geeft! De gedachte, die zij niet durfde uit spreken. kwam bij haar op, dat hij er slechts één noodig had Zij zitten vol aarde, weerstreefde zij Ze bekeek ze onderzoekend, alsof zij er zich van wilde overtuigen, dat zij hem onmogelijk kon toestaan ze aan te raken. Squire Jack loste de vraag op, door haar handen vast te grijpen. Hij bracht ze naar zijn lippen en zei: Ik wil de aarde kussen, het is de stof, waaruit wij allen zijn voortgeko men. Mildred bood weerstand, doch dit gaf haar niets, want de Squire was sterk en bazig. Niemand zag hen, anders zou een toe schouwer het tooneel zeer belangwek- controleur Edelenbosch is daarop ge waarschuwd, die zich daarop met den kellner Jacob N., een neef van de heeren Tonkes, welke kellner van deze diefstal- Ier. werd verdacht, bemoeide. Verdachte die deze diefstallen ont kende, werd verdedigd door mr. C A. de Groot. Deze jurist stelde aan de getuigen verschillende vragen in het belang van zijn cliënt. Verdachte, die zijn inziens onrechtmatig ontslagen is, had zelf aan- gUtc gedaan. Na deze diefstallen werd op diezelfde boot nog 22 vermist onder picolo's, 'n feit, waarop verdediger speciaal de aan dacht vestigde. De heer Edelenbosch, chef-controleur, had toen een bankbiljet van 10 ter wis seling den verdachte aangeboden, aan welk verzoek verdachte voldeed, bij het wisselgeld bevond zich een gemerkte gulden, die hij uit zijn broekzak haalde. De officier achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd en vorderde 35 boete of 35 dagen hechtenis. Mr. de Groot pleitte uitvoerig en con- 'i cludeerde aanhouding en nader onder- zoek door den Rechter-commissaris. Vonnis: vrijspraak. DE WEERBARSTIGE KLEERMAKER MOET PROEFSTOOMEN. De ridder van de naald Rieuwert Tj. te Heluer had zich in den avond van 30 Augustus schuldig gemaakt aan weder- spannigheid tegen brigadier Horsman, die het nuttig achtte, dezen waggelenden kleeiensmid naar het politiebureau te expedieeren. Dit transport leverde groo- te moeilijkheden op en de goede briga dier onderging een onvrijwillige zweet kuur. De riathalzige kleermaker had heden een geduchte reprimande over zijn ongebondenheid in ontvangst te nemen. Eisch voorts met de betrekking tut den thans bekeerden zondaar, geheel drooggelegd, aanhouding tot 25 Jan. '32. „BOERENLUMMEL" IS 3E- LEEDIGEND. De gasfitter Henri Lodewijk H. te Bo- vnkarspel, onthaalde op 24 Juli in een ^ogenblik van onbedachtzaamheid den bakkerknecht C. Rood, na een aanrij ding met een rijwiel oj de niet bepaald vleiende kwalificatie „boerenlummel", niettegenstaande Rood zijn excuses maakte en schadevergoeding presen teorde. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 10 dagen hechtenis. EEN VERNIELZUCHTIG EXEMPLAAR VAN HET MENSCHDOM. De niet aanwezie 20-jarige heer Cor nelis D., te Helder, had op 15 Augustus zich ver van verdienstelijk uitgesloofd dooi een collectie beddengoed, bedden, kussens, wollen dekens, lakens enz. kwaadaardiglijk met een mes stuk te snijden en te beschadigen, zulks in het gebouw op de Hoofdgracht der christe lijke vereeniging tot beteugeling van drankmisbruik, die tegen een billijk be drag kamers met pension beschikbaar stelt Genoemde vaidaal had op boven omschreven wijze van zijn erkentelijk heid blijk gegeven. De schade bedroeg 15. De zaak werd echter uitgesteld tot 23 November. De politierechter verlang de persoonlijke voorgeleiding van dit baldadige ventje en de heer Wiggers zal worden gehoord voor nadere inlichtin gen. DE JEUGDIGE EENDENINPIKKER VOOR DEN STRAFRECHTER. Joh. B., een 