JUavmciaal Tlieuws Gesterkt en gekalmeerd Objumenland BIJ] OOIJJKH OHNTHHS heebhugowaard. EGMOND AAN ZEE. DIRKSHORN. MEDEMBLIK. het gewraakte lied brutale plagiaat noemde. Get. desk. Louis Davids was versche nen als deskundige a décharge, hij vond verd. een zeer bekwaam tekstdichter. Deze getuige merkte voorts nog op, dat men voor het componeeren van een lied- ft geen muziekdeskundige behoefde te fjn, Mengelberg zou 't er niet goed af brengen (gelach). De verdachte kan heel aardig melodietjes in elkaar zetten. Get. J. verklaarde, dat de melodie oor spronkelijk van hem was. In verband hiermede zeide Louis Da vids nog, dat het z. i. niet mogelijk was, dat iemand die dikwijls een melodie hoort, later denkt dat hij die muziek zelf heeft gemaakt. Tenslotte lichtte desk. Max Tak zijn rapport toe. de melodie zoowel als de tekst doen den naam van den Holland- schen vermaaksmuziek geen goed. Van onderbewustzijn kan hier geen sprake Bijn. Verdachte: Ik heb geen bewust plagi aat gepleegd, mijn werk maakt £®en naam op „kunst", wij brengen slechts gezelligheid in de huiskamers. Verd. was vroeger als geheugen kunstenaar opgetreden in het Centraal Theater. De procureur-generaal, Mr. Bauduin, merkte in zijn requisitoir op, dat hier van misdadigers geen sprake was, want: „böse Menschen haben keine Lieder Verd. noemt zich „slachtoffer van zijn onderbewustzijn". Deze uitlating moet echter met de noodige cepsis worden aanvaard. Spr. eischte wegens inbreuk maken op de auteursrechten een geld boete van 10 subs. 10 dagen hechtenis. Arrest 17 November. VERDUISTERING. Directeur Ziïuter Handel Mij. te Vaals voor de rechtbank te Maas tricht. Gister heeft voor de rechtbank te Maas tricht terecht gestaan de algemeene direc teur der Zuider Handelmij. te Vaals, thans gedetineerd. Een dame uit Montzen, als getuige ge hoord, verklaarde aan verdachte als direc teur der Zuider Handelmij. voor 10.000 aan effecten in bewaring te hebben gegeven, waarvan zij nimmer iets heeft teruggezien. Een andere Duitsche dame had 27.500 en haar zuster 34.600 effecten ter conver sie aan de bank aangeboden. Op herhaalde lijk aandringen hebben zij de nieuwe obliga- tiën ontvangen, waaraan echter voor 17.000 bleek te ontbreken. Deze hebben zij nimmer gekregen. Een andere getuige had voor M. 3600 aan effecten gedeponeerd. Deze zijn herhaal delijk elders beleend en ten slotte heeft ver dachte ze op zijn naam bij een Duitsche bank geplaatst. Ter zitting bleek, dat effecten, die verd. voor cliënten had gekocht of die door cliën ten aan de bank in bewaring werden ge ge ven, steeds bij andere banken werden be leend, om het debet der Zuider Handelmij. te dekken. De procuratiehouder der bank, als getuige gehoord, bevestigde dit. De president constateerde naar aanleiding daarvan, dat alles wat er te Vaals aan ef fecten overbleef, datgene was, dat niet kon worden ondergebracht bij andere banken tot dekking van het debet. Voorts bleek uit de getuigenverhooren, dat verdachte herhaaldelijk kwitanties wegens provisie enz. heeft verhoogd. Verdachte verklaarde dit te hebben moe ten doen om zijn eigen onkosten die hij voor de bank maakte, te dekken, daar hij die niet steeds declareerde. Ook had verdachte zich tantièmes toegekend. zonder dat hij daartoe gemachtigd was, ook al leed de bank zware verliezen. Hij eigende zich tweemaal een be drag van 1500 toe. Het O. M. eischte veroordeeling tot acht maanden gevangenisstra. huisje is eenige schade aangericht, d een zijden Iampekap en een tafelkleedje g decltelijk zijn verbrand. Er wordt echt r vermist. Eveneens hebber, eenige jongens een zoek gebracht in hotel Welgelegen. De gerichte schade is gedeeltelijk door de i vergoed. WIERINGEN- Maandagmorgen is in tegenwoordighei van den burgemeester van Wienngen, v 1 schillende leden van de M. U- Z..-direc ie andere genoodigden, door den inspecteu; Posterijen het vergroote hulppostkantoor Den Oever geopend. De kantoorhouder, de heer S. Bruul, w van verschillende zijden toegesproken. De muziekvereeniging H U. G. O-, yi* Zondagavond haar gewone najaarsuitvoering gaf in café Rus, mocht zich in een goed be zette zaal verheugen. Het „Haarlemsch Klein Cabaret door haar geëngageerd ter meerdere attractie, won door beschaafd optreden allei harten er al spoedig bestond dat contact tusschen pu bliek en spelers, dat het succes van den avond waarborgt. Vermeld kan nog worden dat wat hc mu zikale gedeelte betreft H. U. G. O vnl. suc ces inoogstte met „Antigone" van Fevn Rousseau en „Marsch". gecomponeerd door den beer Anderson, dirigent der vereen! ging. Door de IJmuider Federatie, aangeslo ten bij den Centralen Bond van Transp Arb. is gister aan den Raad het volgende adres gezonden: Aan den Raad der Gemeente Egmond aan Zee, geeft te kennen de IJmuider Federatie dat nu reeds geruimen tijd door het ge meentebestuur het zanden en de steun regeling geheel stop gezet is; dat echter alleen bij de IJmuider Fe deratie over de week van 26 tot 31 Oc tober nog 42 zeelieden, waaronder pl. m 25 gehuwden en kostwinners stempel den, terwijl ook nog wel een aantal christelijk georganiseerden en ongeor ganiseerden werkloos zal zijn, dat de toestand van het IJmuider visscherijbe drijf nog lang niet normaal te noemen is en afneming der werkloosheid dus niet te verwachten; redenen waarom adressante Uwen Raad eerbiedig doch dringend verzoekt het zanden zoowel als de steunregeling weer in werking te stellen. Onderstaand telegram werd door de IJmuider Federatie, aangesloten bij den Centralen Bond van Transport Arbei ders op Maandag 2 November, des mor gens 11 uur verzonden. Minister Binnenlandsche Zaken Den Haag. Gemeente Egmond nu reeds vijf weken zanden en steunregeling geheel stopge zet. Toestand bedrijf nog altijd slecht. Van de in Egmond wonende zeelieden nog altijd 15 procent werkloos. Verzoeke dringend overleg gemeente Egmond. Naar wij van officieele zijde vernemen, is het bericht van Donderdagavond, betref fende een inbraak in villa ..Westerlicht", in zooverre onjuist, dat deze inbraak in een adres aan de Boulevard gelegen perceel heeft plaats gehad. Vermoedelijk zijn baldadige jongens bin nen gedrongen en in een leegstaand huisje „Look Out", hoek Wilhelminastraat. In het worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Bu.sje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten EGMONDBINNEN. Biljardmatch. Zaterdagavond werd in café Palsma een biljardmatch gehouden tusschen mejuffr Schrier en den heer G. van der Molen, alhier. Mej. Schrier moest 5O0 caramboles spelen tegen van der M. 150. De wedstrijd eindig de met 450 punten voor mej. Schrier en 150 voor van der M. Ook de tweede wedstrij dvan 10 c. over 3 banden eindigde met een succes voor v. d. M. Onder de pauze werd de gebruikelijke ver loting van een keu gehouden. HARENKARSPEL, Kerkebuurt. Alhier