18-jarige los arbeider te Warmenhuizen, gaf op 13 Augustus motief aan den officier en politierechter zich heden met hem te occupeeren, door eer. moedereend met 5 jongen te ont vreemden ten nadeele van den binnen- visscher Jan Siewertser. aldaar. Jonge heer Jan was daarop zoo vrijmoedig om de jonge eendjes van een bekmerk te voorzien. In het hok van de familie B. werd door den eigenaar, vergezeld van den veldwachter de eendencollectie aan getroffen. Met elkaar echter miste Sieuwertsen 13 eenden. Schadeloosstel ling was hem niet geworden. De politie rechter noemde den jongen een brutalen „bliksem". Lieuwtsen noemde hem een beroepswerkelooze, niemand wil hem hebben. De zaak werd aangehouden tot 30 November in afwachting van een rapport van den heer Wiggers. MET VUIST EN BIERFLESCH ER OP LOS GETROMMELD. De zwaargebouwde 25-jarige arbeider Hendrik Ka verscheen voor den politie rechter verdacht van zekeren heer G. Tiben te Medemblik, op 31 Aug. bloe dend te hebben verwond door hem eerst kend hebben gevonden. Dicht bij hen stond een pereboom in vollen bloei. Zijn fijne bloesems hingen vlak bij Mildred's haar. Zij had geen hoed op. Het verschil tusschen Squire Jack's kloek uiterlijk en haar lieve, echt vrou welijke trekken; tusschen zijn krachtig gebouwd lichaam en haar bevallige vor men, gaven het tooneel iets verhevens. Hetzelfde was reeds millioenen keeren voorgevallen, van de dagen van het pa radijs af tot heden toe; toch blijft het altijd nieuw. Vertel het mij nu, zeide zij, tever geefs nog een poging wagend, haar han den weg te trekken. Gisteravond gingen wij onder aan voering van uw vriend Manson naar de plaats op de heide, waar Ducros, die wist, waar hij aan toe was, het koper mijn koper vond, of eigenlijk voor mij ontdekte. Squire Jack sprak met een zekere vol doening. Het was van groot belang voor hem. Dit meisje was rijk, en hij was arm geweest. In één enkele nacht was hij in dit opzicht haar gelijke geworden en mocht hij zich uitspreken. Daarvoor was hij naar Mrs. Keigwin's huis gekomen, en had hij Mildred'smoeder vergunning gevraagd, onaangediend naar haar toe te mogen gaan. Mildred begreep het even goed als hij. Zij had vroeger met haar vrouwelijk in- met de vuist en daarna met een gevuld bierfleschje op het hoofd te slaan. De heer K. gaf dit feit toe, doch beweerde uit zelfverdediging te hebben gehandeld, aangezien Tieben een verdachte bewe ging naar zijn broekzak maakte. Deze prepositie werd echter door den aan staanden schoonvader van den mishan delde ,den stoker A. Glim niet onder schreven. In 1928 werd verdachte alreeds w egens mishandeling tot 30 boete ver ooi deeld. Hij was toen onschuldig, be weerde hij. Eisch 1 maand gevangenis straf. Vonnis tegen den niet drankvrijen verdachte conform den eisch. ZEESCHE FAMILIESCÈNE. De Egmond aan Zeesche huismoedef Aaltje Gl., wed. A. D., had volgens dag vaarding haar zuster en buurvrouw L. Glas, huisvrouw Blok, vreeselijk belee- digd door haar te betitelen als „dief" en „moordenaar" van haar dochter. De onaangename verstandhouding was ont staan door het bouwen van een huis. Mej. Trijntje Zwart, geboren Zwart, was op 7 September bij de beleedigingen te genwoordig. De stichtelijke bijeenkomst had plaats in de Julianastraat. Op verzoek van moeder Aaltje, die ont kende, werden als getuige a dcharge ge hoord Kniertje en Maartje Wijker. Deze dames spraken de verklaringen van de dames Blok en Zwart weer beslist tegen. Juffrouw Blok was begonnen. De politierechter was spoedig voldaan over de