is gevestigd ten huize van den heer J. van Duin een station voor de tele graaf- en telefoondienst. De openstellings uren zijn voor de telegraaf 820 en voor de telefoon 8—-21. Op Zon- en feestdagen beide diensten 89 en 13—14. In sluitingstijd is het station doorverbon den op Alkmaar. Voor de inwoners van Kerkebuurt, Tuitje- horn en Kalverdijk, welke plaatsen behooren tot het rayon van dit station beteeken: dit een groote groote verbetering, daar zij nu een of ficieele instelling ter plaatse hebben, waar mede in voorkomende gevallen ook in de niet vermelde uren dus ook des nachts gelegen heid is tot telefoneeren. Tot stationhoudster is benoemd mej. C. van Duin Zutt. TWEEDE KAMER. Rijksbegrooting 1932. In haar verslag over hoofdstuk 1 der Rijks begrooting voor 1932 zegt de commissie van rapporteurs, dat in het voorloopig ver-slag is gewezen op het bedrag aan overschotten op den gewonen dienst over de jaren 1911 tot en met 1928, welke overschotten gebezigd zijn tot schulddelging of voor financiering van werken, waarvoor geleend had kunnen worden. In verband daarmede was aan de regeering om nauwkeurige inlichtingen ver zocht over de wijze, waarop die overschotten zijn gebruikt. Inzake het vermoedelijk bedrag aan leenin gen voor Nederland en Indië komt het der commissie gewenscht voor, dat gegevens verstrekt worden nopens het vermoedelijk beloop der vlottende schuld tot aan het einde van 1932 zoowel voor Indië als voor Neder land. In een nota naar aanleiding van dit ver slag zegt de regeering, dat leeningen van het rijk worden niet gesloten tot dekking van bepaalde uitgaven. Er wordt tot het sluiten van een leening overgegaan, indien de stand der vlottende schuld dit noodig maakt. Hierbij is dan gedacht aan de vlottende schuld in den eerstbedoelden zin, dus de netto vlottende schuld. In de overzichten van den stand van 's Rijks kas .zullen in 1932 aan de zijde der vorderingen groote bedragen aan Indische schuld staan, die hoogstwaarschijnlijk niet binnenkort door remises zullen kunnen wor den gedekt. Indië immers heeft een aanzien lijk tekort op de gewone begrooting. zoowel in 1931 als in 1932. In het volgend jaar zul len de in Indië gedane betalingen uit 's Rijks kans moeten worden voorgeschoten, zonder dat gedurende den eersten tijd op afdoening dezer gezamenlijke schuld mag worden ge rekend. Het juiste bedrag der op die wijze hier te lande voor Indië gefinancierde vlotten de schuld mag worden gerekend. Het juiste bedrag der op die wijze hier te lande voor Indië gefinancierde vlottende schuld zal aan het einde van 1932 stellig meer dan 300 millioen bedragen, inbegrepen de rond f 114 millioen die op dit oogenblik reeds zijn opgenomen. Een en ander natuurlijk in de veronderstelling, dat het Indië niet moge lijk zal zijn in 1932 een deel hiervan te con- solideeren of op korten termijn te leenen. Naa3t dit bedrag voor Indië zullen nu bovendien komen de kasvoorzieningen ten bate van de gemeenten. Men behoort thans rekening te houden met de mogelijkheid, dat gedurende langeren tijd het rijk voor som mige gemeenten als kassier zal moeten op treden. De eigen vlottende schuld van het rijk, die voornamelijk zal stijgen door de in 1932 te doene kapitaalsuitgaven komt daar nog bij; benevens de uitgaven van het Lee ningfonds 1914 (waaronder ook de huidige crisisuitgaven), voor zoover niet door in komsten gedekt; het opnieuw liquide maken van f 18 millioen uit het batig saldo van 1929, ter dekking van gewone uitgaven in het aanstaande dienstjaar; en een eventueel tekort op den gewonen dienst in 1932. Een nauwkeurige raming van het gezamenlijke cijfer is op het oogenblik nog niet te geven. Dat het cijfer beneden de 250 millioen zal blijven is niet waarschijnlijk. De heer J. de Goede, alhier, tlfnnr. 8, is in sluitingstijd van het hulpkantoor door verbonden Het publiek heeft bij dezen abonné in sluitingstijd van het hulpkantoor, dus ook des nachts, gelegenheid tot telefo neeren. TEXEL. Nu, als gevolg der werkzaamheden aan de dijken nabij de haven te Oudeschild, de booten van T.E.S.O. niet de Texelsche haven kunnen in- en uitvaren, wanneer de duister nis is gevallen, zijn we hier gedurende de wintermaanden tamelijk geïsoleerd Na 's middags half drie kunnen we van hier niei meer vertrekken, terwijl de eerste boot van Texel pas 's morgens om 7.45 vertrekt. Hier door is het natuurlijk met den postdienst zeer slecht gesteld. Dank zij de welwillendheid van de Marine-autoriteiten te den Helder is toestemming verleend, dat het bootje, dat vanuit den Helder naar het vliegkamp „De Mok" vaart, 's morgens om 8 uur de eers'e post naar Texel zal brengen en direct terug varen zal met de post van Texel. Hierdoor zullen we de post 's morgens ongeveer 214 uur vroeger ontvangen, terwijl ook de post te Den Helder eerder zal aankomen. Waarschijnlijk zal ook voor passagiers ge legenheid gegeven worden om 's morgens met het vliegkampbootje naar Texel te ko men Men zal dan te aen Helder een kaartje van T.E.S.O moeten koopen bij den agent, den heer A. Luijckx, in het Texelsch Veerhuis op het Havenhoofd. WINKEL. Onder vele blijken van belangstelling herdacht de IJsclub op 31 October haai 40-jarig bestaan. Aan deze feestelijke ge legenheid werd medewerking verleend door verschillende plaatselijke vereenigingen, als muziek, zang, tconeel en gymnastiek. De voorzitter sprak de feestrede uit en memoreerde de verschillende episoden uit het bestaan der vereeniging. De burgemeester sprak waardeerende woorden over samenwerking inzake werk voorziening. Meerdere sprekers brachten hun beste wenschen voor de toekomst. De vereeni gingen gaven het beste wat zij geven konden en vormden mede een waardig geheel voor deze feestelijke herdenking. De aan deze feestelijke gelegenheid verbon den verloting trok Maandagavond. De hoofdprijs, een heerenrijwiel, werd gewonnen op nummer 138, door den heer A. Spaans te Winkel. De raad vergaderde Maandagavond en behandelde de beirrooting 1931 in juist negen kwartier. Eindcijfer: 186.969 Daarna volgde de begrooting gas- en grondbedrijf en die van het burg armbe stuur. De totale tijd van behandeling was 2fc uur. RIJKSOPVOEDINGSGESTICHTEN. Inkrimping in overweging? Het Tweede Kamerlid, de heer Braat. heeft den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de regeermg voornemens is over te gaan tot inkrimping van het aan tal Rijksopvoedingsgestichten, althans tot omzetting van het Rijksopvoedingsgesticht voor jongens te Doetinchem in een landbouw- gesticht? Is het voorts juist, dat voor de instelling van een landbouwgesticht te Doetinchem een boerderij is aangekocht voor 30.000, welk bedrag de werkelijke waarde van die boer derij verre zou overtreffen? Is de minister bereid mededeelingen te doen over de sterkte der bevolking van de Rijksopvoedingsgestichten? Mochten de