conversatie en gaf het woord aan den officier, die 10 boete of 10 dagen hechtenis requireerde. Aaltje barstte toen in een zenuwachtigen woorden vloed uit. Vonnis vrijspraak tot haar groote opluchting en tranendroging. WIJ BLIJVEN NOG EVEN IN HET DORP VAN BRAMEN EN PIETERMANNEN. Mej. Aafje Groen, echtgenoote van W, Visser, eveneens in de Julianastraat te Egmond aan Zee wonende, was op 7 Sep tember bedreigd en gruwelijk beleedigd door haar buurvr. Aaltje V., huisvrouw van Glijn Z., thans niet verschenen. Ook was zij getracteerd op een spotprent briefkaart. De politierechter stelde voor de Julianastr. te herdoopen in „scheid straat". Eisch tegen de welbespraakte Antj» 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch. ZIJN OUDE STREKEN NOG NIET VERLEERD. De bejaarde werkman Frans Jac. F., tê Helder, een oude kennis, bijgenaamd Sevoe, verkeerde op 12 Sept. als naar ge woonte in kennelijken staat bij 16e her haling en verzette zich met alle macht tegen den agent Steinmeijer, die hem wilde overbrengen. Gevorderd werd tegen dezen ouden zondaar, nuchter niet onhebbelijk, 1 maand gevangenisstraf. Vonnis dito. ZULKE ETIKETTEN MOGEN NIET AANGEPLAKT WORDEN. De 50-jarige visscher Dirk K. te Wer- vershoof door overmatig kermisgenot aldaar beneveld uitte zijn kwadendrank- stemming door den forschen rijkveld wachter v. d. Leegte van Andijk als „snotneus" en „kwajongen" te kwalifi- ceeren. Een politieambtenaar kan na tuurlijk zulke wartaal, die zijn prestige aantast, niet tolereeren en de heer v. d. Leegte maakte procesverbaal op. Het conflict had plaats ter gelegenheid der sluiting van het café van den heer Th. Bol. De verdachte had zeker nog wat na willen plakken. Requisitoir 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak: 15 boete of 15 dagen hechtenis. EEN GESTOLEN MELODIE? ,,'t Was mijn onderbe wustzijnP. Voor het gerechtshof te Amsterdam stond gister in hooger beroep terecht een dichter van levensliedjes, verdacht van opzettelijk inbeuk maken op auteurs rechten. Verd. zou de melodie bij het liedje „Fatsoenlijke armoede" hebben gecopieerd. De rechtbank had den man deswege op 6 December 1929 veroordeeld tot een geldboete van 100. Hij was in hooger beroep gekomen, omdat hij zich onschuldig achtte en een veroordeeling hem in zijn reputatie zeer zou schaden. De verdachte zette uitvoerig uiteen, dat er van plagiaat geen sprake is, hij was niet in staat om muziek te lezen, alles was bij hem geheugenwerk. Hier is sprake van onderbewustzijn. Get. Max Tak, deskundige a charge, ha^een^appor^itg^mcht^^a^^ij stinct de reden van zijn stilzwijgen wel geraden. Zij vroeg, ofschoon zij het antwoord reeds van tevoren wist: En beantwoordde de vondst aan uw verwachtingen, mijnheer Myddleton? Buitengewoon, antwoordde hij. De mijningenieur vertelde mij, dat dit waarschijnlijk de rijkste bezitting van dien aard in Cornwall zal blijken te zijn, en bijgevolg ook in Engeland! Ik ben zoo blij voor u, sprak zij. Maar nu moet u mijn handen loslaten! Nog niet, antwoordde hij; u hebt nog niet alles gehoord, wat ik te zeggen had! Moet ik dat heusch hooren? fluis terde zij. Ja, u moet mij iets geven: uw lief de, uw leven, uzelf! •Hij keek haar in de oogen, doch slechts een seconde. Toen sloeg zij de hare neer en de lange wimpers vielen over haar wangen. Wat moet ik antwoorden? Het is maar een klein woordje, dat toch alles in zich sluit! Leer het mij! Toen trok hij haar in zijn armen. Zeg ja! zeide hij. En zij gehoorzaamde. EINDE.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5