eerste en de tweede vraag be vestigend worden beantwoord, is de minister dan bereid eventueele aanbestedingen en plannen tot aankoop van grond enz. voor loopig op te schorten, totdat zal zijn ge bleken zulks in verband met den komen den winter en de groote werkloosheid dat inkrimping van het aantal Rijksopvoedingo gestichten werkelijk geboden is? Nt JEUGDHERBERG-CENTRALE. Gisteravond had in het Koloniaal In stituut te Amsterdam een bijeenkomst plaats van afgevaardigden van het mee- rendeel der organisaties, die zijn' aange sloten bij de Nederlandsche Jeugdher berg Centrale. Aanwezig waren prinses Juliana, de heer P. Laban. vertegenwoor diger van den minister van onderwijs, jhr. mr. dr. A. Roëll, commissaris der koningin in de provincie Noordholland, dr. W. L. Hendriks, vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Amster dam. do heer A. H. Gerhard, lid van Ge deputeerde Staten van Noordholland, de Kamerleden Ossendorp, mevr. Tilanus, Smeenge, een groot aantal gemeente raadsleden van Amsterdam, de hoofdin specteur van lichamelijke opvoeding, de heer M. F. Graafland, hoofdinspecteurs van onderlijs, de heer G Bolkenstein te Amsterdam, A. Rienks te Den Haag, P. Wieiinga te Utrecht, K Brants te Haar lem, dr. G. Nijhoff te Groningen, P. W. H. Truyen te Roermond, de secretaris en verschillende leden van den Centralen Jeugdraad, vertegenwoordigers van ver scheidene jeugdvereenigingen, onder- wijsvereenigingen, vakvereenigingen reisvereenigingen. schoolbesturen, etc. Dr. C. P Gunning, voorzitter der Ne derlandsche Jeugdherberg Centrale heette de aanwezigen welkom en dankte allen, die medegewerkt hadden aan het samenstellen van de film der Neder- lai dsche Jeugdherberg Centrale. Hij stelde in het licht, dat de jeugdherber gen een belangrijk middel zijn voor de zelfopvoeding der rijpere jeugd al of niet in verenigingsverband. Weliswaar staan de jeugdherbergen onder een streng toezicht, maar voor niemand behoeft dit een beletsel te zijn, on er in ruime mate gebruik van te maken. Het jeugdherbergwerk is reeds een belangrijk Nederlandsch werk ge worden en het bestuur draagt in zich de overtuiging, dat in de naaste toekomst de jeugdherbergen een zeer belangrijke factor zullen blijken te zijn bij de ont wikkeling van ons jonge volk. Achtereenvolgens demonstreerden de Josefgezellen een fragment uit het mys teriespel „De Doodendans". Een groep leden van de vereeniging „Ons Huis" te Amsterdam gaven enkele volksdansen, terwijl een meisjeskoor van den Vrij zinnig Chr. Jongeren Bond, afdeeling Amsterdam enkele liederen zong. De hoofdschotel van den avond be stond uit de vertooning van de film, die, op Russische wijze gemonteerd, een dui delijk beeld geeft van de plaats, die de jeugdherbergen in onze samenleving in nemen. DE GESTOLEN POSTZAKKEN. Drukwerken van 9 bussen, brieven van 1 bus verdwenen. In verband met den diefstal van twee post zaken uit den Maandagavond in de Van Eeghenstraat te Amsterdam gestolen en in de Jacob Jordaensstraat teruggevonden post auto, worden nog de volgende bijzonder heden gemeld; De chauffeur was zijn rit voor de voorlaag ste buslichting begonnen op de Leidsche- gracht. In totaal moest de chauffeur in vijf kwartier tijds 31 bussen lichten, uit den aard der zaak haastwerk, en in de Van Eeghen straat was zijn tiende bus aan de beurt, óesto len is nu in de eerste plaats een zak, waarin de drukwerken van de reeds geledigde negen bussen. Bovendien is gestolen een zak met brieven, afkomstig uit de bus vóór het bij kastoor in de Hobbemastraat tegenover het Parkhotel. Alle gestolen poststukken zijn tusschen pl.m. 15.15 en 18.30 gepost. Tus schen 18 en 18 uur 30 bemerkte het personeel van het bijkantoor, dat de brievenbus erg voi was en een kantoorknecht heeft er toen de brievenbus gelicht, de brieven in een post- zakje gedaan en dit zakje den chauffeur van den postauto meegegeven, waarna het de roovers in handen viel. Van de daders was gister nog geen spoor gevonden. Dr. MENGELBERG NAAR ROME. Op 22 November, den feestdag van de H Caecilia, begint te Rome het muziek- seizoen. dat tot 8 Mei van het volgend jaar duurt. Een vrij groot aaatal buiten- la;dsche dirigenten zal naar Rome komen om concerten te dirigeeren. On- dtr ben bevinden zich dr. Mengelberg, Furtwangler, Montreux, Victor de Séi- bata, Fritz Busch, Vittorio Gui, J. Nona Otescu en Zandonai. GOOISCHE BANK. Betalingen gestaakt. De Gooische Bank te Bussum heeft haar betalingen gestaakt. De rechtbank zal een bewindvoerder aanwijzen. KINDJE IN BRAND GERAAKT. Aan de gevolgen overleden. Een dochtertje van den heer C. J. Poel te Zevenhoven kwam zoo dicht bij een gasstel, dat haar kleeren valm vatten. In het Acad Ziekenhuis te Leiden is het meisje aan de bekomen brandwonden overleden. BELGISCH BROOD. Thans ook in Roosendaal. Sinds enkele dagen krijgen ook de bakkers te Roosendaal en omgeving concurrentie uit België. Maandag arriveerde een vrachtauto met 2500 brooden; des avonds hadden de Belgen hun vracht nagenoeg geheel omge zet. Het brood wordt verkocht a 10 cent'per 800 gram. Het laat zictKaanzien, dat de om zet snel zal stijgen. De handelaars, die ook in de omliggende dorpen verschijnen, hebben aan verschillende bakkers reeds het aanbod gedaan, het brood tegen lagen prijs te leve ren, waardoor zij hun bakkerijen konden slui ten. Deze hebben dit evenwel van de hand gewezen. BEGROOTING LEENINGFONDS 1932 Crisisuitgaven van zeer groolen om vang. In een nota naar aanleiding van het ver slag inzake de begrooting van het Leening- fonds voor 1932 zegt de minister, dat op 1 Januari 1944 nog een saldo ad 47.1 mil lioen in het Leeningfonds aanwezig zal zijn, terwijl van dien datum af geen uitt het saldo meer noodig is. r'nguit Waarschijnlijk zullen in de naac» komst nieuwe heffingen voor het i toe- fonds noodig zijn wegens de dat gedurende 1931, 1932 en 193-fgheici, van het Leeningfonds crisisuiteav^_ laste worden aangewezen. Tot dekking Zullet> uitgaven zijn de opcenten op den J3" deZe accijns ingevoerd en zal overigens t!!fre,tei> van het fonds strekken. Daar de cris 53,(10 ven een zeer grooten omvang aannemen"83; vermoedelijk een verdere versterkingJ za' delen vereischt zijn. g der mii BENZINEBELASTING. De Bond van BedrijfaautohomLr. Nederland is voornemens Woensdag 1 r v IA as. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht protestvergadering te beleggen tegen extra-heffing op de benzine. 6 u Qp BRUTALE AANRANDING. Gistermorgen heeft de Uden op klaarl'rfi ten dag een brutale aanranding pjaa<s c®" had. Toen om ongeveer 10 uur de heer H rijwiel den Veghelsche dijk passeerde w!£t hij plotseling door twee onbekende person» overvallen, die hem van zijn rijwiel trokta! en van een bedrag van 200 beroofd» waarna zij verdwenen. Lichamelijk werd H. niet toegebracht. Van de darfT ontbreekt elk spoor. ^*9 ONDER EEN HOOP KLEI BEDOLVEN. Gistermiddag heeft op net fabrieksterrein der firma Oosthoek en Zoon te Alphen aan den Rijn een ernstig ongeluk p'aats gehad De 26-jarige arbeider J. Dirkzwager Wa. bezig met het afgraven van klei. bestemd voor de pannenbakkerij. toen de kleihoopu! hoogte van eenige meters plotseling naar beneden stortte, waardoor D. geheel onder de klei werd bedolven. Eenige arbeiders, getuige waren geweest van het ongeval schoten onmiddellijk toe en wisten den mat met veel moeite te bevrijden. Een ontbofe geneesheer constateerde dat de borstkas vu het slachtoffer was ingedrukt, terwijl te voorts ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. In zorgwekkenden toestand is D. naar zijt woning overgebracht. FEDERATIE VAN WERKGEVERS ORGANISATIES IN HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. De Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boekdrukkersbedrijf hield gistei haar Algemeene Vergadering in Musis Cacrum te Arnhem. De voorzitter, de heer S. S. Korthuis. wees op de toenemende malaise in het bedrijf 01 deelde mede (onder groote instemming der vergadering) dat deze omstandigheden het algemeene hoofdbestuur hadden genoopt om het initiatief te nemen tot bijeenroeping van de in het collectief contract genoemde loon. commissie, welke de mogelijkheid van her ziening der loonen onder het oog eou hebba te zien. Daarna werden verschillende huishoude lijke zaken uitvoerig behandeld. ACTIE TEGEN HET WETSONTWERP- TERPSTRA. In een vergadering van het comité nsc actie tegen het wetsontwerp-Terpstra waar bij aangesloten zijn: N. O. G., Bond v. N.0., Mulo-Verg., „Volksonderwijs", het Nut, de Ned O-uderraad, het Landelijk Comité voor de O. S. de Vrijz Dem. Bond, de S.D.A.P, het N. V. V. en de Ned. Vakcentrale werden tot leden van het dageüjksch bestuur gekozen de heeren Klaas de Vries (Volksonderwijs) voorzitter, J. J. Lamers (B. v. N. O secr.- penn., S de Vries Jzn. (N. O. G.) Als 2de secr.-penn. werd aan het dag. bestuur toege voegd de administrateur van Volksonder wijs. de heer W. van Diesen Het adres van het Comité is gevestigd in Bureau Volksonderwijs, Alex. Boersstraat 13, Amsterdam, Zuid. Het program van actie werd vastgesteld, de oprichting van plaatselijke comité's voor bereid, bes'oten de landelijke actie in te zet ten met een g:oofe vergadering in de hoofd stad waarop provinciale meetings, uitgaande van het centraal comité, zullen volgen. COMMUNISTISCH! RELLETJES TE AMSTERDAM. Eén arridfj' De communistische werkloozeti &eb' ben gisterochtend hun belangsw'^ï getoond bij een woninguitzetting wegen» huurschuld op de St. Anthoniebreestr» te Amsterdam. Na deze uitzetting vow den de betoogers een stoet en trok*» met twee handkarrtn-met-huisraao voorop naar den Dam, waar men te uur 30 aankwam onder het uitschreef 24b. Terwijl de kinderen zoo genoeg krijgen van het leven op de menschen- wereld, waar het aan de eene kant zoo gevaarlijk is voor een oester, lijden de volwassen oesters vooral onder het zou- telooze van hun verblijf op aarde. Moe der droomt zuchtend van een heerlijke teug zout en bitter zeewater, terwijl zij zoete thee inschenkt 246. En tante Zeekat zegt op ee 0eSter-' gen aan het ontbijt tegen vader„ iri va® Ik heb den heelen nacht gedroon mijn huisje op den zeebodem. jou gaat weet ik niet, maar ik v huis terug Oester!

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6